GEMENGD NIEUWS minder malsch geweest en had 6 maal 7 gulden boete of 6 maal 7 dagen brommen geëischt. De deurwaarder contra den ambtenaar. Het volgende zaakje was een aanrij ding, zonder persoonlijke ongelukken en zonder al te veel materieele schade, maar toch zat er muziek in dit gevalletje, omdat het een geestelijke knockpartü werd tus- schen den deurwaarder en den ambtenaar van het O.M., waarbij de laatste verster king had gekregen in den persoon van den veldwachter V. en een getuige a charge. In het kort komt het hier op neer. üp den bewaakten spoorwegovergang van Koegras, had de heer A. Z., met een vrachtauto de luxe-auto van P. R. aange reden en licht beschadigd. Volgens den ambtenaar had Z. roeke loos en onvoorzichtig gereden en was het passeeren op dezen overweg niet mogelijk, daar de weg te smal was, had Z. dus Overtredingen van de leerplichtwet Daar waren weer een paar overtredin gen van de leerplichtwet, die do dwaas heid eischt, dat een kind, die den veertien- jarigen leeftijd nog niet bereikt heeft, twee of drie maal de hoogste klas door loopt. De ambtenaar van het O. M., die zeer wettisch is, is het niet met de men- schelüke berechting van den kantonrech ter, die de lichtste straf voor deze over tredingen vraagt, en gaat voor alle geval len m hooger beroep. De ouders, die hier dus een boete van 0.50 of 1 gulden krij- Kon Jiö'bbcG zich niet te vleien, met ne iRO- daohte dat ze er met een koopje afkomen, want straks zal dat hun in Alkmaar leelijk opbreken. Hier volgéh een paar over treders: m D. v. E., 5 gulden of 2 dagen; Jb. W. te Texel, 60 cent of 1 dag; P. Gr., Texel, geen straf; J. H. te Wieringen 1 gulden of 1 üak' Klein goed. Er waren in deze zitting een heele mas sa kleine ongerechtigheden te behandelen. moeten wachten-tot R., die hot eerst bij |De*kau'tonrochter verstaat gelukkig do den overweg was, gepasseerd was. De ambtenaar vond voor zijn meening steun, zooals we zeiden, bij den getuige KL v. B. en den veldwachter V., die hetzelfde be weerden. Volgens den deurwaarder echter, die als verdediger van den beklaagde Z. optrad, en de situatie ter plaatse had opgenomen, was in de eerste plaats de overweg juist de meest geschikte plaats om elkaar te passeeren, had Z. niet onvoorzichtig of roekeloos gereden en lag de schuld van de aanrijding bij den aanklager R., die nog maar een dag achter het stuur zat. Boven dien wees de heer B. op de dwaasheid van de civ. vordering, waar zoowat geen schade veroorzaakt was en deze schade in ieder geval nog niet gerepareerd was, zoodat de grootte daarvan moeilijk was te bepalen. De ambtenaar had 40 gulden boete, subs. 40 dagen hechtenis geëischt on toewijzing van de civiele vordering groet 80.De kantonrechter, nadat hij een en ander ge hoord had, vorderde een boete van 5 gul den of 1 dag hechtenis en ontzegging van de civiele vordering. Met ztJn ganscho familie voor de balie. Een weinig overdreven is dit op schriftje wel, doch het scheelde toch waar lijk niet veel of de heer M. K., brandstof- fenhandelaar hier ter stede, was met zijn geheel nakomelingschap voor de balie verschenen. Het ging om een paar aan rijdingen. Eerst verscheen de jongste zoon des heeren K., die den landbouwer D. K., te Koegras, had aangereden, met een zoo danig ernstig gevolg, dat K. nu nog strom pelend en steunend op een stok, de zaal binnenkwam. De landbouwer reed op de Bassingracht in de richting Spoorgracht. Do brandstoffenhandelaar kwam uit de Nieuwstraat en had dus het verkeer van rechts den voorrang moeten geven. Hij had echter niets gezien of gehoord en was dus doorgereden, met gevolg dat hij K. die op een motorfiets reed, greep endeze ernstig verwond werd. Bekl. had verschil lende krachten aan laten rukken om hem te verdedigen, doch het baatte hem niets en de kantonrechter veroordeelde hem tot een boete van 25 gulden, subs. 10 dagen hechtenis. De eisch was 80 gulden of 80 dagen. Daarna kwam de vader van den joDge- man zijn plaats op bet zondaarsmatje in nemen. Hij was niet minder ongelukkig geweest dan zijn zoon en had op de Wil lemsbrug (de brug aan het einde der Bin nenhaven) een oude timmerman aange reden, die eveneens tamelijk ernstig ge wond was en nog ter terechtzitting had kunnen verschijnen. Hij was de man, de timmerman de B., op de brug voorbijgereden en was, vol gens ooggetuigen, niet ver genoeg naar links uitgeweken. Volgens K. en zijn zoon, die bij hem in den auto zat, was de tim merman met zijn vehikel aan het slinge ren geraakt en was dat de oorzaak van de aanrijding. De ambtenaar, alsmede den kantonrech ter hadden niet veel vertrouwen in deze voorstelling van zaken en waar de eerste 40 gulden, subs. 40 dagen eischte, vorderde de kantonrechter 30 gulden boete of 5 dagen gevangenisstraf. De firma K. heeft beter dagen gekend dan Dinsdag 26 Augustus! Nog een verkeersovertreding. M. v. E., Den Helder, had den chauf feur A., van den heer Koningsbruggen, op den hoek Ooststeeg—Loodsgracht, aan gereden. Hiji zou den hoek te veel links hebben genomen, al is de situatie in deze steeg zoo, dat er bijna van geen linka en rechts sprake kan zijn. Doch het recht moet zijn beloop hebben en er volgde dus een veroordeeling tot 5 gulden boete of 2 dagen hechtenis. De directeur van de verwer kingsinrichting to Behagen, krijgt er van langs. De ambtenaar van het O. M. was niet erg best te spreken over den directeur der Verwerkingsinrichting, te Schagen, Dr. de Boer, die volgens hem de vleescbkeu- rmgswet saboteerde. Dr. de Boer zou het n.1. niet noodig vinden dat er bij den keu ringsdienst aangifte gedaan werd van doode dieren. Dat zou de verwerkingsin richting wel doen. Het is de bedoeling van dezen directeur, alweer volgens den amb tenaar, alles in handen te hebben, met ge volg, groote ontduiking van de vleesch- keuringswet. Zoo moest nu weer een overtreder te recht staan, zekere H. te Koegras, die geen aangifte bad gedaan van een gestor ven paard, doch dit direct had laten halen door de verwerkingsinrichting. Dat dit met de juiste weg is zal H. nu aan het ver stand worden gebracht door een boete van 3 gulden, subs. 1 dag hechtenis. kunst deze nietigheden er met spoed door te jagen, zoodat we toch niet al te laat de deur van het gerechtsgebouw achter ons lieten dichtvallen. N. T. (Wieringen). Door onbevoegden, die geen consent hadden, visch uit zijn fuiken laten halen in den Wieringermeer, 2 guldon boete, subs. 1 dag hechtenis. S. K. (Texel), voor het houden van een mestvaalt, midden in Den Burg, 10 gul den boete, subs. 2 dagen hechtenis. J. V., tapster, (Texel), na bezetten tijd bezoekers in haar café gehad, vanwege het slechte weer, 2 gulden boete, subs. 1 dag hechtenis. A. Gr., leering scheepmaker, met een fiets zonder licht gereden, 8 gulden boete. L. O. G„ op verboden terrein geloopen, gulden boete, subs. 2 dagen hechtenis. J. S. B., door een voor het verkeer ver boden straat gereden, 8 gulden boete, subs. 2 dagen hechtenis. J. G., Idem, 4 gulden boete of 2 uagen hechtenis. M W. H., idem, idem, 3 gulden of 2 dagen? D. de Gr., kruidenier, (Anna Paulowna), gulden boete of 1 dug. J. S., op een fiets zonder bel gereden, gulden of 1 dag. GEMEENTERAAD. Vergadering van' den Raad der ge meente Den Helder, op Dinsdag 2 Sep tember 1930, des namiddags 8 uur ten Raadhuize. Ingekomen stukken. Bericht van aanneming der benoe ming tot leeraar in de radio-teiegrafie aan de Zeevaartschool van W. J. Mets; b. schrijven van M. Klercq, houdende dankbetuiging voor de hem verleende ver gunning tot het overbouwen van de achter zijn perceel Spoorstraat 32/34 liggende brandsteeg; c. schrijven van het bestuur der Alge meen© Oranjevereeniging alhier, houden de dankbetuiging voor bet aan die veree- niging voor de viering van den 50en ver jaardag van H. M. de Koningin toegekend subsidie; d. goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op bet besluit van den Raad tot vast stelling van de wijzigingsbegrooting, dienst 1929; e. goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op het besluit van den Raad van 24 Juni 1930 tot bet doen van af- en over schrijvingen op de begrooting, dienst 1929. (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). f. schrijven van de Vereeniging „Ju lianadorp Vooruit", houdende verzoek om voor bet dorp Julianadorp een maximum snelheid in/ te voeren; g. schrijven van1 dezelfde vereeniging, houdende .verzoek tot het aanbrengen van eenige wijzigingen in het ontwerp-uitbrei- dingsplan voor Julianadorp. (Voorgesteld wordt deze stukken in handen van Burgemeester en Wethouders om advies te stellen), Connulsslën van Bijstand. Voorstel tot het benoemen van leden der commissiën van bijstand. Thans hebben zitting voor: a. de commissie van bijstand voor de gemeente-reiniging en plantsoenen: R. Boogaard, A. J. J. M. van Gessel, J. J. Schoeffeleniberger en E. Woud. b. de commissie van bijstand voor de publieke werken: J. B. F. Meijer, G. A. Minnes, J. J. Schoeffelenberger en E. Woud. c. de commissie van bijstand voor het grondbedrijf W. Biersteker, S. F. Monhemius, Th. A. A. Terra en P. S. van der Vaart, <L de commissie van bijstand voor de water- en lichtbedrijven: Ir. C. van Dam, L. F. van Loo, P. J. Trap en 1 vacature. e. de commissie van bijstand voor he onderwijs:, Mevr. A. W. Dekker—Klik, W. de Boer, G. J. Eijlders 011 J. H. de NjjSc f. de commissie van bijstand voor de financiën: W. de Boer, W. Biersteker, Ir. O. van Dam en P. S. van der Vaart. egwedstrijd, uitgaande van diverse In deze provincie zetèlende pluimveevereeni- gingen. AvondvakteckenschooL Voorstel tot uitbreiding van de Avond- vakteekenschool met een cursus voor oudere werklieden. 6e kl. lokaal school voor achterlijke kinderen. Voorstel tot het vcrleenen van machti ging voor de inrichting van eon 6e klasse- lokaal voor de school voor Buitengewoon Lager Onderwijs en voor de aanstelling van een 6e leerkracht. Erlpachtsaanvrage. Voorstel tot uitgifte van grond in erf pacht aan F. M. F. Fels Sr. Vergoeding art. 13 L. O. wet Voorstel tot hot verloenen van vergoe ding ingevolge art. 18 der L.O.wet 1921). Voorzieningen scholen 1 en 6- Voorstel tot het treffen van voorzienin gen aan de o. 1. scholen 1 en 6. Binnenland. Wijziging verordening afslag visch. Voorstel tot nadere wijziging van de Verordening op den afslag van visch. Besloten zitting. Besloten zitting in zake 'het verzoek van de N.V. „Zeebad Huisduinen" om bevor dering tot het bouwen van woningen te Huisduinen. Ter visie. Ter vi ie is gelegd het rapport van don Commissaris vim Politie nopens het par keeren van auto's in de (verlengde) Spoor straat, zulks in verband met een desbetref fende door het raadslid E. Woud gestelde vraag. Uitgifte Jn erfpacht B. en W. stellen aan den Raad voor ten aehoeve van den bouw van zeven wonin gen in voortdurende erfpacht uit te geven aan F. M. F. Fels Sr., alhier, een terrein gelegen aan de Herzogstraat, hoek De la Reijstraat tegen een canon van 0.45 en 0.25 per M3. Uitbreiding AvondvakteekenschooL B. en W. schrijven aan den Raad: 2 October 1929 richtte de Directeur van 's Rijkswerf alhier zich tot ons College met de vraag of het mogelijk zou zijn aan de Avondvakleekenschool een cursus te verbinden voor oudere werklieden in bet lezen van werktuigkundige teekeningen. Na over deze aangelegenheid het advies van den Directeur der Avondvakteeken- school te hebben ingewonnen, hebben wij den Directeur der Rijkswerf medegedeeld bereid te zijn de noodige stappen tot het inrichten van bovenbedoelden cursus te doen, indien de toezegging zou kunnen worden gedaan, dat de meerdere kosten, die dientengevolge op de school zullen gaan drukken, door het Departement van Defensie zullen worden vergoed. Deze meerdere kosten, voornamelijk voort- vloeierde uit de noodzakelijke aanstelling van een afzonderlijken leeraar voor 4 wekelijksche lesuren, worden voor een cursus, bestaande uit twee klassen van ieder pijn. 24 leerlingen, geraamd op rond 250.—. Waar wij en de Directeur der school met ons in geen geval meer dan 48 deelnemers per cursus verwachten, be staan er o.i. geen overwegende bezwaren tegen bet fixeeren der vergoeding op een vast bedrag van 250.per cursus. Nu ook bij den Minister van O. K. en W„ den Inspecteur van bet Middelbaar Onderwijs, de Commissie van Bijstand voor bet Ónderwijs en de Commissie van Toezicht op het Nijverheidsonderwijs daar- tegen geen bezwaren bestaan, stellen wij U voor tot bovenbedoelde uitbreiding van de Avondvakteekenschool over te gaan en ons te machtigen een oproeping voor een leeraar te doen. Op den N.Z. Voorburgwal te Amster dam is (gistermiddag eon bejaard man uit Heemstede, vermoedelijk door de warmte, onwel geworden. Hij werd een melkin richting binnengedragen; kort daarop is hij overleden. INBRAAK. Ten huize van den kwoeker 'Th. v. d. K. aan den Kruisweg te Monster is inge broken. Uit oen brandkast ia ongeveer 14.000 gesolen. DE MOORDAANSLAG TE HEERLERHEIDE. De verdachte ter beschikking van de justitie gestold. De man, die verdacht wordt, Zondag avond te Heerlerbaan een moordaanslag te hebben gepleegd op zijn gescheiden vrouw, heeft bekend dien avond te heb ben geschoten. W. A. J. is thans ter be schikking van de justitie te Maastricht gesteld. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Dinsdagavond ia nabij de stuw te Berg- haren de 21-jarige Duitsche stoker J. W. uit Lanaeken, bij het baden verdronken. nomen naar het station Bellen, waar bleek dat hij slechts enkele lichte schaafwonden aan hoofd en handen had opgeloopen. De jongen is toen naar Echten gebracht, waar zijn moeder den sneltrein, die door middel van den noodrem tot staan was gebracht, had verlaten. DE MOORDAANSLAG TE HEERLEN. De Heerlensohe politie heelt thans W\ A. J., die er van wordt verdacht "Zondag, avond te Heerlerbaan een moordaanslag te hebben gepleegd op zijn vrouw, van wie hij gescheiden leeft, gearresteerd. J. wus aanvankelijk voortvluchtig. Hij is thans ter beschikking gesteld van den oommis- saris van politie te Heprlen als verdacht van moordaanslag. EEN OUDE DIEFSTAL. H HET TIEN-DUIZENDSTE SCHIP DEN WATERWEG. IN EET MEER HARING. De Reeders-Vereeniging voor de Ne- derlandsche Haringvisscherij gaf een brochure uit, getiteld „Eiet meer haring", welke, zooals de titel aangeeft, het ge bruik van baring als voedsel wil bevor deren. Van de 60 millioen K.G. haring, die de Nederlandsche vloot jaarlijks aan voert, gaat verrewg het grootste deel naar het buitenland. Er staan verschillende re cepten in voor het gereedmaken van haring, zoodat de huismoeder zeker dit brochuretje, dat men kan aanvragen bij den alg. secretaris, Handelsgebouw, Vlaardingen, niet ongelezen zal terzijde leggen. Gisterenmorgen 5.20 is het 10.000ste schip den Waterweg binnengekomen. Het is het Duitsche stoomschip „Chics", 'van de M.iddeüttJidfluhe Zee naar Rotter dam bestemd. DE MOORD AAN HET BEZUIDEN HO UT. Het cassatieberoep verworpen. De Hooge Raad heeft Dinsdag op de zelfde gronden als door den advocaat- generaal in zijn conclusie waren aange voerd, verworpen het cassatieberoep van den gewezen tramstationschef te Hooge- veen K. van der M., die door het Haagsche gerechtshof tot 20 jaar gevangenisstraf was veroordeeld wegens doodslag op mevr. Odem aan het Be zuidenhout te 's-Gravenhage en poging tot doodslag op haar huishoudster mej. Holsteln. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Dinsdagmorgen is bij de Hulk onder Hoorn eeu benzine-motorwageu van den dienst ZaandamHoorn in botsing geko men met een vrachtauto, die den onbe- waakten overweg passeerde. De vracht auto, behoorende aan den heer Blom te Schellinkhout, werd eenige meters mee gesleurd en geheel vernield. De motor wagen werd ernstig beschadigd. De pas sagiers kregen geen letsel. De chauffeur van den auto werd licht gewond boven het oog. De treinen hadden ongeveer 40 mi nuten vertraging. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Dinsdagmiddag is ten Noorden van de Noorderpier onder de gemeente Velzen lij het baden verdronken de 28-jarige Duitscber Martin Byeroffer, uit Wijk aan Zee en Duin, arbeider bij de kunstmest- fabriek Mecof te Velzen. De man was met een kameraad gaan baden. Deze laatste keerde echter spoedig terug; B. wilde naar de Noorderpier zwemmen. Hij is daarbij verdronken. De stoomreddingboot uit IJmuiden is nog uitgevaren om het lijk te vinden, maar is onverrichter zake teruggekeerd. FABRIEKSBRAND TE TILBURG. Dinsdagmiddag omstreeks half een is brand ontstaan in de spinnerijgebouwen van de N.V. A. Brouwer's Lakenfabrie ken aan de Korte Scheifstraat te Tilburg. De brandweer die zeer spoedig ter plaatse was heeft het vuur met zes stralen ge- bluscht. De brandschade is niet groot, doch de waterschade daarentegen is zeer aanzienlijk en wordt geschat op ongeveer 100.000. Abattoir. Voorstel met betrekking tot de plannen voor de oprichting van ©en abattoir. Verhuur grond. Voorstel tot verhuur van het perceel grond kad. bekend in Sectie B, no. 544, te Huisduinen aan Joh. Hoogerwerf. Subsdie. Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek om subsidie voor den. 8sten. Burgerlijke Stand van Den Helder van 26 en 27 Augustus 1930. ONDERTROUWDS. Rieuwers en O. O. Roos. J. Borg en W. Schoolder- man. W. J. v. Huut en F. Kramer. O. Smit en D. H. G. Bromlewe. H. Wijnia en N. Schrieken. J. K. G. Möllor en J. O. v. Straten. GETROUWDG. H. F. Meijer en H. O. Swaters. BEVALLENO. den Boer, geboren I Ueune, d. M. v. d. Maas, geb. Marsman, d. A. Ran, geb. Muller, d. W. v. Urk, geb. v. Halen, d. OVERLEDEN Wed. G. de Breed, 74 j. H. Lentz, 6 weken. A. G. de Wit, 82 i. Wed. P. de Waard, 73 j. TREINONTSPORING. Dinsdagochtend half negen is een ex tra trein van de Maasbuurtspoorwegen bij het postkantoor te Venlo ontspoord. De trein kwam van Blerik met een reisge zelschap van 300 personen voor Nijmegen en ging over het verbindingsspoor. Twee schilders met een lange ladder versper den deze lijn in de meening, dat de trein de richting naar het station zou nemen; door het krachtig en plotseling remmen van den machinist brak een buffer en daardoor ontspoorde het eerste rijtuig, dat den buffer verloor. Door onmiddellijk optreden van de directie van de Maas- buurtspoor is 't gezelschap per trein van negen uur van de Ned. Spoorwegen ver der vervoerd. EEN KIND UTT EEN RIJDENDE TREIN GEVALLEN. Goed afgeloopcn. Gp het traject GroningenZwolle tus- scthen de stations Hoogeveen en Wijster is Dinsdagochtend ongeveer half tien een 7-jarige jongen uit den sneltrein uit Gro ningen, welke ter plaatse een snelheic van ongeveer 100 K.M. per uur heeft, ge vallen. Juist kwam uit de andere richting een bestelgoederentrein, bestemd voor Beiien, aanrijden. De machinist van dezen trein zag den jongen op de rails liggen en wist zijn trein nog juist op tijd tot stil- stand, te brengen. De jongen werd jaeege- Door een bijzondere omstandigheid is de politie er dezer dagen in geslaagd klaarheid te brengen in een diefstal, welke in 1924 gepleegd werd in een groot hotel te 's-Gravenhage. Ondanks alle nasporingen kon het toen niet gelukken de daders te ontdekken. Men was het geval reeds lang vergeten en het zou wellicht nooit meer op den voorgrond gekomen zijn, ware het niet, dat in den naohtvnn Zondag op Maandag wederom een insluiping plaats had ge. had in hetzelfde hotel. Een ontslagen bediende werd op heeter- daad betrapt, toen hij het hotel binnen, sloop. Er werd eohter niets vermist. De politie maakte tegen hem procesverbaal op. Uit het ingestelde onderzoek bleek echter, dat het waursahijnlijk was, dat de thans aangehoudene ook schuldig was aan den diefstal in 1924. In een soherp verhoor bekende hij ook deze daad gepleegd te hebben. Toen was hij nog in het hotel werkzuam en in samenwerking met den machinist had hij het plan beraamd on uitgevoerd. Een bedrag van plm. f 2600 hadden zij buit gemaakt. Auto-ongeluk bij Eist. Drie doode il Gisterennacht om S uur is een auto, waarin vijf Arnhemsche aannemers waren gezeten op weg van de feesten te Nij megen naar Arnhem dichtbij de kom van het dorp Eist op den Rijksweg van den betonweg afgereden. De auto reed in volle vaart tegen een paal van bet elec- trisch licht om vervolgens over deu kop te slaan en neer te komen in den vijver van een daar ter plaatse staande villa, welke vijver ongeveer l'/a meter diep is. De zware 9-cylinderwagen drong ver in de modder. Op het booren van den slag kwamen eenige omwonenden te hulp en hun mocht het gelukken den auto zoover te kantelen, dat drie inzittenden gered konden worden en wel de heeren C.&, L. H. A. H. en L. R. uit Arnhem. l)e bestuurder, de 47-jarige gehuwde O. Q. werd dood van achter het stuur gebaald. De gehuwde W. S. K. die eerst werd vermist is later opgevischt. Hij wis ge dood, waarschijnlijk door de botsing van den auto tegen den paal, daar hij ernstige ïoofdwonden had. De overlevenden konden na verhoor door de politie naar huis gaan. Onder weg is evenwel de gehuwde L. R., die aan een hartkwaal leed, ongesteld ge worden tengevolge van de emotie. Te Arnhem is hij overleden. Nader bericht men uit Eist, dat de verongelukte auto waarschijnlijk net veel te snelle vaart heeft gereden, gezien de sporen langs den weg. De auto is opge botst tegen den voet van een betonnen brug en heeft in zijn vaart een electri- schen telefoonpaal verbrijzeld, is over de brug heen geslagen en vervolgens met een sprong in een diepen vijver voorde villa van den heer B. terecht gekomen. Op het gegil schoten omwonendente hulp, waarbij vooral de landbouwer \1. zich verdienstelijk maakte. Het mocht hem gelukken 3 personen te reddei\ nad«f men eerst den auto in het water bad moeten kantelen. Het lijk van dei chauf feur werd onmiddellijk aan land gebracht. Hij zat bekneld tusschen zitplaats en stuurwiel. Veel later is men erin geslaagd het lijk van den ander te bergen. Deze twee slachtoffers van dit nachtelijk onge luk, beiden gehuwd en vaders van huis gezinnen, zijn naar de algemeene bjgraaf- plaats te Eist overgebracht. Het parket te Arnhem werd van het ongeluk In ken nis gesteld, doch heeft de ter-aarde-be stelling toegestaan. Buitenland. VERZAKKING VAN DEN ZEEBODEM? Uit Oslo wordt gemeld, dat zici op het terrein van de Fosdalens-mijnen 1e Mal®' ongeveer 80 K.M. van Stenkjer, de ge' heele havenkade met gebouwen en eenig® zware machines in zee is gestoit. Men vermoedt dat dit het gevolg was van c®11 soort van zeebeving en dat de ziebod®111 daar ter plaatse plotseling sterk is daald. I WEER EEN OPZIENBAREBD FAILLIET. De Oorriere della Sera meldt, dat de bank Sf. Joris te Milaan falllllet is ®e' een passief van zestig millioen lire. 'J bank heeft zijn schuldelschers 40 pit. aan geboden. Bij een schietoefening te Messina s granaat van 28 c.M. ontploft, weirdo® twee soldaten gedood en drie ernstig #e' wond werden. DE WARMTE. De verdachte gearresteerd. ONGELUK BIJ SUHTETOEFENÏfG.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6