Permanent Wave Maison Gerrits, EEN AARDSCHOK TE DA1-ES- SALAAM. Dinsdagochtend is te Dar-es-Süaam, de jehaven van Britsoh-Oost-Afrika, een irdschok gevoeld. Tal van gehouwen kregen sclade, mnnr e werden geen menschen ged»erd. 5en kat maakte brandalarm. Het kasteel van baronesse Wittgen- ftéin te Laasphe bij Kassei Is Zondag- lacht afgebrand. Door het miauwen van £n kat werden de bewoners uit hun slaap ?wekt. Ze konden net nog uit het bran- nde gêbouw ontkomen. een herinnering aan een korten glorietijd. laar de Uj Nemzedék bericht, heeft de öoarlge generaal Skraniek, die vleugel- adidant van keizer Maximiliaan van Mdco is geweest, op het oogenblik een klei steenkolenwinkeltje in Praag. ondeugdelijk gehakt. Vijftig personen riek geworden. Te Wanne-Eickel zijn naar het W. B. meld omstreeks 50 personen ziek gewor den la het gebruik van gehakt. De sla gerswinkel, vanwaar het vleesch afkom stig ii, is voorloopig gesloten. hevige boschbrand in italië. Dooi een grooten boschbrand is het bosch «m het bekende Capucijnerklooster Monte Cassino in de provincie Napels voor een groot deel platgebrand. Eerst na urenlang werken, slaagde men erin het viur, dat reeds het kloostergebouw be- r(kt had, meester te worden. De mate riele schade wordt op meer dan een hnlf niioen lire geraamd. 5en zeer wilde bruiloft. handagnacht heeft te Salmis in Zuid- Fihnd een vechtpartij plaats gehad op bruoft, waarbij 20 personen door mes stek gewond werden. Negen mannen en de ruid zelf moesten naar het zieken- huisvervoerd worden. Verscheidene per- sone werden levensgevaarlijk gewond. een trein in china opgeblazen. Uit Kweith in de provincie Honan word; gemeld, dat een trein der nationa- listisae regeering, bestaande uit 19 wa gens, is „opgeblazen". De trein werd totaal vernield. Nadere bizonderheden mtbrken. een desperado. Een een-en-twintfg-jaiig ver oordeelde houdt een trein aan. Een uit het tuchthuis ontvluchte 21-ja- rie misdadiger, een zekere Emmerio Ffemet, heeft kans gezien geheel alleen ee. trtin van den Canadeeschen spoor weg aan te houden. Hij schoot een be- pmte wan de Amerikaansche immigratie- loltie neer, evenals een passagier, die ut len slaap was opgeschrikt. De overige, v>llomen verblufte reizigers en den con- acfeur dreef hij in den bagagewagen, waai hij hen opsloot, waarna hij met den ael bijeengegaarden buit ontvluchtte in o richting van de stad Emo. Daar hij tM-d achtervolgd, verschanste hij zich in •ra op eenige K.M. van de stad gelegen kis. Een belegering volgde. Bij een po- fng onï uit zijn onhoudbare positie te uchten, werd hij ten slotte in een nabij plegen bosch, waar hij zich wilde ver- lrgen, door verscheidene kogels getrof- b en gedood. instorting in een mijn. Acht dooden. Naar uit Moskou gemeld wordt, heeft in It district Tsjerentowo in een mijn bij koetsk tengevolge van den hevigen ïgenval 'n instorting plaats gehad. Acht Pnschen, onder wie twee ingenieurs wer- di gedood. ZEESCHUIMERS. Aan boord van een Turkseh stoomschip bb>en twee matrozen op aanstichten van ®n eigenaar van het schip den kapitein o tvee passagiers overboord geworpen, 'e gedachte was, dat zij veel geld bij zich "ud(*i hebben. Na hun daad staken zi,i ["t schip in brand, om het den schijn te .even, dat er een ongeluk gebeurd was. scheepseigenaar is doodgeschoten, de "atrozen ontkwamen. tramongeluk bij stuttgart. Eén doode. a^H^Smorgen is er te Cannstatt bij siuugart, een tramongeluk gebeurd. Een motorwagen reed bij een wissel met zulk ■-en vaart op een bijwagen van een uit an- lere richting komende, den wissel krui- lentle, tram, dat de wagen werd omgewor- >en- Verscheidene passagiers konden joh, toen-zij het ongeluk zagen aankomen, tldig redden, door van den wagen te ip ringen. Een persoon werd echter ge dood en verscheidene andere liepen bvetsuren op, zoodat een aantal passa giers in een ziekenhuis moest worden op genomen. INCIDENTEN TE OSTENDK De tocht langs de Amt van auto's met delnemers aan de Yserbedevaart heeft iondagavond aanleiding gegeven tot inci- <enten, welke naar men thans kan over- iien, te Ostende een ernstig karakter heb- ken gehad. Anti-Vlaamscke badgasten hadden zich op den weg van den auto stoet opgesteld om telkens, wanneer een auto mpt Vlaamsche vlaggetjes verscheen, te jouwen en te trachten de vlaggetjes te bemachtigen. Een vrij groot aantal men- schen, onder wie verscheidene vrouwen en enkele politieagenten, zijn gewond. Een persoon is gearresteerd, die wordt beschuldigd den auto met bedevaartgan gers, dien hij bestuurde, in een groep tegenbetoogers te hebben gestuurd. Hier bij werden een zestal personen gewond. De chauffeur verklaart, dat alles aan een ongeval is te wijten. Een eerste onder zoek heeft bewezen, dat er wel degelijk werd geremd. KINDERVERLAMMING IN DUITSCHLAND. In verschillende gemeenten van Duitsch- land zijn gevallen van kinderverlamming geconstateerd. Te Karlsruhe hebben acht kinderen de gevreesde ziekte gekregen. Te Plittersdorf bjj Rastatt, een kleine ge meente aan den Rijn, zijn vier kinderen ziek geworden; een van hen is reeds over leden. In de nabijheid van de Zwitsersche grens zijn drie dooden te betreuren. In sommige deelen van Zuid-Duitschland zijn voorloopig alle vergaderingen en bijeen komsten verboden. Het baden in den Rijn en zijn zijrivieren zal wellicht ook worden verboden, terwijl in het besmette gebied het sluiten der scholen kan worden ver wacht. AUTO-BOTSING BIJ LONDEN. In de nabijheid van Londen is een auto car met Amerikaansche toeristen in bot sing gekomen met een particulieren wagen, waardoor 28 personen werden ge wond, enkelen hunner zoo zwaar, dat zij in het ziekenhuis moesten worden opge nomen. ERNSTIG ONGELUK IN HET KURISCHE H A FF. Maandagmiddag is naar de Memeier Dampfboot meldt, in het Kurische Haff bii Perwelk, 10 K.M. ten Zuiden van Schwarzort, een ernstig ongeluk gebeurd. Bij havenwerkzaamheden is een monteur in een boot weggedreven. Collega's tracht ten hun kameraad met een zeilboot te be reiken en aan land te brengen. Honderden meters van land af sloeg de zeilboot echter om en de zes inzittenden vielen te water. Visschers hebben slechts drie hunner kunnen redden, de anderen zijn verdron ken. De monteur is later door een visscher met zjjn boot drijvend gevonden en gered. EEN GENDARM OPZETTELIJK DOODGEREDEN. Op den grooten weg tusschen Herne en Gastrop heeft men het lijk van den gen darm Traue gevonden. Het is gebleken, dat hij een auto wilde aanhouden en toen door den chauffeur eenvoudig is doodge reden. In snelle vaart reed de chauffeur met zijn passagiers door, zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren. De politie heeft een belooning van 300 mark uitgeloofd voor aanwijzing van den chauffeur en zijn passagiers;. UIT ZIJN WAGENTJE GEVALLEN. Een man uit Ede, viel tusschen Ede en Maldegem uit zijn tweewielig met een paard bespannen voertuig. Met zjjn hoofd kwam hij op de tramrails terecht en werd met gespleten schedel dood opgenomen. LON CHANEY OVERLEDEN. De 'filmspeler Lon Chaney is gisteren ochtend te Los Angeles overleden. Lon Chaney is slechts 47 jaar oud ge worden. Hij was het kind van doofstomme ouders, wat waarschijnlijk niet zonder in vloed is geweest op zijn talent voor het gebarenspel. Op dertigjarigen leeftijd de buteerde hij, maar het duurde tot 1920 eer hij met „The Miracle Man" naam maakte. SPOORWEG-ONGELUK BIJ PAU. 31 gekwetsten. Nabij Pau, in Zuid-Frankrijk, is Maan dag een personentrein met een goederen trein in botsing gekomen, waardoor 31 rei zigers zijn gekwetst. EEN KANON UITEEN GESPRONGEN. Twee dooden en drie zwaar gewonden. De Giornalo d'Itailia meldt uit Messina, dat tijdens manoeuvres van de artillerie aldaar, een 280 m.M. stuk uit elkaar is gelsprongen. Twee soldaten werden go- dood en drie ernstig gewond. DE KINDERVERLAMMING. Volgens de Berliner Zeitung am Mittag is er te Lichtenberg een nieuw geval van spinale kinderverlamming geconsta teerd, n.1. bij een meisje van één der volksscholen. Het kind is reeds naar een ziekenhuis overgebracht. De klas werd naar huis gezonden; het lokaal is gron dig gedesinfectioneerd. WRAAK? Op het buitengoed van den Hamburg- schen koopman Schliemann te Grossen- sce ontdekte men Maandagochtend dat de telefoon afgesneden was. Bij het onder zoek vond men in de slaapkamer een bom, die door het raam in de kamer gezet moet zijn, en waaraan een lont was verbonden, die gebrand had, doch was uitgegaan. Bui ten het huis hgmi nog meer bommen. Toen mevrouw Schlieonann het ongeluk had op zoo'n bom te trappen, ontplofte deze en rukte haar de rechterhand af. De ongelukkige is dadelijk naar het zieken huis te Hamburg gebracht. Men denkt iruet een uiting van wraak te doen te heb ben. Watergolf Haarverven Coiffeur de Dames. Diplome Paris. SPOORSTRAAT 128. - Tel. 457. Het Hainburgier Fremdenblatt meldt dienaangaande, dat Schliemann eenigen tijd geleden een dreigbrief heeft ontvan gen, waarin 25.000 mark van hem wen geëischt. Door middel van een adverten tie moest hij zijn bereidwilligheid toonen. De advertentie is ook geplaatst, doch men is er niet in geslaagd de afpersers te vin den. DE KINDERSTERFTE TE LÜBECK. Het aantal dooden 70. Maandagnacht zijn te Lübeck weer twee zuigelingen overleden. Het aantal dooden bedraagt hierdoor reeds 70. Er zijn nog 60 kinderen ziek. ONGELUK OP HET STETTINER HAFF Zeven menschen verdronken. Een zeilboot van de vereeniging Jung- marine te Torgeland is Zondagavond een onweersbui 'in het Stettiner Haff om geslagen. Zes jongens van 1518 jaar en de schipper zijn verdronken, slechts een leerling slaagde er in zich aan de omge slagen boot vast te klampen. Hij dreef den ganschen nacht in een zwaxen storm op het Haff rond en kon eindelijk Maandag ochtend door een visschersboot worden gered. OPRUIMING VAN VIJF TORPEDO BOOT-JAGERS. De Engelsche Admiraliteit heeft beslo ten, vijf torpedoboot-jagers, de „Simoon", de „Sparrowhawk", de „Tactician", de „Shark" en de „Seabear", die van de re serve te Rosyth deel uitmaken, van de lijst van dienstdoende oorlogsschepen te schrappen en ze te verkoopen. Zij waren in 1918—'19 van stapel ge- loopen en hebben een waterverplaatsing van ruim 1000 ton. DE VERLOREN ZOON NA DRIE JAREN WEERGEVONDEN. Het 12-jarig zoontje van den machinist Gy Kozék te Hajdudorog in Hongarije, was 3 jaar geleden eensklaps spoorloos verdwenen. In verband hiermede liepen al lerlei geruchten, dat Kozék het kind ver moord en het lijk verborgen had. De gendarmerie stelde een onderzoek in, doch kon geen bewijzen van de schuld van den vader vinden. Dezer dagen vertoefde de machinist te Debrecen, waar hij ineens tot zijn grootste verbazing en vreugde op de graanmarkt zijn verloren kind tusschen andere boe renkinderen herkende. De jongen ver telde aan zijn rader, dat hij indertijd een streek had uitgehaald en uit vrees voor klappen van huis was weggeloopen. Sedert dien diende hij op weekloon bij een boer in een naburig dorp. HET VLIEGONGELUK VAN LUITENANT LA COUR. Uit het onderzoek en het verhoor van den gewonden mecacien Larsen is geble ken, dat la Cour het ongeluk, waarbij hij den dood vond, aan eigen achteloosheid te wijten heeft. De machine had dagen en nachten achtereen buiten in den regen ge staan, waardoor de gelijmde deelen van de vleugels waren losgegaan. Gedurende de laatste vlucht zag Larsen dit, en schreef op een stukje papier: „de eene vleugel houdt het niet" en gaf hij dit aan la Cour, die slechts met het hoofd schudde en doorvloog. Maar Larsen zag hoe de linker bovenvleugel meer en meer losliet en schreef weer een briefje kort en bon dig: „nu wil ik niet langer meer". La Cour riep toen over zijn schouder: „Wij moe ten naar Hadsupd", maar op hetzelfde oogenblik bezweek de vleugel en stortten zij omlaag met den bekenden noodlottigen afloop. Ernstig mijnongeluk in Opper-Silezië. 15 mijnwerkers ingesloten. Maandagmiddag had in de Hildehrand- mijn te Wirek (Antonienhuette) een ern stig mijnongeluk plaats. Door een aard storting werd een pijler gebroken, tenge volge waarvan 15 mijnwerkers werden in gesloten. Negen konden na vele uren in gespannen reddingswerkzaamheden zwaar gewond worden geborgen. Men zal de anderen eerst na ongeveer 2 dagen kunnen bereiken. Men heeft dan ook slechts weinig hoop, dat zij nog levend geborgen zullen kunnen worden. Dit is het tweede ernstige mijnongeluk, dat zich in de laatste 5 maanden in de Hildebrandmijn heeft afgespeeld. Bij die gelegenheid kwamen eveneens verschei dene mijnwerkers om het leven. De directie van de Hildebrandmijn te Wirek bij Kattowitz heeft nopens het laatste mijnongeluk een communiqué uit gegeven, waarin de oorzaak van het on geluk in een verre aardbeving wordfge- zocht. Van de zes mijnwerkers, die nog bedol ven zijn, neemt men aan, dat geen van ben meer in bet leven is, daar te groote steenmassa's naar beneden zijn gestort. Het bergingswerk wordt voortgezet, men hoopt de ongelukkigen uiterlijk mor gen te bereiken. Wieringen. VOOR DE LANDBOUW TENTOONSTELLING. Voor de a.s. te houden landbouwten- toonstellinrr zijn door verschillende inge zetenen medailles toegekend als prijzen voor diverse inzendingen. Degenen, die nog een medaille aan de landbouw-afd. wijlen schenken, doen goed dit zoo spoedig mogelijk op te geven bij den secretaris der afd., den heer O. J. Boeker, te HippolytusihoefDit met het oog op het afdrukken der programma's. DE MOEDEROURSUa Men deelt ons mede, dat voor de op 8 September as. aan te vangen „Moeder- cursus", vanwege onze Witte Kruis-afdee- li mg, nog plaats is voor enkele deelneem sters. Zij, die alsnog belang erin stellen, kunnen zich nog bij den secretaris, den heer Van 't Hof, Elftweg, opgeven. FEESTELIJKE HEROPENING CAFE KLEIN. Zondag 31 Aug. a.s. zal de feestelijke heropening van het oafé met tooneelzaal, voorheen de heer Koster, thans overge gaan op den heer A. S. Klein, te Ooster- land plaats hebben, waarbij de muziekver. „Apollo" haar medewerking verleent GEMEENTERAAD WIERINGEN. Agenda van de vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag den 29e* Aug. 1930, des damiddags ten 2 uur. 1. Mededeeling en ingekomen stukken. 2. Aanbieding van de rekening en balans van de zeegras-exploitatie dienst 1929-'30 en van de gemeenterekening dienst 1926. B. Praeadvies omtrent een aangifte tot aanleg van eene straat. 4. Voordracht tot het doen aanbrengen van een uurwerk in den toren te Oos- terland. 5. Voordracht tot aanleg van gedeelten rioleering in de Klieftstraat en langs den weg te Zandburen. 6. Voordracht betreflende de toelating van leerlingen tot de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs te Den Helder. 7. Voordracht tot herziening der be looning van den gemeente-deurwaarder. 8. Voordracht tot vaststelling en wijzi ging van belastingverordeningen in ver band met de wet van 15 Juli 1929 (Stbl. No. 388). „FLORA"-FEESTEN TE DEN OEVER, Wij kunnen onze lezers thans het|vol- iedige programma mededeelen van de door de vereeniging >Flora« te organi- seeren feestelijkheden op 6, 7, 8 en 9 September a.s. Zooals men daaruit ziet is er door de vereeniging naar gestreefd een ieder zoo veel mogelijk te bevredigen. Door het groote aantal attracties belooft ook het aanstaande feest weer een groot sucees te worden. De Kapel te Den Oever wordt evenals bet vorige jaar weder ingericht voor de bloemententoonstelling. Het bestuur heeft bepaald dat inzendingen van bloemen dienen te geschieden op Zaterdag 6 Sept. tusschen 10 en 12 u. v.m. en 1 en 5 u. n.m. Des Woensdags 10 September vanaf 9 uur v.m. kunnen de inzendingen weder worden teruggehaald. Op Zaterdag 6 September des avonds 8.30 uur wordt de bloemententoonstelling geopend. Zondag 7 September zullen op het V.V.M.P.-terrein aan den Molgerweg voet balwedstrijden plaats vinden, waaraan wordt deelgenomen door de voetbalclubs Wieringerwaard I, Flevo I, B.K.C. I en Succes I. De gehouden loting heeft uit gemaakt dat in de eerste ronde tegen elkaar uitkomenFlevo IWieringer waard I en B.K.O. ISucces I. Voor deze wedstrijden zijn de volgende prijzen beschikbaar gesteldle prijs een groote beker2e prijs een kleine beker 3e prijs een lauwerkrans; 4e prijs een lauwertak. Zondagavond te half 10 zal een groot vuurwerk worden afgestoken. Maandag 8 September des avonds te 8 u. geeft de muziekvereeniging »Apollo« (dir. de heer J. N.Bruul) een uitvoering, terwijl ook een tooneelvoorstelling zal worden gegeven. De »Flora«-leden hebben tegen betaling van f0.25 voor verplicht programma toegang tot de zaal van den heer Jurrie Lont, terwijl niet-leden tegen betaling van f 1.— voor entrée toegang hebben in de zaal van den heer Wem- menhoven. Dinsdagavond 9 uur zang en muziek in de Kapel. Na afloop hiervan wordt de tentoonstelling gesloten. De te houden feesten worden zooveel mogelijk opgeluisterd door muziek van de vereeniging »Apolio«. Wij wenschen de vereeniging veel sucees. Wij vernemen nog dat de heer J. Bak ker Hzn., agent van Heineken's Bier brouwerij een zilveren beker beschikbaar heeft gesteld als een der prijzen voor de te spelen voetbalwedstrijden. ALGEM VERGADERING MIDDEN STANDS VEREENIGING. J.l. Woensdagavond hield de Midden- standsvereeniging, Afd. Wieringen een algemeene vergadering in Hotel Veer- burg. Aanwezig waren 18 leden. Voorzitter, de heer O. J. Bosker opent de vergadering, waarna de seeretaris.de heer N. Koorn de notulen der vorige ver gadering voorleest welke onveranderd worden goedgekeurd. Hierna volgt be spreking Standstentoonstelling voor de a.s. tentoonstelling. Voorzitter deelt mede dat er reeds 11 winkeliers hebben Inge- schreven voor oen stand. In verband Met de besprekingen over deze aangelegenheid in de vorige vergadering over de ruimte in de oude openbare lagere school «egt voorzitter geeonfereerdt hebben met den secretaris van de Hollandsehe Mij. van Landbouw en deze heeft toegezegd da er voor de stands niet 1 maar desnoods 3 lokalen beschikbaar zijn. Een teekening, ter vergadering aan wezig, blijkt reeds de indeeling der stand» aan te geven. Er zijn 10 gewone stands, ter grootte vnn 1.60 bij 2.25 M., en twee groote stands, ter grootte van 3.25 bij 2.60 M. Er blijkt eehter animo te bestaan voor groote stands. Voorzitter zegt, dat de seoretazis van de Landbouw echter gevraagd heeft of heeren in radioartikelen geen idee hadden voor een stand op hun inzendingen zooals granen enz. Dit zal onderzocht worden. Verder heeft de secretaris van Landbouw toegezegd, dat, mochten er stands komen met electrische beweging, de Maatschappij zou zorgen voor een extra kabel. Tevens heeft de P.E.N. alle mogelijke medewerking toegezegd ten gunste van den middenstand. Vervolgens worden de stands onderling verdeeld. De stands wat betreft de kleine worden bepaald op een bedrag van f 16, de hoekstands op f 30 en dubbele stands op f 26. Tevens zal de versiering worden gehuurd welke gebruikt is bij het Volksonderwijs, terwijl op de vraag van enkele leden de verlichting geschiedt door de Mij. van Landbouw. De heer J. J. Bosker zou gaarne zien, dat aan de middenstandstentoonstelling werd verbonden een actraetie, tenzij een optocht of iets dergelijks, om menschen te trekken. De heer Berkhout zegt naar Philips te hebben geschreven, om een lichtreclame. Hij had aangevraagd voor een schijnwerper, om de toren te ver lichten. Aangezien dit wat duur komt, wordt hier voorloopig van afgezien. Bespreking Etalagewedstrijd. Voor dezen wedstrijd schijnt veel animo te bestaan. Op de vraag van den heer Klare, die zegt, dat er voor 1 winkelier een etaleur zal komen om de etalage op te stellen antwoordt voorzitter dat dit geen bezwaar zal opleveren in het beoordeelen der etalage's. Er zal n.1. gekeken worden door de commissie wie zelf het meeste werk gehad hebben om hun etalage zeo een goed mogelijk aanzicht te geven. Tevens zullen er geen leden aan mogen mededoen die geen contributie hebben betaald. Hierna krijgen we een bespreking voor de instelling van buurtcommissiën voor straatverziering. Voorzitter zegt dat er voor verschillende straten commissiën moeten worden ingesteld. Voor de kosten zal ook de burgerij verzocht worden iets bij te dragen. De verdeeling is als volgt: Beltstraat, Hoofdstraat, Nienwstraat, Kerkplein enz. Tevens zal dan voor ie dere straat een aparte prijs worden be schikbaar gesteld. Een aparte jurie zal de straten keuren. Voor Zaterdagavond zal een optocht worde* opgesteld, uit sluitend als reclnme voor de middenstand. Voor al deze feesten zullen medailles besohikbaar worden gesteld. Rondvraag. De heer Berkhout zou gaarne prijzen besohikbaarstellen voor de 100ste bezoeker. Voorzitter zegt, dat aan het bestuur van de landbouw verzocht zal worden of deze hiervoor ook iets wil doen. Er zal dan eed souvenir worden gegeven. De heer De Haan vraagt of er een aan vang zal gedaan worden om de inkoopen bij de standhouders te doen. Wordt goed gevonden. Niemand meer het woord ver langende, sluit voorzitter de vergadering. Julianadorp. ZANG- EN MUZIEKAVOND. Dinsdagavond j.L werd door het dames koor uit de Ned. Herv. Kerk alhier, in de kerk te Huisduinen een Zang- en Muziekavond gehouden, ongeveer in den zelfden geest als zulks eenige maanden geleden alhier is gedaan. Behalve het dameskoor en degenen die daar verder bij behoorden, was het kerkje gevuld met een 80 belangstellenden, zoodat geen plaats onbezet was. Wij willen ons thans slechts bepalen, daar van de vorige avond een en ander uitvoerig is vermeld, dat de luiteraars met genoegen hebben toe geluisterd, al viel het niet te ontkennen dat het tegen het einde een beetje warm werd binnen het gebouw. Het programma werd evenwel vlot afgewerkt. CONCERT „KUNSTZIN". Op Kon InginneverJaardag. De harmonie „Kunstzin" alhier, zal op Zondagmiddag as. (Koninginnedag) een concert geven op de muziektent in het Plantsoentje. Naar wij vernamen zal dit concert een zeer populair karakterheb ben, zoodat de lusteraars allerhande oude en nieuwe melodieën te hooren zullen krijgen. 's Avands is er hal bij den heer Beune man, eveneens met muziek van „Kunst zin" en verder wordt gehoopt voor een en ander op mooi weer. Texel. De heer Th. Witte, klerk hij de Rijks- belasting alhier, Is overgeplaatst naar Ci roesbeek bij' Nijmegen. LAN DBOUW VERLOTING. Van de groote verloting, die hier gehou den wordt en waarvan de baten zullen worden aangewend om de kosten van de landbouwtentoonstelling eenigszins to be strijden, worden in de laatste dagen zeer veel loten geplaatst. Aanvankelijk wilde de verkoop niet erg vlotten.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7