T Derde Blad STER-TABAK BINNENLAND. VAN ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1930, DE GEVELVERLIOHTING VAN HEI VREDESPALEIS. Een permanente Installatie. De gevelveriichtingsinstalatte van het Vredespaleis te 's-Gravenhage werd Vrij dagavond door „bet uitvoerend comité voor de aanbieding van een blijvende in stallatie voor de gevelverllchtlng! van het Vredespaleis" aan het bestuur der Car- niegleetlchling overgedragen. Amsterdam-Alkmaar en Velsen-Uitgeest. „Vvaar kan ik U meer Lebben gezien?*... „Gij *nwci«t U, ik ken U ftiet, «naar wij rooken beiden Door den beerlijken geur Lisrvan. meent gij een vriend te berkennen." GEWEIGERDE MILITAIRE EER. Bij den 50sten verjaardag van H. M. Koningin Wilheimina. PREDIKBEURTEN DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat). Geen dienst wegens reparatie Ned. Herv. Geim. (Westerkerk, Westplein) DE INDISCHE UITZENDING. Vla Hulzen ook voor Neder land hoorbaar. Zooals Aneta reeds meldde, zal op Za terdag 80 dezer de Indische telegraaf dienst naar Nederland de muz&k- en zanguitvoering uitzenden, die te Batavia op het Koningsplein zal plaats vinden ter eere van den vijftigsten verjaardag van de Koningin. De uitvoering zal door de Koningin op Het Loo worden aangehoord van 2 tot 3 uur in den namiddag (het is dan te Bata via 8 tot 9 uur in den avond). Naar wij vernemen, heeft de K.R.O. toestemming gevraagd1 om deze uitzen ding, welke van Batavia uit door den tele graafdienst reeds over den geheelen Ar chipel zal worden uitgezoftden, ook. via het station te Huizen voor de Nederland- sche luisteraars hoorbaar te maken, het geen is toegestaan. (Nw. Rott. Crt.). TELEURSTELLING VAN DE HOUDING VAN DE V.A.R.A. IN INDIË Aneta seint uit Batavia: Alle bladen betreuren het bericht, dat voor de V.A.R.A geen termen aanwezig wareni, om de uitzending van de hiulde- betooging ter gelegenheid van den vijf tigsten verjaardag van de Koningin op de Passar Gambi te Batavia, her uit te zenden. Zij becritiseeren deze houding in zeer bittere bewoordingen. Zooals het bestuur ons blad mede deelde. Red. „Hbld.". DE PLATTELANDERSBON D. De heer Braat als voorzitter af getreden en vervangen. Dinsdag vergaderde de Plattelanders- bond te Utrecht. De aftredende voorzlttei en secretaris, de heeren Braat en Tim- mers wenschten niet voor een herbenoe ming in aanmerking te komen. In hun plaats zijn gekozen tot voorzitter mr. C. Vervoorn te Herwijnen en tot secretaris J. H. Zwart te Appelscha. De heer Braat werd, wegens zijn vele verdiensten jegens den bond, tot eerevoorzitter benoemd. Mr. Vervoorn werd benoemd tot lid van het hoofdbestuur van het Internationaal Agrarisch Bureau te Prang. Met algemeene stemmen is besloten ofn, in verband met de crisis in den landbouw, een plattelandersdemonstratie in Den Haag te houden. INVOERRECHT OP BOTER. Zwitserland verhoogt zijn boter - Invoerrecht De directie van den Landbouw deelt mede, dat zij van onzen gezant te Bern telegrafisch bericht heeft ontvangen, dat het invoerrecht op boter bij besluit van den Zwitserschen Bondsraad van 70 tot 120 frs. per 100 kg. met ingang van 1 September verhoogd is. Rechtstreeksche zendingen, welke tot en met 26. Augustus waren afgezonden, zullen nog onder de berekening van het oude tarief worden toegelaten. WETTELIJKE VA CAN TIE-REGELIN G Hef bestuur van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mer- curius" heeft zioh met een adres tot de Tweede Kamer gewend, waarin het, naar aanleiding van het anitwoord van den Mi nister van Arbeid, H. en N. op de vragen van het Kamerlid Drop betreffende het onderzoek omtnent een wettelijke regeling van de vacantie voor arbeiders, zich af vraagt of de wettelijke regeling van de vacantie een Instituut, dat naar 's mi nisters eigen verklaring zoo bevredigende oplossing vindt en dat van zoo heilzame beteekenis voor de volkskraoht kan we zen niet reeds ter hand genomen kan worden, onafhankelijk van de vraag, of de toepassing daarvan, krachtens zelfstandige overeenkomst ten aanzien der Twentsche textielarbeiders al dan niet mocht tot stand komen. Het bestuur wijst voorts op de resul- taten eener door den Raad ingestelde en quête, waaruit geconcludeerd wordt, dat de overgroote meerderheid der kantoor bedienden allerminst gebaat zou zijn met een wettelijke regeling, die uitgaat van een vacantie van één week per jaar. Het adres verwijst naar het buitenland, waar voor kantoorbedienden vacanties tot 20 of 80 dagen, zelfs tot vijf weken, gewaar borgd zijn. Het feit, dat de Minister van Arbeid de zaak in studie heeft genomen, doet vermoeden, dlat zijl zal worden behan deld in den geest van den arbeidsduur, zooals die door de Arbeidswet 1919 ls ge regeld; de nakoming van de bepaling zal dan gewaarborgd! worden door het toezicht van de arbeidsinspectie. Intusschen moge het overweging verdienen, de niet-na ko ming van vacantie aan, de sanctie eener schadeloosstelling te onderwerpen. Bij de Invoering van een overigens noodzakelij- k waarborg, om de vacantie inderdaad tot haar reoht te dóen komen, zal dusda nige vergoeding dan ook het karakter moeten dragen van een schadeloosstelling, desnoods bij rechterlijke vordering in uit zicht te stellen, doch nimmer mogen lelden tot het doen eener keuze. Nadat oorspronkelijk de firma Sdemens- Sohückert had aangeboden, het Vredes Sal is gedurende de Haagsche Llchtweek oor het aanbrengen van een geiyelver lichting een feestelijk aanzien te geven bleek het, dank zij de medewerking van velen, mogelijk, de verlichting als per manente Installatie aan deze firma op te dragen. In verband! met don toestand daar ter plaatse werd geen gebruik gemaakt var de gewone „flood light"-armaturen met geëmailleerde reflectoren, doch paste Siemens Schuckert hier hare, voor der gelijke doeleinden vervaardigde, schijn werpers met parabolische, geblazen glas spiegels toe.' Deze schijnwerpers nu, in verschillende groepen rondom het ge bouw, zooveel mogelijk achter struiken en dus onzichtbaar opgesteld, zetten met hunne krachtige, gerichte lichtbundels den voorgevel en de beide torens in een fantastisch licht. Bijzondere opmerking verdient de wij'ze, waarop men er in ge slaagd is, het reliëf van het gebouw te behouden. Elk der 27 opgestelde schijnwerpers is voorzien van een 1000 resp. 1500 Watt projectielamp der Osraimfabrieken ter wijl de totale licthstroom der lampen 690.000 Duinen bedraagt. De electrtficatie. De voltooi ing van de bovenleiding. Tun nels te Castrlcum en Alkmaar. Nieuwe stationsgebouwen te Krommenie en Koog. De Haarl. corr. van het Hbl. schrijft o.m. Sinds ongeveer een jaar is de Spoor weg Bouw-Mij. aan het werk voor de electrificatie van de lijnen Amsterdam- Alkmaar en VelsenUitgeest. Het werk vordert snel en zal dit jaar voltooid moeten zijn. Alles moet in het voorjaar gereed zijn omdat met den zomerdienst van 1931 dat is dus half Mei het publiek van de electrische treinen op de nieuwe tra jecten moet kunnen gebruik maken. De verbinding tusschen de stations Velsen en Beverwijk is, ook wat de boven leiding aangaat, zoo goed als gereed. Het emplacement te Beverwijk wordt, voor de verbinding met Hoogovens, uit gebreid met een derde spoor. Daarvoor is het ook noodig, dat het. bestaande perron in Zuidelijke richting verlengd wordt. Het verlengde deel zal van hout worden gemaakt. Overigens komt er aan het station te Beverwijk geen wijziging; behalve den bouw van een zgn. onderstation. Naar Uitgeest. Van Beverwijk naar Uitgeest is het werk het verst gevorderd, doordat dit gedeelte het eerst in uitvoering is ge nomen. Op dit traject moet alleen de kraan- brug over de Wijkervaart te Beverwijk nog worden vervangen door een vaste brug. De masten en de geleidingen zijn klaar. Bij het station-Uitgeest zijn in aanbouw een onderstation en een transformatoren huis, en er zullen eenige huizen voor spoorwegpersoneel worden gebouwd. Het station te Uitgeest, dat niet tot de fraaiste behoort, heeft nog een veer moe ten laten De groote masten zijn door de kap van het perron gebouwd. De veranderingen te Castrlcum. Belangrijke veranderingen zullen te Castricum komen. Het stationsgebouw blijft bestaan, maar het wordt inwendig geheel gewijzigd. Er wordt een middenperron aangelegd, waarop het seinhuis zal worden geplaatst. Van het stationspleintje, aan den Oost kant van het stationsgebouw, wordt een tunnel gebouwd, die naar het middenperron zal leiden. De reizigers zullen dus van het stationsgebouw niet over de sporen naar het middenperron behoeven te loopen. Het emplacement zal hier belangrijk worden verbreed. Tusschen Casticum en Heiloo ligt het door de bedevaarten bekende plaatsje Runxputte. Daar wordt een halte met beperkte perrons gemaakt. Treinen kun nen hier bij bepaalde gelegenheden op aanvraag stoppen. Een vaste halte-Runx- putte komt er dus niet. Een mlddenperron te Heiloo, een tunnel te Alkmaar. Aan het station te Heiloo komen groote veranderingendaar ligt aan den weg alles overhoop. Het oude stationsgebouwtje verdwijnt; voor den chef is in de nabijheid een woning gebouwd. Er wordt een derde spoor bijgelegd daarvoor moet het oude stationsgebouw plaats maken. Dit derde spoor is bestemd voor het goederenvervoer. De spoor-ovorweg wordt verbreed en bij den overweg wordt een gebouwtje gezet voor kaartverkoop en een vertrek voor den chef. Voor het publiek wordt, op het aan te leggen middsnperron, een wachtgebouw gezet. Verder is er nog een opslnggebouwtje aan den weg bij gekomen, en aan de westzijde van de baan wordt een nieuwe losweg aangelegd. Het eindpunt van de electriflcatië is het station Alkmaar. Dit station blijft bestaan, maar fcet wordt vergroot. Enkele vertrekken worden verbouwd en enkele worden aan het-gebouw toegevoegd. De voornaamste wijziging voor het pu bliek is echter de bouw van een tunnel van het Stationsplein, aan den Zuidkant van het station, naar het te vergrooten en naar het Noorden te verlengen mid denperron en naar de tram in de richting Bergen. De bestaande luchtbrug die eenigs- zins gewijzigd wordt vervalt dan voor reizigers, en zal uitsluitend worden ge bruikt voor goederentransport. Het gebouw, dat nu op het midden perron staat, wordt afgebroken; er komt een nieuw gebouw zuidelijk op het ver lengde deel van dit perron. Op het emplacement te Alkmaar zal ook een onderstation worden gebouwd. Door de Zaanstreek. Van Uitgeest door de Zaanstreek naar Amsterdam is de bovenleiding grooten- deels klaar tot aan de Zaanstraat. De grootste veranderingen komen te Krommenie en Koog, waar de bestaande stationsgebouwen door nieuwe worden vervangen. In het station te Wormerveer worden enkele kleine verbeteringen aangebracht; overigens wordt hier weinig veranderd. Maar Koog krijgt een nieuw station, dat naast het bestaande in aanbouw Is. Een afzonderlijke woning voor den chef is al gereed. Evenals te Krommenie wordt te Koog een tunnel gebouwd van den weg naur het nieuwe middenperron. Er komen eenige wijzigingen in de sporen en de bestaande losweg zal verbreed worden. Stopplaats Koog-Bloemwtlk. Tnsschen Koog en Zaandam zal een nieuwe stopplaats worden ingesteld, die den naam »Koog-Bloemwijk« zal dragen. Er komt hier een perron met een uitweg. De plaats van dezen uitweg is nog niet vastgesteld, omdat hij moet aansluiten op den nieuwen provincialen weg. Het station te Zaandam blijft ongewij zigd. De spoed, waarmee tot nu toe gewerkt is, doet verwachten, dat ook het nog te verrichten werk op tijd gereed zal zijn. Dc militaire reglementen nage- leeft en de wet geëerbiedigd. Op de vragen van mevrouw Van Ital- lie—Van Ëmbden betreffende het weige ren van militaire eerbetuigingen bij de crematie van een ridder in de Militaire Willemsorde, heeft de minister van de fensie geantwoord, dat het juist is, dat onlangs bij de crematie van een ridder in de Militaire Willemsorde militaire eerbetuigingen zijn geweigerd. Krachtens het bepaalde in het Regle ment op den Garnizoensdienst kan een begrafenis met militair eerbetoon alleen geschieden in een garnizoensplaats. Vel sen is geen garnizoensplaats zoodat reeds uit dezen hoofde de laatste wensch van den ridder M.W.O. zeer tot het leed wezen van minister Decker een zoodanige was, dat hij niet kon worden vervuld. Doch zelfs indien bovenbedoelde be paling niet had gegolden, dan nog zou de minister geen vrijheid hebben kunnen vinden tot het doen bewijzen van mili tair eerbetoon bij de crematie, aangezien een lijkverbranding niet is een begrafenis in den zin der wet van 10 April 1869 (Staatsblad no. 65). De minister liet zich bij zijn weigering van het militair eerbetoon niet leiden door zijn persoonlijke gevoelens, doch al leen door zijn plicht tot het naleven der militaire reglementen en het eerbiedigen der wet. Zondag, 81 Augustus, hoopt onze thans regeer etude vorstinne, Koningin Wilhei mina, haar 50sten' verjaardag te herden ken. Trotsch in zijn hart, als het Neder landsche vólk is op zijn vorstinne, twijfe len wü er geen oogenblik aan, dat deze dag een ware nationale feestdag zal wor den; want Wilheimina is bemind bij ge heel het Nederlandsche volk, bij groot en klein, bij oud en jong, omdat Zij met een ware moederlijke goedheid het volk, dat Haar ondergeschikt is, reeds 82 jaar met beleid en wijsheid heeft weten te regeeren. Geen wonder dan ook, dat overal in den lande uitgebreide feestelijkheden worden georganiseerd om huldle te bréngen aan het Koninklijk 'huis, aan Wilheimina in het bijzonder. Want ieder wil medeleven met Haar en ieder wil ook medeleven met zijn landgenooten. Daarom zullen wi) een overzicht geven van de verschillende fees telijkheden, welke'hier te lande alom wor den georganiseerd, maar zullen allereerst daartoe een kort overzicht geven van het leven en werken van Hare Majesteit. Wilheimina nu, wier meer uitgebreide naam is: Wilheimina Helena Paullna Ma ria, Koningin der Nederlanden en Herto gin van Mecklenburg, werd te 's-Graven- hage geboren uit het oud-adellijk geslacht van Oranje-Nassau. Haar vader was Wil lem III, Koning dier Nederlanden en Groot-Hertog van Luxemburg, Haar moe der Adelheid Emma Wilheimina Theresla, dochter van Georg Victor, vorst van Wal deck Pyrmont Het meisje, op wie alle ver wachtingen van het Nederlandsche volk waren gegrond, groeide door de bekwame leiding, welke zij in haar jeugd van haar moeder ontving, op tot een flinke vrouwe en tot een ware vorstinne voor haar volk. Haar drie halfbroers, voortgekomen uit het eerste huwelijk van Haar vader met Sop^ie van Wurtembung, waren geen van allen erg sterk en stierven reeds vroeg tijdig, zoodat Wilheimina de aangewezen troonopvolgster zou ziln. Hierin werd reeds voorzien bil' de wet van 1 Aug. 1884, dus toen de Koningin nog geen vier jaar oud was; door deze wet werd aan Haar de regeering opgedragen, indien de Koning zou komen to overlijden. Nu eens wonend te Den Haag, dan weer verblijf houdend op het slot te Loo en ook enkele malen te Soestdijk, ontving de kleine Wilheimina een zeer eenvoudige, maar uiterst regelmatige opvoeding. Spe len met een pop was in haar eerste levens jaren haar lievelingsbezigheid; in, gezel schap van een Frangaise, mej. Liotard, wist Zij zich lang (hiermede te amuseeren. Toen Zij echter een jaar of zes begon te wordlen, achtte de Koningin-Moeder het oogenblik daar, dat met het ondierwijs zou worden begonnen en word aan Baronnesse van Heemstra voor eenige jaren de opvoe ding van het prinsesje toevertrouwd; Miss Saxtin kwam haar daarin bijstaan. Terwijl heur moeder haar persoonlijk ook nog in verschillende vrije uren onderricht gaf in naaien en Bijbelsohe geschiedenis, werd toch reeds een vast onderwijzer aange steld, die begon met een half uur les per dag in den voormiddag. Het was de heer Gebouw „Land In zicht" (Den Oever). ZONDAG 31 AUGUSTUS 1930 's Morgens 10.80 uur, Ds. J. v. Beek van Wierlngen Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 6.80 u., Ds. R. J. v.d. Weerd van Leimuiden Geref. Kerk (Hulpkerkd. Ghr. Mil. Tehuis) 's Morgens 10 uur, Ds. R. v.d. Weerd 's Avonds 6.80 uur, Ds. F. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 'b Morgens 10 u. en 's middags 6.80 u., Leesdienst ChJB Gerei. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 u. en 's avonds 6 uur, de heer W. Ramaker, Theol. Stud. van Groningen Herst Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). "b Morgens 10 uur, Ds. M. G. Blauw, van Schoten. Leger des Heils. 's Morgens 7 uur, Bidstond, 's Morgens 10 u. Heiligingsmeetlng 's Middags 8.80 u., Openluchtsamen komst (in 't Plantsoen) 's Avonds 8 uur Verlossingsbijeenkomst Leider van al deze meetings, Envolj van Doorn. Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gem. 's Morgens 9 u., Ds. E. R. Damsté JULIANADORP Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 u., Ds. E.R. Damsté Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 7 uur de heer W. Boegen van Amsterdam BREEZAND Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon ANNA PAULOWNA Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u. Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 u. en 's middags 2.80 u., Leesdienst WIERINGEN Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 'b Middags 2.80 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gein., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer R. C. Frank Gediking, die op voordracht van Dr. Beynen tot hofleeraar werd aangesteld. Ofschoon het onderricht voornamelijk werd gegeven in een soort van klasloc aal, waar een bord' en een bank waren te vin den, verloor de prinses toch het contact met ander© kinderen niet, maar bezocht Zit af en toe de openbare school om daar eenige lessen mede te maken. Eerst lang zamerhand paste Haar onderwijs zich meer en meer aan bit bet program der openbare scholen, zoodat zij reeds in December 1887 driemaal per morgen een half uur les kreeg. In datzelfde jaar werd ook de heer I. Stortebeker aangesteld-als piano-leeraar van Hare Majesteit; (hij weet nog aardige staaltjes uit de jeugd van de Koningin te vertellen, maar ia vooral buitengewoon te spreken over den aanleg en het doorzet tingsvermogen van de Koningin. In deze jaren werd Koning Willem III steeds zwakker en vreesde men zelfs (in 1888) voor zijn leven; gelukkig echter trad er weör eenig herstel in en reisde de koning met de koningin en het prinsesje naar Amsterdam, waar hij een hartelijke hulde van de inwoners in ontvangst nam. Toen Wilheimina echter nauwelijks tien jaar oud was, had zij het zware verlies te dra gon van Haar vader, die op het Loo kwam te overlijden. Om Haar opvoeding meer te vervolmaken, deed Wilheimina reeds ver schillende kleine reisjes in het buitenland. Voor het eerst is zij over de grenzen ge gaan, toen zij 6 jaar oud was en met haar vader en moeder Wildungen bezocht La ter echter ging zij naar Sand in het Zwarte Woud, naar Tarps in Zwitserland en naar Aix les Bains in Fransoh Savoye. Haar opvoeding kwam in die jaren onder leiding van Jonkvrcuwe van de Poll, ter wijl 't onderwijs werd overgelaten aan Dr. Salverdia, die al 2Vi uur per dag les gaf. In 1894 kwam de prinses voor.het eerst bi.1i de lessen van de verschillende hoog leeraren: Prof. Kramer, Prof. Blok, Prof. Kan, Dr. Kossmann en Prof. de Louter; later werd zij door generaal Kool ingewijd in de verschillende militaire aangelegen heden. In 1896 deed zij in handen van Ds. Van der Fller haar belijdenis als lidmaat van de Nederduitscb Hervormde gemeente. Bij het afsterven van Koning Willem III werd het bestuur van het land opgedragen aan de Koningin-Regentes, wegens min derjarigheid van Wilheimina. Nadat zij godurende acht jaar het land met beleid en wijsheid had bestuurd, ging de macht grondwettelijk over aan de meerderjarig geworden Wilheimina, die den 6den Sep tember 1898 in do Nieuwe Kerk te Amster dam plechtig werd ingehuldigd. Den lOden September d.a.v. deed zij haar plechtigen intocht in de Residentie. Intusschen was de Koningin nog steeds niet gehuwd, en Ned. Herv. (in de kapel)t 's Morgens 10 uur, de heer J. Bosma Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u. en 's middags 8 u., dienst. Voor- en namiddags busdiens ten vanaf den Poelweg Westerland. Ned. Herv. Gem. Den Burg, TEXEL v.m. 10 uur, Ds. Van 't Hooft Oosterend, v.m. 10.30 uur Ds. H. Groenenberg De Waal, 'bav. 7.30 uur, Ds. van 't Hooft Den Hoorn, v.m. 1030 uur, Doopsbediening Db. Oskamp De Oocksdorp v.m. 10.30 uur, Ds. W. Plug Oudeschild, n.m. 3 uur, Ds. Groenenberg De Koog, 'sav. 8 u., Ds. W. Plug Doopsgez. Gem. Oosterend v.m. 10 u. Ds. A.Vis Geref. Kerk. Oosterend, v.m. 10 en n.m. 8 uur, Ds. A. v. d. Leer Geref. Kerk (H.V.). Oosterend. n.m. 8 u. en 's av. 7i u. Ds. Buskes landers nieuwsgierig. Plotseling kwamen geruchtende geruchten namen vas tere vormen aan en dien 17den October be vatte de Staatscourant het bericht van de verloving van H. M. met Hendrik Wladl- mir Albrecht Ernst, Hertog van Mecklen burg Schwerin en Ratzeburg, graaf van Schwerin en Heer van de landen van Ro- stiock en Stargard. Blji de wet van 26 Ja nuari werd hem de Nederlandsche nationa liteit verleend, terwijl den 7den Februari daarna het huwelijk plechtig werd vol trokken. Wij zullen 'hier even die chrono logische volgorde moeten verlaten, om allereerst in het kort eenige meer huise- 1 i1 ke en vervolgens de meer politieke ge beurtenissen uit don levensloop van H. M. te memoreeren. Den 80sten April 1909 was het een heugelijke dag, niet alleen voor de Koninklijke Jamilio maar met evenveel recht voor het Nederlandsche volk. 'De Staatscourant bevatte dien dag het vol- gonde bericht: „Hare Majesteit de Konin gin is hedenmorgen door Gods goedheid voorspoedig bevallen van eene Prinses". Dezelfde boodschap werd reeds in dien na middag aan de beide Kamers der Staten- Generaal overgebracht Den lsten Mei heeft de Koningin aan de nieuw geboren prinses den naam gegeven HH H WPHI van Juliana r»-■ Emma Maria Wilheimina, Prinses der No de duistere onzekerheid maakte de Neder- derlanden. Den 6d)en Juni hield de Kor In-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 11