Transpireerende N.V.ZeebadHuisduinen Badpaviljoen Hotel-Pension OE HOLLYWOOD REVUE CONCERT S0IRÉE DANSANTE Ji BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. oksels en voeten gim haar dochter in de Willemskerk ton doop. Evenals haar moeder, wilde ook de Koningin haar dochter een degelijke op voeding geven, geheel naar haar idee. In derdaad heeft zü dat ook gedaan, maar raadpleegde daarbij voortdurend verschil lende ervaren mensehten, waarvan wij ter*1 loops noemen Jan Ligthart, den beroem den paedagoog, dien zij ook eendgen tijd tot opvoeder aanstelde over, de prinses. Langen tijdi heeft ook Jonkvrouwe van de Poll zich met de zorg voor Juliana belast gezien. Releveeren wij thans enkel© der meest belangrijke feiten uit het politiek gebeuren van ons land, waarmede het be leid en het doorzicht van onze geëerbie digde landvorstinne zoo nauw verbonden is geweest. Nauwelijks toch was WilheL- mina aan de regeering, of de Russische Czaar verzocht ons hier een groote con ferentie te mogen houden, hetgeen inder daad plaats vond van 18 Med tot 19 Juni 1899 te Den Haag. In het begin der regee ring had op het gebied van de bimnenland- sche politiek de 'groote kentering plaats in de volksvertegenwoordiging. De liberalen verloren hun meerderheid, terwijl langza merhand, de lijnen zich gingen1 uitbeelden van de nieuwe groepeering, welke heden ten dage nog van kracht is. Den 28sten Januari 1903 had de groote staking in hot havenbedrijf en bij de Spoorwegen plaats, welke echter spoedig werd opgeheven. Den 12d'en Maart 1906 had' een geweldige dijkdoorbraak plaats in Zeeland, tenge volge waarvan bijna 8000 H.A. land1 onder liepen. Door Hare tegenwoordigheid gaf Hare Majesteit herhaalde blijken van Haar medeleven met haar volk. De buitenland- sche betrekkingen met andere volkeren, welke onze Regeering zooveel mogelijk trachtte te bevestigen, werden nog bevor derd door de vele bezoeken, welke onze Koningin in het buitenland aflegde. Ruim een half jaar na haar troonsbestijging bracht Wilhelmina, in gezelschap van haar moeder, een bezoek au._ Xrizer Wil helm II, dia dit den 13den Deoe^L 1908 te Amsterdam beantwoordde. In 1910 en 1911 waren de Koninklijke families van Nederland! en België bij, elkaar wederzijds te gast. Het jaar daarop had een uitwisse ling van bezoeken plaats tusscben de Ko ningin en den toenmaligen President van Frankrijk Armand Falüères. Kort voor den wereldoorlog kwam Koning Chris- tiaan van Denemarken nog over naar Ne derland, welk bezoek eerst voor enkele jaren officieel werd beantwoord. In het jaar 1913 hadden de groote onaf hankelijkheidsfeesten plaats, waarin ge- hee 1 het volk de bevrijding van het vader land meevierde. Den 26sten November richtte H. M. zich in een proclamatie tot .Haar volk, waarin ziji het herwonnen va derland prijst. Het volk van zijn kant gaf op ondubbelzinnige wijze blijk van zijn waardeering voor de zorgen van Oranje, en in het bijzonder van die. door Koningin Wilhelmina hen gewijd. Nog geen jaar later was de atmospheer echter van geheel andere geluiden vervuld, daar de verhou dingen tusschen de naties onderling ten ■zeerste gespannen waren. Den Sisten Juli 1914, des namiddags om half twee onder- teekende H. M. het mobilisatiebevei, waar aan zoo spoedig uitvoering werd gegeven, dat reeds denzelfden avond 90 van de 200.000 man op de been was. Den 8sten Oetober weid ons land overstroomd' met vluchtelingen, tiaar er toen reeds 100.000 in ons landi waren. Het aantal groeide spoedig tot 700.000. De oorlog liet zich hoe langer hoe meer voelen, en oefende een grooten druk uit op handel en industrie en daardoor op het 'geheele volk. Daarbij kwam in "1916 nog de groote- watersnood, waarbij de Zaanstreken werden geteisterd. In deze moeilijke en benarde jaren beeft de Koningin steeds getoond, de rechte vrouwe te zijn op de juiste plaats; waar zij kon, deed zij haar best, den nood te lenigen of door Haar tegenwoordigheid moed in te spreken en blijk van medeleven te geven. Bij de groote leeningen, welke periodiek moesten worden uitgeschreven, heeft H. M. bij de eerste leerlingen in 1914 zelfs voor 2H millioen1 gulden ingeschre ven. Kenmerkend is het voor de regeering van onze geëerbiedigde Koningin, dat Zij, gedurende de moeilijke oorlogsjaren de strikte neutraliteit heeft weten ie hand haven. Niet alleen neutraliteit, maar vee] meer vredelievendheid is het kenmerk ge weest van Haar bestuursbeleid, daar Zij door de moeilijke dagen, waarin binnen land ,en buitenland den toestand door haat dikwijls ondragelijk maakten, in alles den vrede heeft weten te bewaren, Het door den oorlog en de revolutie opgezweepte volk was uitgelaten van enthousiasme, toen op 18 November 1918 op het Malie veld te 's-Gravenhage de Koninklijke fa milie werd gehuldigd Duizenden waren bij deze huldiging tegenwoordig en de be geestering steeg ten top, toen de Konink lijke familie een rondgang maakte langs het Malieveld in een rijtuig, door militai ren getrokken. En opnieuw heeft bet Ne derlandsche volk in de laatste jaren met enthousiasme de gelegenheid aangegre pen, om onze Vorstin te eenen. In het jaar 1923 immers mocht die Koningin- haar 25- jaiig regeringsjubileum vieren. Bij deze gelegenheid was de stad 's-Gravenhage geheel versierd; de opening van de eene tentoonstelling volgde die van de ander: ■e Ora n e-Nassau-tent00nstellimg, de let- t erk unde-, de bloemen-, en de schilders- tentoonstelling, Een grootsche stoet haal de de Koningin den Sisten Augustus af van Haar landhuis, de Ruigen Hoek, te Soheveningen en, voerde de Koninklijke familie naar het paleis aan het Noord einde, dat bijzonder fraai met groen en bloemen was getooid. De verdere feeste lijkheden werden voortgezet, ook toen de Koningin vertrokken was naar de hoofd stad, was Haar den 5den September een, ongeveer gelijke hulde ten deel viel. Den 7den Februari 1926 vierde de Koningin Haar zilveren huwelijksfeest, bij welke ge legenheid de trouwe landvorstinne door heel het volk opnieuw werd gehuldigd. Maken wij tenslotte nog melding van de jaarlijfcsche vacanitie-reizen door H. M., welke telkens een gereede aanleiding zijim, om heur bij Haar terugkomst op enthou siaste wjjze aan het station te verwelko men. Zoo bezocht zlji die laatste jaren ver schillende malen incognito Noorwegen, waar Zij geruimen tijd doorbracht 0. a. te Bygdin, te Finse, enz.; verleden jaar reis de Zij naar Zwitserland, waar 0. a. Bern werd bezocht, terwijl zij, in het afgêloopen jaar eendgen tijd verblijf Meld te Oberst- dorff in Beieren. In een vervolgartikel zullen wij In het kort een algemeen overzicht geven van de grootsche festiviteiten, welke niet alleen door geheel Nederland, maar ook in Oost en West en voorts in de verschillende Ne derlandsche Vereenigingen in het buiten land worden georganiseerd ter gelegen heid van het ajs. kroonjaar van Haar, die met recht mag worden genoemd, zooals Baron Van 'Wijnbergen het eenmaal on der daverende toejuichingen riep: „De lieve moeder van ons dierbare Nederland". OOK REVOLUTIE IN BRAZILIË? In een bericht uit Montevideo wordt, nlaar Reuter meldlt, medegedeeld, dat vol gens telegrammen uit Rivena, een' stad aan die UrugeeschBrazillaansche grens, een opstand dreigt in den Bnazhiaan- schlen staat Rio Grande del Sul. Alle federale -troepen moeten in de kazerne blijven, Juan Fransisco Disauzia zou het hoofd van den opstand zijn. DE ONRUST IN BRITSCH-INDIË, Nieuwe diaden van terreur. Een telegram uit Oalcutta meldt: Op Lowman, inspecteur-generaal van de politie in Bengalen, en Hodson, den su perintendant van politie, is gisterenoch tend geschoten toen zij uit het Mitford- ziekenhuis te Dacca kwamen. Zij werden ernstig gewond en zullen beiden geopereerd moeten worden. De dader, een jonge Bengalees, is ont vlucht. Twee andere jonge Bengaleezen, die van medeplichtigheid verdacht worden, zijn in hechtenis genomen. AANKOOP VAN WAPENS DOOR CHINA. Ook levering uit Nederland? De munitiefabriek Svenska Metallwer- ken heeft de regeering toestemming ver zocht voor den uitvoer van 10 millioen Mauser-patronen voor de Chineesche re geering. De directie der fabriek legt er den nadruk op, dat deze groote order on der de huidige slechte omstandigheden zeer belangrijk is en gedurende 10 maan den werk beteekent voor honderd arbei ders. De fabriek heeft vernomen, dat Noorwegen, België en Nederland toestem ming hebben gegeven voor den uitvoer van ammunitie naar OMna. Binnenland. Het kasteel te Born door brand verwoest. Donderdagnacht is te Born bij Sittard het majestueuse kasteel van baron Barbou de Roosteren door een hevigen brand in puin gelegd. Omstreeks half elf Donder dagavond is de brand in het middenschip begonnen. Weldra sloegen de vlammen over naar den rechterachtervleuge], waar door het vuur zich direct verspreidde. Vervolgens sloeg de brand over naar beide voorvleugels en linkeracbtervleugel, zoodat het gebouw één vuurzee werd. De brandweer uit Sittard en Geleen was direct aanwezig. Omstreeks middernacht raakte de motorspuit defect en moest het blus- schingswerk worden gestaakt. Inmiddels werd telefonisch assistentie gevraagd van de brandweer uit Heerlen en Maastricht, die met 5 spuiten den strijd met het hevige vuur aanbonden, liet was toen omstreeks half drie Vrijdagmorgen en het kasteel was reeds grootendeels een prooi der vlammen. Het blussohingswerk werd tot gisteren laat voortgezet. Er is slechts weinig gered kunnen worden. Vele antiquiteiten er.de fraaie ridderzalen vielen ten offer der vlammen. De schade wordt op f 250.000 geschat; deze wordt door verzekering gedekt. In de laatste jaren had men het kasteel geheel gerestaureerd. Zooals bekend, was het monumentale en schitterend gelegen kasteel van Born, dateerend uit de 16e ■euw, een der oudste kasteelen van ons land. Nu staat er nog slechts een ruïne. Als bijzonderheid mag nog gemeld wor den, dat een antieke kast, waarvan slechts twee modellen bestaan de tweede is in hrt bezit van den Duilschen ex-keizer gered kon. worden. De waarde hiervan is ongeveer f 100.000. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Ouder de gemeente Axel ik Donderdag avond een Italiaansche werkman in hel zijknaal naar Sluiskil bij het baden ver dronken. ZONDAG 31 AUG. van 3 tot 6 uur en van 8-11 uur MENU ff 2.— Koninginnesoep Kippencoteletje Kalfsoester A la Reine Princesseboonen Polonaise Wilhelmina Fruit Nationaal Oranjeschilletje DRUIVENVEILING GEOPEND. Te Broek op Langendjjk is een drui- venveiling geopend. Behalve een groen- tenveilling en een voor Bloembollen, is deze veiling voor kasprod'ucten er bijge komen. Sinds de grove groentemteelt on gunstige resultaten is gaan opleteren zijn in deze streek tal van kassen en waren huizen verrezen. De gemeente Sti Paiir cras lijkt al op en tweede Westland. BRAND AAN BOORD. De brand in ruim H van het te Rot terdam liggende Russische stoomschip Krassin Profictern blijkt heel|hardnekkig te zijn. (Men| zie ook ons le blad, Red. Held. Crt.). Toen gisterenmorgen de lui ken werden opengelegd, stegen dikke rookwolken omhoog. Het ruim is weer gesloten en de drijvende stoombrand- spuiten Havendienst I en Havendienst II zijn met 2 stralen water in het ruim gaan pompen. Intusschen wordt voortgegaan met het lossen van den deklast ijzer. Men is 's middags begonnen de lading lucifers en gedroogde vruchten benevens de gummi-schoenen te lossen en om streeks 3 uur had men de brand volkomen onder de knie. DIEFSTAL VAN EEN CHEQUE Door een ambtenaar In functie. De Amsterdamsche politie heeft giste ren ter bescMkking van de justitie ge steld een 39-jarigen oud-ambtenaar hij de posterijen in Ned.-Indië, die, in het vader land teruggekeerd, tijdelijk wérkte als sorteerder bij de posterijen te Amsterdam en die in deze qualiteit een postchèque ten bedrage van vijfhonderd gulden heeft ontvreemd. De man, die 1.1. Zaterdag avond op transport is gesteld uit Utrecht, heeft verleden week getracht de gestolen chèque in Den Haag te gelde te maken. Hierbij bediende hij zich als handlangster van een vrouw, die zijn daad bij de politie heeft aangegeven. Door allerlei valsche opgaven heeft de man, na zijn arrestatie, getracht het on derzoek te schaden, zoodat de politie door vele nasporingen vier dagen noodig heeft gehad, eer de dief aan de justitie kon worden overgeleverd. Naar het schijnt, heeft deze oud-Indisch gast zich in zijn betrekking te Amster dam ook reeds schuldig gemaakt aan diefstal van ettelijke brieven. Ernstig auto-ongeluk. Donderdagavond omstreeks 11 uur is Buitenland. I)E „SPRINKENHOF" TE HAMBURG. Do „Sprinkenhof" is een nieuw reus achtig kantoorgebouw to RamPurg, dat zijn naam to danken heeft aan een smid, die hier vroeger zijn werkplaats had. Het gebouw moet 'voor het vermaarde Ghile- Haus en het niet minder bekende Al'bert- Ballin-Haus niet onderdoen. Het is met zijh front van 710 M. en zijn bewoonbare oppervlakte van 60.000 M.2 een der groot ste kantoorgebouwen van de wereld. Daar eohter gedurende de eerste tien jaar te Hamburg geen navraag naar kantoren te verwachten is, «uilen in een deel van het gebouw woningen worden ingericht, Ook zal hier een af deeling politic een onderkomen vinden. Zij zal in bot gebouw over de noodige turn- en exceroitiezalen beschikken. Het igelbouw, dat negen i er- diepingen. hoog is, bevat een aantal on- deraardsche garages en voorts een eigen toegang tot de nabijgelegen ^„Umter- grund". EEN KENNISMAKING MET EEN TRAGISCH EINDE Woensdagavond kwamen in een her berg te Bytow (Posen j, twee handwerks lieden, die elkaar pas hadden leeren ken nen. Beiden dronken tot 's nachts twee uur op de nieuwe vriendschap, doch toen zij op hun gemeenschappelijke kamer waren gekomen, raakten de twee lichtelijk beschonken lieden met elkaar in twist. Eén hunner, Strey, trok zijn mes en trof zijn kameraad doodelijk in de hartstreek. De moordenaar werd gearresteerd. BERLIJNS NIEUWE FINANCIEEL SCHANDAAL. De. Berljjnsche arcMtect Schaldach, die dezer dagen is failliet gegaan, heeft uit de gemeentelijke kas van Berlijn 1.472.000 mark en zijn compagnon Wagner boven dien nog 842.000 mark ontvangen, zoodat de stad zeer groote schade lijdt. Schal dach is pas wegens oplichting veroor deeld tot 1500 mark boete of 100 dagen hechtenis en het O. M. onderzoekt of hij zich thans weder aan strafbare handelin gen heeft schuldig gemaakt. „DIAMOND JOE" NAAR EUROPA? De politie te New-York stelt momenteel een onderzoek in naar de gangen van den beruohten bendeleider „Diamond Joe", die in de onderwereld van New-York de onderkoning van.AI Capone wordt ge noemd. Men weet niet, of hij naar een van zijn villatjes in het Noorden is vertrok ken, of met het stoomscMp „Baltic" naar Engeland is gegaan. Hoewel op een telegrafische aanvraag de kapitein van de „Baltic" heeft geant woord, dat de beruchte bendeleider niet aan boord is, gelooft men, dat hij onder een valschen naam reist; de politie heeft zjjn portret draadloos naar Engeland ge seind. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Prinses Maria Theresia van Wald- burg—Zeil omgekomen. Uit Wangen (Wurtemberg) wordt ge meld dat op den straatweg naar Ravens- burg de auto van prinses-weduwe Maria Theresia von Waldburg-Zeil geslipt is en van de glooiing gereden. De prinses werd op straat geslingerd. Zjj is levensgevaar lijk gekwetst; de overige drie inzittenden hebben min of meer ernstige kwetsuren opgeloopen. Nader wordt gemeld, dat de prinses- weduwe van WaldburgZeil aan haar kwetsuren is bezweken. De prinses-we duwe, een altgravinne van Sahü-Reiffer- scheidt-Reitz, was 61 jaar oud. De prins, baar gemaal, is in den oorlog in Fnnk- rijk gesneuveld. De hitte in Engeland. Reeds 46 slachtoffers. Tot nu toe heeft de groote hitte in En geland 46 slachtoffers geëischt. Het onweer boven Schotland. In een tweetal dorpen zijn ten gevolge van een onweer vrijwel alle hulzen over stroomd; er werd groote materieel© scha de aangericht. De stad Forflar was geheel in duister gehuld De electriciteitsvoor- ziening werd gestagneerd en ook de tele foondienst functioneerde niet. Tegen den middag Meld de storm even plotseling op als hiij losgebroken was. Het plaatsje Jarrow werd door een he vigen hagelstorm geteisterd. Te Aber- deen slbeg do bliksem tijdens hot onweer in een school. Men slaagde er gelukkig in 300 400 kinderen, die zich in het brandende gebouw bevonden, in veilig heid te brengen. DE EERSTE EN GROOTSTE REVUEFILM KOMT BINNENKORT IN DE WITTE. LUCHTVAART. HET GROOTSTE LA ND VLIEGTUIG Op Waalhaven verwacht. Zondagmiddag tusschen 6 en 7 uur wordt op het vliegveld Waalhaven het grootste llandviegltuig, de Junker G. 38 verwacht. Dit toestel is de roe genoemde „vliegende vleugel"; de cabines zijn na melijk in de vleugiels gebouwd. DE ZEPPELIN. 11 Oetober in Nederland. Men meldt ons dat bet in de bedoeling ^uc^-'tocMp Graf Zeppelin op 11 Oetober naar Nederland kooit èn dan een landing op Schiphol' zal doen. Een definitieve beslissing zal eohter eerst in de volgende maand worden genomen. ^,a?' ®*oa]'s, |men weet, sprake van, dat het luchtschip begin September zou komen. Dat gaat blijkbaar niet door. EEN BOTSING IN DE LUOHT. Uit Grosset#» wordt gemeld, dat twee watervliegtuigen, elk bemand en be- «e» sergeant-Vlieger, boven urbeteïlo op een hoogte van ,2000 M. met 2Sar 111 "boring zijn. gekomen. De toe stellen stortten naar benedien; terwijl' do een© sergeant-vlieger zich met behulp van zijn parachute wist te redden, viel do ander in ze© en verdronk. De K.L.M. piloten in staking. Op Schiphol. Gisterenmorgen is op het vliegveld SoMphol een staking uitgebroken onder de piloten van de Koninklijke Luchtvaart maatschappij'. De geheele dienst ligt stil. Alle vliegtuigen van de Mij. worden naar Amsterdam en Rotterdam overge bracht De aanleiding. De aanleiding tot de staking is een ge- schil tusschen de vliegers en de directie "over de betaling voor het vliegen naar Indië en een geschil met dien stationschef te Amsterdam over den technischen dienst. Gemeld wordt nog, dat de vliegers van d© K.LM. zich vooral gegriefd voelen over het feit dat de heer Plesman d© vluchtend naar Indië op één lijn blijkt te stellen met de gewon© verkeersvluchten in dien Euro- peeschen dienst hetgeen volgens hen ge tuigt van een geheel verkeerd inzicht be treffende d© gevaren, aan ^rstgenoemde vluchten verbonden. De vliegtocht naar Indië gaat waarschijnlijk niet door. Door deze staking zal de dienst Amster damBatavia, die op 25 September zou aanvangen, waarschijnlijk Met doorgaan. Van Dijk ontslagen. Men meldt verder nog: Als bestuurders van het eerste vliegtuig waren aangewezen de vliegers Van Dijk en Wiersma. De directie heeft beide pilo ten bij zich ontboden en medegedeeld, dat indien zjj weigeren naar Indië te vertrek ken d© directie hen met ingang van' 1 Oe tober ajj. zal ontslaan. Deze bespreking had plaats op Woensdag. De beide piloten verzochten d© directie ruggespraak met hun collega's te mogen houden, hetgeen werd toegestaan, terwijl werd overeengekomen, dat Zaterdag 12 uur beide piloten hun beslissing zouden mededeelen. Gisterenmorpen verzocht Van Dijk een onderhoud met de directie, waarin Mj me dedeelde, dat hij Met naar Indië zou ver trekken, waarop oogenblikkeLijk ontslag ingaande 1 Oetober as- is verleend. Communiqué van de Neder- landsche vereenfglng va&\«r- keerevliegers. Alle vliegers ontslagen. Het bestuur van de Nederlandsche Ver- eeniging van verkeersvliegers deelt het volgende mede: „Tengevolge van de volkomen rechte- looze positie der K.L.M.-piloten, hetgeen wel zeer duidelijk tot uiting kwam bij het volkomen ongemotiveerde ontslag van een onlangs na diens oceaarrvluoht nog gerld- derden en als onmisbaar geschetsten col lega Evert van Dijk en van zijn niet niin- dor bekwame medebestuurder Wiersma, werd gistermorgen impulsief besloten bij w jjze van protest alle vliegdiensten stop te zetten door te weigeren, de uitgaande vliegtuigen te besturen. Hoe zeer het ook door de vliegers werd betreurd, dat tot dezen stap moest worden overg.gaan, kon den deze willekeurige ontslagen van vlie gers, die jarenlang hum beste krachten hebben gewijd aan den bloei der Neder landsche luchtvaart en die de goede repu tatie van de K.L.M. hebben helpen beves tigen, geen andere reactie tengevolge heb ben aan het uit solidariteit weigeren door alle andere vliegers om verdere vluchten met K.L.M.-machines te volbrengen, alvo rens deze ontslagen zijn ingetrokken en in deze kwestie recht zal zjjn gevonden. Instussclieu heeft de directie als tegen prestatie voor alles wat haar piloten in het belang van ons nationaal luchtverkeer hebben "©daan, alle vliegtuigbestuurders op staanden voet ontslagen.. Aangezien verschillend© piloten pas tegen den avond uit het buitenland zijn teruggekeerd, zal de 'houding van de Nederlandsche vereeni- ging van verkeersvliegers eerst later kun nen worden bepaald". DE TOCHT VAN VON GRONAU. De Duitsohe Oceaan vlieger von Gronau heeft Donderdag bij een receptie ver klaard, dat hij voornemens is nog twee weken in Amerika te blijven en daarna per schip naar Europa terug te keerem Gronau verklaarde voorts ook nog, dat zijn begeleider er Met van op de hoogte was, dat hij een vlucht over dien Atlanti- sohen Oceaan wilde maken. Eerst op IJs land had Gronau zijn voornemen bekend gemaakt. In antwoord op een vraag omtrent ©en geregeklen Trans-Atlantischen dienst, ver klaarde Gronau, dat iA. de noordelijk0 route over IJsland en Groenland het boete geschokt is voor het vliegverkeer tusschen Europa en Noord-Amerika, WEDEROM EEN VLIEGTUIG ONGELUK IN FRANKRIJK. Gisteren is wederom teen Fransdh bon1" bardennen tsvü iegtuig neergestort In nabijheid van Ghailoms sur Mam©. Toen hielt toestel gevallen was, vloog het k1 brand. De bestuurder werd gedood, d'e andere inzittende officier liep ernfltig letsel op. bchandele men met Purolpoeder. Dit is M» meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en Is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Kapelmeester ANDRÉ HOPPENBROUWER. op den rijksstraatweg op. de grens van de gemeente GeleenSittard een vreeselijk auto-ongeluk gebeurd. De vrachtauto, toebehoorende aan de limpnade-fabriek Pierre van Rooy uit Limbricht, welke met biertonnen geladen was, is met ontzet tende vaart tegen een uit de tegenoverge stelde richting komenden zwaar geladen hooiwagen gereden. De botsing is zoo hevig geweest, dat de hooiwagen onder steboven werd gesmeten en de vracht, ongeveer 2000 K.G. hooi, over den weg verspreid werd. De vrachtauto slingerde dwars over den weg en bleef verpletterd liggen. De biertonnen werden tientallen meters over het land geslingerd. De voer man van den hooiwagen, Vrouwen- raets, uit Put Schinnen, werd op slag ge dood. De chauffeur van den auto, P. Derhaag, uit Limbricht, werd in zorgwek- kenden toestand naar het Fransche Klooster te Sittard overgebracht. Het I paard is ongedeerd gebleven.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 12