een nachtje uit poeren. MARSDIEP VIERDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS VAN ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1930 Zomertijd. Maan Zon Hoogwater Aug. öpT ond.: op: oud: sm. nam. Z 31 15.53 22.43 6.07 19.50 2.17 2.41 Sept. M 1 17.00 23.26 6.08 19.48 3.08 3.41 D 2 17.53 0.22 6.10 19.46 4.22 4.59 W 3 18.32 1.00 6.12 19.43 5.58 6.44 D 4 19.00 1.29 6.14 19.41 7.24 7.57 V 5 19.19 2.41 6.15 19.38 8.25 8.47 Z 6 19.34 3.55 6.16 19.36 9.05 9.22 Zomertijd. Zaterdag 30 Aug20.20 uur. Zondag "31 20.1.8 Maandag 1 Sept20.16 Onze vroegere stadgenoot, de heer R. Okel, thans te Kinderdijk, slaagde Don derdag 28 dezer te Rotterdam voor het exaimen Hoofdacte L.O. Onze vroegere stadgenoot, de heer C. de Wit, thans tijdelijk onderwijzer te Oosterland (W.), slaagde 20 Augusus te Den Haag voor de acte Wiskunde L.O. IR. S. F. MONHEMIUa Overgeplaatst naar Den Haag. Met ingang van 1 September a.s. is de hoofdingenieur der marine ir. S. F. Mon- hemius eervol ontheven van de betrek king van Chef der Afdeeling Scheeps bouw bij 's-Rijkswerf alhier en toegevoegd aan den Directeur van Scheepsbouw bij het Departement van Defensie voor het voeren van het scheepsbouwkundig toe zicht op den bouw van nieuwe schepen bij partiouiiere inrichtingen. Te zijner ver vanging wordt de betrekking van Chef der Afdeeling Scheepsbouw opgedragen aan ir. O. van Dam. D.e heer Monhemius zal voorloopig in de door hem bewoonde ambtswoning in het Paleis.woonachtig blijven, VIERING KONINGINNEDAG OP 1 SEPTEMBER Aü De programma's voor dit feest vallen er blijkbaar goed in, gezién de flinke verkoop die vanaf Donderdag reeds plaats heeft. Ook daarmede wordt een goed doel bereikt, omdat de baten ervan, ten- goede komen aan de algemeene onkosten van den feestdag. De kleppermarsch zal 's namiddags ruim 2 uur voor het Raadhuis worden gehouden endoor den Burgemeester wor den bijgewoond, waarbij tevens zullen worden gezongen Vaderlandsche liederen door een 600-tal kinderen, die tevoren den kleppermarsch hebben uitgevoerd. Daarna gaat het in optocht naar het versierde feestterrein aan den Bolweg waar het publiek opnieuw gelegenheid qetft, doch nu op meer nabijefi afstand, den kleppennarscli aan te hooien, volgt •en specialiteiten gezelschap met open .Met z'n drieën zouden wij er op uitgaan om te trachten wat bot en paling te ver schalken, Twee waren echte vischsport- liefhebbers, nummer drie maar een bij,- loopertje, die alleen mee ging om eens te ki|kon hoe het er toe ging en om het genot, bil avond en nacht op het water te zijn. Dat dit genot, In tegenstelling met Dinsdagavond, niet steeds onverdeeld is, heeft één van mijn vischoollega's eenigen tijd terug ondervonden. Net had hij zijn bootje voor anker gelegd, of daar kwam een storm opzetten en den geheelen nacht hebben zij liggen dobberen, tot zij op den huid toe nat waren. Onzevlet lag bij. het kleine sluisje, aan den steiger. Eerst werd' het kommaïiewant ingeladen, want zoo'n tijd op het water maakt hongerig en dorstig, daarbij werd et beezetkaatje van den chef-visscher niet vergeten, zonder welke versnapering men, volgens hem, geen goed visscher is. Na eenige acrobatische toeren zitten wij in de vlet. Hoewel ik in geen jaren geroeid heb en in het dagelijksch leven de pen zwaai, komen wij toch aan den overkant en re nden den steenen dam, om daaraoh- er eerst pier te gaan steken. Vlak achter den „ketel", zoo heet de •lieberp-olaats aan het eind van den dam, wordt de vlet aan den grond gezet, naast een heel oude torpedoboot, die, zwaar be groeid, half in #en modder ligt weggezon ken. Deze oude booten werden vroeger na hun diensttijd voor kolenvervoer gebruikt, als zoodanig heeft men ze nog wel eens voor de gasfabriek zien liggen. „Sic transit gloria mundi". Thans begint een belangrijk onderdeel van het visschen, n.1. het piersteken. Op onze bloote voeten baggeren wij door de vette klei, die bedekt is met eigenaardige luchtvoorstellingen (acrobatiek) met als slot een komische gecostumeerde voet balwedstrijd. Maatregelen zijn genomen om de vele bezoekers voor de middagvoorstelling, op het sportveld een ruim uitzicht op het terrein te geven. Voor de tribune zijn een beperkt aantal plaótsen van 25 cent beschikbaar, terwijl, om den toegang voor iedereen mogelijk te maken, de verdere toegangsprijs op 10 cent is gesteld. De optocht 's avonds wijkt in zooverre af van de in bet programma aangegeven route, dat vanaf de Vischmarkt via Hartestraat en Nieuwstraat inplaats van de Spoorgraeht de Zuidstraat wordt be reikt. In bet nieuwe programma, dat gisteren van de pers gekomen is, de eerste oplage was reeds geheel uitver kocht, is deze gewijzigde route reeds vermeld. Bij de kranslegging aan het einde van den optoent op het monument »Voor hen die vielen* enden vaandelgroet daar door de gezamenlijke vereenigingen te bren gen, zal de burgemeester eveneens tegen woordig zijn. Aan de Burgerij wordt het verzoek gericht de stad Den Helder een feeste lijk aanzien te geven door het uitsteken van de vaderlandsche driekleur. In do mededeelingen hieromtrent, op genomen in ons numimer van Donderdag, staat abusievelijk vermeld, dat de histo risch -a 11egorische optocht bestaat uit 62 nuimmers. Dit ia een drukfoiut; bedoeld was 26 nummers. CHR. ORAN JEVEREEXIGING. Feestelijke bijeenkomst De Chr. Oranjevereeniging is gewoon telken jare ter gelegenheid van den Sisten Augustus een feestelijke bijeenkomst te organiseeren voor hare leden en ditmaal had clie bijeenkomst, in verband met de gioote feestelijkheden van a.s. Maandag, reeds gisterenavond plaats. De heer de Jongh, bij wien de leiding voor dezen avond berustte, heette, nadat op de gebruikelijke wijze met psalmge zang en gebed geopend was, de aanwe zigen welkom. In het bijzonder den eere voorzitter der Vereeniging, burgemeester Driessen, den heer Haanstra, expresselijk voor deze gelegenheid uit Rotterdam overgekomen. Speeiaal tot dezen heer, die eenige jaren directeur was van de Oranje Harmoniekapel, richtte de heer de Jongh hartelijke en waardeerende woorden. Dat hij speciaal heeft willen overkomen getuigt wel van de banden, die hem nog aan de Kapel binden en spr. drukt er zijn leedwezen over uit, dat de heer Haanstra den Helder en de O. H. K. gaat verlaten. Ook in Rotterdam zijn christelijke oranje-vereenigingen en wellicht vindt de beer Haanstra er ge legenheid zijn werk voort te zetten en is de samenwerking daar even prettig als hier. Deze toespraak wordt met applaus uit de zaal onderstreept. Spr. brengt vervolgens den heer van de Vijver, die binnenkort naar Indië ver trekt, een groet over. De Vereeniging waardeert het, dat hij hedenavond nog beeft willen medespelen. Verder brengt spr. dank aan de Meisjes-Vereeniging «Lydia" en de dames Kamp en van Dalen, die dezen avond medewerking verleenen, alsmede aan den verslaggever van de Held. Courant. Eenigszins uitvoerig hield spr. zich vervolgens bezig met den verjaardag van H. M. de Koningin, die ditmaal reden geeft tot een bijzondere feestviering. We herdenken, aldus spr., een gebeur tenis, waarvan de beteekenis een halve eeuw geleden zeer diep werd gevoeld, welke gebeurtenis voor land en volk EEN UITSTAPJE OP HET De „Nieuwediep" vertrekt Zondag om 10.15, 3en 0 uur van het Havenhoofd Prijs: f 0.60. zulke zegenrijke gevolgen heeft gehad. Als we er aan denken, hoe in andere landen tronen wankelden en kronen rol den langs de straten en wij, ondanks de dreigende revolutie in November 1918, bleven als Vorstin en Vaderland op het innigst vereenigd. Spr. herdenkt de feiten der historie; in de eerste plaats aan de rij van stadhouders en prinsen uit het doorluchtige huis van Oranje, die met ons volk zich één gevoelden, en voor dat volk baden om hulp en bewarenwij hooren het fluisteren van den Vader des Vaderlands, toen de hand van den sluip moordenaar hem velde„mijn God, mijn God, ontferm u over mij en over dit arme volk". Wij zien een Maurits knielen op het slagveld van Nieuwpoort te midden van zijn soldaten als hij zijn dankgebed ten hemel zendt. En bij dat alles hooren we het Koningin Wilhelmina uitspreken: „voor dat volk kan ik nooit, neen nooit genoeg doen". Spr. wijst or op, dat God de bede ver hoorde, dat onze Koningin nog eenmaal zou mogen zitten op den troon harer vaderen. Voorwaar, ons hart mag wel overvloeien van dankbaarheid I Het drie voudig snoer God-Nederland-Oranje, reeds meer dan drie eeuwen oud, hield stand. Spr. herinnert aan Willem van Oranje, die ons uitgeleid heeft uit het Spaansche diensthuis, aan den bekenden kerstgroet van onze tegenwoordige koningin. Het is wel de grootste weldaad, die God schonk aan Nederlands volk, dat het een koningin bezit, die zich de belijdenis van üen Christus niet schaamt Er trilt een snaar ir. ons gemoed wanneer wij haar bij de dijkbreuken en overstroomingen te mid den van zwalpende baren zien deelen in de nooden van haar beproefd volk. Spr. herdenkt nog andere feiten uit het leven der Koningin, van de grootmoedigheid aan den ouden President Krtlger ver leend. Vatten wij alles wat ons op dezen feestavond bezielt ln deze woorden samen dankbaarheid, liefde, trouw. Met dichtregelen van den. heer A. Dudok van Heel eindigt spr., waarna hij de aanwezigen uitnoodigt een „lang leve de Koningin 1" uit te brengen, aan welk verzoek gaarne voldaan werd. Onmiddellijk daarna viel de muziek in met het „Wilhelmus", dat door de aan wezigen staande werd medegezongen. Het offlcieele gedeelte was biermede afgeloopen, en de rest van den avond was gewijd aan jolijt. De Oranje Har moniekapel deed zich van haar goede zijde kennen door beschaafde en zuivere muziek. En wat den solist betreftalle hulde voor dit voortreffelijk uitgevoerde nummer I Nogmaals werden gezamenlijk eenige liederen gezongen, waarna het scherm zakte en de eenigszins plechtig geworden stemming rees tot een ietwat luidruch tiger, in afwachting van wat komen gi"g. En dat was een blijspelletje, samen- spraakje, voordracht of hoe men het noemen wil, van de meisjes dermeisjes- vereeniging|„Lydia". »Het Spreekuur van den dokter* heette het, maar dat was een drukfout, want het was >de dokter*. En deze dokter wist de kwalen harer patiënten wonder goed te cureeren door middel van gymnastiek. De verschillende types, die deze dokter kwamen raad plegen, werden zeer goed en zelfs geestig uitgebeeld en de dokter bleef uitstekend Tip-Toppen (3X4 o.M.) per 1/1 doz. en Cabinetfoto f 1 Fotokaarten per doz. en Salonfoto f2 f2.50 en f4. ATELIER EISELIN (Maandags en Donderdags gesloten). wormvormige hoopjes, een toeken van de aanwezigheid, van de pieren. De schop wordt in den grond gezet en het werk neemt een aanvang. De pieren liggen hier niet dik gezaaid. De kluiten zijin doorploegd van roestig uitziende gan getjes door de nieren gemaakt. Het is een werk, di§t tamelijk veel tijd verelscht. WH zijn aan 'het spitten alsof er kanalen voor toekomstige drooglegging moeten worden gegraven, doch eindelijk zegt de chef-visscher, dat het zoo wel ge noeg is. Het is een wriemelende massa in het pannetje. Voor iemand die niet van kruipend gedierte houdt, een griezelig gezicht. Op het „Kuitje" (zaliger nagedachtenis uit den jongenstijd, toen wij daar alikrui ken zochten), ontwaren wij nog meerdere pierstekers. Het is opmerkelijk, hoe ver het geluid over het water draagt- Ais de menischen aan den overkant praten, lijkt het of zij vlak bij' ons zijn. Vóór ons zien wij de uitgestrekte schor ren. De sluiswerken bijt de Kooij en Wie- ringen zijn in de verte zichtbaar. Thans roeien wij naar de plaats waar wij gaan liggen visschen. Onderweg wordt de pier aan katoenen draden geregen, zij zui len straks de poer vormen. Bij het poeren vischt men zonder haken. De visschen blijven met hun bek in het draad zitten en worden zoo opgehaald. Vroeger visóhte men ook op andere wijzen op bot en paling. Wanneer het laagwater was, liet men zich zacht voor den stroom afdrijven. De visschers gingen dan op de vlet lieden en keken naar de visschen, die zich op den bodem schuil hielden. De bot ligt namelijk onder het zand, alleen met zijn oogen er boven uit, zoodat het zeer veel routine vereischt de visch te bemerken. Roeien kan men hierbij niet doen, daar de visch voor het minste geringste ver schrikt wegzwemt. Bemerkte de visscher dan zoo'n botje, dan stak h}j hem met een stok met een tweetandige vork ln het lichaam. Deze manier van visschen is thans om de een© of andere reden ver- bodiem Het valt niet mee hier te roeien. Er zijn hier veel ondiepten, zoodat men moet op passen niet aan den grond te ioopen. Om vlugger op te schieten boomen wij de vlet met de riemen voort. „Dat is geen vis- schersmanler", zegt de chef-visscher. „Een echte vlsischerman gaat nooit van zijn riemen af". Daar wij, echter maar amateur visschers zijn, veroorloven wij ons deze vrijheid, welke later nog vergroot door in badcostuum de vlet voort te trekken, waar over de echte visscherman wel spottend zijn schouders zal ophalen. Eindelijk ziin wij op de plaats van be stemming. Na een verfrisschend bad, ook ai niet comme il faut, begon het visschen. De poeren zijn gereed gekomen en al spoe dig liggen zij in het water. Ais pas be ginnend visscher vang ik het eerste botje, dat ik weer netjes aan den anderen kant van de vlet in het water deponeer. Alle begin is moeilijk, nietwaar? Het is geweldig zoo veel krabben er hier zitten. Even legt men de poer in het water en als men dan ophaalt zitten er soms een stuk of zes aan. En moeite dat het kost om ze er af te halen. Met flinke rukken moet men ze er af slingeren, zeer tot schade van de poer. Dat is de schaduwzijde van deze sport, waar echter niets aan te doen ia Overi gens verloopt de vangst bevredigend. Wij zitten voor den vloed te visschen. Er staat een sterke stroom. De bot, zoo wordt mij verteld, zwemt stroomopwaarts, en heeft de poer reeds op grooten afstand in de gaten. Verscheidene mooie exemplaren slingeren wü uit het net. De twee anderen zijn reeds zulke gerou tineerde visschers, dat zi1 al aan het ruk ken voelen, of er bot, schar, schol of pa In haar rol, al had ze ruzie met haar lorgnetje. Niet iedere neus is namelijk voor zo" n voorwerp geschikt. Polsvoelen of diag nose stellen was iets wat deze dokter niet deed: 't was al turnen wat de klok sloeg en 't was, behalve een geestige voordracht, tevens een aardige reclame daarvoor. Een volgend nummertje'Liefdadig heid*, waarbij een aantal meisjes op kwamen met allerlei heerlijkheden als daar zijn, bananen, chocola, luchtballon netjes en van die gekke Indiaansche veeren, die je maar liefst niet op je hoed moet zetten, wil je niet worden uitge lachen, ik zeg een volgend nummertje veroorzaakte tal van uitbundigheden in de zaal, omdat de leidster van bet troepje af en toe de verkeerde richting uitging en «üjdster* werd. Maar steeds kwamen ze toch weer bij elkaar, al rolde er wel eens een choco- laadje op den grond. En het zaakje vond later gretig afnemers in de zaal. De restmoet ik nog van de rest vertellen Meer en meer rees de stem ming in de zaal en werd de talrijke jeugd uitbundiger. En na de pauze kwam er nog zooiets van voordracht, zang, enz. Wel moet ik nog vertellen, datdedamps Klamp en Van Dalen er tusschen de be drijven door de stemming inhielden, o.a. door het aloude »Piet Hein* en andere nummertjes. Kortom het was voor de Christe lijke Oranjevereeniging een geslaagde avond en er was veel publiek, zonder dat nochtans de zaal zoo afgeladen was. Hetgeen in deze tropische hitte de stem ming ongetwijfeld zou hebben beïnvloed. En Maandag het groote feest, waar voor alle oranjevereenigingen in actie komen. Och, lieve hemel, wat zal dat een gepen worden 1 HET MONUMENT TE HUISDUINEN Omtrent de onthulling van het monu ment te Huisduinen, door een oommissie uit de burgerij aan de Vereeniging „Hel dor' s Belang" aangeboden, kunnen wij thans mededeelen, dat deze zal plaats heb ben Woensdag a.s. 8 September, des avonds te 7 uur. De muziekvereeniging „Winnubst" zal bij1 deze gelegenheid een concert aanbieden, terwijl de Heldersche zwemvereen. en reddingbrigade zwem wedstrijden heeft georganiseerd'. Deze zwemwedstrijden, waarbij' de deelnemers zullen worden gesplitst naar de leeftijden, zullen aanvangen te half zeven. Verschil lende medailles en kunstvoorwerpen zijn hiervoor beschikbaar gesteld. Deelnemers hiervoor kunnen zich aanmelden Dins- dagvond 9 uur hij de heeren Chef Kreu- ger, Dennenheuvel en B. Fels, Brakke- veldweg 46. HET MOOIE WEER EN DE MARSDIEPTOCHTJES VAN DE „E.RO.N.A.". Wij' vestigen nog even de aandacht op de watertochtjes van de „Esona", die mor gen wederom zullen worden gehouden, Met dit mooie weer zullen zeker velen, die nog niet zoo'n tochtje maakten, van deze gelegenheid (een der laatsteh) gebruik maken. Er is reeds veel over deze uit stapjes geschreven, zoodat we, hiermede kunnen volstaan. Etnkele bijzonderheden vindt men in de in dit nummer geplaatste advertentie. PER „B.8.O.N.A." NAAR ENKHUIZEN. Wij herinneren hiermede nog even aan de extra reis van „Esona" op Vrijdag 5 September naar Enkhuizen ter gelegen heid van de Vlootrevue, welke door de koninklijke familie zal worden bijgewoond en waaraan door een duizendtal vaartui gen zal worden deelgenomen. Alzoo een laatst indrukwekkend overzicht van dat gene, dat spoedig tot het verleden zal be- hooren. In verband met een aanvraag van Oranje boven! roept heel Nederland. ling aan zit Ik vind het al voldoende als ik ze in de vlet kan halen, Ik geloof niet dat ik het ware visachersbloed heb. Wi;l zijn niet de eenigkte visschers, hier en daar ligt nog een vletje. Langzamerhand is de vloed geheel op gekomen. Alle schorren zijn reeds onder water. Het is ook merkbaar aan de vangst die veel vermindert Wanneer het dood tij is wordt er niets meer gevangen. We zitten voor doove neut, met den hengel in onze hand, doch scheiden er gauw uit, daar thans niog alleen maar krabben wor den gevangen. Onderwijl is de avond gedaald. Een doodsche stilte, slechts nu en dan door een verwijderd geluid verbroken, hêerscht rondom. Het wordt steeds donkerder. De stilte wordt nu verbroken door een kor- rendien visscher, welk geluid onaange naam aandoet adoch.... die man moet ook zijn broodje verdienen en kan zich niet aan de poëtische overpeinzingen van anderen storen. Nu roeien' wij< naar dien „ketel" om te verschalken. We hebben nog net pier ge- trachten daar voor de eb wat paling te noeg voor drie poeren en bij een minus cuul lantarentje worden ze geregen. Dat geeft tenslotte dien geest, waarna het be drijf biji het schijnsel van lucifers en pa pier wordt voortgezet. Eindelijk hebben wij ieder een poer en wij, leggen in. Het is goed mikken nu, daar de poer voor palingvisschen ongeveer een decimeter van den grond moet han gen. De paling, zoo wordt verteld, is een consciëntieus dier. Vuurt het water, dan kan men er mee uitscheiden. Een nieuwe boot is evenmin aan te bevelen. Een vlet, die begroeid is, leent zich er beter voor. Ja, het valt nog niet mee, om visscher te zijn. Wij krijgen hier geen enkelen keer tuk, alleen weer krabben laten zich vangen, die zitten nu letterlijk overal. elders verdient het aanbeveling zich tijdig van biljetten te voorzien, daar slechts een beperkt aantal beschikbaar is. Voor bij zonderheden leze men de heden geplaatste annonce. SPELDJESDAG HERWONNEN LEVENSKRACHT. Morgen zal, blijkens een advertentie ln dit nummer, een speldjesdag worder ge houden voor „Herwonnen Levenskracht Men kent het doel van deze verewü- giinjg, n.1. strijd tegen de gevreesde en .ge vaarlijke t.b.c. Een aansporing om zijn offer te brengen zal dus wel niet noodig zijn. RUSSISCHE REVUE IN CASINO. Eerste rangs-vertooxiing. Zooals men dezer dagen in de bladen heeft kunnen lezen, zal het revuegezel schap-Bouwmeester, dat hier telken jare gedurende een drietal avonden voorstel lingen kwam geven, dit jaar, in verband met een nieuwe tournée, die is samenge steld, den Helder niet bezoeken. Om nu toch de vele teleurgestelden schadeloos te stellen, heeft de heer Polak een Russisch "revue-gezelschap geëngageerd, dat hier op 9, 10 en 11 September voorstellingen zal geven in Casino. Wij komen hier nog uitvoeriger op terug, willen voor heden volstaan met de vermelding, dat het door dit gezelschap, het Oarussel-theater, ge- bodene alles eerste rangswerk is. Uit tal- looze, ons door den impressario getoonde couranten-uitknipsels enz., blijkt, dat het gezelschap in ons land opgetreden is in de eerste theaters, zooals het Rika Hop per-theater te Amsterdam, den Koninklij ken Schouwburg te den Haag, het Geb. van Kunsten en Wetenschappen in Rot terdam. Het behoeft geen nader betoog, dat deze theaters zich niet aan een der- Salori Manshanden, Coiffeur de Dames. Ondulatlon Indéfrlsable Ondulatlon Marcel De korrend© visscher ia nog steeds bezig. Anders heerscht er rust. De ver lichte haven levert ©en prachtig gezicht op. Het werk bij het kleine sluisje baadt in flood-light, wat eveneens zeer mooi is. Boven den kruin van den dijk, langs het kanaal, zien wij het licht van voorbijgaande auto's. Van heel in de verte zien wij ze aankomen. De vuurtoren zwaait regel matig zijn stralenbundels over ons heen. Thans besluiten wiji ons geluk eens bij den steiger van de P. W. te gaan beproe ven. Waai- we nu liggen is het niets gedaan. Daar liggen we dan. De eb Is inmiddels in bet water gekomen. Dat is goed voor paling visschen. De motor van den visscher is thans ver dwenen. Overal heerscht thans rust en vrede. Wanneer men eenls fijn rustig wil zitten is zoo'n nacht bij kalm water aan te be velen. Wij genieten van een prachtig schouw spel, het lichten van de zee. Door den terugslag van de eb ligt aan den eenen kant van onze vlet een breede zilveren band. Heele zilveren draden bewegen zich door het water. Wordt de poer in het wa ter geworpen, dan zet het lichten zich nog een oogenblik onder water voort, zood'at men het touw en de poer als zilver onder het onpervlak ziet hangen. De vangst gaat ondertusschen slecht Een enkel gulletje of een puitaal laat zich verschalken, doch paling, ho maar. Daarom wordt besloten er maar mee uit te scheiden. Wijt roeien naar den over- ')anL waar de buit eerlijk wordt ver deeld en wij op huis aan stevenen. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Licht op voor alle voertuigen: Hoer.ee! Hoezee! Laat nu de lucht weêrgalme* Uw blijden zangUit volle borst. Een jonge Loot is d'ouden Stam ontsproten! Het diêr kleinood des grijzen Vorst. De zorg vlood heen, die Land en Volk beklemde! Die voor Kuroop' niet zonder dreiging waar1! Len Wilhelmina zou de kroon eens drager., De Kroon van1 Nederland! Edel, doch ook zwaar! Vee! zware stormen zouden om Haar woeden, De golven steigrend huizen-hoog! Maar op het ranke Schip van Staat houdt ieder Op Zijn Vorstin alleen het oog. Met vaste hand bestuurt Zij 't kleine huikje; Al plettren vele grooten op het strand, Zij zal de band nog hechter, inn'ger maken Om Haar Doorlucht geslacht en Nederland. Nu is het jo jaren reed» geleden! 't Prinsesje groeide op tot een Vorstint 't Oranje-bloed heetf Zich ook niet ver loochend: Zij is een Moeder voor haar Staats-gezin. Een jubelkreet rijst op uit Holland'» dreven En plant zich voort lang» bosch en hei en strand; De goede, oude leuze onzer Vaadren: TILLY POLAK. 1880 81 AUGUSTUS. Stakman Bossestraat 60. Talufoon 614 Begg&f u noott ver der tn dan tot uw middelopdof qM tüttt OW eitgm tmim en dat van andoren in gevaar brengt.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 14