Adres aan den Raad. GEMEENTERAAD. Oprichting slacht- en koelhuis. Voorzieningen o. L scholen te Juliana dorp en aan dien Parallelweg. Callantsoog. Breezand. Anna Paulowna. Schagen. BCHAGER MABKTOVEBHOHT Texel. Het bestuur van het Texelscthe Fanfare corps heeft verdunning gekregen, om tot stijving der kas dier vereeniging op Woensdag 8 en Donderdag 4 September a.s. a.g. „bloemendagen" alhier te houden. gelijke voorstelling zouden wagen indien hier niet alles prima was. Wat gegeven wordt zijn tafereelen uit het Russische leven; de revue zelve is getiteld „Liefde en Leven aan den oever der Wolga". Wij komen, zooals gezegd, hier nader op terug, hopen ook eenige afbeeldingen van de fraaiste tooneelen te kunnen geven. Morgen Zondag worden de zang nummers door de radio uitgezonden waar door men eenigszins een denkbeeld kan krijgen van de schitterende capaciteiten der aan dit gezelschap verbonden zan gers. De uitzending geschiedt door Hil versum van 10.4511.15. BOND TEGEN DEN ZWAREN BELASTINGDRUK. Door boveiigenoemden bond is het volgende schrijven aan den Raad ge richt: De Bond1 tegon den zwaren belasting druk te Den Helder, domicilie kiezende Schagenstraat no. 31, wendt zich, in ver band met het door de N. V. Zeebad „Huls duinen" aan den Raad gericht verzoek om aan haar de rentegarantie ook te ver- leenen voor het resteerende aandeel kapi- tal ad 48.600 van de 1(H).000 die thans nog niet geplaatst zijn enzoovoorts om dan te Huisduinen te bouwen 28 wo ningen, 15 auto-boxen, het maken van 2 tennisbanen en plantsoen aanleggen, waarop bet College van B. en W., den Raad d.d. 12 Augustus 1930 adviseerde, op grond dat de N. V. in gunstige finan- oieele ontwikkeling verkeert, het gevraag de te verleenen, met eerbied doch drin gend tot Uwen Raad n i et op het voorstel van B. en W. in te gaan en op het verzoek van de N. V. afwijzend te beschikken en wel op grond van het navolgende: le. dat blijkens gegevens de noodzake lijkheid nlot bestaat om 2S woningen £e bouwen omdat er geen woningnood voor de vaste bewoners van Hulsduinen be staat en den badgasten voldoende onder dak of huisvesting kan worden verleend; 2e. dat het bouwen van 16 auto-boxen beslist overbodig is, opdat de heer Hee- man een autogarage heeft waarin steeds voldoende ruimte beschikbaar is tegen matige prijzen; 3e. dat het aanleggen van 2 tennisbanen noodeloos werk is omdat de tennisbanen van den heer Rreugor nog voldoende tijd en gelegenheid voor vereenigingen en oorporatiën bieden om daarop te spelen; 4e. dat wat plantsoenaanleg betreft dit luxueus is, voor badgasten o.i. niet aantrekkelijk. Immers zij komen naar een badplaats om zich in zee of op strand en in de duinen te vermaken en te genieten; 6e. dat wanneer het door de N. V. ge richt verzoek door den Raad zou worden ingewilligd, dan de te Huisduinen wonen de belastingbetalende neringdoenden met hun belastingpenningen bestreden wor den in het verdienen van een boterham; 6e. dat wanneer, zooals het College van B. en W. in hun advies den Raad mede deelt, de N. V. Zeebad „Huisduinen" zich in gunstige financieele richting ontwik kelt, thans de tijd is aangebroken dat zij op eigen kosten en krachten verder door gaat met den opbouw; 7e. dat gezien de behandeling der fi nancieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente voor de Begrooting 1931 in de Raadsvergadering van 12 Aug. 1930 de woonforensenbelasting en de autobelas ting in memorie is gehouden, dus deze niet in de Personeele Belastingheffing zijn opgenomen, dit alreeds een voldoe ning is voor den kleinen man of wel den minstdraagkraohtigen belastingbetalenden burger van Den Helder, die daardoor ge troffen wordt als bijdrage in de N. V. Zee bad „Huisduinen". Resumeerenfle bovenstaande verzoekt de Bond voornoemd Uwen Raad nog maals dringend, op het verzoek van de N. V. Zeebad „Huisduinen" niet in te gaan en daarop afwijzend te beschikken. Vertrouwende dat dit verzoek als een algemeen belang Uwe medewerking moge ondervinden. Met de meeste hoogachting, J. TTKSHN, Voorzitter. J. KRAMER, Secretaris. Den Helder, 29 Augustus 1980. Benoeming van een commissie. B en W. schrijven aan den Raad: Bij onze voordracht, opgenomen in bijlage no. 69 (1928), stelden wij Uvoor: 1. in beginsel te besluiten tot oprichting van een slacht- en koelhuis; 2. aan te wijzen tot adviseur voor den bouw enz. den heer Ir. D. J. Mink, over eenkomstig de door hem voorgestelde voorwaarden. In de vergadering van 24 .Tuli 1928, waarin deze voordracht werd behandeld, deelden wij U mede, dat wij, gehoord de besprekingen, meenden het eerste gedeelte van ons voorstel (dus om In beginsel te besluiten tot de oprichting van een slacht en koelhuis) te moeten intrekken. Het tweede gedeelte van ons voorstel werd daarop in diezelfde vergadering aange nomen. Nadat wij den heer Mink met Uwe beslissing in kennis hadden gesteld, zond deze onder dagteekening van 9 Aug. 1928 een verslag ter bepaling van de grootte van het abattoir. Dit verslag is in Sept. 1928 ter lezing gelegd voor de leden der Commissies van Bijstand voor Publieke Werken en voor het Grondbedrijf. Het was onze bedoeling om vervolgens dit verslag in een gecombineerde vergadering van genoemde Oommissies welke reeds eerder gezamenlijk over de voorgenomen oprichting van een slacht- en koelhuis hadden vergaderd in tegenwoordigheid van den heer Mink te behandelen, onde voorzitterschap van den toenmaligen Wet houder, W. O. van Breda. Dat voornemen is toen niet tot uit voering gekomen, eerstens doordat juist op den dag, waarop de bedoelde behan deling zou plaats vinden, een Raadsver gadering werd gehouden en tweedons waarschijnlijk, doordat toentertijd juist door ongeveer alle leden der genoemde Commissies werd geweigerd om langer met den heer Van Breda samen te werken en onder zijn presidium te vergaderen. Toen de heer Van Breda, in verband met zijn vertrek uit de gemeente, van zijn Wethouderschap was ontheven, is de abattoir-kwestie eigenlijk blijven rusten, totdat de behandeling er van meer urgent werd, toen Gedeputeerde Staten, op ver zoek van den Minister van Arbeid, H. én N., er in Mei van dit jaar op wezen, dat op 24 Sept. 1931 alle inrichtingen, ge noemd in art. l9derVleeschkeuringswet, aan de wettelijke eischen zullen moeten voldoen en dat, zoo noodig, zonderverder uitstel tot vervolging zal worden over gegaan. In oris bovengenoemd Raadsvoorstel schreven wij het komt ons gewenscht voor daarop hier ter plaatse de aandacht te vestigen dat sedert 1 Juni 1927 de in vermeld wetsartikel genoemde Inrich tingen aan de eischen, krachtens de wet gesteld, moesten voldoen. Dit was toen maals de gangbare opvatting. Bij arrest van den Hoogen Raad van 18 Maart 1929 is evenwel beslist, dat op 24 Sept. 1981 all9 genoemde inrichtingen aan de gostelde eischen moeten voldoen. Wij hebben ons, na ontvangst van de circulaire van Gedeputeerde Staten, de vraag gesteld of de voorgenomen behan deling van het door den heer Mink inge diende verslag alsnog in een gecombi neerde vergadering van de Oommissie van Bijstand voor Publieke Werken en van het Grootbedrijf moest plaatsvinden. Wij gelooven deze vraag thans ontken nend te moeten beantwoorden. In de eerste plaats, wijl de samenstelling dier Oom missie sedert belangrijke wijziging heeft ondergaan en in de tweede plaats, omdat wij het aantal leden der aldus genoemde Commissie to groot achten voor een vlotte behandeling. Het komt ons wenschelijk voor, dat door U thans wordt Ingesteld een Commissie, welke de opdracht ontvangt een onderzoek in te stellen naar de wenschelijkheid van de uitvoering der ingediende plannen voor het oprichten van een slacht- en koelhuis en met bevoegdheid een ander voorstel te doen. Deze Commissie zou dan kunnen bestaan uit 5 leden, met inbegrip van den betrokken Wethouder, die als Voorzitter der Commissie kan optreden. Wij stellen U voor tot het benoemen van 4 leden over te gaan. WIJZIGING VERORDENING AFSLAG VLSCïL In verband met het verstrekken van voorschotten aan den vischafslager is in do raadsvergadering van 12 Aug. j.1. eenige wijziging in de betrekkelijke ver ordening aangebracht. Het blijkt, dat te dezen opzichte een verzuim is gepleegd, zoodat alsnog een kleine wijziging moet worden aangebracht, welke B. en W. thans aan den Raad hebben voorgesteld. Verhuring grond te Huisduinen. B. en W. stellen voor tot wederopzeg- gons te verhuren aan Joh. Hoogerwerf oen perceel grond te Huisduinen, tegen den prijs van 8.per jaar. LEG WEDSTRIJD. Geen subsidie. De commissie voor den legwedstrijd, samengesteld uit verschillende in deze provincie gevestigde pluimveevereenl- gingen, verzoekt haar ten behoeve van den in dit jaar te organiseeren legwed strijd een subsidie toe te kennen. Ofschoon B. en W. gaarne erkennen, dat door het uitschrijven van wedstrijden ais de onderwerpelijke het pluimveebe- drijf in deze provincie wordt gediend, achten zij deze zaak toch niet van een zoodanig algemeen belang, dat zij eon subsidie uit de gemeentekas zou recht vaardigen en geven derhalve in overwe ging op het verzoek van adressante af wijzend te beschikken. Vergoeding vervoer van schoolkinderen. Door J. Siersema, A. J. Klootwijk, O. Blokker, A. Zijdeveld, te Julianadorp en T .Woord te Den Helder, zijn verzoeken tot den Raad gericht om in aanmerking te mogen komen voor den in art. 13 der L.O.-wet 1920 bedoelden steun ter tege moetkoming in de kosten, verbonden aan het vervoer hunner kinderen naar de bij zondere school voor gewoon lager onder wijs aan de Kortevllet, uitgaande van de Protestantsche Vereeniging tot stichting en instandhouding van een school met den Bijbel te Koegras. Voorgesteld wordt in dezen geest te be sluiten. Het bedrag der wekelijksche ver goeding wordt naar het inkomen van de betrokken ouders vastgesteld. B. en W. schrijven aan den Raad: In Uwe vergadering van 15 April 1930 werd overeenkomstig ons voorstel beslo ten tot het aanbrengen van enkele ver beteringen aan de o. 1. scholen. Bij' de o. 1. school no. 1 te Julianadorp moet worden voorzien in een lokaliteit voor het geven van onderricht in licha melijke oefening. Een dergelijk lokaal is voor genoemde school onmisbaar, omdat van een in te richten terrein zeker in een groot gedeelte van het jaar geen ge bruik kan worden gemaakt. Een zeer goede oplossing is te verkrijgen door de twee op het Noorden gelegen lokalen als leslokalen buiten gebruik te stellen en van deze lokalen te maken een lokaal voor onderricht in lichamelijke oefening. Er zullen dan moeten worden bijgebouwd twee nieuwe klasse lokalen, welke, even als de overige bestaande lokalen, de lichtramen aan de Zuidzijde zullen heb ben, waardoor voor het gewone onder wijs een niet onbelangrijke verbetering wordt verkregen. De kosten van deze verbouwing worden geraamd op 14.000, terwijl voor aanschaffing van toestellen voor het onderricht in lichamelijke oefe ning ongeveer 1200 benoodigd zal zijn. Gedurende de laatste jaren werden aan school no. 1 twee klassen igeoombineerd en in één lokaal ondergebraoht. Het iaat zich aanzien, dat na het schooljaar 1981/ 1932, combinatie niet meer mogelijk Is. Er zai daarom binnen afzienbaren tijd nog een zevende leslokaal moeten wor den bijgebouwd. Dit lokaal zal echter niet meer kunnen worden gebouwd op het reeds aan de gemeente in eigendom be- hoorende terrein. De eigenares van het naast gelegen perceel Is bereid een stuk grond, groot 826 M'., te verkoopen voor den prijs van 2.60 per M3. Deze prijs is oJ., in aanmerking nemende de geringe benoodigde oppervlakte en de tegenwoor dige grondprijzen in het Koegras, niet overdreven te noemen. De kosten voor den bouw van het zevende lokaal worden geraamd op 5200 en die voor de aanschaffing van meubilair op 700, zoodat de totale kos ten daarvan naar raming ruim 6700 zullen bedragen. 1 Voor de school te Julianadorp zal dan een zeer goede oplossing zijn verkregen. Waar de bouw van het zevende lokaal mede noodig Is tengevolge van het be zoeken van de school te Julianadorp door leerlingen uit Callantsoog, hebben wij het Gemeentebestuur van Callantsoog ge vraagd of er bezwaren tegen bestaan de kosten van rente on aflossing daarvoor op te nemen in de bij de tusschen die ge meente en de gemeente Den Helder ge sloten overeenkomst bohoorendo model berekening. Het Gemeentebestuur deelde ons mede, dat tegen een dergelijke op neming geen bezwaren bestonden. De Ge meente Oallantsoog zal derhalve in de kos ten voor den bouw enz. van het zevende leslokaal een evenredig deel bijdragen. De verbouwing van school no. 6 aan den Parallelweg zal moeten bestaan in het maken van een kamer voor het Hoofd der school met daarneven gelegen bergplaats voor leermiddelen, het aanbrengen van een viertal urinoirs en van grootere ramen voor verlichting van de beneden gang. Een en ander kan worden verkregen door het maken van een uitbouw op de binnenplaats. De ijzeren overkapping van het binnenterrein zal dan vervallen. De koeten van deze verbouwing wor den geraamd op 8.475.—. Voorgesteld wordt deze werken uit te voeren. DE WARMTE. Donderdagmiddag j.L 8 uur werd de O. L. school alhier voor dien dag verder gesloten, daar de hitte in de schoollokalen ondragelijk was geworden. Naar we ver nemen is dit de laatste 8 jaar niet voor gekomen. KONTVGINNEFEEST. De commissie tot voorbereiding van de Koninginnefeesten heeft het volgende programma voor 1 September vastgesteld: 's Morgens kinderfeesten. 's Middags van 2—6 uur volksspelen, opgeluisterd door miuzlek, op het terrein van den beer G. Keyzer. 's Avonds 8 uur. Oonoert in de muziek tent. 's Avonds 10.80 uur groot vuurwerk. UITREIKING ZWEMDIPLOMA. Ondier gjroote belangstelling werd Don derdagmorgen ln de badinrichting van het Witte Kruis door 35 personen deel genomen aan het zwemmen ter verkrij ging van een diploma. Behalve enkele ouderen, waren het diït jaar vooral schoolkinderen, die de proef aflegden. Er is over het algemeen keurig go- zwommen en bet was een lust te zien hoe regelmlatüg en rustig alles verliep. Een groot succes voor den badmeester, vam wien alle onderricht hebben gehadl Niet tegenstaande het weer dit seizoen minder gunstig was om te oefenen, waren er toch enkele deelnemers, die pas dit jaar waren begonnen en aan wie toch het di ploma uitgereikt 'kon worden. De commissie ter beoordeeling bestond uit de heeren G. J. Lovink en O. Lief hebber, resp. voorz. en secr. van het Witte Kruis en den heer Vedlekoop. bad meester te Don Helder. Toen allen hun proef hadden afgelegd, sprak voorzitter hen toe. HU wees op het nut van zwemmen en Oip het belang voor de volksgezondheid. Do heer Vellekoop, die de diploma's uitreikte, kon tot zijn groot genoegen meedeolen;, dat niemand behoefde te wor den afgewezen. Onderstaande personen ontvingen een dliplomiai: Damjes: J. Jbnker-Langcdijk, J. Nap- Veratrateni, A. de Snaijer, M. Brellïngor, A. Boot, M. Nap, D. v. d. Waal, T. Strij ker (Wierlngerwaard), T. Tulnmian, G. v. Twuiver (Wieringorwaard), A. Bakker, A. Tuinman, G. v. Beulingen, S. Koppes (Wierlngerwaard), T. v. d. Kolk (Wierln gerwaard), R. de Graaf, N. van Balen- Blanken, T. Blauwboer, T. de Vries (Me- demblik), T. Harder, M. Vader, A. Grone- man, J. do Vries (Medomlblik), D. Har der, J. O. Metz, A. Brugman, T. Linden- b(Heeren: H. Tauber, W. Egmond, S. Liefhebber, O. Siewers, K. Koppel» R. Sinke, J. van Eeten en C. K. Hamelihk. van Donderdag 28 Augustus 1930. De handel in gebruiksvee is nu in een stadium dat hoewel er schaarschte in in, toch een kalme prijshoudend en stugge markt heerschte. De slachtvee!)and el vertoonde al geen beter beeld, een kalme markt, maar daarom nog geen goedkoope markt, vraag dat do slagers maar eens, men geeft eenmaal niet goedkoop of men heeft ze dan ook te duur in handen. Hoogste markt voor gelde koeien f 865, vette koeien f 450, kalfkoeien f 426, pin ken f 170. De nuchtere kalveren worden nu steeds nog geregeld aangevoerd en de afzet is nog goed, vooral voor België schijnt er vraag te zijn, zelfs tot f 34 werd besteed. Paardenhandel is den laatsten tijd in Schagen schering en inslag, we hebben vaak wel markten gehad waarop ze ont braken de handel echter is net als met de mensohen (met deze warmte) heel traag, hoogste markt was f 800. De stierenmarkt is eveneens kalm en flauw, alleen voor de worst Is nog al vraag, hoogste markt was f 280. De aan voer was heel goed. De wolveeprijzen bleven gelijk aan die van de vorige week, magere sohapen f 40, vette f 42, lammeren f 80. Voor de vette varkens kunnen we een goede markt constateeren met een tikje hoogere prijzen. De zouters werden vlot verkocht, prijzen eveneens stijgend (en dat met die warmte). Voor de magere varkens een mindere markt, wat ééndeels wel z'n roden vindt in de voerprijzen. Als we daar weer oen va9te basis ln meenen te zien zal de handel zich wel weer dadelijk herstellen. Vette varkens tot f 0.85 et. per pond, magere varkens tot f 40 en biggen tot f 27. WEKELIJKSCHE CAUSERIE Alaska is het meest Noordwestelijke schiereiland van Noord-Amerlka. Door de Beringstraat is het gescheiden van Sibe rië. Van Alaska wordt gezegd, dat de bodem rijk is aan alle mogelijke metalen en van de goudzoekerstrek naar Klondiki, weet de fantasie wonderen te vertellen- Maar van Alaska is niet alleen om z]jn metalenrijkdom te verteilen, het is ook be kend door zijn rendierenkudden- De Loiaen Reindier Corporation is wereld bekend en beroemd door zijn abattoirs en koelhuizen, zijn fabrieken voor het ver. vaardigen van vieeochwaren in blik ln een fabriek voor de verwerking van slacht- producten. De Amerikaansche rendieren industrie is in een paar jaar wereldbe roemd geworden. Rendierenvleesch komt voor op de spijskaarten der hotels, restau rants, de restauratiewagens der spoor wegen en wie in Amerika een lekker maal wil bereiden, neemt rendieren vleesch als hoofdschotel. Voor den nijve- ren werkman werpt dit nieuw bedrijf meer welvaart en zegen af dan de goud velden van Blondlki. OUDEN VAN DAGEN NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN. De ouden van daigen te Schagen zul len de Zuiderzeewerken bezichtllgeqL Door particulieren zijin daarvoor de noo dig© auto's welwillend beschikbaar ge steld Onze plaatsgenoot, de heer J. O. Zwart, is toegelaten tot die Kweekschool voor anderwij zere en onderwijzeressen te Alk maar. DRUK BEZOEK OP HET CONSULTATIEBUREAU. Wij waren Dinsdag ter hoogte van het consultatiebureau van het Witte Kruis te Schagen en verwonderden ons over de vele dames met kleine kinderen, die wij daar aantroffea Men deelde ons mede, dat deze kinderen alle ter onderzoek gaan naar het bureau, waar een bekwaam kinderarts do kinderen onderzoekt en dan advies uitbrengt omtrent hunne ge zondheid. Wij zagen er dames uit den omtrek van Schagen, uit de Zij po, fit. Maarten, Wieringen en het was een col lectie zonder eind. Wij maakten met en kelen een praatje. Allen spraken met groote lof over die inrichting. (Precies dus als in onze stad- Red. Held. Ori.) Burgerlijke Stand van van 21—26 Augustus 1930. GEBOREN: Jaooba, dl v. G. Bregman en A. A. Wardenaar; Klaas, z. v. O. Rol en O. Blom. GETROUWD: W. D. Niestadt en M. Smit; J. de Vries en M. O. Faiber; D. Wierama en O. Rong. OVERLEDEN: E J. Kraneburg, 77 jaar, echtg. v. A. Post. POLITIE mitaleuWIJe?11' M° Verloren: een kindermantedtje, een badpak, een rijwielplaatjo. BLOEMENDAGEN VOOR HET TEX. FANFAREOORPJES. De bloemenverkoop valt samen met de groote landbouwtentoonstelling. Onge. twijfeld zullen de meeste bezoekers een bloempje voor dit doel koopen. Bij onderhandsche aanbesteding i8 <je bouw van een nieuwe groente- en fruit- zaak op de Steenenplaats alhier opgedra gen aan de heeren J. Daalder, P. Plaats- man en J. Agter te Den Burg. Reeds eerder maakten we melding van de groote verbetering, die op dien hoek zal ontstaan door afbraak van het oude ep bouwen van een nieuwe zaak. EERSTE LUSTRUM VAN DEN BURGEMEESTER. Maandag 1 September zal het 6 jaren geleden zijn dat de edelaohtbare heer W. B. Oort als burgemeester van Texel ln de gemeenteraadsvergadering werd ge- installeerd. Behalve door de belde wethouders Keijser en Vlaming, en het raadslid M. W. de Graaf, die sprak namens de R.K.-raadsleden, werd bij deze instal- latie het woord gevoerd door den heer H. W. Kee8om als oudste lid van den raad en door den 88-jarigeu vader van den burgemeester, professor Oort De belde laatste personen zijn niet meer in leven. VACANTIE De meeste soholen in deze gemeente zijn de lessen weer hervat, O.a. is de Landbouwschool te Den Burg reeds Maan dag weer begonnen. Ook aau.de Zeevaart school wordt de volgende week het nieuwe leerjaar ingezet. De leerlingen van de M.U.L.O.-school te Den Burg hebben dit jaar een extra late vacantie, doordat de i tentoonstelling gehouden wordt in de lo kalen dezer school beginnen de lessen hier pHS 9 September, als het weer nog aenigen tijd zoo mooi blijft is dit een „reuze boffer" voor de leerlingen. Oudeschild TEXELSCHE ZWEMINRICHTING. Niettegenstaande de koele zomerdagen, die wij dit jaar hebben gehad, is, naar men ons mededeelt, van de zweminrich ting te Oudeschild een zeer druk gebruik gemaakt Dit jaar was vooral het aantal baden, dat door dames is genomen, aan merkelijk toegenomen. Ook werd door kinderen van deze zweminrichting zeer veel gebruik gemaakt. Thans, met deze warme dagen, blijkt de inrichting veel te klein te rijn; somtijds verdringen zich des avonds wel 40 personen voor de in richting, die berekend is op ongeveer 16 personen. Den Borg. NIET VAN DE 8.D.A.P. Vrijdagavond word, voordat de feeste lijkheden een aanvang zouden namen, door den omroeper bekend gemaakt, dat de feesten ven D.A.TJ3. ln de „Vogelen zang" niets met de 8.D.A.P. afd. Texel hadden uit te staan. BRAND. Twee arbeiderswoningen, annex ge legen in de nabijheid en behoorende bij de hofstede „de Wamberg" ln ELerland, thans tijdelijk bewoond door Friesohe arbeiders, zijn in den nacht van Donder dag op Vrijdag geheel afgebrand. Daar de woningen gehoed apart lagen, en er voor andere peroeelen geen brand- gevaar bestond, is de brandspuit niet uit gerukt, daar spoedig alles ln de vlammen stond, viel aan blusschlng niet te denken. De brand is ontstaan door 't omwallen van een brandende petroleumlamp. Verzekering dekt de schade. VOOR HET VEILIG VERKEER. Op de verschillende hoeken van straten te Den Burg zijn verkeerslljnen aange bracht om te trachten 't verkeer op deze wijze in goede banen te leiden. Op zeer drukke dagen staat op de gevaarlijkste punten, (o.a. op de Steenenplaats,) wel eens een verkeersagent. Er zijn echter heel veel gevaarlijke hoeken en slechts twee agenten te Den Burg. 't Is te hopen, dat de witte verkeerstreepen, op de stra ten, van eenig nut zullen zijn. 't Is en blijft hier te Den Burg echter uiterst gevaarlijk rijden met de smalle straten van dit dorp. Als echter binnen korten tijd de geheele Laan om Den Burg ge reed zal zijn, zal dit ons dorp stellig veel ontlasten, op 't oogenblik is echter de weg Hoornderweg—Schilderweg nog slechts voor een klein gedeelte bebard. EEN MISLUKTE FEESTAVOND. Sociëteit D.A.TB. In den anders zoo stillen „Vogelen- zangsweg" te Den Burg heersehte gister avond een geheel ongewone drukte; er was n.1. per strooibiljet aangekondigd dat in den tuin van den heer O. Boon, waar een vast feestgebouw is gevestigd een gezellige avond van bovengenoemde sociëteit zou worden gehouden. Tegen aeht uur trokken naar°t gebouw„Onder de Groene Paragelin" een drietal politie agenten en daar reeds even te voren de omroeper over de medewerking van de 9.D.A.P. 't een en ander had rondge- roepen (zie bericht), stroomden van alle zijden nieuwsgierigen, belust op een rel letje, naar den Vogelenzïngsweg, die i daardoor ten slotte geheel gevuld ge- raakte, vanaf Gasthulsstr. tot Koogerstr. Met den besten wil v. d. wereld was het niet mogelijk zich door de opgepropte menigte een doorgang te banen. Voor in 't gebouw troffen wij een lu8 aan, waarop honderden leden van de sooietelt stonden Ingeschreven; aan den

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 16