Radiografisch Weerbericht. Classificatie voor do personeele belasting» Hierna sluiting. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN HET ONDERWIJS OP HET OOSTELIJK DEEL VAN WIER L\ GEN. DE VERJAARDAG VAN DE KONINGIN. Sport. Visscherijberichten. 1 Mei van hot jaar hier waren, krachtens een ministrieele missive worden beschre ven voor deze gemeente. Het voorstel van B. en W. wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer P. K o o ij werd in het prae- advies verrast door de mededeeling van B. on W., dat het een onjuist standpunt was van de RJjksbelastingadministratie om de perceelen te herschatten. Hot is een gemakkelijk oordeel, doch onjuist. De huren, grondprijzen, ja alles ging hier omhoog. Perceelen, welke eigendom waren, waren geschat op f 75.terwijl soort gelijke perceelen veel hooger werden verhuurd en deze werden geschat op het bedrag der huurwaarde. Hierdoor ont stond een onjuiste verhouding. Verder wordt in het advies de mee ning uitgesproken, dat de hooge huur waarden onder niet normale omstandig heden zijn bedongen en dat hiermede rekening had behooren te worden ge houden. Doch hiermede is wel degelijk rekening gehouden. De woningen van Tijsen te Den Oever, welke verhuurd worden voor f6, zijn geschat op f3.50. B. en W. stellen voor de gemeente te rangschikken in de 7e klasse om het bedrag aan belasting binnen te halen, dat volgens hun eigen verklaring in het praeadvies niet onder normale omstan digheden is verkregen. Spr. rekent voor dat voor zijn eigen woning onder do voorgestelde regeling van B. en W. nog f 0.60 aan belasting meer moet worden betaald dan voorheen. En de personeele belasting is hier al zoo buitengewoon hoog. Hij meent dat het voor de financiën heel goed mogelijk is nog een klasse lager te gaan. Volgens zijn berekening moet slechts een bedrag van ongeveer f 5000 worden gedekt uit opoenten op de gemeentefondsbelasting, hetgeen neerkomt op 25 opoenten. Spr. stelt daarotn voor de gemeente te rang schikken in de 6e klasse. Vorder stelt spr. voor den grondslag Paarden te doen vervallen. Deze brengt in hoofdsom sleohts f 54 op, daar er slechts 9 paarden in gemengd bedrijf zijn aangeslage. Ten slotte stelt spr. nog voor het aantal te heffen opcenten te beperken tot 90 101 en niet, zooals door B. en W. wordt voorgesteld 180 opcenten te heffen. Voorzitter zou niet te veel van de per soneele belasting naar de gemeentefonds belasting willen verschuiven, want daarop mogen slechts 80 opcenten worden ge heven. De Heer P. Kooij merkt op, dat de personeele belasting geen rekeniig houdt met het inkomen. De Heer Jn. Lont kan zich wel met een minder aantal opcenten op de per soneele belasting vereenigen, als de zeker heid maar bestaat, dat niet meer dan 25 opcenten op de gemeeniefondsbelasting moeten worden geheven. Voorzitter zegt, dat nis de gemeente In de Ge klasse wordt gerungsohlkt, dit f 11000 scheelt in de opbrengst en dan zal een groot antal opcenten noodig zijn ona dezelfde opbrengst te krijgen. Het wordt een verschuiving naar de gemeente fondsbelasting. B. en W. stellen daarom voor niet verder te gaan dan de 7e klasse en 180 opcenten te heffen. De heer P. Kooij zegt, dat de schatting van het rijk is veroordeeld en toch hou den B. en W. vast aan dezelfde opbrengst. Hot is veel erger, dat 1160 perceelen hot gederfde bedrag moeten opbrengen, dan de aangeslagetren in de fondsbelasting. De heer Oden zegt, dat IJ jaar terug hier ls gesproken over het plaatsen van de gemeente in een andere klasse. Toen is gezegd, dat het maar moest worden afgewacht, totdat doze nieuwe regeling er zou zijn. Deze is or nu, maar het wordt nog beroerder. De kleine inko mens worden nog zwaarder belast. Het voorstel van den heer P. Kooij, tot rangschikking der gemeente in de 6o klasse, hierna in stemming gebracht, wordt met 8 tegen 7 stemmen verworpen. Voor stemmen de heeren P. Kooij, Lub en Oden. Het voorstel van B. en W. tot rang schikking in do 7e klasse wordt mot 8 stemmen voor, die van den heer Oden tegen en die van den heer P,. Kooij blanco, aangenomen. Thans laat Voorzitter stommen overhel voorstel van B. en W. tot het hefien vnn 180 opcenten op do Personeele belasting. Do hoor Oden noemt dit ultbuitorlj en struisvogelpolitiek. Dat hooge bedrag, waarover schande is gesproken, dat het zoo hoog is, moet er nu beslist komen, zegt hij. Over dit voorstel staken de stemmen. Voor stemmen de heeren Bakker, Kaan, Bosker, Tijsen en Jn. Lont. Tegen de heeren Lub, Oden, Jn. Kooij, P. Kooij en Jb. Lont. Daar deze verordening voor 1 Sept. moet zijn aangenomen, wordt besloten het verst strekkende amendement, dat van den heer P. Kooij, i# stemming te bren gen, tot het heffen van 90 100 opcenten. Dit wordt met ,4 tegen 6 stemmen ver worpen. Voor stemmen de heeren Lub, Oden,Kaan en P. Kooij,tegen de overigen Hierna wordt een door den heer Kaan ondersteund voorstel van den heer Jb. Lont tot het heffen van 100 opcenten met algemeene stommen aangenomen. I)e heer Oden' zogt, dut het veel scheelt, wie het voorstelt. Het voorstel van den heer P. Kooij tot het doen vervallen van den grondslag haarden, wordt algemeen goedgevonden. Rondvraag, De heer Jmb. Lont zegt, dat al veel gesproken is om den weg goed te maken. Er is advies gevraagd enz. En nu zagen we vorige week zoo maar een weg maken zonder toezicht en zonder advies. Waarom dit, noodig is. begrijpt spr. niet. Dit werk zal vermoedelijk nog wel eenige duizenden guldens kosten, welke aan den nieuwen weg hadden kunnen worden besteed. Wat hebben we aan een advies-bureau, als die menschen hier al een goeden weg vinden. Wethouder Bosker: Moet de weg dan heelemaal stuk De nieuwe weg kan er dezen winter toch niet komen. Daarom zijn we hlermedë begonnen. Toen er een eind gedaan was, zijn we er mede opge houden, doch verschillenden drongen er op aan er mode door te gaan. Er is over gesproken het advies van de Raadsleden ln te winnen, doch er werd gezegd Daar kan niemand op tegen zijn, want het gaat uitmuntend. Voorzitter antwoordt dat, toen hij van verlof terugkwam en hij den weg zag, hij dit een uitstekende verbetering vond. Hij hoorde van verschillende dat zij het wenschelijk achtten er mede door te gaan Dit onderhoud kan trouwens uit de ge wone begrootingspost worden betaald. De heer Oden zegt, dat toen er een klein gedeelte klaar was, het bleek, dat het een goede verbetering was. Hij hoorde, dat het de bedoeling was er mede op te houden en hij heeft er toen met den heer Bosker over gesproken. Spr. achte het wenschelijk het gevoelen van de Raadsleden in te winnen, doch dit werd blijkbaar niet noodig geacht. De heer O. Bosker, met wien spr. ook er over heeft gesproken, beweerde, dat het achter elkaar moest gebeuren, want de volgende week moest basalt worden ge reden en dan had hij geen materieel en volk besohikbaar. De heer Tijsen licht dit ook nog toe. De heer Kaan is het niet met den heer Jb. Lont eens, dat dit weggegooid geld zou zijn. Gaat dit nu door, dan is het aan het Bureau Nijhoff gegeven bedrag weggegooid. De Voorz. antwoordt, dat het tijdelijk ls. Dezen winter zal de weg wel weer even slecht worden. Wethouder Bosker zegt, dat het eerst de bedoeling is geweest eerst subsidie en dan de weg verbeteren en nu lijkt het wel andersom. De heer Jb. Lont heeft, gezegd, dat het volk maar hier en daar ligt te vreten, map zoo ls het niet. Er wordt behoorlijk gewerkt. Spr. vindt het brutale woorden. De heer Jb. Lontlk ben niet zoo brntaal als u. Het geval is hiermede afgeloopen. De heer Oden vindt het wenschelijk aan te dringen op een weg van het ge maal in den Hippolytushoeverkoog naar Hippoly tushoefaansluitende aan de wegen in de Wieringermeer. Voorzitter antwoordt, dat dit al ge- ruimen tijd geleden is gevraagd. De heer Kaan zou den weg ovarWes- terklief willen hebben. Dat is ook minder kostbaar. Voorzitter vindt het beter bij het ge maal, want er komt ook een verbinding bij den Poelweg. De Heer Jn. Kooij vraagt voorziening in den afvoer van het water bij de twee nieuwe huizen aan de Westerlanderlaan. Zal worden onderzocht. Bovengenoemde vereeniging heeft dezer dagen het volgende schrijven gezonden aun de ouders van schoolgaande kinderen: Wij brengen hierbij te Uwer kennis dat in de op Vrijdagavond 25 Juli j.Ü ge houden vergadering, waar behalve ons Bestuur ook tegenwoordig was, het On derwijzend Personeel van de scholen te Oosterland en Den Oever het, volgende besluit met betrekking tot de jaarlijksche schoolreisjes is genomen. De kosten van de sohoolreisjes, welke tot dusverre door de bewoners van Oost- Wleringen, ongeacht of dit ouders waren van schoolgaande kinderen of niet, vrij willig werden bijeengebracht, zullen in het vervolg voor een groot deel voor Uwe rekening moeten worden genomen en wel tot een bedrag van 2.(twee gulden) per kind en per jaar. Dit bedrag kan in termijnen worden betaald aan de(n) onderwijzer(es) van Uw kind(eren) en wij hebben hiervoor vast gesteld een bedrag van 0.05 (vijf cent) per week en per kind, te betalen geduren de 40 achtereenvolgende weken, te begin nen Woensdag 8 September a.s. Indien U het volgend jaar Uw kind (eren) aan hei schoolreisje wilt laten deel nemen, verzoeken wlj'U met ingang van Woensdag 8 September a.s. en zoo vervol gens elke week aan Uw kind(eren) ter overhandiging aan het Onderwijzend Personeel een bedrag mede te geven, overeenkomende met 0.05 per school gaand kind. Vanzelfsprekend is het toe gestaan indien U bijvoorbeeld voor 10 of meer weken tegelijk wilt betalen en na het verstrijken van deze 10 weken weder om voor een aantal weken tegelijk, doch noodzakelijk is dit niet. Bij deze regeling dient te worden opge merkt, dat, indien kinderen waarvoor réeds betaald is, de school verlaten, voor dat het reisje wordt ondernomen, de reeds gestorte gelden worden terugbe taald, terwijl voor hen, die in den loop van het schooljaar de school bezoeken het volle bedrag van, f 2.is verschuldigd. Wij benutten deze gelegenheid nog Uw aandacht te vragen voor het volgende: Herhaaldelijk gebeurt het nog op Oost- Wieringen dat eigendommen van derden als huizen, gebouwen, autobussen of ande re roerende of onroerende goederen door de schooljeugd worden beschadigd en soms wel in zeer ernstige mate. Ook ont ziet de schooljeugd zich niet voorbijgan gers lastig te vallen en uit te schelden. Ter voorkoming dezer uitwassen wordt door het Onderwijzend Personeel reed het noodige gedaan, doch ook de hulp der ouders is hier onontbeerlijk. Gaarne zouden wij daarom zien dat Uw kind(eren) op een en ander wees en hun onder het oog bracht zich steeds van baldadigheid te onthouden, dit vanzelf sprekend v-ir het geval dat U meent dat zulks wenschelijk of noodig is. Voor Uwe medewerking terzake zeg gen wij U bij voorbaat gaarne dank. Het bestuur van de ver. voorn., J. A. SNOYINK, Voorzitter. De minister van oorlog heeft bij leger order bepaald, dat op 1 September, de viering van den verjaardag van de Ko ningin, behoudens deelneming aan de parade, dienst wordt verricht als op Zon dagen, Luiteiraint-koloiTTel der mariniers C. J. O. Dorren, van de afdeeling van .het korps te .Rotterdam, die aangewezen, is voor den dienist in Oost-Indië, zal 3 September met de Patria daarheen vertrekken. Off. van adm. L. P. van Boven, der 2e en M» Kraus der 3e kl., zijn aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zullen 23 September per particuliere gelegenheid uit Amsterdam hun bestemming volgen. VOETBAL. DE OFFICIEUSE OPENING VAN HET SEIZOEN. Zilveren Bal en A.R.O.L.-beker. Het is reeds een reeks van Jaren gewoonte het competitie-seizoen te Rotterdam te ope nen met de wedstrijden om den Zilveren Bal, waarvoor altoos groote belangstelling bestaat en de sterkste clubs van de partij zijn. Het is nu tevens een jubileum-jaar, daar het dertig jaar geleden is, dat dit toumooi voor het eerst gehouden werd; reden te meer dat het op Spangen zeer druk zal zijn. In <llt heel lange tijdsverloop zijn er maar twee clubs geweest, die eigenaar van het kleinood zijn geworden, n.1. HVV en HBS. Morgen wordt de eerste ronde gespeeld met de volgende wedstrijden: 10 uur: VOCQuick (H.)11.15 uur: Fortuna —Excelsior; 12.30 uur: HVVXerxes; 1.45 uur: BeerschotDFC; Feijenoord—Velocitas; 4.15 uur: SpartaiHDVS. Vrijgeloot hebben Willem II en Go Ahead. De wedstrijden om den A-R.O.L.-bcker zijn van veel jonger datum en worden telkenmale georganiseerd door AFC, de ie ronde luidt: to uur: DECHFC; n.is uur: HBSZee. burgia; 12.30 uur: AFCRobur et Velocitas; NACWA; IS uur: Blauw, WitZAC; 16.15 uur: Wintiaar DECiHFC—-Winnaar NAC WA. Voorts speelt Ajax hedenmiddag op haar terrein tegen Fortuna, een sterke Weat-Duit- sche ic klasscr uit Duaseldorp en afd.-kam- pioen. Dezelfde club speelt vervolgens Zon dag tegen ADO te Den Haa«. KCH speelt morgen een oefenmatch tegen Enschedé, ter wijl ZFC een bezoek van 't Gooi ontvangt. We memoreeren nog verder: ZFC 2Water graafsmeer 1, ZVV—iDWV, KFCVSV (te Wormerveer), enz. H.R C.-nlsuwe. TWEE ELFTALLEN IN ACTIE. Volgens het reeds gepubliceerde programma zal het ie elftal morgen een bezoek aan den 2e klasser „Baarn" brengen, een flinke tegen stander, die een stevige partij weet te spefcn. HRC in haar match tegen Zandvoort heeft technisch geen slecht figuur gemaakt, er was in alle linies een goede combinatie aanwezig; het aangeven en opbrengen was bepaald te roemen. Hoewel er nogal eens ondoordacht geschoten werd (niet altijd op het juiste mo ment), is dat toch niet de oorzaak van de nederlaag geweest, want hoewel de doelpun ten in dergelijke wedstrijden bijzaak zijn (hoofdzaak is spel), had toch met een klein beetje geluk d'ezc match met minstens drie of vier doelpunten beloond moeten worden Men ziet het alweer: zonder geluk vaart niemand wel. We wensehen de Racers in het sehoone Baarn een succesvollen wedstrijd toe. HJH.C. aWest-Frisia 2. De reserves spelen op eigen grond hun eersten oefenwedstrijd tegen West-Frisla 2, de competitiegenoote van het vorig seizoen. Men weet dat het 2e elftal gepromoveerd is naar de reserve 2e klasse, niet omdat ze kampioen was (ze eindigde als no. 2) maar door een bepaling, behelzende een vast aantal clubs in ellke ufid. der re», ae klasse. Daar dat getal niet bereikt werd d'oor toetreding der kam. pioenen, promoveerden ook de no. 2. De Racers zullen, we verwachter» zulks, hun pro motic stellig wel waard blijken te zijn. Mor gen althans, zullen ze hun beste beentje wel voorzetten 1 De aanvang is half drie. De wedstrijden d'er adspiranten tegen de Texel-adsp. gaan niet door, deze zijn met het •oog op die groote hitte met beider goedvinden vaorloopig uitgesteld. Tevens maakt het bestuur beikenjd, dat de training op Vrijdag 5 Sept. niet doorgaat met het oog op d'e te houden alig. verg. dien avond (zie advertentie in de Held. Cour. van 2 Sept. en Advertentieblad van 3 Sept.) Voor de adspiranten' C, D en E zijn deze week geen wedstrijden vastgesteld. Var c hoogere elftallen spelen1 alleen net 3de en 4de elftal en gaat op bezoek bij succes, alwaar Helder 3 tegen Succes 1 on Helder 4 tegen Succes 2 speelt. Vertrek oim half twaalf vanaf lunchroom de Boer, Koningstraat. Maandag om half vier spelen twee elftallen van Helder een' igecostumeerden voetbalwed strijd, ter opluistering van het Koïunginne- feesit, terrein Helder. Zij, die hier iets y°or gevoelen, kunnen zich opgeven hij den heer C. Kelder, Wfachtstra-at 45, er nog een paar spelers te kort zijn; spoed is gewensent. Callantsoog. Callantsoog-nleuwa. Zondagmiddag a.s. 3 uur N.T. speelt de V.V. Callantsoog haar derde em laatste nederlaag- wedstrijd tegen Geel Rood i('t Zand). Hoogst waarschijnlijk spelen 1 uur N.T. de Gallants- ooig-adspiranten1 een wedstrijd tegen de adspi ranten van G.R. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN DER MARINE. De commissie tot organiseeren van1 kam- pioenschapswedstrijden der Marine heeft be sloten de kampioenswedstrijden in athletiek en zwemmen in dit jaar te doen plaats vinden op 26 en 27 September a.s. In verband met het feit, dat eventueele deel nemers rekening kunnen houden met de te ver- wierken nummers, doen wij hieronder het chro nologisch overzicht van genoemde wedstrijden volgen. Bekend mag worden geacht, dat de Gym- nastiekschool-wisselbeker het vorige jaar ln definitief eigendom is overgegaan aan den korporaal-machinist J. J. v. d. Lans. De Firma Luyckx te Den Helder bood ter vervanging van den Gymnastlekschoolbeker aan de com missie een zeer fraaie zilveren voupe aan, die gaarne geaccepteerd werd. Voor dit fraaie kunstvoorwerp zullen 'andere bepalingen dan voor den gymnastlekschoolbeker geldig wa. ren, worden vastgesteld. Van mededlging aan den gymnastlekschoolbeker waren uitge sloten: a. officieren, b. adelborsten, c. sport- instructeurs en d. personeel van de G.S.S. Voor de geschonken coupe zal ieder bij de marine dienende kunnen mededingen. De num mers, welke voor het verkrijgen van punten voor den beker in aanmerking komen, blijven ongewijzigd, deze zijn: een springnummer, een werpnumimer en een loopnummer. Zoo aan meerdere nummers, die voor den bekerwed strijd zijn vastgesteld, wordt deelgenomen, worden voor de beste prestatie van een zelfde nummer punten gegeven. Iemand die dus me dedingt voor den beker en b.v. deelneemt aan de 100 M. en 400 M. hardloopen en met de 100 M. de beste prestatie levert volgens de Olym pische puntentelling, wordt de 100 M. ln rekening gebracht voor dezen deelnemer. De inschrijvingsbiljettcn voor de wedstrij den worden in begin van de maand Septem. ber langs officieelen weg verzonden. Op den eersten dag. Voormiddag» 8 u. 30. Aanmelden der deel nemers en uitreiken van wedstrijdnummers en programma's. 9 uur. Koglstooten en 400 M. hardloopen. 9 u. 30. Hindernisbaan en speerwerpen, 10 u. Hoogspringen zonder aanloop en too M. hardloopen. 10 u. 30. Verspringen zonder aanloop en 1500 M. hardloopen. 11 uur. Discuswerpen en verspringen met aanloop. Namiddag 1 u. 30. Zwemmen: 40 M. rug- slag; 80 M. borst-schoolslag; 100 M. vrije slag; 4 X 40 M. estafette vrije slag. 3 uur (althans direct na het zwemmen). Polssfokverspringcn en hoogspringen met aanloop. 3 u. 30. Hink-stap-sprong en halve beslis sing 400 M. hardloopen. Op den tweeden dag. Voormiddag 9 uur. Halve beslissing 100 M. snelloop, beslissing verspringen zonder aan loop. 9 u. 20. Beslissing kogelstooten en beslissing hoogspringen zonder aanloop. 9 u. 45. Estafette 4 X 100 M. hardloopen. 10 u. 10. 110 M. hordenloop. 10. u. 30. Snelloop „rond de werf' (onge veer 3000 M.). Namiddag 1 uur. Beslissing verspringen met aanloop en beslissing 400 M. hardloopen. 1 u. ao Beslissing polstokverspringen en be slissing discuswerpen. 1 u. 45. Beslissing polsstokverspringen en beslissing discuswerpen. 1 u. 45. Beslissing hoogspringen met aan loop en beslissing 100 M. hardloopen. 2 uur. Beslissing speerwepren en polsstok hoogspringen. 2 uu. Beslissing speerwerpen en polsstok- deelingen die een schip of inrichting der zee macht vertegenwoordigen. De te loopen af standen zijn: 400, 400", 800, 800, 400, 400 M. Er wordt gelqopen op het fietspad rond de werf en over bestrate wegen. Geloopen wordt om den „wisselprijg" voor het schip of de inrichting (buiten die gewone prijzen voor de "deelnemers). 3 u. 15. Prijsuitreiking, Alle nadere inlichtingen verstrekt de secre taris der Commissie tot organiseeren vin kampioenswedstrijden dér Marine, het hoofd van onderwijs der Gymnastiek, en Sportschool der Marine te Willemsoord, ZWEMCLUB „FRISSCHE MORGEN". Naar wij vernemen geven leden van de zwemclu'b „^rissche Morgen" Zondagmorgen tien uur een gecostu,meerde zwemdemonstratie. De leden, die hiervan nog geen kennis heb ben gekregen, kunnen' natuurlijk ook mee doen, hoe meer hoe liever. Voor de wandelaars langs den dijk zeker een attractie. Helder-nieuws. Adspiranten. Morgen gaan Helder A en B naar Hoorn, alwaar zij eien vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen de ,Ho 1 Landia-ad'spiranten. Hel der A «peelt tegen HlolLandia A. Dit kan een mooi partijtje worden, daar Hollandia A! in hetafgeloopen seizoen kampioen van Ihaar liet afgeloopen seizoen kampioen van haar tweemaal tegen haar gespoeld en er beide ma len van verloren. Helder A komt met haar nieuwe opstelling uit, waarmoe zij twee we. ken geleden van HRC A heeft gewonnen met 2'11. Helder B speelt tegen Hollandia Bi Daar verschillende adspiranten door vacant ie uit- stadig zijn, kan dit elftal niet volledig uit komen,. De adspiranten vertrekken met den trein van 9 uur 54 en moeten1 dus om half tien bij het station zijn; terug om 8 uur oï half twaalf, terwijl die adspiranten!cider, de heer C. Kelder! de adspiranten zal vergezellen. 28 Aug. Aangebracht door korders: Aangebracht door kordërs' 1578 tongen p 9-49 kleine tongen 3 tarbotten 28 kisten schol I 27 kisten schol II 12 kisten schar 40 roggen 29 Aug. 1246 tongen 810 kleine 'tongen 3 tarbotten 27 kisten schol I 20 kisten' schol II 16 kisten schar 6 kisten pietermannen en 25 roggen Stoomvaart Mij. Nederland Johan de Witt, u., 27 Aug. te South. J. P. Coen, t., 28 Aug. v. Colombo, kartmo'eni, t., 28 Aug. te Bombay, Chrlstiaan Huygens, 29 Aug. te Batavia. Johan de Witt, u., 38 Aug. v. Southampton, Rondo, t., 28 Aug. v. Port; Soedan. Salabangka,, u., 28 Aug. v. Genua, Simaloer, t., pass. 28 Aug. Gibraltar. Talisse, 29 Aug. te Batavia. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Aurora, 29 Aug, v. R'dam. Agamemnon, 18 Aug. te Galamata, Amazone, 28 Aug. v. Alicante. Cllo, 29 Aug. te R'dam. Ariadne, 28 Aug. v. Livorno. Bennekom, t., 27 Aug. te Callao. Brion, pass. 29 Aug. Holten®!», Baarn, 28 Aug. te Duinkerken. Barneveld, u., 27 Aug. te Valparaiso. Bennekom, 27 Aug. v. Callao. Cottica, 27 Aug. te Madeira'. Berenice, 27 Aug. v. Malta. Fauna, 28 Aug. v. Catania. Crynssen, u., pass. 28 Aug. Azoren. Hebe, 27 Aug. v. Vigo. Deucalion, pass. 29 Aug. Gibraltar. Ilos, 29 Aug. te Hamburg. Hermes, t., 27 Aug. te Nantes. Hercules, u., 28 Aug. te Pto. Ca'bello. Mars, 27 Aug. v. Cadix. Nlero, 29 Aug. v. A'dam. Merope, pas®. 29 Aug. Gibraltar. Nereus, 28 Aug. te Pasages, Orestes, 28 Aug. v. Constantinopel. Odysseus, 29 Aug. v. A'dam. Orpheus, 29 Aug. te Aarhus. Perseus, 29 Aug. te Hamburg. Pluto, 28 Aug. te Stettln. Pluto, 27 Aug. v. Danzig. Pollux, 28 Aug. v. Algiers. Proteu», 39 Aug. te A'dam Telamon, 29 Aug. tc R'dam. Tellus, 29 Aug. te R'dam. Thescus, 28 Aug. v. Keel.Holtenau. Tlberius, 26 Aug. v. Guatemala. Triton, t., 27 Aug. v. Flores (Azoren). Van Rensslaer, t., 27 Aug. v. Barbudo». Vesta, 27 Aug. v. Lissabon. Venezuela, 28 Aug. te A'dam. Aurora, 29 Aug. te R'dam. Rhea, 27 Aug. te Hamburg. S ella, 28 Aug. te A'dam. Brielle, 28 Aug. v. A'dam Kon. Holl. Lloyd. Drechterland, u., 29 Aug. te Pernambuco. Flandria, t., 39 Aug. v. Montevideo. Noronha. Gelria, U., 27 Aug. v. Las Palmas. Kennemerland, pass. 29 Aug. Vlissingen. Maasland, t, pass. 28 Aug. Tenerlffe Waterland, u., 28 Aug. v. Montevideo. Kon. Paketvurtmaatachappij Nw. Holland, pa sa. 27 Aug. Thursday lal. Halcyn Lijn. Stad Amsterdam, 27 Aug. v. B. Ayre». Stad Dordrecht, 28 Aug. te Hamburg. Holland—Afrika Lijn. Heemskerk, t., 27 Aug. te MarselUe. Nias, 28 Aug. v. Hamburg. Meliskerk, u., 28 Aug. te Beira. Rijperkerk, t., pass. 28 Aug. Perim. Rietfontein, t., 29 Aug. te Antwerpen. Aldabi, u., pass. 24 Aug. Madeira. Giekerk, u., 29 Aug. te East London. Nieuwkerk, u., 29 Aug. v. Pt. Soedan. Randfontein, u., 28 Aug. v. Zanzibar. Springfontein, 28 Aug. te Tanga. Billiton, 28 Aug. v. Beira. HollandAmerika Lijn. Binnendijk, 29 Aug. v. Norfolk. Kinderdijk, 28 Aug. te San Franaaco. Edam, 28 Aug. te Antwerpen. Loehgoil, 26 Aug. v. San Franciaco. Maasdam, 28 Aug. te R'dam. N'ctheroy, 27 Aug. v. Astoria, Nebraska, 26 Aug. te-Liverpool Loch Katrine, 29 Aug. v. R'dam. Rotterdam, .ETAOI SHRDLU CMFWY A Statendam, 29 Aug. v. R'dam. Veendam, 27 Aug. v. New-York. HollandWest-Afrika Lijn. Gaasterland, u., 27 Aug.' v. Duala. Maaskcrk, t., 27 Aug. v. Duala. HollandBritsch-Indië Lijn. Alhena, 29 Aug. te Antwerpen. Staidsdijk, u., 27 Aug. v. Colombo. Bovenkerk, t., pass. 26 Aug. Perim. Meerkerk, 28 Aug. v. Calcutta. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, u., 27 Aug. te Melbourne. Ameland, u., 29 Aug. v. Port Said. HollandO.-Azië Lijn. Aldëramen, t., 27 Aug. te Colombo. Ouderkerk, t., pass. 29 Aug. Ouessanl HollandWeat:Afrik» Lijn. Amatelkerk, 28 Aug. te A'dam. fteggestroom, u., 27 Aug. v. Bordeaux. lava—Naw-York Lijn. Soemba, 28 Aug. v. Suez. Blommersdijk, pass. 27 Aug. Gibraltar. Djember, 27 Aug. v. Pt. Said. Saleicr, pass. 25 Aug. Gibraltar. Java—China—Japan Lijn Tjlkarang, 27 Aug. v. Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Buitenzorg, u., 28 Aug. te Antwerpen. Indrapoera, t., pas». 27 Aug. Perim1. lnsullnde, t., 29 Aug. v. Singapore. Kota Tjandl, t,, 29 Aug. v. Singapore. Kedoe, u., pass. 28 Aug. Point de Gslle. Djam'bi, t., pass, 28 Aug. Sagres. Kota Boroe, 29 Aug. v. Hamburg. Slamat, u., 28 Aug. te MarselUe. Sltoebondo, t., 27 Aug. v. Padang. Kota Inten, u., 28 Aug. v. Bömbay. Sibajak, 28 Aug. te R'dam. RotterdamZuid-Amerika Lijn Alhena, 27 Aug. v. Hamburg. Algorah, t., 28 Aug. v. Santos. Alwaki, t., pass. 28 Aug. Wight. Stoomvaartmaatscnappij Oceaan Miyrmidon, 29 Aug. te A'dam. Philoctetes, 28 Aug. te Penang. Peislander, 27 Aug. te Liverpool. Alcinous, 26 Aug. te Port Said. Phrontisi, pass. 28 Aug. Gibralatr. Polydorus, 27 Aug. v. Port Said. Clytoneua, 26 Aug. v. Padang. Warons, 29 Aug. te A'dam. F.mzetco Lijn, Jonge Anthoiiy, pass. 27 Aug. Finisterre. Jonge Jacohus, 28 Aug. te Carthagena. st. 0.85—1040 «*.20—0,10 6.75—3.50 p. k. 10.007.00 m 3-5'0^--I.OO m 2.75 st. 1.50—1.00 St. 0.800.35 i> 0,150,08 6.00—5.00 9.00—5.00 2.25-—io 75 4-503.20 p. p. k. poonen P. st. II.QO9.00 1.20—0.90 Naar waarnemingen verricht in morgen van 30 Augustus. Medegedeeld door hot Kon. Nederlandsen Meteorologisch Instituut te De BilU Hoogste stand 773.7 te Wlsby. Laagste stand 761.5 te Janmaijer, Verwachting: Zwakke tot matige aanvankelijk meest Z. O. wind, tijdelijk W. tot N. W' wind, met toenemende bewolking, kanS.ari onweer en afkoeling, vooral in het westen, in het oosten droog, behoudens ka118 onweer, iets koeler.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 18