HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 2 SEPTEMBER 1930, Breezand. KONINGINNEFEEST. Anna Paulowna. Ho!!. IVlö. van Landbouw H Zand. Scliayen. Met groote opgewektheid en onder buitengewone belangstelling bij de ver schillende vermakelijkheden is Maandag de verjaardag van H.M. gevierd. Het feest begon reeds 's morgens toen de kinderen in optocht naar de beide speel terreinen gingen, om elkaar in verschil lende wedstrijden te bekampen en die daar tusschen door en erna getracteerd werden. De uitslagen van deze spelen zullen we, evenals die van de kinder feesten der andere scholen uit onzen polder hieronder laten volgen. In den middag waren op het terrein van den heer G. Keijzer volksspelen, die zeer in den smaak vielen van het talrijke publiek. Het nummer tobbetjessteken was wel het glanspunt. Menige honderden liters water 'waren over de deelnemers uitgestort eer de beslissing gevallen was. Met enkele woorden werden door den voorzitter van het oranje-comité, den heer C. v. d. Linden, in de zaal van den heer Borst, de mooie prijzen uitgereikt. De ge lukkige winnaars zijn. Ballen gooien voor meisjes: 1. Fie Broers, 2. A. v. d. Klooster, 3.0. Blom. Hardloopen met hindernissen voor jon gens: 1. A. Schouten, 2. Fr. Post, 3. J. Jenega. Kinderwagen rijden voor dames: 1. C. Blom, 2. H. Straathof, 3. A. v. d. Berg. Waschophangen voor dames. 1. C. van Eeten, 2. M. L. Straathof, 3. B. Blaauboer. Wedloopen: »Naar den trein*, voor jongens. 1. S. de Jong, 2, M. v. d. Werken, 3. O. Oudshoorn. Fietsen met hindernissen voor heeren. 1. G. de Kroos, 2. F. van Steyn, 3. L. Harms. Tobbetjesteken voor heeren. 1. J. Blaauwbroek; 2. Jb. Wiggers. 3. J. Blaauboer. Ook de concerten gegeven door de muziekcorpsen Soli Deo Gloria en Con- cordia, trokken veel belangstelling, doch buitengewoon groot was het aantal toe schouwers bij het vuurwerk, dat dit jaar heel mooi was. De leverancier, de heer C. A. Horsten van Den Helder, had er veel werk van gemaakt, 't Is moeilijk te zeggen, wat, buiten het slotstuk wel het mooiste was van de twaalf groote num mers, die afgewisseld werden door lucht werk en bengaalsch vuur. Het koninginnefeest-comité kan met tevredenheid op dezen dag terugzien en de burgemeester, die met zijn echtge- noote de verschillende vermakelijkheden bijwoonde, complimenteerde den voor zitter dan ook met het succes van dezen dag. Uitslagen kinderspelen. 0. L. S. II te Breezand. Meisjes van 6—7 jaar Aardappelenrapen. Ie prijs C. Langereis, 2e M. Voorthuij- zen, 3e A. Blaauboer, 4e A. van IJzen- doorn, 5e A. Koster. Meisjes 8—9 j. Vlaggetjes plaatsen. Ie G- Haverkom, 2e M. Moejes, 3e B. Muntjewerf, 4e Fr. Muntjewerf, 5e G. Smit. Meisjes 10—11 j. Touwtje springen op muilen. Ie P. Walraven, 2e N. v. d. Goes, 3e D. Broers, 4e M. Heiligenberg, 5e H. Molanus. Meisjes 12—13j,Korfballen met wedloop 1. A. Koster, 2. A. Smit, 3. A. Borst, 4. M. Kouseband, 5. M. Wagemaker. Jongens 67 jaar. Zakloopen. 1. Th. Ligtendag, 2. D. Voorthuijsen, 3. G. Borst, 4. J. v. Stipriaan, 5. N. Wage maker. Jongens 89 jaar. Zakloopen met hin dernissen. 1. H. Koster, 2. C. Muntjewerf, 3. G. Borst, 4. P. Landman, 5. J. Nieuwen- huizen. Jongens 10—11 jaar. Korfballen. 1. H. Tiel, 2. J. Hoeseum, 3. T. Bargo, 4. C. v. d. Klooster, 5. T. Koster. Jongens 1213 jaar. Wedloop met hindernissen. 1. J. v. d. Goes, 2. H. v. Wilsum, 3. W.Post, 4. A. de Vries, 5. J. Glasbergen. Voor de R.-K. School aan de Spoor- buurt waren de uilslagen, zonder vermel ding van de winnaars der troostprijzen Hardloopen zonder hindernissen voor meisjes: 1. J. Huiberts, 2. N. Vrone, 3. A. Ruis, 4. M. Leek. Hardloopen zonder hindernissen voor jongens L H. v. Bragt, 2. P. Smit, 3. S. v. Nu land, 4. C. v. d. Berg. Houtjesrapen voor meisjes 1. A. Alkmade, 3. M. v. Dijk, 3. B. Neu- vel, 4. M. Kuijs. Touwtrekken voor jongens1C. Schraa, 2. H. van Lierop, 3. P. Neuvel, 4. B. Faase. Balloopen voor meisjes1. L. v. d. Kroon, 2. A. Smiers, 3. A. de Wit, 4. B. v. Koelen. Zakloopen voor jongens: 1. P. Jansen, 2. A. Ruitenburg, 3. S. de Goede, 4. J. Krom. Hindernisloopen voor meisjes. 1. G. Ruitenberg, 2. M. v. d. Berg, 3. A. van Egmond, 4. A. Noppen. Hindernisloopen voor jongens. 1. B. v. d. Kroon, 2, S. Verver, 3. W. van Dijk, 4. J. v. Nuland. Daar de uitslagen van andere scholen °ns niet volledig verstrekt konden wor- den, hopen we die in een volgend no, te geven. COOP. BLOEMBOLLENVEILING- VEREENIGING „BREEZAND" (G.A.). Vrijdagavond 29 Augustus 1930 hield deze vereeniging haar jaarlijksche leden vergadering in de zaal van den heer Jb. Borst te Breezand. De vergadering was goed bezocht. In zijn openingswoord vermelde de voorzitter, dat de vereeniging een moeilijk jaar achter den rug had. Gelukkig had de vereeniging dit goed doorstaan. De Secretaris las de notulen van de twee laatste vergaderingen voor, waarna uit het voorloopig verslag van den heer Keesom werd medegedeeld, dat na ruime afschrijving op de Dubieuse Debiteuren een klein nadeelig saldo te boeken was. Punt. 4. Voorstel tot verhooging van het kapitaal werd van de agenda afge voerd. Voor de behandeling van dit punt zal een extra vergoeding worden uitge schreven. Alvorens tot de bestuursverkiezing over te gaan besprak de voorzitter het feit, dat op de laatste veilingen niet zooveel werd aangevoerd als zou mogen worden ver wacht. Uit de besprekingen naar de oor zaak daarvan bleek, dat de meening, dat op andere veilingen hoogere prijzen te behalen zouden zijn hierop van invloed is geweest. De een sleept den ander mee, zonder dat op de andere veilingen veel meer bereikt wordt. Daardoor echter blijven de goede par tijen van Breezand weg en is het voor de koopers tenslotte niet zoo loonend om naar het Noorden te komen; de door hen zeer gewilde Breezandsche bollen vinden zij toch in de Zuid terug. Ook eenige andere punten werden naar voren gebracht, die door het bestuur nader onder het oog zullen worden ge zien. Als resultaat van deze bespreking is te verwachten, dat de leden hun eigen vei ling weer meer gaan steunen. Door samenwerking is de Breezandsche veiling onmisbaar te maken en zal deze dan ook door de koopers goed bezocht worden. Na deze besprekingen werd de heer D. Lubbert met 36 van de 40 stemmen, waar onder 2 blanco, opnieuw tot voorzitter ge kozen. Deze uitslag is voor onzen sympathie ken voorzitter wel een bewijs, hoezeer zijn onvermoeid werken door de leden ge waardeerd wordt. Bij de benoeming der veilingmeesters werden de heer D. Lubbert met 36 en de heer H. Timmer met 37 stemmen herbe noemd. Als plaatsvervanger van den heer P. Rozenbroek, die zich wegens te drukke werkzaamheden niet meer herkiesbaar had gesteld, werd gekozen de heer F. Nijssen. Hierna bedankte de voorzitter onder algeheele instemming van de vergadering den heer P. Rozenbroek voor zijn vele be moeiingen als veilingmeester. De heer F. Nijssen dankte de vergade ring voor het in hem gesteld vertrouwen en benutte deze gelegenheid om de prin cipalen er op te wijzen vooral door goed sorteeren en afleveren de kwaliteit der veiling op te voeren. Tenslotte werd besloten collectief deel te nemen aan de in Maart 1931 te houden tentoonstelling „Donkere Duinen", waar voor het bestuur de verdere regeling op zich zal nemen. Van de rondvraag maakte de directeur boekhouder gebruik om de leden dank te zeggen voor het groote vertrouwen in hem gesteld en de hoop uit te spreken, dat hij aan dit vertrouwen zal beantwoor den, zich steeds bereid verklarend met de wenschen der leden rekening te houden. DE A.S. TENTOONSTELLING EN DE NERINGDOENDEN. In'verband met de door »Sportlust« te organiseeren tentoonstelling, die op Zaterdag 6 Sept. en Zondag daarop vol gend in de zaal van den heer C. Slikker gehouden zal worden, heeft het bestuur een vergadering belegd, waarop een 50tal neringdoenden uit onze gemeente waren uitgenoodigd. De voorzitter van »Sportlust«, de heer D. Stammes, toonde in een inleiding het nut aan van de tentoonstelling, ook voor de neringdoenden. Zij hebben dan n.1. gelegenheid aan het publiek te laten zien, wat elk op zijn gebied heeft aan te bie den en dat zij zaken ten verkoop presen teeren, die vaak buiten Anna Paulowna gekocht worden, terwijl men ze in eigen gemeente voor hetzelfde bedrag of voor minder en in dezelfde kwaliteiten kan verkrijgen. Nadat hierover van gedachten was ge wisseld, gaven zich verschillende zaken lieden op, die een stand op de tentoon stelling wenscliten te huren. COOP. LAND- EN TUINBOUW- VEREENIGING. De Zaterdagavond door bovengenoemde vereeniging gehouden algemeene verga dering werd geleid door haar voorzitter, den heer R. Daalder, die bij de opening z'n leedwezen betuigde, dat hij twee per sonen miste, die hij vroeger mede een welkom kon toeroepende heeren D. Hoog- schagen, commissaris der vereeniging en P. Visser, de vroegere verslaggever. Beiden zijn ze door den dood uit ons midden gerukt. Voorzitter merkte verder op, dat de opkomst niet bijster groot was. Hij wist echter niet of hij hierover zijn spijt moest betuigen, of niet. Was toch op vorige vergaderingen een grooter aantal leden aanwezig, dan was dat meestal als er iets niet naar den zin ging en de geringe opkomst kon er dus op wijzen, dat men nu met den gang van zaken tevreden was. De notulen werden hierop gelezen en onveranderd goedgekeurd. Besloten werd de controle van den accountant te laten zooals ze is en dus tweemaal per jaar te laten geschieden en niet zooals voorzitter indertijd had voorgesteld om het vier keer per jaar te doen. Men wilde de exploi tatiekosten zoo gering mogelijk houden. De secretaris, de heer Schilderman, las nu het jaarverslag en het rapport van den accountant voor. Een paar door den accountant gevonden abuizen werden door dezen hersteld en alles was in goede orde bevonden. Er was een nadeelig saldo van f 465.64. Daar van het vorige jaar f 1.275 winst was geboekt, was er dus een tekort van f 464.365, dat verre kend zal worden op de ledenrekening. Uit het overzicht van den omzet over 1 Juli 192930 Juni 1930 bleek, dat deze bedroeg Fourage 438306 K.G., kunstmest 499879 K.G., diversen 8767 K.G. totaal 246052 K.G. tot een bedrag van f 79797,73. Voorzitter merkte naar aanleiding van dit rapport op, dat de vorige jaren zeer gunstig waren geweest en men steeds winst maakte. Daarom werdt besloten de winstmarge te verkleinen. Nn echter is het door verschillende omstandigheden dit jaar minder goed. De daling van de markt en het feil, dat op 30 Juni, den datum waarop het boekjaar sluit en de voorraden dus worden opgenomen, de prijzen al zeer laag waren, zijn de oorzaken van het nadeelig saldo. De bepreking over voorkoop van koeken en kunstmest, waarbij vooropge steld werd, dat contant betaald zou moeten worden, had tot resultaat dat men animo tot voorkoopen toonde. Bij de nu volgende verkiezingen werd de heer J. M. Keppel met op één na algemeene stemmen als bestuurslid her kozen en werd de heer H. A. van IJzen- doorn in de plaats van den heer D. Hoogschagen tot commissaris benoemd. De heer Daalder sluit hierop de ver gadering, dankend voor de aangename samenwerking. J.l. Zaterdagavond hield de Hollandsclie Mij. van Landbouw, afd. „Wieringen", een algemeene vergadering in hotel Lont te Hippolytushoef. Aanwezig waren 26 leden. Inplaats van den voorzitter, den Edel- achtbaren heer L. C. Kolft', welke bericht van verhindering had gezonden, opent de secretaris, de heer O. J. Bosker, met een hartelijk welkom de vergadering en gaat daarna de notulen lezen der vorige verga dering, welke onder dankzegging worden goedgekeurd. Vervolgens worden de be scheiden van den penningmeester, den heer C. Kooijman, nagezien door de heeren J. Veerdig, Jb. Tijsen en J. Lont Dzn. Deze heeren adviseerden tot goedkeuring van de rekening en verantwoording, waar uit blijkt, dat er een batig saldo is van 338.94H. Volgt bestuursverkiezingen. De aftre denden zijn de heeren L. Kolff, P. F. Kuut en C. M. Mulder. Allen werden her kozen. De heeren P. F. Kuut en O. M. Mul der, die ter vergadering aanwezig zijn, nemen hunne benoeming wederom aan, terwijl de lieer L. C. Kolff met zijn herbe noeming in kennis zal worden gesteld. Nadat deze zaken naar behooren zijn af gewikkeld, leest de secretaris een uitnoo- diging voor ter bijwoning van de alge meene vergadering van de Holl. Mij. van Landbouw, welke op 10 Sept, a.s. gehou den zal worden te Amsterdam in „Krasna- polsky". De heer P. Veerdig voelt hier veel voor om er heen te gaan, daar, gezien de crisistoestand in den landbouw, het van veel belang is. Hij stelt daarom voor een afgevaardigde er heen te sturen. De heer D. Minnes acht één niet voldoende en zou er twee van willen maken. De voorstellen worden in stemming gebracht. Het resul taat is, dat de heer P. Veerdig als afge vaardigde woidt gekozen en de heer O. J. Bosker als plaatsvervanger. Beide heeren nemen 'hunne benoeming aan. Van den heer Govers is een schrijven ingekomen met het verzoek inplaats van 17 Sept. op 16 Sept. de wol te keuren, een en ander in verband met zijn drukke werk zaamheden. Kon het niet anders, dan be veelt hij den heer Zijp van Texel aan. Vele leden willen den lieer Govers echter niet teleurstellen, daar hij toch steeds met veel animo de wolkeuriij«cn verricht. Alzoo wordt dan ook besloten, dat de heer Go vers op 16 Sept. wol komt keuren en de volgende heeren zijn bereid op dien dag wol in te sturen, n.1.: N. Kool, O. M. Mul der, D. Jac. Mulder, M. Bakker, J. Veerdig, A. Klein, M. Heijblok, S. Veerdig en W. Mostert. Dan is er een circulaire ingekomen van de Holl. Mfj. van Landbouw uit Den Haag. Deze circulaire heeft het doel, n.1. oprich ting eener Coöperatieve Hollandsche Aan- koopvereeniging (voor Pluimveehouders). Er wordt opgericht onder de auspiciën van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw eene Coöperatieve Vereeniging, met als doel den coöperatieven aankoop van pluimveevoeder. Het doel is in het bijzon der om de gebruikers in de gelegenheid te stellen de pluimveevoeders te betrekken die door liet Centraal Bureau te Rotterdam worden geproduceerd, met name in die streken waar geen plaatselijke aankoop- vereeniging is gevestigd, welke biji deze organisatie is aangesloten. Daartoe zal de vereeniging lid worden van het Centraal Bureau. De aan- en verkoop van andere artikelen is niet uitgesloten. De pluimvee voeders van het Centraal Bureau (Stan daard opfokvoeder en Standaard ochtend voeder) zijn van bekende en constante sa menstelling. Deze is, in procenten uitge drukt, op de label, welke in eiken zak aan wezig is, volledig vermeld. De samenstel ling is in overeenstemming met de advie zen verstrekt door den heer Ir. J. G. Tuk ker, Rijkspluimveeteelt-consulent. De be reiding en de hoedanigheid der grondstof fen staan bovendien onder controle van de Nederlandsohe Pluimvee-federatie. Het hoofdbestuur der Holl. Mij. v. Landbouw meent dan ook, dat met de stichting van deze Coöperatie een nuttig werk wordt verricht. Het werkgebied der vereeniging zal zich uitstrekken over de provinciën Zuid- en Noord-Holland. Lid der vereeniging zullen kunnen zijn zij die Lid zijn van de Holl. Mij, v. Landbouw en ook deze laatste zelf. Verder kunnen coöperatieve vereenigin-' gen lid dezer vereeniging worden. De ver eeniging zal hare werkzaamheden ook tot niet-leden uitstrekken, doch zij die lid zijn, genieten bepaalde voordeelen. En treegeld of contributie wordt niet ge heven. Men kan dus kosteloos lid worden. In de statuten zal een zekere aansprake lijkheid voor de leden worden neergelegd, voor ieder te bepalen naar rato van zijn jaarlijksche afname. De Holl. Mij. v. Land bouw, lid wordend, draagt mede een zekere aansprakelijkheid. Deze kan afhankelijk worden gesteld van den afzet aan niet- leden en tot een nader te bepalen bedrag beperkt, strekken tot zekerheid voor de leden, en tot versterking der vereeniging. Aan de Holl. Mij. van Landbouw wordt, mede in verband met het bovenstaande, de gelegenheid geopend om zekeren invloed uit te oefenen op nader te bepalen wijze, b.v. door vertegenwoordiging in bestuur of college van toezicht. Een aansprakelijk- heidsregeling is geboden ter wilie van de noodige soliditeit, doch de beteekenis daarvan wordt voor de leden tot een mini mum beperkt door de wijze waarop het bedrijf zal worden gevoerd. De vereeni ging n.1. zal haar werk verrichten met be hulp van de agenten of wederverkoopers. Waar daartoe aanleiding bestaat zuilen deze worden aangesteld, zooveel mogelijk i n*o verleg met de afdeelingen en de leden. De vereeniging zelf zal niet rechtstreeks aan verbruikers leveren. De overeenkomst met de agenten zal van dien 'aard zijn, dat ouder andere met behulp van de noodige garanties, het risico der vereeniging zelf zooveel mogelijk zal zijn beperkt. Gezocht zal worden naar tusschenpersonen, die bereid zijn om bij de vereeniging te be stellen en zelf, al of niet via eigen depot, voor hunne rekening te leveren aan de verbruikers. Die levering zal geschieden tegen door de vereeniging vast te stellen prijzen, waarin een zekere provisie voor den tusschen persoon is berekend. De prij zen zullen voor niet-leden hooger zijn dan voor de leden en wel voldoende hooger om een behoorlijk voordeel voor de leden te kunnen bieden. De bestellingen der wederverkoopers zullen door de vereeniging aan den leve rancier, het Centraal Bureau, worden door gegeven en door dezen aan het adres der eersten worden uitgevoerd. Bestaande coöperatieve aankoopvereenigingen, die lid der te stichten vereeniging worden, kunnen de voeders voor gelijke prijzen als de agenten ontvangen, doch zij zijn vrij in het vaststellen der prijzen, die zij hunne leden in rekening wenschen te brengen. Leveren zij aan niet-leden, dan dienen zij zich te houden aan de verkoopsprijzen, welke voor de agenten gelden. Wli kun nen mededeelen, dat het hoofdbestuur der Holl. Mij. van Landbouw voorloopig toe zegde een som van 2000 te zullen reser veeren in den zin als hier boven aange geven. Naar aanleiding van deze circulaire ont spinnen zich vele discussiën, en de heer P. Veerdig zou na de tentoonstelling een vergadering willen beleggen met daaraan verbonden een lezing. Wordt goedgevon den. Echter zal het bestuur copfereeren met de alhier bestaande fereenigingen en zien wat die er over denken. De heer Bqs- ker zegt, dat met samenwerking duizenden guldens noodig zijn en vallen er stroppen, dit ten laste van de Holl. Mij. v. Landbouw komt, Hü neemt hier als voorbeeld de Boerenleenbank, waarvan ook ieder lid aansprakelijk is. Hierbij komt dan ook, dat vele pluimveehouders buiten de Mij. staan. Mochten de vereenigingen samen willen werken, dan kon het ledental van de Holl. Mij. van Landbouw wel eens gaan zakken. De heer D. Minnes zou gaarne zien, dat de kwestie over liet marktwezen hier ook ter sprake kwam, daar toch Wieringen een belangrijk centrum wordt en alzoo volle aandacht zou verdienen. De heer Bosker zegt toe, dat dit reeds de aandacht heeft, daar hier toch een hoofdstation komt van de spoorwegen. Verder drukt de heer Bosker de aanwe zigen op het hart toch zoo spoedig moge lijk een aangifte te doen voor het aan te voeren vee op de tentoonstelling. Zijn kantoor is hiervoor ten allen tijde open. De heer P. Veerdig zegt, dat liet mond- en klauwzeer zich echter al meer en meer uit breidt. De heer Bosker antwoordt, dat men hiervoor niet moet terugschrikken. Daar is dan niets aan te doen. Het zou echter jammer zijn, dat door de gevreesde ziekte te aanvoer minder zou zijn. Rondvraag. De heer P. F. Kuut .vraagt of er al een terreincommissie is benoemd voor de tentoonstelling. Van de op de ver gadering aanwezige personen geven zich een achttal op, zoodat deze kwestie in het reine is. De heer D. Minnes zou gaarne een betere plaats hebben voor liet pluim vee. De heer Bosker antwoordt, dat hier voor kratten komen. Echter zal er rekening- mede gehouden worden. Tevens kan een ieder pluimvee inleveren. Tevens zegt de heer Bosker, dat er beschikbaar zijn twee lokalen. Die moeten gevuld worden om geen gek figuur te slaan. De Heide-Mij. zal ook inzenden graanmonsters enz. uit den Proef polder te Andijk. Verder zal niet meer ingezonden mogen worden dan 2 kip pen met haan. De heer C. Kuut zou voor de feesten de Rij vereeniging uit Anna Paulowna willen uitnoodigen. De heer Bosker zegt hierover le hebben gedacht, maar gezien er hier thans een jonge vereeniging bestaat, wil hij die niet, achteruitstellen. Deze vereeni ging oefent thans alle dagen en al zijn hun prestaties dan niet zooals uit Anna Paulowna, toch moet men de plaatselijke vereeniging niet voorbij loopen. Laat dan later „Anna Paulowna" weer eens komen. De heer P. Dekker, commissielid van de plaatselijke Rij vereeniging, zegt, dat er reeds een twintigtal paarden zijn en goed oefenen. Hij is het met den heer Bosker eens. Het zou den leden den moed in, de schoenen doen zinken en de animo, die er thans heerscht, bederven. Verder wordt medegedeeld, dat de Mu- ziekvereeniging „Harmonie" weder zal medewerken en de Mandolineclub ge vraagd zal worden de lokalen van muziek te voorzien. De heer P. Veerdig zou gaarne» a.s. winter een lezing aanvragen over de Rund-verkaveling. Zal voor ge zorgd worden. De heer Jb. Dekker zou gaarne nog een groep luxe rijpaarden zien ingedeeld voor de tentoonstelling. Toegestaan. Hierna rust op mij de aangename taak, aldus de secretaris, alhoewel ik geen voor zitter ben, de vergadering te sluiten. Al vorens dit te doen spreek ik een woord van hulde aan het bestuur der Boerenleen bank voor de ons toegezegde subsidie van 250. Dan sluit secretaris de vergadering', waarna nog druk gebruik gemaakt wordt van de gelegenheid nog enkele loten te koopen. P.uvgerlijke Stand van Anna Paulowna GEBORENSepkje, d. v. J. P. Mosk en van M. Minnema; Forra Petronella, d. v. W. M. Schouwenaar en van J. Lob- bezoo; Margaretha Odilia Alberta, d. v. G. A. Preijde en A. C. Komen. ONDERTROUWD: Bernardus Zwirs, oud 25 jaar, bloemistknecht, en Philomena Petronella Maria van Loon, oud 25 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna Anton Moolenaar, oud 25 jaar, bloembollenkweeker, en Maria Jansen, oud 19 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. OVERLEDENPieter van Eeten, oud 43 jaar, Echtgenoote van J. Blaauboer. Politie Anna Paulowna. Verloreneen hooivork. Gevonden een bruin lederen portemonnaie met eenig geld, een bos sleutels en een rijwielplaatje. Inlichtingen ter secretarie. Naar wij vernemen zal deze week de jaarlijksche Roode Kruiscollecte in deze gemeente worden gehouden. IngekomenMej. A. M. C. Komen uit 's GravenhageP. de Jong uit Den Hel der C. van Nieuwkoop uit Bloemeodaal H. Viersen uit TietjerksteradeelMej. A. ten Bokkel uit Wieringen1). van de Straat uit Eygelshoven Mej. J. Deelstra Douma en gezin uit DantumadeelC. K. Hamelink uit VoorburgMej. H. Boerse uit Nieuwe Pekela; W. Langedonk uit Hilversum A. Prop uit TwiskMej. S. C. Lubbers uit Vlagtwedde 'C. Leij uit Wervershoof; H. van Twuijver en gezin uit WieringerwaardR. A. Roos uit Alphen aan den Rijn; A. J. van Oude naarde uit Sint Annaland; G. Korthuis en gezin uit Gieten; H. J. van Niekerk en gezin uit Dreumel. Vertrokken: J. de Hoop naar Amster dam J. G. Zomer en G. J. Boot naar Den Helder; J. Hooiveld en gezin naar Wieringen; C. Kooiman en gezin naar Haarlem. MOTORONGELUK. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is de heer A. C. Bremer, wonende te Den Helder, komende van de kermis te Alk maar, met, zijn F.N. motorrijwiel, waarop behalve voornoemde bestuurder nog twee personen waren gezeten, tegen een stee- nen kilometerpaal aan den Rijksweg op gereden. Dank zij den kalrnen gang, welke werd gereden, zijn de reizigers er heel huids afgekomen en werd van den motor slechts het voorgedeelte, w.o. voorvork, snatbord etc. beschadigd. De heer C. Jo- hannes heeft hen daarna per auto naar Den Helder gebracht, terwijl de motor per schipper is opgezonden. Geel-rood-nieuws. Van onze voetbalclub zijn het le en het 2e elftal j.l. Zondag naar Callantsoog geweest. Het 2e. speelde voor den middag tegen „Callantsoog II en wist te winnen met 5—0. Na den middag werd de laatste wedstrijd der gehouden nederlaag wedstrijden gespeeld, welke match door „Geel Rood I" van „Callantsoog I" met 31 werd ge wonnen. De lauwertak is alzoo aan „P.S.V." van Petten en de zilveren medaille als 2e prijs aan „Geel Rood I" ten deel gevallen. De heer C. Keesman alhier, heeft zich laten inschrijven als student aan de Techn. Hoogeschool te Delft in de afd Bouwkunde. De heer B. Roep geb. te Schagen, lid van het College Gedelegeerden Volks raad, is benoemd tot Officier in de orde van Oranje Nassau. DIENST OP CALLANTSOOG: Jb de Waal, autovrachtdienst met verbin ding op Schagen. Woensdagmidd. 3 u. var. ;'l"TdeTrTlfT'ik, Breewaterstr. hk. Westgracht. DKN HELDER—ANNA PAULOWNA: DIENST OP SCHAGEN VIA 'T ZAND: G e b r. Smit, autovrachtdienst •laandag-, Woensdag- en Vrijdagmiddag, ver trek om 272 uur van Van der Eijk Bree- waterstraat hoek Westgracht.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 11