T TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS Opening eerste Heldersche Speeltuin. VAN DINSDAG 2 SEPTEMBER 1930 Tip-Toppen (3X4 c.M.) per 1/1 dor. en Cabinetfoio f 1.—. Fotokaarten per doz. en Salonfoto f 2.f 2.50 en f 4. ATELIER EISELIN (Maandags en Donderdags gesloten). GEMEENTERAAD. SliliHïlili ;'\v' Licht op voor alle voertuigen: Zomertijd. Dinsdag 2 Sept-iO.13 uur. W oensdag 3 20.11 Da. P. H. Borgers, Herv. Ev. Luth. predikant alhier, beeft een beroep naar de Evang. Luth. gemeente te Nymegen ontvangen. DE ZWEMWEDSTRIJDEN TE HUISDUINEN. In ons vorig nummer hebben wij mede gedeeld, dat de zwemwedstrijden ter ge legenheid van de onthulling van het ge- denkteeken te Huisduinen op morgen (Woensdag 3 Sept.) zouden plaats hebben om half zeven. Nader deelt men ons mede, dat deze reeds te vier uur plaats hebben morgenmiddag, waarvan de lezer dus nota gelieve te nemen. HET CONCERT VAN „WINNUBST". Het programma van het door de Har moniekapel Winnubst», directeur de heer H. B. Schenkels, bij deze gelegenheid te geven concert luidt ais volgt: I. Groot Rotterdam, Mar.-ch, W. Schootemeyer. 2. Le Roi d'un jour. Ouverture, Adr. Richardt. 3. Geschichten aus dem Wiener Wald, Walzer, Joh. Strauss. 4. HeinzelmSnnchen's Wachtparade, K. Noack. 5. Simples plaisir.s, Fantasie, G Gadenne. 6. Skandinavische Suite, E. J. Frederiksen. 7. K.L.M marsch, W. Schootemeyer. DE STAFMUZIEK VOOR DE RADIO. Woensdag (morgen.) zal het Staftrruu- ziekoorpB vain die Kon. Marine een con cert gieven, dat door de N.R.C.V. zal worden uitgezonden. Dit zal van 46 uur 's middags over Hiulzen plaats vinden. ORGELBESPELINGEN FEIKE ASMA. 7e bespeling Woensdag 3 Sep tember 1930, 8 u. 159 u. 15. Morgen heeft de zevende orgelbespe ling In de Geref. Kerk plaats. Het programma vermeldt de volgende nummers: •1. Koraalspelen Felke Asma a. Ev. Gez. 7:11 „Op ergen en in dalen": b. Herst. Ev. Luth. Gez. 175 1 „Daal in ons, o stroom van leven": c. Psalm 6810 „Geloofd zij God, met diepst ontzag". 2. a. Adagio (Es dur) b. Fuga (G dur) J. S. Bach c. Andante (4e Sonate) 3. Concerto in Bes G. F. Hftndel a. Allegro; b. Adagio-Allegro. 4. Andante religioso S. Landsman 5. Symphonle no. I A. Guilmant I Introduction et Allegro II Pastorale III Final: Allegro assai. 6. Toccata over Psalm 66 1 Jan Zwart „Juich aarde, juich met blijde galmen. GOEKOOPE TREIN NAAR ZAANDAM EN AMSTERDAM. Blijkens een advertentie in dit nummer vertrekt Woensdag 10 September een goedkoopje trein om 7.49 vain Den Helder naai" Zaandam en Amsterdam. Aankomst te Amsterdam 9.34. De trein loopt van Den Helder, Anna Paiulowna, Sohaigen, Noordscharwoude, Heerhu gewaard en Alkmaar naar Zaan dam en Amsterdam C.S. en terug. De prezen hiervoor zijn van Den Helder tot en met Heerhugowaard 2e kL 2.66 en 8e kl. 1.90 (heen en terug).; In deze prij zen Is de toegang tot het Koloniaal Mu seum inbegrepen. Terugkomst' in Den Helder om 22.60. Er ïvestaat gelegenheid tot Tegenverze kering. De verkoop dier plaatsbaarten, tot een beperkt aantal, vangtt Woensdag 3 Sep tember aan en wordt gesloten Dinsdag 9 September 1930 ten 15 uur of vroeger indien het vastgestelde aantal zal zijn uitgegeven. HINDERWET. Rectificatie. Bij de annonces voor de Hinderwet, opgenomen in onze courant van Zaterdag laatste, pagina eerste blad, zijn de datums verwisseld. De aanvrage van de N.V. Reederij en Vischhandel M. A. Kolster, moet worden gedateerd op 29 Augustus 1930 en die etreffende de op te richten gaskamer ,«p 28 Augustus. BRAND. Giteren avond ontstond een begin van brandi in do bovenverdieping', van het perceel Achter Binnenhaven 38, doordat de vlam van het gascomfoor in een pan met vet sloeg. Met behulp van buren en hot slangenwagentje van do politie slaagde men er spoedig in het brandje te blussohen. De henedenibewoners kregen echter heel wat waterschade. Pe verzekering dekt gelukkig de ge leden schade. Loodrecht stond de zon Zaterdagmiddag op den Brakkeveldweg en gloeiende stra len zond zij op des verslaggevers body, die de verslaggever namelijk van de pure hitte met zweetdroppeltjes de aarde drenkte. Maar gelukkig niet alleen, want ergens op den Brakkeveldweg zwoegde een meneer, die óók, naar hij zeide, naar het Tuindorp moest en speciaal voor de gelegenheid uit Amsterdam was overge komen. 't Bleek later de heer Lessing te zijn, diej namens de Federatie van Speel- tuinvereenigingen de plechtigheid zou bij wonen. Nu is weliswaar gedeeld leed half leed en gedeelde smart dubbele smart, maar zonneschijn kun je nu eenmaal niet dee- len. Wie boter op zijn hoofd heeft, moet niet in de zon gaan loopen, maar omge keerd: wie zonneschijn op z'n hoofd krijgt, moet zorgen voor een harde huid, anders gaat het mis met hem. Gelukkig is de huid eens verslaggevers nog al hard, want de arme man, vooral als-ie aan poli tiek doet, krijgt nog al eens een duw. Maar van politiek was ditmaal geen sprake. Integendeel: alle politiek is, in een speeltuinvereeniging verboden, en rustig en ongestoord, terwijl hen de zweetdroppels langs de slapen liepen, zwoegden de verslaggever en de „me neer" (waarbij ik vooropstel, dat eerstge noemde niet tot het genus der meneeren behoort, al wil men wel eens het tegen deel beweren), voort. Gelukkig wezen ons de vele menschen, die in de buurt waren, ongevraagd den weg. Bovendien waren er de vlaggetjes en heel de feeste lijke toestand, waartoe deze Zaterdagmid dag aanleiding gaf. Tenslotte waren er de kindertjes. Ach hemeltje, wat hadden ook die stumperdjes het warm! Met gloeiend- roode hoofdjes zaten of lagen ze in het gras, en verreweg het meerendeel snapte u et waarvoor al die drukte was. Er waren een aantal raadsleden op het terrein, alsmede vele hoofdambtenaren. Sommigen speelden met de touwen van een schommel, anderen hielden zich bezig met elkaar moppen te vertellen. Maar over de politiek sprak niemand, omdat, zooals u weet, politiek in een speeltuinvereeniging nu eenmaal uit den booze is. Er waren er, die beweerden, dat de verslaggever zoo grijs werd. Deze repliceerde door te zeg gen, dat-ie het met eere was geworden. Niet, dat hij van de mede-grijsaards het tegendeel wilde beweren.... beware! En intusschen stond de zon te stralen en stoofde ons vóór en achter. Er vielen kinderen in slaap, er begonnen musschen te gapen, en onder de hand keek de pho- tograaf eens rond naar een geschikt plekje „voor een opname. „Nou", zoo mop perde hij, „wat moet ik daar nu van maken?" „Man, kijk eens naar die snoe zige kindertjes", was ons antwoord, ,,'t is jammer, dat je geen kleurenphoto kunt maken vanwege al die roode hoofdjes, maar zoo is 't ook een schilderijtje!" En het „Stedelijk" stond daar maar, alsof er geen zon en geen hittegolf be stond, gereed om te blazen. Toen dan ein delijk de Burgemeester met de beide wei! houders Bok en de Zwart ten tooneele verscheen, zette het „Stedelijk" het volks lied in, en hierop besteeg mevrouw Bapts het podium. Zij bedankte de aanwezigen \oor hun belangstelling, en hoopte, dat de speeltuinvereeniging die ook In de toe komst zou mogen ondervinden, en ver zocht den burgemeester de officieele ope ningsplechtigheid te willen verrichten. Met zeer veel genoegen, aldus Z.Ed. Achtbare, voldoe ik aan dit verzoek, en wil hierbij namens het gemeentebestuur dit terrein overdragen aan de Speeltuinver eeniging. Met veel genoegen hierom, omdat aan deze in gebruikname een goed doel ten grondslag ligt. Op zichzelf zou dit niet voldoende zijn voor een gemeen tebestuur zich te doen vertegenwoordigen, maar het is bovendien gebleken, gezien het werk, dat bij de totstandkoming van dezen speeltuin reeds verricht is, dat het bestuur van de vereeniging blijken Heeft gegeven de rechte lieden op de rechte plaats te zijn. Voor het vele verrichte werk zegt spr. namens het gemeentebe stuur dank, waarbij hij den wensch uit drukt, dat het van dien arbeid veel ge noegen zal mogen beleven. Hij hoopt ook, dat de vereeniging, die immers verder de vleugels wil uitslaan en het niet bij dezen eenen tuin laten, in haar plannen mag slagen. Hoewel er ruimte genoeg in de stad is voor meerdere van deze tuinen, was het stedelijk karakter tot nog toe een beletsel voor de stichting. Met de beste wenschen voor den bloei en de verdere ontwikkeling eindigt spr. zijn speech. De Voorzitter der Vereeniging, de heer Sanders, dankt voor deze goede wen schen, door den burgemeester namens het gemeentebestuur vertolkt. Zooals men zal weten, is het doel, dat de vereeniging zich stelt de stichting en instandhouding van drie speeltuinen op verschillende plaatsen in de stad. Spr. dankt tenslotte ieder, die op eenigerlei wijze de vereeniging heeft geholpen. Verschillende winkeliers ston den cadeaux af, enz. Dat voor de stichting van dezen tuin een groote organisatie noodig was, behoeft geen nader betoog. Het woord is hierna aan den heer Les sing, die namens de landelijke organisatie ter voorbereiding van het speeltuinwezen spreekt en de hartelijke gelukwenschen overbrengt bij het verrijzen van dezen tuin. Gaarne voldoet spr. aan de hem op gedragen taak om hier tegenwoordig te zijn,-omdat het speeltuinwerk hem sym pathiek is. In het geheele land zien wij dit werk opkomen, vroeger varen het alleen de groote steden, die in aanmer king kwamen, maar daarvan is men thans teruggekomen. De Burgemeester heeft gezegd, dat het werk de sympathie heeft van het gemeentebestuur en daarom hoopt spr. ook op den verderen steun van het gemeentebestuur voor mogelijke andere tuinen. Wij vertrouwen op dien steun, maar daarom juist mag niet worden ver geten, dat deze eerste tuin als het ware het proefkonijntje is voor de verdere ont wikkeling. Gij zijt hier de eersten en gij zult uw werk moeten voltooien door te zorgen, dat gij de sympathie, die gij thans bezit, blijft behouden. Wij weten, er is hier een bestuur, dat kracht kan ontwikkelen. In Februari Is het initiatief voor dezen speeltuin ge nomen en thans reeds, na weinig maan den, is hij er gekomen. Dit feit bewijst, dat het bestuur inderdaad berekend is voor zijn taak. Straks, als de winter komt, wacht ons een belangrijke taak, wij moe ten dan weder een geheel nieuwe toestand onder de oogen zien als er een aanvraag komt voor een clubhuis. Dit is van een speeltuin het belangrijkst en het is tevens een van de moeilijkste dingen. Maar on overkomelijk zijn de 'bezwaren hiervoor niet, en gij hebt dan eenige ervaring ach ter u en kunt uw bezwaren daaraan toet sen. Dankbaar aanvaarden wij dezen tuin, maar nu geldt bet vooral: aanpakkenl Namens de afdeeling „Volksonderwijs" komt de heer Marinus, voorzitter, de ge lukwenschen aanbieden. Wij voelen nog een zeker soort verwantschap; een jaar of 7 geleden was het „Volksonderwijs", dat het initiatief nam voor de oprichting eener speeltuinvereeniging. Die vereeniging is evenwel ter ziele gegaan, hoofdzakelijk wel tengevolge van ferreinsomstandig- heden. Namens „Volksonderwijs" biedt spr. een bedrag van 15.aan als bijdrage in het clubhuis. De Voorzitter dankt de sprekers voor hun woorden. Inderdaad heeft „Volkson derwijs" den stoot gegeven tot dezen tuin en ook toen reeds stelde het 15.be schikbaar. Nu krijgen we de tweede gift voor een clubhuis, waar/oor spr. hot be stuur hartelijk dank zegt. Tenslotte ver zoekt spr. den Burgemeester persoonlijk door het hijschen der vlag den tuin te wil len openen. Onder gejuich en het spelen der muziek voldeed de Burgemeester hieraan, en toen de vlac fier wapperde, daarmede den ouders kond doend, dat de eerste Helder sche speeltuin geopend wastoen liep alles weg. Hé, da's nou niet aardig, zal u zeggen, wnarom zongen de kinderen niet nog een liedje? Da's waar ook, Ik zou het vergeten, hier heeft u het: Wij kind'ren zingen blij van geest, hoezee! En heeten u welkom op dit feest, hoezeel Ons kinderhart dat jubelt blij, Want In de speeltuin zijn wij vrij, Hooghoudend wit en blauw, De kleuren van onze trouw. Maar och, och, het was zoo warm, en d'r waren er onder de kleintjes, die zoo driekwart in slaap waren gesukkeld en die nou zoo gauw niet „bij" waren. Hin dert niet: er was een meneer, die prachtig kon voorzingen en al sukkelde er eens een achteraan, aan het slot haald-n-ie toch de anderen wel weer in. Toen ging het in optocht naar het Hit.- O.-terrein, waar de pret werd voortgezet met allerlei spelen. HET RUSSISCHE KÜN8TLER- THEATER „KARUSSEL". In aansluiting op onze voorlooplge mededeeling betreffende de komst van dit gezelschap laten wij hieronder nog eenige persuittreksels over de schitte rende prestaties volgen. Het 'Rotterdamsch Nieuwsblad» verge leek het gezelschap mpt Jushny's be roemde 'Blauwe vogel». Men weet, dat dit gezelschap hLr indertijd een grooten naam verwierf en dat het steeds storm liep bij de uitvoeringen die werden ge geven. Het Rotterdamsch Nieuwsblad nu schrijft: »Jushny's Blauwe Vogel heeft hier een «mededingster gevonden, die er wezen »mag. Gisterenavond was in de volle zaal »het succes even groot als welverdiend». De «Alkmaarsche Courant» liet zich als volgt uit: •Het talrijke publiek geraakte in extase, »zoodat al spoedig het applaus overging »in een enthousiaste ovatie. Gaat de Rus- »sen zien! Dat is alles, wat wij er nog 'bij te voegen hebben!» Te Rotterdam heeft het gezelschap vijf voorstellingen gegeven, waarvan »de Maasbode» schreef: »Zij verdienen dan »ook hun succes, temeer waar er voor 'volwassenen volstrekt geen bezwaar te 'maken is tot bijwoning». NIEUWE GARAGE. En nieuw automerk. De firma W. G. Manshanden heeft in de Laan 8840 een garage en reparatie inrichting voor auto's geopend en ver zocht ons daarvan een en ander te willen vermelden. Wij willen gaarne aan dit verzoek voldoen; meer en meer komt onze tijd te staan in het teeken van de auto, en de periode, dat men deze alleen uit een oogpunt van luxe vervoermiddel beschouwde, is allang voorbij. Vooral in onze, wat afgelegen stad is de auto een onmisbaar vervoermiddel geworden, en de ontwikkeling van deze industrie in de laatste jaren bewijst wel, dat zij ook hier tot een behoefte werd. Een nieuwe garage zal dus zeker nog wel levens vatbaarheid hebben. Niet het minst ook, wijl de firma Manshanden zich toelegt op reparatie en montage, en daarvoor een goed geoutilleerd bedrijf heeft inge richt. Beide compagnons zijn jarenlang in de branche werkzaam geweest en zij hebben op dit gebied hun sporen ver diend. Niet alleen reparatie, maar op elk gebied, dat met het auto-verkeer verwant is, worden werkzaamheden uit gevoerd: electrische montage, dynamo's, starters, magneten, enz., en de onder- deelen hiervoor zijn voorhanden. De zaak is dag en nacht geopend. Tevens werd ons de nieuwe wagen ge demonstreerd, waarvoor de firma Mans handen de alleen-vertegenwoordiging voor Nederland heeft. Dit is de Durant-wagen, een nieuw, Amerikaansch, eerste klas merk. Het is eeu 6 cylinder wagen voor zes personen, welke geheel als luxe wagen is ingericht en waarvan er voor- loopig één in gebruik is voor verhuur. Door zijn hydraulische olieschokbrekers ligt hij rustig op den weg, en hij maakt een uiterst solieden indruk, waarvan wij ons persoonlijk door een ritje konden overtuigen. Alles tezamen meenen wij te mogen zeggen, dat onze stad een mooie en op reparatiegebied betrouwbare inrishting rijker is geworden. Wat de nieuw-ge- bouwde garage betreft, deze biedt plaats aan ongeveer 20 wagens en heeft drie uitgangen. Het schilderwerk is uitgevoerd door den heer J. de Does, terwijl de electrische aanleg is gemaakt door de heeren J. de Ridder en A. J. Fey. ZWEMCLUB „DE FRISSCHE MORGEN". Een ongewone drukte was Zondagoch tend tien uur op den dijk te bemerken. Wat was er te doen? De zwemclub „De Frissche Morgen" zou een geoostumeerde zwemdemonstratie geven. Ondanks het minder gunstige weer was de belangstel ling buiten verwachting. Tusschen de twee pieren stond het zwart van de men schen en dat nog wel nu er zoo weinig publiciteit aan was gegeven. Het is reeds ver in het seizoen, dus van iets dergelijks zal dit jaar wel niet meer iets komen. Doch er bestaan reeds plan nen om het volgend jaar iets grooters en beters op touw te zetten. Een twaalftal heeren en een drietal dames van de club hadden zich in de gek ste costumes gestoken, het een nog be lachelijker dan het andere, waar het ten slotte toch om te doen is. Zoo zagen wij een landlooper,dien men met den besten wil van de wereld niet kon herkennen, een jockey, een oude dikke Friezin, enz. Ver der hadden sommige heeren de oude gar- deröbe van hun vrouw geplunderd en dat heele stel dook van de plank af in het water. Het was een gek gezicht deze troep daar te zien rondzwemmen. De landlooper rookte nog wel lustig zijn pijpje, later evenwel werd het gebluscht. Het zwemvlotje zal wel nooit zoo'n ge varieerd gezelschap hebben gedragen. Het stond af en toe geheel op zijn kant waarbij het een leuk gezicht was de ver- kleeden in bet water te zien duikelen. Op passen was echter de boodschap, het valt niet mee om met kleeren aan te zwemmen. Een fotograaf kwam ook kijken en maakte een foto van het illustre stel op het vlotje. De toeschouwers op den wal hebben echt genoten van dit schouwspel, terwijl de zwemmers eveneens de hoogste pret hadden. Voor de „Frissche Morgen" was het een goed succes. ONGEVAL BIJ HET ZWEMMEN. Zondagmorgen, ongeveer tien uur, hoorden eenige strandbezoekers hulpge roep. Een ongeveer achttienjarige jonge man was te water gegaan en had waar schijnlijk kramp gekregen. Eenige aan wezige baders schoten onmiddellijk te hulp en slaagden erin den drenkeling die tot aari zijn kin in het water stond, te grijpen en hem op het strand te brengen waar hij van zijn stókje ging. De leden van het Roode Kruis waren inmiddels aanwezig en deze brachten hem op een draagbaar in het Roode Kruisge- bouwtje, waar hij. in dekens werd gewik keld en al spoedig op zijn verhaal kwam. Waarschijnlijk is de jongeman door kramp bevangen. Een geluk voor hem dat het niet verder in zee gebeurd is, daar het dan wel eens minder goed had kunnen af- loopen. Het Roode Kruis, bewijst hoe langer hoe meer zijn onmisbaarheid, zoowel op het strand als elders. ONGEVAL MET DEN VERLICHTINGSAUTO. Bij den optocht van gisterenavond, heeft een der auto's die door de gemeente beschikbaar waren gesteld om "den stoet te belichten, om ongeveer tien uur, een ongeval gehad, hetwelk zich als volgt heeft toegedragen: De chauffeur van de auto kwam van de Hoofdgracht gereden om den wagen op het eind van de Weststraat op te stellen. Aan het einde van de Weststraat stond een roomijswagen en hierdoor en door het feit dat de daar staande aanplakzuil het uitzicht belemmerde had de chauffeur geen erg in een auto, die daar eveneens op den weg stil stond,. Hoewel het opstel len natuurlijk vlug moest gebeuren schijnt dj chauffeur toch niet roekeloos te heb ben gereden. Zooals gezegd zag hij den auto te laat en moest dientengevolge scherp uilwij- ken. Hierdoor viel de stelling van den auto. Naar wij vernamen had de chauffeur er reeds eerder op gewezen, dat de ste vigheid hiervan hem niet voldeed. Drie personen vielen op straat. Een van hen mankeerde niets, doch twee hunner weïxlen met brancards van het Roode Kruis naar het Marine-Hospitaal ge bracht. Daar werden zij onderzocht met het gevolg dat een van hen naar huis kon gaan, doch de andere werd ter observatie nog in het Hospitaal gehouden. Naar wij vernamen was zijn toestand hedenmorgen goed. AANRIJDING. Gisterenmiddag kwart voor twee heeft op de Spoorgracht, bij de groentenzaak van den heer Van Os, een aanrijding plaats gehad. Een vrachtauto van de „Esona" kwam van de Steengracht afrijden en wilde naar de Keizerstraat gaan. De chauffeur gat' signalen. Uit de richting Keizerstraat naderde een motorfiets, die deze signalen niet hoorde en evenmin zag dat een om stander hem op de auto opmerkzaam maakte, met het gevolg dat de motor tegen de auto aanbotste, waardoor de voorbalk van de auto werd beschadigd, terwijl het motorrijwiel eveneens werd verwrongen. Persoonlijke ongevallen kwamen niet VOOR ONGEVAL TE HUISDUINEN. Gisterenmiddag fietsten twee zusters met vrij snelle vaart de kluft af te Huis duinen, die naar het dorp leidt. Door het omkijken van een hunner raakte het ach terste meisje met haar voorwiel het ach terwiel van de fiets van haar voorrijden de zuster met het gevolg dat zij op den weg gesmakt en een eind werd meege sleurd. Zjj werd in den winkel van de fa. Jongman binnengedragen. Van Dennen heuvel werd de eerste hulp verleend. Het meisje had een tweetal hoofdwonden be komen en waarschijnlijk een lichte her senschudding. Met de brancard van Den nenheuvel, waar altijd eerste hulp ver leend kan worden, werd zij in een auto naar haar woning gebracht, Verschenen is een vervolgagenda voor de vergadering van den Raad van heden avond. Onderwijs. van een Voorstel tot het benoemen onderwijzer aan school 4 Voorgedragen worden: 1. H. N. Kaptein, Sint Pancras; 2. B. D. Stobbe, Amsterdam; 3. W. J. de Groot, Wormerveer. Verbetering. Ónder letter a van punt n der agenda moet in plaats van J. J. Schoeffelenberger worden gelezen Th. A. A. Terra. DE GEKI Om acht uur zou de stoet vertrekken. Een Ieder stond zijn hals te rekken, Marie die stond te bekkentrekken. En zei, wat zijn dat nou voor gekken. Die zoo brutaal te kijken staan. Zeg, zou ik even chansen gaan. En zoo gezegd, en zoo gedaan. Ze ging heel op haar teenen staan En keek de gekken(?) lachend aan. Inmiddels at ze een banaan. Toen zei ze zacht tot een vriendin: Geloof me meld, hij wordt kedin. Toen in den stoet beweging kwam, Was het de Gek(?) die als een lam Marietje bij haar arm nam. Ze wist niet wat haar overkwam. Ze kreeg een kleur als melk en bloed. En toch, die gek beviel haar goed. Ze hebben o, zoo'n feest gehad, Ën later, op een eenzaam pad, Toen ze op den gek z'n knieën zat, Toen zei ze: Sjorsie, weet je wat, Jc lijkt maar gekker als je bent, Want ik vind jou een reuzenvent. JAN MENS. - M lil mMm- WÊm - De feestelijke opening van den speeltuin op het Tuindorp. Klinkende op de goede gezondheid der vereeniging.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7