Maison Gerrits, GEMENGD NIEUWS Ds. Tollenaar had tot tekst Spreuken 8:16, „Door mjj regie-eren de Koningen, en stellen de vorsten gerechtigheid". Zijn Eerw. herinnerde de gemeente aan den BOstien verjlaardiag van H. M. en getuigde van de groote lierfldi© diie het Ned. volk, en speciaal ons Christenvolk, heeft voor onze Voretin. Eerbied en liefde voor het Huis Van Oranje, was de hoofdgedachte der prediking. Wq hebben onze Koningin lief le. oan Godswil; 2e, om der Via^d'ron wilj 8e. oan Haar zelfs wil. Met -gloed1 en warmte werd achtereenvolgens btij elk dier punten stilgestaan. Aan het einde der Godsdienst oefening werden staande de 2 bekende coupletten van het Oude Wilhelmus ge zongen. 't Was inderdaad een plechtige, sohoone herdlenlkinig. Oastmneertng en grimeer ln g. Vermelden wij tenslotte nog, dat de cos- tuums geleverd waren door de firma Rid- derinkhof te Hoorn en dat de grimeur was de heer Van der Maden alhier. De viering van den Koninginne dag in het binnenland. In die Residentie. Koninginnedag is Zondag in de Resi dentie herdacht met gedenkdiensten in de kerken. De feestelijkheden beperk ten zich met het oog op den Zondag tot een tuinfeest in den Dierentuin, door het Haagsche Harmonie-orkest, onder leiding van den heer Zeldenrust. De tuin was 's avonds met duizenden gekleurde gloei lampjes schitterend verlicht. Duizenden genoten van het fraaie schouwspel en van het concert, dat als hoofdnummer be vatte de bekende compositie „De Slag bij Waterloo", waarbij de pijpers van de ma riniers uit Rotterdam hun medewerking verleenden. De Italiaansche Opera had in het gebouw van Kunsten en Wetenschap pen des middags een feestooncert gege ven ter eere van de Koningin, waartoe de leden van het lichtfeest-comité en het Haagsch oomité voor Volksfeesten waren uitgenoodigd. Hoewel de verlichting van de officieele gebouwen op dezen dag ach terwege bleef, waren de particuliere ge bouwen en de straten toch Zondagavond verlicht, en trokken duizenden toeschou wers, die zich vooral om het Vredespaleis concentreerden, er door. Er heerschte den ganschen avond een echte feeststemming in de stad. Te Enschede. Met groote opgewektheid Is Zaterdag te Enschede de 60ste verjaardag van de Koningin gevierd. Ter inleiding van de feesten vanwege de vereeniging Koninginnedag werden reeds Vrijdagavond twee rondgangen met muziek door de stad gemaakt. Zater dagmiddag is een kinderoptocht met ruim 6000 deelnemers gehouden van het H. J. van Heekplein naar het G. J. van Heekpark, waar de kleinen werden ont haald. Op enkele pleinen der stad werden na mens de gemeente concerten gegeven, 's Avonds is in het G. J. van Heekpark een schitterend vuurwerk ontstoken, aan geboden door de vereeniging Koninginne dag, Te Vlaardingen. Zaterdagmiddag zijn te Vlaardingen op drie plaatsen kinderspelen, opgeluisterd door muziek, gehouden onder leiding van het feestcomité 1930, welke spelen, on danks de warmte, een vlot verloop hadden. Zaterdagavond waren opnieuw verschil lende straten' schitterend verlicht, het stadhuis werd verlicht door zoeklichten. Als een bijzondere attractie werd in de Oude Haven bij kunstlicht, een waterpolo- wedstrjjd gehouden tusschen V.Z.C. en Maas. Een duizendkoppige menigte woonde dezen zeer geanimeerden wed strijd hij, welke door V. Z. O. werd ge wonnen met 32. Een bultenlandsche persstem. De berichtgever te Berlijn van het Hbl. telefoneerde Zaterdagavond: Als eerste van de Berlijnsche bladen wijdt vanavond „De Tempo" een in sym pathieken geest geschreven artikel aan de Koningin. „De regeeringsjaren van Koningin Wilhelmina zijn voor Nederland jaren van buitengewonen welstand en tech- nlsch-mercantielen vooruitgang geweest," constateert het blad. „De Nederlandsche Koningin oefent een weinig zichtbaar, maar daarom een niet minder krachtig regime uit. Met een energiek karakter, gepaard aan de oude deugden der Oranje's: geduld en zwijgzaamheid, ver staat zij het, haar autoriteit te handhaven. •Al is huishoudelijk van aard, een eigen schap, welke in het Staatsbestuur wellicht meer waarde heeft dan genialiteit". „De Nederlanders hangen aan hun Koningin met een genegenheid, die boven allen twijfel is verheven. Democratisch van natuur, gevoelen zij zich door deze vorstin juist zóó geregeerd ais zij wen- schen geregeerd te worden. Een heer- schersnatuur, die zich al te sterk zou wil len doen gelden, zouden zij niet verdra gen. „Het nageslacht, aldus eindigt het arti kel, zal deze Koningin opnemen in de reeks van loyale vorstinnen, waartoe ook Koningin Victoria van Engeland be hoort naturen zonder praal of roman tiek, zonder opgeschroefd individualisme, maar draagster van een eigen persoonlijk heid, die haar stempelt tot bekwame be heerders van een eervolle erfenis." Te Amsterdam. Reeds in de morgenuren gisteren wees alles erop, dat de hoofdstad het feest van den 60sten verjaardag der Koningin met groote opgewektheid zou vieren. De aan merkelijk koeler geworden temperatuur tezamen met het stralend mooie weer be gunstigden deze voornemens' wel zeer sterk, vroolijk wapperde overal het dun doek in den helderen zonneschijn, en het viel op dat ditmaal meer nog dan gewoon lijk ook particuliere woningen en gebou wen vlagden. Vooral in de binnenstad heerschte een prettige drukte; verschillende muziek korpsen maakten wandelingen door de straten en deden het koper schetteren en de trommen roffelen, wat de feeststem ming niet weinig verhoogde. Groote stoe ten met oranje getooide kinderen trokken op naar de verschillende feestterreinen, waar den kleinen een vroolijke dag be reid zoude worden. Een belangrijk onderdeel van de feest viering vormden de kinderfeesten, door den Oranje Jeugdbond gegeven op ver schillende plaatsen der stad, nl. het Park schouwburgterrein, het IJsclub-terrein, waar o.m. een groote ballonwedstrijd werd gehouden met 800 ballonnetjes, en op het sportterrein aan den Fasantenweg. De af gelegen gedeelten der gemeente als Zui derdorp, Watergraafsmeer, Ransdorp, Oostzaan hadden hun eigen feestprogram. Tegen de middaguren namen de drukte en de feeststemming alom toe. Duizenden trokken naar het Stadion, waar de Ver eeniging tot Veredeling van het Volks vermaak een feest op groote schaal had bereid, met motor-rennen, opstijging van een luchtballon, waarop de motorrenners een „vossejacht" zouden houden, wedstrij den op Wiplets, paarderennen, Romein- sche wagenrennen, een kluoht-pantoanine, enz. Te Apeldoorn. Gisterenochtend half-acht is te Apel doorn het feest ingeleid door het luiden van de klokken van het gemeentehuis en vier kerken, waarna om 8 uur vier mu ziekverenigingen in verschillende ge deelten van de gemeente opwekkende mu ziek deden hooren. Om halftien stelden zich ongeveer 5000 kinderen van openbare en bijzondere scholen óp in de Loolaan, die zich, voorafgegaan door het bestuur der Oranjevereniging met haar nieuwe vaandel en begeleid door vier muziek korpsen en onderwijzers en onderwijze ressen, om 9.45 uur in beweging stelde en zich door de Paleislaan naar de Cour begaf. In den stoet bevonden zich ook de zangverenigingen Conoordia en Dindua, die toen men om 10 uur op de Cour was aangekomen, drie liederen zongen. Na deze aubade, welke de Koningin, de Koningin-Moeder en de Prinses op het bordes voor het paleis hadden aange hoord, liet de Koningin enkele heeren aan zich voorstellen. Hierna marcheerden de kinderen, luide juichend en met vlaggetjes zwaaiend, langs de Koninklijke familie. De viering in het buitenland. Te Brussel. De oorrespondent van de Nw. Rott. Crt. te Brussel meldt: Zaterdagavond heeft onder groote deel neming in het Holland-Huis het feest plaats gehad, dat jhr. O. F. A. V. van Nis pen tot Sevenaer heeft aangeboden aan de Neder landsche kolonie te Brussel ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin. De gevel van het Holland- Huis was voor deze gelegenheid niet al leen met de Nederlandsche en Belgische kleuren bevlagd, maar ook feestelijk door sterke projecteurs verlicht. In de met vlaggen, bloemen en planten versierde zaal was naast het podium het borstbeeld van de Koningin geplaatst. Nadat een strijkje het Wien Neerlandsch bloed had gespeeld, werd het feest verder geopend met het zingen van het Wilhelmus door Ldmburgia's mannenkoor, dat aan het feest zijn medewerking verleende. Dit deed ook de Nederlandsche zangeres Jo Vincent, die Nederlandsche liederen ten gehoore bracht. Mevrouw Bettie Rijkens- Culp begeleidde. Oud-minister dr. J. de Visser hield de feestrede. Hij herinnerde aan de bange periode, welke slechts enkele jaren achter den rug ligt, en vond mede aanknoopings- punten in de geschiedenis om te wijzen op wat de troon van Oranje voor Nederland en het Nederlandsche volk heteekent. Spr. zeide onder meer: Wij vereeren de Ko ningin om haar constitutioneelen zin, om haar erkenning van de natie, haar avon- tuurlooze politiek en de zuiverheid van haar particuliere leven. Om den troon van Oranje is Nederland één. Daarrond scha ren zich Protestanten, Roomsch-Katholie- ken en Joden, en kunnen adel, burgerij en arbeiders eensgezind leven. Deze rede was het hoogtepunt van den avond. Tijdens de pauze werden thee en taartjes aangeboden. Met den gezant en mevrouw Van Nis pen tot Sevenaer waren onder de aan wezigen Ridder Huyse van Kattendyke, consul-generaal Van Romburgh, B. J. Veldhuis en J. Wolter, voorzitter en secretaris van den raad van beheer van het Holland-Huis; gezantschapssecretaris Van Boetselaer,- Van Oosterhout, baron Van Pallandt en consul Ruys. Te Londen. De S-correspondent van het Hbl. meldt: De vijftigste verjaardag van onze Koningin is hier op passende wijze met een herdenkingsdienst gevierd in de Hollandsche kerk in Austin Friars, door den predikant J. van Dorp geleid. De kerk was prachtig versierd met Neder landsche, Engelsche en Oranjevlaggen en met een weelde van groen en bloemen in de vaderlandsche kleuren. Er was een ongekend groote opkomst ondanks den vaeantietijd en de hitte, die dezer dagen in Londen heerscht en onder de aanwezigen waren vele notabelen uit de Nederlandsche kolonie. In zijn herdenkingsrede waartoe ds. Van Dorp tot tekst had genomen uit Spreuken XIV, 28: »In de menigte des volks is des Koning's heerlijkheid*, schetste hij de beteekenis van het Huis van Oranje voor Nederland, ën van het groote werk van koningin Wilhelmina in haar regeering. Hij sprak met ontroering en groote welsprekendheid en na afloop zong de gemeente staande van het'Wil- WIE HEEFT HET GEDAAN? helmus* het eerste vers en «Mijn schilt ende betrouwen syt Ghy, o Godt mijn Heer I* Te Hamburg, Ter viering van den vijftigsten verjaar dag van de koningin besloot het bestuur der >Nieuwe Nederlandsche Vereeniging* te Hamburg Zaterdag met haar leden gezamenlijk een uitstapje per motorboot naar de omstreken van «Tesperhude* te ondernemen. Begunstigd door prachtig weer heeft het talrijke gezelschap dames en heeren op «Tesperhude* eenige uren gezellig doorgebracht. Zoowel de «Nieuwe Nederlandsche Ver eeniging*, alsook het »Koningin-Wilhel- mina-Fonds* zonden telegrafische geluk- wenschen aan de landsvrouwe. Te Leipzig. De verjaardag van de koningin is ook te Leipzig op zeer bijzondere wijze ge vierd. Een groot aantal Nederlanders, van wie de meesten bezoekers van de Leip- ziger Messe en een aantal Nederlanders, die te Leipzig woonachtig zijn, mitsgaders hun Duitsche vrienden, vereenigden zich Zondagavond tegen acht uur in een der zalen van het bekendeStations-Restaurant. Taè van Nederlandsche en Duitsche sprekers voerden het woord en een ge animeerd bal besloot den avond. Uitlatingen van L'Etoile Beige. Verscheidene Belgische bladen wijzen op den vijftigsten verjaardag van Ko ningin Wilhelmina en drukken hierbij het portret af van Hare Majesteit. De liberaal-conservatieve Etoile Beige vindt in deze heugelijke gebeurtenis een aanleiding om, in hartelijke bewoordin gen, te wijzen op wat het Huis van Oranje voor het Nederlandsohe volk heteekent. „De Nederlanders en wij, aldus het blad, hebben in de geschiedenis vele ge meenschappelijke bladzijden gehad. Tus schen ons is er ook* meer dan eens wrij ving geweest, soms van ernstigen aard. Er is ook altijd meer dan een gelijkenis geweest, oun. en vooral een zekere kop pigheid en hardheid van hoofd, oorzaak van de botsingen eertijds, maar tezelfder tijd de reden en de grond van een gezonde en diepe wederzijdsche achting. Wij zijn niet gemaakt om in hetzelfde appartement te leven: het bewijs hiervan is geleverd. Maar allebei bezitten we wat noodig is om lang uitmuntende buren te blijven met de kleine discussies, die den prijs en het zout vormen van de menschelijke relaties. Toen er hier sprake van was het eeuw feest te vieren van onze revolutie, die elk van ons er toe bracht een aparte kamer te betrekken, vroegen sommigen zich ai welke in deze omstandigheden de houding van de Nederlanders zou wezen. Het antwoord, dat niet twijfelachtig was, kwam vlug en volledig: de Nederlanders kondigden een belangrijke deelneming aan onze twee tentoonstellingen aan. En zij h'ebben woord gehouden: hun dubbele deelneming is niet alleen belangrijk, maar is bijzonder schitterend. Bovendien hebben zij naar Antwerpen een eskader gestuurd, waarvan de bemanning te Brus sel is geweest om onzen Onbekenden Sol daat te groeten; naar Luik hebben zij hun Mengelbergorkest gestuurd, een der beste van de wereld. Dient het gezegd, dat deze officieele „gebaren", onderlijnd door de warme sym pathie van de Hollandsche pers, en van de bezoekers die talloos blijven komen om onze. tentoonstellingen en steden te be wonderen, recht naar het hart zijn gegaan van de Belgische bevolking? Laten wij dan ook op onze beurt met aandrang van de gelegenheid gebruik maken om de hand te reiken aan onze huren en om ons ontroerd, te vereenigen met de hulde wel ke zij vandaag aan hun Vorstin brengen". Na te hebben herinnerd aan wat „La Gazette de Holiande" schreef naar aan leiding van den verjaardag van Hare Majesteit besluit het blad: „Dat onze buren hier wel de verzekering willen vin den van de sympathie der Belgen en van het aandeel dat wij allen nemen in hun vreugde en in hun loyale hulde". Een woord van de Frankfurter Zeltung. Men anieldt uit Frankfort a. d. Main: Naar aanleiding van den 60en' verjaar dag van Koningin Wilhelmüla schrijft de Frankfuter Zedtung, diat Nederland dezen dag kaïn vieren met alle vereering die eien 32-jarige streng constitutioneel© regeering Van een vorstin verdient. In een tijd, waarin verscheidene monarchen er de voorkeur aan gevén, uit het grondwettig bader te treden of daarbinnen een sterk persoonlijken iinvfoed uit te oefenen op de politiek, bleef Koningin Wilhelmina altijd de traditie van haar land getrouw. Niet dat zjj zich beperkte tot enkel repre sentatie, want in regeeringszaken sprak zij mede, doch- zjj heeft nimmer gepro beerd op de binnenlandsche politieke ont wikkeling invloed te oefenen of de bul tenlandsche politiek In een bepaalde richting te drijlven. De sympathie van het buitenland, der jonge Koningin tegemoet gekomen', is behouden gebleven, niet in het minst doordat Nederland in den we reldoorlog de neutraliteit heeft weten te bewaren, waarmede het bewezen heeft hoezeer het gerechtigd is de zetelplaats te zijn van die groote instelling in Den Haag tot Instandhouding van den vrede. Buitenland. MIJNONGELUKKEN IN PRUISEN. Het aantal mijnongelukken in Pruisen blijkt de laatste jaren verminderd te zijn, en wel sindis 1927 met een derde. In 1928 bedroeg het aantal1 oargehikken 10 pet. meer dan in het eerste halfjaar 1930. Hierbij dient opgemerkt dat het ongeluk bij Neurode met zijn vele slachtoffers nog niet in de statistiek is opgenomen. Zoo dra dat het geval is, zal wel blijken, dat de toestand niet zoo heel veel' verbeterd is, vooral niet als men in aanmerking neemt, dat op de meeste mijnen den llaiat- sten tijd die sterkte der ploegen ook in verminderd!. ONAANGENAME BEJEGENING VAN EEN ENGELSCH TOERIST. In Italië. Naar Reuter uit Londen meldt, heeft een toerist, die uit Italië teruggekeerd is, meegedeeld, dat hij met zijn vrienden in de gevangenis was geworpen omdat hij aan de grens eenige foto's van Italiaan sche kinderen had genomen. Hij had den nacht doorgebracht in een donkere cel en op de planken moeten slapen, terwijl zijn vrienden in een cel gestopt waren met zeven onzindelijke Italianen. Na twee dagen werd het gezelschap onder politie- geleide naar Turijn vervoerd en daar op nieuw opgesloten. Hier kon men echter in verbinding treden met den Engelschen consul, waarop men op zijn woord op vrije voeten werd gesteld, in afwachting totdat de foto's ontwikkeld zouden zijn. Na een gedwongen verblijf van vijf dagen te Turijn mochten de Engelschen het land verlaten, maar hun fototoestellen werden verbeurd verklaard. (Men mag in Italië vrij fotografeeren, behalve in enkele verboden streken. Als men zich tevoren op de hoogte stelt waar zich deze bevinden, zal men geen overlast ondervinden. Vermoedelijk hadden de En gelschen zulks verzuimd, teekent de Red. GROOTE FABRIEKSBRAND TE SEDAN. Vierhonderd arbeiders werkloos. Zaterdagavond heeft een buitengewoon hevige brand in de lakenfabriek de la Sorille te Sedan gewoed. De fabriek in het hartje van de textielwjjk te Sedan ge legen, besloeg een oppervlakte van 6000 vierk. meter en had drie bovenverdiepin gen. De brandweer van Sedan werd geas sisteerd door die van Charleville. Haar gemeenschappelijk optreden vermocht wel is waar niet, de fabrieksgebouwen te be houden, doch een groot belendend ge bouw bleef gespaard. De te Sedan in gar nizoen liggende militairen waren behulp zaam bij het overbrengen van een grooien voorraad laken. De schade wordt geschat op ongeveer tien millioen francs. Door de stagnatie van het bedrijf komen vierhonderd werk lieden op straat. SCHIETPARTIJ TE BUENOS AIRES. Uit een auto op een 600-tal demonstranten het vuur ge opend. In de Argentijnsche hoofdstad is het Zaterdag tot een ernstig incident ge komen. Terwijl een uit 600 aanhangers van den staatspresident Irigoyen be staande groep door een der buitenwijken trok, werd eensklaps vanuit een auto, waarin vijf mannen waren gezeten, een twintigtal schoten op de menigte gelost, waardoor een der manifestanten ernstig werd gewond. Daarop maakten de man nen zich met den auto uit de voeten: tot dusver is men er niet in geslaagd hun identiteit vast te stellen. De geheimzinnige Jack Diamond. Zijn aankomst te Antwerpen. In voorioopige hechtenis. De beruchte Amorikaansche bandieten- leider Jack Diamond is Maandagochtend met de ,J3elgenlandl" te Antwerpen aange komen. Zoodra hij dien wal betrad, weord hem door een detective verzocht deze te volgen naar het hoofdbureau van politie. Daar werden zijn papieren volkomen in orde bevonden, telegrafisch werden in structies gevraagd aan bet hoofd van den veiligheidsdienst te Brussel. Te halfzes waren die nog niet ingekomen, zoodat Diamond int voorioopige bewaring bleef. Naar Duitschland vertrokken. Nader wordt uit Antwerpen gemeld: Daar de papleren van Jaok Diamond, die, zooals gemeld, met die „BelgenJand" te Antwerpen was aangekomen, volstrekt in orde bevonden werden en er geen vraag om uitlevering vanwege de Amerikaansche autoriteiten was ingediend-, had de Belgi sche politie geen reden om tot Diamonds aanhouding over te gaan. Hij werd bijge volg beschouwd als zijaide op de doorreis MODERN HAARWERKER SPOORSTRAAT 128. - Tel. 457. naar Maagdenburg, zooals zijn papieren vermelden, en de politie liet hem zijn reis naar Duitschland zonder verder beletsel voortzetten. Julianadorp. UITVOERING „KUNSTZIN". Zondagnamiddag gaf de muziekveree- niging »KunstziD« onder leiding van haar directeur, den heer J. van Glabbeek, ter eere van den 60en verjaardag van H.M. de Koningin, een concert in de muziek tent in het Plantsoentje. De buitenge wone warmte van de laatste dagen had weer plaats gemaakt voor wat koeler temperatuur, want zelfs het zonnetje wilde niet te voorschijn komen. Het regende zoo nu en dan zelfs, zoodat het aantal luisteraars naar het concert niet zoo groot was, als men had mogen ver wachten. Maar tegenwoordig heeft men de meDSchen ook niet aan een touwtje, en daarom heeft/»Kunstzin« dan ook geen oogenblik er aan getwijfeld om ook maar iets van haar programma al te voeren en heeft haar voor dezen dag zoo populair mogelijk repertoire op vlotte wjjze aan het publiek ten beste gegeven, hetwelk van zijn kant met een en ander zijn instemming betuigde. Na afloop van dit concert werd in de zaal van het eafé «Prins Hendrik* even eens muziek voor deu dans gegeven en deze tot het sluitingsuur voortgezet, zoodat «Kunstzin* zich weer niet onbe tuigd heeft gelaten op dezen dag. Wieringen. VERJAARDAG VAN ttM.DE KONINGIN. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, woei van de openbare Rijks- en Gemeentegebonwen en van vele particuliere woningen, j.1. Zondag, de vaderlandsche driekleur. HEROPENING OAFE LAND- EN ZEEZICHT. Met enkele mnzleknummers van de harmoniekapel „Apolló". en diverse voor drachten, van eenige dames en heeren, werd j.1. Zondagavond het café „Land en Zeezicht", van den heer Alb. Klein, voorheen H. S. Koster, feestelijk her opend. Het ging er dien avond dan ook lustig en vroolijk door en het bal ont brak er niet aan. Dat het den heer .KLein in zijn nieuwe zaak wel moge gaau is onze wensch. DE VEULEN MARKT. De aanvoer op de j.1. Zaterdagmorgen te Hippolytushoef gehouden veulenmarkt was zeer gering, daar slechts één vier voeter ter markt was aangevoerd, welke onverkocht weer huiswaarts ging. Naar aanleiding van de oproeping van het gemeentebestuur hebben zich 19 sollicitanten aangemeld voor de betrek king van onderwijzeres aan de scholen te Hippolytushoef en Oosterland (vaca tures Duyvetter en Dekker). Aan de Amsterdamsche Ballast Mij. en aan P. J. Venema is door den Hoofd inspecteur van den Arbeid overwerk- vergunning verleend, resp. voor het maken van de taluds en bijbehoorende grondwerken voor den sluisbouw en voor het maken van remmingswerken voor den schutsluisbouw. In 't oaifé vam dëni heer Scheltus -be Hip polytushoef kreeg j.L Zaterdagavond een grondwerker bijl de Zuiderzeewerken iwilst met den kastelein. Diit heerschap sloeg nJ. met een bdijartkeox naar dien kastelein, doch de zoon des huizes, een sterk jongjmensch, wist den ongewensch- ten bezoeker op haaidiige Wijze naar bui ten te werken', waar hij bang voor «en kloppartij (hij had zeker al een flinke portie gehad) spoedig het hazenpad koos. BEZOEK AAN DE ZUIDERZEE WERKEN. Wij vernamen, dat eenige dagen ge leden ook de beroemde K. L. M. piloot Evert van Dijk en de wielrenner Schle- baum van hun belangstelling voor de Zuiderzeewerken hebben blijk gegeven. AANGEREDEN. Zaterdagochtend geraakte het dochtertje van den heer A. bij Oosterland onder de autobus van den heer Geel. Het meisje bekwam, naar men ons me dedeelde, eenige lichte kwetsuren doch kwam verder met den schrik vrij. Voor zoover ons bekend treft den chauffeur geen schuld. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer neemt weer snel toe. Deze week zijn gevallen geconstateerd onder het vee van J. Kooij Oz., (Dam), Anue van der Welle (Polder;. Jb. Tijsen Mz. (Gest) en R. Kuut (Westerland). De heer O. de Wit, tijdelijk onderwijzer aan de schoei te Oosterland, behaalde dezer dagen de akte Wiskunde L. O. UITVOERING „NIEUW LEVEN". Voor een flink bezette zaal gaf de tooneelvereeniging «Nieuw Leven* j.1. Zaterdagavond een openbare uitvoering in »Concordia« van den heer Bruul t# Hippolytushoef. Opgevoerd werd »D De Molenstraat-bewoners Hadden, als ieder Jaar, Voor Hare Majesteit's verjaardag Een aardig centje bij elkaar. De Molenstraat-bewoners, Een ieder lapte wat hij kon, Voor rozen en verslering, Voor vlaggen en voor lampion. De Molenstraat-bewoners Werkten den geheelen dag, En ieder vond het netjes, Die de verlichting zag. De Molenstraat-bewoners Die haalden met het mooie weer, De lampions en rozen Dien avond ook niet neer. De Molenstraat-bewoners Waren Zondags vroeg al In de weer. Toen hing er van de verslering Geen enkel stukje meer. Eenlge beschonken jongelieden Vernielden om een uur of twee De heele Molenstraat-verslering En namen alle vlaggen mee. Niets was gespaard gebleven, Hier en daar een stukje nog, En velen zullen met mij zeggen: Wat een flinke kerels toch. Den Helder. TOON DHONT.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9