ONS GEILL. ZONDAGSBLAD Radiografisch Weerbericht. De N.V. Stijfselfabriek „De Bijenkorf had een stand betrokken met maïsgluteni- koek en maïsglutenmeel; de naam der pro- duoten van deze firma, die door de firma Dros en Co. wordt vertegenwoordigd, is genoegzaam bekend. Vervolgens begaven wij ons naar de auto-garage van den heer Boeked, waar wij een schitterende inzending vachten scha- pemwol aantroffen. De heer Go vers, uie als alti,jd met de leiding dezer afdeel ing is belast, deelde ons over die inzending het volgende mede: In de afdeoling wol is de inzending extra groot, wat vooral te danken, is aan het juiste begrip, dat niet alleen de ram, doch ook zijn dochters onder controle ge schreven worden. Wij zagen hiervan de schoonste resultaten, zooals van ram 762 van C. de Wit, welke niet alleen den len prijs éénjarige ooienvachten leverde, doch ook den *2en prijs van de 2-jarigen. Dit is het bewijs, dat de „Texelaar" een beste wolproducent is, als wij nagaan, dat de 13 beste rammen, oud en jong dooreen, 7.2 K.G. wol leverden. Beferoningien. De volgende inzendingen werden be kroond: De hoogste prijs weid toegekend voor ooi No. 0134, eigenaar H. J. Keijser, Mo lenbuurt, wegende 6.7 K.G. goede prima Voor in het Park had do lieer E. Boekei een stand betrokken voor expositie van auto's Getoond werum. luxe-wagens, Che- vrolet-truk en een ruime C.M C Truk (iets nieuws voor Texel). Verder was oen vol ledige vlasbewerkingsmachine in werking, een inzending van de firma H. J. Reesing en Co. In een carrousseltent iets verderop had- d)en verschillende firma's hun artikelen voor den landbouw geëxposeerd; de firma F. Zegel Kz. ontroomers, karns, etc. The Quaker Oats Company demonstreerde er met haar Amerikaansoh Opfokvoeder „Ful-O-Pep", waarvan de Pluimvee-Tuln- bouwvereen. W.A. alhier dep verkoop heeft. Op het Schoolplein had een groofce tent een plaats gekregen, waarin Zuivel- en Landbouwproducten waren ondergebracht en door enkele particulieren stands waren betrokken. De beer Mlttelhauser exposeerde voor het gebouw met een tweetal schitterend afgewerkte auto's merk „Peugot", in het gebouw had deze heer een expositie van radio-artikelen. Het allernieuwste op dit gebied was hier bijeengebracht: ontvang toestellen, loudspeakers, gecombineerde pathéfoons, met loudspeaker en ontvang toestellen, alles afkomstig van de Telefun- ken-fa,brieken. Verderop in het gebouw troffen we een stand aan van tie Spirltius-Verkoopfabriek. I)e explicateur deelde ons mede, dat in hoofdzaak deze stand was betrokken om dom Solritius-verkoop alhier te bevorderen Geëxposeerd weid met zeer doelmatige sniritius-lampen, kook-foestellen enz. Ook was een buitengewoon doelmatig kampeer- toeiatiel te zien, waarop reeds de aandacht van de leger-autorlteiten Is gevallen en ook onderhandelingen worden gevoerd met die Marine-Jachtclub, Den Helder. Vooral op plaatson als Texel, waar geen gasverwarmlng mogelijk ls, zijn deze toe stellen zeer doelmatig. Vervolgon® bezichtigden wij de inzen ding varn de Kaasfabriek „De Onderne ming", die haar schitterend afgewerkte producten had ingezonden ter opluiste ring. Deze inzending trok zeer de aam- dacht. Het verdier gedeelte van deze ruime tent bevatte granen, bloembollen', etc. De heer De Lugt had een voortreffelijke sorteering aardappelen (poters) ingezonden. Terwiil de heer M. D. Dijt zaailingen had inge zonden van opvallend schitterende kwali teit; de heer Dijt verwierf met deze in zending de medaille, uitgeloofd door de afd. „Eierland" Holl. Mij,, van Landbouw. Deskundigen deelden ons mede, dat vorm en kleur kezer inzending buitengewoon geroemd werden. De kleur dezer inzending zaailingen verried, dat de moeder Roode Star was geweest De Vereeniging H.B.G. en „Bloembol- 'cultuur had een prachtoollectie bloe men (voornamelijk lelie'si) en bollen inge zonden, die als altijd ook zeer de aandacht rok vani personen, die niet tot den lanld- bouwersstand belmoren. Rest onis nog mede te deelen, dat nog geexposeerdJ werd met broed machines van den heer K. Wetsteen. Een sehapenwasch- middel van den heer A. v. d. Slikke en i luiniveevoeder van de fa. Hoogh 1 emstra. Uitslagen van de beuring. Tijdens onze rondwandeling waren de verschillende keurmeesters met hunne werkzaamheden gereed gekomen. Hier onder laten wij de uitslagen der keuring volgen. WOLVEE (geregistreerd). Éénjarige rammen. Ie prijs en verguld zilveren medaille, beschikbaar gesteld door de directie dar Held. Courant, F 952 Jac. Lap Kz., Den Hoorn,. 2e prijs JV 8744 F P. Keiiiser. 3e prils F 961 P. W. Koning. B. Dros, Eierland. 2e prijs F 758 A. Eel man Dz., Oosterend. 8e prijs F 544 C. Kuip, Koog. WOLVEE (niet geregistreerd:). Éénjarige rammen, le prijs en verguld zilv. medaille Holl. Mij. v. Landbouw, No. 117 N. Vermeulen, Waal. 2e prijs No. 119 J. Kuip, Spang. 8e prijs No. 118 Gebrs. Lap Kz., Den Hoorn. C. Dijt, Den Burg. 2e prijs No. 180 J. Schraag Gz., Z.-Haffel. 8e prijs No. 189 H. Keesom, Burg. RUNDVEE (geregistreerd). GROEPEN RUNDVEE. la prijs en verg. zilv. medaille Rundvee- fokvereen. Texel No. 279 Jac. Boersen. 2e prijs No. 278 O. de Wit. 8e prijs No. 280 Joh, Roeper, Witte Engel. RUNDVEE (niet geregistreerd). Salon Manshanden, 'Hiffeur de Dames. Ondulation Indéfrisable Ondulation Maroei VET VEE: AFDEELING AKKERBOUW. TER OPLUISTERING. VARKENS. PLUIMVEE. DUIVEN. KONIJNEN. ZUIVELPRODUCTEN. Eerv. verm. voor vaten, roomboter: Coöp. Zuivelfabriek ..De Eendracht". Een extra-prijs voor bet, mooist© geheel ontving de Zuivelfabriek „De Onderne ming", bestaande in eervolle vermelding en verg. zilv. meduille van het ienU/Oii- stellinpisoomité. - BOERENPRODUOTEN. Voor enkele stuks wolvee werden zeer hooge prijzen geboden, voor een ram van den heer B. Dros bood iemand van elders 200.Een ramlam van den heer Jb. Eelman Gz. werd verkocht voor 150. terwijl voor andere num 100.werd ge boden. Texelsch Fanfarecorps gaf in den tuin van hotel „Texel" nog verschillende mu zieknummers ten beste. De drukte op het Marktplein duurde tot ongeveer twee uur. Later in den namiddag werd een gecos- tumeerde ringrijderij gehouden op het land van den heer R. Joh. Keijser achter de Weststraat. De belangstelling hier voor was weder zeer groot; op liet ter rein bevonden zich ongeveer 1500 per sonen, aan de ringrijderij werd door 17 paren deelgenomen. De Jury bestond uit mevr. Keijser - Boller, nievr. Mulder en den heer H. Keesom. De prijzen werden gewonnen gis volgt: lste prils voor oostumeering: de heer D. Eelman en mej. L. Eelman, (costuunrs en rijtuig in Tex. kleuren); 2de prijs de heer Cor. Bakker en mej. G. Bakker, (oud Tex. dracht); 8de prijs (bruidspaar) mej. L. Bruin qp mej. N. Mantje; 4de pril® (Zeeuwsch bruidspaar) 4? dames Joh. Kikkert en A. Breesnee. Versierde rijtuigen: lste prijs de heer N. Kikkert en mej. G. Kikkërt Eelman; 2de prijs de dames Oorrle Bakker en Grietje Bakker; 3de prijs de dames Gr. Witte en Nellie Witte. Ringrijderij: lste prijs de heer H. Wuis en mej. C. Bakker; 2de prijs de dames Joh. Kikkert en A. Breesnee; I 3de priis de heer C. Commandeur en mej. A. Kuip. Hiermede was het programma van den eersten dag afgewerkt, 's Avonds gaf Tex. Fanfarecorps nog een concert in het Park en werd de toren der N. Herv. Kerk verlicht, terwijl in de verschillende hotels gelegenhe'd van den dans werd gegeven waarvan druk gebruik werd gemaakt. ONTRUIMING VAN DE FEESTZAAL DER SOCIËTEIT D.A.T.S. De politie heeft gisterenavond in het bijzijn van den Burgemeester, de tent der Sociëteit D.A.T.S., staande in den tuin van den heer C. Boon, aan den Vogelen- zandweg, ontruimd op grond van het feit, dat de ondernemers wel verlof hadden voor Sociëteit maar niet voor publieke vermakelijkheid. Dit relletje veroorzaakte hier, nu zoovele tentoonstellingbezoekers nog aanwezig waren, een groote volks oploop. OoBterend. KONINGINNEFEESTENr Op heden Donderdag 4 en Vrijdag 5 September zuilen hier Koninginneïees- ten gehouden worden. Reeds 's morgens om 8 uur zal muziek'van den toren al het feest inzetten. Hierna worden kinder spelen gehouden, en 's middags 2 uur riagrijdeii met paard en kar, terwijl tege lijk verschillende wedstrijden plaats zul len hebben voor grooteren. Muziek en zang zullen het leest opluisteren, dat 's avonds eindigt met een taptoe, onr half tien. Vrijdagmorgen zullen na een rondgang met muziek, paardensport en hindernis- wedstrijden gehouden worden, terwiil 's middags een openluchtspel „Leiden's ontzet" wordt opgevoerd. BOUW VAN EEN GEREF. KERK H.V. Burgerlijke Stand van Den Helder van 2 en 8 September. ONDERTROUWD: J. Beezemer en J. M. Thijssen. C. Bontes en. E. van Dok. J. G. Jacobs en J. G. Frederiks. BEVALLEN: M. J. de Booij—Pljnackoi Hordijk, d., F. Hollaard—Hnizinga, z„ K. Blokkerv. Halen, z., A. E. v. Moort— Bcr d., I'. Spruijionburg Terb'ouw, z., A. Kuiper—v d. Wijk, d. OVERLEDEN: O. J. Krul, 17 j., Wed. J. de Groot, 89 j. Marktberichten. TIJDSCHRIFTEN. WEEKBLADEN enz Naar waarnemingen verricht in den morgen' van 4 September. Medegedeeld door het-Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoioggt© stand 770..1 te die Bilt. Laagste stand 759.8 te Memel. Verwachting: Meest zwiaikik» verandcriBjke wind, licht tot hall' beiwoBct, droeg weer, weinig ver" andi ring in temperatuur. Vachten van geregistreerde rammen. Ie prijs No. 419 j. Lap Kz., Den Hoorn. Ie prijs No. 420 A. Eetman Dz., Harke- buurt. 2e prijs No. 421 W. 8. Keijsex, Waal. 8e prijs No. 422 P. Keijser Cz., Harke- buurt. 8e prijs No. 428 Jac. Lap Kz., Den Hoorn. Eerv. vermelding No. 425 Jac. Eed man Dz., Oosterend. Idem No. 426 dezelf de. Idem No. 427 Gebr. Bakker, Spejjlc. Vachten van vier éénjarige gereglstr. ooien van één vaderdler. Ie prijs No. 456 O. de Wit, Westen. 2e prijs No. 457 Joh. Roeper, Witte Engel. 8e prijs No. 458 Jac. Lap Kz., Den Hoorn. Vachten van vier tweejarige gereglstr. ooien van één vaderdler. 2e prijs No. 465 O. de Wit, Weeten. 8e prijs No. 466 Jac. Eelman Gz., Oosterend. Vaohten van 6 oudere ooien van één eigenaar. Ie prijs No. 467 W. 8. Keijser, Waal. 2e prils No. 408 Jac. Lap Kz., Den Hoorn. 8e prijs No. 469 Jac. Eelman Gz., Oosterend. Vaohten van -registreerde schapen. Ie prijs No. 472 Vermeulen, Waal. 2e prijs No. 473 H. Keesom. 8e prijs No. 476 diezelfde. 2-jarige rammen. Ie prijs F 858 W. 8. Keijser, Waal. 2e prijs F 862 O. Dijt, Den Burg. 8e prijs F 846 P. Lap Kz., Den Hoorn. Oudere rammen. Ie prijs en verguld zilv. medaille, beschikbaar gesteld door lid bestuur der Schapenfokvereen., F 841 Schapen met 2 ramlammeren. Ie prijs en verg. zilv. medaille L.T.B., B 8587 W. 8. Keijser, Waal. 2e prijs F 7748 P. Lap Kz., Den Hoorn. 3e prijs F 8219 J. O. Roeper, Bur». Schaven met 2 lammeren, waaronder één ramlam. le prijs F 7750 J. Lap Kz., Den Hoorn. 2e prijs F 7746 p. Lap Kz., Den Hoorn. 3e prijs F 5992 A. S. Kikkert, Tienhoven. Schapen met 2 ooilammeren, Ie prijs B 8989 S. J. Keijser, Hoogebrug. 2e prijs B 8527 M. Zuidewind', Kamp. 3e prijs F 6761 Jac. Zuidewind, Kerkeplaats. Vier ooilammeren, le prijs en verguld zilv. medaille Landbouwschool, Jac. Eel man Gz., Oosterend. 2e prijs O. de Wit, Westen. 8a prijs Jac. Lap Kz., Den Hoorn. Vier éénjarige fokschapen. 1© prijs Jao. Lap Kz., Den Hoorn. 2e prils, H. Keesom, Burg. 8e prijs Jb. Zuidewind, Kerkeplaats. Eerv. verm. O. Bruin Jz., Waal. Vier oudere fokschapen, le prijs L. C. Keijser, Waal. 2e prijs dezelfda 8e prijs Jb. Lap Kz., Den Hoorn. Tweejarige rammen, le prils No. 128 Gebrs. Vermeulen Lz. 2e prijs No. 122 Th. Smit, Zevenhuizen. 8e prijs No. 125 J. Schraag, Zuid-Haffel. Oudere rammen, le prijs No. 181 D. Brans, Spang. 2e prijs No. 185 P. Hin, Hoogeberg. 8e prijs No. 137 H. Koorn Mz., Driehuizen. Eerv. verm. No. 184 Wed. C. v. Heerwaardlen, E;erland. Schaap met twee ramlammeren. le prijs No. 142 A. S. Kikkert, Tienhoven. 2e prijs No. 149 P. Bakker Az., Burg. 3e prijs No. 140 P. Huisman, Burg. Schaap met twee ooilammeren, le prijs No. 159 Jac. Lap Kz., Den Hoorn. 2e prijs No. 153 M. Zuidewind, Kamp. 8e prijs No. 151 J. C. Roeper, Burg. Schaap met 2 of meer lammeren, min stens 1 ramlam. le prijs No. 164 A. J. Eelman Jacz., Burg. 2e prils No. 172 S. Keijser Hz., Hooge. 8e prijs No. 171 Gebrs. Lap Kz., Den Hoorn. Vier ooilammeren, le prijs en verguld zilv. medaille Texelsche Courant, No. 181 Vier éénjarige fokschapen, le prils No. 197 C. Dilt, Burg. 2e prijs No. 208 H. Keesom, Burg. 8e prijs No. 210 P. Ver- berne, Spang. Vier oudere fokschapen, le prijs No. 214 Joh. D. Roeper, Den Burg. 2e prijs No. 217 P. Verberne, Spang. 8e prijs No. 212 O. Dyt, Burg. Stierkalveren, le prijs No. 224 Frans 18, T. du Porto, Spang. '2e prijs No. 225a, Franis 11, C. de Wit. 8e prijs No. 220, Adriaan, Y. Lap. Éénjarige stlererb. le prijs No. 225, Flores 87, Stierenivereen., Den Hoorn. 2e prijs No. 230, Frans, C. Kuip, Koog. 8e priis No. 281, Kees, C. W. Bakker, Westen. Tweejarige stieren, le prijs en plaquette Burgem. W. B. Oort, No. 232, Cor 20, Stie-, renvereen. Den Hoorn. 2e prijs No. 233, Dora's Frans, Stierenvereen. Den Hoorn. 8e prijs No. 284, Smit's Hector, A. Poot, Bargen. Kulkalveren. le prils No. 241, Nies 9, C. de Wit. 8e prils No. 242,-Coba 2, dezelf de. Eerv. verm. No. 289, Gerda 8, J. Bak ker, P. H. Polder. Pinken, le prijs No. 245, Alida, C. Roe per Lz. 2e prils No. 248, Goba, Joh. Roe per. 8© prils No. 240, Dora 4, Jac. Boersen. Tweejarige koelen, le prils No. 249, Martha, S. Keijser, Molenbuurt, la prijs en verg. zilv. medaille van Kaasfabriek „On derneming" No. 251, Marie, J. Zuidewind. Driejarige koeien, le prijs en verg. zilv. medaille Firma Honig No. 260, Guurtje, Joh. Roeper. 2e prijs No. 261, Dora, Jac. Boersen. 3e prijs No. 259, Klaasje, Gebrs. Bakker, Den Hoorn. Vierjarige en oudere koeien, le prijs No. 275, Coba, Gebrs. Bakker. 2e prijs No. 274, Catrien, J. Boersen. 3e prijs No. 273, Griet, dezelfde. Verg. zilv. medaille Kaasfabriek „Eendracht" No. 271, Klaasje, Y. Lap. Stieren geboren 1928. le prijs P. Mein- dersma, Eierland. Stieren geboren 1929. 2e prijs J. Zoete lief, Everste Koog. Stierkalveren, le prijs J. Kuip, Spang. 2e pril® O. W. Bakker, Westen, Melkkoeien (geb, '26 of eerder), le prijs I). Hin Az., Dijkmanshuizen. 2e prijs H. Keesom, Burg. 3e prijs J. O. Roeper, Burg. Melkkoeien (geb. ini 1927). le prijs D. Hin Az. 2e prijs A. Kooiman, Waal. 3e Prijs J. Kikkert Nz., Westen. Melkkoeien (geb. in 1928). 2e priis P. Lap Kz., Den Hoorn. Stakman Bossestraat 59. Telefoon 514 Pinken geboren in 1929. le prijs J. Roener, Burg. 2e, prijs J. Zuidewind, Ker keplaats. 8e Prijs P. O. Hin, Spang. Eerv. verin. S. Kuiper, Waal. Kulkalveren. le prijs ^ap K7-» D°n Hoorn, 2e prijs P. Meimdersma, Eierland. 8© prijs D. Roeper, Akenbuurt. DRACHTIG VEE (niet geregistreerd;). Afgewisselde koeien, le prijs J. Kik kert Nz., Westen. Schotten, le prijs H. Keesom. 2e prijs dezelfde. Afgewisselde koeien, le Prijs A. Ram, Den Burg. 2e prijs C. Boekei, Oudeschild. 3e prijs J- A. Eelman Lz., Burg. Niet afgewisselde koeien, le prijs G. Schraag, Z.-Haffel. 2e prijs A. Ran, Den Burg. 8© orii® J. Boersen, Zevenhuizen. Schotten. Ie prijs C. Dijt. Burg. 2e prils A. Ran, Burg. 8e prijs P. C. Keijser, Har- kebuurt. Wtlhelmina tarwe, le prils en verguld zilv. medaille Firma O. R. Keijser en Co., R. Stoepker Gz.. Eierland. 2e prijs O. Roe per Mz., Eierland. 8e prijs J- G. Flens, Eierland. Robuste tarwe, le pril8 B. Lap Kz., Zeewijk. 2e prijs P. Dros Bz., Eierland. Winter gerst Fletumer. 8e prijs P. Stoep ker, Eierland. Winterroane Petküser. le prijs Gebr. Leber, Eierland. Kroontarwe. le prils P. Stoepker, Eier land. 2e prils M. D. Dijt, Eierland, 8e prijs S. Keijser Lz., Waal. Zomergerst (goud), le prijs en verguld zilv. medaille Firma Dros en Co. Gebrs. Leber, Eierland, 2e pril9 P- J- Brem er, Noord-Haffel. 8e prijs A. Garritsen, Eler- lanxJ. Archer. 2e prils A. Dros Dz., Eierland. Haver (Zege), le prijs P- Dros Bz., Eierland. 2e prils A. Garritsen, Eierland. 2e prils A. Dros D.Cz., Eierland. 8e prijs Jac. Lap Kz., Den Hoorn. Zwarte Orion haver, le prijs Gebr. Leber. Erwten (kleine groene), le prijs S. Keij ser Lz., Eierland. 2e prijs R. Stoepker Cz., Eierland. 8e prijs dezelfde. Paardeboonen. le prijs S. Keijser Lz., Eierland. 2e prijs A. Drcs Dz., Eierland. Dulvenboonen. le prijs J. G. Flens, Eierland. Spinazie (vroeg rond), le prijs P. Dros Bz., Eierland. 2e prijs S. Keijser Lz., Eier land. Blauwmaanzaad. le prijs B. Lap, Zee- wilk. 2e prils S. Keijser Lz. 8e prils P- Dros Bz. Karwij (org Mansholt). 2e prijs S. Keil ser Lz. Suikerbietenzaad. le prijs R- Stoepker Cz. Vlas. le prijs M. D. Dijt. 2e prils S. Keijser Lz. Aardappelen, le prils en verg. zilv. me daille afd1. Eierland Holl. Mij. v. Landbouw M. D. Dijt. Dekbeeren ouder dan 1 laar. 1e prijs O. de Wit, Operen. 2e prijs Jac. Kager, Noorden. 8e prijs P. Koorn Jz., Z.-Haffel. Dekbeeren één jaar of jonger. 2e prijs O. de Wit. Drachtige zeugen, le prils P. Koorn. 2e prils M. Koorn Pz., Eierland. 8e prijs D. Roeoer. Zeugen met'biggen, le pril» M. Zuide wind. 2e prijs W. Zegel. 8e oriis dezelfde. Vette varkens, le prijs H. Keesom. 2e prijs dezelfde. Barnevelders toornen, le Prijs M. J Kikkert, Den Hoorn. 2e prijs Joh. Roeper De Veen. Rhode Island Reds. le prijs Joh. Roe per Jr., Veen. Witte leghorns (toornen), le prijs en medaille Oottp. Pluimvee-vereen. „Texel'" M. J. Kikkert. 2e prijs O. de Wit. N.-H. Blauwe, la prijs en medaille S Keijser Tduniy Dijt. 2e prijs J- Roeper Jr Parelhoenders, le priis O. de Wit. Geen ras. 2e prijs D. G. Bakker, Burg (toom). Holl. kropduiven. le prijs G. Coevert. Rammen, le en 2e pril's D. Trap. Oos terend. Voedsters. 1© prijs A. de Visser, P. H. Polder. 2e priis D. Trap. Eerv. verm. dez. Nesten. Ie prijs Gerard Gieles (witte reus). 2e prijs M. Zoetelief (brandneus). Eerv. verm. S. Gomes. Kaas (commissie 40 le prijs Ooöp. Zuivelfabriek „De Eendracht". Edammer 40+. le prijs N.V. Zuivel fabriek „De Oniderpieming". 2e prijs N.V. 'Zuivelfabriek „De Hoop". Goudsohe kaas. 1e en 2e prijs Coöp. Zuivelfabriek „De Eendracht"..- Roomboter, le prijs Ooöp. Zulvelfabr. „De Eendracht,". 2e prijs N.V. Zuivelfabr. „De Onderneming". Schapenkaas, te prijs O- Witte Pz„ Noorden. 2e prijs A. Commandeur, Den Hoorn. Schapenboter, le prijs P. H. Zijm, Den Burg. Koeienboter. le prijs O. Witte, Noorden. Overvol was het tijdens onze afwezig heid op het Marktterrein geworden, niet alleen waren van alle zijden de ingezete nen dezer gemeente de schitterende vee- inzendingen komen bezichtigen, doch ook vele vreemdelingen waren present. In de hotels was bijna geen logies meer te be komen, terwijl vele personen van de extra boot gebruik maakten. Dinsdag wend hier een onderhandsche aanbesteding gehouden voor 't bouwen van een kerkgebouw voor de Ger. Kerk H.V. Laagste inschrijvers zijn de heeren W. Bakken, den Burg, timmerwerk, A. de Kont, Oosterend, metselwerk, P. Oei®, deni Ruirg, Üoodgiietterswerk, A. Kmopperts, den Burg, electrioiteitswerken en Jn. Dekken, den Burg, schilderwerk. De kerk zal worden gebouwd naast de pialstoriie den Ger. Kerk, H. van Dijk schrijft over gewichthef! Er zijn nog tal van andere kicken, maar wij kunnen ze niet alle noemen. Portretten zijn er v«" Miss H, Meany en Greta Garbo. bevat deze week o.a. De regen in de oude en de droogte in de nieuwe wereld. De eerste start van het kate- pultvliegtuig aan boord vam het 9.S. „Europa". Een beeld van het verlichte Nijmegen bij het zevenhonderd-jarig bestaan. Een prachtphoto vain de schoonheid van het Hooge Noorden, in beeld wordt gebracht hoe voorzichtig de moeder is... der étalagekast. ALKMAAR. 3 Sept. 1930. Op de heden alhier gehouden paardenmarkt, waren ln totaal 410 paarden en 22 veulens aan gevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Rijpaarden J 300—450; werkpaarden 200350; slachtpaar- den 200—350; hitten 100300; 22 veulens 80—160. Handel goed. In 1929 was de aanvoer; 393 paarden, 41 veu lens. AMSTERDAM, 3 Sc;.t. 1930. Aardappcleiarkt. Op de heden gehouden aard- appelenmarkt werd betaald voor: Zeeuwsche bon ten 4.304.50; Zeeuwsche blauwen 4.30; Zeeuwsche eigenheimers 3.303.50; Zeeuwsche blauwe eigenheimers 3.303.50; Drentsche eigenheimers 3.503.80. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 1548 H.L. AMSTERDAM, 3 Sept. 1930. Veemarkt. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 290 vette kal veren, le kw. 0.941.04; 2e kw. (J.86—0.92; 3c kw. 0.85—0.86; 25 nuchtere kalveren 13— 21; 420 varkens, vieeschvarkens (90110 K.G.) 0.790.80; zware 0.770.78; vette 0.76— 0.77, per K.G. slachtgewicht. BROEK OP LANGENDIJK. 3 Sept. 1930. Lang endijker groentenveiling. 16400 st. bloem kool le s. 3.7(>—10.20; bloemkool 2e s. 0.50 3.75 per 100 stuks; 850 K.G. peen f 0.800.90; 7800 K.G. roode kool 0.80—2.40; 7000 K.G. gele kool 1.70—2.40; 44000 K.G. witte kool 0.60—1.90; 16500 K.G. uien 2—2.40; grovt uien 3.10—3.20; drielingen f 1.201.70; nep 3.30—3.60; 1500 K.G slaboonen 8.6017.40; 50 K.G. snijboonen 3—7.80; 5600 K..G tomattn: A 8.50; B f 7.50: C 5.20; CC 1.50; 3200 K.G. bicten f 1.602.50; 1900 K.G. druiven: Black Alicante 0.52—0.57 en Frankenthaler 0.48 0.52 per K.G.; 14000 K.G. aardappelen: Schotsche muizen 4.305.20; groote Schotsche muizen 2.90—3.20; Duc of York 3.10—3.20; drielin gen 5.805.90, alles per 100 K.G. NOORD-SCHARWOUDE, 3 Sept. Schotsche muizen 44.60; groote dito f 2.40 2.70; duken 2.303.30; drielingen f 4.60— 5.40; uien 1.50—2.20; drielingen 11-70; grove 2.602.90; gele nep 2.503.30; zilver- nep 3.405.10; spercieboonen 12.3D18.90; kroten 3.103.50; roode kool 0.602.60; witte kool 1.20—1.70; gele kool 0.603.10; alles per 100 k.g.; bloemkool 3.607.60 per 100 stuks. TEXEL, i Septt ui lammeren ao26; 57 schapen 33— 38; 1 ram; 8 n. kalveren 1220; 4 kalveren! 3 koeien 240315; 34 korven oude kippen 0.70—.1.25. Eierenveiling Pl.v. Tuinb. Ver. „Texel W.A" 1 Sept. 1930. Aangevoerd 80,000 kipeieren. 58(>2 kg. 5.506.io, 6266 kg. 3-70—16.5o; 6670 kg. 6.206.8o, kleniie eieren 35-75» 1 endcieren 4.40S.50; alles per 100 stuks. Schagermarkt van Donderdag 4 Sept. 5 paarden 250350; 7 stieren f I50-—10°> 41 geldckoeien (magere) 140.'65, 90 Idrm (vette) 250—480; 2 kalfkoe'nn -jo—.''5I 6 pinken 130210; 21 nuchtere ka'vernn 1626; 23 schapen (magere) 3044! !43 idem (vette) 46—44.50; 212 lammren 24— 32; 6 bokken en geiten 310; 5 varkens (magere) 3240; 30 idem. vette p„ kg. °-fi9 0.71; 121 btg|gen 2026; 10 konijnen 0.50 —2; 106 kippen 0.751.25; eenden, i-w! 14 kg. boter p. kg. 1.55; haantjes 0.15— Eierveiling. 78,078 kipeieren: bruine 6.20—6.50, wit*e 5,30—5.90, kl. witte 3.10-4.20; 1558 eend eieren 4.20—4.40; 3.0 kalkoeneieren, 7-3° 7.80. Revue der Sporten, 1 September. Als ster van het sportveld wordt behandeld Chris Berger. Strengholt behandelt de athletlek-kampioenschap- pen voor dames, glorieus slot van het offlcieele wedstrijdseizoen. In de wielerwereldrubriek is het Charles Pellssier, die aan het woord is. „Om den Arolbeker is een uitvoerig verslag van dezen wedstrijd, terwijl elders gesproken wordt over onze eerste klasse voetbalclubs en het' lieuwc sei zoen. li. L. Jobst is. nis athleet van de oude garde, aan het woord. Een bijzonder medewerker vertelt van Italiaansche en Duitsche successen te Lrussel. Verder nog turnfeesten in het buitenland, en naklanken van Montevideo. Sport in beeld, van 2 Sept. heeft natuurlijk kiekjes van den zwemtocht over de Zuiderzee van mevrouw Brouwer. We zien weer tal van nieuwe autos in dit nummer, ook de athletlckkamploen-, schappen voor dames zijn vertegenwoordigd in enkele opnamen. Mooi is een opname van de twaalf motoren van het nieuwe Domier-vliegtuig.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 16