De Texelsche Landbouwtentoonstelling. I De aanhouder wint Heldersche Courant Breezand. Wieringen. FAMILIE- DRUKWERK. VISITE-. VERLOVINGS-. ONDERTROUW-, GEBOORTE- en ROUWKAARTEN, C. DE BOER JR-, Da eerste dag van de groote tentoonstelling. Aan de inwoners van Anna Paulowna (Breezand, van Ewijcksluis en Kleinesluis), Wieringen, Calllantsoog, Kóegras en Julianadorp. van I'-- —8BügggB ÜÜB-g^— - De Commissie van Onderzoek adviseert bij monde van den heer van der Plas over te gaan tot voorloopige vaststelling. De rekeningen worden voorloopig vast gesteld als volgt A- Gemeente-rekening. Van den gewonen dienst bedragen de ontvangsten f42024.09 de uitgaven „41128.41 Batig slot f 895.68 Van den Kapitaaldienst bedragen de ontvangsten f 20.25 de uitgaven nihil Batig slot f 20.25 B. Rekening Gemeentelijk Electrici- teitsbedrijf. van afdeeling I bedragen de totaal baten f 16746.65* de totaal lasten 14360.26 Saldo f 2386.29* Van afdeeling II bedragen de kapitaals ontvangsten f 4867.86* de uitgaven 4367.86* Saldo nihil. De wethouders onthouden zich stemmen. 10. Aanbieding der gemeente-begrooting voor den dienst 1931 en van het Alge meen Armbestuur dienst 1931. De ontvangsten van den gewonen dienst der gemeente-begrooting bedragen f 47681.92. De uitgaven f 47681.92. Batig slot: Nihil. Van den kapitaaldienst de in komsten f 15020.25; de uitgaven f 15020.25; batig slot: Nihil. Op de begrooting van het Algemeen Armbestuur bedragen de inkomsteu f3439; de uitgaven f 3439; saldo: Nihil. Jaarwedden wethouders. 11. Voorstel aan Gedeputeerde Staten te verzoeken tot verhooging der jaar wedden van de wethouders van f 80 op f 150 per jaar over te gaan. Voorzitter deelt mede, dat ten opzichte vin de door de wethouders te verrichten wjrkzaamheden een bedrag van f 80 te lspg is. In 1929 werden in 25 vergade ringen 605 onderwerpen behandeld, 4 ktsopnamen bij den gemeente-ontvanger; ir het eerste halfjaar 1930 12 vergade ringen waarin 452 onderwerpen werden behandeld, waarbij nog te rekenen zijn de uitstapjes voor sollicitanten-bezoek, bezichtiging van werkzaamheden en der gelijke, enz. Dit tijdverlies is voor den heer Kruisveld nog niet zoo'n groot be zwaar, doch de heer Kooger zal wel meer verdienen als hij geen vergaiering heeft. Hoewel het ambt van wethonder een eere ambt is, mag in verband met de daaraan verbonden werkzaamheden en verant woordelijkheid de jaarwedde wel gebracht worden op f 150. Ook in andere gemeenten met ongeveer hetzelfde aantal inwoners b.v. Oude Niedorp, bedraagt de wedde f 150. De heer Veul zegt, dat eenige jaren terug de wedden van f 60 op f 80 werden gebracht, doch om het nu bijna te ver dubbelen, dat, vindt hij een te groote ■prong. Spreker vindt verhooging alles zins billijk, doch vraagt of een bedrag van f 100 per jaar kan worden toegelaten. De heer Vries vindt, dat ze dit alles zins verdienen. Het voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. 11a. Eveneens wordt aangenemen het voorstel tot wijziging der gemeente-be- grooting voor den dienst 1930. Rondvraag. 12. Daar de rondvraag niets oplevert, ■lult de Voorzitter de vergadering. PAARD OP HOL. Maandagavond is hot paard' waai deni winkelier D. die Graaf, beangst voor het vuurwerk, losgebroken en weggeloopen, Bet beest beeft een heetle omzwerving ge maakt en is ten slotte op het land van den heer P. T. onder Van EwijcksLiiis terecht- gekomeni Eerst Dinsdagavond, na veel zoeken en informieeren, kreeg de heer De G. 'zijn paard weer in bezit. AANBESTEDING. Naar wij vernemen is de leverantie van spek, vleesch, melk, kruidenierswaren, enz. voor de arbeiders, werkende in den Wieringermeerpolder en door de directie der Zuiderzeewerken te Alkmaar aanbe steedt, gegund aan de laagste inschrijf- ster de Coöp. Verbruiksvereeniging H. K IHandelskamer) te Rotterdam. DE FLORA-FEESTEN. Men deelt ons mede dat tijdens de Flora- hesten te Den Oever, a.s. Zondag 7 Sept de landelijke rijvereeniging „Anna Pan owna", van Anna Paulowna, op het voet- ialterrein van de V.V.M.P., aan den Mol endijk een groote demonstratie zal geven, bstaande uit figuur rijden, dresseerproe- v®, carrousselrijden, enz. enz. HST MOND1- EN KLAUWZEER EN DE LANDBOUWTENTOONSTELLING. Hrt al meer en meer uitbreiden van het zoo revreesde mond- en klauwzeer onder het rxndvee, zoowel hier als elders, maakt het v*or onze a.s. landbouwtentoonstelling er niö; beter op en vreest men, dat het mei de afc, rundvee enz. bijna geheel mis zal loopeai hetgeen zeer jammer zou zijn. LANDBOUW- EN MIDDENSTANDS- TEN TOON S TELLIN G. Versohenen is het programma dor a.s, alhier te houden Landbouw- en Midden- standstentoonstelling hetwelk luidt als volgt: 17 September v.m. 10 uur, opening der tentoonstellingen in het tentoonstellings- Voor keurig verzorgd als ci)n wij speciaal Ingericht. Groote verscheidenheid modellen aanwezig. Diverse lettersoorten. Onze modelboeken staan n ten dienste. N.V. Drukkerij voorheen Koningstraat - Den Helder. gebouw, der voormalige oude O. L. school te Hippolytushoef. In deze school vindt men in de verschillende lokalen een ex positie van,: le. Land- en tuinbouwvoortbrengselen, zuivelproducten, bloemen, heestergewas sen, enz.; 2e. De verkavelingsplannen der Wie ringermeerpolder, historische inzendin gen, enz.; 3e. de herfstjaarbeurs van de Midden- standsvereeniging. Na de opening: groote optocht met muziek van „Harmonie" naar de tentoonstellingsterreinen, alwaar zijn opgesteld de paarden, koeien, schapen, varkens, kleinvee, pluimvee, konijnen, landbouwwerktuigen, auto's, tuigen, land bouwgereedschappen enz. Vervolgens etalagewedstrijd en concert in het tentoonstellingsgebouw, 's Avonds 8 uur belichting met schijnwerpers van het tentoonstellingsgebouw en de kerk toren. 18 September v.m. 10 uur, verloting in het hotel Lont, te Hippolytushoef; n.m. 2 uur, rijdemonstratiën der Paar- densportvereeniging en ringrijderij voor dames en heeren te paard; 's avonds 7 uur concert door de mando lineclub O.K.K. in bet tentoonstellings gebouw. 19 September n.m. 2 uur, Bloemenoorso met auto's, karren, fietsen enz. met vrije deelneming. Na afloop gratis bezoek voor de kinde ren aan de tentoonstellingsgebouwen. 20 September n.m. 3 uur, Tuinfeest door de Gymnastiekvereen. „Wieringen" op het tentoonstellingsterrein; 5 uur, groote reclameoptooht door de Middenstandsvereeniging; 7 uur, Concert in bet tentoonstellings gebouw. 21 September n.m. 2 uur, Ringrijderij met paard1 en kar op bet Kerkplein te Hippolytushoef. Opgeluisterd door muziek van „Harmonie". 8 uur, Concert in het tentoonstellings gebouw; 10 uur, Sluiting. Hippolytushoef staat dus aan den voor avond van een groote feestweek, welks voorbereiding aan verschillende personen veel werk geeft Wij zullen dan ook hopen dat dat vele werk mag slagen door veler medewerking, veel inzendingen, veel be zoek en mooi weer, want ongetwijfeld zal deze feestweek dan zeer zeker een groot succes worden. VUURTOREN TE DEN OEVER. Naar wij vernemen zal de vuurtoren aan de haven van Den Oever binnenkort van zjjn standplaats verdwijnen na langen tijd zijn plicht te hebben gedaan. Deze verdwijning vindt haar oorzaak in de veranderingen welke in de nabijheid van Den Oever zjjn ontstaan door de Zui derzeewerken en het blijkt noodzakelijk te zijn geworden „het licht" nabij de nieuwe sluizen te plaatsen. Het licht in den toren werd gevoed! door gascylinders terwijl de nieuwe toren elec- trisch licht zal hebben. Het Rijks-Loodswezen heeft een begin gemaakt voor de plaatsing van den nieu wen vuurtoren. EEN GELUKKIGE HUISMOEDER. Mej. G. Haaksma—Pathuis had het ge luk, in een door haar bij den winkelier, den heer S. Numeijer, te De Belt, gekocht pak Condorzeep een nikkel heerenhorloge aan te treffen. Men deelt ons mede dat de heer Fin- kensieper, afkomstig uit Duitschland, thans te Alkmaar en benoemd tot Evan gelist bij Eiv. Ver. „Land in Zicht" tot verrichten van geestelijken arbeid! onder de Zuiderzeewerkers te Den Oever en Breezand (eiland) op Zondag 14 September a.s. zijn intree-rede te Den Oever zal houden. FLORA-FEESTEN. Het programma der Flora-feesten is nog eeu attractie rijker geworden. De rijvereeniging van Anna Pahlowna is na melijk bereid gevonden om a.s. Zondag tusschen de te houden voetbalwedstrijden door rijdemonstraties te geven. De heer I. Takes, te Hippolytushoef, heeft, naar wij vernemen, als prijs voor de Zondag te houden voetbalwedstrijden een fraaien gesteld. zilveren beker beschikbaar WONINGBOUW. Naar wij vernemen is aan den aan nemer S. J. Blaauboer alhier de bouw van een boerderij opgedragen voor rekening van den heer N. O. Mostert. Deze plaats komt aan de Westerlanderweg ten oosten van de villa van Ir. Lely. ZUIDERZEEWERKEN. Afsluitdijk Wleringiein- land. -Fries- Dinsdagavond te 6.45 uur is het sluit gat in het dijkgedeelte van den grooten afsluitdijk het welk aan Wieringen aan sluit door de stoomkraan M.U.Z. K.S. 6 gedicht, zoodat thans het deel van den dijk in het »Gaatje« met den vasten wal is verbonden. De totale lengte van den dijk welke aan den sluisput te Den Oever aansluit bedraagt thans 3700 Meter. De lengte van de sluizencomplexen in totaal 1100 Meter. Totaal dus 4800. De dijk is echter nog lang niet overal afgewerkt, doch dit geschiedt nog in den loop van dit jaar, wanneer de weersgesteldheid tenminste gunstig is. Het dijksgedeelte hetwelk aan beide zijden van het haveneiland »Breezand« (tusschen Wieringen en de Friesche kust) aansluit, wordt» dit jaar 7900 meter lang terwijl de dijk aansluitende aan de Frie sche kust met inbegrip van de sluizen op het Kornwerderzand een lengte heeft van 4700 meter, zoodat eind 1930 van de totaal te maken lengte van pl.m. 29.7 K.M. ongeveer 17.6 K.M. voltooid zal zijn. Te beginnen met het nummer van heden zal ons blad gedurende een periode van een maand wederom gratis huis aan huis worden verspreid bij diegenen onder de inwoners, welke nog geen abonné zijn. Bij vorige gelegenheden hebben wij' op deze wijze vele nieuwe vrienden gewonnen en wij hopen, dat meerderen zich thans zul len opgeven als abonné. In de laatste jaren is Den Helder meer en meer tot het cen trum geworden van de streek, waarin de plaatsen Uwer inwoning zijn gelegen. Te Den Helder heeft men dat goed begrepen en zeer vele Heldersche winkeliers span nen zich in om het beste te bieden. En waar goede autobusdiensten tusschen Den Helder en de plaats Uwer inwoning be staan, autobusdiensten, waarvan een druk gebruik wordt gemaakt, zooals wij dagelijks kunnen waarnemen, daar brengt ook Uw belang als lezer mede dat gij U behalve van de nieuwstijdingen, óók op de hoogte houdt ook van hetgeen de Heldersche adverteerders hebben aan te kondigen. Teneinde U te doen zien op welke wijze wij ons voorstellen U geregeld van lec tuur te voorzien, zullen wij, zooalsi ge zegd, ons blad een tijdlang gratis bij U bezorgen. Hiervoor waren uitgebreide maatregelen noodig voor de regeling van een en ander, waardoor U do „Heldersche Courant" nog op den dag der verschij ning bezorgd krijgt Het speciale nieuws Uwer gemeente zal ons snel en uitvoerig door onze correspon denten worden toegezondefi en wordt on der afzonderlijke rubriek, dus buiten het plaatselijk Heldersche nieuws om, ver meld. Ten allen tijde en op de onbekrom- penste wijze staan onze kolommen open voor iedereen, die wat te vragen, mede te deelen of te klagen beeft Zooals men reeds van vorige reclame verspreidingen zich zal herinneren, be draagt de abonnementsprijs 1.65 per 3 maanden. Dat men hiervoor driemaal 's weeks een uitgebreid, goed-ingericht nieuwsblad ontvangt, zal ieder ons moeten toestemmen, dat dit uiterst goedkoop is en de „Heldersche Courant" hierdoor tot het goedkoopste blad in den kop van1 Noord- Holland is geworden. Speciaal hebben wij ook het oog gevestigd op de belangen van den zich ontwikkelenden blioamibolienhian- deli en behalve die vedling-uitsliaigen ver schijnen er van tijd tot tijd artikelen, door bevoegde hand geschreven, over deze cul tuur, die groote mogelijkheden tot ont wikkeling in zich draagt en in de toe komst zeer tot den bloei der streek zal kunnen bijdragen. Om bet gemakkelijk te maken toe te treden als abonné, wordt heden met de publicatie van een nieuw, pakkend feuil leton begonnen. „De Jacht op de veertig schedels" is een zeer boeiend, spannend verhaal, dat heelemaal niet, zooals men misschien zou denken, griezelig is, doch dat integendeel vol' avontuur is eh dat on getwijfeld onze nieuwe en oude lezers aan genaam zal bezighouden. Wij: willen dit korte woord van toelich ting eindigen met de hoop uit te spreken, dat de nieuwe en uit den aard! dier zaak zeer kostbare reclame ons vele nieuwe vrienden zal mogen verwerven. Redactie en Directie „Heldersche Courant". Niet door één advertentie zal Uw omzet vergroot worden. Slechts een regelmatige advertentiecampagne zal haar nut afwerpen. Onze regelprijs is zeer billijk. Vraagt condities. De wordt in Den Helder en om streken huis aan huis gelezen. Een vluchtig kijkje gistermorgen op de verschillende terreinen genomen toen van alle zijden ijverige handen zich nog repten om met alles gereed te komen schonk ons de overtuiging, dat de regeling dezer tentoonstelling in zeer goede handen is geweest. De commissie zelf kwam gisteravond reeds met haar voorbereidende werkzaam heden gereed en toen hedenmorgen om streeks 7 uur de veeaanvoer begon, wist ieder veehouder direct waar hij zijn die ren moest plaatsen, zoodat de groote aan voer zonider eeuige stoornis verliep. Het weder liet zich uitstekend aanzien, niet te warm, niet te koud, en droog; vooral 't laatste is voor een groote vee tentoonstelling 't voornaamste. De officieele opening had omstreeks 9 uur in hotel „Texel" plaats. Per bekken slag werden de keurmeesters en ger.oodig- den, die zich allen nog op het tentoonstel lingsterrein bevonden, opgeroepen; de groote zaal van hotel „Texel" werd daar door bijna geheel gevuld. Onder de aan wezigen merkten wij o. a. op: Burgemees ter en wethouders en secretaris dezer ge meente. De bestuursleden der Holl. Mij. van Landbouw, afdl Texel, van den L.T.B., van die Holl. Mij. van Landbouw, afd. Eier- land en do heeren Zijp en Govers van de Schapenfokvereen. Noord-Holland. De bijeenkomst werd geopend door den heer J. Keijser Aug.z., voorzitter van bet Tentoonst.-Comité, die t volgende sprak: Openingsrede Voorzitter. Dagelljkschi bestuur Tentoon stelling-comité. Geachte aanwezigen, Uit naam van bet Comité heet ik u hier allen van harte welkom, bij den aanvang van onze Texelsche Landbouwtentoon stelling. Reeds het vorig jaar gingen er stem men op, om hier een Tentoonstelling te organiseeren, doch met het oog op den slechten eoonomischen toestand in den Landbouw en Veeteelt, achtten de diver se organisaties het beter, dit nog een jaar uit te stellen. Ofschoon de algemeene toestand, voor al op landbouwgebied nog ver van roos kleurig is, mocht er toch van uitstel geen afstel komen, en toen dus dit voorjaar hetzelfde plan weer werd geopperd, meenden wij niet beter te kunnen doen dan de hand aan de ploeg te slaan; niet achterom te zien en moedig onze schou ders te zetten onder het zware werk, eene tentoonstelling in elkaar te zetten, in de hoop, dat het zou zijn in het belang van ons eiland Texel op alle mogelijk gebied. Zoo staan wij dan thans aan bet begin van onze Feestdagen en hopen door mooi weer te zuilen worden begunstigd. Dit is een voorname factor, die wij niet kunnen missen, nietwaar, en waarvan' het al of niet slagen in groote mate afhangt Dan mijne heeren, moet ik hier een woord van dank brengen aan ons Gem. Bestuur, dat ons de terreinen, die wij voor dit alles noodig hadden, zoo bereidwillig beeft af gestaan; en ons in alles is tegemoet ge komen en wij hopen op hun gewaardeer- den steun, zoo we die in' eenig opzicht nog noodig hebben. Verder wil ik een woord van dank bren gen aan de vele keurmeesters en vooral de heeren van buiten ons eiland, die de moeilijke taak op zich durfden nemen, om straks het beste uit het beste te kiezen en te bekronen. Zeer zeker geen gemak kelijk werk, maar ik twijfel er geen oogen- blik aan of zij zullen hun opdracht naar hun beste weten en naar Ieders genoegen vervullen. Een woord van hulde past bier ook aan degenen, die die niet prettige taak hebben gehad, om de noodige gelden bijeen te brengen, dlaar we natuurlijk zonder geld niets hadden kunnen beginnen. Onzen dank verder aan het bestuur v. d. Paar' densportvereem, dat bereidwillig bare medewerking heeft verleend, om onze feestdagen luister bij: te zetten met mooie concoursnummers, onder de opgewekte tonen van het Texel's Fanfarecorps. Kortom, een ieder en elke organisatie, die ons gesteund! en geholpen heeft, om de tentoonstelling tot een succes te doen worden 'hieronder behoort ook het ver- lotingsoomité onzen hartelyken dank voor hunne belangelooze medewerking. Speciaal wil ik nog even het woordi rich ten tot onzen secretaris, den heer Kager, die dezen keer weer getoond heeft, onmis baar te zijin en zeker was: de rechte man op de rechte plaats. Hiermede verklaar ik onze Landbouwtentoonstelling voor ge opend. Alvorens over te gaan tot het uit dealen van de lijsten aami de keurmeesters, geef ik het woord aan onzen geacihten eere-voorzitter, den Burgemeester. Ik heb gezegd. De Burgemeester sprak het volgende; Geachte aanwezigen, Wie Uwer een bezoek gebracht heeft aan de wereldtentoonstelling te Antwer pen, zal er van overtuigd zijn, dat het kleine Nederland met het fofsche eigen aardig gebouwde paviljoen op die ten toonstelling geen slecht figuur heeft ge maakt noch wat het uiterlijk, noch wat inhoud betreft. Wat Nederland in het groot deed te Antwerpen, doet Texel in het klein op zijn eiland „men tracht het beste wat men heeft op de meest gunstige wijze te ex- poseeren". Ik stel mij' voor dat straks, na den officleelen omgang over de tentoonstel ling, men er van overtuigd zal zijn, dat Texel zijn best beeft gedaan en flink uit gekomen is, en ook betgeen van meer be lang is, sedert de vorige tentoonstelling in 1926 in vele opzichten vooruitgegaan is. De stand van het rundvee ging vooruit, de bloembollencultuur ontwikkelde zich sterk en de kippenfokkerijen breidden zich belangrijk uit ongetwijfeld zal dit op die tentoonstelling tot uiting komen. Mijn wensch is, dat bü een volgende tentoonstelling het vee er nog forscher en glanzender zal uitzien en men met voldoe ning zal kunnen zeggen: .„ziet ge de resul taten van onze Texelsche waterleiding". Maar men juiche niet al te zeer in deze tijden van malaise, vooral van malaise op het gebied van den landbouw; alle krach ten zullen door den landbouwer ingespan nen moeten worden om den strijd met het buitenland met zijn hooge tarief muren vol te houden. Nederland met lage invoerrechten wordt overstroomd met buitenlandsche artikelen, doch daar tegenover staat, dat er groote uitvoer is in ruilverkeer met het buiten land. De cijfers en statistieken op genoem de Antw. tentoonstelling gegeven, spraken daarvan1 een duidelijke taal. Nederland spant zich in, slaat geen slecht figuur. Moge dlit ook van Texel ge zegd kunnen worden. In een Eng. hum. blad wordt John Buil geteekend zittende aan zijn ontbijttafel ham en eieren etende en lezende in zijn courant „koopt steeds Britsche goe deren" en achter zijn rug hoonlacht het Holl. boertje „eieren en varkensvleesch uit Holland geïmporteerd". Doch genoeg. Moge deze tentoonstelling een succes worden voor Texel, een succes voor de commissie, die de zware taak op zich ge nomen heeft om alles te organiseeren, op dat wij allen later met voldoening op deze landbouwtentoonstelling van 84 Sep tember, kunnen terugzien. Dit zij zoo. Hiermede was de officieele opening ge schied en werdien in hotel „Texel" aan de verschillende keurmeesters hun keurings lijsten overhandigd In den tuin van het 'hotel had zich intusschen het „Texelsch Fanfarecorps" opgesteld, onder leiding va n haar directeur, den heea* Lugtenburg. Direct na de opening werd een vrooUjke marsch ingezet, die de thans van alle zij den van het eiland saamgestroomde me nigte direct in een feeststemming bracht Daar de keurmeesters thans eenigen tijd werden bezig gehouden met de keuring van het vee etc., maakten wij van de gele genheid gebruik eens een kijkje te nemen in de thans overal geopende stands. Allereerst zijn wij het Marktplein eens rondgewandeld, hier verliep alles in de volmaaktste orde. De inzending van wolvee en rundvee was zeer belangrijk. Er waren ruim 300 inzendingen wolvee aanwezig (ongeveer 500 stuks) en ruim 100 inzen dingen rundvee. Als men nagaat, dat tij dens de Groote Nationale Tentoonstelling in 1908, toen ieder gewaagde van een enorme groote inzending, slechts pi. m. 250 stuks wolvee was ingezonden, blijkt uit deze cijfers boe buitengewoon groot deze plaatselijke landbouwtentoonstelling thans is. Verder troffen wij' op het Marktplein (achter de z.g. Vischmarkt) de inzendin gen Varkens aan, waarbij schitterende exemplaren aanwezig waren; vooral trok ken de inzendingen zeugen met biggen de belangstelling van het publiek. Ook in de Nieuwstraat had men ver schillende afdeelingen der tentoonstelling ondergebracht. Allereerst troffen we in de autogarage van de fa. O. R. Keijser Co. Pluimvee-inzendingen aan. Hoenders, ko nijnen, enz. Bizonder werd onze aandacht getrokken door de inzending van de Pluimvee-Tuinbouwvereieni „Texel W.A.", waarbij een grafische voorstelling van dé inzending kipeieren sinds 1924. In de Landbouwschool troffen wij een schitterende inzending aan van de Plan- tenzieiktekundigen Dienst te Wageningen. Plaatwerk, boekwerken en verder vele hulpmiddelen ten dienste van het land bouwonderwijs. Op de z.g. Hollebol hadden verschillende particulieren een stand 'betrokken. De Smedenbond van Texel gaf een expositie van de modernste landbouwmachines en -werktuigen, die zeer de aandacht trok; vooral viel ook bizonder op' een nieuw soort vlechtöraad voor heiningen, geïm porteerd door de firma H. J. Reesink en Co. De doelmatigheid van dit heiniingwerk werd algemeen geprezen. De heer D. Witte Dz. exposeerde een keurig afgewerkte z.g. driewielde kar, ge heel ini zijn eigen wagenmakerij vervaar digd. De heer F. Zegel Kz. was present met vele soorten landbouwwerktuigen, enz., o. a. werd een zeer doelmatige tank met aan te schroeven pomp voor gier- en wa tervervoer 'gedemonstreerd.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7