Vierde Blad. BINNENLAND. BUITENLAND. Zomersproeten VAN ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1930 De Vloot-Revue te Enkhulzen. Steun der DUMPING VAN SOWJET-GOEDEREN IN INGELAND. De >Morning Post« verneemt van een bijzonleren correspondent dat deRegee ring te Moskou maatregelen treft voor een uitgebrelden dumping-veldtocht in Engeland. De handelsagenten van de Sowjet-Unie te Londen zouden last heb ben ontvangen alle goederen die zij in consignatie ontvangen, zoodra zij in hun bezit zijn, tegen eiken prijs dien Engelsche koopers ervoor willen betalen, van de hand te doen. Moskou hoopt op deze wijze de industrieele malaise in Engeland zoodanig te kunnen verergeren, dat de communistische propaganda gemakkelij ker onder de Engelsche werklieden veld kan winnen. Een andere reden waarom Moskou het plan wil doorzetten, is dat het aan gereed geld gebrek heeft. Het heeft geen cre- dleten op langen termijn kunnen krijgen die noodig zijn voor het slagen van het »vijfjaarsplan in vier jaar* en de tijd nadert snel, waarop de Sowjet-Unie zich op de een of andere manier geld zal moeten verschaffen. Het blad vestigt er nog eens de aandacht op dat de goederen in Sowjet-Rusland geproduceerd worden in omstandigheden die men met slaven arbeid gelijk kan stellen. De Sowjet-autoriteiten doen al hun best om in Britsche havens opslagruimte te krijgen en er moeten al groote con tracten voor dit doel gesloten zijn. President Irigoyen afgetreden. Ten gunste van den vloe-presl- dent De president van Argentinië, Irigoyen, is gisteren afgetreden ten gunste van Matinez, den vice-president. Deze heeft dadelijk het bewind overgenomen. Irigoyen is naar later medegedeeld werd, niet afgetreden, maar hij heeft zijn macht in handen gegeven van den vice- president en den staat van beleg afgekon digd. Naar uit Buenos Aires wordt gemeld, zijn de in de buurt van de regeeringsge- bouwen staande woonhuizen op bevel der regeering ontruimd, aangezien onlusten worden gevreesd. Te La Plata is het bij een studenten demonstratie tot bloedige botsingen gekomen tusschen demonstran ten en politie, waarbij talrijke personen zijn gewond. De onrust In Britsch-lndië. De opstandige beweging te Is- lampnr. Uit Islampur, het centrum der nieuwe opstandige beweging, wordt geseind dat 250 man politie naar het district Satara opgebroken zijn, om het dorp Bilashi als steunpunt te gebruiken tegenover 4000 mannen die zich in de nabijheid ervan in de wildernis verzameld hebben en wet en gezag trotseeren. De bedrijvigheid was daar begonnen met vernieling van de bezittingen der houtvesterij, weigering om cijns te be talen en het aannemen van een dreigende houding tegen de plaatselijke politie die zich daarop terug moest trekken. De drijvers heschen toen de nationale vlag en verklaarden tot het einde toe te zullen vechten, De opstandige beweging In het district om Islampur onderdrukt. Na eend® verzet van de dorpelingen in het district Bilashi, heeft de politie, dde er de orde kwam herstellen, gevuurd. Twee dorpelingen werden gedood, anderen gekwetst. Zes politieagenten zijn door werptuigen zwaar gewond. Tal van lieden, o. w. verscheidene rijke kooplieden, zijn ln hechtenis genomen. De nationale vlag is neergehaald en men gelooft, dat de troe belen voorgoed onderdukt zijn. Relletjes te Nadiad. Uit Bombay wordt gemeld, dat te Na diad gisteren relletjes hebben plaats ge had. Kwaadwilligen hebben de politie aan gevallen, die van de vuurwapenen gebruik maakten en 7 menschen verwondden. COMMUNISTEN IN CHINA. Een troep van ongeveer 8000 commu nisten heeft Donderdag plotseling de stad Sja-si in Hoe-peh aangevallen, zoodat de bevolking in panischen schrik geraakte. De regeeringstroepen hebben de aanval lers evenwel na een gevecht, dat drie uur gedhurd heeft, teruggedreven. Drie Japanners en eenlge Engelsohen en Amerikanen waren aan boord van een Japansche kanonneerboot gevlucht. DE CHINEESCHE REGEERING ZEGT CONTRACTEN OP. Zuiderzeevisschers. Tot n°s 1)00 h0bben wij van de groote tentoonstelling, welke te Enkhuizen is in- T* x x x 1 ©richt op het gebied van de visscherjj, Huidige wet laat hun recht slechts kort melding gemaakt: over het wedervaren, volgens den mlnls- algemeen is de belangen-gemeenschap. ter van Waterstaat. wellke tusschen dllt zoogenaamd „doode" stadje aan de Zuiderzee en het tegenwoor- Verachenen is de M. van A. aan de <^8 meer dan ooit levende Den Helder be- Tweede Kamer over het wetsontwerp tot staat, slechts klein. Maar het begrip van wijziging der Zuiderzeesteunwet. Hieraan „doode" stad past in den tegenwoordlgen is het volgende ontleend: tijd niet meer voor Enkhuizen, dat zich Na nog even het bekende standpunt der na 1880, toen de treinverbinding Zaan- regeering gememoreerd te hebben, dal dam—Enkhuizen en de aansluitende ver voor de, door de drooglegging gedupeerde binding met Stavoren tot stand kwam, ge- visschersbevolking geen recht op schade-1 ieidelijk heeft ontwikkeld, en dat thans loosstelling bestaat, verklaart de minister e01? belangrijk industriegebied vormt, dat van Waterstaat, dat de regeering, nu de Zuiderzeesteunwet enkele jaren heeft ge werkt, veel meer versterkt is in haar overtuiging, dat deze wet, mits op enkele practische punten nog herzien, aan de werkelijke belangen dier Zuiderzeevis- schersbevolking beter en vollediger recht laat wedervaren, dan bij het uitkeeren van een bedrag in geld, als vergoeding van geleden schade, het geval zou kun nen zijn. Het aantal belanghebbenden, wat thans door de Zuiderzeesteunwet kan worden geholpen, is veel grooter en de hulp die wordt verleend, is in het belang van de maatschappelijke positie en toe komst der belanghebbenden veel doel treffender, dan met een schadevergoe- dingswet zou worden verkregen. De minister kan niet inzien, dat het huidig stelsel onrechtvaardig werkt, om dat het niet helpt hen, die door zuinig te leven zooveel hebben overgespaard, dat de liquidatie van hun bedrijf geen moeilijkheden oplevert. De medewerking der belanghebbenden aan de Zuidersteunwet laat echter nog te veel te wenscheri over, in de eerste plaats tengevolge van de gunstige uit komsten van het Zuiderzeevisschersbe- drijf in den laatsten tijd; in de tweede plaats door telkens opnieuw gewekte ver wachtingen, dat wetswijziging aan de be langhebbenden nieuwe voordeelen zal brengen. Voorkeur verdient volgens den minister een propaganda in omgekeer den zin, opdat een geleidelijke liquidatie der bedrijven kan plaats hebben. Wat de wijze van tegemoetkoming bei zich gestadig uitbreidt. Bovendien vormt het een land- en tuinbouwoentrum, zoodat zeer zeker de betiteling van „doode" stad niet meer verdiend is. Enkhuizen, en het klinkt zonderling het te moeten vermelden, maar het is nochtans de waarheid jubileert, omdat tengevolge van de afsluiting eni droog legging der Zuiderzee de visscberjj-niji- verheid, die tot dusver een belangrijke bron vian inkomsten vonmide, voor een gjroot deel verdwijnt. Beter 'bewijs, dat do stad de vissoberij inderdaad missen kan en zich andere bronnen van inkomsten heeft geschapen, kon zij niet geven dan door de organisatie van deze feestelijkheden. De dagbladen, die al het een en ander van dit oude Zui derzeestadje hebben vermeld, hebben dan ook gezocht naar passende benamin gen. „Een afscheidshymne in majeur" noemt De Telegraaf het lied van Enkhui- zen's carrillon; en Het Volk vergeleek een en ander met een feestelijke begrafenis. Dat wij, die aanvankelijk weinig of niets van deze gebeurtenis hebben ver meld er tenslotte toe overgingen persoon lijk naar Enkhuizen te gaan en van de vlocfaevue,, welke zou worden gehouden, iets te vertellen, heeft verschillende oor zaken. Vooreerst wijl ook van de zijde van Den Helder aan deze revue wordt deelge nomen door de uitzending van een tweetal! tmiarine-vaarutlgem. En in de tweedie en voornaamste plaats wel hierom, omdat ongetwijfeld vele leizers er zich voor zullen interesseeren. Wij' zul len ons hier niet gaan verdiepen in be spiegelingen omtrent de wenschelijkheid b* ItSera'terïïalt dat'WtSf™ n™ Lw y werkzaam is, grooten bloei doormaakt en wij hebben nog zeer groot is. Tegemoetkoming wordt verleend tot zoodanig bedrag, dat de ouders daardoor in staat worden gesteld hun kind de ge- wenschte opleiding te doen geven. Met den bouw van ambachtsscholen te Edam en te Harderwijk zal spoedig worden be gonnen. Met de generale oommissie heeft de minister overleg gepleegd over een reor ganisatie in dien zin, dat, nu ten aanzien van de toepassing van de Zuiderzee steunwet van een min of meer gevestig- den toestand kan worden gesproken. Daar nog geenszins vaststaat, dat van de afsluiting van de Zuiderzee schade voor de biezencultuur is te verwachten, kan de minister voorshands geen aanlei ding vinden de biezenmatters bij Kam pen en Genemuiden onder de belangheb benden op te nemen. Aanvulling van het bepaalde in art. 1 onder A, tweede lid der wet door Noord- zeevisschers die in Zuiderzee-gemeenten wonen, ook met belanghebbenden gelijk te stellen als zij hun bedrijf na afsluiting niet op gelijken voet kunnen voortzetten, ontmoet bij den minister bedenking, om dat hij vooralsnog de consequentie van zulk een uitbreiding niet kan overzien. DE WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS. Wij lezen in De Philatelist van 8 dezer: Het ontwerpen van de weldadigheids postzegels voor 1980'818 is opgedragen aan den heer André van der Vossen te Overveen. Uitgegeven wordt een serie van 4 verschillende zegels, in plaatdruk uitgevoerd, voorstellende lente, zomer, herfst en winter, in verband met het kin derleven. Ditmaal wordt aan een bijzonder fraaie uitvoering de uiterste zorg besteed; te verwachten is, dat deze factor voor den verkoop zeer gunstig zal zijn. De termijn van uitgifte is weer van 10 December tot en met 9 Januari. Voorts zullen weer twee series prent briefkaarten verschijnen: een zestal re producties, ten vervolge op de vorige reeksen, ditmaal naar schilderijen van de 19e eeuwsohe schilders Marls en Neu- huijs. Daarnaast een gekleurde reeks, waarvan de ontwerpen zijn opgedragen aan den sohilder Edzard Koning, van wien zoo menig tafereel uit het kinder leven de aandacht trekt. De reclameplaat wordt ontworpen door den heer van der Vossen; een der post zegels zal het hoofdmotief zijn, zoodat, men ln deze meer eenheid hoopt te be reiken. HET ONGELUK OP DE L008DRECHT8CHE PLASSEN. Op het oud-roomsch-katholieke kerkhof aan de St. Annastraat te Hilversum is gis terenmiddag onder groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den bij het vliegongeluk te Loos- drecht omgekomen knaap H. de Wit bij eep vroegere gelegenheid hier al op gewezen. Wij zullen er ons ln verheugen indien Den Helder in de toekomst ook op dit gebied een centraal punt van eenig belang zal kunnen worden. Men herinnert zich natuurlijk de lezing van heer Geldier, redacteur der Vissoherij-cou rant, voor hot Departement der HoLL Maatsch. van Nijverheid. De heer Gelder kwam hierbij tot de conclusie, dat z.L Den Helder bij uitstek het aangewezen cen trum was van waaruit zioh de, door de nieuwe situatie der drooglegging gescha pen toestanden op visscherij-gebied zou den ontwikkelen. Nogmaals, wij wenschen in deze geen oordeel uittespreken; laat ons in dit opzicht de dingen afwachten, en met de oogen open, uitzien naar en gebruikmaken van de gelegenheden, die zioh aanbieden voor de verdere ontwikke ling van onze stad. De oentrale regeering heeft besloten de oontracten met de Oostelijke telegraaf- en kabelmaatschappij, die 81 December dwijnen spoedig door «tSMt^BTn^^lSpi-UtOl. Bij alle Drogisten kabels enz. zal kunnen verkrijgen. Naar Enkhuizen. Naar Enkhuizen alzoo, het aardige stadje aan de Zuiderzee dat dit met Den Helder gemeen heeft, dat het ook is „het land, waar geen land meer achter ligt" en tevens dat het ook op een in zee vooruit stekend stuk ligt En er zal ook geen land achter komen, want juist Enkhuizen ligt aan het gedeelte, dat niet wordt droogge maakt. Hoewel er gelegenheid' te over voor ons was oim te water naar het stadje aan de Zuiderzee te gaan, deed de overweging, dat het wellicht moeilijk, zoo niet onmoge lijk zou zijn nog aan den wal te komen ons tenslotte den trein kiezen. Eenerzijds is dit jammer, omdat wij nu de gelegenheid missen een beschrijving te geven van dit zeetochtje dat ongetwijfeld de moeite waard is. Maar daar wordt elders voor ge zorgd. Al te Alkmaar begint zioh de drukte af te teekenen, die ons straks wachten zal; op het perron staan velen, waaronder ook Heldersche inwoners, te wachten op den uit Amsterdam komenden sneltrein en deze zelf is geheel vol uitgaand publiek, dat blijkt uit alles. Ook te Hoorn staan velen aan het station; een viertal ver pleegsters, in het idee blijkbaar, dat in onzen trein de Koningin aanwezig is, staan op een baloon uit te zien. Maar wij zijn maar doodgewone menschende Koninklijke trein komt direct achter den onzen. Door de welvarende streek, wier wel vaart voor 'n groot deel beheerscht wordt door de vier letters K-o-o-1, stoomen wij verder naar ons doel. En als wij, na het nijvere Hoorn te zijn gepasseerd, het pittoreske stadje aan de Zuiderzee zijn ge naderd, heerscht daar al dadelijk enorme drukte. De boot voor Stavoren, van top tot teen gepavoiseerd en vol menschen, ligt gereed; en, buiten het station geko men, vindien wij daar bij duizenden de menschen, de oranjestrikjes, de schilder achtige kleedij uit de Zuiderzeeplaatsen, Het blijkt nog niet zoo eenvoudig toe gang tot de stad te krijgen, omdat de. hoofdweg is afgezet. Dus zijn we ver plicht om het fraaie en uitgestrekte Snouck van Loosenpark heen te loopen en zoo onzen weg te vinden. Onze perskaart doet wonderen om op het tentoonstellings terrein te komen, waar ook reeds een groote drukte heerscht. Gedeeltelijke mislukking. daarvoor ook niet gekomen: ons doel was de vlootrevue, die des middags werd ge houden, Men kan zioh onze stemming denken, toen wij hoorden, dat deze revue wegens minder gunstigen wind, niet zou door gaan. Maar gelukkig kon men ons spoedig al gerust stellen; er was weliswaar aan vankelijk sprake van geweest, maar dat was maar van voorbijgaanden aard. He laas. De werkelijkheid zou toch e enigszins anders zijn, naar weldra bleek. De tentoonstelling is ondergebracht op een groot terrein, dat zich daarvoor bij uitstek leent, en waar, behalve twee groote houten gebouwen, een openlucht tentoonstelling is opgebouwd. Van de in zendingen noemen wü slechts 'n stand van de Zuiderzeewerken, die bijzonder smaak vol was ingericht met z.g. Oelotex, een uit houtvezel gemaakte stof. De Zuiderzee werken hadden terecht gemeend eens te moeten laten zien wat onze nieuwe pro vincie al zoo in de plaats biedt van wat verdwijnen gaat, en zoo vond men er alle te Andijk gekweekte producten. Behalve de Zuiderzeewerken, was er het Provin ciaal Waterleidingbedrijf, een oude be kende, en het Rijks-Instituut voor 'Biolo gisch Visscherij-onderzoek. Aardig was de Hindeloper kamer, met de gekleurde meubelen. Dit weinige slechts over de tentoonstel ling. In die stad. In de stad is het feest. Naarmate de morgen vordert, komt het blauw aan den hemel en voor een dag als vandaag is dat noodig. Overal vlaggen, groen, levendig heid en drukte. Slingers van groen over de straten, auto's met bezoekers bij dozij nen, rijkspolitie bij tientallen Het is ker mis ook en wat een grootel Nog steeds zweeft de mare van het niet doorgaan der vlootrevue, het doel van ons bezoek, in de lucht. Noch de stafmuziek, die wij aan treffen in de tent op het tentoonstellings gebouw, noch de vele Heldersche men schen, die ons, precies als altijd, groeten en toeroepen, kunnen ons inlichten. Het krioelt in de straten van de Helderschen; men kon wanen in Nieuwediep te zijn, maar het is anders hier. Hadden we maar die mooie joud-Hollandsche geveltjes, die hier zijn, dat fraaie carillon met toren, dat mooie parkl Aankomst Kon. Familie. Nacenoeg gelijktijdig met onzen trein arriveerde ook de koninklijke, en niet lang na onze aankomst op het tentoonstellings terrein, kwamen daar de hooge bezoekers aan. Enorm is de belangstelling; 'het is voor Enkhuizen een wel ongekende dag van avontuur en beleving. DaxHaHJk na aankomst van den Kom. trein begaven H. M. de Koningin, vergezeld door Prinses Juliana en Prins Hendrik, zich naar het stadhuis, waar zij officieel werden begroet door den burgemeester, den heer Zimmerman. Daarna had een aubade plaats van 1500 schoolkinderen waarna naar de tentoonstellingsterreinen werd gereden. Na bezichtiging der ten toonstelling begaf de Kon. familie zich weder naar den trein. Het bezoek aan de vlootrevue zou te 1.55 aanvangen; het vor stelijk giezin zal die aan boordt van het torpodotranisportvaartuig „da Merauiur" bijwonen. ver een pot Aan boord van die „Prins Hen drik". Groot is de bedrijvigheid' aan boord van de boot, die, naast verschillende passa giers, ook de persmenschen, die in groo ten getale zijn opgekomen, aan boord heedüt. Het is nu wel zeker, dtat de vloot revue, die bedoeld was als een revue van visschieravBartuigen, als zoodanig slechts voor een klein deel' zal slagen. Want de vissohers, die des morgens, wegens den Z.O. windt en de ongunstige ligging in de nauwe en propvolle haven, bezwaren g.emiaatk hadden uit te varen, kunnen, nu tenslotte het wieer beter blijkt te 'zajn dan dan men aanvankelijk dacht, niet tijdig meer op hun ligplaats komen. Daar de burgemeester van Enkhuiizen nochtans de order had uitgegeven de revue te doen doorgaan, ia het slechts een kleine min- dierbeid der gereedliggende botters, die daaraan voldoen, en wel voornamelijk de motorbiotters. De jachten, 200 in getiall zijn alle uitgezeild, en de botters, die nog buiten die haven komen, hebben decora tief hun zeil opgezet. Ons vaartuig is het instructievaartuig „Prins Hendrik" van de Vissoherijschool te Enkhuizen. Van den wal uit gezien is de haven een en al' fleurigheid en vroolijkheid. Als men weet, dat er 800 botters en 200 jachten aan deze vlootrevue zouden deelnemen slechts de Volendammers zijn, naar wf vernemen, niet gekomen begrijpt men, welk een uniek gezicht 'dit oplevert. Er zijn vaartuigen uit alle Zuiderzee- piaatsen: Marken, Vollenhoven, Huizen, Bunschoten, Spakenburg, Harderwijk, Kampen. Alleen de Volendammers zijn niet gekomen. De opvarenden, in hun nationale klaedij, bewegen zich door de straten der stad; men kan dus nagaan welk een verscheidenheid van. oostuums men vandaag in Enkhuizen's straten aan treft. Fleurig en schilderachtig zijn ze en wij kunnen ons voorstelen, dat ze een gnoote attractie vormen voor landgenoot en vreemdeliimg. De tentoonstelling. Het heeft geen zin over deze tentoon stelling, die door de groote pers uitvoerig is besohreven, uit te wijden, omdat zij heden wordt gesloten. Trouwen* wij waren De Enkhulxer haven Uit den aard der zaak is deze haven op een zóó groot bezoek niet ingericht en he uitvaren kost dan ook eenig zeemanscha en wat geduld. Een eenig gezicht 1» het. al die gepavolseerde vaartuigen te zien. Er zijn ar al enkele naar buiten gevaren. De botter* naren uit Tegen 1 uur komt er teekening in den toestand; de van top tot teen gepavol seerde „Van der Wijck" van' de Holland Friesland lijn vaart haar buiten; jachten volgen, die de botters naar buiten sleepen en het zonnetje is intuesohen te voorschijn gekomen; het is een en al leven en bedrij vigheid, Het carillon van den Dromedaris laat zijn klanken hooren: 1 uur. De „Prins Hendrik" van de lijn Hariin» geni—Enkhuizen—Amsterdam passeert, afgeladen vol, een keurig gepavoiseerd Jachtje volgt haar. Wij varen, wij varen. Langzaam verdwijnt Enkhuizen op den achtergrond. Schilderachtig silhouetteeren de torens, de breede, forsche Drommedariis, de slankere kerktorens, die vele gepavol seerde masten. En aan den horizon doe men de vele zeilen op van de jachten; daar ligt ook de „Medusa", rondom in vlaggen gezet. En steeds meer botters komen aan zetten. Maar de meeste blijven toch, zooals gezegd, in de haven. Jammer.... Wij komen nu weldra buiten en ondervinden dat er een flink zeetje staat Een jachtje, „Kijkduin" genaamd, met een geweldig langen wimpel, tuft ons voorbij, en hoe wel de revue slechts gedeeltelijk is ge slaagd, is het gezicht toch interessant genoeg. Klommen niet de Jongens als katten ln het want? Levensgevaarlijke evolutiën verrichten de jonge matroosjes, leerlingen van de Vissoherijschool, die aan de Nederlandsche pers willen laten zien wat ze kunnen, 't Is een vóóroefening voor als de Koningin straks voorbij komt. Een klein jachtje, met fel-rood zeil, steekt schilderachtig af tegen zee en lucht; van een der passagiersbooten klinkt mu ziek. Bij ons aan boord krijgen we het eerste en gelukkig eenige, slachtoffer van de deinende zee. Komst dier Koningin. Te 2 uur komt de „Mercuuir" aanstoo- men, met den koninklijken standaard ge- heschen. De „Medusa" begroet het vaar tuig met de gebruikelijke saluutschoten, en onze jongens, leerlingen van de Vis- scherijschool te Enkhuizen, klimmen we der in het want. Er komen geleidelijk meer botters, ook vaartuigen met passagiers, die alle in onze nabijheid voor anker. gaan. Het is een alleraardigst gezicht; telkens varen booten met vroolijke feestgangers voorbij. Een drietal vliegtuigen zweven boven ons. Ruim half drie is het als de koninklijke standaard wederom in zicht komt. De zee zieke juffrouw is met een droge snee brood wat opgekikkerd. Even later passeert de „Mercuur" ons vaxu den andaren kant; gezang, muziek, gejoel klinken op en de Koningin en de Prinses wuiven. Er komt weer beweging in de groep schepen, wederom passeert de „Van der Wijck". Nogmaals gaat de „Mer ïuurf' rond, dichterbij; de opvarenden, aten zich thans onderscheiden. De boot vaart tusschen de andere voor anker lig gende schepen door, wendt den sterven en jtooimit weder naar de haven. Daarmede ia het schouwspel geëindigd. De Koningin rijdt nog langs de haven. Tegen drie uur donderde, zooals wij eiden, weer het geschut van de „Medusa", ie Koningin ging aan land, een uur bijna vroeger dan was gedacht, omdat de revue iu zooveel kleiner was. In het programma stond, dat als de revue niet zou kunnen doorgaan het Koninklijke gttz\n een autotocht langs de havens zou maken. En nu kwam de verrassing. Al was de Koningin dan ook uitgevaren, zij heeft het uur, dat restte gebruikt, om toch nog langw de haven te rijden. Of de verrassing op prijs is gesteld! Zoodra de vissohers hadden begrepen wat zou gebeuren, gingen zij met hun ge zinnen terug naar de schepen. De burge rij had den extra-rijtoer ook gauw „ont dekt" en zij. stroomden samen bij station en haven. Die rit in open auto langs de haven la een mooi slot van den dag geworden, dat de teleurstelling van de gedeeltelijke mis- ukking van de vlootrevue meer dan goed maakte. Admiraal Quant aan boord van die „Mercuur". Op Hr. Mi. „Mercuur", het ranke schip, heeft de Koninklijke 'familie de revue ge ïnspecteerd, zeiden we. Prins Hendrik droeg de adhiiraalsuniform. Aan boord van het politievaartulg waren ook, behal ve het gevolg, vice-admlraal Quant; de heer O. Stapel van de Z.V.T.; de heer Jb. de Veen, voorzitter van de Visscherlj-Ver- eeniging „Ons1 Belang" en de heer E. Orone, onder-voorzitter van de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging. Van den wal hebben duizenden Eink- hulzers, vreemdelingen, de vissohers en hun gezinnen, die niet waren uitgevaren, 't sohouwspel want 'n heerlijk schouw spel was het, ondanks alles gadege slagen. En ook waren er op zee verschel len© vaartuigen met kijkers. Vertrek van de Kon. familie. Vele honderden hebben op het Statlons- olein nog het vertrekkend Koninklijk ge- :in toegejuicht. „Patrimonium" speelde iet Wilhelmus, er werd hartelijk afscheid genomen van de autoriteiten, en even vóór vier uur verliet de Koninklijke fa milie het oudfe stadje met zijn mooie gevel tjes. Dat was het slot, al was voor het ver- ïlerde Enkhuizen de prat nog niet afge- loopen.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 13