0e Texelsche Landbouwtentoonstelling. Wieringen. Schagen. Texel. Toch oliebemaling. De tweede dag. SBB gecorrespondeerd om zijn meening te leeren kennen over de z.g. A-wenschen van het crisisrapport. Men besloot toen ook de meening ie vragen van den door Haarlemmermeer gestelden candldaat. De vergadering vond goed, dat het bestuur en de afgevaardigde naar aan leiding van deze correspondentie zal be slissen welke candidatuur gesteund zal worden. Bij de rondvraag deelde de secretaris, do heer N. Raap, nog mede dat het Oentraal Bureau niet heeft ingeschreven voor kunstmestlevering, doch dat het in overweging gaf hier een afdeeling van het O. B. te stichten, en zoodoende ge regeld afnemer te worden van het O. B. Het bestuur besloot hier niet op fn te gaan. De vergadering achtte het weiische- lijk, dat getracht zou worden een spreker van het O. B. te krijgen, zoodat men ken nis kon nemen van de voordeelen, die het C. B. ziet in het stichten van zoo'n af deeling. Ook werd nog door den heer Raap meegedeeld, dat h^j, in verband met zijn pensioensaanvrage, ontslag moet nemen als hoofd van den landbouwcursus. Er zal dus geen cursus gegeven kunnen worden, tenzij het bestuur in overleg met den landbouwconsulent zorgt voor een opvolger. Een der leden vroeg nog, of er weer een cursus komt, zooals die ook vorige jaren gegeven is (cursus in economie door den heer Zuidervliet). Het bestuur zal de mogelijkheid overwegen. Voorzitter sloot hierop de vergadering, zijn blijdschap uitend, dat de heer Raap, al gaat hij het onderwijs verlaten, niet uit den polder weggaat en dus secretaris van de afdeeling blijft. FEESTAVOND „VOLKSONDERWIJS". J.1. Donderdagavond had een algemee- ne feestavond plaats vanwege de af deeling «Volksonderwijs*. Een groot aan tal kinderen die de cursussen in het afgeloopen jaar hadden bijgewoond waren aanwezig, alsmede de onderwijze ressen en onderwijzers, Voorzitter, de heer O. J. Bosker opende met een har telijk woord en sprak dan ook zijn vol doening uit over zooveel aanwezigen en hij hoopte dat het in de toekomst ook zoo zijn mocht. Tevens hartelijk welkom aan de kleine kapel van «Harmonie* die weer bereid was bevonden dezen avond met muziek op te luisteren. Na eenige nummers der kleine kapel en zingen van liederen door de kinderen werden ver- frisschingen rondgedeeld, waarna de heer Bosker de geschiedenis verhaalde van een Amsterdamsche jongen, n.1. «Willem Roda« welke geschiedenis door middel van bioscoopplaatjes werd duide lijk gemaakt. Door de. duidelijke uiteen zetting van den heer Bosker, was deze geschiedenis niet alleen voor de kinde ren, maar ook voor de ouderen zeer leerzaam. Na deze geschiedenis kwam 't einde van den avond. Bosker bracht in zijn slui tingswoord dank aan de dames mej. Dito en Witvlied voor hunne hulp, tevens aan de kleine kapel voor hunne belanglooze medewerking. Verder wekte hij de kin deren op voor de a.s. landbouwtentoon stelling meee te willen doen aan het bloemen-corso, het welk bestaat uit ver sierde fietsen enz., met deze woorden sloot voorzitter dezen recht gezelligen avond. AANBESTEDING. Op 17 September a.s. zal door het Mi nisterie van Waterstaat (Zuiderzeewer ken) te '-Gravenhage de aanbesteding plaats vinden voor het bouwen van een houten laboratorium met aanbouwtje en drie houten ingenieurswoningen met schuurtjes in den Wieringermeerpolder nabij! Medemblik ten dienste van het in cultuur brengen van de drooggelegde gronden. Candidaat Vinkensieper heeft het be roep van de Geref. Kerk te Den Oever en Breezand, aangenomen. OP EXCURSIE. Een 26-tal leden van de Friesche Maat schappij, van Landbouw, voorzitter de heer J. Wuite Jz. te Leeuwarden, brachten j.1. Woensdag ©en bezoek aan de Zuiderzee werken en aan den Nieuwen Wieringer- meeroolder. Deze werken hadden aller be langstelling en vooral de bewerking van den Nieuwen polder, waar men de machi nale 'cultiveerng van den grond gadesloeg. Het gezelschap werd rondgeleid en voor gelicht door Ir. Mesa van Alkrftaar. Na aflooo gebruikten de heeren den lunch in hotel Lont, te Hipnolytushoef, waarna ze voldaan over het bezichtigde werk, ver trokken. JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING. Dezer dagen heeft de heer J. P. Mazure, Ingenieur bij de Zuiderzeewerken, door dat zijne werkzaamheden hem naar Den Haag riepen, afscheid genomen van de afdeeling Wieringen van den Jeugdbond voor onthouding. Wij zijn er van overtuigd dat velen zijn vertrek van Wieringen zullen betreuren en dat het hen die zijn taak in de jeugd beweging hebben overgenomen zeer veel moeite zal kosten het werk van den heer en mevrouw Mazure te evenaren. In den tijd dat Ir. Mazure hier de leiding in handen had, heeft de afdeeling een groote vlucht genomen. Als opvolgers zijn thans benoemd de heeren De Vries en Klein, welke heeren wij toewenschen dat zij erin zullen slagen op even voorboeldige wijzo als hun voor- Ïanger de afdeeling Wioringen van den V. O. te leiden. LANDBOUWWINTERSCHOOL. Voor de Landbouwwinterschool te Scha gen hebben zich voor het toelatingsexa men 16 Leerlingen aangegeven. J. Deikiker te Schiaigen is toegelaten tot de Kweekschool van Onderwijzers te Alk maar. Wij vernamen, dat voor de betrekking van hoofd der Ü.L.O. school te Schagen, zich 6 sollicitanten hebben 'aangemeld. VOOR DE VERLOFGANGERS DER LICHTING 1915. Op 7 Octohr zal voor de verlofgangers der lichting 1915 uit de gemeenten Scha gen, Sint Maarten, Wieringerwaard, Bar- singerhorn, Anna Paiulowna, Zijpe, Cal- lantsoog en Harencarspel inlevering van de militaire goederen plaats hebben in de gemeente Bewaarschool te Schagen. DE TWEEDE HOOIOOGST. In HoLL Noorden lis de tweede hooioogst begonnen. Die bestaat voornamelijk uit fcuilgras. Dit gekuild gras wordt door bet vee gaarne gebruikt en werkt zeer gunstig op de melkgift SCHA GEB MARKT^ VERZICHT De markt van 4 Sept. j.1. was druk be zocht en een groote aanvoer van vette koeien. De handel was vlug en de koei en werden duur en gauw verkocht. Het had zijn reden dat ze zoo duur waren, het Deensch vleesch was niet te best door de warmte. Als Amsterdam Koeien hebben moest, werd 68 ct. besteed. De duurste koe bracht f 480.op en werd gekocht door slager Wit uit den Helder. De tongblaar speelt in den handel, wat betreft kalf- en geldekoeien een groo- ten rol, wat de prijzen betreft van de gezonde koeien, deze is goed. De pinken komen nog niet veel los, die handel was heel goed en er waren ook beste aangevoerd, prijzen van 210 gld. wil wat zeggen. De stieren werden ook goed verkocht, tot 40 ct.; In paardp' was weinig of geen handel. De hqrfV-t in nuchtere koeien was minder. CXïiö slachtschapen werden duur en vlug ver kocht 4048 gld. De handel in de vette schapen was stug. De boeren kunnen aan die dieren niets winnen, volgens ge zegden. De handel in lammeren voor de dood was goed. De magere schapen wa ren niet in trek, die handel was heel stug. In bokken of geiten was weinig of geen handel, die er waren werden allen gekocht door één kooper. De vette varkens werden duur en vlug verkocht 35i cent hebben we in langen tijd niet genoteerd.—De handel in biggen en scha pen was zeer matig, prijzen minder. Op de kippenmarkt was het gewonen doen, handel goed, er komt heel wat meer; De botermarkt leverde weinig op, dat loopt daar slecht. WEKELIJKS CHE CAUSERIE, Die aanvoer van goed slachtvee blijft op onze markten te kort, zoodat do aan wezigheid van Deensoh vleesch nog altijd een behoefte blijft. De roep om het inge voerde Deensche vleesch moeilijkheden in den weg te leggen, teneinde zoo de siaohtwaardie van het Hollandsche vee te verhoogen, wordt van alle zijden bestre den. De veehandelaar meent dat de han del ail meer dan genoeg gedrukt wondt en dat wij vooral teigen Denemarken' geen verhoogd tarief noodig hebben. Dene marken plaagt ons niet zooals Duitach land en Engeland doen en ook nog ver detr in verhoogde mate willen doen. De nieuwste zet, die wij van Engeland heb ben te verwachten, is een algemeen© ver- hooging van 10 pot. Dit moet dan /lienen om de werkloosheid in Engeland te ver minderen. Zelfs de bondsvoorzitter van de Nederl. vereeniging van veehande laars heeft zilch tegen een verhoogd in voerrecht op vee uit Denemarken ver klaard. Beperking van den invoer op het eene gebied geeft verlaging van. den uit voer op een ander gebied. Ons kleine landje heeft een uitvoer voor alles noodig. Den 1 December 1928 werd door de hoofdingelanden van polder Waal en Burg 't besluit genomen de bemaling van dien polder te doen geschieden door mid del van 2 Thomassen motoren en 2 Stork's horizontale schroefpompen. Door Ged. Staten van N.-Holl. werd 23 Jan. 1929 genoemd besluit vernietigd, op grond van in strijd zijn met het alge meen belang en met het belang van polder het Burger Nieuwland, en van het wa terschap de Dertig Gemeensch. Polders op Texel. Deze goedkeuring was onthouden, om dat Texel een N.Venn., waarin de ge meente 99 der aandeelen bezit, die ten doel heeft de gemeente Texel van electr. stroom te voorzien, dat 't dus in belang van gemeente en der ingezetenen is, dat zooveel mogelijk stroom wordt afge nomen; indien dit althans met de belan gen van het waterschap vereenigbaar is, dat dit belang zich tegen electr. bemaling niet verzet, dat integendeel uit technisch oogpunt, electrische bemaling boven be maling met oliemotoren te verkiezen is, dat ook uit financieel oogpunt geen voor keur voor oliebemaling behoeft te be staan, omdat de overgelegde berekening, waaruit een, voorkeur voor oliebemaling moet blijken, aanvechtbaar is, daar door deskundigen opgemaakte berekeningen er eerder op wijzen, dat electrische beweeg kracht voordeeliger zal blijken, zoodat Ged. Staten dit besluit achtten in strijd met het algemeen belang en 't belang van dezen polder. De ingelanden P. J. Keijser, J. H. Everts P. Eelman Jbz. en 12 anderen, zijn op 15 Februari 1929 tegen dit besluit van Ged. Staten bij de Kroon in beroep gekomen, met verzoek dit te vernietigen. 't Volgend koninklijk besluit is geno men over, dit beroep, 't welk geteekend was doorH.M. de Koningin op 19 Aug. 1930: overwegende, dat het bovengemelde be sluit van de vergadering van hoofdinge landen niet in strijd is met eene wet, eenen algemeenen maatregel van bestuur, eene provinciale verordening of de inrich ting van de iristelling; dat het besluit ook niet in strijd is met het algemeen belang, het provinciaal be lang of dat van een ander waterschap, veenschap of veenpolder; dat bepaaldelijk het algemeen belang in den zin van artikel 22 der Waterstaats wet 1900, hetwelk blijkens de geschiede nis der bepaling is te verstaan in den zin van het belang van het geheel, in tegen stelling met dat der deelen, zich niet ver zet tegen bemaling met ruwoliemotoren; dat ook geen strijd aanwezig is met het belang van den polder het Burger-Nieuw- land en van het waterschap de Dertig Gemeenschappelijke Polders op Texel, daar blijkens het rapport van den Hoofd ingenieur-Directeur van den Rijkswater staat, ook indien oliemotoren worden toe gepast, in de afwatering op afdoende wijze zal worden voorzien en niet aan nemelijk is gemaakt, dat er uit financieel oogpunt strijd is met het laatst bedoeld belang; dat mitsdien, al moge het besluit van de hoofdingelanden in strijd zijn met het be lang van de gemeente Texel en haar electriciteitsbedrijf, en al moge electrische bemaling ook voor den polder zelf de voorkeur verdienen boven eene bemaling met ruwoliemotoren, Gedeputeerde Staten ten onrechte, met toepassing van de hun in artikel 22 der Waterstaatswet 1900 ge geven bevoegdheid, het besluit van de vergadering van hoofdingelanden van 1 Dec. 1928 -hebben vernietigd. De polder zal dus thans door oliemoto ren worden bemalen. Wat nul Goraakt onB gemeentebestuur over deze zaak in een langdurig moeilijk proces gewikkeld? Of hebben hier slechts te doen met een storm in een glas water? Men deelt ons mede dat de directie 't voornemen heefteen schadeloosstelling van f 1000 per avond van het gemeente bestuur te eischen. Een feit is 't echter, dat B. en W. in deze zaak volkomen hebben gehandeld in overeenstemming met den wil van de overgroote meerder heid van de raadsleden, die hun besluit motiveeren op 't motief dat, 't openbaar gezag in deze zaak 't koste wat 't koste, moet worden gehandhaafd. Naar verluidt heeft ook 't gemeentebestuur rechtskun dig advies ingewonnen, 't Publiek heeft zich intusschen met dit ongewoon ge beuren op den Vogelenzangweg kostehjk vermaakt. OPBRENGST VERKOOP BLOEMPJES VOOR TEXEL'S FANFAREKORPS. Voor de afrekening van de door Texel's Fanfarekorps gehouden bloemendagen werden de verkoopsters ontvangen in het eigen repetitie-gebouw, dat voor deze ge legenheid feestelijk was ingericht. Door het bestuur was toegezegd, dat het meisje (of groep van twee meisjes), die de meeste bloempjes verkocht, een prijsje zou win nen alsook zij die gemiddeld de hoogste prijs voor de bloempjes wist te maken. Verkocht zijn totaal 8232 bloempjes voor een gezamenlijk bedrag van 376.07. Als hoogste was Erna Brücher met ©en getal van 221 bloempjes, waarvoor zij 82.20 ontving of gemiddeld 141/» cent per stuk. Hierdoor behaalde zij niet alleen het hoog-1 ste aantal, maar ook de hoogste prijs per stuk, voorwaar een kranige prestatie. De volgende was Betsie Roeper met het even eens respectabel© getal van 215 stuks, ook zij ontving een prijs. Dan werden nog 2 prijzen uitgereikt aan Annie Witte en Lies Sieberz, die voor hun bloempjes 13'/* cent ontvingen. Den dames werd hulde gebracht voor haar medewerking en de wensch werd uit gesproken, dat bij een volgende gelegen heid Texel's Fanfarekorps weder op haar steun mag rekenen. Wij willen niet eindigen zonder ook on zerzijds hulde te hebben gebracht aan het Bestuur voor het initiatief, dat het voor dezen speldjesdag heeft genomen, waar- VERTREK VAN DEN HEER BAKKER. De heer J. Bakker D.Pz. heeft thans definitief besloten onze gemeente te ver laten eni zijn militaire loopbaan te hervat ten. Dit aanstaande vertrek, dat over een maand plaats 'heeft, zal zeer zeker door vele ingezetenen worden betreurd; de heer Bakker toch nam levendag deel aan het publieke leven injonze gemeente, waarbij hij met zijn groote administratieve kennis in verschillende corporaties onmisbaar was. O. a. heeft hij zeer nuttig werk ver richt in zün functie als secretaris van de Pluimvee-Tuinbouwver. „Texel WA", die, zooals men weet, in korten tijd een groote vlucht heeft genomen en die hij, voorna melijk in samenwerking met den voorzit ter op zeer gezonden basis heeft geplaatst. HET PROCES WITTE KRUIS. Naar men ons mededeelt, Is door den heer C. Boon tot heden geen cassatie aan- geteekend tegen de uitspraak ini 't proces tusschen genoemden heer als medegerech- tigde der Duodoro en Sijbr. Rz. Keijser- stichting en de afd. Texel van Het Witte Kruis, waarbij het Gerechtshof te Am sterdam deze afdeeling inzake het bezit van den grond, waarop 't gebouw van Het Witte Kruis staat en den verbindingsweg. KoogerwegWaaldierweg geheel in 't ge- liik stelde. Daar de termijn, waarin cassatie-aantee- kening moet zijn geschied, reeds begin Augustus is verloopen, kan over deze zaak geen hooger© uitspraak meer worden ver kregen, en moet dit proces als afgedaan beschouwd worden. WEDER EEN MISLUKTE FEESTAVOND VAN DE SOCIËTEIT D. A T. a De directie van de sociëteit D.A.T.S. had Donderdagavond ook weder alles gereed om in haar feestgebouw, gelegen aan-den Vogelenzang, in den tuin van den heer O. Boon, een feestavond te geven voor leden (en niet-leden?)'t Bleek echter weder dat het Gemeentebestuur nu definitief besloten is, op deze zaak krachtig in te grijpen. Op den openings tijd, 9 uur, verdrong zich in den Voge lenzang een groot aantal nieuwgierigen om getuigen te zijn van hetgeen daar voor heden op 't programma stond. Nauwelijks echter verlangden enkelen uit het publiek toegang of de politie (versterkt met Rijkspolitie van elders) verscheen onder leiding van den Burge meester dezer gemeente en de tent, waarin volop licht brandde en die feestelijk was versierd, werd onder groote hilariteit van het publiek ontruimd. De directie had ditmaal ook leden- kaarten rondgezonden, waarop vermeld stond dat de contributie was betaald;dit middel mocht echter ook niet baten; 't bleek dat de autoriteiten thans onver biddelijk zijn ln hun besluit, om het gezag bij publieke vermakelijkheden te handhaven. Geruimen tijd na de ontruiming ver drong zich nog een talrijk publiek om 't gebouw. Een paar maal werd door enkelen nog gepoogd toegang tot de tent te verkrijgen, doch direct greep de politie dan weder in, zoodat ook deze derde feestavond weder mislukt is. i- door een zoo groote som kon worden af gedragen. EEN VERLOREN KIND. Gedurende de feesten van Paarden sport, op Donderdag, werden de belang stellenden plotseling opgeschrikt door den omroeper, die iets riep over een gevon den kind. Het bleek, dat de politie, door een juf frouw was gewaarschuwd, dat zij een kind had aangetroffen bij twee personen, die in eenigszins beschonken toestand ver keerden, zij begreep, dat het kind niet bij deze lieden behoorde en nam het mee naar hare woning. De politie liet het ge val met bekkenslag bekend maken. Het bleek nu, dat door de overgroote drukte het kind van zijn moeder jyas gescheiden en deze niet meer terug kon vinden. De mannen hadden het kind toen meege nomen. De politie deelde ons mede, dat zij geen kwaad in zin hadden. Een der personen bleek dezelfde ge weest te zijn als de Vrijdagmiddag gear resteerde. TexeL POLITIE. EEN VREEMDE ARRESTANT. Door do politie werd Vrijdagmiddag in de nabijheid van Oosterend een dronken zeeman aangetroffen, die per auto van den vuilnisdienst naar Den Burg werd ge bracht en een onderkomen kreeg in het arrestantenlokaal alhier, 't Bleek een man te zijn die zijn domicilie had in de ge meente Sappenneer, hij was echter van vreemde nationaliteit en sprak verschei dene vreemde talen* vermoedelijk is de man in Groenland geboren en heeft hij de geheele wereld rondgezworven. Met r.ijn arrestatie was hij zeer ingenomen, in 't arrestantenlokaal zong hij het hoogste lied uit, en liet zeer tot vermaak van het pu bliek Volksliederen van allerlei volken hooren. Aan de politie |verzocht hij niet te vroeg te worden gewekt, omdat hij hier een heerlijk nachtverblijf had. MOTOR-ONGEVAL. Woensdagavond na afloop der feeste lijkheden reed de motorrijder D. Slot, uit Eierland, ln een flinke vaart in een sloot langs de Bierlandsche weg. Gelukkig pas seerden op dat moment enkele wielrij ders die hem direct hulp boden. Hij zat n.m. met zijn motorrijwiel zoodanig in den modder, dat hij zich niet kon bevrijden. Op den konden nacht van Woensdag op Donderdag volgde een heerlijk warmen zonniigen dag; uitnemend weder voor het houden van Tentoonstelling en Paarden sportfeesten. Het tentoonstellings-comité zeilf had nog slechts één rubriek op haar programma, n.L Paardenkeuring. Tegen 9 uur werden de eerste dieren aangevoerd, doch daar eenige verwarring ontstaan was tusschen ouden en nieuwen tijd (vele veehouders "houden hier geen rekening met den Zomertijd), kramen enkele paardenhouders zeer laat met hun dieren ter keuring. Het bleek ons, dat de aanvoer van paar den ahsoluut niet in overeenstemming was met de schitterende veetentoonstel ling, die wiji den Vorigen dag mochten aan schouwen. Wiji kwamen tijdens de paar denkeuring in gesprek met enkele ten toonstellingsbezoekers van buiten deze gemeente, die daarover onomwonden hun teleurstelling te kennen gaven. Een heer uit 't Gooi o. a. voegde ons toe: „Uw wol veetentoonstelling, waarvan ik een hlooge verwachting had, heb ik nergens nog zoo mooi gezien; ook de aanvoer van rundvee heeft mijn verwachtingen verre overtrof fen, de aanvoer van paarden heeft, niet- i tegenstaande er enkele zeer goede bij zijn, mij zeer teleurgesteld". Over hetgeen deze heer later op hét gebied van paardensport te zien kreeg, was hij zeer voldaan. Omstreeks 10 uur kwamen de keurmees ters met hun werkzaamheden gereed; wij laten hieronder den uitslag volgen; PAARDEN (WARMBLOED). Paarden van 4 ]aar en ouder. Ie prijs Robert, eig. Jac. Boersen. 2e prils MeLnia, eig. S. Keijser. 3e prijs Gamoiselle, eig. Gebra Bakker. Voor deze rubriek was ©en verg. zilv. medaille beschikbaar gesteld door die Paar- deusportvereen. „Texel", die gewonnen werd1 met „Robert" van den heer Jac. Boersen. Tweejarige paarden. Ie prijs Friedrich, éig. Joh. Kikkert. 2e prijs N.N., eig. M. Kuip. 3e prijs Mirrian, eig. O. A. Witte. Éénjarige paarden. Ig, prijs Ramoria, eig. Gehr. Schumaifcer. 2e prijs Lies, eig. S. Keijser Hz. Veulens. Ie prijs Samora, eig. Gebr. Schumaker. 2e prijs N.N., eig. J. Bakker Wz. 3e prijs Sonja, eig. Gebr. Schumaker. KOUDBLOED. Driejarige paarden. Ie prijs, waaraan tevens een verg. zilv. medaille werd toe gekend van de Paardensportver.: inzen ding O. de Wit. 2e prijs Oiga, inz. P. Dies Bz. Tweejarige paarden. Ie prijs, waaraan tevens een verg; zilv. medaille werd' toe gekend van de Koudbloed Fokvereenigtng „Eierland": Paula, iniz. P. Dros Bz. Veulens. Ie prijs inz. D. Keijser Oz. 2© prijs „Stella", inz. P. Dros Bz. I ijdens de paardenkeuring arriveerden in onze gemeente de leden van de lande lijke Rijvereertiging ^West-Friesland" en Anna Paiulowna", die op bet land van den heer A. Keijser R.Johz., in samenwerking met de Texelsche Rijvereeniging eene demonstratie zouden houden. Op het oon- coursterrein werden de aankomenden, die hun standaards met zich voerden, begroet door de leden van de Rijvereen. „Texel" en de commissie van Paardensport Onder de vroolijke toonen van „Texets Fanfarecorps", dat een plaatsje had ge kregen op het terrein nabij bet Gesticht van Weldadigheid), werd nu met het eerste nummer van de Paardensport een aanvang gemaakt. Als jury-leden voor het geheele pro gramma zouden optreden de heeren: E. Noordjjk, P. H. Kleinjan, C. Kuip, C. J. Geense en Jb. Kaan Kz. Als iifo. 1 stond op het programma: Eénspan landbouwtuigpaarden. Voor dit nummer waren 12 deelnemers aange geven, 10'waren opgekomen. De prijzen werden gewonen als volgt: le prijs 30, benevens verg. zilv. me daille, beschikbaar gesteld door de Firma A. Langeveld Pz.: C. Boersen, Oosterend, met bruine ruin „Robert". 2e prijs: N. J. Schumaker met zwarte merrie „Freka". 3e prijs: D. Eelman, Harkebuurt, met v.bLm. „Cora". 4e prijs Mej. G. Kikkert—Eelman, met br. bL „Nellie". De eerste prijswinmier ontving tevens een verg. zilv. medaille, beschikbaar ge steld door de firma O. R. Keijser en Co. Na afloop van dit eerste nummer trad de Rijvereen. „West-Friesland" aan en werd tot den instructeur, den heer J. O. Vethman, het woord gericht door den voorzitter der Texelsche Paardensportcom missie, den heer H. Keesom. Door den grooten afstand ging het gesprokene voor het grootste gedeelte voor ons verloren. Onder leiding van den heer Vethman (de Texelsche instructeur, die heer Sijp, had als leider bedankt), gaf de Texelsche Rijvereeniging een demonstratie, die, nanr wij vernemen, uitstekend slaagde. 'Daarna volgde Springconcours voor Texelsche paarden, waarvoor een verguld zilv. medaille was beschikbaar gesteld voor bet beste riioaard. Deze medaille werd ge wonnen door Mej. Hanna Kikkert. De heer Dijt had tevens 60 beschikbaar gesteld voor de Riivereeniging. Hiermede was het morgenprogramma afgewerkt Ruim 1000 personen bevonden zich in de morgenuren reeds op 't terrein. Tegen 2 uur begaf een geweldige mei> schenistroom zioh weder naar het concours- terrein. De belangstelling verraste bet comité zoozeer, dat de voorraad entrée- kaartjes.veel té kort bleek. Kinderen gaf men vrij entrée en toch waren tenslotte meer dan 2300 entréebewijzen afgegevo zoodat men de aanwezigen vrijwel op 8000 mag schatten. No. 1 van het middagprogramma was: Eénspannen landbouwtuigpaarden (open klasse). Hieraan mochten dus ook deelnemen de prijswirwiers van vorige jaren en niet- Texelache paarden. De eerste prijs werd gewonnen door den heer O. de Wit, Westen, met br. bl. N.N. 2e prijs door-den heer Joh. Kikkert, Westergeest met scium. „Frlad". 8e prijs door den heer O. Boersen, met br. r. „Robert". 4e prijs door den heer J. O. Vethman, Anna Paulowna, met br. m. „Mimosa". Mej. Tin© Saai, die reeds meermalen met dit'paard eerste prijzen behaalde, was

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 21