Derde Blad. GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1930 Binnenland. GOED AFGELOOEPN. Het ongeluk bij den bouw van de Nieuwe Maasbrug te Maastricht PP"P? - - KORTE VREUGDE. Woensdagmiddag heeft de firma 8., aan den St. Jansweg te Haarlem, by de politie aangifte gedaan, dat zij haar 23-jarigen loopknecht naar het postkantoor had ge zonden met een bankbiljet van duizend gulden om dit biljet te wisselen en tevens eenige kleine postwissels te verzenden. De loopknecht was niet teruggekeerd. De politie heeft Woensdagavond op het Rembrandtplein te Amsterdam den jonge man aangehouden. Hij had nog 075.12 in zijn bezit. Hij had onder meer van het geld ond'er- en bovenkleeren gekocht. De politie heeft geld en kleeren in beslag genomen en den jongeman naar Haarlem overgebracht, waar hij is opgesloten. Zatendagimidda g, oim kwart over twee, juist toon oen nieuwe arbeidersploeg van dertig rniain gedaald was in de grootste der puttlen in d<e Maas, waarin de pijlers gebouwd worden voor de nieuwe Maas brug, hoorde een opzichter een verdacht geikraak. Hij riep den werklieden toe te vluchten en, terwijl reeds de zware hal- ken, die den damwand helpen moeten den grooten waterdruk te weerstaan, be gonnen te breken, wisten alen lang® de twee aanwezige ladders te ontkomen. Het was de hoogste tijd, want reeds was een deed van den stalen datawand aan het doorbuigen en begon het water bónnen te stroomen. De laatste arbeider vond den doorgang tusschen de balken reeds ver sperd, maar vond gelukkig nog net bij tijd® een andere. Twee werden, gelukkig slechts licht, door afvallende, balken gev kwetst en onmiddellijk geholpen door geneesheer uit het naburige Wyk(het was de put voor den pijler aan den Wyker kant van de brug). Alles liep dus, wat dat betreft, wonderlijk goed af: wanneer imen den put hersteld zal hebben, en deze dan weer droog gepompt zal kunnen worden, zal men ook wel de kledingstukken der werklieden terugvinden, die deze bil hun overhaaste vlucht natuurlijk achter moes ten laten en het daarin geborgen week loon van enkelen hunner! De parade. Nog een aardige foto van het défilé voor den vice-admiraal en zijn staf. Een echte Marker bruiloft is Woensdag op de Zuiderzeevisscherij-téntoonstelling te Enkhuizen gevierd, nl. tusschen Dirk de Waard en Trijntje Peereboom. Het Markenbruidspaar na de burgeljjke huwelijksvoltrekking, welke geschiedde door Wethouder Zondervan uit Marken. H.M. Koningin Moeder bracht Woensdag een bezoek aan de Zuiderzeevisscherij-tentoonstelling te Enkhuizen. Op dien dag werd tevens te Enkhuizen de echte Marker bruiloft gevierd van Dirk de Waard met Trijntje Peereboom. H.M. feliciteert het bruidspaar. Het vliegongeluk te Loosdrecht. Donderdag hebben wij reeds de foto's gegeven van de slachtoffers van hei tragische vliegongeluk te Loosdrecht. Hierboven nog een plaatje van het bergingswerk. Een Volendamsche school is deze week verfilmd en de onderwijzer was voor deze gelegenheid in Volen- damscli costuum gekleed. De opname geschiedde voor de sprekende film op het schoolplein. De klas in actie. zoekers in gesprek met'"eeniga1 irwoners! erschlllende visschershuisjes. De vorstelijke be.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9