Callantsoog. 't Zand. Anna Paulowna. Wieringen. Feesten van de bloemen- vereeniging „Flora" te Den Oever. Schagen. t Texel. Vogeltrekstation op Texel. Ingezonden. DE ONTPLOFFING HIJ DE OURAQAOSOHE PETROLEUM INDUSTRIE-MIJ. Het aantal dooden bij de «ontzettende ontploffing, welke 6 dezer plaats had in de olie-installaties van de Curagaosche Petr. Ind: Mij., bedraagt thans tien, dat der ge wonden 20, terwijl twee personen worden vermist. l>e materieele schade is beperkt. EEN GEVAARLIJKE VISSCHERIJ. In de gemeente Bojan in Boekowina gebruikten boeren ontplofbare stoffen bij de vischvangst. Zij- wisten echter niet goed met het gevaarlijke goedje om te gaan, zoodat het ontijdig uit elkaar sprong. Daarbij kwamen vier menschen om het leven. OPTREDEN FAM. HOFMAN. Maandagavond j.1. trad in Hotel «Duin zicht* alhier op de overbekende familie Hofman. Het publiek heeft volop genoten van hetgeen ten beste werd gegeven. De heer P. Luikes Butter heeft een zeer gelukkige greep gedaan, door dit gezelschap voor dezen avond te engageeren. De zaal was stampvol. Een gezellig bal besloot dezen goedgeslaagden avond. OM OP TE FRISSCHEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag is een gezelschapj ongelui uit «de Polder* in den Oosterweg, op den hoek bij de Wed. Baken, met hun vrachtauto in de ■loot gereden. Deze heeren hadden eerst in Callantsoog, waar 't kermis was, ruzie gezocht, zoodat er flksche klappen zijn uitgedeeld. Daarna zijn zij, allen min of meer boven hun «theewater* in hun auto weggereden, met bovenvermeld gevolg. VOLKSSPELEN. Dinsdagmiddag vonden alhier plaats volksspelen, gehouden ter viering van het 12£-jarig bestaan der V. V. V. De deelname was zeer groot. Er hadden zich voor het «hardrijden met kinderwagens* 19 deelneemsters aangemeld. Daar de feestcommissie er niet in ge slaagd was kinderwagens te bemachtigen, werden deze vervangen door kruiwagens. Er was dezen middag zeer veel publiek. Ook het fanfarecorps'gaf eenige nummers ten beste. Voor het sprietboksen, het spel, dat bij het publiek het best in den smaak viel hadden zich slechts 6 deelnemers aan gemeld. Voor het fietsen met hindernissen 22 deelnemers. Nadat de spelen waren afgewerkt, vond in het dorpskofflehuis de prijsuit reiking plaats. De uitslagen luiden: Hardrijden met kruiwagens (Dames) lste prijs: Mej. Truus Kakebeeke; 2de prijs: Mej. G. Oosterman; 3e prijs: Mej, Maartje Dekker. Sprietboksen (Heeren) lste prijs: de heer Kos; 2e prfid: J. Kakebeeke3e pr. J. Kruit. Fietsen met hindernissen (Heeren) lste prijs': de heer H. Kooger; 2e prijs: Lou Reus; 3e prijs: Arie Toes. De prijzen voor elk spel waren: lste prijs f 5, 2e prijs f 8, 3e prijs f 2. Hierna sprak de heer Breebaart, die de prijzen uitreikte eenige woorden van dank voor het vele werk door de feest commissie verricht. Verder wees hij op den feestavond, die 25 Oct. a.s. voor leden van de V.V.V. wordt gegeven. Alzoo is de kermis weer ten einde. Vandaag (Dinsdag) was de drukste der tïrie dagen. VOORSCHOTTEN LAND- ARBEIDERSWET. IV-fi beschikking vatn den minister van fbn-.uiciën jfe aan de jgemente Callants oog een voorschot tot een maximum van 346,50, ter uitbetaling van het door een Itand.ïrbeider benoodigd bedrag voor de veria '.filgling van een plaatsje. BAKWAGEN OMGESLAGEN. Geen persoonlijke ongelukken. SMaanclaigimiddiag raakte de koopman K-, met paard en bak wagen, waarop kisten nwH kippen en konijnen waren 'ge laden, bijl hielt kieieren van den wagen op ongelijik tk'erreln, voor hlet huis van den heer D. IMiddelie, ondersteboven. Het aoontje vaii den heer K., dat op den wa gen zat, tuimelde mee naar beneden, doch bekwatm 'gelukkig geen letsel. K., die niet op cien wagen zat, kwam er zoo doende met t'Aen schrik 'al, aoodiat een en ander gelukkig ibest afliep. DE MELKPWIJS OVER AUGUSTUS. De „Hollandi-ia", Hollandsohe fabriek van mnelkproduivten en voedingsmiddelen te Purimerend betaalde aan haar leveran ciers voor de over Aug. 1930 geleverde melk 7.71 per AOÖ L. Door D. Vo», melkrijder, werd gisteren- morgen op een iveiland te Gr. Keeten een vogel gevangen, welke om haar linker poot een aluminiu mring droeg, waarop stond Museum Natf. Hist. Leiden, Holl. 58681. Volgens ter zake* kundigen had men hier te doen met een z.g.n. «parelduiker.' Vermoedelijk is dei vogel uit Nat. Hist. Museum te Leiden oiutsnapt en na op het strand rond te hebben* gezworven het beest zat onder de teelr te Gr. Keeten terecht gekomen. De heer Vos zal zich met de Dir. van het M'üs- te Leiden in verbinding stellen. Geel Rood-nieuwa. J.1. Zomdag werd op het Geel Rood.terrein alhier een vriendschappelijke wedstrijd tus- schien Doskoi 3 en Geel 'Rood 2 gespeeld.. Do'S'ko kwa'm met 8 'man uit, terwijl Geel. Rood voltallig was. Dosko wint 'den toss .en ver kiest tegen wand te spelen. Na korten tijd spelen ga'at G.R. tot den aanval1 over en neemt hierna de leiding met 1—o, terwijl even daarna het tweede doelpunt wordt gemaakt. Hierna rust met 3o voor G.R. Even na de rust wékt Dosko dan achterstand te verkleinen tot 2—1; even hierna krijgt Dosko een penalty te nemen, welke door den G.R.-keeper corner wordt gestopt. Hierna volgt wed'er een aanval van G.R. met gevolg diat'de stand wordt op gevoerd tot 3—1. Nu komt echter Dosko pas goed los, wat blijkt uit het feit dat door hen in den nog volgenden tijdl 3 maal wordt 'ge doelpunt. Het einde vam dezen goed gespeel den wedstrijdkwam alzoo met 43 voor Dosko. Geel Rood 1 was op bezoek bij JVC te Juliainadorp, waar zij van JVC wist te winnen met 2'i. V. O. J. B. Donderdagavond 8 uur bijeenkomst van de V. C. J. B. De in cultuurbrenging van den Wieringermeerpolder. De draineer- en greppelmachines die de drains zouden leggen en de greppels graven in het gedeelte van den Wierin germeerpolder bij de Haukes worden ge transporteerd naar een ander gedeelte van den polder, waar de grond uit klei bestaat, daar de zandgrond bij de Haukes voor de machines te veel trekkracht vergde. De greppels worden nu met de schop gegraven. Ook de demonstratie's om met behulp van kruit, dat onder den grond tot explosie gebracht werd. om op deze wijze slooten te graven, zijn mislukt. BELANGESTELLING VOOR DEN WIERINGERMEERPOLDER. Trekken de Zuiderzeewerken alhier dagelijks nog veel publiek van elderb, loo worden nu de rollen omgekeerd en guat men de werkzaamheden in den nieuwen Wieringermeerpolder ook bezichtigen. J.1. Dinsdag brachten een aantal leden van de afd. 's-Gravenhage der Holl. Mij. van Landbouw een bezoek aan de beide werken.De cultiveering dernieuwe polders werd dan ook met groote belangstelling gadegeslagen. Ir. Huisman uit Den Haag diende het gezelschap van voorlichting. Na afloop werd de lunch gebruikt in 't Hotel Lont te Hippoiytushoef. WINKELMEUWS. Naar wij vernemen zal-binnen korten tijd de nieuw gebouwde zaak van de N.V. Albert Hein geopend worden. Deze mooie te Hippoiytushoef aan dé Hoofdstraat staande zaak, is een sieraad voor de plaats en wij komen er bij de a.s. opening nog maals op terug. JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING. (Afd. Wieringen). A.S. Zondagmiddag houdt de afdeeling een sportmiddag- in den Wieringermeer polder. (Handbal, hardloopen, touwtrek ken, enz.). Samenkomst der leden te 2.15 u. n.m. in het clublokaal „De Vonk". Bij slecht weer bijeenkomst in genoemd clublokaal. BEGEEF U NIET OP GLADDE WEGEN. De arbeider J. V., alhier, kwam op de Gemeenelandsweg, door de gladheid, zoo danig te vallen dat hij. zijn arm kneusde en zich onder behandeling van dr. Beeker moest stellen. DE EERSTE IJSCOMAN IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. J.1. Dinsdag werd door Gebr. Vroone, onder de arbeiders die in den nieuwen Wieringermeérpolder werkzaam waren, het eerste ijs verkocht ZUIDERZEEWERKEN. Bezoek. Gisteren, Woensdagmiddag, heeft het onderwijzend personeel van alle scholen op Wieringen een rondvaart gemaakt langs de verschillende in uitvoering zijnde werken. Het stoomschip «Zilver meeuw* was voor dit doel door de M.U.Z. besehikbaar gesteld. Ongetwijfeld zal dit bezoek den onder wijzers en onderwijzeressen van veel nut zijn bij het onderwijs. ONVATBAARMAKING TEGEN DYPHTERIE. Nu Burgemeester en Wethouders van Wieringen hebben bekend gemaakt, dat behalve voor de schoolgaande kinderen, ook voor kinderen van 2 jaar of ouder, die nog niet school gaan, de gelegenheid zal worden opengesteld tot kostelooze onvatbaarmaking tegen dyphterie, kun nen wij niet nalaten er op te wijzen, dat deze onvatbaarmaking als regel niet ge paard gaat met ziekte tengevolge van de inspuitingen, terwijl er zeker 90 pet. kans bestaat, dat de kinderen door de zoo ge vreesde ziekte niet worden aangetast. Wij kunnen er dan ook niet genoeg op aandringen, dat een ieder vari de geboden gelegenheid gebruik maakt. Ouders of verzorgers van kinderen, die hiervan gebruik willen maken, moe ten nog vóór 13 |S e p t. a.s. mondeling of schriftelijk opgave doen ter gemeente secretarie van het aantal te behandelen kinderen, alsmede van de plaats (Hippo iytushoef, Westerland, Oosterland of Den Oever) waar zij aan de behandeling zullen deelnemen. Nader zal nog worden bekend gemaakt op welke tijdstippen en in welke lokali teiten de behandeling zal plaats hebben. GEELZUCHT. Op. hét oogenblik komen ®p Wieringen veel gevallen van geelzucht voor bij kin deren zoowel als bij volwassenen en ofschoon deze ziekte geen kwaadaardig karakter draagt en over het algemeen gunstig verloopt,-verdient het toch wel aanbeveling om zoodra zich een derge lijk geval voor doet, terstond geneeskun dige hulp in te roepen. Gevolg gevende aan onze belofte in ons blad van j.1. Dinsdag zullen wij onze be schouwing over de ,yFlora"-feesten thans voortzetten. In de eerste plaats dan de bekroningen van de inzendingen op de tentoonstelling: Begonia Semperflorens: le prijs Wed, J. Bakker; 2e prijs Jac. Kaleveld; 3e prijs H. Bakker; 4e prijs M. Tijsen, Mm;' 5e prfiis A. Bakker Az.; 6e prijs KL de Haan; 7e prijs P. Hellingman. Pelargonium: le prijs H. Stadig; 2e prijs Jn. Metselaar; 3e prijis J. v. Ginkel; 4e prijs P. Hermans; 5e prijs S. Bakker Jacz.; 6e prfis M. Tijsen J.Jzn.; 7e prijs Wed. Jn. Hermans. Asperages Pringirie: le prijs D. Bak ker MJohz.; 2e prijs L. v. <L Kreeke; 3e prijs Jm. Boersen; 4e prfis Joh. Rotgans; 5e prijs H. Bakker; 6e prijs D. Blaauboer; 7e prijs Jn. Bakker, Gest. Semperuivum: le prijs Wed. J. Her- manst 2e prijs S. Bakker Szn, (Gest); 3e prfis S. Tfisen Jz.; 4e prfis S. Wagemaker; 5e nrfis Jn. Rotgans Ez. Chrysanthemums: le prfis Wed. J. J. Bakker; 2e prfis P. Hermans; 3e prijs A. Bakker; 4e prijs W. Hermans Jz. Groepen: le prfis K. Klaver; 2e prijs A. Bakker; 3e prfis C. Koorn Vz.; 4e prfis A. Bakker, 5e prijs H. Stadig; 6e prijs A. Bakker; 7e prijs N. Tijsen Jbz.; 8e prijs Jac. Lont Cz.; 9e prfis M. Hefiblok; 10e prfis C. Wiegman. Mooist gekweekte plant: le prfis N. Stadig; 2e prfis S. Koorn Pz.; 3e prfis G. Smit; 4e prijs D. Bakker M.Johz.; 5e prijs dezelfde; 6e prfis P. Hellingman; 7e prfis F. Doesburg; 8e prijs C. Kaan; 9e- prijs C. Maars.- Bouquetten: le prfis Trien Modder; 2e prijs Truus Koorn Sd.; 3e prijs Guurtje Doves Cd.; 4e prfis Geertje Lont Jbd.; 5e prfis Marie Bakker Ad.; 6e prfis Annie van Os; 7e prfis Marie Poel JtL; 8e prfis Gre Gorter; 9e prijs J. Lont Uitvoeringen. In de zaal van den heer Wemmenhoven had Maandagavond' de muziekuitvoering van de vereeniging „Apollo" plaats. Nadat de voorzitter, de heer Koorn, in een toepasselijk openingswoord de vele aanwezigen had welkom geheeten, werd een begin gemaakt met de afwerking van het muzikale gedeelte van het programma, onder leiding van den heer J. N. Bruul. De ten ^ethoore gebrachte muziekwerken vielen zeer in den smaak van de toehoor ders. Na elk nummer werd geestdriftig ge applaudisseerd. Ook het tooneelgedeelte werd zeer op prijs gesteld. Opgevoerd werd 0. a. het blij spel in één bedrijf „Terug uit den Kongo" en eenige kleinere voordrachten, zooals „Meisjes van het nlatte land", enlz. •Na afloop dier voorstelling zorgde een strijkje voor de noodige gezelligheid op het bal. In de zaal van den heer J. Lont vond een dergelijke uitvoering plaats, alleen werd in deze gelegenheid een ander too- neelstuk opgevoerd, rul. ..Dolle Dries", welk stuk ook veel bijval oogstte. Dinsdagavond was de 'Kapel te Den Oever tot in de uiterste hoeken gevuld met een belangstellend publiek voor het aan- hooren van de muzieknummers, welke werden ten Ërehoore gebracht onder de be proefde leidinf van den heer S. Bruul. Het gezelschap speelde uitstekend en het is goed te hooren dat het spelgehalte den laatsten tijd steeds vooruitgaat. De gemengde zangvereeni-ging „Zang en Vriendschap" kracht op dezen avond eenige liederen ten gehoore, waarover wfi ook veel goeds zouden kunnen schrijven, ware het niet dat wfi, ons hadden voorge nomen dit overzicht niet te uitgebreid te maken. Over de „Flora"-feesten te Den Oever valt nu eenmaal zooveel te schrijven, dat men er feitelijk een halve krant aan zou kunnen wfi den. Wfi willen echter thans besluiten met als onzen totaal-indruk weer te geven, dat deze feesten ook dit jaar weer uitstekend geslaagd zfin. Tot Heemraad van de Zfipe en Haze- pplder is benoemd de heer O. Bruin te Burgerbrug, Hoofdingeland van genoemd waterschap. Eene verkiezing voor Hoofd ingeland was dus noodzakelijk geworden. Als zoodanig werd nu gekozen de heer J. Eriks te Burgerbrug, met-303 stemmen op den heer A. Appel te St. Maartens brug, met 230 stemmen. EEN ZWAAR KARWEITJE In den nacht van Maandag op Dins dag hebben ongeveer 60 mannen door loopend gemarteld om een 2000 Kilo zwaren electrischekabel met wagen naar het terrein van het P. E. N. bij de witte paal te tongen. Onophoudelijk zat de kabel vaM, totdat hij eindelijk in de Landbouwstraat onbeweeglijk vast bleef zitten. Om de treinenloop niet stop te zetten moest men wachten tot Dinsdag, teen men weer begon. Met een lier en een tractor heeft men eindelijk het monster om 2 üur nam. over den spoordijk ge kregen. En nu is het bij den witte paal. LANDBOUW VERLOTING UITGESTELD. De trekking der Landbouwverloting, die bepaald was op 10 September, is uit gesteld voorloopig tot 17 September. SCHOUW. Door het bestuur van den polder Waalenburg zal op 20 September de schouw plaats hebben over de tochtsloo- ten in dien polder. Onderhoudsplichtigen dienen te zor gen dat de tochten op dien datum gezui verd zfin van kroos, riet, enz. UITSLAG PUBLIEKE VERKOOPING. Dinsdagavond werd in hotel „de Zwaan" te Den Burg door notaris G. J. B. Mulder in openbare verkooping geveild een per ceel weiland, groot 0.99.60 H.A., voor den heer H, Kuip, thans te Canada. Kooper was de héér R. J. Knaus te Heer voor 2.525.—. MODERNE BURETON. De eeuwenoude warmebollenfuif, die 't kenmerk was van de a.g. „Bureton" (een potverteering van een buurtschap op Texel) begint hier plaats te maken voor een moderne wijze van fuiven. De buurtschap Westergeest 0. a. had, naar men ons mededeelt, dezer dagen een strookje grond verkocht ten dienste van dijkverzwaring voor de Zuiderzee werken. Men besloot, de gelden hiervoor ont vangen, nu eens niet te verdeelen, of er een warme bollenfuif van te houden, doch er een uitstapje voor te maken in Noord-Holland. Dinsdag had dit plezier reisje plaats. Met een autobus werd het gezelsehap, pl. m. 25 personen, naar de boot gebTacht, die om 8 uur van Texel vertrok. Vanuit Den Helder werd verder een prettige tocht gemaakt per autobus door Noord- Holland. O. a. werd eea bezoek gebracht aan dee proefpolder bfi Andfik. Onderweg passeerde men bfi Wervershoof een plaat selijke kermis, waarop toevallig de heer Kefizer van Texel met zfin zweefmolen een standplaats had. Op deze kermis amu seerde men zich een poosje kostelijk. 's Avonds arriveerde 't gezelschap tfidig voor de laatste boot te Den Helder. Hoogst voldaan werd de terugtocht aanvaard. Waarschijnlijk zal deze manier van feestvieren wel zoo goed zijn bevallen, dat de pret nog eens herhaald zal worden. Naar aanleiding van artikelen in som mige bladen over 't oprichten van een vogeltrekstation op ons eiland, hebben we daaromtrent ons licht eens opgesto ken, en kan hieromtrent het volgende worden medegedeeld: De burgemeester van Texel, de edel achtbare heer W. B. Oort, heeft zich ernstig ingespanneu om hier een «vogel- warte» gevestigd te krijgen. Hiertoe heeft hfi zich gewend, mede door tusschen- komst van den bekenden vogelkundige, den'heer J. Drijver, tot de Ned. vereeni- gingen, die hier op dit gebied een woordje meespreken, n.1. de Ned. Ornithol. ver een., de Club van Vogelkundigen.de Ned. Vereen, tot bescherming van vogels, de Vereen, tot behoud van Natuurmonu menten. In Februari van dit jaar is over dit onderwerp een vergadering belegd in Amsterdam, waarin definitief werd be sloten pogingen in 't werk te stellen, om op Texel een «Vogelwarte* gevestigd te krijgen. Een voorname kwestie is echter de vraag, hoe aan de noodige middelen te komen. Men verwacht, dat ook de ge meente Texel op dit gebied wel iets zou willen doen, doch hiertoe is zeer veel geld noodig. 't Voornemen bestaat deze maand hierover circulaires te verspreiden, om te trachten op deze wijze aan de noodige middelen te komen. Indien de noodige gelden hiervoor be schikbaar zullen zijn, bestaat 't voor nemen de vogelwacht te plaatsen op de Noordpunt van Texel, nabij den vuur toren. Daar bevindt zich geen bosch, en het is bekend, dat de uitstraling van den vuurtoren daar veel vogels heen lokt. Allereerst zal daar noodig zfin een woning voor den leider van het station, dan zal 't terrein moeten worden inge richt en laag struikgewas daar ter plaatse worden geplant, waarin de z.g. fuiken kunnen worden gespannen. Deze fuiken hebbén veel overeenkomst met de z.g. pijpen uit eendenkooien, doch zijn veel grooter van omvang. De vogels, die geen rustplaats in de omgeving kunnen vinden, strijken neer in 't lage struikgewas en geraken in de fuiken vast. Na enkele minuten worden ze, na geringd en gecontröleerd te zijn, weer losgelaten. De vogels ondervinden hiervan niet de minste hinder. De «warte* zou wellicht met evenveel succes op een ander meer afgelegen eiland gevestigd kunnen worden, doch daar zou 't moeilijk zijn iemand te plaat sen die studie op ornithologisch gebied heeft gemaakt. Texel met de goede ver binding met den vasten wal, leent zich hiervoor 't best. De leider van 't rogeltrekstation zou iemand moeten zfin van groote kennis op ornithologisch gebied. Behalve 't contröleeren en bijhouden der lfisten van de vogels, zou hfi grondige studie moe ten maken van de wijze, waarop de Vogeltrek geschiedt, met volle of met ledige maag, enz., enz. 't Zal een werkkring zfin, waaraan men zich met hart en ziel moet wijden. De vogeltrek toch geschiedt gedurende 't geheele jaar en daarom is een vogel station van zoo groot belang voor de ornithologie. Daar a.s. Zaterdag in hötel de Linde boom te Den Burg een jaarvergadering zal worden gehouden door de Nederl. Ornithol. vereeniging en de leden dezer vereeniging verschillende excursies zul len houden naar vogelterreinen alhier, vermoeden we, dat één en ander wel in verband staat met de oprichting van een «vogelwarte* alhier. Daar men op Texel veel gevoelt voor de vogelkunde, verwacht men van de ingezetenen veel medewerking bij de oprichting van het trekstation. Stellig zal dit 't nu reeds zoo groot vreemde lingenverkeer veel bevorderen, want de belangstelling voor het eenige Neder- landsche Vogeltrekstation zei hier onge twijfeld een groot aantal ornithologen op Texel brengen. Oostierend KONINGINNEFEESTEN. Ons dorp maakt zich gereed om Don derdag en Vrijdag feest te vieren, ter eere van het feit, dat H. M. onze geëerbie digde Koningin 50 jaren is geworden. Overal heerscht een prettige feeststem ming. Verschillende buurtcommissies heb ben zich gevormd om ons dorp een vroo- lijk aanzien te geven, gedurende de feest dagen. Slingers groen en bloemen zijn langs de straten aangebracht, prachtige eerepoorten opgericht, en als straks uit ieder huis de vaderlandsche driekleur zal wapperen, zal het dorp er stellig feestelijk uitzien. Het weer laat zich vrij goed aan zien en we vertrouwen, als dit blad zal verschijnen, dat de feestvreugde reeds in vollen gang zal zfin. Reeds om acht uur 's morgens zal de pret beginnen met muziek van den toren der Ned. Herv. Kerk alhier. Om half negen zullen de kinderen aantreden om een rondgang te maken door de versierde straten. Deze stoet belooft zeer aardig te wórden, de kinderen zullen versierde manden, enz. mededragen. Van hall 10 tot 12 uur, worden kinderspelen gehou den, om 12 uur is er een vliegerwedstrijd voor jongens van 12—>14 jaar. 's Middags om 2 uur wordt er een Ringrfiderfi ge- houden, bfi voorkeur gecostumeerd. Een extra prfis is beschikbaar gesteld-voor het mooist geheeL Hierna volgen nog verschillende volks spelen. Om 8 uur wordt er een concert gegeven in de tent op het feestterrein en zullen eenige zangnummers worden uit gevoerd. 's Avonds om half 10 wordt tap toe gehouden, waarmee de pret is afge- loopen. Vrijdagmorgen om 9 uur beginnen de feestelijkheden weer met rondgang met muziek, waarna op het feestterrein een stoelendans voor paarden gehouden wordt Om half één n.m. vertrekken de deel nemers aan het openluchtspel naar Oost waar zal worden opgevoerd: „Beleg en ontzet van Leiden". De deelname aan dit spel is buitenge woon groot, en wfi vertrouwen dat de op voering iets buitengewoon moois zal zfin, daar een ieder zijn best doet om een mooi geheel te verkrijgen. 's Avonds om 9 uur zal nog gehouden worden „Strijd om den man", waarna de sluiting zal plaats hebben. M. de R. Heldersche Courant. Vergun s.v.p. plaatsruimte in uw geacht blad: bij voorbaat dank. Honderden, ja meer dan 1000 personen te Texel hebben de vertooning medegemaakt bij de feestelijkheden D.A.T.S.. Zij hebben recht om de toedracht der zaaét te vernemen. Aan B. en W. is op 12 Juni 1930 een verzoek schrift gericht door de Directie van de Algemeene Tesselsche Sociëteit (D.TA.S.) te Den Burg Texel, waarin gevraagd werd de lokaliteit voor Ver- lofaanvrage 12 Juni j.1. s.v.p. te doen opmeten, als het kan vandaag, omdat bij eenlg te kort licht of lucht er direct nog wijziging in kan worden gebracht en zoo mogelijk vandaag het „Verlof" te verleenen. Daarna is namens B. en W. door den Direc teur der Gemeentewerken dat getimmerte opge meten en waren er geen bezwaren: integendeel. Daarna is aan B. en W. verzocht vanaf de Lunchroom over de straat draden te mogen span nen ter hoogte als het vorige jaar, om vandaag licht te betrekken naar lokaliteit en aanhorig- heden. De T.E.M. heeft geen bezwaar. Ook dit werd toegestaan. Vervolgens is verzocht op 27 Juni aan den Burgemeester, om gedurende de kermis 193(7 even als andere verlof- of vergunningszaken, toestem ming voor muziek ingevolge verordening op ver makelijkheden, voor het publiek toegankelijk in de tijdelijke tent en aanhorigheden, en verlengd sluitingsuur als de anderen. 30 Juni 1930 kwam het verlof af van B. en W. Voorts werd een afschrift toegezonden van het besluit van B. en W„ waarbij verlof is verleend voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank. B. en W. maakten er het bestuur van de socië teit attent op, dat dit afschrift moet worden op gehangen ln de lokaliteit, niet hooger dan twee meter boven den vloer, benevens een exemplaar van de wettelijke bepalingen tot regeling van den kleinhandel ln sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap. Hieraan werd voldaan. Tevens moet boven of naast de buitendeur, die toegang geeft tot de zaad, met duidelijke letters te lezen zijn de naam van de Stichting en het woord „Verlof". Hieraan is voldaan. Verder is door den Burgemeester 2 Juli ver gunning verleend tot het geven van dansmuziek in hare verlofslokaliteit, op Woensdag 2 Juli 1930 tot 's nachts één uur en zulks onder de volgende voorwaarden:

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 13