Tweede Blad DE JACHT OP DE VEERTIG SCHEDELS STADSNIEUWS VAN DONDERDAG 11 SEPTEIV BER 1930 Zomertijd. Donderdag 11 Sept19.55 uur. Vrijdag 12 19.53 Op de groote nationale postzegelten toonstelling te Rotterdam behaalden de heeren G. H. v. Grunningen en J. Polling elk een bronzen medaille. Eerstgenoemde met eene complete verzameling Deensch, West-Indië, de laatste met eene studie over de zegels 40, 60 en 60 et., uitgifte 18981924. Beiden zijn lid der postzegel- vereeniging „Helder". DE INDISCHE MAIL. Zondag ln ons land. De speed alp trein tm'öt post en passa giers in aansluiting op het s.s. „Jan Pie terszoon Ooenf zal Zaterdagmorgen 18 September te 10 u. 20 van Genua vertrek ken. Aankomst Zondagmorgen 14 Sep tember 10 u. 48 te Amsterdam CÉ. STAFMUZIEKKORPS DER KONTNKUKE MARINE. Concert op Donderdagavond 11 Sep tember van 8 tot 10 u. vtwr de Marice- Club. Programma: BESTUUR H. 8. V. (Handelsschool vor.). Op de ledenvergadering van 0 dlezer is hot bestuur van H. S. V. als volglt samen gesteld: W. G. Reindens, Voorzitter; J. Gras, le Secretaris; L. Wiessner, 2e Secre taresse; H. J. Kreuger, le Penningmees ter; P. B. Plasmeijer, 2e Penningmeester; G. Meijer en G. v. d!. Molen, Leden. VOETBALVER. H. F. O. HELDER. Gisteren is van het hoofdbestuur van den K. N. V. B. een officieus schrijven ontvangen waarin werd meegedeeld dat de schorsing met Ingang van gisteren, opge heven was. BEZICHTIGING NIEUWE ZEEVAARTSCHOOL. Zaterdag- en Zondagmiddag van half 3 tot 4 uur. De directeur der Zeevaartschool deelt ons mede, dat de nieuwe Zeevaartschool voor het publiek ter bezichtiging zal zijn op Zaterdag- en Zondagmiddag van half 3 tot 4 uur. PLEIZIERTREIN NAAR AMSTERDAM. De pleiziertrein, die gisteren naar Am sterdam reed, heeft verscheidene honder den reizigers van hier vervoerd. Het weer bleef den geheelen dag zeer mooi en dus zullen de reizigers zeker geen berouw hebben gehad van hun flitsapje naar de hoofdstad. AFSLUITING VAN DEN DIJK. Voor alle verkeer, behalve voor rijwielen. Met ingang van Maandag a.s. zal de dijk, van batterij Vischmarkt, aan het einde van de Langestraat, tot het badhuis, voor alle rijverkeer, behalve voor rijwie len, gesloten zijn. De Chineesche muur wordt nJ. nog een stukje doorgetrokken en het daarvoor op den dijk aangebrachte materiaal vormt een versperring voor auto's en andere rijtuigen van deze grootte. De afsluiting zal twee maanden duren, met ingang van 15 November zal hei werk gereed zijn. 14 SEPTEMBER-DEMONSTRATIE TE AMSTERDAM. Ter voorbereiding en propageering van de demonstratie tegen de vlootwet, die op 14 September a.&„ door de S.D.A.P. en den H.B.B. te Amsterdam zal worden gehou den, zal ook hedenavond weer een rond gang door de stad worden gemaakt. Het „Helder's Fanfareoorps" zal daarbij weer zijn medewerking verleenen. De volgende route zal worden genomen: Vertrek 7.30 u. van Stationsplein, ver volgens Spoorstraat, Koningstraat, Ko ningsplein, Polderweg, Krugerstraat, Van Galenstraat, Emmastraat, Singel, Laan, Walvischstraat, Breestraat, Paardenstraat, Langestraat, Vlootstraat, Artilleriestraat, Oude Kerkstraat, Oude Schoolstraat, Lan gestraat, Middenstraat, Breedwarsstraat, Trompstraat, Laan, Kerkgracht, Konings plein, Pr. Hendriklaan, Stationsplein. EEN KONINKLIJKE DANK BETUIGING. De Christelijke Qran j evereenigmg heeft, in antwoord op de door haar veraonden telegrafische gellukwensch aan H. M. de Koningin, welk telegram, reedlsi in jong verslag Van de feestvergaderimg van deze vereeniging ds opgenomen, het volgende schrijven ontvangen: Ingevolge die bevelen van Hare Majesteit de Koningin heb ik de eer de Christelijke Oranjevereniging te Den Helder Hoogstderzellver dank over te brengen voer de gedukwenschen aange boden blij .gelegenheid van de herdenking van Hoogstderzelver geboortedag De adjudant van dienst van H. M. de Koningin voor deoen de ordonanceofficder. De vereeniging „Moed, Volharding en Zelfopoffering" heeft op haar telegrafi- schen gelukwensch, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, eenzelfde dankbetuiging ontvangen, als hierboven werd afgedrukt. DANSINSTITUUT POLAK. De winter nadert weer, de tijd voor amusement komt weder aan. Het dans instituut Polak is weder begonnen met danslessen te geven. Dit instituut bezit op dansgebied een zeer goeden naam, het geen blijkt uit de vele dankbetuigingen welke de Directie mocht ontvangen. Een uitvoerige prospectus betreffende dit in stituut vindt men heden in onze Courant ingesloten waarvan wij de lezing hij' onze abonnée's aanbevelen. Vereeniging van Reinigingsdirecteuren. FEUILLETON (THE LURE OF THUNDER LSLAND). Uit het Engelsoh door LEO WALMSLEY. 4) „Zooals je misschien weet ben ik anthro- poloog. Van mijn studentenjaren af heb ik me geïnteresseerd voor alles, proble men, ontdekkingen, die op de Afrikaan- sche i assen betrekking hebben. Zoo ben ik de eerste geweest die bij de volksstam men van den Congo schedelmetingen ver richt hebt en evenzoo de eerste die met anthropologisohe onderzoekingen, onder e minderbekende stammen in Abessynië gunnen is. Zoowel 't een als het ander is interessant werk, buitengewoon interes sant werk! „In den herfst van 1913 organiseerde ik een nieuwe expeditie naar den bovenloop van den Nijl met het doel om vroegere ontdekkingen te toetsen", ging de oude heer voort. „In dat gedeelte van Afrika bestaat altijd de kans op interessante vondsten op oudheidkundig gebied; daar om noodigde ik 'n bekenden Egyptoloog, een zekeren professor Erne&t Sladen uit, om als mijn assistent met me mee te gaan. Hij was een man van ongewone bekwaam- kaid, iemand met een wereld-reputatie, Jaarvergadering te Den Helder. De jaarlijksche algemeen© vergadering van1 bovenstaande vereeniging wordt Woensdag en Donderdag hier ter stede gehouden, waarvan het gevolg is, dat circa 40 directeuren van diverse reinigingsdien sten hier Dinsdagavond zijn aangekomen. Ook twee directeuren van Duitsche reini gingsdiensten waren bij de gasten. Bezichtiging van het storthuia Woensdagmorgen te half tien vereenig- den de heeren zich in hotel „Bellevue", om vandaar onder leiding van den heer P. H. L. Maas, directeur der Heldersche reiniging, de terreinen alhier ln oogen- schouw te nemen. In een tweetal auto bussen ging het al spoedig langs Kanaal- weg en Hoofdgracht naar de Buitenhaven. Daar heerschte op dat oogenblik drukte en levendigheid; de Texelsohe boot stond op het punt uit te varen en de „Witte de With" lag gereed met hetzelfde doel. In een kalm gangetje, teneinde de heeren in de gelegenheid te stellen alles waar te nemen, ging 'het vervolgens door het An kerpark langs Zuidstraat, Sluisdijkstraat en Rujjghweg naar het storthuis op de Bassingracht. Daar stonden de verschil lend©, bij onzen reinigingsdienst- in ge bruik zijnde wagens opgesteld, en ook waren daar door enkele fabrikanten de- monstratiewagens van verschillend' type geëxposeerd. Een en ander werd door den heer Maas toegelicht Groote belangstelling ondervond uitter- aard het stortinigsvaartuig. Zooals wij heb ben medegedeeld, zal hiermede hedenmor gen het in zee storten van het vuil worden gedemonstreerd. Thans lag het gereed voor de demonstraties van het ledigen der vuil niswagens. In enkele ©ogenblikken is de wagen met inhoud geledigd en op practi- sche wijze is de groote tank, die boven het vuil in ontvangst neemt, van klep p en- mechaniek voorzien, waardoor met weinig moeite deze weder kunnen worden geslo ten. Ook de wijze waarop de gevulde bak ken v an de wagens worden geheschen en door middel van den transportband boven de schuit worden gebracht en vervolgens geledigd', wekte tereoht ieder» beworn- dering. Naar het beltterreln. V ervolgens begaf men zloh naar het beltterrein. De met vuil gevulde schuit, welker lossing wij. morgenochtend zullen bijwonen, was inmiddels uitgevaren en op wpg naar het terrein. Wij passeeren de nieuwe, groote brug over het Kanaal en zijn dan spoedig bij onze bestemming aan geland. Onderweg werd den heeren gewe zen op het merkwaardige en interessante, dat onze stad voor den vreemdeling aan biedt, en het was duidelijk, dat met groote belangstelling rondgezien werd. Men was druk bezig langs het Kanaal met werk zaamheden voor de zinkstukken, die bij onzen dijk worden neergelaten, en dit, als ook de nabijheid van het vliegkamp, maakte, dat hier levendigheid en gezellige drukte heerschte. Over -het bezoek aan' de Belt kunnen wij kort zijn: de bezienswaardigheden werden er getoond. Men weet, dat de gemeente be schikt over een reserve kraan voor het geval d!e schuit defect is of men door an dere omstandigheden niet kan uitvaren. Deze kraan is thans in gebruik bil de ge meente Anna Pauiowna, die baar vuil ook door bemiddeling -van onzen reinigings dienst verwijdert, en dagelijks komt de auto van,deze plaats haar inhoud ledigen. Rondom die stad. Langs de Doggersvaart ging het nu ver der. De oefeningen der vliegers, waarvan er enkele bezig waren te dalen en te stij gen, vonden gretige belangstelling. Ook hier wordt gebouwd; we passeeren een bloembollenischuur ln aanbouw. Links daarvan strekt zich de nieuwe weg uit, kort geleden in gebruik genomen, die de Doggersvaart verbindt met de Lange Vliet. Een kerurig steenen bruggetje is hier ge maakt over de vaart. Het ritje duurt Tip-Toppen (3X4 c.M.) per 1/1 doz. en Cabinelfoto f 1. Fotokaarten per doz en Salonfoto 12f2.50 en f4. ATELIER EISELIN (Maandags en Donderdags gesloten). Salon Manshanden, Coiffeur de Dames. Ondulation Indéfrisable Ondulation Marcel maar tevens de grootste schurk, die er op Gods aardbodem rondwandelde. Een door en door slecht mensoh, iemand zonder principes, zonder eergevoel, even inhalig, even onbetrouwbaar als die duivelin die me vanavond wilde berooven.... „Dank zij zijn volmaakt poseeren leerde ik hem pas in zijn ware gedaante kennen toen we, bij toeval, de ruïnen van El Kha- zar ontdekten monumenten van de oud ste beschaving, zooals je misschien wel weet. Een buitengewoon belangrijke ont dekking! Daarom besloten we, vóórdat we van onize vondst te bevoegden plaats ken nis gaven, zelf met uitgraven te beginnen, alles grondig te onderzoeken om ten leste met een volledig verslag de wetenschap pelijke wereld te verrassen. We waren enthousiast. Ik vooral. Dertig jaar lang had ik in Afrika gewerkt. Dit zou de kroon op miin werk zijn. We begonnen met onze bedienden aan het werk te zettendaar na namen we zelf de spade ter hand. „Sladen stootte het eerst op wat ik het best bedolven pyramiiden zou kunnen noe men: de nu zoo beroemde begraafplaatsen van El Khazar. 't Was puur toeval, maar od dat toeval grondde hij, naderhand, het recht om zichzelf de eer van de ontdekking toe te eigenen. In de pyramiden vonden we mummies, de koningen en koninginnen van een dynastie waarvan we het bestaan niet eens vermoed 'hadden. Maar het inte ressantste van deze interessante vondst was een graftombe met een collectie sche dels, die stuk voor stuk grootere of klei nere afwijkingen van de schedels in de pyramiden vertoonden!" Bij het spreken over de bewuste schedels begonnen de handen van den ouden man voor me te trillen; hij wist zich echter te beheersohen en na even wachten ging hjj op dezelfde kalme manier met zijn verhaal voort..: ,,'t Waren er veertig, veertig schedels, elk in een eigen nis met een inscriptie eron der. Sladen begon, zooals te begrijpen is, dadelijk aan die Inscripties, maar na een dag of veertien gaf hij het op. Het was hem niet gelukt ze te ontcijferen. „Kort daarop kreeg ik het eerste bewijs van zijn verraad. Ik vond namelijk een vel papier met aanteekeningen. En die aam- teekeningen bleken de ontcijfering van de teekens onder de schedels te zijn. Hij ken de dus het geheim, dat mij zoo interes seerde, dat ik soms nachten wakker lag.. Ik verweet hem niets, ik liet zelfs niet merken dat ik iets wist. Ik begon alleen, met behulp van den sleutel, door hem ont dekt, zelf de inscripties te ontcijferen. „De hoofdinscriptie, een lange rij van teekens op den muur boven de schedel- nissen, vermeldde, dat het leger van den Grooten Koning ten strijde getrokken was tegen alle volksstammen de volks stammen van de aarde stond er dat het als overwinnaar teruggekeerd was met als oorlogsbuit de hoofden van de koningen van de overwonnen stammen, veertig in het geheel. En elke inscriptie onder de nis sen vermeldde den naam van den koning, den naam van den volksstam en een aan duiding van de ligging van het gebied, waar die stam gewoond had. „Misschien kun je begrijpen, wat zulk een ontdekking voor een anthropoloog be- teekent. Ik vergat alles het verraad van Sladen, de moeilijkheden, die me, door zijn veranderde houding, misschien nog te wachten stonden. Mijin eenige wensch was, dat ze me alleen met de schedels zou den laten, een maand, twee maanden, een jaar lang, opdat ik op mijn gemak verge lijkingen; koa maken, conclusies kon trek slecht» kort, en dat kan ook niet anders, omdat te half twaalf het gezelschap wowit gewacht ten raadhuize. Wij rijden langs den Stnooweg de richting Huisduinen uit. Vóór ons teekenen zich de duinen af tegen den hemel, links liggen de Donkere Dui nen. Arbeiders zijn hier bezig aan de ver breeding van den weg. Langs pompstation en de villa'tjes komen we te Huisduinen, dat wij thans evenwel links moeten laten liggen, en weldra is het gezelschap ten raadhuize gearriveerd. Rede van den burgemeester. Daar werden de heeren ontvangen door het College van B. en W., de burgemeester en de drie wethouders. De Burge meester heette hen welkom in de na volgende rede: Mijne Heeren, Toen ©enigen tijd terug tot het gemeen tebestuur het verzoek kwam om de Neder- landsohe Vereeniging van Reinigingsdi recteuren bij gelegenheid] van haar alhier te houden twee-en-twintigste jaarvergade ring officieel ten raadhuize welkom te heeten, hebben wij geen oogenblik geaar zeld om aan) dat verzoek te voldoen. Het gemeentebestuur toch is van mee ning, dat vereenigingen als de uwe, wier doel en streven het steeds Is om, naast de behartiging van de materieels belangen harer leden, in het welzijn der Nederland- sche gemeenten werkzaam te zijn, wel in één der allereerste plaatsen recht kunnen doen gelden op officieele belangstelling van de zijde van die gemeenten. Mede namens mijn medebestuurders roep ik u dan ook een zeer hartelijk wel kom in deze gemeente toe. Ik hoop, dat vergauering vruchtdragend moge zijn en zoowel de openbare-, al» de huishoudelijke dat de daarin te houden beraadslagingen en de te nemen besluiten er het hare toe mogen bijdragen om de gemeentelijke rei nigingsdiensten zoo mogelijk nog beter aan bun doel' te doen beantwoorden dan tot dusverre het geval is. Ik ben er van verzekerd, dat voör u, mijne heeren, de huidige organisatie van den reinigingsdienst dezer gemeente zeer veel interessants zal opleveren. Gij zult hier n.l., wanneer de weersgesteldheid dat tenminste zal toelaten, nader kennis ma ken met één der meest natuurlijke wijzen van vuilverndetiging, met het storten van vuil in zee, waarover ongetwijfeld onze directeur, de heer Maas, u hedenmiddag nadere bijzonderheden zal mededeelen. Met het uitspreken van den, wensch, dat bij u het verblijf in deze gemeente steeds in aangename herinnering zal blijven voortleven, meen ik te mogen eindigen. Beantwoording door den Voor- Bitter. De Voorzitter der Vereeniging, dr. Ir. M. F. de Bruyne, directeur van den gemeentelijken vervoer- en reinigings dienst te Rotterdam, beantwoordde deze toespraak. Hij dankte het gemeentebestuur v oor de ontvangst en wees er daarbij op hoe het voorstel om ditmaal Den Helder uit te kiezen voor de jaarvergadering aller wegen sympathie ontmoette in de Veree niging, daar men gaarne eens ln het Noor den van ons land een kijkje wilde nemen speciaal ook waar het hier een aan zee gelegen stad betreft Behalve dit koester den wij ook den wensch eens nader ken nis te maken met de wijze waarop de ge meente Den Helder het vraagstuk der vuilverwijdering beeft opgelost Wij wis ten, dat bier een bizonder werk tot etend was gebracht Ten opzichte van de vuil- verwijdering. worden veel oplossingen aan de hand gedaan, maar voor de wijze waar op de gemeente Den Helder zich bier beeft weten aan te passen aan de plaatse lijke toestanden, die het gevolg zijn van haar ligging aan zee, heeft spr. niets dan lof. De oplossing, die hier is verkregen, biedt een typisch voorbeeld daarvan en wat hier geschiedt, is zeer belangrijk. Als ken, mijn ontdekkingen vast leggen ln een vlugschrift, dat bij' publicatie, met de sche dels als bewijzen, de gebeele wetenschap pelijke wereld in rep en roer zou brengen. ,Maar het mocht niet zoo zijn. Toen Ik deze quaesti'e ter sprake bracht vertelde Steden mijl, dat hij vóór onmlddellijkon terugkeer en publicatie was. En toen ik hem daarop eraan 'herinnerde, dat hij me, als miin gesalarieerde assistent loyauteit verschuldigd was, liet hij het masker val len en verklaarde ronduit dat de bedolven pyramiden en dus ook de inhoud z n ontdekking waren en dat hij de eer daar van en dus ook het recht om dienaangaan de naar goeddunken te handelen, voor zich alleen opeischte. „Een paar avonden na dit gesprek be trapte ik hem erop, dat hij bezig was de schedels in te pakken. Alle voorbereiding gen voor een overhaaste vlucht had hij reeds getroffen. En zeker zou bet hem ge lukt zijn, om met zijn kostbaren buit te ontsnaopen, als niet juist op dat oogen blik Dusi Khan ten tooneele verschenen was. Dusi Khan, een Egyptenaar van „stand", die zich bij, die gelegenheid' als het hoofdi of de chef van een geheim ge nootschap ontpopte. En wij, werden be schuldigd van diefstal en van heilig schennis, die pyramiden bleken opeens heilige bouwwerken te zijn! „Dat was een dilemma! Ik wist, dat de Egyptenaar grooten invloed had. Als hij in de buurt was, waren mijn bedienden een en al onderdanigheid. Het bewuste ge heime genootschap had dan ook veel macht. Tijdens vroegere bezoeken 'had ik er veel van gehoord, de vertakkingen reik ten tot zelfs in Rhodesië. Ik kon er dus zeker van zijn, dat hij alles in' het werk zou stellen oa te verhinderen, dat wfj aet men nagaat, dat een stad als New-York, de grootste ter wereld, nog de oude wijze kent waarbij het stadsvuil op lichters wordt gebracht, dan mag de practische en technisch zoo merkwaardige wijze waarop dit probleem hier is opgelost, met eere worden genoemd, Spr. wenscht dan ook de gemeente Den Helder ten zeerste geluk met deze wijze van vuilverwijdering en uit tenslotte voor den bloei en de toekomst der stad de beste wenscheik Ook burgemeester Verstegen tegenwoordig. Onder de ten raadhuize aanwezigen merkten wij ook op Burgemeester Verste gen, onder wiens wethouderschap, zooals men weet, de belangrijke reorganisatie van dezen tak van dienst is tot stand gekomen. Na de rede van den heer De Bruyne wer den ververschingen rongedlend, en daarna werd in hotel „Dan Burg" de lunch ge bruikt. In hotel dien Burg. De heer Maas had het aardige denkbeeld gehad den heeren een sp eciaal-Heldersche lunch aan te bieden. Ten vorigen jare, toen de jaarvergadering plaats had in Eindhoven, werd aldaar een Brabantsche koffietafel opgediend; welnu, ditmaal zou het een Heldersche zijn. En de ober van „Den Burg" had dientengevolge bijeenge bracht pietermannen en makxeelen, ton gen, scholletjes en scharren, haring en gul, en dat allee lag, ln diverse stadia van toebereiding, op de van hotel „Den Burg" bekende keurige wijze opgediend. Ge stoomd, gebakken, gerookt, gezouten, mea kon het niet zoo bedenken of het was er en niet tevergeefs zegt een spreekwoord, dat ue liefde van een man door de maag gaat. En ongetwijfeld zullen de verschil lende vischjes, die daar thans vreedzaam bijeen lagen, zich ook vreedzaam verdra gen hebben in de magen dezer heeren, want anders.... Donderdagmorgen na melijk moeten ze varen. De vergadering. Te twee uur ving» in het „Kegelhuis", de openbare vergadering aan. Deze werd geopend met de volgende rede, uitgesproken door den Voorzitter, dr. ir. M. F. de B ruy n e Als voorzitter der Nederlandsche Ver eeniging van Reinigings-Directeuren rust op mij de aangename taak u bij de ope ning van onze 22e jaarvergadering welkom te heeten. Ik doe dit met temeer genoegen, omdat u zich in voor onze kleine Vereeni ging zoo groot aantal hebt opgemaakt naar deze gemeente des lands, welke zoo ver gelegen is van veler woonplaats. Hier uit mogen wij wederom vaststellen, dat de meesten onzer leden sterk voelen het groote nut van een nauw contact tusscben de Nederlandsche Reinigings-Directeuren, teneinde door onderlinge gedachtenwisse- ling, zoowel in vergaderingen als daar buiten, gedurende deze dagen hun erva ringen uit te wisselen in het belang hun ner gemeenten. Doch ook tevens blijkt uit deze opkomst, dat onder de leden groote belangstelling bestaat voor hetgeen de gemeente Den Helder op ons vakgebied heeft tot stand gébracht. Ik verheug mij hier In' het bijzonder wel kom te mogen heeten: den Burgemeester van Den Helder, den heer Driessen, wet houder Smits, oud-wethouder, Burgemees ter Verstegen, alsmede het ©erelid Ir. A. de Groot. Ook den Duitschen collega, die de Duitsche zustervereeniging vertegen woordigt, heet spr. welkom. Wir freuen uns besonders, zoo zegt bij, dass unsere deutsohen Kollegeh so gros sen Wert zu légen pflegen auf unsere Tagung, und dafür die weite Reise unter- nommen haben, wöhrend. sie wissen, das» unser kleiner Verein nicht bieten Vfl-nm, was Sie uns z.B. bei ihrer grossartig orga- nisierten Tagung in Stuttgart geboteu haben. de schedels ontsnapten. Daarom mam lk een kloek besluit en belegde een soort van krijgsraad met Sladen. Na lang praten werden we het eens. Ter wille van de we tenschap zou hy me helpen met onze kost bare vondst Europa te bereiken. „Dienselfden nacht nog trokken we weg, eerst naar het noorden, alsof het doel van onze reis Khartoum was om Dusi Khan op een dwaalspoor te brengen. Maar den volgenden dag al veranderden we van tactiek; van dat oogenblik af ging het dwars Afrika door, in de richting van het Tanganyika meer. 't Werd een strijd tegen onoverkomelijke moeilijkheden, die over wonnen moesten worden, een vlucht voor een vijand', die ons benauwend na op de hielen zat. Ik geloof dan ook zeker, dat we het zonder de hulp van de bevriende volksstammen het resultaat van' mijn vroegere expedities verloren zouden hebben „Nu liep het anders. Eén dag voor het uit breken van den oorlog kwamen we in Kilwa aan de kust van1 Duitsch-Oost, zooals je waarschijnlijk wel weet. Daar charterden we een dhow naar Zanzibar. Maar Dusi Khan kwam een paar uur na ons te Kilwa aan, stelde zich met de Duit sche autoriteiten in verbinding en ver télde hun, dat wij spionnen waren. Nu moet ik hier even inlasschen dat Sladen zich tot op dat oogenblik uitmuntend' ge houden had, zoo zelfs, dat ik me nu en dan afvroeg, of die moreele inzinking in Khazar niet het gevolg van acute krank zinnigheid, veroorzaakt door te veel op winding, geweest kon zijn. (Waadt wswrfa&J Licht op voor alle voertuigen: I. De Corpi-Commftn.diant. Marsch. L. H. F. Leistitoow x Wilhelm Teil. Ouverture G. Rossini 3. Espana. Walzer E. Waldteufel 4. In der WaWechmiede. Characterstiick R. Eilenberg 5. Grande Fantaasie aur le« mcutifs de 1'Opera La Fille du Regiment G. Dcmizetti Pauza. 0. The Rough Ridera. Marsch. C. L. Haydee 7. Ballet D" Isoline A. Messager 8. Gavalleria Rustic aas Fa&taleia. P. Mascagni 9. Finale. 4 Stakmsn Bossaatraat 59. Telefoon 614

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9