tkhkadós Cj/voofc (BeécAuitnuf/ets. DE JACHT OP DE VEERTIG SCHEDELS TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS VAN DINSDAG 16 SEPTEMBER 1930 Dinsdag 16 Sept. V\ oensdag 17 19.44 19.42 uur. Met ingang van 1 October is de havenwachter M. Dijk overgeplaatst niaiar HeLLevoetsduis. AANBESTEDING. Door den architect S. Krijnen werd Maandagmorgen aanbesteed het bouwen van een winkelhuis, Koningstraat no. 2, Den Helder. De volgende billetten waren hiervoor ingekomen: M. O. van der Plas 9980.H. Rie- mers 10.260.—, G. Smits 10.600.—, 0. Goes 10.940.-, Gebrs. Smit 10.980.-, G. Groot 10.986.—, J. Ran 11.000.- Gebrs. van Pelt f 11.180.Gebrs. Boot 11.200.—, Joh. Steeman 11.500.—, H. Hagen 11.660.—, O. Bot 11.665.—, W. A. Ran f 11.976.—. BEZICHTIGING ZEEVAARTSCHOOL. Zaterdag en Zondag laatstleden was van half drie tot vier uur de nieuwe Zee vaartschool te bezichtigen voor het pu bliek. Daarvoor was overgroöte belang stelling. Zaterdag bezochten 618 personen de school en Zondag ruim 1680. De be zoekers werden in groepen van 20 tot 40 personen, door do leeraren rondgeleid," die hun alle bezienswaardigheden uitleg den. ORGELBESPELINGEN FEEKE ASMA. 9e bespeling Woensdag 17 Sep tember 1930, 7 n. 30—8 n. 30. Het programma luidt: A.V.R.O.-ACTIE-COMITE. A.V.R.O. auto- en fietstocht ln Den Heldier. Het A.VJt.O.-Actie-Comité alhier is voornemens, mits toestemming van de autoriteiten, op een nader te bepalen datum, een auto- en fietstocht in Den Helder te organiseeren. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar een in dit blad voorko mende advertentie. TE Heldersche prijswinnaars. Op de te Winkel gehouden pluimvee tentoonstelling werden door stadgenoo- ten de navolgende prijzen behaald: A deeling konijnen: 12 le, 4 2e, 2 3e en 7 ee eprijzen door de heeren Thomas en Kiesling. Afdeeling hoenders 1 le en 1 eereprijs door den heer J. Soek, een 2e door den heer Ve ere schild» Verder door den heer Wlering 2 le, 8 2e en 2 eereprijzen, door den heer Nieuw- kamp 2 le prijzen. DE NIEUWE WINKEL DER Fm MA VAN BAAREN. Wij verzuimden in ons berichtje om trent de opening van den nieuwen winkel der firma Van Baaren mede te deel en, dat de verbouwing is geschied door den heer J. D. de Kruyff, timmer- en schilderwerk door de firma M. O. van der Plas en Schoneveld. Ensemble Bonber. vv'y hebben, in het vorig winterseizoen, goede volksvoorstellingen gehad van het ensemble, dat, onder leiding van Herman Bouber, als „groot volkstooneel" zijn tour- nées maakt door ons land, onder de auspi ciën van het Instituut van Arbeidersont wikkeling en de V.A.R.A. Ook dezen win ter zal women voortgegaan met het geven van volksvoorstellingen, welke tegen zeer lagen entréeprijs toegankelijk zullen zijn. Gisterenavond had de eerste dezer voor stellingen plaats voor een goed-gevulde zaal. Opgevoerd werd' een Duitsch stuk van Richard Duchinsky, getiteld „Geef ons Arbeid", en omschreven als „werke- loozen-tragedie in vijf bedrijven". De schrijver geeft in dit drama wij konden door omstandigheden slechts de urie eerste (bedrijven zien een aangrij pend beeld van een door langdurige wer keloosheid geteisterd gezin. Van een be paalde intrigue, waaromheen zich de han deling afwikkelt, is daarin geen sprake. Evenals in. Gorki's „Nachtasyl" bestaat liet stuk uit samenspraken, waarin de •j,±.ryer natuurlijk uit den aard der zaak eei ci.eo re. Geert, maar waarin hij er te vens in siaagt ons de wanhoop en de eliende, üie het gevolg zijn dezer lang- u..rige werkeloosheid, voor oogen te stel len. in dit laatste opzicht biedt het derde bedrijf een sterke climax, waar de man, het hoofd van het gezin, in een zenuw aanval tot het vernielen van meubilair komt en waar zelfs Haase, de optimist, die er door zijn kwinkslagen in slaagt de familie nu en dan wat op te monteren, tot wanhoop vervalt. De geest van het stuk wordt gekarakteriseerd in, de volgende uitingen van hem tot den kunstcriticus Dr. Magnussen, mode-bewoner van het huis, en ook al maanden werkeloos: „Als visschen spartelen we in 't net; voor de stempelaars is er geen uitkomstI We vech ten, maar waar is de vijand? Tegen wien vechten wij?" „Is het niet het verstandig ste zich maar te onderwerpen, de feiten te aanvaarden?" vraagt dr. Magnussen. Maar hierop reageert Haase met de bittere woor den, dat zij, de werkeloozen van thans het nog goed hebben vergeleken bij die van de middeleeuwen, toen men hen aan den lijve „strafte" voor hun werkeloosheid. „Thans heeft men andere methoden I" De bedoeling van den schrijver is een beeld te geven van den toestand en de eilende waartoe werkeloosheid leidt. Prik kelbaarheid, ruzie, opvliegendheid, wan hoop ol' erger al naar het individu is er het gevolg van. Uit tooneel-technisch oogpunt een zwak si uk, dat gespeend is van de spanning van een dramatische ontknooping. Maar als tendenzstuk zeker geslaagd, met tal van scherpe, rake dialogen. Ais steeds, was het spel van de meeste artisten voortreffelijk, het decor spe ciaal vervaardigd door G. Dullé, zeer mooi, zoodat het een in alle opzichten goede ver tooning was. De vrouwenrollen werden vervuld door de dames Aaf Bouber (vrouw Lorenz), Fetty Beek (Pauli), en Jeanne T-Iursche (vrouw Irma), terwijl de man nenrollen werden vertolkt, door de heeren Jan Lenrdre (Lorenz, s hrijnwerker), An- FEUILLETON (THE LURE OF THUNDER ISDAKD). Uit het Engelscl» door LEO WALMRLBTY. „Daar twijfel ik geen oogenbük aan", zei hij kalm, terwijl hij na even tasten zijn glas neerzette. „Dus tot morgenochtend tien uur" dit onder het gaan naar de deur.Adieu, beste kerel adieu, 't Heeft me buitengewoon veelgenoegen ge- gedaan onze kennismaking. Je hebt n ander mensch van me gemaakt.. Je vindt den weg wel alleen? Ja! Tot morgen dan tien uur precies. Slaap lekker, Adieu!" Eenvoudig-weg niet meer tot geregeld denken in staat, mijn gedachten warrel den zoo dooreen dat het me duizelde, liep ik de gang door. Maar bij het zien van het lifthek werd al het andere verdrongen door het beeld' van het meisje, dat ik geen twee uur geleden daar ontmoet had. Wat waren dat prachtige oogen geweest, en wat vorm en wat kleur betrof! En de manier waarop ze me aangekeken had! En dat heette de eigen woorden van, dr. ton Burgdorffer (Jozef), Arie Das (Fred- dy), Ben Groeneveld (Haase), E. Erfman (dr. Magnussen), Lucas Wonsing (Isidor Stern), TT. K. Teune (Glubsch, de portier), en G. Dullé (agent van politie). RECLAME-AVOND MAGGPS PRODUCTEN. Er zullen, thans nog maar weinigen zijn, die den naam Maggi nog noodt gezien of gehoord hébben. Een ieder weet, dat dit de firma is, die de bekende voedingsmid delen fabriceert. Toch, hoe bekend de naam ook moge zijn, de firma streeft er steeds naar om dezen naam bekend te houden en de bekendheid nog te vergroo- ten. Daartoe benut zij alle soorten van r6C']ftHlÖ Met één dezer soorten hebben wij giste renavond kennis gemaakt. Ln het gebouw van oen R.-K. Volksbond had de firma een avond georganiseerd, waar met haar producten kon worden kennis gemaakt en waar eenige films-op het bedrijf betrek king hebbende werden vertoond. De leider der demonstratie sprak vooraf een kort woord. In den ouden tijd, toen de strijd om het bestaan nog niet zoo hard was, bekommerde men zich niet veel om het voedsel; men at zware spijzen. Na een uiteenzetting door een dame over het gebruik der verschillende Maggi- produoten, werd er Maggi-bouillon rond gediend in Maggi-kopjes. Een drietal aar dige dames waren nieuwsgierig hoe het den verslaggever beviel en informeerden belangstellend hoe het hem smaakte, waar op. deze constateerde, dat het in orde was. Hierna werd het eerste gedeelte van de film van het bedrijf vertoond, n.1. het landbouwbedrijf, dat een oppervlakte van circa 650 H.A. beslaat Ook hadden wij een kijkje op den veestapel van de fabrie ken, allemaal prachtige heesten. Alles wordt bij Maggi benut Voor het fabrieks- afval heeft men een speciale varkensfok kerij. Verder kregen wü een goeden in druk van de mechaniaeering van dat land bouwbedrijf. Allerlei soorten machines zagen wij in werking. Efficiency wordt ook ruimschoots toegepast. De laatste last graan verlaat den akker en men is reeds bezig het veld weer om te ploegen. De groenten worden in een hoeveelheid van circa één miilioen kilogram van de velden geoogst. Hierna volgde weer een uiteenzetting van de bereiding der soepen, waarin de mannen slechts dan belang stellen als de siep aangebrand is. Voor het overige zal het hun niet veel kunnen schelen. Voor de da- es was dit interessanter. Zoo kwa men zij te weten, dat er 16 verschillende soorten soeptabletten zijn. Het tweede gedeelte van de film omvatte het bedrijf, waar circa 1200 menschen werk vinden, ondanks de vele machines, die daar in gebruik zijn. Wat opvalt Is de zuivere hygiënische bereiding. Met uitzon dering van heel in het begin worden de producten nimmer door een hand aange raakt. In de fabrieken, de zich over één kilo meter uitstrekken, volgen wü de behande ling der producten zoo versoh van het veld. Wij zien het wasscben, drogen, het vor men ven tabletten, het verpakken in de Tip-Toppon (3X4 c.M.) per 1/1 doa. en Cablnetfoto 11. Fotokaarten per doz. en Salonfoto 12.—, f 2.z>0 en ATELIER EISELIN (Maandags en Donderdags gesloten me1! doosies, het vullen van de fleschjes, alles door vernuftige machines en op hygiëni sche wijize. Een ruimen, luchtigen indruk maken ook de werkplaatsen. Zoo zijn in de verpakkingsinrichting speciale huizen waardoor het stof wordt weggezogen, zeer ten voordeele voor de arbeiders. Zooals bü elke moderne fabriek is hier ook een labo ratorium, waar de artikelen onder voort durende controle staan, om toch maar eer ste kwaliteit te leveren. Het einde van de bedrijfsfilm was hier mede gekomen. Porties soep werden ook nog rondge diend ter kennismaking. De meergenoem de dames aten met smaak, nietwaar dames? Een film met werkelijk zeer prachtige natuuropnamen werd nu vertoond. De be oefening van de bergsport maakt hongerig en wat is natuurlijker dan dat men Mag- gi's soepen medeneemt? Heel gemakkelijk en het neemt niet veel ruimte in. De drie toeristen op de film dachten er tenminste ook zoo over. Zü aten met smaak hun bordje eigengekookte soep. Werkelük een zeer goede reclame voor het artikel. Een aardig teekenfilmpje, natuurlijk eveneens reclame, besloot het programma, De leider van den avond dankte voor de belangstelling en herinnerde aan eenzelfde demonstratie, die Donderdagavond 18 de zer in „Musis Saorum" wordt gehouden. De zaal van den Volksbond was giste renavond flink bezet. HELDERSCHE ZWEMVEREENIGING EN REDDINGSBRIGADE. Ais slot van het zwemseizoen had de H. Z. V. Zaterdagmiddag voor adspiranten en ieuen zwemwedstrijden georganiseerd. De deelname was niet erg groot, hetgeen gezien uen v erge vorderden tijd en het minder gunstige weer wel te verwachten was. Door de deelnemers, die er waren, is echter met animo pezwommen. Eerst vonden de wedstrijden voor de adspiranten plaats over 50 meter snel-, schoolslag en zugzwemmon. Onder deze adspiranten zijn verscheiden goede krach ten. Eén verrassing was het, dat het Dick Liebert gelukte, zij het met een gering ver schil, van Frans Kiesewetter te winnen. De door hen gemaakte tüden zijn werke lijk heel goed, bü ernstige training kan men later nog wel wat van hen hooren. Door de dames-leden der adspiranten werd ook goed gezwommen. Hierna werd, zü het gedeeltelük, het clubkampioenschap voor de leden ver- zwommen. De uitslagen vindt men hier onder. Tijdens de wedstrijden heerschte er een prettige geest. De penningmeester had diep in den buul getast en voor flink wat chocolade gezorgd, waarvan niets is over gebleven. Na afloop nam de voorzitter, de heer Bandsma, het woord. Hü feliciteerde de winnaars en winnaressen en reikte hen de behaalde prijzen uit. Hü dankte den bad meester en den badknecht voor hun be reidwilligheid om weer voor een goede baan te zorgen. Hierna kwam de heer Bandsma nog even terug op de wedstrüden te Huisdui nen. Hü releveerde de prettige samenwer king, die er geweest is tusschen „Helder's Belang" en de H. Z. V. Tevens reikte hij de eervolle vermeldingen uit, die toen door een tweetal dames zijn behaald. De andere prijzen waren nog niet gekomen, behalve de medaille voor den buiteniandschen zwemmer, den Hongaar Schfifer, die toen ook heeft medegezwommen. Met een har telijk woord overhandigde de heer Bandsma hem deze medaille. Hiermede was het einde van- dezen goed geslaagden middag gekomen. De uitslagen volgen hieronder: Mannelüke adspiranten. 50 M. vrüe slag: 1. D. Liebert, 84V» spa 2. F. Kiesewetter, 86 sec. 50 M. schoolslag: 1. F. Kiesewetter, 442/b sec. 2. D. Liebert, 62sec. Vrouwelyke adspiranten. 50 M. vrije tllag: 1. iM. Kolster, 47*/» 2. A. Thüssen, 524/# sec. 50 M. schoolslag: 1. M. Kraan, 674/» »ea 2. A. Thüssen, 59 sec. 50 M. rugslag: 1. A. Thüssen, 581/» see. 2. M. Kraan, 1 min. sec. Clubkampioenschap heeren. 100 M. vrüe slag: O. Boonen, 1 min. 8öa/# sec. 100 M. schoolslag: A Bolk, 1 m. 62'/# s. LANTAARNPAAL OMVERGEREDEN. Door een der autobussen van de O. V. Autobusdienst „Noord-Holland" is een lantaarnpaal omver gereden. De bus stond op de Hoofdgracht, met den voorkant naar het Havenplein ge- r cht en wilde de Weststraat oprüden. Te dien einde reed de chauffeur achteruit in de richting van den dük om dan de Weststraat te kunnen oprüden. Door deze manoeuvre werd de lantaarnpaal, die voor den bakkerswinkel staat, ge raakt, met het gevolg dat deze bi) den grond afknapte. De bus werd eveneens besohadigd. In den achterwand ontstond een scheur. EEN TWEETAL AANRIJDINGEN. Zaterdagmorgen, ongeveer negen uur, kwam een jongen in Uinken vaart den Polderweg afrijden met de bedoeling de Koningstraat in te gaan. Esn dame kwa* aanloopen /au de P^stbrug en wilde eveneens de Koningstraat ln loopen. Even voorbü den vluchtheuvel reed de jongen de dame aan, met het gevolg dat zü kwam te vallen, doch zich gelukkig niet bezeerde. De jongen mankeerde eveneens niets, zoodat dit goed is afge- loopen. Een waarschuwing voor den jongen voortaan minder hard te rijden. De tweede aanrijding vond des Zater dagmiddags, ongeveer om half zes plaats, in den laan waar de Zuidstraat en West straat samenkomen. Een fietser kwam van de Zuidstraat en wilde den laan van de Weststraat inrij den terwül een dame het juist andersom wilde doen. Volgens ooggetuigen reed de fietser verkeerd, terwül de dame den goe den kant hield. Het gevolg was een aan rijding. Een pedaal van de heerenfieti was geheel verbogen en kapot Hierop wilde de fietser het rijwiel van de dame vasthouden, totdat de politie ter onder zoek was gearriveerd, doch een passee- rend chauffeur verschilde met hem van meening, volgens hem was de aanrüding aan den fietser te wüten. Een en ander trok nog al de belangd stelling van het publiek. INLICHTINGEN GEVRAAGD. Door het gemeentebestuur vso» Bergen. Naar aanleiding van de Zaterdag 6 September des namiddags omstreeks 7 ure op den Kanaaldük onder de gemeente Bergen ter hoogte van de losplaats van de kalkzandsteenfabriek plaats gehad hebbende aanrijding tusschen een motor rijwiel, waarop twee personen gezeten waren en een hooge, oud model automo biel, blauw van kleur, verzoekt de Bur gemeester van Bergen, allen die inlich tingen kunnen verschaffen betreffende deze automobiel, die na het ongeval snel in de richting Den Helder is doorge reden, zich mondeling of schriftelük tot hem te wenden. Flintl een duivelin, een dievegge! On- mogelijk, gewoon-weg onmogelük! 't Was geen zaoht zieltje, dat kon je aan haar manier van kü'ken wel zien. Een vrouw met karakter, met wilskracht, durf, met een tikje koketterie misschien ook maar niet iemand die tot bedriegen in staat was. Met zulke oogen was dat uitge sloten. Waarschünlijk haddr. Sladen haar wel de waarheid verteld. Ein 't was te be- grüpen dat zü, vooral nu hü dood was, niets kwaads van hem wilde hooren. Het idéé, dat zü ook een expeditie om op de veertig schedels jacht te maken, ging uit rusten Ik bleef staan op de mat en zocht tas tend naar de sluiting van de deur. Daar had ik 'em! Een korte ruk de deur klemde wat een stap en.... ik botste tegen een man op, die met zijn voet op den drempel stond. „O, pardon!" verontschuldigde ik me met ndjn beide handen om zijn schouders om ons beider evenwicht te bewaren. „'t Is niets, m'n'r!" gaf hij heel gewoon ten antwoord. „Myn eigen schuld! Maar kunt u me misschien ook zeggen, of hier Docterre Maclintock woont. Ik ben nogal bijziende. En met zoo'n mist....!" Ik keek den man aan. Meteen kreeg ik een schok van verbazing of van schrik, wat precies weet ik niet. Want al was hij heel gewoon gekleed1 de stereotype re genjas met opstaanden kraag, die'zoo wat iedere Londenaar met een mist, die elk oogenblik in een druilregen veranderen kan, aantrekt het gezicht dat me van onder den slapvilten hoed aankeek, was onmiskenbaar Oostersch. Gesteld, dat het een Egyptenaar was! „Ik kan 't u niet zeggen. Ik ben hier zelf niet bekend", gaf ik daarom ontwü- kend ten antwoord. Meteen nam ik mün hoed af en ging weg. TWEEDE HOOFDSTUK. Ik deed dien nacht hüna geen oog dicht. De combinatie veertig schedels, dr. Flint, de Egyptenaar en de avontuurlüke expe ditie, waarvan ik sinds den vorigen avond deel uitmaakte, was zelfs voor mün ge zonde zenuwen te veel. Daarom stond ik, dadelijk toen het begon te schemeren, op, kleedde me aan en ging naar beneden. Met 't gevolg, dat mün hospita, miss Parkins, een magere, melancholiek-uitziende oude vrijster, die zulke matineuse buien niet van mij gewend was, geen tien minuten na ndjn verscihü'nen met de rekening kwam binnenwandelen, die ze me, voor deze gelegenheid, zonder zelf te denken, dat haar vóórhaar nog in kruipennetjes opgeborgen zat, in hoogst eigen persoon overhandigde. Ik knikte haar maar eens welwillend toe, vroeg haar „Who's Who" ter leen en begon onder de F. naar dr. Wallace Flint te zoeken. Wat zün carrière betreft, had hij me tem- minste niet voor den gek gehouden; de schryving besloeg bijna een halve pagina: beroemd anthropoloog en ontdekkings reiziger, autoriteit op 't gebied van tropi sche vergiften, schrijver van diverse boe ken en medewerker aan idem zooveel we- tenschappelyfee bladen en een rijtje letters achter zy'n naam zoo lang als het heele alphabet Over de laatste expeditie natuurlijk niets, 't Boek was tien jaar oud. Daarna kwam Sladen aan de beurt. Een paar wetenswaardigheden, daarmee liep dat af. Maar toch waren die genoeg, om het laatste restje twüfel, dat in het een of ander hoekje van myn brein achtergeble ven kon zün, te doen verdwünen. Prompt om tien uur schelde ik bü No. 242 aan. My'n nieuwe bekende begroette me even uitbundig als den vorigen avond Maar toch kreeg ik nu een anderen indruk van hem. Hy' leek me minder zonderling waardiger en kalmer, zooals ik van iemand van zün positie en bekwaamheden verwacht had. „'t Is toch wel heel erg, blind te zün. ja, ja, heel erg", begon hü dadelü'k toen ik zat, „je bent geïsoleerd, je be3te vrienden züni voor je verloren. Gewoonlü'k leest Baxter me voor. Maar hü is een imbeciel, hij verknoeit alles, hij maakt me gek met zijn hakkelen, zün verkeerd uitspreken. Als jy 't. eens zou willen probeeren? „Diana of the Crossways", 't laatste boek op de tweede plank. Ken je het? Neen? Schande, gewoonweg schande. Buitenge woon boek. Knap. Geestig. Begin b;j het begin. Eén hoofdstuk zuilen we zeggen. Niet, omdat ik denk dat het je vervelen zal. Natuurlijk geniet jy ervan, net als ik, natuurlek, net ais ik." Dat was het begin van het onderhoud, waarvan ik me iets geweldig-interessants had voorgesteld. Ik had niet kunnen sla pen van opwinding, ik had den halven nacht en den heelen ochtend aan niets anders gedacht dan aan de expeditie ik was de woning van mün nieuwen „chef" komen binnenwandelen in de vaste over tuiging, dat ik au moest toonen, wat ik waard was, dat de geheele voorbereiding van gonoemde expeditie, onze uitrusting, de benoodigdheden voor het duiken, de wapens die we mee zouden nemen, de quaestie met welke boot we „uit" zouden gaan en wie de hutten zou bespreken, en- zoovoort, enzoovoort, dien morgen tot ln alle details besproken zou worden. En in plaats daarvan zat ik in een gemakkelij- ken stoel een verhaal van George Meredith voor te lezen. Maar bü het einde van het hoofdstuk hadden we tenminste dit gewonnen: Dr. Flint had zün optimistische stemming van den vorigen avond terug. „Beste kerel", barstte liü met een jeug dig enthousiasme uit, „al* je eens wist, hoe dankbaar ik me voel! Je hebt me, een uur lang, doen vergeten dat ik blind ben. Er bestaat geen genot dat te vergelüken is met wat goede literatuur je geven kan. Schrijven, goed schrijven is volgens mij de hoogste kunst-uiting die er bestaat. Schel even wil je! Je drinkt toch een kon koffie mee?" Geen tien tellen nadat lk op 't sohel- knopje gedrukt had kwam Baxter, een man van een jaar of veertig, met een ge zicht,^ dat met het onderschrift „vóór de kuur" op een reclameplaat voor het een of ander soort krachtpillen fucore gemaakt zou hebben, met de koffie binnen. Hü zette het blaadje op een laag tafeltje tus schen onze stoelen in en kuchte een paar maal nerveus. Licht op voor alle voertuigen: Zomertijd. 1. Koraal-Trio: „Gebed die# Heeren" Jan Zwart Dorische Toccata J. S. Bach 3. Aria Serioza S. Kag-Elert 4. a. Allegro vivace A. Guilmant ,b. Cantilène Pastoralia A. Guilmant c. Scherzo Symphonique A. Guilmant 5. 3 Geeatlijke Liederen Feinka Asma a. „Waarheer. pelgrim". b. „Heer! ik hoor van rijken zegen" •c. „Er gaat dloor alle landen". a. Allegretto grazioso B. Toura b. Menuetten B. Toura 7. a. Spring Song (Lentelied! A. HoUifts b. Grand Choeur P. Fauchey 8. Finale over de melodieën Feike Asma „Lof zij den Heer" en „Dank, dankt nu allen God". De no.'# 3 en 8 op verzoek. PLUIMVEETENTOONSTELLING WINKEL. GROOT VOLKSTOONEEL. 6) De meerdere eisohen, welke nu aan onze zenuwen worden gesteld, maakten ander voedsel noodig, licht verteerbaar, men komt terug van de zware spijzen. De ver standige huisvrouw zal zooveel mogelijk haar best doen om de spijzen zoo licht en zoo smakelijk mogelijk te doen zijn. Wan neer men vergelijkingen met andere lan den treft zal men zien, dat daar veel meer soep gegeten wordt dan hier, hoewel het hier ook toeneemt. De hoofdmaaltijd moet cigeldijk altijd door soep worden vooraf gegaan, niet alleen in de betere kringen, maar ook in die waar men het zuinig moet a,inleggen. Immers de soep, die ehn hooee veaimgswaarue heeft, maaktidat van de andere spijzen minder noodig is, terwül de bereiding evenmin veel geld kost. Dc vermomd# Egyptenaar.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5