KONIJN'S KAAS en BOTER. ZOMER 1930 Texel. Anna Paulowna. Breezand. Salon Manshanden, Wierlngen. Schagen. zijn. beide kinderen en liet vervolgens den gondel luchtdicht afsluiten. De ballon wilde echter niet opstijgen. De wind slingerde het omhulsel heen en weer. De gondel helde op de houten stel lage zoo sterk, dat niet alleen de helling brak, maar ook verschillende meetinstru menten in den gondel licht beschadigd werden. Men verwijderde ten slotte alle zandzakken en zelfs de helft van den bal last, bestaande uit loodstof, werd op het op den grond uitgespreide zeil uitgestort. Hierdoor bedroeg de ballast nog slechts 250 in plaats van 400 K.G. Doch ook nu wilde de ballon niet omhoog. Na verschillende vruchtelooze pogingen gaf Piccard het tenslotte op. Binnen en kele minuten lag het citroengele omhulsel leeg op don grond. De menigte trok teleur gesteld heen. De meesten hadden meer dan vijf uur op de opstijging gewacht. Piccard is van oordeel, dat óf de 2200 kub. meter gas niet voldoende waren, dan wel dat door de vertraging bij het vertrek het gas ongeschikt is geworden. Volgens zijn meening is door het mislukken van de opstijging het geheele plan in een an der stadium gekomen. Wanneer de gas- inhoud vermeerderd moet worden, zijn ge heel nieuwe berekeningen noodjg. Voor een tweede poging wordt gedaan, zullen weken, wellicht maanden moeten verloo- pen. Het is zelfs mogelijk, dat men eerst op een helderen winterdag zal kunnen op stijgen. DE „ZEPPELIN" BESCHOTEN. De dader ligt op het kerkhof. Het luchtschip Graf Zeppelin, dat dezer dagen een bezoek aan Moskou heeft ge bracht, is zoowel op de heen- als op de terugreis nabij de Letsch-Russische grens beschoten. Officieel, zoo meldt het W. B., is gecom stateerd, dat de beschieting niet van Rus sisch gebied en niet door Russische grensposten is geschied. In antwoord op een desbetreffende vraag is van Letlardsche zijde eveneens ten stelligste officieel allo schuld aan de beschieting ontkend, en er werd bijge voegd, dat de Letsche grensposten, die van de komst van het luchtschip verwit' tigd warén schoten hoorden aan de andere zijde der grens, toen de Zeppelin deze reeds had gepasseerd. Zjj hielden deze voor saluutschoten, doch maakten er niet temin bij hun superieuren melding van. REEDS TWEE-EN-VEERTIG PROCESSENVERBAAL. Aan 't begin van den Witte Kruisweg te Den Burg ligt een groote hoop steenen en puin, afkomstig van verbouw van een oven van den heer O. Bremer, die aan dezen weg woont. Naar men ons mededeelt heeft de heer Bremer deze steenen verkocht aan den heer O. Boon. De hoop ligt daar reeds ongeveer 50 dagen en wordt nog steeds niet weggeruimd, hoewel den heer B. reeds meermalen is aangezegd den weg te ontruimen. Thans wordt tegen den heer Boon dagelijks proces-verbaal opgemaakt om deze roden. De vorige week bedroeg 't aantal processen-verbaal reeds 42. VOGELWARTE. Door de leden van de Ned. Ornitho logische vereenigirig is hier een excursie gemaakt en een vergadering gehouden. Definitief is naar wij vernemen nog niets omtrent de stichting van een vogel trekstation besloten. ELECTRISCHE BEMALING. Naar wij vernemen heeft bet bestuur der Doopsgez. Gemeente besloten den open brief voor electrische bemaling, gericht tot 't bestuur van Polder Waal en Burg niet te teekenen, omdat de uit spraak van de Kroon, volgens zijn meening beslissend is. EXTRA-BOOT. Zondagavond heeft een extra boot ge varen van Den Helder om de deelnemers terug te brengen aan de groote betooging tegen de Vlootwet, die door de S.D.A.P. te Amsterdam werd gehouden. Ook van Texel hebben verscheidene personen aan de betooging deelgenomen. Den Bare. Op den Doopsgezinden dag. die a.s. Zondag te Alkmaar gehouden wordt, zal o.a. het woord gevoerd worden door Ds. A. Vis, predikant der Doopsgezinde Ge meente alhier. Burgerlijke Stand van Texel van 18 tot en met 15 September 1930. GEBORENHendricus Wilhelmus, z. v. Jacobus Witte en Hendrika Gieskens. Biem, z. v. Gerrit Vlaming ea Elisabeth Riemens. GEVONDEN1 damestaschje, 2 man tels, 1 muts, 1 sleuteltje en 1 rijwielplaatje. VERDRONKEN. Do pTibelder C. Verhoeven, die gister- margr-r aan den Waalderwog op het land van den heetr J. Keiyser een sloot aan het maken was, in daarbij voorover gevallen en verdronken. Dr. Boswijk trachtte nog *6V«rgfe'jfa dö levensgeesten op te wek •een, doch d,e man was reeds overleden. BEMALING POLDER WAAL EN BURG. Niettegenstaande de Kroon een beslissing genomen heeft ten gunste van het bestuur van polder Waal en Burg, welk bestuur bemaling met oliemotor wenscht, leggen alle ingelanden zich niet zonder meer bij de beslissing van de Kroon neer. In een open brief wordt het polderbe stuur verzocht, dadelijk het besluit te ne men tot plaatsen van een eleotrisch ge- maaltje, voldoende voor dien polder. Ver der wordt verzocht geen tijd meer te ver knoeien, doch het belang van den polder te dienen. Hij moet nu droog en dan elec- trisch en niet anders. Deze brief is onderteekend door 24 in gelanden, terwijl er onder vermeld wordt, dat 2 ingelanden den brief niet wenschten te onderteekenen. Niet alle ingelanden konden echter in 2 dagen worden bezocht. Verscheidenen verklaarden echter nog te zullen teekenen, terwijl corporaties hier over nog vergaderen moeten, o. a. W ees- huis, Doopsgezinde en R.-K. Kerkbestuur, zijn hiertoe aangezocht. Naar men ons mededeelde, was het den voorstanders van electrische bemaling reeds langen tijd bekend, dat Ged. Staten hum besluit moesten baseeren op het „alge meen belang", dit mocht niet zijn een ge meentebelang. Het blijkt, dat de Kroon, die een juridi sche beslissing moest nemen, van de uit drukking „algemeen belang", waarover art. 22 van de Waterstaatswet spreekt, de opvatting heeft, dat hiermede „rijksbe lang" bedoeld wordt. De voorstanders van electrische bema ling meenen voorts in het schrijven van de Kroon een duidelijke aanwijzing te zien, dat Waal en Burg electrisch bemalen moet worden. In dit schrijven staat o. m.: „dat mitsdieD, al moge het besluit van hoofd ingelanden in strijd zijn met het belang van de gemeente Texel en haar electrici- teitsbedrijf, en al moge electrische bema ling ook voor den polder zelve de voorkeur verdienen boven een bemaling met ruw- oliemotoren, Gedeputeerde Staten ten on rechte met toepassing van de hun in art. 22 van de Waterstaatswet 1900 gegeven bevoegdheid, bet besluit van de vergade ring van hoofdingelanden van 1 Dec. 1928 hebben vernietigd." Hierin wordt, volgens hun meening, wel degelijk toegegeven, dat electrische bemaling voordeel voor den polder brengt en de belangen der gemeente Texel er mee zijn gemoeid. Over de maatregelen, die de voorstan ders van electrische bemaling thans zullen nemen en over hetgeen nu vermoedelijk Ged. Staten zullen doen, konden wij thans nog geen inlichtingen krijgen. Over eeni- gen tijd hopen we deze echter in dit blad te publiceeren. Aan de andere zijde, aan den kant der voorstanders van oliebemaling, is men echter van meening, dat de pogingen van de voorstanders van electriciteit weinig meer zullen uitwerken; alleen de meerder heid in het polderbestuur kan, naar hunne meening nog iets bewerken, (de beslissing werd genomen met 4 tegen 3 stemmen, in- tusschen is er eenige wijziging gekomen in het bestuur). Ook Ged. Staten kunnen, naar hunne meening, niet meer ingrijpen op het be sluit van het polderbestuur. Dit heeft de Kroon definitief uitgemaakt, Wat de conclusie van de eleetriciteits- voorstanders betreft, die beweren, dat de Kroon duidelijk aangeeft, dat electrische bemaling voordeeliger is, vestigen zij de aandacht op de alinea, vóór de door deze voorstanders van electriciteit aangehaalde alinea, luidende: „dat ook geen strijd aanwezig is met het belang van- den polder Het Burger Nieuw- land en van het waterschap de Dertig Ge meenschappelijke Polders op Texel, daar blijkens het rapport van den hoofdinge nieur-directeur van den Rijkswaterstaat, ook indien oliemotoren worden toegepast, in de afwatering op afdoende wijze zal worden voorzien en niet aannemelijk is gemaakt, dat er uit financieel oogpunt strijd is met het laatst bedoeld belang". VEREENIGING TEXEL'S VEE STAMBOEK. Bovengenoemde vereeniging heeft voor de eerste maal op een buitenlandsche ten toonstelling ingezonden, n.1. die te Ant werpen, en heeft hiermede een buitenge woon succes gehad. Zij verwierf niet minder dan vier 1ste, vier 2de en een derden prijs en vijf eer volle vermeldingen. Haar drie collecties zag zij in de internationale prijscourant 12 en 4 geplaatst. MARKTOVERZICHT Vroeg begon Maandagmorgen de vee- aanvoer niet, wij meenden dan ook, dat het bij dit sombere weder een zeer kalme markt zou worden. Dit bleek echter later onjuist; de aanvoer was bijna nog grooter dan vorige week, terwijl dé opkomst van landbouwers en veehouders, die hun zaken te Den Burg kwamen afdoen, nog aanmer kelijk grooter was. Doordat enkele groote veehandelaren op deze markt niet aanwezig konden zijn, was de handel in oude schapen en lammeren ©enigszins gedrukt en de prijs iets lager. De aanvoer van rammen (als fokdieren) was ook nu weder belangrijk; hiervoor werden zeer goede prijzen betaald; enkele dieren besomden zelfs 100 en meer. Ook werd een levendige handel gedre ven in graskalveren, die evenals de nuch tere kalveren en biggen een zeer goeden prijs deden. De aanvoer van pluimvee schijnt aan de Texelsche markt steeds grooter te worden. Het meerendeel der aangevoerde dieren (meest oude kippen en jonge hennen) is bestemd voor de Purmerender markt. Er bestond ook thans hierin weder een zeer levendige handel en doordat de prijzen goed waren, werd alles spoedig verkocht. De wol- en graanhandel was ook thans ter markt onbeteekenend, terwijl er geen paarden werden aangevoerd. De zieer groote aanvoer van kipeieren aan de eierenveiling drukten de prijzen niet, integendeel, de eieren waren zeer duur. Voor kleine eieren werd 7, voor groote zelfs 8 en meer per 100 betaald. HET ONGEVAL TIJDENS HET CON OOURS-HIP PIQUÉ. Het paard van den heer Keesom, dat tijdens hét conoours-bippique op 4 Sept. jl. kwam te vallen en dat oogensohjjn- lijk ongedeerd was ging na het gebeur de op het concours-terrein langzamerhand achteruit, zoodat men het dier ten slotte heeft moeten afmaken. Het schijnt, dat de val niet is geschied door gladheid van het terrein, doch doordat het dier een of an dere ziekelijke afwijking heeft gehad. Den Burg. De onlangs hier aangestelde agent van politie, de heer W. Brouwer, behaalde te Amsterdam het politie-dipioma. Oudeschiidt Zondag is door de Texelsche Zwemver- eeniging haar kleedlokaal gesloten. Het zwemseazoen is voorbij. De Oocksdorp. De heer A. de R. alhier kreeg bij het aanzetten van een auto een zoodanigen klap van den1 aanzetslinger, dat zijn arm ontwricht werd. Dokter Van Voren wist het lichaams deel weer op de juiste plaats te brengen. AGENDA VOOR DEN GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna-Paulowna, op Vrijdag 19 September 1930, des namiddags te drie uur, ten raadhuize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen. a. De heer G. 't Hart heeft zijn be noeming als lid der Plaatselijke Com missie van Toezieht op het Lager Onder wijs aangenomen. b. De beer Jb. Jonker Hzn. heeft zijn benoeming als lid van het Burgerlijk Armbestuur aangenomen. c. De verordening op den keurings dienst van vee en vleesch in verband met de Vleeschkeuringswet is door Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 27 Augustus j.1.. No. 78. d. Ontvangen zijn gegevens betreffende de kosten van eentrale verwarming in verschillende scholen. e. Van het terrein op „Cérès" is ver huurd I 170 roe k 75 ct. aan K. Heersehap en 300 roe k 80 ct. aan A. Sas. f. Verzoek van bewoners van Van Ewijcksluis om den bouw van een trans formator aldaar tejbespoedigen, ten einde vóór den winter verbetering te verkrijgen in de spanning van het laagspanningsnet van het G.E.B. 3. Voorstel tot vaststelling van den pensioensgrondslag van mej. A. E. Oudt als onderwijzeres aan de o. 1. school II dezer gemeente. 4. VoorsteKtot aankoop van terreintjes van D. Stammes en Wed. 'S. Spigt, be- noodigd voor den bouw van transfor matiestations, resp. voor f 2 en f 2.25 perM2 en tot verkoop van deze terrein tjes aan de provineie Noord-Holland (P.E.N.) tegen f 1 voor elk terreintje. 5. Bespreking van het vervolgonderwijs. 6. Voorstel tot wijziging van de op 16 Juli j.1. vastgestelde suppletoire begroo ting van het grondbedrijf over 1930. 7. Vaststelling van de Gemeentebegroo- ting 1931 en de daarbij behoorende be- hoorende begrootingen van het Burgerlijk Armbestuur, Electriciteitsbedrijf en Grondbedrijf over 1931. 8. Rondvraag. kleine hapering, een goede vertolking van het oude en overbekende »Hoog bezoek*, en tenslotte werd nog opgevoerd »De bekentenis*, waarin het mooie spel van den heer Berghegge, maar zeker niet minder dat van Betty Hooy te roe men viel. Aan het einde moest verschei dene malen «gehaald* worden. De heer Kaan sloot den avond met dank te brengen voor het gebodene en het gezelschap .-n tot weèrziens toe te loepen. Burgerïjjpce Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Simon Jaeob, z.v, J. Kos sen en van E. Hoep.Jacob Nieolaas, z.v- N. de Wit en van E. D. Visser. ONDERTROUWD: Jan Hendrik 't Hart, oud 53 jaar, vrachtrijder en Johanna van der Leek, oud 38 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. OVERLEDENDirk Zon, oud 67 jaar, echtgenoot van M. Schuitemaker. Loop der bevolking. INGEKOMEN Mej. M. Brugging uit Vledder, O. Verschoor uit Sassenheim, A. J. de Bruin uit Barsingerhorn, P. O. Schuts uit Lisse, Mej. Bisenberger uit Amsterdam, S. P. Schrijver uit Haren karspel, Mej. J. Baas uit Schagen, J. Pieters uit Ned.-IndiëT. Groen en gezin uit Wieringerwaard, M. Boon uit Schagen, O. E., Wfkes uit Den Helder. VERTROKKEN O. W. en B. E. J. Zwager naar Oudenbosch, P. Heebels naar Rijswijk, E. Ruiter naar Veendam, R. Warrink en gezin naar Spaarndam, O. H. Oaspers naar Noordwijk, Mej. P. de Smit naar Amsterdam, Moj. M. Hooge- steger naar Schagen, Mej. J. P. Klerk naar Oegstgeest, M. Kalter naar Den Helder, O. J. van Waggendorff van Rijn naar Den Helder, Mej. A. N. O. Komen naar Amsterdam, Mej. T. Keijzer naar Hillegersberg, J. J. Nederhoed en gezin naar Den Heider, M. E. en J. O. van den Berg naar Velsen. Aan den dienstplichtige, J. O. Vlees- kens, is door den Minister van Defensie uitstel verleend van het vervullen der her- lingsoefeningen tot 12 Februari 1930. Onder het vee van den heer JJ. Bos, te Zijpe, welk vee zich in deze gemeente bevindt, is mond- en klauwzeer gcconsta- teerd. Ingevolge de Hinderwet is door B. en W. vergunning verleend aan de N. V «De Automaat* om aan den Zuider- Molenvaartsweg een ondergrondsche pe- troleumbewaarplaats met aftapinrichting, alsmede een vulputje, te stichten. Politie. Verloren: een vulpen en een rijwielplaatje. Het is de politie gelukt de hand te leg gen op de daders van de in Breezand ge pleegde rijwieldiefstallen. De rijwielen heeft men echter nog niet kunnen op sporen. Zondag jl. weiden op het terrein van den heer P. Swaerts behendigheidswed strijden op rijwielen gehouden. De le prijs werd gewonnen door R. Blaauboer; de 2e prijs door O. van Diepen en de 8e prijs door M. Kramer. Coiffeur de Dames. Ondulation Indéfrlsable Ondulation Marcel Stakman Bossestraat 59. Telefoon 514 TOONEELAVOND „ORMENIO". Zaterdagavond j.1. was het gezelschap Vincent Berghegge, bestaande uit den heer Berghegge, de dames Betty Hooy en José Berghegge en den heer Frans Mtlnnickmann, de gast van onze tooneel- vereeniging «Ormenio*. De heer V. Kaan, voorz. van «Ormenio*, die allen, het optredend gezelschap in het bijzonder, welkom heette, maakte de opmerking, dat het bestuur wel geen volle zaal verwacht had, maar toch ook niet zoo'n klein aantal bezoekers als er nu was. «Ormenio* is gewend altijd veel publiek te trekken, en de geringe be langstelling, die nu getoond werd, was zeker toe te schrijven aan de omstandig heid, dat deze tooneelavond wat vroeg in het seizoen viel. Spr. eindigde mot den wensch, dat men een mooien, aan- genamen avond mocht hebben. De heer Vincent Berghegge opende hierop het programma met het voor dragen van «De Werkstaking*, dat hij niet alleen declameerde, doch waarbij hij tevens den ouden man uitbeeldde, die, in dit naar het Fransch bewerkte stuk, aan zijn rechters vertelt, hoe hij tot zijn misdaad, n.1. doodslag van een jongen mede-arbeider, kwam. De heer B. had hierbij zijn gehoor geheel gevangen door de uitmuntende wijze waarop hij in woord zoowel als in houding en gebaar, de wanhoop van den ouden smidsknecht weergaf, die na zijn daad geen doel en moed meer heeft om te leven en daarom zijn rechters om de doodstraf Bmeekt. Nadat de leider ook nog enkele komi sche stukjes in Betuwsch dialect had voorgedragen, gaven hij eri twee andere leden van het gezelschap, behoudens een VERTREK JB. POPPEN. Naar wij vernemen, heeft de heer Jb. Poppen bedankt als bestuurslid van den R.-K. Volksbond, afd. Wieringon, wegens zijn gezondheid en ouderdom. Hij heeft onze gemeente metterwoon verlaten. De Bond verliest in hem een goede kracht, daar de heer Poppen ruim 9 jaar het pen ningmeesterschap tot aller genoegen heeft waargenomen. Op den 4en October zal op de algemeene vergadering in deze vacature worden voor zien. ELECTRIFICATIK WIERENGERMEER- POLDER. Naar wij vernemen is voor de uitvoering van diverse werken ten behoeve van de electrificati© van den nieuwen Wieringer- meerpolder op de begrooting van het Pro vinciaal Electr. Bedrijf in Noord-Hollanc. als le termijn voor het dienstjaar 1931 geplaatst een bedrag van 250.000. NIEUWE ZAAK De opening van de nieuwe zaak van de N.V. Albert Heijn, gevestigd aan de Hoofdstraat te Hippolytushoef, zal as. Woensdag plaats vinden. WAS WAS HIER DE BEDOELING? In den nacht van Zaterdag op Zondag j.1., omstreeks één uur, werd te Den Oever bij de winkelierster Mej. dé Wed. J. B,. een alleenwonende weduwe, een raam in de kamer opgeschoven. De vrouw sprong uit haar bed en tikte geweldig op een an der raam, om de aandacht van de naastbij- wonende buren te trekken, waarop de bel hamels) op den loop gingen. Wat de bedoeling dezer nachtelijke op- schuiverij is geweest, weet men niet, doch de vrouw was 'begrijpelijker wijze nioga van streek. HEEMRAADSCHAP WIERENGEN. Vergadering op Zaterdag 13 September 1930, in het hotel van den heer Lont te Hippolytushoef. Tegenwoordig 18 leden. Afwezig de heer Veerdig. De dijkgraaf, de heer C. Maars, opent de vergadering. De seeretaris, de heer O. J. Bosker, .eest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Worden gelezen de ingekomen stukken. 1. Houdende eervol ontslag van den heer Maars als Dijkgraal, (om gezoud- ïeidsredenen gevraagd). 2. Benoeming van den heer M. Bakker als Heemraad. 3. Verzoek om over te gaan tot riolee- ring van een gedeelte van den Gosterweg. lierop wordt besloten dit verzoek terug te zenden naar het Gemeentebestuur, met de mededeeling dat, zou het Heemraad schap moeten overgaan tot rioleering van nieuw gevormde bebouwde kommen, men het bijzonder reglement zou moeten wij zigen, ten einde gebruik te kunnen maken van de bevoegdheid, n.1. het belasten van het gebouwd eigendom. 4. Een verzoek van den heer P. Veerdig e.s. tot centraliseering van het vuile water uit eendenhouderijen. Naar de mogelijkheid ervan zal een onderzoek worden ingesteld. 5. Een schrijven van het Gemeente- jestuur, inhoudende eene beschouwing omtrent de naaste aansluiting van de nieuwe Wieringermeerpolder, met het dorp Hippolytushoef. POLITIETOEZICHT. In verband met de drukte op Zater dagen en Zondagen schijnt men het politietoezicht te Den Oevér te hebben versterkt. Deze maatregel is gees over bodige luxe, aangezien er zich gedurende den laatsten tijd meermalen min of meer ernstige onregelmatigheden voordeden, speciaal op het sluitingsuur der café's. ZUIDERZEEWERKEN. Naar verluidt zal men binnenkort aan vangen met het baggeren van de toe gangsgeul naar de schutsluis te Den Oever. Deze sluis zal, zoo men weet, eerlang in gebruik worden genomen. EEN ONFORTUINLIJKE REIS. J.1. .Vrijdag had het schip «Tijdgeest* van schipper G. Lock, onderweg van Raalte naar Den Oever, op de Zuiderzee te kampen met slecht weer. De geheele deklast, bestaande uit ongeveer 9000 bossen rijshout, ging hierbij verloren. Wordt besloten zoo-noodig de in het schrijven genoemde weg te stellen ter be schikking van belanghebbende publiek rechterlijke lichamen. 6. Een schrijven van de Directie der Zuiderzeewerken, inzake de ontwatering van landerijen langs de Noordzijde van iet voormalig eiland. De voorzitter licht het schrijven nader toe en zegt dat in het laatst van de 18e eeuw, het Dijkbestuur van Wierlngen is ontheven geworden van het beheer en onderhoud der zeeweringen langs de Noordzijde, niet eohter van het open- ïouden der watergangen en slolzen. Zoo- ang de Kroon in dezen geen verandering irengt (op voorstel van één of beide par tijen n.i. Dijkgraaf en Heemraden) is het Heemraadschap van rechtswege gehouden al de watergangen in goeden staat van werking te houden en heeft dit tot heden ook gedaan. Nu echter de Directie der Zuiderzee werken langs het Woudstrand eenen dijk heeft gelegd en het water in een z.g.n. Dijksloot moet worden gebracht, meenden Dijkgraaf en Heemraden over de ont watering met de Directie derZ.Z.W.van gedachten over een en ander te moeten wisselen en hebben bereids hierover een brief geschreven. Deze correspondentie eohter brengt geenzins mee dat het open houden der watergangen vertraging be hoeft te ondervinden. Voorz. vraagt machtiging om zoonoodig met het Rijk (Z.Z.W.), in onderhandeling te treden omtrent wijziging van beheer en onderhoud van zeewaarts loopende watergangen. Hiertoe wordt besloten. De rekening en verantwoording van den penningmeester, de heer Bosker, wordt goedgekeurd en vastgesteld. In ontvangst op f 36752.06$. In uitgaaf op f86712.17. Het batig saldo f 39.89$. Nu volgde opmaking aanbevelingslijst voor Dijkgraaf. Op de aanbevelingslijst wordt geplaatstAls no. 1 de heer J. Doves Szn., als no. 2 de heer M. Bakker Szn., als no. 3 de heer S. Russelman. Allen te Wieringen. Na bespreking van eenige huishoude lijke zaken, inzake kistdamming enz., wordt de vergadering gesloten. Te Bussum werd op 12 September door de Kon. Ned. Politievereeniging eene keu ring van 'politiehonden gehouden. Met 197 punten verwierf een diploma een reu van den heer O. van Oord te Schagen. Voor de gemeente is de aanwezigheid van een gediplomeerden politiehond een groot belang, daar die soms groote dien sten kan bewijzen. De Handéls Wintercursus te Behagen opende op 15 September zijn 21sten jaar gang. Voor de lessen gaven zich ruim 25 leerlingen uit Schagen en den omtrek aan. De tentoonstelling van vetvee mag zich in een flinke deelname verheugen. In de afdeeling vette koeien waren 18 aangiften, vette schapen 10, lammeren 3 en vette varkens 2.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7