HET ADRES ,s B. M. BECKER Fa. W. C. Rei j DEN GEHEELEN DAG GEOPEND OOK ZONDAGS "Wi Radiografisch Weerbericht. VOOR WESTSTRAAT 13-14 Julianadorp. Callantsoog, Anna Paulowna. Breezand. Sport. Sohagen. Nieuwe Uitgaven. Aarzelt niet langer en geeft U zoo spoedig mogelijkop als abonné van de Prijs per kwartaal fl.65. Abonne menten bij den Hoofdagent en bij de agenten en bezorgers. Burgerlijke Stand van Den Helder venuooten worden lid vnn de O. V., die een kaaa- en botorfabriek sticht en waar van zooveel mogelijk alle veehouders op Wieringeh lid worden. De 4 burgerlijke maatschappen gaan voort met de exploi tatie van haar kaasfabrieken, totdat de nieuwe fabriek in werking treedt. Ieder liquideert haar eigen zaak. Deze conclu sie was gebaseerd op de volgende gronden. Ie. De tegenwoordige toestand (4 kaas- fabrieken) kan en zal zoo niet blijven voortduren. Tal van dergelijke kleine fabrieken (onder welke ook goed wer kende, b.v. de Kreil) zijn in de laatste jaren opgeheven. Onze tijd eischt' een modern ingericht bedrijf. 2e. Alleen in een goed ingerichte kaas- en boterfabriek komt de roomverwerking goed tot haar recht (prima kwaliteit boter) en goede karnemelk. De boter en karne melk op de boerderij gemaakt zullen meer en meer het moeten afleggen tegen over die productie van de fabriek. 8e. In de moderne zuivelfabrieken kan een prima kaas worden bereid. 4e. In de ouderwetsche kaasfabrieken wordt veel te weinig weiboter verkregen en van slechte kwaliteit. 6e. De bestaande 4 fabriekjes zijn niet te verbouwen, zoodat zij aan den eisch voldoen. Het zou jammer zijn van het geld. 6U. Op grond van de g> gevens der be staande fahrieken verstrekt over het boek jaar 1929 heb ik een berekening gemaakt en voor zooverre dat mogelijk was de ont vangst voor de melk der Wieringer boer derij vergeleken met hetgeen de nieuwe fabriek zou kunnen betalen. Niettegen staande ik de bestaande fabrieken de beste kans gaf, was de uitkomst zoodanig dat uit financieel oogpunt de oprichting der nieuwe fabriek gerust kan plaats hebben. Deze cijfers zijn door niemand bestreden. 7°. De vereenigingsvorm (burgerlijke maatschap) is te primitief en zal geen moeilijkheden geven, zoo lang niemand moeilijkheden opwerpt en de vennooten allen eensgezind zijn. Doch er is al ver schil van meening. 8°. Do tegenwoordige fabrieken zijn niet er op ingericht, om de melk, die de Wie- ringermeerpolder, in afd. A vlak bij Wie ringen gelegen, in de toekomst wordt ge produceerd, tot zich te trekken. Op deze gronden kwam ik tot genoemde conclusie en het advies om ééne moderne zuivelfabriek te stichten. De zomermaan den hebben mij absoluut niet aan de juist heid van mijn advies doen twijfelen. Ik heb de tentoonstelling bezocht om mijn inzicht te verruimen. Ook na dit bezoek werd ik in mijn meenirig versterkt, vooral wat de böterbereiding betreft. Immers de beste, op de tentoonstelling, gebrachte boerenboter moet het 'uit het oogpunt van den eisch aan boter te stellen afleggen tegen fabrieksboter uit gepasteuriseerde room. Hoeveel te meer de gemiddelde boeren boter. En vergelijk dan eens de hygiëni sche verpakking der op de tentoonstelling aanwezige kaas- en boterfabrieken met die der boerenboter. De keurmeesters waren tevreden over de kwaliteit, die was vooruitgegaan, doch het blijft boeren boter, d. w. z. in 't algemeen van mindere kwaliteit. De aanwezigheid van de twee moderne zuivelfabrieken, die op Wierin- gen afzet voor haar producten vinden, omdat de Wieringer fabrieken daarin niet kunnen voorzien, moet de tegenstan ders van een moderne zuivelfabriek toch wel te denken geven. De Wieringer melk is toch goed. De gang van zaken in de nieuwe, modern ingerichte zuivelfabriek »De Eendracht* op Texel gedurende den zomer, heeft mij ook in mijn meening versterkt. Het is daar gebleken, dat als een aantal personen zich inspannen voor een goede zaak en doorvoeren, het doel kan worden bereikt. In het drukst van den tijd wordt de fabriek al te klein. Op de tentoonstelling op Texel was het voor ons, keurmeesters, niet moelijk om er de boter voor den eersten prijs in aanmer king komende uit te zoeken. Het was de gepasteuriseerde roomboter van die fa briek. Sinds dien avond in de Meimaand heb ik in heel wat kleine en groote zuivel fabrieken werkzaam geweest en weerde praktijk van een zomer ervaren. Ik heb daarbij de ondervinding opgedaan, welke voordeelen een doelmatig ingerichte kaas en boterfabriek biedt, doordat men in tijden van groote hitte de ongunstige omstandigheden beter het hoofd kan bieden, b.v.' wat de temperatuur van de pekel en de kaasbewaarplaats betreft Terwijl een kleine kaasfabriek aange wezen is op het maken van één product, en het vaak misloopt wanneer men daar van afwijkt kan een grootere fabriek on der leiding zich beter aanpassen aan ge wijzigde omstandigheden. De zomer van 1930 heeft mij niet van gedachten doen veranderen omtrent de Wieringer fa- briekskwestie. Nu zou het zoo mooi zijn wanneer er in de 4 fabrieken op Wierin- gen een flinke meerderheid was, die het met mijn advies eens was. Dan kon hier een fabriek gebouwd worden, zooals Wie- ringen noodig heeft; de grootte was dan daelijk goed, en de zaak kon van nu af aan flink worden aangepakt. De 4 fa briekjes zouden rustig kunnen doorwer ken totdat de nieuwe fabriek gereed was om de melk te ontvangen. De fabriek zou groot genoeg zijn om een bekwamen di recteur aan het hoofd te stellen. Maar helaas zijn de Wieringer veehouders in deze zaak verdeeld. I'k heb reeds gezegd, dat de tegenstanders hun houding niet motiveeren, dan viel er met hen te pra ten; ik heb gepraat met iemand, dien ik voor een tegenstander hield, doch het ge lukte mij niet goede argumenten tegen de nieuwe fabriek te vernemen. Hij zou niet tegenwerken, doch ieder, die in deze zaak niet meewerkt of een afwachtende hou ding aanneemt, werkt feitelijk tegen. Maar al is het te betreuren, men moet rekening houden met de .werkelijkheid Dit doende is mijn advies, om dezen avond over te gaan tot de oprichting van een Coöperatieve Vereniging welke zich ten aool stelt de stichting van een modern ingerichte zuivelfabriek voor Wieringen FOTO'S en het noordelijk gedeelte van den Wie- ringermeerpolder. De oprichting van de Coöp. Vereeniging heeft plaats, door de handteékening te zetten op een gezegeld papier, waardoor men zich verbindt toe te treden als lid ingeval de zuivelfabriek wordt gebouwd. Verder adviseer ik, dat degenen, die op de lijst hebben geteekend een voorloopig bestuur benoemen; aan hetwelk wordt opgedragen verder te doen, wat tot het doel voert. Dit bestuur kan dan een voorzitter, secretaris en pen ningmeester benoemen. Het moet de sta tuten ontwerpen en plannen voor de nieuwe fabriek maken, aldus besluit Dr. Scheij zijn rede. Op een vraag uit de vergadering blijkt, dat er reeds 58 veehouders hebben getee kend met een ruwe schatting van 437 koeien. De heer P. Kistemaker is van meening dat de meesten zich thans- wel zouden terugtrekken anders waren zij wel op de vergadering aanwezig. De heer J. Engel is er voor alvorens te teekenen, het aantal koeien te brengen op 500, daar hij er anders tegen is. Ook do heer J. Veendig deelt in Engel zajn meening. Hierna verkrijgt Dr. Scheij het woord. Wanneer hier vanavond geteekend wordt omi een fabriek te bouwen, dan is men verplicht deel te nemen. Echter laat spre ker de bedenkingen van- Engel op den achtergrond. Verder bespreekt Dr. Scheij nogmaals uitvoerig de voordeelen van een op te richten fabriek. Besloten wordt dan ook bij een deelname van minstens 500 koeien over te gaan tot stichting eener fabriek. Hierna wordt ter onderteekening voorgelegd een gezegeld stuk, hetgeen als voLgt luidt: De ondergeteekenden op heden 26 Sept. 1930 bijeen in Hotel Lont te Hippoltus- hoef, verklaren de verschillende bespre kingen waaruit is gebleken de wensohe- lijkheid van oprichting eener coöp. ver eeniging, die een zuivelfabriek voor Wie- ringen zal stichten, verklaren nadruk kelijk bereid en zich te verbinden olm voor geval deze tot stand komt, als lid der nieuwe coöp. vereeniging toe te treden met dienl verstande dat de fabriek eerst gebouwd zal worden, wanneer het geza menlijk aantal koeien der leden minstens 500 bedraagt. Na onderteekening .van ge noemd stuk blijkt dat er geteekend is door 20 leden met een gezamenlijk aantal koeden van 202. (Dan zal in de koanende dagen door verschillende veehouders worden rond gegaan om hun kameraden op te wekken lid te worden. Het bestuur wordt ais volgt samenge steld: De heer M. S. Bakker, voorzitter; J. Veerdig, secretaris en N. Mulder, pen ningmeester. Hierna sluit de voorzatter de vergade ring. Donderdagavond vergaderde de afdee- ling Den Helder van de Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland in een der lokalen van de Chr. School aan de Kortevliet te Koegras. Volgens de presentielijst waren slechts 8 leden ter vergadering aanwezig. De Voorzitter, de heer T. Speur, heette de aanwezigen welkom en sprak de hoqp uit, dat, niettegenstaande de opkomst heel gering is te noemen, de besprekingen op een aangename wijze zullen worden ge voerd, en verklaarde de bijeenkomst voor geopend. Drie leden hadden bericht van verhin dering gezonden. De notulen van de vorige vergadering worden door den Secretaris, den heer Jac. Kiljan gelezen en onder dank onver anderd vastgesteld. Volgden de Mededeelingen en de Inge komen Stukken, waaronder een schrijven van den Rijksbijenteeltconsulent, den heer Van Giersbergen, te Wageningen. Deze heer had van den Secretaris de noodige inlichtingen gehad over het expe riment met de geïmporteerde Oosten- rijksche koningin. Dat er na de vele moei ten die enkele leden zich hiervoor ge troost hebben, zulk een poover resultaat is verkregen, schrijft de heer Van Giei-s- bergen toe, aan het ongunstige weer, dat eenige weken aohtereen heeft geheerscht. Maar, schrijft genoemde heer, met val len en opstaan leert het kind loopen, wat dus wil zeggen, dat men met deze slechte uitkomsten niet ontmoedigd behoeft te wezen. Over de levering en de kwaliteit van den accijnsvrijen suiker was men zeer goed tevreden. Verder werden diverse besprekingen gevoerd over de uitkomsten van den honingoogst van dit jaar. Deze valt over het algemeen zeer tegen, en het is dan ook niet mogelijk om den prijs van den honing, die volgens sommige gebruikers te hoog zou zijn, thans te verlagen. Ver volgens doet de Secretaris voorlezing van zijn rapport omtrent den wassmelter, het welk in de vorige vergadering besloten was. Destijds is dat werktuig door de toen aangesloten leden betaald en was elk bij te dragen gedeelte groot 1.43. Even eens werd toen besloten dat toetredende leden ook dit bedrag van 1.43 zouden bijdragen. Dat is echter nooit gebeurd, doch dit besluit zal nu ten uitvoer ge bracht worden. De Secretaris zal dit aan de leden, die daarvoor in aanmerking komen, berichten. Verder worden in behandeling genomen een tweetal punten, die den vorigen keer waren aangehouden. Ten eerste, om de Bijenfilm eens te laten komen, en dan toegang te geven aan een ieder tegen een klein entree. Wegens het risico, daaraan verbonden, wordt hiervan afgezien. Ten tweede is er mededeeling gedaan dat de vergoeding voor het vergaderlo kaal te laag is, dus zou die vergoeding eenigszins verhoogd moeten worden. Hierover wordt van gedachten gewisseld en besloten dat de Secretaris het inge nomen standpunt van de vergadering schriftelijk aan het Schoolbestuur zal meded'eelen. In Oen volgende vergadering, zal dan hierover nader beslist worden Verder wordt er gesproken of er dezen winter nog iets extra's moet gebeuren. Veel plannen komen echter niet ter tafel; besloten wordt om den heer Van Giers bergen uit te noodigen over een of andei onderwerp een lezing te komen houden en daar dan tevens een praat- en vraagavond aan te verbinden. Hierover zal gecor- rqspondeerd worden. Bü de rondvraag wordt gevraagd of het van belang kan zijn dat men twee kleine volken, boven elkander zet, om deze in den winter voldoende warm te houden. Dat is echter niet noodig daar de tem peratuur voor elk volk voldoende is om door den winter te komen. Een ander vraagt, om wat Reclameplaten voor den honingverkoop te bestellen. Ook dit zal gebeuren. Daar er verder niets meer aan de orde is, zegt de Voorzitter de leden dank voor hunne aangename besprekingen, hoopt dat het bezoek een volgende keer weer grooter zal zijn en sluit de vergadering Deo Gloria", dat zich voor twee avonden beschikbaar heeft gesteld, aan met het spelen van een roolij'ken marsch. De heer P. Boon vorzocht hierop, om met begeleiding van de muziek, Psalm 89 7 te zingen en ging vervolgens voor in ge bed. Van Psalm 144 las de heer Boon eenige verzen voor, waarna hij een toe spraak hield, meer in het hijzonder naar aanleiding van het 13e vers. Met dank >an de gevers der geschenken en aan hen, die op andere wijze medewerking verleen- en, verklaarde hij den bazar voor ge opend en kon men dus arn de stands zijn inkoopen gaan doen, of bij de verschil lende attracties zijn geluk beproeven. Het kroozen en rietsnijden in do vaar ten en 9looten van den polder „Het Koe- gras" is voor 9 perceelen opgedragen aan den heer K. Wijnsma te Koegras en voor 2 perceelen aan den heer C. Br een Ez. te Den Helder. Gestadig aan breidt het dorp door nieuwbouw zich uit, zondat het aantal wo ningen al heel wat grooter is dan voor een jaar terug. Voor den heer P. Kuit zijn thans een tiental woningen- in aan bouw, welk werk wordt uitgevoerd door den aannemer de Leeuw van 't Zand. BEPROEVING BRANDWEER MATERIAAL. Donderdagavond j.1. vond onder flinke belangstelling, vooral van de zijde der jeugd, de jaarlijksche beproeving plaats van het brandweermateriaaL De branc kranen bleken evenals de brandspuit in uitstekende conditie tè zijn. Zooals na tuurlijk te begrijpen is, kwamen enkele vooral jeugdige personen met een flink nat pak thuis, hetgeen zooals vanzelf sprekend, onbedaarlijke lachsalvo's aan het publiek ontlokte. STRANDVONDERIJ. Aan het strand alhier is in den nacht van Donderdag op Vrijdag j.1. veel nieuw hout aangespoeld. GESTOLEN RIJWIELEN TERECHT. De politie heeft de beide personen, die gearresteerd zijn voor de op 31 Aug. en 1 Sept. te Breezand gepleegde rijwieldief stallen, nog eens danig aan den tand gevoéld. Met de gegevens, die zij hier door kreeg en met medewerking van de recherche te Haarlem1, is het haar gelukt de rijwielen aldaar op te sporen. VEREENIGING „ZANGLUST". Gaarne willen we de lezers attent maken op een advertentie door de vereeniging „Zanglust" in dat Wad geplaatst. Of de ooraak in oen teveel aan ver- oenigingen, of in de geringe bellangste ling voor den zang gezocht 'moet worden, zullen we maar in het midden laten, doch het is een feit, dat verschillende zang verenigingen een moeilijken tijd door maken. De eene heeft een tekort, aan da raeis, de andere kan geen behoorlijk ge heel vormen wegens gebrek aan heeren. „iZanghist" plaatst thans een omroep om vooral heeren aan te sporen, lid te worden. Deize vereeniging, die steeds een 'goede naam heeft gehad en- in het laat ste concours van den „Noordhoilandsohen Zangerfsbond" een eersten prijs wist te behalen, verdient zeker gesteund te wor den. We hopen van harte, dat velen -zich geroepen voelen zich als lid aan te melden FANCY-FAIR. Daar het aantal plaatsen in het gebouw der Evangelisatie niet meer toereikend was, heeft men niet alleen meer banken moeten plaatsen, doch moest men ook tot verbouwing overgaan. Met het doel, het bestuur der Evangell- Helder-nleuw*. Morgen speelt het eerste elftal haar tweeden wedstrijd op eigen grond, en krijgt Watergraafs- neer op bezoek; dit is een oude bekende voor Helder. Een paar jaar geleden heeft Helder dezen tegenstander op bezoek gehad, dit was toen voor de degradatie-promotle-wedstrljd, en wist Helder, na spannenden strijd met een oneven goal te win nen. Wat de strijd ons morgen zal brengen, moeten wij afwachten, daar belde elftallen belangrijke wij zigingen hebben ondergaan. Laten de spelers zich geheel geven, opdat wij een behoorlijk figuur slaan ■n van het begin tot het einde zich met elan in den trljd werpen, en bi) een achterstand niet den moed laten zakken, daar een wedstrijd nooit verloren is vóór het eindsignaal klinkt. Vooral de kanthalfs lienen er voor te waken, dat zij de vleugelspelers geen vrij spel laten. Het eerste elftal komt als volgt uit: P. Meijllnk; W. Mulder, H. Bodenstaf; J. Bak; H. de Boer, B. de Boer; D. Bak, W. Reljnders, J. Burger, L. de Jong, W. Bakker. Scheidsrechter is de heer Westerbeek. Aanvang Half drie. Helder 2 moet naar Amsterdam, en gaat op be zoek bij de Spartaan 3. Ook hier geldt hetzelfde parool als voor de spelers van het eerste. Doe allen uw best, en tracht door eendrachtig werken de eerste overwinning in den K.N.V.B. te ver overen. Helder 2 komt als volgt uit: J. Kossen; G. Schotting, A Schreuders; L. de Snaijer, W. de Jong, S. Spigt; W. Wieren, A Veen, C. Smit, A. C. Bak, J. v. d. Berg. Vertrek trein om 9 uur 45. Voor de andere elftallen verwijzen wij naar het N.H.V.B.-overzicht. Alleen de wedstrijd Helder 4BKC 2 is uitgesteld. Ook de adsplranten openen morgen de competitte. Helder A krijgt BKC A op bezoek. Aanvang 11 u. Voor Helder b is geen wedstrijd vastgesteld, terwijl Helder c te gen Helder d speelt. Aanvang 10 uur. Tevens wenscht het bestuur der H.F.C. Helder, de ouders van onze adsplranten bekend te maken, dat vanaf heden alle adsplranten onzer vereeniging medisch worden gekeurd. Den adsplranten wordt bekend gemaakt, dat iedere adsplrant verplicht is zich te laten keuren door den medicus. Den leden en adsplranten worden nog even her innerd aan den feestavond, die hedenavond in Casino gehouden wordt. Komt allen en viert de herleving van uw club; ook de ouders der adspl ranten wekken wij op dezen avond te bezoeken. Aanvang 8 uur. van herkauwende dieren of varkens aan gifte van de ziekte gedaan. BOTSING TIJ SS OH EN AUTO EN TRAM. NaibtU Burgerfbrug werd gisterenavond ongeveer 6 uur een bakkerswagen door do tram Alkmaar—Schagen aangereden. De nieuwe wagen, nog maar kort in hert bezit van den! bakker, werd zwaar be schadigd. De bakker ontving een hoofd wond' en kwam verder mot den schrik vrij. Diugeityke Stand va» Schaffen GEBOREN: Aaltje Maantje, d. v, K. Weel and eni G. Muntjewierf; Nellie, d. v. O. Domper en. P. Boerman. ONDERTROUWDB. Hoehemn en E. E. Piszchoik-a; A. Bakker en G. M. Rogge veen. POLITIE. Gevonden: een hoorn van een motor rijwiel, een parapluis, een rijwleï'plaatje. Verloren: een zwarte portemoniiaie, eeni vulpenhouder, een belastingplaatje, een bruine portennonnaie. Aankomen loopen: een hond. SCHAGER MARKTOVERZICHT De aanvoer van vette koelen was iets minder bij vorige weken, ofschoon er toch 74 waren aan gevoerd en allen verkocht, maar de prijzen waren ook iets minder, tot 58 ets. In kalf- en geldekoeien geen verandering, stug duur. Met de pinken ging net niet te best, handel aan den stug- gen kant. De handel in stieren was aan den stuggen kant, prijzen tot 40 ets. De handel in nuchtere kalveren was zeer gewoon. In paarden was wel wat handel De heer L. Vader uit Zijpe verkocht 7 stuks, dat wil wat zeggen, voor beste prijzen. Vette schapen stug. Lammeren hetzelfde. Fok schapen matig en de oude slachtschapen werden duur en vlug verkocht. In bokken en geiten was weinig te doen. De handel in biggen en schram men was matig. Vette varkens was aardig wat af er zijn er meer verkocht voor 28 ets. dan 31 Va dat is een groote achteruitgang. Op de kippenmarkt was het 't gewone doen, handel iets minder. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. Beft zal onze lozers bekend zijn, dat de stad Amsterdam er visch- en vleeschwin- kelis op na houdt. De een juicht deze win kels toe, en een ander keurt ze af, voora op grond dat er een concurrentie der par ticuliere afzet achter schuilt. Zooals de zaken nu staan zal deze toestand nog we eenogen tijd blijven. Opgericht in de oor logsjaren-, wegens behoefte, hébben de in.' stellingen langzamerhand geheel ingebur gerd. Over 1t geheel is de vleeschvoorzie- nim® meer gewild, dan die van visch. Deze laatste heeft in 1929 zelfs met ver lies gewerkt. De inkoop van visch bedroeg in dlat jaar, wij. bedoelen 1929, 155.722.07, de verkoop 232.166.60. Er was dus een 'bruto w'inst van 76.444.43. Het is zeer moedllij'k aan te geven, wat de oorzaken van dijt verlies -zijn, van gebrek aan reclame is hert verlies niet toe te schrijven. Op de winst- en verliesrekening komt voor redlla- mla eene post van 3068.70 voor. De stad! heeft dus den visohiverkoop niet te be hartigen wegens de groote winst die van particuliere zijde worden verkregen. Wti, vermoeden, dat de oorzaak van het verlies te zoeken is in eene te dure exploitatie. Wij hebben al meermalen opgemerkt, dat Verschenen bij Strervgholt en De Lange te A'dam: Een luchtvaartnummer van „Ons Nederland1". Het nummer begint met een foto; „Aankomst van een der verkeeratoestellen op Schiphol", terwijl we verder ook tal van foto's aantreffen van Schiphol en van Waalhaven. We vinden aan aantal lezenswaardige arti kelen, o.a. natuurlijk ook over Nederlandsch luchtverkeer in Europa en Oost-Indië door A. Pleaman, dir. der K.L.M. en K.N.I.L.M. en een over „Vliegen op langen afstand" door .Anthony H. F. Fokker. Verschenen bij Van HoJke-ma Warendorfs Uitg. Mij. te Amsterdam: het Augustus-num- mer vam „Onze Aarde". Prof. Dr. A. van Veldhuizen beschrijft veel Drentsch natuurschoon bij tal van mooie foto's en een kaartje. B. J. van Hattem zoekt het verder van huis en- breekt een lans voor het Spaansche San Sebasttan, dat hij veel mooier vindt dan het meer bekende Biarritz. Dan volgt een artikel over de zoo populair ge worden banaan en zijn cultuur. Dr. J. A. Bie- rens de Haan vertelt over het Diëng plateau, terwijl we met E. van Strien „Een uitstapje door de Fransche Jura" maken en F. van den Fan zijn „Zweedsche reisindrukken" verder vertelt. van 26 en 26 Sept. 1930. ONDERTROUWD: N. H. Striet en J. Jolen. GETROUWD: H. Th. Otten en E. Reese. J. L. Simonse en G. Droogendijk. H. Mooij en J. E. Baureis. BEVALLEN M. D. van Leeuwen, geb. Nieuwbuurt, d. M. J. Renser, geb. Ver- heijs, d. OVERLEDENA. A. J. Heesters, 59 jaar. E 9 Hoogendijk, wed. P. van Berkum, 65 jaar. satie door do geldelijke zorg dezer ver-1 a^es wa^ vfirt overheidswegè wordt onder- - - nomen veel duurder is, dan dalt, wat van particuliere zijde w-oirdt ondernomen. Zooi het ontbreken van eigenbelang daarvan de oorzaak zijn? Een volgende keer Iets over de vleescb- winkeia bouwing te helpen, houdt de Christelijke meisjesvereeniging gedurende drie dagen een bazar. Door de welwillendheid van het bestuur der Veilingsvereeniging heeft men hiervoor de beschikking gekregen over het veilingsgebouw, dat zich, door die groote ruimte uitstekend leent voor dit doel. Natuurlijk heeft men door het aan brengen van wat versiering en uitbrei ding van het aantal lichten het geheel een gezellig aanzien gegeven. Bij de opening der bazar, op Donder dagavond, ving het muziekcorps „Soli MOND- EN KLAUWZEER, De epidemie van helt mond- en kliaulw- zeer breidt zich niog steeds uit. Bijna a'llie bedrijven worden aangetast. In het laatst van Au-gustus was er door 4662 eigenaren Naar waarnemingen verricht in den mörgen -van 27 September. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 772.2 te Stornoway. Laagste stand 752.0 te Janmayen. Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, nevelig tot half bewolkt, waar schijnlijk diroog weer, iets warmer. OOK EEN REPUTATIE. „Ze jokken altijd!" De jongste vroeg naar tram'boekjes da kleine, vast saamgepenste blokjes die overblijven als de conducteur z'n honderd kaartjes hieeft uitgegeven. „Waarom vraag je ze zélf niet aan don bus-bestuurder?" Hij keek hooigst-ornstlg. Toon schudde hij, verontwaardigd over zóóveel groote- mensohen onnoozelheld), krachtig hert kleine hoofd'. „Nee paps. Die autobus-mannen jokken altijd. Ze -zeggeni imorgon; en.we krij gen zie nooit!"

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 19