glÜBSMJTS FIIMiAHTHRACIEÏ STOOKT GEMENGD NIEUWS Radiografisch Weerbericht. Het voordeallgst. Nog zomerprljzen. Amfoor Zwasnstraat t—i Ttlef. no. 12443£. dering van het gebruik van importartike len ten koate van het verbruik van het N ederlandache fabrikaat. Tenslotte wordt het betreurd dat thans rauweiyk weer wordt ingegrepen in deze moeilijke branche, op gevaar af dat het geen de laatste 2 jaar met zorg en moeite is tot stand gekomen, wordt ondermijnd. Op deze gronden wordt met den meesten drang gevraagd het Wetsontwerp te ver werpen. BAAD VOOR DB SCHEEPVAART. De Raad voor de Scheepvaart heeft gisteren een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het ongeval, op 8 Juni, over komen aan bet s.s. »Nijkerk«door het varen tegen tien sluismuur te IJmuiden was het schip zwaar beschadigd. Het schip, behoorende aan da Vereen. Ned. Scheepvaart Mijen, voer van Amsterdam naar zee. Het meet 6763 bruto reg. ton. De gezagvoerder was, naar hij ver klaarde, van het vertrek van Amsterdam af, steeds op de brug geweest. Een loods was aan boord en gedurende den tocht door het kanaal stond een kanaalbestuur- .der aan het roer, Na het passeeren van de Velserbrug werd juist zooveel vaart beioopén dat het schip 'bestuurbaar was. Ongeveer 600 M. voor de sluis is de kanaalstuUrder ver vangen door een kwartiermeester (Las- caar). Hij had het schip rustig. Toen de »spring« reeds aan den wal was, viel er een plotselinge windvlaag in, kracht circa zes, uit het Noorden, waar door het schip over zijn geheele lengte naar lij woei en het achterschip tegen de remming viel, waarna het, mede door de veerende werking van de remming, met het voorschip naar stuurboord overschoor. Onmiddellijk werd órder gegeven om den spring, waarmede men in de hand liep, om een paal te leggen en in den kuil te houden. Daar men nog geen slagen genoeg om de bolders had, kon men niet voldoende houden, daar alles zeer snel gebeurde. De sleepboot was, even na het pas seeren van de Velserbrug, in overleg met den loods, van voor naar achter ge zonden, zij was reeds geruimen tijd vóór aankomst in de sluis achter vastgemaakt. Zij was geheel gereed om te trekken. Zoodra de beweging naar stuurboord met het voorschip optrad, gaf de loods drie stooten op de fluit. De gezagvoerder heeft de sleepboot Tnet hoorer. antwoor den, maar heeft de sleepboot dwarsop zien trekken stuurboord-achter. Hij wist niet aan welke zijde de sleepboot vast gemaakt was. Terzelfder tijd gaf de loods order om volle kracht achteruit te draaien, dit werd onmiddellijk uitgevoerd en de ma chine werkte krachtig. De kapitein heeft order gegeven om kurkzakken tusschen het schip en den sluismuur te houden. Ondanks deze pogingen kon niet worden voorkomen, dat het schip ter hoogte van luik I stuurooord-zijde. tusschen hoofd- dek en tusschendek, tegen den sluismuur aanstootte, waardoor 7 spanten en drie huidplaten werden beschadigd. Alle scha de was boven water, er was een lekkage. De reis i3 naar Hamburg vervolgd, daar is de schade hersteld. Het sluishoofd had vrijwel geen schade. De kapitein zeide voorts, dat hij, als hij toen sleepbooten bad gehad, een aan varing had kunnen voorkomen. Hij had het echter steeds met «ón sleepboot gedaan. De loods zeide, dat hij bij het vertrek uit Amsterdam had gezegd, bij de sluis twee sleepbooten noodig te hebben. Bij de sluis had hij daar niet mïer over ge sproken. Hij meende ook, dat, als er bij de sluis twee sleepbooten waren geweest, de aanvaring zou zijn voorkomen. De hoofdinspecteur van de Scheep vaart, de heer O. Fock, meende, dat de aanvaring is te wijten aan de plotselinge windvlaag. Het juist invaren is een kwestie van meters. Hij meende ook, dat iwce sleepbooten gewenscht zouden zijn geweest. In het algemeen was hij van oordeel, dat er meer van sleepbootkracht gel)ruikt moet worden gemaakt en dat ..cis erdam dit niet aangenaam ia. i-aier uitspraak. „PENSIOEN-CENTRALE-, Vers;henen is het jaarverslag ovr 1929 van de Nederlanidsohe Centrale Vereeni- ginig voor Pensioenverzekerirug van Maat schappelijke Werkers („Pensioen-Cen trale"), Amsterdam. Uit het jaarverslag blijkt, dat deze nog jonge organisatie in het verslagjaar sterk is gegroeid. Op 31 December 1929 bedroeg het aantal aangesloten Instellingen voor Maatschappelijk Hulpbetoon en Algemeen Nut, welke door middel van de „Pensioen- Centrale" een pensioenregeling voor hun pex'soneel haddien tot stand gebracht, 99 (op 31 December '28 72), welk aantel op den datum van het uitbrengen van het verslag reeds tot 160 was gestegen. De organisatie treedt met succes op als advi seur der Instellingen. In het verslagjaar werdi aan 500 Instellingen advies in verze- kerings-aangelegendieden gegeven. Meer en meer blijkt, dat de Instellingen de be zwaren gaan voelen van het ontbreken van regelingen, of het vormen van eigen kleine londsjes voor dit doel. Het jaarverslag aakt me ding van de nuttige samenwer- ing der „Pensioen-Centrale" met (ie zus- •:r-emeniging „De Invaliditeits-Coöpe- ie", welke in samenwerking tusschen de „Pensioen-Centrale", de Nederlandsche "w*"j Centrale Vereonlglng tot Bestrijding der t,b.o. en de Nederlandsohe Vereen)ging „Het Groene Kruis" werd gesticht. Het bedrag der door de aangesloten Instellin gen verzekerde renten bedroeg gekapitali seerd ruim 8 millioen gulden, terwijl het bedrag der premie bedroeg J 128.612.61. De rekening en verantwoording is door notaris J. Klopper nagezien en accoord bevonden. Bijzondere aandacht verdient stijging van het bedrag dat door die Maatschappij, bij welke die „Pensioen-Centrale" de ver zekeringen heeft ondergebracht, is gestort als pand voor de richtige nakoming der verpllohtingen der Maatschappij tegen over de pensioen-Centrale" en hare ver zekerden. Dit pand vertegenwoordigt thans een waarde van 288.438. In do ver gadering, waarin het jaarverslag werd vastgesteld, werd tevens besloten, dat dit jaar do veireeniging voor hot eerst zal ge bruik maken van haar recht om door een deskundige te doen constateeren, dat het bedrag der als pand gestorte fondsen overeenstemt met de wiskundige reserve voor de door bemiddeling der „Pensioen- Centrale" gesloten verzekeringen. In dezelfde vergadering word besloten tot aanstelling van een administratrice; als zoodanig werd benoemd Mevrouw S. EvertsPalstra. Tot lid van het algemeen bestuur werd benoemd Prof. Mr. G. Rus- sel, directeur van het Amsterdamsch Trusteekantoor. Tot leden van het dage- lijksch bestuur werden benoemd de heer Russel voornoemd en de heer Dr. M. R. Heynsius van den Berg, directeur der Am- sterdamsche Vereeniging tot Bestrijding der t.b.c. Inplaats van mr. J. Everts, die zijn functie als voorzitter had neergelegd in verband met zijn echtgenoote tot admi nistratrice, werd gekozen de heer D. W. H. Patijn. Mr. Everts zal als gedelegeerd lid aan de „Pensioen-Centrale" verbon den blijven. Zoodat het Dagelijksoh Be stuur thans is samengesteld als volgt: D. W. H. Patijn, voorzitter; mr. H. A. Har- togh, penningmeester; mr. J. Everts, Ge delegeerd lid; A. J. da Costa; mevrouw A. M. KoekMulder; dr. M. R. Heynsius van den Berg; prof. mr. G. Russel en mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken. De vergadering hechtte voorts haar goedkeuring aan verschillende wijzigin gen in het contract met de „Eerste Neder landsche Verzekering Maatschappij op het Leven tegen Invaliditeit". LUCHTVAART. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIË. Het eerste postvliegtuig op weg naar Ned.-Indië, is gisterochtend 5.47 uit Bang kok vertrokken en gistermiddag 12.47 te Medan aangekomen. Alles was wel aan boord. Vandaag wordt de reis voortgezet. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIË. Het tweed# vliegtuig te Sofia. Het tweede postvliegtuig naar Ned.- Tndië is gisteren om 6 u. 35 pl. tijd van Do 'dapest vertrokken en om 11 u. 50 te öofla geland. Alles was wel aau boord. DE R. 101 NAAR INDIË. Het vertrek. Het vertrek van de R 101 is bepaald op hedenavond ongeveer 9 uur. De min. van luchtvaart, Lord Thomson, de chef van de civiele luchtvaart, Sir Sefton Brancker en kolonel Richmond, de ont werper van het luchtschip, makeu de eerste reis als passagiers mee. Comman dant is kapitein Seott. DE VLIEGTOCHT VAN MEVROUW VICTOR BRUCE. Mevrouw Victor Bruce ia gisteren met haar vliegtuigje op weg naar Tokio te Bagdad aangekomen. VLIEGTUIGBOTSING. Twee jachtvliegtuigen van het 44ste regiment te Le Bourget zijn vóór een spiegelgevecht met elkaar in botsing ge komen. De eene vlieger heeft zich met zijn valscherm gered, de andere is ver brand. Binnenland. DE MOORD IN DE WILLEBRORDUS- STRAAT TE ROTTERDAM. Vrijdagmorgen is de 22-jarige Gerrit M. uit Oss, verdachte in de zaak betreffende den moord op zijn schoonzuster, Mejuf frouw M. uit de Willebroi dusstraat te Rotterdam, naar het huis van bewaring overgebracht en ter beschikking van de justittie gesteld. Sedert zijn voorloopig verhoor, op den morgen na zijn arrestatie op het station te 's-Hertogenbosch, is liij door den inspecteur van politie van den justitieelen dienst van het bureau aan den Hergsingel, den heer W. van den Berg, nog een paai' keer nader gehoord. De verdachte is daarbij volledig blijven bekennen en zijn houding is cynisch kalm. Hij neeft een uiterst volledig ver haal gedaan van al zijn g diaging ine durende den tijd w. Ik' i bi,, m K ter- dam lieeft doorgebracht. 'ry HENRY FORD TE ROERMOND. De bekende autofabrikant uit Detroit, Henry Ford, arriveerde Vrijdagmorgen om 11 uur uit Keulen, waar hij voor de nieuwe Fordfabrieken Donderdag den eersten steen had gelegd, aan het grens- kantoor Rotenbach bij Roermond. De heer Ford verklaarde verheugd te zijn Neder land een bezoek te kunnen brengen, daar hij zich een halve Nederlander voelt. Zijn moeder was n.1. van Nederlandsche origine. De Amerikaansche automobielkoning Henry Ford heeft des middags een be zoek aan Eindhoven gebracht, in het bij zonder aan de Philips-fabrieken, waar hij onder leiding van dr. A. F. Philips de laboratoria en de radio-afdeeling be zichtigde, en vervolgens de Philips kleu terschool en het ontspanningsgebouw. Vrijdagavond is Henry Ford te Rotter dam per auto aangekomen op zijn rondreis door Europa. In dep loop van den avond heeft de burgemeester, mr. P. Drooglever Fortuyn, den heer Ford be zocht en hem namens de gemeente een tocht door de havens aangeboden, welke tocht vandaag ?al worden gemaakt. Vanavond vertrekt Ford, die vergezeld is van 'zijn echtgenoote en zijn secretaris, naar Engeland. Er was bij zijn aankomst veel belang stelling. VERGETEN BIOSCOOPBEZOEKER. Een Ntderlandsch zeeman, die gister avond het Thalia-theater in de Hoogstraat te Rotterdam bezocht, is er tijdens de voorstelling in slaap gevallen.' Hij heeft de heele voorstelling uitgeslapen en heeft niet gemerkt, dat de bioscoop gesloten werd. 's Nachts werd hij wakker en ontdekte dat hij opgesloten was. Hij heeft toen maar rustig zijn slaapje hervat en kon 's morgens, toen de deuren opengingen, geheel verkwikt de straat op wandelen. POLITIEAGENT VOOR DE RECHTBANK. Voor de Vierde Kamer der Amsterdam- aehe recntoanK hau zich gistei en te ver antwoorden de öi-jange Amsteidamsche politieagent J. van verdacht .van mis handeling. Toen de jongen des middags werd vrij gelaten, voelde hij zien met wel; ^des avonds kreeg hij een neusbloeding. Op 3 December werd de hulsdokter er bij ge haaid; deze vond den toestand ernstig. De jongen werd opgenomen in het gasthuis aan den Overtoom, waar hij 4 December overleed. Dit is de lezing zooals deze oorspron kelijk door de lainiiie van den jongen is gegeven. De agent verklaarde ter zitting geheel onschuldig te zijn aan mishandeling. Ver dachte vertelde, dat hij den jongen aan hield op den Admiraal de Ruyterweg wegens links rijden. De jongen was direct brptaal opgetreden en had geweigerd zijn naam op te geven. Verd. had toen den jongen gesommeerd mede te gaan naar het bureau. Kool had toen gezegd, dat hij dan maar naar het bureau gereden moest worden. Verd. wei gerde dit, zette de fiets van den jong/i tegen den muur en wilde K. naar het bu reau brengen. De jongen, aldus verd., ver zette zich hevig. Ten slotte kwam een oollega ter plaatse en samen brachten zij den jongen naar het bureau. Een ooggetuige, een makelaar, wonende te Amsterdam, vertelde, dat hij met zijn auto in de nabijheid Stond: „We zagen een agent met een struisischen jongen ge- sticuleeren". Dit gesticuleeren bleek ech ter te bestaan uit hevig verzet en door klappen van den jongen. Volgens verkla ringen van dezen getuige bleef de agent uiterst kalm. „Als 't mij gebeurd was", aldus de makelaar, „zou ik den jongen een pak slaag hebben gegeven". Een sigarenwinkelier, die in de nabij heid woonde en het geval vanuit de verte gezien had vond dat de geheele zaak zich nogal kalm had afgespeeld. Er werd ge rukt en geduwd maar er werden weinig slagen uitgedeeld. Nadat nog eenige getuigen waren ge hoord was het woord aan den officier van Justitie mr. Van Dullemen. Spr. achtte de ten laste gelegde feiten niet wettig en overtuigend bewezen en eischte vrijsprak 'van verdachte. Uitspraak 17 October a.s. Buitenland. DE ZEVEN HOLLANDERS OP JAN MAYEN. Naar aanleiding van de berichten over het vinden van de stoffelijke resten der zeven Hollanders, die in 1634 op Jan Mayeneilahd omkwamen, had de „Tel." een onde.rhoud met den heer E. Voftte, secretaris van het Kon. Ned. Aardrijks kundig Genootschap. De heer Voüte bevestigde volkomen de mededeeling van den marconist op Jan Mayeneiland, nl. dat de gedenksteen, die vanwege het genootschap dezen zomer naar de historische plaats is overge bracht, i iet geplai tst is op het graf der onfortuinlijke poolvaarders. Dat was ook niet de bedoeling van deze daad van piëteit. Men heeft de nagedaohtenli der moedige zeevaarders sleohts willen eeron, door het plaatsen van oen herinnerings inscriptie aan de baai, die naar hen ge noemd ls. Inmiddels meende de heer Voüte. even als de Noorsche expert Birger Jaoobsen, alsnog eenige reserve in acht te moeten nemen. Met belangstelling wachten hij en zijn medebestuurderen nadere gegevens af. Mocht inderdaad de identiteit der ge vonden graven bewezen zijn, dan is het niet onmogelijk dat het bestuur van het Kon. Ned, Aard. Genootschap zal over wegen, den overblijfselen der „seven Dutchmen" een waardige laatste rust plaats te bezorgen, om in hen tevens de andere ondernemende Nederlandsche zee vaarders te eeren, die onze vlag overjle wijde wereldzeeën, zelfs tot onder dcii poolcirkel, voerden.. DURE SCHOONHEID. De Amerikaansche handelaars in schoonheidsmiddelen en de salons, waar die middelen op «de dames worden toe gepast, mogen, naar het blijkt, bogen op een bloeiend bedrijf. De Amerikaansche schoonheidsleveran ciers zijn dezer dagen te New York in congres bijeen geweest. Ter vergadering werd medegedeeld, dat de Amerikaansche vrouwen per jaar 700.000.000 dollars aan schoonheidsmiddelen en -behandeling uitgeven. ROEMEENSCHE ROOVERS KLEEDEN AUTOBUS-PASSAGIERS UIT. Uit Boekarest wordt bericht, dat op den straatweg naar Constantza een volle autobus door straatroovers is aangeval len, die niet alleen de passagiers geheel uitplunderden, maar hun ook vrij wel alle kleeren afnamen. Zij namen ook de auto mobielbanden mee en vernielden den motor met revolverschoten, teneinde te beletten, dat men spoedig de politie zou waarschuwen. TREINBOTSING TE PARIJS. Gisteren avond zijn bij het station St. Lazare te Parijs twee treinen tegen elkaar gebotst. Tot nu toe zijn 6 dooden geteld. Het ongeluk geschiedde met een trein, die van het station St. Lazare om 19.15 uur naar Nant'es vertrokken was. De andere trein was een goederentrein, die uit Dieppé kwam en naar Clichy moest. Een tweede klasse-wagen werd in elkaar gedrukt en op den bagagewagen gescho ven. Er zijn twee wagens geheel vernield. Het ongeluk werd nog ernstiger door het feit, dat de passagiers in paniek over de rails vluchtten, terwijl er een andere trein aankwam. Over de bot3ing wordt nader gemeld: De naar Nantes vertrekkende volle tre n is even buiten het station door niet op gehelderde oorzaak op het spoor van den anderen gereden. De locomotief en twee wagens van den aan rijdenden trein wer den ernstig beschadigd. De reizigers liepen in de verwarring oudanks de waar schuwingen van het treinpersoneel over de sporen. Op dat oogenblik reed een trein binnen, die op het station St. Lazare moest laden. De zich op de rails bevin dende passagiers werden door dezen trein gegrepen. NA DEN STORM. Te (Soncarneau zijn 7 mijnenvisschers, die sedert den storm van 20 September vermist waren, teruggekeerd. Zij waren door schepen van de marine opgepikt. Thans ontbrekiD er nog aeht. Marine-berichten. Legerberichten. Haven van Nieuwediep- Naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 October. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsen Meteri'oil'ogische Instituut te de Bilt. Hoogste stand 772.9 te Weenen. Laagste stand 742.0 te Akureyri. Verwachting: Matige, wellicht tijdelijk krachtig, Z. W. wind, zwaar bewolkt tot betrokke> met tijdelijke opklaringen, waarschynJU enkele regenbuien, weinig verander» g ji temperatuur. <rn...i. ■ujmjwm>wwii.(tw'--vi«'?-''aniaeMnef- Sluismuur te IJimulden aangevaren. Het eerste postvliegtuig te Medan aangekomen. Jben is-jarige jongen, D. A. Kool, fiets- joiigen m dibnst van een poexier, reed in yen nauiidnag van den bosten i>ovewoei niet zijn iiets aan uen verkeerden kant van uen Auiuiraai de Ruyterwe^. Een agent in burger gelastte hem ar te stap pen. De jongen wnde zjju naam met op geven en werd door den agent naar het ouieau gebracht. De ov ei m enging zou echter niet heb- oen piaats genad zonder üandtasteiyk- neuen van den agent. De agent zou uen jongen een hevigen vuistsiag hebben toe gediend en hem in de üezen hebben ge trapt. 6 dcoden, 30 gewonden. Bij Kon. besluit Tan 29 September is met 1 October bevorderd tot kapitein-luitenant ter zee de luitenant ter zee ie ld. S. van Ramshorst. Luitenants ter zee 2e lel. der marfnereserve J. D. Jibben, W. H. die Graaff en R. Rijkeus zijn ontheven van hun plaatsing bij de ond'er- zeedienstkazerne te Willemsoord1 en in het ge not van groot verlof gesteld t Luitenant ter zee 3e ld. C. H. F. Brilnich vom Brainich Felth wondt 21 derer overge plaatst, van de marinekazerne te Willemsoord, aan boord van Hr. Ms. torpedobootjag^r Witte de With te Nieuwediep. De luit. t. z. 3e ld. A. H. J. van der Schatte Oli- vier wordt den löen Oct. ter beschikking gesteld en vertrekt 4 Nov. per s.s. Chr. Huijgens naar O.I. De lult. t.- z. 3e kl. H. W. R. Krauss wordt den iOen ter beschikking gesteld en vertrekt den 29en October a.s. per s.s. Baloeran naar O.-I. De Lult. t. z. 3e kl. P. G. J. Snippe wordt den len November ter beschikking gesteld en vertrekt den 26 Nov. per s.s. Slamat naar O.-I. De luit. t. z. 3e kl. D. B. van Heuven wordt den IOen Oct. ter beschikking gesteld en verbekt den 29en Oct. naar O.-I. De officier van administratie 2de kl. S. Groot is den 20sten Oct. a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. Heemskerck; de officier van den marinestoom vaartdienst 2de kl. H. de Vries Hzn., den lOden Nov. bij de Rijkswerf te Willemsoord en de offi cier van den marinestoomvaartdienst 2de kl. Z. Zietse bij 's Rijkswerf te Willemsoord, is den 21den Nov. a.s. ter beschikking gesteld. 25 Oct.: maj ..-schrijver D. van der Kamp van W.s. W. o. naar Mar.kaz. W.o. De sergt.-vliegt.m. V. J. Veder is bestemd een der eerstvolgende maanden naar O.I. te worden uitgezonden. De onlangs nieuwbenoemde luitenants ter zee 3e kl. B. C. Fock, S. H. Rosier, J. Fockc, M. J. VoS en S. S. W. van der Woude, alsmede offi cieren van den marinestoomvaartdienst 3e kl. H. van der Houwen en G. E. J. Groenendaal zijn be stemd voor den dienst in Oost-Indië en 1 dezer met de Indrapoera daarheen vertrokken. BIJ K.B. is de Kapitein op non-act. G. van R01- sum. van het wapen der infanterie, op verzoek eervol ontslagen uit den militairen dienst en be noemd tot reserve-officier van speciale diensten bij den gen. staf. De dienstpl. sergeant-administrateur H. Groot, van het regiment kust-artlllerie, is met ingang van 2 October 1930 aangesteld tot dienstpl. sergeant majoor-administrateur. De dienstplichtigen lichting 1930, le ploeg, van het regiment kust-artillerle, zullen op 18 October a.s. in net genot van groot verlof gesteld worden. De dienstplichtige C. Ouwehand, van het regi ment kust-artillerle, is op 29 September toegelaten tot een vrijwillige verbintenis als cadet bij H» K.MA -I Op 25 October a.s. zullen door het vrijwillig landstormkorps luchtwachtdienst ln de stelling Den Helder oefeningen worden gehouden, in den Lucht wachtdienst. Bevordering bij de Landmacht. Bij K. B. zijn benoemd: bij het wapen der infan terie, tot kolonel de luit-kol. J. G. Lutz, comman dant 3e R. I., bij de artillerie tot gen.-maj. H. K. Koster, comm. van het korps luchtdoel-artillerie, bij de mil. adm. tot kol. de luit.-kol. C. Roos, contr.- mil.-adm., bij den mil. pharm. dienst, tot dir. mil. apoth. met den rang van majoor de mil. apoth. der kl. A. C. Hoyse, wien sedert de titul. rang van dlr. mil. apoth. met den rang van maj. werd toege kend: is eerv. ontslag uit den mil. dienst verleend aan: kol. der lnf. J. G. Lutz, lult.-kol. L. Schutte, commd. 18e R. I., lult.-kol. F. E. Knoote, van den staf Vlle I. B. luit.-kol. A. M. Mol, van stof VI en I. B. luit.-kol. A. M. Mol, van staf VI e. I. B., luit.-kol. L. G. A. van der Reyden, van den staf III I.B., majoor A. M. C. Seeuwen, van den staf IV I.B., majoor J. E. P. Roelaius, van den staf VII1.B., ritm. met tit. rang van maj. jhr. J. K. van Naerssen, van staf cav. toegevoegd aan dir. remontewezen, gen.maj. art. H. K. Koster, kol. A. E. Kist, commdt. III I.B. luit.-kol. T. A. Palhiret Hooglandq commdt. 3e reg. veld.-art., luit.-kol. J. Kloosterhuls, van staf art. toege' xegd aan direc teur voor materieel der landmach:, lult.-kol. int. W. Jansen, toegevoegd aan Hoo: lint., kol. mil. adm. C. Roos, luit.-kol. G. F. Sloot, contr. mil. adm., maj. mil. adm. H. van de Erve van reg. gren., dir. mil.-apoth. met den rang van majoor A. C. Huysse. en mil.-apoth. le kl. I. Koster, wien sedert de tit. rang van dir. mil. apotheker met rang van majoor werd toegekend, aan luit. kol. C. Ko ning, commandant 150 R.I. op verzoek aan maj. J. S. M. Simon Thomas, van 13e R.I., gedet bij luchtv.-afd.; zijn benoemd: bij de intendance, tot res.-lult.-kol. de eerv. ont slagen luit.-kol. W. Jansen, bij de lnf. tot rei. kol. de res. lult.-kol. H. H. Timmermans, van 7e R.I. en de eerv. onts!. kol. J. G. Lutz, tot res. lult.-kol. de eerv. ontsl. kol. L. Schutte en L. G. A. van der Reyden. tot res. maj. bij 2e R.I. de eerv. ont slagen maj. bij 2e R.I. de eerv. ontslagen maj. J. C. M. Simon Thomas; bij het wapen der artillerie; tot res.-kol. bij den staf de eerv. ontsl. kol. A. E Kist, tot res.-luit,-kol. IVe art. brig. de eerv. ontsL luit.-kol. T. A. Palairet Hooglandt, bij den mil. adm. tot res.-majoor de eerv. ontslag majoor H. van de Erve, is de tit. rang van lult.-kol. toege kend aan den eerv. ontsl. majoor-tit. jhr. J. K. van Naerssen, is den res. off. van gezondh. 2e kl. R. S. Zandt eerv. ontsl .verleend; benoemd tot off. van gezondh. 2e kl. de heer R. S. Zandt, is aan H. Lacrooy op verz. eerv. ontsl. verl. als techm» ambt. el kl. der genie. Op 6 October a.s. zal hier aankomen een deta chement van het korps luchtdoel-artillerie uit Utrecht ter sterkte van 49 onderofficieren en 138 korporaals en soldaten tot het houden van schiet oefeningen in de Stelling van Den Helder. Aanbesteding ligstroo. De levering van ligstroo voor het Garnizoen te Den Helder, gedurende het tijvak van 1 November 193031 October 1931 is door den Minister van Defensie opgedragen aan den heer D. Bonselaar alhier, tegen den prijs van f 39.per 1000 K.G. Verstrekkingen aan soldaten-menages. Bij wijze van proef zal bij het Leger voortaan ook komijnen-kaas (Leidschc kaas) worden ver strekt. Overplaatsing. De sergeant-majoor-instructeur P. Asma. uit de gemeente Den Helder, is overgeplaatst van het 21e bij het 5e Regt lnf. te Amersfoort. Een waarschuwend woord van den Miniataf. In verband met de op 4 October door de Onder- officlersvereeniging der Landmacht „Ons Belang te houden openbare vergadering, heeft de Minister van Defensie er de aandacht van het Hoofdbestuur op gevestigd, dat alles moet worden vermeden, wat de militaire deelnemers aan deze vergadering in conflict zou kunnen brengen met het bepaalde ln het Reglement betreffende de krijgstucht. 2 Oct. 1930. Vertrokken „Agnettoe" van.' Den rieldier naar Vejle.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 14