Boeken IVAN WILLIGEN I Fa, w» C. Rei j LINNENKASTEN TEXELSCHEAUTO- SPUIT-en LAKINRICHTING nieuw en gebruikt Spotprijzen TEXEL (de Waal) het adres voor het Spuiten of Lakken van Uw Auto. VERVQERKOSIEÜ van de wagen V638 ONZE REKENING. aannemervan schilderwerken Voor de Kantoor Schrijf Lees levering van Studie houden wij ons beleefd aanbevolen, Anna Pauiowna. Breezand. Wieringen. g!llllllllllllllllilllilllllllllllllllll| ELECTRISCHE GLOEILAMPEN HALF WATT TYPEN 40 watt 65 ct. 75 watt 80 ct. Kogellampen voor Schemerlampjes geheel gematteerd, 60 ct. WtSTSTRAAT Schagen. Marktberichten. Visscherij berichten. Stoomvaartberichten. Kota Tjandl, t., pass. 2 Oct. Kaap del Armt. t atria 3 Oct. te Batavia. en (teelde mede, dat de heer W. Brouwer, gem.-veldwaohter te Den Burg, zich bereid verklaard 'had, voorloopig als instructeur op te treden; de heer Brouwer is in dienst geweest bij de maréchaussée's en is daar door geheel op de hoogte van de Paarden sport. Burgemeester Oort heeft den heer Brouwer bereidwillig verlof gegeven op proef 'voorloopig twee maanden, de Rijver- oenliging alhier te leiden. Verder gaf de heer Keesom zijn sp'ijt te kennen, dat nog niet enkele leden meer tot de Vereen, waren toegetreden, vooral en kele dames zouden het bestuur zeer wel kom zijn; als nieuwe leden hadden zich alleen aangemeld de hoeren J. Lips en A. Wuis. Uit de besprekingen, die over deze op merking van den voorzitter in de verga dering ontstond, bleek, dat .enkele dames nog gaarne aan de oefeningen zouden wil len deelnemen, doch dat verschillende ouders nog weifelen met het geven van toestemming. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de heer Brouwer er bizonder op staat, dat de oefeningen in een gesloten manége zullen plaats hebben. Zulk een manége kan, naar de meening van de bestuurs leden, gemakkelijk dioor de leden zelf wor den gemaakt» zonder veel kosten. Men zou hiertoe kunnen bezigen gecreosoteerde palen, die naar buiten schuin worden ge plaatst, waaraan een breede plank wordt bevestigd, die met groene carbolineum kan worden gekleurd. De manége zal ongeveer 20 bij 40 M.' groot moeten zijn. Aan den heer Eelman, de eigenaar van het oefen terrein zal verlof tot plaatsing van deze manége worden gevraagd. De leden verklaarden zich bereid voor den bouw hiervan enkele avonden te be steden. Vervolgens kwam de wekelijiksche oefendag in bespreking. Na eenige dis* cussies werd besloten indien de heer Brouwer daartoe gelegenheid heeft de Zondagmiddag te bestemmen, aanvang 2 uur. Hierna kwam de heer Brouwer ter ver gadering, die na kennismaking met de leden, mededeelde, dat de Zondagmiddag hem een zeer ges hikte 'tijd scheen voor de oefeningen, alleen was 'hiji bang, dat dan wat veel publiek aanwezig zou zijn, hetgeen niet direct bevorderlijk is voor den goeden gang van zaken. De voorzitter deelde echter mede, dat het perceel land van den heer Eelman, waarop de oefeningen worden gehouden, groot ge noeg is om van het publiek, dat op den weg moet blijven, geen hinder «te hebben. Het bleek, dat de heer Brouwer het voor nemen heeft de rijoefleningen geheel vanaf de grondbeginselen: te beginnen; vermoe delijk zal daartoe ook dikwijls zonder stijg beugels moeten worden gereden. De lessen zullen Zondag om 2 uur des middags beginnen; daar de manége voor dien tijd nog niet gereed kan zijn, zal voor loopig op de oude wijze worden geoefend. Nog werd de heer J. Lips aangewezen voor inning der contributie, waarop de vergadering door den voorzitter werd ge sloten. Den Hoorn. Ter gelegenheid van de 55-jarlge echt vereniging van den heer en mej. J. Witte- Schraag, bracht het muziekgezelschap „D.E.K." een serenade. De Gocksdorp. Met den aanleg van den dijk, die moet dienen tot bescherming van de landerijen, behoorende tot de hofstede „Het Eierland- sche Huis", is men heden gereed ge komen. Onder leiding van de heeren A. Vonk (aannemer) en W. v. d. Hoek, vas ten arbeider in dienst van het waterschap Eierland is een knap stuk werk afge leverd, dat werkelijk gezien mag worden. Het werk is een maand eerder voltooid dan de oorspronkelijke berekening was. JOH. EELMAN Pz. Meubelmakerij Stoffeerderij Prijzen en foto's op aanvraag is ook voor Den Helder en Omstreken Door eigen werkkrachten loge prijzen. Vraagt offarte aan J.C.ROEPERPz. Den Burg, Texel. DEN BURG TEXEL GEBOREN: Hendrica, d. v. A.Buninp en G. Zuidema; Maartje Guda Alberta, d. v. O. Wuis en J. van Leeuwen; Jo- hannes Bartholomeus, z. v. O. Duineveld en A. H. A. Prins. Voor rekening van den autobushouder H. Naastepad, alhier, zal aan de Spoor- buurt, naast het veilinggebouw, een woonhuis met garage worden gebouwd. Onder den veestapel van den heer J. Lindenbergb, Boormansweg, is mond- en klauwzeer geconstateerd. In de maand September zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan het Gereformeerd Kerkbestuur, tot het bou wen van een pastorie, een Kerkeraad- kamer en een vergaderlokaal; aan C. Wuis tot het bouwen van een schuur. POLITIE. Gevonden: een slinger van een auto. Inlichtingen ter secretarie. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. H. Hazenberg uit Winschoten; S. van den Oosterkamp uit Rhenen; J. J. W. Pranger geb. Engel en gezin uit Alkmaar; J. G. Boere uit Leimuiden; A. van der Laan uit Den Helder; mej. A. E. Oudshoorn uit Noord- wijk; L. Wiggers uit Nieuwe Nied rp; mej. A. C. M. Huijg uit Hulst; mej. A. Naber uit Zijpe; W. C. J. van der Salm uit Lisse en R. Veen uit Steen wijker- wold. Vertrokken: J. O. van Beusekom naar Zijpe; A. Jongman naar Den Helder; J. Raap naar Haarlem; J. Bartelds en gezin n. Den Helder; J. Blotendal en gezin naar Den Helder; F. Bonenkamp-Bossen naar Spanbroek; mej. O. van Bostelen naar Sassenheim; J. D. Blaauboer naar Velsen; D. van der Wal en M. Kuipers naar Leinsterland; J. Doef naar Andijk, mej. J. Simons naar Den Helder; M. de Schipper—Traas naar Den Helder. In de op 2 dezer gehouden ledenver gadering van de woniiïgbouwvereeniging „Anna Pauiowna" zijn 31 van de 36 nieuw gebouwde woningen op „Ceres" verhuurd. Naar wij' vernemen is onze plaatsge noot, de heer J. Muntfjewerf, benoemd tot slager aan de Verwerkingsinrichting te Schiagen. Een strooklamp op het land van de Wed. van IJ. geraakte Vrijdagmiddag, waarschijnlijk door vonken uit een pijp, in brand. Hoewel de brandspuit spoedig ter plaatse was en het vuur met twee stra len aanpakte, bleef er van het stroo niet' veel over, dat nog geschikt zal zijn voor gebruik. Vijftien zak bollen en een zak kunst mest, die er voor den den regen onder ge borgen waren, gingen mede verloren. ZUIDERZEEWERKEN. Het persen van zand nabij de brug- hoofden in den sluisput te Den Oever is dezer dagen gereed gekomen. Thans is men reeds begonnen met het maken van de steenglooiïng van genoemde hoofden en naar wij vernemen zal men ook spoedig beginnen met het volpersen van de cais sons bij de schutsluis. Het werk in den put vordert sneL TELEFOON. Zooals uit den dezer dagen verschenen nieuwen telefoonlijst blijkt, breidt het aan tal aangeslotenen te Den Oever zich ge stadig uit. Thans tellen wij voor Den Oever reeds meer dan 40 aansluitingen, terwijl er voordat de Zuiderzeewerken in uitvoering kwamen, ongeveer 5 abonné's waren. „SPES-SALUTUS". De dansclub van bovengenoemden naam heeft Woensdagavond in de zaal van den heer Wemmenhoven het winter seizoen ingezet met een dansavond. BEZOEK AAN DE ZUIDERZEE WERKEN. Een groot aantal leerlingen van het Kennemer Lyceum te Haarlem bracht Woensdag een bezoek aan de Zuiderzee werken. NIEUWE GARAGE. Aan den aannemer, den heer P. Ez. Bakker, is de bouw van een nieuwe autogarage voor den heer J. Bakker MJohz. te den Oever opgedragen. De garage komt te staan op bouwterrein aan de Hofdwarsstraat aldaar. DE SCHELPVISSCHERIJ. Een zestiental vaartuigen zdjn j.1. Woensdag voor hiet eerst ter schelpvis- scherij in dit seizoen uitgevaren en hoofd zakelijk op de vangst van wulken. De vangst was over 't geheel goed te noemen, de hoogste was 3 balen. Aan de viisohafslag brachten ze 12.— per baal op. Aangevoerd werden in totaal onge- veer 40 balen. DE HEER SCHUTTEVAER OOK TE WIERINGEN, Naar wij vernemen, zal de oude 72-jarige Schut-tevaêr, de uitvinder van do onzimk- bare reddingsboot „Schuttevaêr", de voor stelling in de „Conicordia Bioscoop" Zater dag 4 Ootober bijwonen, alwaar den kras- BED. HANQELSM RK K 8CW Metaaldraadlampen 1050 kaars 45 c, sen grijsaard een hulde zal worden ge bracht. Als bijzonderze attractie zal hijzelf in de pauze de bezoekers persoonlijk toe spreken en hen vertellen van zijn fameu- zen tocht door htt Engelsohe Kanaal tij dens een hevigen Z.W. storm en zijn zeer interessante lotgevallen op den grooten Atlantisoheni Oceaan in den harren winter van het jaar 1929 gedurende 68 dagen. Dat zeer velen hem zullen willen hooren vertellen, dat gelooven wij zeker. Schutte vaêr sprak in Amsterdam, Arnhem, Nij megen, Utrecht, Groningen, enz. voor uit verkochte zalen. Bioscoophoofdnummer: „In de greep der wet", sensationetl drama in 7 acten, met mooi bij programma. ONGEHUWDE LANDARBEIDERS. Aan de inwoners van Wieringen en van Ewijcksluis wordt bericht dat zij die kost gangers, ongehuwde landarbeiders, welke in den Wieringermeerpolder komen wer ken, kunnen plaatsen, zich zoo spoedig mogelijk kunnen opgeven aan de Arbeids beurs te Hippolytushoef, met vermelding van het aantal en wat het kostgeld moet bedragen met afzonderlijks opgave van wasch. De Arbeidsbeurs is dagelijks ge opend van van. 7—8 uur, n.m., van 12.30 tot 1.30 uur en 's avonds van 78 uur. WIERINGERMEERPOLDER. De cultiveering van den Wieringen meerpolder geeft veel drukte en werk. In de barakken te De Haukes en in die bij sluis 1 zijn reeds 2 X 96 arbeiders van elders geplaatst. De nieuwe polder welke thans geheel droog ligt, geeft dus veel werk. ZUIDERZEEWERKEN. J.1. Vrijdag 3 October werd voor dit jaar het laatste groote zinkstuk, welke ge bruikt worden bij de beteugeling van de „Vlieter", het z.g. „kopstuk" gezonken. Alle rijswerkers en grondwerkers die gedurende den geheelen zomer aan deze zinkstukken hebben gewerkt hebben een tractatie ontvangen. „JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING" J. V. O. (Afdeeling Wieringen). Bovengenoemde bondsafdeeling organi seert a.s. Zondag 6 October een sportmid dag. Bij ongunstig weer zal in „De Vonk" een bijeenkomst worden gehouden. Samenkomst half drie. MARKTO VERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Don derdag j.L niet zoo groot als vorige weken, handel goed prijshoudend tot 58 ets. De handel in gelde en kalfkoeien was goed, de menschen wilden iets minder geven, de markt was goed bezet. Met de vaarzen ging het niet naar wensch, deze zijn ook nog te duur, de Zuidenaars koopen tenminste nog niet Met de graskalveren was het trek kende. De nuchtere kalveren werden zeer duur en vlug verkocht. Met de paarden was het ook niot zoo druk, wel flinke aanvoer en mooie beesten. De handel in bokken en geiten was goed. De handel in vette schapen was goed tot 46. Lammeren duur tot 34 en fok schapen heel goed tot 45 en in de oude slachtschapen stuk 30—40. Dus over het geheel viel niet te klagen over de schapen. De handel in biggen en schrammen was trekkend, minder in prijzen. De aanvoer van vette varkens was klein, de handel vlug. Op de kippenmarkt was het een flinke, handel met meer aanvoer, de prijzen wel ke daar besteed werden voor kippen, konijnen en eenden waren goed. Van boter geen nieuws. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. De gemeentelijke vischhal leverde te Amsterdam een verlies op van 11.896.51 in 1929, de vleeschvoorziening een winst van 18.622.40, bovendien werden in het reservefonds 2000 gestort, hetwelk thans 67.920.08 bedraagt. De omzet van bevroren vleesch daalde in 1929 tot 2.281.561 kilo tegen 53.812.75 kilo in 1928. De mindere omzot wordt hoofdzakelijk toegeschreven aan de hoogere inkoops prijzen. De omzet van het bevroren vleesch bedroeg In 1929 ongeveer 14000 kilo per week. Er waren ongeveer 90 slagers, die bevroren vleesch verkochten. Te Amsterdam wordt thans globaal per week ingevoerd 137.000 kilo Deensch vleesch.' De toenemende daling van Ar- gentijnsch vleesch, bij de toename van het Deensche vleesch geeft de tegenstanders te Amsterdam redenen om den verderen invoer van bevroren vleesch met kracht te bestrijden. Zij beweren ook dat de ge meentelijke dienst niet veel anders doet, dan wat eenvoudige administratie, en laat de keuring op kwaliteit en de distributie aan anderen over. Daardoor is het on- noodige bemoeizucht, die veel te duur is. De groote Hea-Mmrakten zullen te ALk- imaar plaats hebben op den len Dinsdag in Noveirnibér, te Hoorn op (len 4en Maan dag in November, te Schagen op alle Don derdagen vanaf October tot den laatsten in November, te Purmerend op den 3den Maandag in November. WATER GEBOUW. De laagste inschrijver voor een nieuw Provinciaal Watergebouw te Schagen was dé heer J. Klerk te Haarlem voor 46.800. SCHAGER SLOTTOREN. De Schager slottoren, waarschijnlijk van 1440, was noodig aan herstel toe. Op kosten van Rijk, Provincie efi Ge meente is nu dat werk aanbesteed. Laag ste inschrijver was de heer P. Kruis te Ouddorp voor 3595. „HERWONNEN LEVENSKRACHT". De collecte voor „Herwonnen Levens kracht" bracht te Schagen 163.221/J op. Tot slager in den kring Barsingerhorn, waarvan het verwerkingsgebouw te Scha gen staat, is benoemd de heer J. Muntje- werf te Anna Pauiowna. Burgerlijke Stand van Schagen van 25 Sept.2 October 1930. ONDERTROUWD: Wouter van dei Wal, 28 j., tuinbouwer te Zuid-Schar- woude en Adriaantje Hoogschager, 24 j„ z. b., te Schagen. GETROUWD: Bouke Hoekema en Ella Elisa Piszczolka. POLITIE. Gevonden: een rijwielplaatje, een handschoen, een portemonnaie met eenig geld, een vulpenhouder, een broche, kin- derportemonnaie, een regenjas en een sleutel. Verloren: 4 portemonnaie's, een beursje, een rijwielplaatje, een bril, een damestasch en een zilveren vulpotlood. Elerenveiling Den Heldex. a October 1930. Aangevoerd 5637 kipeieren: bruin 7-4O-7-90, wit 7-40—8.00, kleine eieren 5-00J.ao. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Oct. 1930. Schotsche muizen 2.70, eigenheimers 5.40, drielingen 4.30. uien 2.60—2.90. drielingen 1.10 1.40, grove 2.102.40, gele nep 2.40—2.90, peen 0.90—1.30, kleine peen 40—50 ct., spercle- boonen 10.60—20, snijboonen 11, roode kool 0.90—3.20, witte kool 0.70—1.20, gele kool 1.40—3.10. D. witte kool 1.90—2.40, alles per 100 K.G., bloemkool 817.10 en 0.801.10 per 100 stuks. NOORD-SCHARWOUDE, 3 Oct. 1930. Schotsche muizen 3.204, dito groote 2.80 2.90, duken 2.20—2.50, drielingen 4.60—5, uien 1.70—3, drielingen f 0.60—1.70, grove 2.20— 2.70. gele nep 1.60—3.30, peen 1.1.20, spercie- boon;en ƒ5.6018, roode kool 0.60—1.50, witte kool 0.90—1.10, gele kool 1.10— 1.50, alle» per 100 K.G., bloemkool 8—8.30 per 100 stuks. O u d e s c h 11 d. Deze week werden van hier verzonden: 307 schapen, 268 lammeren, 25 varkens, 4 koeien, 6 kalveren, 1 paard. VOETBAL. Succes-nieuw*. Wieringen. De wedstrijden voor a.s. Zondag zijn vastgesteld als volgt: Succes a gaat naar Schagen a. Succes II gaat ook naar Schagen, tegen Schagen II, terwijl Suc ces I thuis speelt en Helder 3 op bezoek krijgt. Caüantsoog-nieuwa. Callantsoog. Zondagmiddag a.s. half 2 spelen de junioren van die V.V. Callantsoog hier den revanche- wedtrijd tegen de Geel-Rood-junioren ('t Zand) In 't Zand verforen de C.-ers met o3. 't Zal wel een spannende strijd! worden. Aangepakt jongens. Zie jullie eerste overwinning te be halen! TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN „De Stad Amsterdam", 3 Oct. Gekiekt is o.a. de mail, die door de piloten van Dijk en Wiersma op hun vlucht naar Indië Is meegenomen. In Hil versum is een badinrichting geopend met een kunstmatigen golfslag, waarvan we verschillende opnamen vinden. „Herfstochtend" is de titel van een mooie stemmlngsphoto, en „Geduld" de titel van een nieuwe film. Van de van Gogh-tentoon- stelling zijn er, naast wat tekst, een aantal repro ducties weergegeven van dezen meester. Een luchtphoto (opname K.L.M.) is er van de omge ving der Haarlemmerpoort, een der dichtst be volkte buurten van Amsterdam. Van een te Scha gen gehouden paraplule-optocht vinden we een lardige opname van drie kleine deelneemstertjes. Aardig is ook de photo uit Cleveland (Ohio) van de „Holland Club", die den eersten prijs aldaar verwierf i> een bloemencorso. Magazine „Nova". „Nova" opent ditmaal met een vermakelijke bij drage van mevr. E. Belinfante-Belinfante, „Dick's Dieet", een aardig verteld verhaal. Spijten zal het vermoedelijk velen, dat het zoo spannende „Chi- neesche Mysterie" Ln deze aflevering eindigt. Van den verderen inhoud noemen we „De Ver loving", door Johan Koning. „De Draak", een dramatisch verhaal van Edith Werkendam, en een artikel over „Stille Krachten", van de hand van Henri ter Hall. Het doet goed ook eens een ver taling uit het Fransch aan te treffen, „De Impro visator", door André Geiger. In het smakelijk verzorgde filmsupplement tref fen we o.m. aan een interview met den heer Ch. van Biene (directeur UFA in Nederland), door A. M. Buis, een artikel over „Het sprekende Jour naal" door Max Tak, nog een interview met Her man Tholen, door Ember, en een Berlijnsche film correspondentie door Bernard Prins. Tusschen den tekst, zooals gewoonlijk, diverse foto's, waaronder mooie opnamen van onze land- genooten Louise Kooiman, Charlotte Kohier, en van Mariene Dietrlch, Brigitte Horney, Claudette Colert. 2 October. Aangebracht door korders: 1797 tongen p. at. f 0.55—0.44 792 kleine tongen 0.15—0.08 6 tarbotten 7.25-6.00 35 kisten schol I P- k. 10.50—7.50 33 kisten schol II 4.10—1.70 8 kisten schar 4.00-2.60 Door gamalenvissehers: 553 kg. gekookte garnalen p. kg. aio—0.07 30 October. Aangebracht door korder»: 1856 tongen p. at. 0.30-0.34 981 kleine tongen „0.12—0.07 2 tarbotten „6.50-4.00 45 kisten schol I p. fc. 9.50—6.25 47 kisten schol II 3.90-0.75 21 kisten schar „4.80-^60 Door gamalenvissehers: 478 k«. «kookte garnalen p. ka. 0.15—0.12 «■9 Stoomvaart MU. Nederland Poelau Laut, 2 Oct. te A'daxn. Koningin der Nederlanden, u., 2 Oct. v, Genua. Poelau Bras, t., 1 Oct. v. Singapore. Prins der Nederlanden, t., 4 Oct. te A'dam verwacht Riouw, t., 3 Oct. v. Port Said. Chr. Huijgens, t., 3 Oct. te Suez. Karimoen 2 Oct. te Hamburg. Koningin der Nederlanden, u., 3 Oct v. Genua. ,3hilactetes 3 Oct. n. Hamb. Poelau Bras, t., 3 Oct. v. Belawan. /oelau Tello, u., pass. 1 Oct Gibraltar. Rotti, t„ 2 Oct. v. Sabang. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij- Agamemnon, 2 Oct. v. IJ mui den. Ajax 3 Oct. n. Ceuta. Amazone 3 Oct te Barcelona. Ariadne 2 Oct n. Calamata. Alkmaar, u., 1 Oct. v. Christobal. Benmekom, 2 Oct. v. Duinkerken. Baarn, u., pass. 30 Sept Azoren. Berenlce 2 Oct. te Hamb. Boskoop, u., 1 Oct v. Valparaiso. Brielle, u., 1 Oct. v. Mollendo. Bodegraven, 2 Oct. te A'dam. Crynssen, t, 1 Oct v. Barbados. Deucallon, pass. 3 Oct. Gibraltar. Erato, 3 Oct. n. Bordeaux. Euterpe 3 Oct. te Rotterdam. Daros, 2 Oct te Triëst. Fauna, pass. 1 Oct. Lydld. Hermes, 1 Oct v. Piracus. Iris, 1 Oct. te Oporto. Nero, 1 Oct. v. Aaborg. Odysseus pass. 3 Oct. Holtenau. Pluto 2 Oct. v. Danzig te Stettln. Prins Fred. Hendr. 3 Oct. n. West-Indlï. Proteus 3 Oct n. Danzig. Rhea 2 Oct. n. C. Haltiën. Tellus 2 Oct. n. Amsterdam. Tiberius 4 Oct te Havre verwacht Trajanus 3 Oct. n. Guatemala. Van Rensselaer 3 Oct. n. West-Indië. Ulysses 2 Oct. n. Santa Maria. Helder, 2 Oct. v. A'dam. Irene, 2 Oct te A'dam. Poseidon, 3 Oct. tie A'dam. Haarlem, t., 1 Oct. v. Corral. Hos 3 Oct. v. Napels te Torreviejo. Nereus 3 Oct n. Gothenburg. Orpheus 3 Oct. n. Kopenhagen. Oberon, pass. 1 Oct. Gibratlar. Orion, 29 Sept. v. Kiungsfcpm (Ja). Telamon, 2 Sept v. Smynna. Kon. Holl. Lloyd. Orania, u., 2 Oct. te Pernambuco. Flandria, u., pass. 3 Oct. Ouessant. Gelria, t„ 7 Oct te Amsterdam verwacht Amstelland, u„ pass. 3 Oct. Dungeness. Maasland, u., 3 Oct. te Bremen. Zaanland, 3 Oct. te A'dam. Kon. Pakotvaartmaatschappij. Cremer, 30 Sept. v. Hongkong. HollandAfrika Lijn. Billiton, t., 1 Oct v. Las PaJma». Heemskerk; 3 Oct. te A'daan. Jagersfontein 1 Oct n. Mozambique. Klipfontein, u., 3 Oct te Lorenzo. Rietfontein, u„ pass. 1 Oct. Gibraltar. HollandAmerika Lijn. Edam, 1 Oct. te Tampko. Loohmonar, 1 Oct. v. Swansea. Moerdijk, 30 Sept. v. Vancouver. Binnendijk 3 Oct te Boston. Lochgoi] 2 Oct v. Cristobal. V een dam 1 Oct n. Bermuda. HollandAustralië Lijn. Alm kerk, t., pass. 2 Oct. Sagres. HollandBritsch-lndië Lijn. Meerkerk, u., pass. 2 Oct. Gibraltar. Kieldrecht, t, 1 Oct. v. Pt. Sald. Salawati 2 Oct. te Hamburg. Texel, u., pass. 3 Oct. Ouessant HollandWest-Afrika Lijn. Amstelkerk, t., 1 Oct v. Lagos. Gaasterland, t„ pass. 1 Oct. Las Palmas. IJstroom, u., pass. 1 Oct Finisiterre. HollandO.-Azië Lijn. Alderamln 4 Oct. te Amsterdam. Gemma, t., 2 Oct. v. Hongkong. Ouderkerk u„ pass. 2 Oct. Gibraltar. Oldekerk, t„ pass. 2 Oct. Perim. lavaNew-York Ija. Djember, 30 Sept. te Philadelphia. Merauke, 2 Oct. te Batavia. Boschdijk 3 Oct. n. N. York. City of Salisbury n. New York. Saleier 2 Oct. n. Java. JavaChinaJapan Lijn. Tidkembang, 30 Sept. te Batavia. Tjipondok, 1 Oct. te Hongkong. Tjisalak 1 Oct. n. Batavia. Java Pacific Lijn. Slantar 29 Sept. v. L. Angeles Rotterdamsche Lloyd. Garoet, t., pass. 1 Oct. Perim. Sibajak, u., 1 Oct. te Suez. Tjerinrai, t, a Oct. v. Colombo, fndrapoera, u., 2 Oct. te Sotuhampton. Kota Pinang, 2 Oct, te Bremen. Baloeran, t„ 3 Oct. v. Gibraltar. Soekaboeml, u.. pass. 2 Oct. Gibraltar. Samarinda, t., I Oct. v. Padamg. Soekaiboemi, u., pass. 2 Oct. Sagres. Rotterdam—Zuld-Amerika Lijn. Alchlba, t„ 2 Oct. v. Montevideo. Apherat, t., pass. 2 Oct. Ouessant. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Glytoneus 2 Oct. te Hamburg. Calchas, 3 Oct. Tientsin. Eurymedon, 1 Oct. te Pt. Sald. Helenus, pass. 1 Oct. Perim.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 19