ORANJE-NASSAU Fa.H.BOOY&ZOON ANTHRACIET ZOMERPRIJZEN BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS WIJ NOTEEREN NOG STEEDS WEST-INDIË Sport. Geen gruis Geen slakken Geen steenen Als goud zoo goed Molenstraat 152-153-154. Weststraat 107 Telefoon 235 en 479. Op aanvrage zenden wij gaarne onzeconcurreerende prijscourant. ze hein met hun oogen, zou hij nu toch nog ontsnappen? Eindelijk bleef hij als een standbeeld! midden op het perorn staan. Dit was hun laatste kans, dtaar nnoesten ze zoo spoedig mogelijk gebruik van maken. Gauw beraadslaagden ze hoe of ze het aan zouden leggen. Begrijp je? dan gaan we zoo, en dan zoo, snap je? Ja de ander snapte het en vond het een reuze idee. Zoo he? en dan toevallig zoo, dan heeft hij er heelemaal geen erg in. Zoo gezegd zoo gedaan.Ik zie ze nu met gezichten van-zioh-nergens-van-be- wuat^zdjn op die buit afstevenen. Ik hieb niet gehoord of ze op het kritieke mo ment van plan zijn hun tasch te laten vallen of hun Zakdoek te verliezen. Maar het ergste is dat ik ze strakjes hoor zeg gen, dat ze hun les niet hebben kunnen loeren, omdat er menschen in den trein waren. NOORDER KUSTKRAALTJE. HET PROVINCIE-HUIS TE HAARLEM Nog onvoltooid. De acoustlek in de Statenzaal. Het Handelsblad schrijft: Het provinciaal bestuur is nu al zeven maanden in het gebouw aan de Dreef ge vestigd en nog altijd is het paviljoen niet af. Nu en dan worden geschenken ont vangen, die in het gebouw een plaats krijgen. De gobelins voor de Statenzaal en de aangrenzende vertrekken, zullen over eenige maanden gereed kunnen zijn, zoodat de aankleeding van die zalen nog niet voltooid is. Hinderlijker is, dat de inrichting van enkele vertrekken, de noodzakelijke voor ziening van meubilair en dergelijke af werkingen, die ten laste van het Rijk komen, werden opgehouden, omdat de restauratie van het oude gebouw is tegen gevallen. De raming der restauratie-kos ten is niet onbelangrijk overschreden en nu schijnt men dat in Den Haag te wil len goedmaken door aan de inrichting van het gebouw voorloopig niets meer te doen. Daardoor komt men voor hèt eenigszins dwaze geval te staan, dat de officieele opening van dit gebouw die zal plaats hebben als alles gereed is vermoedelijk pas gebeuren zal als men alweer aan de eerste herstellingen toe is. De regeering heeft nu eenmaal geen nieuw gebouw willen geven aan het pro vinciaal bestuur, laat ze dan althans zor gen, dat het ter beschikking gestelde aan de eisohen voldoet. Zoo is er nog niets gedaan ter verbete ring van de acoustiek in de Statenzaal. Over veertien dagen komen de Staten weer bijeen en dan zal men voor dezelfde moeilijkheden staan als in de zomerzit- ting. Niettegenstaande er meer dan drie maanden tijd is geweest om verbeteringen aan te brengen. Wel schijnt men, In overleg met prof. Fokker, te hebben vastgesteld wat er ge daan moet worden; maar déérvoor zijn geen drie maanden noodig geweest. En aan dat resultaat- der beschouwingen zul len de Staten in hun komende vergade ring weinig vreugde beleven. Het wachten is op overeenstemming tussohen de departementen van Binnen- landsche Zaken en Financiën en daar is geen tijd voor gesteld! Misschien nemen 'de Staten, in arren moede, de kosten van deze verbetering wel weer voor rekening van de provincie. ONS DAGELIJKSCH BROOD. De couranten hebben ons het bericht gebracht, dat bij ministerieel voorschrift de maatregel is ingevoerd, dat voortaan in het meel voor het brood 10 pet. aard appelmeel mag worden verwerkt, een maatregel, die misschien bij dezen en genen ontevredenheid zal kweeken, om dat men meent, dat het brood er slechter door zal worden. Dit heeft een inzender in „Het Volk" A. F. Mulder van den Fabriekarbeidersbond aanleiding ge geven hierover een en ander mede te doe len. Ten eerste, zoo zegt hij, betreft het hier natuurlijk geen protectionistische maatregel, maar i3 hij alleen bedoeld als een bepaalden steun aan den landbouw en de aardappelmeelindustrie. Bovendien betreft het hier een toevoeging van slechts 10 pet. aardappelmeel, en de in zender gelooft niet, dat hierdoor de kwa liteit of smaak van het brood minder zal worden. Daarentegen worden met de fa bricatie van aardappelmeel de belangen van vele duizenden arbeiders gebaat. De aardapipelimeelindustrie heeft op 't oogen- blik te kampen met overproductie, er is klaarblijkelijk onvoldoende afzet voor de fabrieken. Als de maatregel van 10 pet. aardappelmeel toegevoegd aan de grond stof voor het brood wordt ingevoerd, be» teekent dat een meerdere afname van 55.000 ton jaarlijks. Daartegenover zou dan staan een ongerief, dat wü een ande re samenstelling krijgen van het brood, maar we zullen eerst dienen af te wach ten of inderdaad de smaak van het brood zooveel minder wordt bij deze toevoeging. Tot zoover over deze kwestie. Van het Persbureau Vaz Dias ontvangen wij een mededeeling over iets anders, dat met ons brood in verband staat, namelijk over het maalgebod, aanbevolen door de oommis- sie-Lovink, anders genaamd de Land- bouw-crisis-commissie. Met dit maalgebod wordt bedoeld het in meerdere mate dan tot nu toe gebruiken van inheemsohe tar we teneinde den landbouw te steunen. Al dadelijk had de Oommissie het aan den stok met de meelimporteurs, die meenen dat het technisch en practisch niet moge lijk zou zjjn dat buitenlandsche tarwe bij aankomst voor aflevering aan de bakkers met een hoeveelheid Nederiandsche tar webloem wordt vermengd. Daarentegen meent dr. Lovink, dat het zeer goed mo gelijk is. De meelimporteurs meenen overigens den Nederlandschen tarwe'bou- wer ook zonder maalgebod te kunnen hel pen, en ze hebben zelfs een tweetal plan nen daartoe aangewezen. De meelimpor teurs vreezen verder dat een maalgebod in de praktijk zal uitloopen op een mono polistische positie van den binnenland- sche meelindustrie en dus de Nederland- sche bakkerij en het Nederlandsche broodetend publiek zwaarder zou treffen dan de commissie-Lovink voorloopig wil inzien of toegeven. Invoering van een maalgebod alleen, zoo zeggen zij, zou nim mer den strijd om het bestaan der Neder landsche tarwebouwers helpen verlich ten; daarnaast zou een wet moeten voor stellen, welke naast de invoering van een maalgebod den import van buitenlandsch meel aan banden legt. Maar hierdoor zou den weer andere maatregelen worden ge nomen. Bijvoorbeeld: de Vereenigde Sta ten, die aldus een belangrijk minder af zetgebied zouden krijgen voor hun meel, zouden represaille-maatregelen gaan ne men voor andere invoerproducten, tuin bouw, zuivelproducten, bloembollen, enz. Bovendien vreest men, dat het brood er duurder door zou worden. VEREENIGING VOOR WATER- LEIDINGBELANGEN IN NEDERLAND. In het gebouw van het provinciaal wa terleidingbedrijf te Bloemendaal is Don derdagmorgen de 48ste jaarljjksche alge meen© vergadering gehouden van de vereeniging voor waterlaidingbelangen in Nederland. De voorzitter, ir. J. van Olden- borgh, hield een openingsrede, waarin hij o.a. wees op den toenemenden bloei van het provinciale waterleidingbedrijf in Noord-Hollandl. Verder zijn er belang rijke werken uitgevoerd of nog in uit voering en daarom is gaarne gevolg ge geven aian de uitnoodiging van het pro vinciaal bedrijf om de jaarvergadering te Bloemenxlaal te houden. In de pauze werd heit gebouw van het provinciale waterleidingbedrijf bezich tigd, waarna dr. ir. C. A. H. v. Wolzogen Ktihr een lezing hield over: Eenige be langrijke microben in het waterleiding bedrijf. Des middags heeft men een bezoek ge bracht aan een in aanleg zijnde houten persleiding, ten behoevo van de papier fabrieken der firma van Gelder te Vel- sen, aan d'e in aanbouw zijnde central van bet provinciale electricitedtsibedrijf en aan de Noordersluis te IJmuiden. Vrijdag is een tocht gemaakt met een bezoek aan bet gemaal Lely te Medamblik DE NEDERLANDSCHE REIS- VEREENIGING. Ook de afdeeling Utrecht van de Ne- derl. Reiavereeniging zal op de a.s. bui tengewone algemeen© vergadering aan mr. van der Flier als voorzitter dier ver eeniging het verzoek doen, die vergade ring niet zelf te presideeren, en aan de vergadiering voorstellen, de leiding op te dragen aan den heer R. Boornama te Utrecht Verder zal deze afdeeling voor stellen, die leiding van de vereeniging tot aan de nieuwe algemeene vergadering, waarop de bestuursverkiezingen moeten plaats vinden1, te leggen in handen van een carumiissde van 7 leden. MEDEZEGGENSCHAP IN DE S. D. ARBEIDERSPERS. 'f Met Ingang van 1 Jan. 1930. „Het Volk" van Donderdag meldt: Toen de N. V. Drukkerij en Uitgevers maatschappij' „De Arbeiderspers", het ge zamenlijk bezit der moderne Nederland sche arbeidersbeweging, in 1929 werd opgericht, was bij commissarissen en di rectie de wil aanwezig, ten spoedigste de medezeggenschap in het bedrijvencomplex in te voeren. Een commissie, bestaande uit mr. dr. G. van den Bergh, H. Linde man en Y. G. van der Veen ging aan den arbeid en stelde, met het Medezeggen- schapsrapport van S.D.A.P. en N.V.V. als basis, een reglement op, dat na overleg met de betrokken vakbonden in de verga dering van den Raad van Commissarissen van 2 September 1930 definitief werd vastgesteld. Besloten is tevens, dat dit reglement in werking zal treden op 1 Januari 1931, zoo dat met ingang van dien datum de mede zeggenschap aan onze Arbeiderspers en daarmee in het Nederlandsche bedrijfs leven, haar in trede doet. Heironder volgt een overzicht van de voornaamste bepalingen uit het vastge stelde reglement. In artikel één wordt het doel der in stelling als volgt omschreven: Teneinde een zoo goed mogelijke sa menwerking te verkrijgen tusschen de directie en het personeel en ter bevorde ring van den bloei der onderneming en de belangen van het personeel, worden in overleg met de vakvereenigingen ondqr- „Ik kan zelfs pieten met uw overleden vrouw." „Goed, vraag 'haar waar ze mijn man» chetknoopjes gelaten heeft." Moustique, Charleroi. nemingsraden, groepsraden en een cen trale ondernemingsraad gevormd. Taak en samenstelling dezer raden wor den in de volgende artikelen nader om schreven. Een ondernemingsraad wordt met een zittingstermijn van 2 jaar in iedere stad gekozen, waar een onderneming der ven nootschap met ten minste 20 werknemers gevestigd is. In ondernemingen van 6 tot 10 man wordt een vertrouwensman met d$ bevoegdheden van een ondernemings raad gekozen. Een ondernemingsraad zal voorloopig dus bestaan te Amsterdam en te Rotterdam, terwijl te Groningen, En schede en Den Haag een vertrouwensman zal worden gekozen. De ondernemingsraden worden samen gesteld uit en door de verschillende per soneelsgroepen: redactie, administratie en expeditie, typografen en lithografen en wel in verhouding tot het aantal perso neelsleden. Zoo zal de ondernemingsraad in Amsterdam bestaan uit tien leden: 5 typografen, 3 leden van administratief en expeditiepersoneel en 2 redactieleden. Stemgerechtigd is het personeel boven 18 jaar, dat de volle werkweek in dienst staat van de Arbeiderspers en lid is van een vakbond. Om verkiesbaarheid te ver krijgen, moet men ten minste twee jaar in dienst zijn. De taak van den ondernemingsraad is veelomvattend. Hij staat de directie bij in het bevorde ren van den bloei der onderneming en neemt deel in het beheer van de ten be hoeve van het personeel aan de Arbeiders pers verbonden instellingen. De ondernemingsraad is bevoegd in zage te nemen van de loonlijst van het personeel ter plaatse. De directie is verplicht, tenzij het za kengeheim zich in ernstige mate hier tegen verzet, om de door haar noodzake lijk geachte belangrijke wijzigingen van technischen en administratieven aard in de bedrijven met den ondernemingsraad te bespreken en ernstig rekening te hou den met de inzichten van dien aard. De groepsraad kan vergaderingen be leggen met het personeel van zjjn groep. De Centrale Ondernemingsraad wordt gevormd door dè voorzitters en een deel der secretarissen van de ondernemings raden. De vertrouwensmannen maken daarvan geen deel uit. Een belangrijke functie van het mede- zeggenschapinstituut is de vertegenwoor diging van het personeel in den Raad van Commissarissen. De kosten van de medezeggenschapsor ganen worden bestreden uit een bedrag van één ten duizend van het totale loon bedrag in een vol jaar in het bedrijf uit gekeerd. Is dit bedrag te gering, dan is voor verdere uitgaven de toestemming van de directie en van de betrokken vak bonden noodig, welke laatste dan de helft dezer kosten dragen. DE AANSLAG OP WILLEMSTAD. Kapitein Borren' voor het Hoog Militair Gerechtshof. Voor het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Gravenlhage heeft Donderdag terecht gestaan kapitein A. F. Borren, gewezen commandant van de troepen op Curagao, thans dienende bij het 14de regiment in fanterie, in garnizoen te Middelburg. Het feit, waarvoor kapitein Borren te recht staat, is zijn verantwoordelijkheid voor den overval op het waterfort te Wil lemstad, waarmee op den avond van 8 Juni 1929 het optreden van de Venezolaansche „generaal" Urbina werd ingeleid. De om standigheden, waaronder het fort door de opstandelingen werd 'ingenomen, zijn al gemeen bekend. Een aantal Venezolanen, voor het mee- rendeel zwaar gewapend, kwam op den avond van 8 Juni 1929 omstreeks 9 uur onverhoeds 'in twee of meer vrachtwagens door de openstaande poort van het fort binnengereden en overviel en ontwapende de daar aanwezige manschappen van het garnizoen, die 'blijkbaar in het minst niet op den overval bedacht waren. Hierbij werden verschillende manschap pen en onderofficieren gewond, sergeant majoor Vaas met onmiddellijk doodelijk gevolg en sergeant-majoor Marcusse en brigadier van Zuilen zoo ernstig, dat zij kort daarop zijn overleden. Kapitein Bor ren, de commandant van het garnizoen, die zich op het alarm per auto naar het fort had begeven, werd bij zijn aankomst aldaar ontwapend en gevangen genomen. Uit het fort hebben de opstandelingen een grooten bult aan wapens en munitie, als mede een aanzienlijk bedrag aan geld mee genomen. In verband hiermee is kapitein Borren, ter beschikking van den Gouverneur van Curagao d.d. 16 April 1930, naar den mili tairen rechter verwezen, ingevolge het Wetboek van militair Strafrecht van Cura- gao. („De militair aan wiens schuld het te wijten is, dat eenige versterkte plaats of post of wel de vloot of het leger of eenig deel daarvan door den vijand wordt over vallen, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie jaar. Indien de schul dige het misdrijf 'Pleegt als bevelvoerend militair, wordt hij gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste vijf jaar"). De dagvaarding. Hem is ten laste gelegd, dat 'hij, als oommandant van de te Willemstad ge legerde en in garnizoen zijnde militaire troepen, zoomede van het aan den mond van de St. Annabaai gelegen Waterfort en als zoodanig verantwoordelijk voor de vei ligheid van dat fort en de aldaar geleger de militairen verzuimd heeft doeltreffende maatregelen te treffen ter behoorlijke mi litaire bewaking en verdediging van ge meld fort en van bedoelde militairen, ten gevolge van welke ernstige nalatigheid het fort in den avond van 8 Juni 1929, onbe waakt, althans volstrekt onvoldoende be waakt is geweest en geheel open en on verdedigd heeft gelegen voor een onver- hoedschen vijandelijken overval, en het aldus aan zijn schuld te wijten is geweest, dat te omstreeks 9 ure van dien avond een groot aantal, in twee trucks vervoerd wor dende opstandelingen, immers aan het Nederlandsch gezag onderworpen en tegen dat gezag opstandige personen, onder wie zekere Urbina als aanvoerder fungeerde, met groot© driestheid in snelle vaart de militair onbewaakte, in elk geval onvol doend bewaakte, openstaande poort, welke van het Gouvernementsplein toegang tot het Waterfort verleend, is kunnen binnen rijden, vervolgens de in dat fort aanwezig, momenteel nagenoeg onbewapende, im mers tot het weerstaan van een onverhoed- schen vijandeliiken inval onvoldoend be wapende militairen heeft kunnen over meesteren en zich van het fort heeft kun nen meester maken. De belangstelling. De belangstelling In de zaal is zeer groot, in het bijzonder van leden van de yuragaosehe kolonie. Onder de aanwezigen is baron Van Heemstra, oud-gouverneur van Suriname. Na een zeer uitvoerig verhoor van be klaagde en verschillende getuigen is het woord aan den advocaat-fiscaal voor zijn reuisitoir. Buitenland. JUWELIER IN DEN TREIN BEROOFD Een juwelier uit Antwerpen, die zich op een zakenreis bevond, is tijdens de reis van Wiesbaden naar Frankfort in den sneltrein een portefeuilLe ontrold met geld en briljanten voor 'een waarde van 47.000 mk. Hij heeft het verlies eerst be merkt, toen hjj te Frankfort inkoopen ging doen. OPPERBURGEMEESTER BOESS. Opperburgemeester Boess heeft thsns officieel op 1 November ontslag gevraagd. HET FASCISME IN TSJECHOSLO WAKIJE. Het Praagsohe openbare ministerie heeft tegen 96 fascisten een vervolging ingeluid op grond van de wet tot bescher ming van den staat. Onder de beschuldig den bevindt zich de voormalige chef van den generaden staf en thans parlements lid Gajda, wiens uitlevering «an het huis van afgevaardigden gevraagd) is. DE DRANKWETTEN IN DE VEREEN. STATEN. Merkwaardige cijfers. Op grond van een studie van achttien maanden, meent de Antiverbodsliga in Amerika te mogen zeggen, dat de ge smokkelde sterke drank een som van 2.848 millioen dollar beloopt, of duizend millioen meer dan het bedrag van vóór de drankverbodswetten. WOONHUIS INGESTORT TE NEW-YORK. Twee dooden, zes vermisten. vijf gewonden, New-York, 2 Oct. Hedenmorgen is hier een woonhuis van vier verdiepingen in gestort. Er zijn reeds twee lijken en vijf gewonden gevonden. Er worden nog zes personen vermist en men vreest dat zij onder de puinhoopen liggen. De brand weer is met man en macht bezig de over blijfselen op te mimen, daar men hoopt althans eenigen der bedolvenen nog te kunnen redden. DE VESUVIUS WERKT WEER. Naar Belga uit Napels meldt, toont de Vesuvius de laatste vier dagen een krach tige werking. Er bestaat echter nog geen rechtstreeks gevaar voor de landerijen op zijn hellingen. Een nader bericht meldt, dat gisteren de kegel rond den ouden kratermond in gestort is en dat er aan den voet twee nieuwe openingen 'zlijn ontsaan, waaruit thans die gloeiende lava stroomt. DE VOORTDURENDE ONRUST. Te Vigo hebben! vakvereenlgingsleden in het gebouw van de sociaal-democrati sche partij een bom geworpen als wraak neming omdat de sociiaal-democraten niet hebben deelgenomen aan de staking. De opening van de universiteit werd te Barcelona door de studenten verstoord. De staiking in Galicië nadert haar ein de, in de meeste steden is de arbeid reeds herval ERNSTIG MIJNONGELUK. 14 slachtoffers. Door een ontploffing in een kolenmijn in de buurt van Walsall zijn 14 mijnwer kers omgekomen. Er zijn reeds 5 lijken gevonden. De ontploffing had plaats op ongeveer l1/, mijl van dén bodem van de schacht. De oorzaak is onbekend. K. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden voor Zondag. AFDEELING I. ie klasse. Ofschoon die resultaten der reeds gespelde wedstrijden nog zeer wisselvallig1 waren, heb ben wij voor enkele clubs toch alvast eenige maatstaf omtrent hun kracht. Natuurlijk blij. ven als steeds de verrassingen nimmer achter- wege, doch daardoor is toet spel juist zoo interessant. AjaxHDVS, DFCStormvogels., HFC— Excelsior, ,'t GooiVUC. Na twee uitwedstrijden speelt ZFC voor den eersten keer op eigen grond, waarbij HBS de tegenpartij vormt. De Hagenaars zijn altijd moeilijke tegenstanders voor de roodwitten geweest en wij meenen, dat ZFC ze nog niet eenmaal geklopt heeft. Afgaande op de resul taten, door beide clubs tot heden behaald, heeft het er veel van, dat ZFC tha-ns met die vreemde gewoonte wel eens zou kunnen bre ken, indien zij tenminste dadelijk met volle kracht van start gaat (wat wel eens vergeten wordt) ae klasse A ZVV krijgt thans te bewijzen, dat het haar ern9t is. De drie gespeelde th-uis-wedstrijdien zijn uitstekend verloopen, doch thans moet zij er op uit en bij AFC spelen. De Reds deden al even knap werk en ZW zal dan ook geducht op dienen te passen. Niettemin geven wij Keijzer c.s. een goede kans. De Zaandam mers beschikken over het volgende elftal: Foeth; de Heer, J. Dil Sz.; Meijer, Bijpost, J. de Vries Az.; Keijzer, Kok C. v. Dijk.'H. G. v. Dijk, Pezie. WFC ontvangt West-Frisia. Tegen deze club spelen de Wormerveerders gewoonlijk niet hun beste spel en het zou ons niet verbazen als de punten naar Enkhuizen verdwenen. TOGDEC wondt op het veld van Wilh. Vooruit gespeeld. Wij vernamen, dat het TOG-terrein is afgekeurd. Dit kan de ie overwinning van DEC worden. Zeeburgia Lrekt naar Hoorn, alwaar Hollandia wel alles zal opzetten om de goede race der Whites wat te stuiten. Erg gemakkelijk zal dit evenwel niet gaan en wij vreezen, dat ook Hollandia het kind van de rekening zal worden. Voor HRCAlcmaria Victrix leze men het clubnieuws. ae klasse B. Zandvoort verliest thuis van Baarn. Hercu les geven wij op eigen grond de beste kansen tegen Spartaan. DWiS kan in Bloemendaal winnen. BFC zal in Bussum in Velox haar meerdere moeten erkennen, terwijl Haarlem hiaar 4e overwinning haalt ten kosten van WA. 3e klasse A Kinheim—die Meteoor geeft de thuisclub gelegenheid haar leelijke nederlaag in Krom menie (de 5—0 nederlaag) weer goed te ma ken. KW'gaat bij DSV op bezoek. Opnieuw krijgen de Krommenieërs hier een goede kans op beide punten. Watergraafsmeer wint op eigen grond van Oranje-Zwart. Helder speelt in Amsterdam tegen Hortus, waarvan wel gewonnen kan worden. Amstel verliest in eigen veste van Oosterpark. 3e klasse B. DJKMeervogels, ODEQSC, ''Assendelft APGS, OSVSDW, DWV—De Kennemers. Reserve ae klasse A Spartaan 2—HRC 2, WA 2Blauw Wit 3, DEC 2—VSV 2, KFC 2—West-Frisa 2, Alc maria Victrix 2—Ajax 3. Reserve 3e klasse A Heldier 2—(DEC 3, Oosterpark 2—OSV 2, QSC 2—Spartaan 3, ZW 2Alcmaria Victrix 3, Ajax 4ZRC 2. AFDEELING II. ie klasse. Sparta'Blauw Wit is hier wellicht de be langrijkste wedstrijd. De Amsterdammers hiel den zich tot nu toe uitstekend, doch ook Sparta is goed begonnen. Een gelijk spel zou ons hier nieit verwonderen. ADO krijgt bezoek van RCH, dat alvast twee flinke nederlagen te pakken heeft. Zullen de Racers zich „uit" wat herstellen? Wij vreezen en voorzien een ADO-succes. KFC gaat op t>ezoek, hetgeen alweer een lastige trip beduidt. De Hagenaars schijnen er dit seizoen in afwijking met andere jaren al aardig in te zijn en vooral op Wassenaar zijn ze steeds sterk. Toch lijkt ons dë kans, dat KFC met een behoorlijk re sultaat tlhuis komt niet uitgesloten, indien rij dit keer Fortuna wat mee hebben en de spe lers geen domme dingen doen (gelijk de back Veen tegen ADO b.v.). Het zal echter wel zaak zijn tot het laatste moment op volle „Jij denkt tegenwoordig zooveel a®® voetbal, dlat je niet eens meer weet wan neer we getrouwd zijtn." „Zeker wol, lieveling, dlat was naidat we H.F.C. todden ingemaakt Bulletin, Syduey- v

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6