rdvdfo - pro^r&mmè. Breezand. 't Zand. Callantsoog. Schagen. Wieringen. h" KR0-T'"" schers zich thans bevinden, niet zal nalaten, een gunstigen invloed uit te oefenen. Maar een voor waarde daarvoor zal wel zijn, dat ook de visschers blijk geven, tot gezonde toestanden in het visscheri) bedrijf te willen meewerken. Toonen zij zich daar toe bereid, dan meent Spr. wel resultaat te mogen verwachten. In dit geval zal er dus veel van eigen houding afhangen. Hierna komt in behandeling de oproep tot deel name aan de groote vergadering der Zuiderzee- visschers, welke op'13 October a.s. in het gebouw „Diligentia", Lange Voorhout 5, te Den Haag zal worden gehouden. Het Centraal Comité van Zui- derzeevisschers, benevens de R.K. Sint Petrus- bond en de Christelijke Tranportarbeidersbond (groep Zulderzeevisschers) werken hierin samen. De bedoeling dezer vergadering is in dit bléd reeds nader uiteengezet en verwacht mag worden, dat ieder visscher, die maar eenigszins kan, dien dag in Den Haag zal zijn, om aan Regeering en Kamer de ernstige toestand duidelijk te maken, waarin de Zuiderzeevisschers door de afsluiting der Zuiderzee komen fe verkeeren. De voorzitter meent dan ook, dat, waar deze gelegenheid de laatste is, vóór de behandeling der wijziging in de Zuiderzeesteunwet in de Kamer aan de orde wordt gesteld, het voor iedere visscher, wien zulks maar eenigszins mogelijk is, een eerste plicht is, deze vergadering bi) te wonen, om daardoor aan deze vergadering het karakter van een demonstratie te geven, die op Regeering en Kamer niet zonder invloed kan blijven. Na beantwoording van verschillende vragen over onderdeelen op de reis betrekking hebbende en over de deelname uit andere vlsschersplaatsen (die van sommige vlsschersplaatsen vrij algemeen blijkt te zijn) geven de aanwezige visschers zich allen op voor deelname, terwijl enkele leden, die tijdelijk in dienst bij de Zuiderzeewerken zijn; hier voor verlof zullen trachten te bekomen. Ook de op deze vergadering afwezige leden zullen hiervoor worden aangezocht, terwijl besloten wordt op ge- zelschapskaarten te reizen. Bij de hierop volgende rondvraag informeert de heer L. Voorthuljzen er naar, of diegenen, die een vergunning hebben om in de Wieringermeer te visschen, daarnaast ook nog een groote vischacte dienen aan te schaffen. Spr. meende, dat zulks wél moest en heeft zich dus ook eene dergelijke acte aangeschaft, doch hij had van een anderen visscher vernomen, dat zulks voor de Wieringer meer niet noodig was, omdat de visscheri) daarin nog tot de Zuiderzeevisscherij werd gerekend. De Voorzitter geeft als zijn meening te kennen, dat Voorthuljzen wijs heeft gedaan, door wèl een groote vischacte te nemen. De Wieringermeer res sorteert thans onder Domeinen en wordt dus tot de binnenwateren gerekend. Nalatigheid in het aanschaffen eener acte zou dus tot nadeelige ge volgen kunnen leiden. Hierna volgt sluiting. Spelen met lucifers. Zaterdagmiddag verbrandde bij den heer E. Komen in den Meerweg een kapberg met ongeveer 2000 K.G. daaronder gebor gen stroo en een veertigtal bollenfcisten. De brand ontstond, doordat bet vierjarig zoontje van dien beer K. met lucifers speelde. Spoedig ingrijpen van den eigenaar, die terstond met emmers water begon te blus- achen en de brandweer waarschuwde, voor kwam, dat ook het woonhuis een prooi der vlammen werd. Toch bekrwam dit wel scha de aan de verf, terwijl door de 'hitte ook eendge ruiten sprongen. De melkfabriek .Hollandia» te Pur- merend betaalde voor de aan haar over de maand September 1930 geleverde melk aan de leveranciers te t' Zand en om streken f 8.84 per 100 Liter. Tijdens de Maandagmorgen bier ter plaatse gevallen losse slagen van onweer is een kalfstier van G. v. Diepen, Kolk- sluis, 't Zand, in do weide doodgeslagen. We vernamen, dat het woonhuis van den heer G. Baij, aan den Boschweg, door onderhandsrhen verkoop is verkocht aan S. Bakker alhier. Bij den heer C. Modder wordt dezen winter dansles gegeven door den heer A. Tuin van Schagen. Aanvang der le les op 21 Oct. a.s. Zijpe, 6 October. Alhier is overleden, 69 jaren oud, de heer G. Vrijburg, oud-nota ris te dezer plaatse. (Hbld.). OPRICHTING SOCIËTEIT. Vrijdagavond j.L vond in hotel „Duin zicht" de oprichting plaats van een sociëteit. Als contributie werd vastgesteld 4. per jaar per lid. De sociëteit wordt ge houden van October tot Mei, dus 7 maan den. Daar beide caféhouders als lid der sociëteit zijn toegetreden, werd besloten om do maand van café te verwisselen. Door loting tusschen de caféhouders werd uitgemaakt, dat gedurende deze maand October, de sociëteit gehouden zal worden in hotel „Duinzicht". 1 November a.s. „verhuist" de vereeniging naar het „Dorpskoffiehuis". Als sociëteitsavond werd vastgesteld den Dinsdagavond. Staande ter vergadering traden 14 leden toe. Het bestuur is samengesteld uit de volgende heeren: D. Breebaart, voorzitter; J. Baas, secretaris; J. v. Hon- schooten, penningmeester. ZANGLUST. Woensdagavond a.s. zullen de repetitie- avonden van de dames-zangvereeniging „Zanglust" worden hervat. Da. IJ. van Dijk te Schagen heeft het beroep naar Lekkerkerk aangenomen. 1 'P die October-paardenmarkt of de ver- lotmgüraarkt op 1 October werden 228 paardien aangevoerd. Besteed werd: Veulens 65 a 185; lH-jarige paarden 160 a 260; rijituügpaarden 200 a 5Q0; werkpaarden 225 a 375; alachtpaarden 100 a 300; 'hitten 120 a 180. Handel vrij goed. Voor de verloting werden een 20-fcali aangekocht. R.K. VOLKSBOND. nog mede, dat op Zaterdag 26 October een vergadering zal worden gehouden van den R.-K. Transporrtlbond, en er dan een spre ker zal komen van het hoofdbestuur. Deze vergadering is toegankelijk voor alle ka tholieken, en ik spoor u, zegt sdt., aan, gaat allen daar heen, waar ook vragen ge steld kunnen worden. Niets meer aan de orde zijnde sluit voor zitter de vergadering met den ohristeljj- ken groet Ledenvergadering. VERGADERING „VISSCHERSFONDS" Zaterdagavond had de eerste algemeene ledenvergadering in dit seizoen van de afdeeling van den R.-K. Volksbond1 plaats in het lokaal van den heer S. Veerdig te Hippolytushoef. Aanwezig 28 leden. De voorzitter, de 'heer A. Zomerdijk, opende deze vergadering met den ohr'iste- 1 ijken groet, heette allen hartelijk welkom en hoopte, dat de besprekingen van dezen avonld in goeden geest en tot bloei van onzen Bonid mochten gevoerd worden, en verzocht hierna aan den secretaris, den heer P. L. Vroone, om de notulen van de vorige vergadering te willen voorlezen, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd1. Hierna werden de ingekomen stukken behandeld, welke weinig stof voor discus- sie opleverden en voor kennisgeving wer den., aangenomen. Gemengde tooneeivereenlglng. Volgende punt was: Mededeeiingen van het bestuur. De voorzitter zegt, dat het van hoogerhiand, en ook van onzen G. A. is toegestaan om voortaan gemengde too- nieelstukken op te voeren, wat zeiker met blijdschap is begroet Het bestuur hoopt en vertrouwt, dat nu allen die wenschen mee te spelen, zoowel dames als heeren, 'id worden van den Volksbond, want zeer zeker zal daar op gelet worden! Dit is toch de wensch van diegenen, die boven ons staan. Voorzitter doet ook een beroep op de medespelenden, dat zij steeds tevreden moeten zijn met de rollen, die zij zullen krijgen en niet er over mopperen. Agentschap Centr. Volksbank. Voorts werd nog bekend gemaakt, dat wegens het vertrek van den heer Lücker, die agent was van de Centrale Volksbank, dit agentschap is opgeheven en niu onder gebracht onder het agentschap van den heer P. Glim Jz„ Koningstraat. Deze zal zitting houden alle Zondagen van 11 uur tot 12 uur v.m. Nazien der boeken. Het volgende punt was benoeming Com missie tot het nazien der boeken; hiervoor werden benoemd de heeren A. Vroone en A Zwanink, die beiden hun benoeming aannamen. Bestuursverkiezing. Volgde bestuursverkiezing. Ingekomen candidaten waren de heeren P. Glim Az. en C. de Boer. De stemming bracht uilt 18 stemmen op den heer C. de Boer en 10 stemmen op den heer P. Glim Az., zoodat gekozen is de heer C. de Boer, die desge vraagd verklaarde zijn benoeming te zul len aaninemen. Herdenking Joh. Keizer en mej. E. Lossie. De G. A. vroeg nu het woord en zedde het voigende Geachte heeren, zooals u wel weet zijn aan onizen Bond ontnomen door den dood het lid Joh. Keijzer en de donatrice Mej. E. Lossie. Ik verzoek de vergadering om even te wilien opstaan om een gebed te spreken voor deze overledenen. Afscheid Joh. Poppen. En dan wil ik nog namens het bestuur en zeker ook namens de leden een woord van afscheid rich ten tot onzen afgetreden pénning- meester, den heer Jb. Poppen, die wegens hoogen leeftijd eni om gezondheidsredenten heeft bedankt. Daar Poppen van het begin af tot nu toe steeds penningmeester is ge weest, en dit altijd met liefde en accura tesse heeft gedaan, meenden wij dat wij hem daar dankbaaT voor moeten zijn en meende het bestuur dan ook den heer Poppen te moeten benoemen tot eerelid, opdat hü dan mee blijft leven met onzen Bond, al is hij dan na dezen dag niet meer in onze gemeente. Maar zeker zal hij ook nog dikwijls hier zijn familie komen op zoeken en zoedoende in de gelegenheid zijn om dan ook nog eens de kennismaking met ons allen te vernieuwen. Zich rtu tot den heer Poppen persoonlijk richtend, zegt spr.: Poppen, wij wenschen u nog vele jaren toe en hopen, dat de goede God u zal be- loonen voor wat gij gedaan hebt, ja, laat ik maar zeggen ook voor de heele katholieke zaak. Ook de voorzitter sprak nog in dien- zelfden. geest den heer Poppen toe. Een geweldig applaus volgde op deze rede, ten toeken, dat de leden er mede in stemden. Hierna sprak de heer Poppen ontroerd woorden van dank voor het tot hem ge sprokene. Hü' dankte het bestuur voor de benoeming als eerelid: waaraan heb ik dit verdiend? zoo vroeg hij. Het was toch mijn plicht om alles goed te beheeren, daar was ik voor gekozen. Zwaar valt het mij om te scheiden, maar mijn gezondheid laat het niet meer toe, te minder nu wjj voor zoo'n zware taak staan in verband met de Zui derzeewerken. Straks zal er nog wed veel meer van u worden gevraagd, daarom is het dus goed dat er dezen avond een jong en krachtig persoon is gekozen, en ik raad hem dan ook aan: werk steeds met ijver voor den Bond, zooals ik dit héb gedaan. Geacht bestuur en leden, maar niet minder onze geachte G. A„ nogmaals mijn harte- lijken dank. Rondvraag. Hierna volgde de rondvraag, welke wei nig opleverde. De voorzitter deelde hierna JA Zondaiga, njn. 8 uur, had in het lokaal van den heer N. Kok, een alge meene vergadering plaats van het „Vis- schersfonds',' te Wieringen. Aanwezig pi.m. 30 personen. Voorzitter, de heer Zomerdijk, opent de vergadering niet een hartelijk welkom, waarna de heer de Vries de notulen der vorige vergadering voorleest, welke on veranderd worden, goedgekeurd. Hierna is aan de orde het benoemen van een boekhouder-betaalmeester aan den vischafslag te den Oever, daar de in de vorige vergadering benoemde heer Jb. Tijsen: reeds bedankt had. Ingekomen waren 4 solllcitatie's en wel vainde heeren J. Verfaille Czn., J. Tijsen Jzn., N. Tijsen Eten. en E. Bakker Dzn., allen de Den Oever, Wieringen, Het stembureau bestaat uit de heeren J. L/ont en G. Smid. Uitgebracht zijn 26 stemmen. Het resultaat is dat de heer J. Tijsen J'zn. 22 .stemmen verkrijigt, N. Tijsen Dzn. 3 en E. Bakker Dz. 1 stem. Gekozen is dus de heer J. Tijisen Jzn. Hoewel niet ter vergadering aanwezig, zegt zijm vader de heer J. Tijsen Jzn. Sr., dat zijn zoon de benoeming zal aanvaarden. Op verzoek van de vergadering wordt N. Tijsen Dzn. als reserve benoemd ingeval Tijsen eens ongesteld wordt en wanneer Tijisen af treedt, de reserve in zijn plaats komt. Wordt door de vergadering goedgevon den. Rondvraag. De heer D. Takes vraag wat er .de vo rige week is besproken met notaris Obreen wat betreft de Koninklijke 'goedkeuring. Voorzitter antwoordt, dat de goedkeu ring niet meer verkregen kan worden. De notaris had nog geprobeerd er een N.V. van te maken maar het ging niet. Het eind is dus dat het Visscbersfomds in liquidatie geraakt. Het mag .geen nieuwe leden meer aannemen en geen kapitaalsuitbreiding. Echter kan op den- zefden voet worden doorgegaan als thans. De heer Kat verzoekt namens den af slager of er geen kennisgeving aan dien afslag kan worden aangeplakt om vooral nummers op de monsters te doen. Voorzitter zegt, dat hieraan aandacht zal geschonken worden. Niemand meer het woord verlangende sluit voorzitter met een hartelijk woord de vergadering. Men deelt ons mede, dat de kroos- schouw over de slooten van het Heem raadschap Wieringen zal plaats hebben op 17 October a.s., zoodat wij eigenaren van landerijen aanraden hunne slooten zoo spoedig mogelijk van kroos te ont doen, opdat bekeuringen worden voor komen. MANDOLINECLUB „O.K.K.". Voor een flink bezette zaal gaf de Man dolineclub „O.K.K.", directeur de heer P. Jongkind, een openbare uitvoering in „Concordia" op Zondag 5 October. Voor deze avond was tevens geëngageerd de bekenidie Conferencier Louis Contran. De heer Contran opende deze uitvoering op zijn bekende geestige wijze waarna we van de Mandolineclub „O.KK." de vol gende muzieknummers te hooren kregen: 1. „Temple Felice", marsch; 2. „Liebens- werben'', wals; 3. „Valse Feieur", wals en tenslotte „HeinzeLmaochens Wachtparade" marsch. Deze stukken werden op keuri ge wijze weergegeven en is een avond van hulde zeker op zijn plaats, ten eerste voor directeur Jongkind en ten tweede voor de dames en heeren muzikanten. Vervolgens kregien we Louis Contran. Liedjes, luim en ernst, en tevens de traditioneele mop pen vielen bij het publiek zeer in den smaak. Een gezellig en aangenaam bal besloot deze uitvoering. „SCHUTTEVAER". J.L Zaterdagavond tijdens de bioscoop voorstelling in „Concordia" van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef, werden db talrijke aanwezigen in de pauze vergast op een verhaal van den ouden 72-jarigen •heer Schuttevaer, de uitvinder van de on- zinkbare reddingboot „Schuttevaer". Spreker schetste uitvoerig zijn tocht door bet Eingelsche Kanaal tijdens een hevigen Z.W. storm en zijn zeer interes sante lotgevallen op den grooten Atlan- tischen Oceaan in den barren winter van het jaar 1929 gedurende een 68-tal dagen doorstaan. Aangezien de heer Schuttevaer reeds in verschillende plaatsen is opgetreden, meenen wij met dit bericht te kunnen vol staan. EEN AUTOBOTSING. Een autobotsing in de Stroeërweg had j.1. Zaterdag plaats tusschen een vracht auto van Gebr. Kaan en een groenten- wagen van den heer Huisman, waarbij de groentenwagen eenige schade opliep. Ver zekering dekt de schade, doch nader ver namen wij dat de heer Huisman de zaak bij de politie aanhangig heeft gemaakt. CURSUS VAKONDERWIJS. Naar wij vernemen zijn de cursussen vanwege de vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs, afd. Wieringen, be gonnen. School te Den Oever met 10 leerlingen, leeraren de heeren O. P. Popi en Jb. Kuiper. School te Hippolytushoef pl.m. 30 leerlingen, leeraren de heeren Schut en Siegeling. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN HET ONDERWIJS OP HET OOSTELIJK DEEL VAN WIERINGEN. Door bovengenoemde Vereeniging ie aam den Raad der gemeente Wieringen een schrijven1 gezonden) met betrekking tot de uitoefening van geneeskundig toezicht op de scholen te Ooet-Wieringem van den volgenden inhoud: Het bestuur van de Vereeniging tot be vordering van het Onderwijs op het Oos telijk deel van Wieringen, met het onder wijzend personeel der scholen te Den Oever en Oosterltand in vergadering bijeen op Vrijdag 3 Octolber 1930, besprekende het uitoefenen van genees kundig toezicht op de scholen te Wie ringen, vernomen hebbende dat door de gemeen te Wieringen een schoolarts is aange wezen, tot taak hebbende 2 maal per jaar de scholen te bezoeken en de scholieren te inspecteer en, ervarende dat van een dergelijke ge neeskundige controle tot dusverre nielts is gebleken daar nimmer door een arts een schoolbezoek is afgelegd in den zin als hierboven bedoeld, van meening zijnde dat 'het uitoefenen Van geneeskundig toezicht op de scholen, zij het dan slechts 2 maal per jaar, even dringend ais wenschelijk is, vernomen hebbende voorts dat de ondier handelingen betreffende aanstelling van een districts-sohoolarts door bijzondere omstandigheden nog niet in een zoodanig stadium zijn gekomen dat aanstelling van een dergelijken arts binnen afzienbaren tijd kan wonden tegemoet gezien, noodigt uwen Raad beleefd doch drin gend uit onverwijld maatregelen te willen nemen, dat de uitoefening van genees kundig toezicht op de hiervoren genoemde scholen thans metterdaad geschied en wel volgens de instructies, welke den met het toezicht belasten geneesheer zijn verstrekt. ZUIDERZEEWERKEN. Dat men met de werken aan den afsluit dijk nabij Wieringen gedurende dit jaar voortgang heeft gemaakt is wel niet te be twijfelen als men nagaat, dat buiten ver schillende minder belangrijke werkzaam heden niet minder dan 2600 M. van dezen dijk zijn gemaakt, terwijl voorts de z.g. „Vlieter" over een lengte van1 2200 M. werd beteugeld. Ook in dien sluisput schdelt men geweldig op en iemand die verleden jaar October den put bezocht, zal dezen thans niet meer herkennen. ZANG VER EENIGIN G „LAND IN ZICHT". Eenige dagen geleden Inrichtten wij, dat bovengenoemde mannenzangvereeni- ging zou worden omgezet in een gemengd koor. Op de j.1. Vrijdagavond gehouden repetitie bleek reeds, dat verscheidene dames zich hadden aangemeld. Er werd met veel succes gerepeteerd. De vereeniging kan echter nog wel eenige zangliefhebbersistere) gehrulken. ZUIDERZEEWERKEN. „De Vlieter". In verhand met de voltooiing dier beteu- gelingswerken van die geul „Vlieter" is de vaart door deze geul gedeeltelijk verboden. Een gedeejte van ongeveer 300 M. is ech ter afgebakend, waardoor de vaart in toe gestaan. Telefoonverbinding. Wij vernemen dat ten gerieve van den dienst der Zuiderzeewerken een telefoon leiding wordt aangebracht over den Wie- ringermeerdijk, zoodat een rechtstreeksche telefonische verbinding van Den Oever met Medemblik tot stand komt. Arbeiders. Als gevolg van de beëindiging der werk zaamheden verbonden aan de beteugeling van de „Vlieter" zou een groot aantal werklieden overcompleet worden. Doordat men deze arbeiders echter nog eenigen tijd op den afsluitdijk en in de sluisput kon gebruiken, kan men ben nog eenigen tijd in dienst houden. Burgerlijke Stand van Wieringen over de maand September. GEBOREN: Anltje, d. v. R. Gangelhof en N. v. d. Veer; Anna Gerritje, d. v. J. Kunt en N. Kuit; Elisabeth Johanna, d. v. J. Vroone en M. G. Bakker; Cornelia Mar- garetha, d. v. C. de Keizer en D. v. d. Ivreeke; Jaoob Barend, z. v. J. Kaleveld en M. Kaleveld; Dirk, z. v. C. Doves en T. Kaleveld; Antje, d. v. G. van Dijk en J. van Dijk; Klaas, z. v. H. Eerenstein en F. 1 <»k olt: Jan, z. v. E. Jager en A. Moor- lag; Wülempje, d. v. D. P. de Neu en A. Brouwer; Sake, z. v. A. Timmermans en J. Dokkum; Stijmtje, d. v. P. Bodde en S. Mulder; PetronelJa Margareitha, d. v. J. A. A. van Nol en L. Smit OVERLEDEN: M. E. Lossie, vr.., oud 69 j. ONDERTROUWD: C. van der Slikk» en N. N. Blom; O. Veling en A. van Oudenaarde. GETROUWD: P. J. Stednimetz en R. de Jong; J. de Graaf en G. ten Bokkel. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school te Oosterland zijm benoemd de da mes Groenland van Alkmaar en Boeren dans van Zwolle. Aan' den dienstpl. der zeemacht der lich ting 1929 uit deze gemeente J. Tijsen Jbz. is vrijstelling wegens persoonlijke onmis baarheid verleend. Naar wij vernemen, bedraagt bet aantal handteekenimgen, dat alhier verzameld is op het petitionnement tegen de Vlootwet, 2821 (daaronder begrepen een klein aantal op de lijsten van Kerk en Vrede. WOENSDAG 8 OCTOBER. Hilversum, 1071 M. Vóór 6 uur 298 M.. Urt»l. VARA-uitzeniding. 8.00 Grammofoon. 10.00 Morgenwijding (VPRO). 10.15 Voordracht. 10.30 Ziekenuurtje (zang, plano, voordracht). 11.30 Grammofoon. 12.00 Concert door het VARA-septet. 2.15 Grammofoon. 230 Kindervertellingen. 3.00 Cursus „Maak-het-zelfl". 4.00 Vraaghalfuurtje voor kinderen. 4.30 Pianoconcert door Betsy van Praag. 5.00 Concertorgelbespeling en grammofoon. 6.15 Lezing over den algemeen en toestand in Europa. 6.45 Saxophoonmuziek. 7.00 Grammofoon. 7.05 Vervolg saxophoonmuziek. 7.45 Grammofoon. 8.00 Concert VARA-Orkest. Rede van G. J. Zwertbroek. 9.30 Spaansch concert, Marg. Couperus, zang en L. Contran, piano. 10.30 Vervolg Concert VARA-orkest 11.00 Persberichten. 11.1512.00 Grammofoon. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-Udtzeradina. 8.159.30 Grammofoon. 10.3011.00 Zlekendlenst o.l. v. Ds. Kruljswijk. 11.0011.30 Grammofoon. 11-3012.30 Orgelconcert door M. F. Jurjaanz. 12.302.00 Solistenconcert, sopraan, plano, viool, cello. 2.00 Concert door het Arnhemsch Instrumentaal Trio (piano, fluit, fagot). 2.45 Lezen van Christ. lectuur. 3.154.15 Vervolg Concert. 4.155.00 Grammofoon. 5.00600 Kinderuurtje. 6.006.45 Landbouwpraatje door H. Pilon. 6-457.15 Halfuurtje voor de rijpere Jeugd. 7.157.45 Cursus electrotechnlek. 8.0010.00 Concert ln de Geref. Kerk te Rotter dam. Solo-mannenkwartet „Sursum Corda" en het Delftsche Trio (piano, viool, cello). Spre- ^e™ Ds-,Kno°P «n Ds. Kuljper, M. J. Schreuder. 10.00 Persberichten. 10.1011.30 Grammofoon. DONDERDAG 9 OCTOBER. Hilversum, 1071 M. Vóór 6 uur: 298 M. 8.01—9.45 Grammofoonpl. 10.0110.15 Morgenwijding. 10.2012.00 Concert AVRO-kwintet. 12.01—2.00 Concert Rotterd. Philh. Orkest. Orgel spel d. H. Boesnach vanuit Teather Tuschinskl. tc Amsterdam. 2.002.30 Voor de vrouw. 3.004.00 AansL Grand Theater te A'dam. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.00530 GrammofoonpL 5-307.15 Concert Omroeporkest. Concert op 2 vleugels door W. Denijs en H. Beuker. 6.30 Beursber. 7.157.45 Radio-Volksuniversiteit L. J. Jordaan: „Van lantaarnplaat tot Talkle". '•45—8.15 Joodsche gezangen door Obercantor M. H. Landau en het koor u. d. Synagoge Amster dam-Zuid. 8.15 Aansl. Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouw-orkest. In de pauze praatje door mevr. I. de Leeuwvan Rees. 10.30 Persberichten. J9-45—11.00 Voordracht door Mr. A. W. Kamp. 11.0011.15 Grammofoonpl. J}-'5—JJ30 Wederoptreden Mr. A. W. Kamp. 11.3012.00 Grammofoonplaten. Huizen, 1875 M. 8.009.15 KRO. Grammofoon. NCRV- Lezen van christ. lectuur, iNCRV. Korte zlekendlenst o.l.v. Ds. Aalders, 11-30 12.00 KRO. Godsdienstig halfuurtje e.l.v. Pastoor Parquin. 2-002.45 NCRV. Grammofoon. 2.453.45 Cursus handwerken. 3.45—4.00 Grammofoon NCRV. 4-005.00 NCRV Ziekenuurtje oJ.v. Ds. Bakker, met baritonzang en orgelspel. NCRV. Concert door het Haagsche 6.30—-6.45 NCRV. Knlples. 6.457.15 NCRV. Engelsche les. 7.157,45 Cursus Maleisch.) Trio (plano, vlooi, cello). 8.0010.45 NCRV. Concert. Mej. T. v. d. Sluljs, sopraan, H. C. v. d. Oort, bas. Het Radio- orkest o. 1. v. P. v .d. Hurk. 10.00 Persber. 10.451130 NCRV. Grammofoon.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 11