Ve/ikada& Cj/voofc (BeêcMut mi[[ oi&. Tweede Blad DE JACHT OP DE VEERTIG SCHEDELS De Graf Zeppelin. BUITENLAND. VAN DINSDAG 7 OCTOBER 1930. Staal van beleg ln drl« staten afgekondigd. Volgens te New-York uit verscheidene grensplaatsen ontvangen telegrammen lijdt het geen twijfel of een opstand tegen de federale regeerlng Is in de staten Rlo Grande do Sul, Mina s-G era es en Parihyba uitgebroken. Te Santana ln Rio Grande heeft de politie zich bij de opstandige be volking aangesloten en een generaal en eeirtge officieren der federale troepen iljtn ln een hotel gevangen genomen. De me nigte heeft daarna de oavuleiriekuzerne om singeld en eenige soldaten gedood, waarop de troepen zich hebben overgegeven. Een groote legermacht der federalen schijnt echter reeds onderweg te zijn om de stad te heroveren. Uit Rivera, de grensstad ln Mtnas Ge raes, verluidt verder, dat er strijd ontstond tussdhen de civiele bevolking en de offi cieren van het garnizoen te Livramento, waarbii tien personen gevallen zijn. Eeni- ge andere hooge officieren hebben zich in dezen staat bij de revolutionairen aange- «w«n,, die over groote voorraden wapens sermnen te beschikken. De Braziliaansche Kamer heeft het voor stel der regeering van den staat van beleg af te kondigen van de drie staten waar op standen tegen het Centraal gezag zijn uit gebroken, goedgekeurd. De regeering kent den oorsprong van de bewegingen in de staten Rio Grande en Minias Geraes, waar kwaadwilligen er in geslaagd zijn de poli- tidtroepen over te halen geimeene zaak met hen te maken. De plaatselijke regeeringen dier beide staten heulen eveneens met de oproerlingen, waardoor de toestand ern stiger is geworden. De regeerlng heeft dan ook middelen ge vraagd om de opstandige beweging onmid dellijk en met kracht den kop in te drukken. (Later telegram uit New-York). De op stand is ook overgeslagen naar dien staat Parama. Door de strenge censuur is het niet mogelijk volledige en juiste berichten te erlangen, maar het schijnt zeker, dat in Rio Grande de federale garnizoenen van verschillende steden zich bjji de opstande lingen hebben aangesloten. De beweging schijnt zich vooral te richten tegen de ver kleding van president Prestee, die volgens de tegenstanders op bedriegelijke wijze ge kozen verklaard zou zijn. Volgens ontvangen berichten is de op standige beweging in Zuid-Brazilië uitge gaan van de staten Minas Geraes, Rio Grande do Sul en Parana, die een liberaal verbond vormen en ontevreden zijn over de politiek van de federale regeering te Rio de Janeiro. Deze staten moeten voor nemens zijn de verkiezing van Prestes tot president niet te erkennen en protestee ren tegen de houding van het federale congres. De positie van de bondsregeering is soliede, maar men is van meening dat ze zou verzwakken als de democraten ln Sao Paulo zich bij de beweging mochten aap- sluiten. Federale oorlogsschepen zijn naar het Zuiden gezonden om daar de kust te blok- keeren. Naar verluidt treft de rebellen-leider Da Souza maatregelen om met 40.000 op standelingen naar de hoofdstad van Bra zilië op te trekken, ten einde de regee ring ten val te brengen. Een ander bericht zegt, dat behalve zeven staten ook een deel van de vloot zich bij de opstandelingen heeft aange sloten. HET CONGRES VAN DE ENGELSCHE ARBEIDERSPARTIJ. Een vrouw ais voorzitster. Voor het eerst ln de geschiedenis van de arbeiderspartij treedt een vrouw, mej. Susan Lawrence, parlementair secretaris van het ministerie van volksgezondheid en lid van bet Lagerhuis, op als voorzitster van het jaarlijksoh congres van de partij, dat gisteren te Llandudno geopend is. De opening door minister Lawrence Op het oongres van de arbeiderspartij te Llandudno in Wales hebben alle afge vaardigden zich na de rede van Hender» son over de ramp van de „R 101" van hun zetels verheven en een stilte van twee minuten gehouden. Mej. Lawrence hield daarna als voor zitster de openingsrede, waarin z]j de po litieke gebeurtenissen van het afgeloopen Jaar herdacht en vooral de vlootoonfe- rentle en ten slotte betoogde, dat de tijdsomstandigheden een sterke en een drachtige politieke partij elsohten. Na de voorlezing der agenda is met al- gumeene stemmen een motie aangenomen, waarin de regeerlng wordt uitgenoodigd, de arbeidsgesohilenwet in te trekken. Henderson deed namens MacDonald, die vandaag pas komen zal, de toezegging dat de regeering in de troonrede des Ko- nings een belangrijke wijziging zal aan kondigen, die nog vóór Kerstmis in het Lagerhuis behandeld zal worden. Mej. Lawrence's openingsrede, aldus wordt nader gemeld, was een vurige ver dediger van de politiek der arbeidersre- geering. Zij bestreed fel de voorstellen van den linkervleugel, die erop zouden neerkomen, dat men algemeene verkiezin gen zou forceeren, gebaseerd op zuiver socialistische leuzen. Men moet begrijpen, zei mej. Lawrence, dat zuiver socialisti sche maatregelen ln de huidige omstan digheden niet genomen kunnen worden. Een wijziging in de werkloosheidspolitlek zou de regeering aanzienlijk verzwakken. Bovendien moet men niet vergeten, dat de regeering een groote hoeveelheid werk onderhanden heeft, dat nog niet voltooid is en waar men het resultaat dus nog van moet afwachten. Geen land ter wereld ls in staat, de werkloosheid in haar wortels aan te tasten door een zuiver nationale politiek. DE RAMP MET DE „R 101". Het slechte weer mede oorzaak van de ramp. De weerkundige medewerker van. het „Vaderland" schrijft: De snelle en groote ommekeer in de weersgesteldheid na de twee mooie dagen der vorige week is tot op zekere hoogte geheel onverwachts gekomen. De baro meter stond tot Vrijdagmorgen hoog over een groot gedeelte van Midden- en West- Europa en na het terugtrekken der de pressies in het Zuid-Westen geleek het wel, dat het gebied van hoogen druk nog eenige dagen stationnair zou blijven. Vrijdag in den loop van den voormid dag begon een daling van den barometer, die een aanwijzing was voor de nadering van een nieuwe depressie in het Westen. Deze daling nam in den avond van dien dag sterk toe en den volgenden morgen was na 'n nacht van overvloedigen regen over het Engelsohe Kanaal en zijn om geving het weer geheel omgeslagen. Het bleek dat dit van de depressie, die een paar dagen boven de golf van Blscaye ge legen had en die neiging had getoond zich terug te trekken, een nieuwen kern had losgemaakt, welke met groote snelheid naar de Noordzee was getrokken, waar zij Zaterdagmorgen te vinden was. Over het Engelsche Kanaal woei dien morgen een krachtige Zuidwestelijke wind, die warme en vochtige lucht aan voerde. De barometer-daling hield Zater dag tegen den middag op, maar de stij ging, die men na het voorbijtrekken van het centrum der depressie had kunnen verwachten, bleef uit en in plaats daarvan daalde de barometer tot in den avond stationnair. «Honderd pop heb ik noodlg en ik ben een boon als lk weet wuar ik die vandaan moet halen.* «Nou, dan ls 't goed. Ik was bang dat Je mij zou voorstellen ze je te bezorgen.* Passing Show, Londen. Hij eindigt zijn beschouwingen aldus: Toch moet men zich er over verwonde ren, dat bij de Zaterdag heerschende weerstoestand in Engeland besloten is het luchtschip ,3 101" te laten vertrekken. Weliswaar lag in het Zuiden nog een ge bied van hoogen druk, met mooi weer, maar om dit te bereiken, zou het lucht schip een gebied met sterken tot storm- aohtigen tegenwind, veel regen en lage bewolking, over het Kanaal en de Noor delijke helft van Frankrijk moeten door- loopen. Het moet dus ook in Engeland een verrassing zijn geweest, dat de alge meene weerstoestand zich zoo snel in zulk een ongunstigen zin heeft ontwikkeld. Voor een juiste beoordeeling van den' weerstoestand moeten wij echter op nade re berichten wachten. Deelneming van die NederL regeerlng. Aan den Nederiandschen gezant te Lon den is opgedragen, namens de Nederland- sche regeering aan de Engelsche regee ring deelneming te betuigen met de ramp van het Britsche luchtschip ,JR 101", In verband met deze ramp heeft de di recteur van den luchtvaartdienst van het ministerie van waterstaat, de heer E. Th. de Veer, namens den minister van water staat, die door ambtsbezigheden verhin derd was, een bezoek van rouwbeklag afgelegd bij den Britschen gezant in Den Haag. Mededeellng van een geredde. Een van de overlevenden van de „R 101" vertelt dat hij waarlijk door een wonder gespaard is gebleven. Hij bevond zich in het voorschip dat de volle kracht van den schok opving. Maar hij slaagde erin tus- schen de wrakstukken door te klauteren. Toch kreeg hij nog ernstige brandwon den. Hij gelooft dat de brand aan boord is uitgebroken vóórdat het luohtschip den bodem raakte. De slachtoffers en de geredden. De ernstige gewonde, die gistermorgen overleden is, brengt het aantal slacht offers van de ramp met het luchtschip R 101 definitief op 47. De 4 ernstig ge wonden maken het allen naar omstandig heden goed en onmiddellijk levensgevaar is niet aanwezig. De 8 machinisten, die hun leven aan het barsten van die water tank danken, zijn reeds naar Engeland teruggekeerd na het geven van een voor- loopige getuigenverklaring aan de ge mengde Fransdh-Engelsche commissie. De Engelsche regeering heeft de tor pedojagers Tempest en Tribune naar Ga lais gezonden om de stoffelijke resten der 47 slachtoffers naar Engeland over te brengen. Vrijdag wordt een offlcleele rouwdienst in de St. Paulkathedraal te Londen gehouden, waarbij', naar mer. ver wacht, de Koning tegenwoordig zal zijn. Da Fransche minister-president, Tar- dleu, heefl gelast dat de da» van Heden in geheel Frankrijk ral beschouwd wor den als een dag van natkmalen rouw en ln alle gemeenten moet de vlag halfstok waaien van die officieel® gebouwen. De lezfott van majoor Bolt, Door een Kngelsdi agentschap werd Maandag een verklaring gepubliceerd van majoor Holt, directeur van de tech nische afdeeling voor de luchtscheepvaart- ontwikkeling vam 't Britsche departement van luchtvaart, betrekking hebbende op de oorzank van het ongeli k met de J* .101", Volgens dezen deskundige staat het definitief vast, dat de ramp door een breuk ln het geraomte van het luohtschip werd veroorzaakt en niet door het weige ren der motoren. Men heeft op zekeren afstand van de plaats van de ramp wrak stukken gevonden, welker aanwezigheid er op wijst, dat er reeds 5 of 6 minuten voor het neerstorten iets met het lucht schip gebeurd moet zijn. Deze wrakstuk ken dienen bijeengezameld en onderzocht te worden. EEN NIEUWE VLIEGTOCHT NAAR AUSTRALIË. Twee jonge officieren hebben Maandag morgen Oroydon verlaten om naar Austra lië te vliegen. Zij hopen het, door om beur ten te sturen en te slapen in 8 dagen te bereiken. Gisteren hoopten ze door te kun nen vliegen tot Belgrado. DE MAATREGELEN VAN FRANSCHE ZIJDE, De berichten over de ramp bij Beau- vais blijven afschuwelijk. In de doorweek te vlakte spelen zich hartverscheurende tooneelen af. Om half 1 in den middag waren 20 lijken onderzocht en maar 8 herkend. Het onderzoek geschiedt door oen Franschman en een Engelschman. Eenige verwanten en vrienden van de verongelukten waren per vliegtuig uit Engeland gekomen. Anderen kwamen uit Parijs. Behalve de familieleden worden alleen de menschen toegelaten, die bij het reddingswerk hebben geholpen. Een gen darme bewaakt den ingang tot het raad- huls van Alomme, waar de lijken liggen. Volgens de plaats in de gondel, waar men ze terugvond, zijn ze in 8 afdeelingen ge rangschikt: van voren, in het midden en achterin. Die in het midden zullen in geen geval te identificeeren zijn. De voorwer pen, de bij hen gevonden werden, zijn ge registreerd en in een enveloppe met het zelfde nummer als de resten geplaatst De voorloopige kisten van wit hout zijn door kisten van eikenhout vervangen, 's Mid dags zouden zij naar de groote zaal van het stadhuis van Beauvais worden overge bracht Dit ls dienovereenkomstig inge richt. Uit alles blijkt, dat de Fransche regeering er de meest mogelijke plechtig heid aan wil bijzetten. De afkondiging van den nationalen rouwdag behoort tot hooge uitzonderingen. De laatste Jaren gebeurde dit alleen bij den dood van Foch. Zelfs na het vergaan van de Dix- mude bleef dit achterwege. Gisterenmorgen om even over T uur is de Graf Zeppelin, die Zondag een tocht naar Lelpzlg had gedaan, weer te Friedrichshafen geland. Volgens ver halen van passagiers heeft het lucht schip op zijn terugtooht van Görlitz over Hof en Neurenberg naar Friedriohshafen met een buitengewoon sterken storm te kampen gehad. Niettegenstaande hevige tegenwinden en regena vloog bet lucht schip echter rustig. Tegen 4 uur ver scheen het boven Friedrichshafen. We gens den hevigen westelijken wind kon niet geland worden. Eerst nadat het luchtschip drie uur boven het Bodenmeer had gekruist, is het ten slotte geland. DE TOESTAND IN SPANJE. Botsingen te Bilboa. Naar aanleiding van een vergadering van de Monarchistische Unie, welke Zondag te Bilbao gehouden zou worden, hadden de communisten alle verkeers middelen stilgelegd. Ofschoon de regee ring voorzorgsmaatregelen genomen had, kon dit niet belet worden, Toen de monarchisten na de vergade ring buitenkwamen, werden zij door de communisten aangevallen, zoodat de politie gedwongen was van de vuurwa penen gebruik te maken. De communisten bestormden daarop een wapenhandel en voorzagen zich daarvan vuurwapenen. Het kwam vervolgens tot een vuurge vecht met de politie, in het verloop waar van verscheidene personen gewond werden Er bestaat, ernstige vrees, dat de alge meene staking, welke oorspronkelijk op 24 uur gesteld was, zich zal uitbreiden en de geheele provincie zal medesleepen. Een later bericht meldt, dat de arbeid volkomen stil ligt: alleen de banken werken, beschermd door de politie. Er rijden geen trams, autobussen of taxis. De winkels zijn gesloten. Ook in het industrie- en mijnbekken heeft de staking doel getroffen. Er zijn eenige aanhou dingen gedaan wegens uitdeeling van circulaires en valsche uitnoodigingen voor de monachistische bijeenkomst. REVOLUTIONAIRE WOELINGEN IN BRAZILIË. Opstanden uit verzet tegen de presidentsverkiezing. Tegen strijdige berichten. Reuter bericht uit New-York, dat de op- stairudeüngen irn den/ Zuid-Braziiiaaiischen staat Rio-Grandie-dio-Sul alle mannen tu- schieni die 21 en de 36 jaar hebben ingelijfd om deel te nemen aan een opmarsch naar bet Noorden, gericht tegen d©( stad Sao Paulo. Ook maakten zij zich meester van locomotieven en spoorwagens voor het vervoer van hun troepen. Men meldt nog uit Rivera, op de grens tusechen Brazilië en Uruguay, dat in den Braziliaanschen staat Santa Catharina een opstand-uit-sympathle is uitgebroken. De opstandelingen rukken aan op de hoofd stad' van hun staat. De opstandelingen 'beweren, dat ten minste zeven staten in opstand zijn ge komen. De federale regeering (te Rdo-die-Janeiro) erkent, dat een dieel van de marine zich bij de opstandelingen heeft aangesloten. De opstand wint veld. Volgens een Associated,Press-bericht uit de grensstad Rivera (Uruguay), is de zeehaven Port Alegra, na een gevecht, dat twee uren duurde, in handen van den lei der der Braziliaansche opstandelingen, Pereira Dasonza, gevallen. Ook andere uit Brazilië binnenkomende telegrammen laten duidelijk blijken, dat de opstandi steeds meer veld wint. Uit Rlo de Janeiro wordt gemeld, dat de regeering heeft erkend, dat de marine zich aan de zijde der revolutionairen heeft ge schaard. De president van den staat Rio Grande, Vargas, noemde de revolutie volkomen ge slaagd'. In zijn staat hebben zich alle bondstroepen bi) de revolutionnairen aan gesloten of hebben de vlucht genomen. Naar verluidt 'hebben de opstandelingen den minister van oorlog Azevedo gevangen genomen. FEUILLETON (THE LURE OF THUNDKR ISLAND). 'Uit het Engelsoh door LEO WALMSLEY. i5) Bij die gedachte, keerde ik me om en rende het trapje naar het tweede klasse dek af. Maar ik kwam te laat. Dusi was verdwenen. Eh de kapitein begroette me zoo gewoon, dat lk niet meer wist, wat lk ervan denken moest. „Potdorie, meneer, dat was me een op luchting gisteren, toen u me daar ineens kwam binnenstappen I Een octopus is niks vergeleken bij die meid. Je komt ge woonweg niet los. Anders een best kind, eentje met ieen goed hart, ook al neemt ze het met mijn en dyn niet nauw. Twin tig pond het 't me gekost 'k had 't wel gezien, maar ik wou niks zeggen. Ik dacht: zoo hè-je nog 'n kans, dat ze je laat gaan. En ze weten niet beter. Van jongs af niks gezien, nooit een kans gehad om zoo maar ereis te zeggen; altijd alleen maar dorst Hij diepte z'n zakdoek uit zijn broekzak op, en veegde zijn oogen met overdreven gebaren af en begon met het noodige pathos: „Mijn liefste, nu ik scheiden te fluiten. Maar ondertuaaehen lachten zijn hei-blauwe oogen me oolijk toe. Opeens echter hield bij met fluiten, op; de uitdrukking van mijn gezicht had zijn aandacht getrokken. Maar ik durfde niet goed met vragen beginnen. Wat had Dusi hem verteld? Durfde ik, door hem tot op zekere hoogte in mijn vertrouwen te ne men, kosteloos Informatie-geven riskee- ren? Gesteld, dat ik hem voor Dusi Khan waarschuwde en dat hij, Dusi's handlanger waal Voor den zooveeteten keer 'bad lk weer overhaast gehandeld. Waarom had ik den dokter niet eerst geraadpleegd? „Hebt u me misschien wat te zeggen, meneer?" „Ja en neen, Timms", begon lk voor zichtig. „De dokter wou weten, of je het naar je zin had en toen zag ik Je zooeven staan praten en toen dacht ik, laat lk niu maar even gaan kijken." „En u komt weer net van pas, meneer! Nog nooit van me leven zoo in den put geweest niet sinds ik van de ouwe schuit, de Cape Shad, af ben. Het was een goeie! Ben er nog niet achter waarom ik toen zoo gek geweest ben. 'k Denk, omdat ik nooit rust had. Nooit tevreden voordat ik ietB anders dee dan ik op het oogeniblik dee. 'n Schip was voor me, wat een vrouw is. Zóó als lk wist hoe of ze zeilden en hoe of ze zich onder dit en onder dat weer hiel den was 't mis, dan zocht ik wat anders." „Dan vin-je dit zeker ook wei een ge schikte verandering", polste ik hem. „Ja, niet kwaad", gaf hij ten antwoord onder 't her-stoppen van zijn pijp met het onwelriekende mengsel, dat onder den naam Transvaal-tabak den nlet-drie-dubbel gateenden stervelingen de „dampen aan doet". „Ja niet kwaad. Trouwen», alles waar Je kans op lot bij hebt of gevaar bij loopt ls goed voor den ouwen man om de langhalzen van de kiel te houën. Zoolang als die zijn tabak en zijn alokkle op zijn tijd maar krijgt, zal je 'em niet hooren mopperen. Verdorie, daar hè-j« koning Pharao weer terug". Ik keek om. In de deur van den salon stond Dusi Khan. Toen hij mij zag kijken, stak hij zijn handen in zijn zakken en kwam tot mijin geringe verbazing glimlachend naar ons toe. „Ah., m'sleu", begon hij met een aller- bemimnelijksten glimlach. „Als ik het goed heb, hebben we elkaar al eens eerder ont moet. Tenminste uw gezicht komt me zoo bekend voor.... Ja, nu weet ik het. t Is in Cavendish Square geweest. U was toen zoo vriendelijk om me bij het zoeken naar een adres.eenige aanwijzingen te geveni". „Ja, waarachtig!" gaf ik langzaam ten antwoord, terwijl lk hem op mijn gemak van het hoofd tot de voeten bekeek. „Nu u 't zegt, herinner ik 't me weer. En op de Bulford Castle heb ik u, meen ik, ook ge zien. 'n Merkwaardige samenloop van om standigheden. Wat is de wereld toch klein, vindt u niet?" Dit was de eerste keer, dat ik de gele genheid had hem eens goed) op te nemen. Voor een Westerling is en blijft het moei lijk om den leeftijd van een Oosterling te bepalen. Zooals hij daar voor me stond, schatte ik hem op een jaar of veertig. HU was een groot en mager en als gezicht had hü de karakteristieke phy&lonomie van den modernen Egyptenaar van beschaving en stand: buitengewoon knap en/ buiten gewoon onsympathiek. Hit beaamde mijn vrij' afgezaagds op- merking over werelds geringe afma/Mng door te knikken en een paar voorbeelden van zijn eigen ervaringen op dat gebied te geven. Daarna zender eenigen over gang, bil wijze van stormloop op de veste vroeg hij me, hoe lk de geschiedenis van den vorigen avond, het kleine incident, dat vlak voor het vertrek van de boot plaats gehad had, vond; Ik keek eerst ver wonderd en deed dan of ik me vaag iets herinnerde. Hij lachte, alsof hij heimelijk van iets genoot en stak met sierlijke, lang zame gebaren een geparfumeerde siga ret op. „Iets buitengewoon vermakelijks, m'sieu.., u zou het waarschijnlijk een samenloop van omstandigheden noeimen". Zijn toon was hoffelijk, maar met zijn oogen hoonde hij me. „Ik kwam gister avond ook door omstandigheden wat laat aan boord acht uur was 't en ging dade lijk naar mijn hut. Het nummer van mijn hut ls 87. Daar vond ik een landgenoot van me, iemand, dien ik een paar jaar ge leden in Caïro gekend had, geïnstalleerd. De hofmeester had onze namen verwis- seld. Ik had' natuurlijk kunnen blijven en hij had naar zijn eigen hut kunnen gaani, maar hij had zijn koffer al uitgepakt en daarom besloten we 't maar te laten zooals het was en kwam lk in no. 27 terecht. Vier uur later werd hij gearresteerd". Hij zweeg en keek me met denzelfden eigenaardigen blik, die me een paar oogenhlikken eerder den indruk had gegeven, dat hij me met zn oogen hoonde, aan.Tragisch, vindt u niet? Ik wist wel, dat hij met de een of andere politieke beweging iets uit te «taan had" hij haalde z'n schouders op, alsof hü geen Egyptenaar, maar een Franschman was.maar dat zijn, wli Egyptensnen allemaal. Daarin lijken we op de Ieren, het zit ons in 't bloed, een in trige is voor onzen geest wat koffie on een likeurtje voor ons lichaam is". „Maar u zoudt toch maar leelljk opge keken 'hebben, als ze u in plaats van hem genomen hadden'", zei ik, in een geestlooze poging om hem zijn ironie 'betaald te zetten ,,'t Zou gewoonweg fataal geweest zijn, m'sieu 1 Ik heb in Zanzibar gewichtige za ken, te regelen en voor September moet ik weer in Londen terug zijn. Het zou me tien, neen, veertien dagen gescheeld heb ben. Absoluut fataal zou 't geweest zijn." Op het oogenblik kwam de marconist van de Soottish Chief naar me toe. „Dan heeft u ontzaglijk geboft", zei ik nonchalant-weg. „Gelukkig voor u ls zelfs de Afrikaansche politie niet onfeilbaar. U zou niet het eerste slachtoffer geweest zijni, dat onschuldig gearresteerd werd. Tot genoegen, sir.allicht zie ik u nog wel voor Zanzibar. Adieu Timims, kop óp en tob maar niet over Flossie". Mijn goede raad aan den kapitein was overbodig. Eventueele herinneringen «»n I'lossie waren allang verdrongen d'oor de behoefte aan iets, dat allicht verkoelender werkte. Ik was nog niet halverwege de trap op, of hij was al verdwenen. Het bericht, dat me boven wachtte, was van Nick. bedankt, Naar twee kanten raak". «el, naar mijni kant was het er leelljk naast, maar zoolang ik tevreden was. De houding van dr. Flint, toen ik hem nog voor den lunch vertelde, hoe volkomen mijn plan mislukt wasi, viel me bultengn woon mee. Hij was een en al vriendelijk held. (Waadt vwwoigd) iloh mm

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5