HELDER» COURANT HERMAN NYPELS Breezand. VAN DONDERDAG 23 OCTOBER 1930 DERDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS Onze plaatsgenoot, de heer J. Ph. v. Dok, slaagde 18 Oct. J.l. t '«Graven» hage voor het machinisten diploma B. P. EN T.-KANTOOR DEIN HELDER le belft October 19S0. Onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders-adressen onbekend zijn. Brieven binnenland: Bestuur der stich ting, Haag; Inspect. directe belastingen, Helder; Keizer, W., Rotterdam: Mark- wijk, v. D., Haag; Storm, W., Rotterdam; de Vries, Tj. J., Leeuwarden; Wiegman, J., Terschelling; Wlnsen, v. G., War mond: Wills, Amsterdam; Staditon Cen tral, Amsterdam. Briefkaarten binnenland: Kwartel, J., Anna Paulowna; Verhoeve, G., Rotter dam; Rootjes, C., Alkmaar. Brieven buitenland: v. d. Goes, Luga- no- Hitzen v. J., Sete Frankrijk. Briefkaarten buitenland: Oortgjjsen, KI., Brussel. AFSCHEID VAN DEN HEER GRAADT VAN ROGGEN. Hedenmorgen half twaalf had op Bureau Boekhouding van '«Rijkswerf alhier het afscheid pltats van den heer J. F. Graadt van Koggen, administra teur-inspecteur over de oomptubiliteit van bet materieel van Rijkswerven, die den dienst met pensioen gaai verlaten. De beer Graad; van Ruggen, die 19 Mei 1865 te Amsterdam is geboren, trad als adelborst 8e klasse in dienst den lslen September 1880. iüj bereikte de graden van adelborst 2e en le kl. achtereenvol gens op 1 8ept. 1882 en 2 Aug. 1884, werd luitenant ter zee 2e kl. INov. 1886 en 1 kl. 1 Juli 1896.22 October 1901 werd bij wegens lichaamsgebreken op pensioen gesteld. In 1884 en '85 was de beer Graadt van Roggen met Hr. Ms. «Tromp* in West- Indiö en van 1886 tot Februari 1889 diende bij in Oost-Indië, op de schepen »Borneo«, «Semarang* en «Maduru*. In Nederland teruggekt-erd, werd hij ge plaatst op het opleidingsschip «Admiraal van Wassenaar1 te Amsterdam, waar hij twee jaar verbleef, en daarna een half jaar diende aan boord van het s.s. •Bonaire*. Van 1893 tot 3896 diende hij w.-derom in Oost-Indiö, waar hem o.a. het bevel werd opgedragen over het stoomjaebt«Koerier*. Wederom in Neder land, werd hem eene plaatsing gegeven bij den marinestuf, en aan booru der «Zeeland*. Ten derden male deed hij in 1901 een reis met Hr. Ms. «Noord-Brabant* naar Indië, werd tenslotte te s Gruven- hage werkzaam gesteld aan het materieel der marine, waarna 1 November 1*01 zijn benoeming volgde tot Inspecteur van de Comptabiliteit van het Materieel bij 's Rijkswerven, waarbij in 1917 de titel van administrateur kwam. De heer Gruaut van Roggen verwierf in 1898 het eereteeken voor belangrijke krijgsverrichtingt-n op Atjeh 1878/96, in 1900 volgde zijn benoeming tot ridder in de Orde vaD Oranje Nassau, in 1924 die in de orde van den Nederlundschen Leeuw. Van 1898—1900 was hij lid en secretaris van de «kazerne-commissie* en commissaris plaatsvervangend lid van het Fonds van dek- en onderofficieren. Toen de heer Graadt van Roggen ten bureele boekhouding van 's Rijkswerf alhier verscheen, werd hij aldaar toege sproken door den Directeur, ir. Bijl. De heer Kottmann, administrateur op 's Rijkswerf, sprak namens de in dienst zijnde en eenige gepensioneerde ambte naren en overhandigde den soheldenden chef Andree's Handatlas. Numens h«-t magazijnspersoneel weid hem bij monde 'van den heer Rothschlld een fauteuil overhandigd. Nog anderen voerden het woord. EER8TE ABONNEMENTS VOORSTELLING. Wij kunnen thans mededoelen, dat de datuim voor de eerste abonnementsvoor- steliling is vastgesteld, op Maandag 8 No vember a-s. Alsdan komt het gezelschap ,,De Yereenigde Schouwspelers" onder directie van Pierre Mols hier met een op voering van het blijspel „Malle Patsy", een genoeglijk spel van den huiselijkën baard. In een volgend nummer zullen wij een en ander hieromtrent mededeelen, volstaan voor heden met deze enkele ver melding. EERSTE MARINE-CONCERT. Neen, het Heldersche publiek Is de Ma rine-concerten nog geenszins ontrouw ge worden. Wel zijn blijkbaar de dagen voor bij van 800 a 900 entrée's, en is het aantal leege zetels nog groot, tè groot naar rato van den uiterst lagen entréeprüs, maar toch kan men tevreden zijn. deze eerste concertavond was alleszins bevredigend. WH waren in de gelegenheid het eerste gedeelte van het programma te hooren. Het bracht ons in de periode van den "be koorlijken roooco-tijd, waarin Mozart zijn muziek schreef van zfin meer dan veertig symphonieën kregen we gisterenavond een C-dur symphonie, die alle muzikaliteit en bekoorlijkheid van des meesters mu ziek demonstreerde. Behalve deze ouver ture Titus. Na de pauze drie seer uiteenloopende meestere: Gade en Grieg, twee Noorsdie, en tot slot Massenet, de Franschman. Bij deze korte vermelding willen wij het dit maal laten. HELDERSCHE TOONEELVEREEN. TAVENU. „Tavenu" heeft het winterseizoen in gezet met een eerste uitvoering. Een uit voering, die er in alle opzichten wezen mocht en waarmede het seizoen op uitste kende wijze is begonnen. Men hail een stuk gekozen van Henri van Wermeeker- ken, namelijk het vroolijke spel^van-de-zee, getiteld „Het Handschoentje". Ofschoon men bij Van Wermeskerken geen „hoo- gere" kunst, in de beteeken is van aeétbe- Usch, literair of opbouwend werk ver wachten mag, behoort het „Handschoen tje" owetwj'feld tot ziin beste stukken, liet be™- „best" genomen in de betee- kenis van technisch knap, geestig en vlot. Weliswaar draaien de dialogen drie bedrij ven lang om niets anders dan om flirt-, zoen- en scharrelpartijen aan boord, inaar dat neemt niet weg. dat er een uiterst amusant stuk van gemaakt is, dat tot een zeer verrassende ontknooping leidt niet alieen, doch dat gelegenheid geeft tot vele alleraardigste tooneeltjes. De inzet was al dadelijk aller-geluk- kigst. toen mejufiouw lonny Kieuger, ais een üoou-zeezieke juffiouw, in uen groo- ten salon van net s.s. „iiuilanu" zeer gees tig spel gaf, waarvan w;j het beiwijieien of een beroepsspeler het zou verbeteren (maar die zijn uan misschien zelf nimmei zeeziek geweest). Men zou het als het ware „empirisch" kunnen noemen, zu.k spel. Aangezien er niet mineer dan een veertiental aam es en heeren in dit stuk opueuen, zal men begrijpen, dat net on- uoemfik Ia deze allen stuk voor stuk te bespreken. Er waren enkele oude getrou wen bu» zooals de nee/ J. H. W ijker, me juffrouw M. Denker, mejuffrouw a. Kog geveen, ue neeren Dij kanoom en Öchellin- ger, Mol, het echtpaar Westnoeve, enz., professor Stockhout niet te vergeten, dooi uen neer J. B. Polak vertolkt, en over het algemeen kan van hun spel worden ge- zegu, uut het uitstekend was. Ook de moei- lijite momenten moeilijk tengevolge van den diaioog en de door den schrijver ge schapen situaties, werden glansrijk over wonnen. Dat dit dikwijls veel speiroutine vereischt, zal ciuiueljjk zijn als wij vertél len, dat op een uiterst kritiek oogenblik bet lampje in het souffleurshok uitging en men zonuer souffleur veruer moest spelen. Dit oogenblik was het slot van het tweede bedrijf, waar op het sloependek vier spe lenden bijeenstaan, om het ingewikkelde geval van liet „handschoentje" te bespre ken. En niemand in de zaal heeft iets van deze stagnatie gemerkt, hoewel toch ver schillende spelers op den souffleur speel den. Dat zooieis nochtans ongemerkt aan het publiek voorbijgaat, is geen geringe lof voor een dilettanten-gezelschap. Als altijd, was van décor en aankleeding weder zeer veel werk gemaakt. Voor het tweede bedrijf, dat in het diffuse licht van het maroonicek spoelt, was door den auteur-zelf een schema ontworpen, dat men, met opoffering van veel vrijen tijd en moeite, keurig had nagemaakt en waar- uoor werkelijk een onbedrlegelljke illusie geschapen werd bij avond op het dek van den marconist te zijn. Ook de grime van de firma Michels, was prachtig en leverde kostelijke types op. Zoo was dit, alles tezamen, een goede uitvoering, die tal van kostelijke touneel- tjes opieverüe, welke zeer op de lachspie ren werkten van het talrijke publiek. Vóór den aanvang had de heer Kott mann, voorzitter der Vereeniging, een kort welkomstwoord gesproken. Daarbij deed hfi de mededeeling, dat „Tavenu" het plan heeft on Zaterdag 10 Januari ba. een gezellig avondje te houden, waarvoor hft ieders medewerking niet financieel zoozeer, maar meer daadwerkelijk in riep. leder lid krijgt twee vrijkaarten voor dezen avond; voor meerdere moet 50 cent per persoon worden betaald, terwijl boven dien voor elke vrijkaart 10 cent belasting geld is verschuldigd. De vrij bil jetten wor- uen daartoe op den avond zelf tegen ge meentelijke ingeruild; ieder zorge dus zijn kaarten te bewaren. Nog een aardige verrassing voor dezen avond zelf moet worden vermeld. Wij moe ten daarvoor in het kort even den Inhoud van het stuk vertellen. Deze komt hierop neer, dat zich aan boord van het s.s. „Hol land" verschillende dames en heeren pas sagiers bevinden, waaronder één geheim zinnige dame, bewoonster van hut 22, die zich overdag niet vertoont, doch des avonds geheimzinnig op het sloependek gezien wordt. Hierover wordt hevig ge fantaseerd en men beslist, dat bet een „handschoentje" is, op weg naar haar man. Iedere heer voor zich neemt op zich te trachten kennis te maken met bedoeld handschoentje, en zoo mogelijk een flirta- tion op te zétten. Dit gelukt ook vrijwel iedereen, doch in den loop van het stuk blijkt, dat elke heer een andere dame als het handschoentje heeft bemachtigd. En tenslotte komt, in het derde bedrijf, de hofmeester Jan Vink namens de maat schappij „beschuit met muisjes" servee ren, vanwege het feit, dat de bemanning van het schip is vermeerderd. Het is de dame van hut no. 22, die een nieuwe we reldburger ter wereld hééft gebracht. Op geestige wijze weet de schrijver verder de door hem in elkaar gedraaide knoop los te krHgen, maar wit zullen daar niet ver der op ingaan. Wat wij wilden vermelden is dit, dat het bestuur van „Tavenu" in deze ontknooping aanleiding vond haar bezoekers, voor zoover ze voor het bal na bleven, eveneens beschuit met muisjes te serveeren, zoodat ook in dit opzicht een origineele inzet van het seizoen werd bereikt. Hopen wij nu maar weer op de volgende uitvoering; er zijn nog groots plannen in petto en aan werklust ontbreekt het aller minst. Het voor deze uitvoering verschafte pro gramma bevatte een aardige en smaakvolle reclame van de firma Govers, Weststraat, die een sluitétiket in den vorm van een brandkastsleutel van de bekende firma Lips had toegepast. OOMTTE VOOR BUITENGEWONE ABONNEMENTSCONCERTEN. Woensdag 29 Oct eerste concert Het eerste der serie oonoerten, seizoen 3980'81, zal plaats hebben op Woensdag 29 October a.s. 8 uur in Casino. Betreffende het optreden van den groo- ten Poolschen zanger, Mark Raphael, welke o.a. Zaterdagavond a.s. in Keulen op het Ktlrzenich concert optreedt, volgen hieronder persverslagen der groote bladen. „Het Vaderland": fijne intelligentie een diep door dringen in het wezen. Een nieuwe goede zanger van het lied. „Handelablad": Een jong begaafd zanger! Raphael is ver rukkelijk in lichte, vlugge liederen, maar ook een foricher stuk als „Provenzalische* Lied" kwam er prachtig uit. Dit debuut ia zeer goed geweest. „De Maasbode": Een deugdelijk en veelzijdig zangtalent volmaakt in alle onderdeelen. Mark Raphael mag stellig tot de weinige zeer goede zangers gerekend worden. „Nwe. Rotterd. Cr!.": Mark Raphael, die over eeq alleraange naamst klinkend licht barytonaal orgaan be schikt, heeft ons var. begin af aan geboeid. Een fijne innerlijke beschaving een diep dichterlijk gemoed, dat zich eerlijk en zuiver uit. Aan den vleugel tal plaats nemen Richard Boer. In dat bijzondere geval hebben de wer- cende en kunstlievende leden van „Toon kunst" tot dit ooncert toegang a 1.— plus rechten; zich daartoe aan te geven Muziekschool, Prins Hendriklaan 11. Abonnementen voor de drie concerten i 5.alles inbegrepen, aan bovenstaan de adres. Toegangsprijs voor elk ooncert 2. rechten inbegrepen. HARMONIEKAPEL WINNUBST. Op de gehouden laarvergadering van de Harmoniekapel winnubst is het be stuur als volgt samengesteld: de heeren C. C. Mahieu, voorzitter, Langestraat 82 A. Heyblok, le secretaris, Gravenstraal 71; Jb. Toes, le penningmeester, Molen straat 84; J. Th. Wildenberg, 2e secreta- is; C. Minneboo, 2e penningmeester; P. J. B. Boon en J. P. Komen, muziekccm- missarissen. DEMONSTRATIE ARTSILK WEEFAPPARAAT BIJ V. D. Hedenmorgen had bij dè firma Vroom Dreesmann, alhier, een demonstratie plaats met het handweefapparaat der Firma Artsilk te Breda. Vel© dames waren aanwezig om te proflteeren van de aanwijzlgingen, welke door de demonstra tie op zeer prettige wijze werden ge geven, om het apparaat goed en gemak kelijk te kunnen gebruiken. Uit de verschillende opmerkingen en vragen die door diverse dames 'werden gesteld bleek, dat er zeer veel animo voor Jeze nieuwe handwerkmethode bestaat. Wat er al zoo op dit apparaat gemaakt kan gorden? Ja, dames, daarop kunt U beter een antwoord krijgen wanneer U zelf deze demonstratie gaat bijwonen wel ke heden nog wordt gehouden van 2.80— 5 uur en Vrijdag en Zaterdag van 10—12 en van 2.806 uur. N.V. f ANA MAATSCHAPPIJ. In het verslag van de demonstratie van Ue Nedeal Vereeniging van Hulsvrouwen, in onae courant van Donderdag zijn eenige zetfouten geslopen, welke wij hier bij verbeteren. De naam van de maat schappij, welke reclame maakte voor haar scnoeiicrêmes, vermeldden wij als 1'anra Maatschappij, hetgeen Tana Maat schappij moet zijn. Verder schreven wij dat slangeloer schoentjes „de moed van tegenwoordig zijn", de lezer zal natuurlijk wol hebben begrepen, dat hier een omzet ting van letters heeft plaats gehad en dat dittmoet zijn „de mode van tegenwoordig". ERNSTIG MOTORONGELUK. Twee dooden. Een zeer ernstig motorongeluk, waarbij twee dooden te betreuren zijn, heeft heden nacht plaats gehad aan 'het einde van de Binnenhaven. Een automobilist, die om ongeveer kwart over twaalf aan het einde van de Binnen haven reed, bemerkte, dat er aan den kant van den weg iets brandde. Hij stapte uit en zag, dat het een brandend „Ariel" mo torrijwiel was. Hij begreep dat er een ongeluk gebeurd was en verlichtte met de schijnwerpers van zijn auto den omtrek. Groot was zijn schrik, toen hij Iemand op den weg zag liggen» terwijl meer beneden aan den berm nog iemand lag. Het bleek, dat de motor tegen een boom was aangereden, de sporen hiervan waren nog aan den boom te zien. Een der berft- ders werd door de schok een eind terug geslagen, terwijl de andere vooruit ge worpen moet zijn. De automobilist zag onmiddellijk, dat de persoon die hooger op den weg lag reeds dood was, het bloed liep hem uit de ooren, naar den anderen berijder heeft hij door den schrik niet gekeken. Hij waarschuwde onmiddellijk de politiepost op de Zuid straat. In dien tiid waren er ook enkele omwonenden ter plaatse gekomen, terwijl eveneens een dokter werd gewaarschuwd. De lijken zijn naar het Hospitaal ver-J voerd. WIJ zingen luid en zeer spontaan KLEEDING BOVENAAN De oorzaak van het ongeluk staat niet vost en daar er niemand tegenwoordig was, is het te betwijfelen of de oorzaak ooit be kend zal worden. De politie heeft de motor in beslag genomen. De slachtoffers behoorden tot de be manning van het vliegkamp de Kooy en waren op weg daarheen toen het ongeluk gebeurde. Het zijn de milicien P. Swarts uit Arnhem en de stoker-olieman M. Meyer uit IJmuiden, resp. 20 en 24 jaar oud. OPHEFFING VAN DE INSPECTIE DER BELASTINGEN? Rede van den heer D. H. Grün- wald in de vergadering van de Kamer van Koophandel. In de gisteren gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel te Alkmaar heeft de heer D. H. Grunwald de aandacht gevestigd op de aanhang<*e plannen de inspectie Den Helder op te heffen en dit district te combineeren met Alkmaar. Dat dit voor de ingezetenen een groot ongerief zou medebrengen, behoeft geen nader be toog, en het is dan ook te hopen, dat de waarschuwende stem des heeren Grunwald gehoor vinde bü de hoogere instanties, die over deze zaak hebben te beslissen. Zooals men uit het betoog van den heer Grunwald zal merken, is ce overweging gegrond op motieven van bezuiniging. De heer Grunwald zeide dan bij de rond vraag liet volgende: De reorganisatie van den belastingdienst. M. de V. Het is steeds het streven van j de Kamer geweest, om te voorkomen, dat 1 het platteland ontriefd wordt van die dien sten, welke voor het algemeen belang ge- makkelijk en nuttig zijn, ni. de postkan- toren, hulpkantoren, Rftksontvangerskan- L" toren. Er is een streven merkbaar om die diensten aan het platteland te onttrekken, zoogenaamd uit een oogpunt van bezuini ging, doch waarvan de praktijk heeft be wezen, dat dit een dikwijls averechtsche uitwerking heeft, naast het groote onge rief, dat dit den bewoners veroorzaakt. Wanneer toch, om ons te bepalen tot de opheffing van de kantoren van de Rijks ontvangers in de 'dorpen, wanneer dit doorgevoerd zou warden, dón, M. de V., vrees ik, dat dit zal geschieden ten koste van de dorpen en kleine steden. Het is reeds in de vergadering van onze Kamer aangetoond, dat door het missen van con tact met de Rijksontvangers ten platten- lanae, de aanslagen niet zoo juist meer kunnen worden opgelegd, zooals dat in het algemeen belang dient te worden gedaan. M. de V„ uit de Staatsbegrooting van het Dept. van Financiën, hoofdstuk 7B wordt thans iets voorgesteld, dat aan het ongelooflijke grenst. Er wordt zoo tusschen de regels door een ingrijpende wijziging voorgesteld, waardoor als deze begrooting ongewijzigd wordt aangenomen, ik genist mag zeggen, dat er dan in ons belasting stelsel een zóódanige belangrijke wijziging zal worden gebracht, als geen onzer had kunnen vermoeden. Wanneer ik het uit de stukken goed begrüp, dan ligt het in het voornemen, om de Inspecties der Directe belastingen te verminderen. Er zal dan b.v. een inspectie komen alleen te Alkmaar voor geheel den kop van onze provincie, vermoedelijk ge- v olgd door een vermindering van het aan tal Riiksontvangerskantoren, waardoor natuurlijk uit den aard der zaak de con trole verslapt. Om u een beeld te geyen uit onze naaste omgeving, deel ik n.e dat de Inspectie te Den Helder omvat de gemeenten Den Helder, Texel, Wleringen, wieringerwaard en Ana Paulowna, net- geen natuurlijk reeds veel werk geeft. Het komt mil dan ook voor, dat wanneer de rayons nóg meer worden uitgebreid, het een totale onmogelijkheid zal worden, om de zaken behoorlijk te behandelen, hetgeen niet anders kan zijn dan in het nadeel van de belastingplichtigen en van het Rijk. Gevolg zal zijn, dat de belastingopbrengst zal dalen door onvoldoende contact met de omgeving en dat meer willekeurige aan slagen opgelegd zullen worden. M. de V. Het treft mft, dat een zoo be langrijke wijziging in dezen overheids dienst, van welks nauwkeurige behande ling zooveel afhangt, zoo en passant wordt voorgesteld, zonder dat er een behoorlijk wetsontwerp voor wordt ingediend, zoodat dit veel kans nu heeft te ontgaan aan de aandacht van de Kamerleden. Het komt mij nu toch voor, dat daartegen niet krach tig genoeg stelling kan worden genomen, door ook andere Kamers hieron opmerk zaam te maken en allen invloed, waarover wfi beschikken, aan te wenden om de Ka merleden in te lichten om te trachten een dergelijke débflcle in ons belastingdienst stelsel te voorkomen. De zaak, waarom het toch gaat, is de fusie van Directe Belastingen met Regis tratie en Successie en volledige afschei ding van dit nieuwe vak van Invoerrechten en Accijnzen. De groote nadeelen voor het publiek sullen zijn: Hst publiek kan niet meer op d« wijze als thans, in contact komen met den In specteur. De Inspecteur kent zijn inspectie niet, daar deze niet meer voor hem leeft Verder nog meerdere nadeelen, zooale vermeld in het rapport van de Vereen, van Inspecteurs. De vermeende bezuiniging zal zeer ze ker te niet worden gedaan door uitbreiding en/of nieuwbouw, uitbreiding van het aan tal lagere ambtenaren. O. i. zal het noodig zijn, dat onze Kamer (wil men deze fusieplannen, die reeds in vergevorderd stadium van voorbereiding verkeeren) zich zoo spoedig mogelijk wendt tot den Minister van Financiën en dezen in kennis stelt met de argumenten tegen deze fusie, ook duidelijk sprekende in het rapport van de Vereen, van In specteurs. Visscherlj. Zooals in deze rubriek al werd ge schreven, werkt de aanvoer aan den vischafslag van garnalen van onder scheidene grootte, en dus ongeregelde kwaliteit, belemmerend op de juiste prijs- waardeering in het buitenlandsche afzet gebied en üet spreekt vanzelf, dat daar van de terugslag wordt gevoeld in de prijsstelling aan don vischafslag. In bet garnalenvangstgebied in het Zuiden van ons land, waar men niet het zelfde euvel had te kampen, heeft men reeds lang dit bezwaar opgeheven door een z.g. zeefmolen het definitieve zeef- werk te laten verrichter.. De aangevoerde garnalen, die aan boord 'der schuiten natuurlijk reeds een zeef- behandeling hebben ondergaan, worden in de zeefmolen aan den wal gedaan, zoodat alle aangevoerde garnalen van een zelfde groote tenslotte zijn. Al die garnalen kunnen dus naar de zelfde maatstaf worden beoordeeld. Naar wij vernemen zijn bier ook plan nen om een dergelijke zeefmolen in den vischafslag te plaatsen. Voor de visschers en do visohhandelaars kan dat slechts een toe te juichen maat regel zijn. Eenheid in kwaliteit en een heid in prijs. Maar het is van verder strekkende be- teekenis nog omdat de buitenlandsche afnemers dan weten, dat de garnalen, afkomstig uit Den Helder, van uitgezochte kwaliteit zijn. En het zou van groot be lang tevens nog zijn als van gemeente wege de manden werden voorzien van een keuretiket, zoodat aan het geheel een officieel cachet werd gegeven, waarin ongelimiteerd vertrouwen kon worden gesteld Het gebruik maken van het gemeente lijk keuretiket zou via bet consulaat en Hollandsche Kamers van Koophandel in het buitenland, aan den vischhandel in België, Frankrijk en Engeland kunnen worden bekend gemaakt. Veel te lang is er in den visehhandil individueel opgetredengeorganiseerd en collectief maatregelen nemen kan allen slechts ten goede komen. In deze richting dient gewerkt en offlcieele be moeiing in deze valt toe te juichen. BRAND. Maandagavond te krvart over 7 txrak een hevige brand uit in de boerderij van den heer Moojj te Breezand. De brand spuit van Julianadorp was spoedig ter plaatse, zoodat een gedeelte der behui- ^g gespaard kon blijven. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Al hul vee was gelukkig nog in de weide,. Bloembollenveiling Breezand. OOÖP. BLOEMBOLLEXVEILING- VEREEN. „BREEZAND" (G.A.; Uitslag van de gehouden Noembollen- veüing op Dinsdag 21 October, 's mo-. gens half elf. Plantgoed tamelijk, vlug. Leverbaar stug. Plantgoed- Enkele vroege tulpen. Witte Zwaan 9 Gele Prins zz. Witte Duo Max 17. Roee Gris de Lin lö.— Mt 80— Prinses van Oostenrijk 84. Ortm. Briljant 17— Dubb. vroegs tulpen: Salvator Rosé 60— Koningin der Nederlanden 86. Murlllo 60. Theeroos 40. Enkele vroege tulpen. Inglesc Yellow Moonlight Parlslen Yellow Darwln tulpen: Prof. RouwenhioH Wlll Oopland Clare Butt Bartlgon Mad. Krelage Hypollte 8t. James Rev. Ewbank Prins der Nederiandlen Prlde of Haarlem Gretdhen Orlon Farno. Qandeni Maasacbusets The Sultan Edmee La Candour La Tulipe Nolr Plül. de Commlnet WhJstler Prinses Eliaabeüj WIE Pitt Volgends waak 10.— 18— 11— 8— 16.6088. 12. 27. 6.60 18— 14— 8— 18.- 11— 8.— 14— a— a— 18— 10— 19— 22— 12— IA— 14— P.H.L. n n n m p. H.Ta. n I» n p.ELL n n p.HX. vuUiag.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9