rente terugbetalen. De ouderen onder ons kunnen dit bevorderen, door zich overal op den weg tegen de oorlogspropaganda te plaatsen. De jongeren kunnen dit heilige geestdrift, die ons ouderen steeds heeft bezield, mede helpen voortplanten. Voor de moeder ls de schoone taak weggelegd, hare kinderen te doordrenken van een heiligen haat tegen het militarisme en de gevoelens van naastenliefde wakker te roepen. En de vaders kunnen, zoo mogelijk met nog grootere kracht, aan den taak, welke zij zich vrijwillig hebben op gelegd, voortwerken. Dat is op het platteland niet gemakkelijk. Maar de taak der plattelandsarbeiders ls daarom zoo mooi, omdat het platteland steeds de stok ls ge weest, waarmee de stadsarbelder werd neerge slagen. Die stok wordt dan weggenomen. De Arbelderszangvereeniglng „De Stem des Volks", die enkele liederen ten beste zou geven, zag zich gehandicapt door afwezigheid van haren Directeur. Ter vervanging van deze trad nu op mej. A. Pranger, onoder wiens leiding toch nog een drietal liederen werd gezongen, n.1. Ontwape ning, Strljdmarsch der Arbeiders en De Inter nationale, de laatste met medewerking van het publiek. Met een kort slotwoord werd hierop de verga dering door den Voorzitter gesloten. Wieringen. Op Maandag 3 November a.8. zal de Commissaris der Koningin in de prov. Noord-Holland een bezoek aan Wierin gen brengen. De beer J. Cuperus, onderwijzer aan de Ohr. school te Den Oever, is m.i.v. 1 November a.s. benoemd bij het onderwijs te Leiden. Aan O. Smid te Den Oever is door de Generale Commissie Zulderzeesteunwet een tegemoetkoming toegekend in de kosten van opleiding van een zoon in den landbouw. MOND- EN KLAUWZEER. Het mond- en klauwzeer blijft alhier nog steeds heerschen. In de maand Octo- ber zijn gevallen geconstateerd onder het vee van Jb. Dekker Pz., Elftstraat; C. Kuut Rz. en Wed. Jn. Mulder, beiden te Westerland; N. Rotgans, Noorderbuurt; A. Keizer, Belt; P. Kistemaker, Elft; S. Mulder Jz., Slingerweg; P. Kooij Jz., Westerklief; L. Mulder, Stroe; C. Koom Vz., Den Oever; Jb. Lont Sz., Kerkhof- steeg. J.L Zaterdag- en Zondagavond had op het terrein van den heer Jb. Bruul de eerste openingsvoorstelling plaats van het oircus Oriëntaal (Amanda Roberti). Hoewel de slechte weersomstandigheden naar wij meenden het bezoek aan het cir cus eerder tegen dan voor zouden wer ken, toch vergisteen wü ons, want het liep telkens stampvol. Hetgeen wij te zien kregen was werkelijk boven onze ver wachtingen. Prachtige staaltjes van paar- dendressuurkunst werden er gegeven en er waren momenten dat de toeschou wers hun hart vasthielden, vooral toén een jonge dame zich door een vracht auto liet overrijden en een sterke man, twee auto's, welke wilden wegrijden, dit door er tusschen te gaan staan belette, ook het trapeze werk verliep naar wensch. Wü kunnen niet anders zeggen dat het een praoht-avond was en een be zoek aan dit circus is dan ook ten zeerste aan te bevelen. J.L Zaterdagavond 7V, uur had in de zaal van den heer. Jb. Bruul een lezing plaats van de Bond der anti-miL Vereeni- ging in N.-Holland, toegelicht met licht beelden. Hoewel de aanvangstijd reeds lang verschenen was, toch werd er ge wacht op den spreker Chr. Bishoff van Amsterdam. En eindelijk daar was de lang verwachte. Voor ongeveer een 56 toeschouwers begon spreker zijn rede, welke neer komt op een actie tegen het militairisme. Alles werd door lichtbeel den verduidelijkt. Spreker had dan ook aan het eind van zijn betoog een harte lijk applaus in ontvangst te nemen. Ver melden wij nog dat behalve lichtbeelden ook een en ander nog werd afgewisseld met zang, declamatie en tableau's. Te on geveer 12 uur was deze bijeenkomst ten einde. BÏETENROOIEN. Terwijl we zoo door den polder reden, hebben we opgemerkt, dat de bouwers reeds druk aan het bietenrooien zijn. Het gehalte is dit seizoen gunstig te noemen, mede een gevolg van de afwisselende weersgesteldheid. Het is ons evenwel opgevallen dat het rooien der voederbieten alhier veel later geschiedt dan bijv. in Friesland. Dit late rooien kan in zoover bezwaren met zich medebrengen, dat bij een vroege intrede der vorst, onnoemelijk veel van deze teelt verloren kan gaan. PAARD EN WAGEN GEKANTELD. De besteller H. v. E. geraakte bij het uitwijken voor een auto met zijn bestel wagen van „De Tijdgeest" van den Koningsweg in een daarnaast loopende diepe greppel, zoodat de wagen geheel omkantelde. Spoedig ingeroepen hulp spande het paard, dat in een ongunstige positie verkeerde, uit Het beest bad niets geleden. Met man en macht wist men toen den wagen door wegspitten der berm recht te krijgen en bet paard er weer voor te spannen en met vele behulpzame handen weer op den weg te krijgen. Ook de wagen en den besteller kwamen er heelhuids af, alleen enkele koopmans goederen waren wat beschadigd. Het on geval liep dus nog goed af. RIJDEN MET ON GEBLINDEERD LICHT. Wij vestigen er de aandacht op dat het herhaaldelijk voorkomt, dat bestuurders van auto's des avonds op den openbaren weg hun lichten niet dooven op Wierin gen. Dit is roekeloos en tevens zeer ge vaarlijk voor personen die per fiets pas- seeren, temeer omdat de hoofdweg meest al in een erbarmelijken toestand ver keert, door den zwaren regenval. Het zal dan in de gegeven omstandig heden gewenscht zijn, dat men het num mer noteert van de betrokken personen, om alsdan melding bij de politie te doen. ZWARE REGENVAL. Door den zwaren regenval is de Wie- ringermeer in een modderpoel herscha pen, zooals we hebben gezien, en daar de herfst voorgoed zijn intree heeft gedaan, zal het voor de betrokken arbeiders moei lijk werken zijn dezen winter, in hun ge- isoleerde levensomstandigheden. WELKE JONGEN WIL LEEREN FIGUURZAGEN? De figuurzaagclub die iederen Zater dagnamiddag om 2 uur In gebouw „Land in Zicht" gehouden wordt vraagt nog meerdere jongens die hun tijd nuttig wil len besteden. Zij kunnen zich alsnog aanmelden bij de ooncierge Van NoL VERKEERSONGEVAL. Aan den Gasthuisweg te Den Oever had j.1. Zaterdagmiddag een verkeerson geval plaats, dat betrekkelijk goed is af- geloopen. Een vrachtauto van den aan nemer Hermans1 kwam zoodanig in bot sing met een hondekar, dat deze geheel vernield werd. Persoonlijke ongelukken kwamen evenwel niet voor. NEDERL. JONGELINGSVERBOND. Aan belanghebbenden deelen wij mede, dat vanwege den Ring Holland's Noor den van het Nederlandsch Jongelingsver bond, op 5 November des avonds te half acht in bet gebouw „Land in Zicht" een ringvergadering zal gehouden worden van de afdoeeling Wieringen met onder werp: Bijbelinleiding over Daniël 1 vers 6—21. Afdeeling Breezand, Anna Paulowna heeft de keuze tusschen de volgende on derwerpen: a. Land- en tuinbouw in Palestina; b. Augustinus, afdeeling Ü3n Helder heeft een voordracht. Allen die belang stellen in bet Jonge- lings- en Jongemannenwerk, zijn harte lijk welkom. In verband daarmede vervalt de vereenigingsavond in die week; Op het terrein van de Amsterdamsche Ballast-Maatschappij ls een scheepslading materiaal gearriveerd van de Utrechtsche Machinefabriek Smulders afkomstig, die belast is met bet plaatsen der deuren in de spuisluizen in de sluisput aldaar. GEZELLIGE BIJEENKOMST. Er was j.L Zondagavond weder een ge zellige bijeenkomst in het Christelijk Te huis voor Zuiderzeewerkers. De bezoe kers hebben genoten van orgelmuziek met pianobegeleiding alsmede zang, en wij kunnen het niet anders dan ten zeer ste toejuichen, dat dergelijke bijeenkom sten worden georganiseerd in verband met de lange winteravonden. VERGADERING VAN DEN R. K. TRANSPORTBOND ST. BONIFACIUS. Afd. Wieringen. Op Zaterdag 25 Oet. j.L in het lokaal van den heer Veerdig te Hippolytushoef. Aanwezig ongeveer 20 personen. Om 8 uur werd de vergadering door den voorzitter, den heer A. Vroone, met den Ohristelijkenj groet geopend. Hij be treurde het, dat er zoo weinig publiek was opgekomen, ja zelfs dat de leden er niet allen waren, te meer, daar wij nu onzen voorzitter van het hoofdbestuur den heer Jansen, van Amsterdam, in ons midden hebben, die dezen avond, het een en ander zou uiteen zetten, en ook de ge legenheid zal geven tot het stellen van vragen. Hierna gaf hij het woord aan den heer Jansen. De geringe opkomst was vermoedelijk te danken aan het feit, dat er bü Bruul ook een vergadering was en het circus Roberti een groote voorstelling gaf. Spreker zegt, u allen zult zeker ver wachten dat ik dezen avond een propa- ganda-rede zal houden, maar dat is niet zoo. Ik zal dezen avond besteden met u over het zoo juist in stand gekomen re glement van de Vrijwillige ziekteverze keringen van de bedrijfsverzekering van de M. U. Z. het een en ander te vertellen. Deze werden punt voor punt behandeld en vele vragen werden hierna gedaan welke door spreker uiteen gezet werden. Verschillende vragen die spreker nog niet kon beantwoorden zullen door het hoofdbestuur onderzocht worden en hier van zal bericht gezonden worden aan het bestuur der afdeeling. Hierna werden nog eenige inlichtingen verstrekt aangaande de vele besprekin gen die al gevoerd zijn en nog gevoerd zullen worden met de M. U. Z. Verder gaf spreker nog eenige inlichtingen hoe men moet staan tegenover onze propa ganda, dat we ons niet laten meesleuren met andere bonden, al zeggen zij de Katholieke bond kan en doet toch niets. Wij Katholieken weten wel beter. Ik wil u daarom aansporen: wordt lid van den bond waar u in thuis hoort, maar organiseert u in Katholieke bonden. De spreker mocht hierna een dankbaar ap plaus in ontvangst nemen. De voorzitter vraagt of er nog leden zijn, die nog het een en ander willen vra gen aan den heer Jansen. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt, alhoewel meer vragen van huishoudelijken aard die naar aller genoegen werden beantwoord. De voorzitter dankte den heer Jansen voor het gesprokene en voor de reis die hij heeft gemaakt om hier dezen avond in ons midden te zijn. Verder bracht voorz. dank aan den G. A. voor zijn tegenwoor digheid en allen die dezen avond geko men zijn om iets te hooren en sloot de vergadering met den Christelijken groet. VERBANDCURSUS. Naar wij vernemen, zal gelegenheid worden ge geven tot deelname aan den binnenkort door arts J. Beeker te houden cursus voor het verleenen van eerste hulp bij bedrijfsongevallen. De cursus zal éénmaal per week, 's avonds In de oude Openbare Lagere school te Hippolytus hoef gegeven worden, bestaat tilt 12 lessen en ls kosteloos toegankelijk. Voor een beperkt aantal personen, met voldoende animo en ontwikkeling zal de cursus worden gegeven en zij, die deze cursus wenschen te volgen dienen zulks kenbaar te maken aan den Hoofdinspecteur van den Arbeid Wilhelmlnastraat 53, te Haarlem, onder vermel ding Van naam, voornamen pn functie. VERLICHTING. Nadat de openbare verlichting aan den Mol- gerdijk gedurende een week slechts gedeeltelijk functionneerde, bemerkten wij beden tot ons ge noegen, dat de fout ls hersteld en de lampen thans alle wederom branden. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN HET ONDERWIJS OP HET OOSTELIJK DEEL VAN WIERINGEN. Door deze Vereenlglng is besloten dit jaar wederom een Sint Nicolaasfeest te organlseeren voor kinderen der scholen te Oosterland en den Oever. Het bestuur der Vereenlglng heeft gemeend In verband met het zich steeds uitbreidende aan tal kinderen het Sint Nicolaasfeest dit Jaar te moe ten beperken tot de schoolkinderen (hiervan zijn er reeds 350 dit jaar te verzorgen) In afwijking van vorige jaren, toen ook niet schoolgaande kin deren aan de Sint Nlcolaasfeestjes deelnamen. In de eerste helft van November zullen den be woners van Oost-Wieringen wederom lijsten ter inteekenlng worden aangeboden en, gedachtig het succes van verleden Jaar. wordt een Ieder uit genoodlgd ook thans wederom royaal te teekenen. ZUIDERZEEWERKEN. In de werkhaven te Den Oever ls thans bij de M.U.Z. een der groote kranen aan het werk, welke, In tegenstelling met de bekende gesloten grijpers, voorzien ls van een zoogenaamden polyp- grijper, d.1. een grijper bestaande uit Ijzeren vang armen, welke ineensluiten als de last ls gegrepen. Een handige grijper voor het verladen van puin, steenstukken en speciaal oJ. voor het opruimen van oeververdediging (basaltstukken e.d. onder water. OIR CU8 ROBERTL Zaterdag en Maandag J.1. trok door Wieringen een vrachtauto waarop een gezelschap muzikan ten, welke „reclame bliezen" voor het momenteel te Hippolytushoef staande circus Amada Roberti. Te Den Oever had de reclame-wagen veel ge hoor. BEDRIJFSVEREENIGING B. Z. G. B. Deze te Den Over gevestigde bedrljfsvereenl glng zal, naar wij vernemen, binnenkort de gele genheid openen tot vrijwillige verzekering van ar beiders In dienst bij de bij haar aangesloten werk gevers-leden w.o. de M.U.Z. De arbeiders zullen per circulaire nadere mededeelingen ontvangen. J.1. Zondag brak, doordat de motor, welke de volksbarakken ln den Wleringermeerpolder van licht voorziet, warm liep, brand uit in het motor gebouwtje, waardoor dit gebouwtje geheel ver brandde. De aangebouwde barakken liepen hier door groot gevaar om mede in vlammen op te gaan, doch aangezien men overvloed van water had, wist men den brand te blusschen en de ba rakken te behouden. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Texel. Algemeen. MARKTO VERZICHT. Tot heden bleef voor de malaise die zich in vrijwel alle takken van handel en nijverheid sterk laat gevoelen de vee handel gespaard. Nu echter vrü plotseling België de grenzen voor invoer van Hol- landsch vee heeft gesloten, zal ook onge twijfeld hierin een sterke prijsdaling in treden. Op de groote markten elders deed zich in het laatst der vorige week dit verschijnsel al sterk gevoelen. En hier niettegenstaande de invoer van vee op Texel nog steeds is gesloten was de handel in rundvee Maandag buitenge woon stug; om 10 uur was bijna nog niet verhandeld. De handelaars durfden geen hooge prijzen bieden en ook bij de vee houders, die koeien voor den staltijd noodig hebben, ontbrak de lust tot koop en. De aanvoer was vrij groot, ten slotte werd het meeste vee tegen veel lager prijs verkocht dan vorige week. Wolvee was er slechts weinig ter markt; wij zagen slechts één hok met een 25- tal overhouders; ook hierin vlotte de han del slecht, de prijzen waren dan ook niet hoog. De wolhandel heeft gedurende de ge~ heele vorige week geheel stop gestaan tengevolge der lage prijzen, ook ter markt werd zoo goed als geen wol verhandeld. De groote bouwboeren uit Eierland waren heden vrijwel alle present op de markt; naar men ons echter mededeelt was de graanhandel onbeteekenend om dat de prijzen nog steeds neiging tot daling vertoonen. De pluimveeaanvoer, die dit najaar bizonder groot is geweest, neemt lang zamerhand af; de prijzen handhaven zich echter vrij goed. Voor het eerst zagen wij heden ter markt eenige wilde konijnen- aanvoer; de prijs hiervan is thans nog vrij hoog. De eierenprüs aan de eierenveiling was, tengevolge der geringe aanvoer, nog hoog; vlug is de handel in de laatste weken echter niet; de handelaren toonen weinig lust om te koopen tegen de hooge marktprijzen. DE WILDSTAND. Naar men ons mededeelt is de wild stand over het algemeen op ons eiland vrij goed; vooral in de middelste jacht- vakken van ons eiland houden zich veel konijnen op, minder goed is het aan den Zuidkant van Texel. In-den polder Eierland is de wildstand wat de hazen aangaat, ook zeer bevredi gend, over Texel zelf treft men echter niet veel hazen aan. Het aantal fazanten dat zich in onze gemeente ophoudt moet dit jaar zeer be vredigend zijn. Voor enkele jaren hielden zich van deze vogels slechts weinig exemplaren in onze gemeente op, dit aantal ls echter langzamerhand sterk toe genomen. Het is te hopen dat er niet al te druk jacht op deze vogelsoort wordt ge maakt. Het is een prachtige vogel die ge woonlijk zeer sterk de aandacht trekt van de bezoekers van ons eiland. EEN NIEUWE TELEFOON KABEL. Nabij het vliegkamp „De Mok" is men thans bezig met het leggen van een nieuwe telefoonkabel Texel—Den Helder. Het werk is thans zoo ver gevorderd dat de verbinding reeds tot stand is gebracht. De kabel ligt over de gebeele lengte door „de Mok" heen en wordt thans onderge graven. Voorlooplg zal men dus voor de telefoonverbinding met het vasteland van twee lijnen gebruik kunnen maken. De oude kabel is nog niet versleten doch be gint sporen van ouderdom te vertoonen. Thans het vliegkamp „de Mok" ook stroom van de T.E.M. Naar men mededeelt, is men thans bezig de electrische installatie (motoren en dynamo) op het vliegkamp „de Mok" te demonteeren. Dit staat in verband met het feit dat men daar thans ook stroom zal betrekken van de Texelsche Electr. Mij. Een kabel wordt voor dat doel vanaf Den Hoorn naar het vliegkamp gelegd. HOOGE WATERSTAND. Als gevolg van de aanhoudende regens in den laatsten tijd en den zeer hoogen stand van het zeewater, waardoor spuien onmogelijk is, is de waterstand op Texel thans buitengewoon hoog. Vooral in pol der Waalenburg, welke polder den strijd tusschen olie en electrlcitelt nog steeds niet bemalen wordt, staan de meeste lan derijen geheel onder water. Burgerlijke Stand van Texel van 26—27 October 1980. GETROUWDPieter Moerbeek en Elisabeth Boon. POLITIE. Gevonden: een rijwlelsleutel. Den Burg. BEROEPEN PREDIKANT WEER BEDANKT. De Weleerw. heer J. van Noord, candi- daat te Utrecht, heeft voor zijn beroep tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente, alhier, bedankt. Reeds sinds 1 Juli van het vorig jaar heeft de Ned. Herv. Gem. alhier, geen predikant. MISSIETENTOONSTELLING. In het St. Janshuis alhier, zal op Zater dag en Zondag a.s. een tentoonstelling worden gehouden van de kleedingstuk- ken enz., die door de R. K. Missienaai- kring zijn vervaardigd en die naar de Missie zullen worden toegezonden. De tentoonstelling is gratis toegankelijk, ter wijl in het als theetent ingerichte gedeelte van het gebouw, gelegenheid bestaat iets te gebruiken. KEES PRUIS. Op zijn tournée door ons land, trad Zaterdagavond voor een eivolle zaal in hotel „Texel", het gezelschap Kees Pruis op. Evenals overal elders behaalde men ook hier groot succes, zoodat alle bezoe kers ten zeerste voldaan huiswaarts keer den. Vooral de verschillende één-acters die Kees1 Pruis en Piet Hesse gaven, vie len buitengewoon in den smaak. De voor drachtkunstenares, Stella Seemer, die el ders wel is opgetreden, was hier bij het gezelschap niet present. Wij zullen over deze uitvoering verder geen verslag uitbrengen, omdat het ge- schap op verschillende plaatsen in den omtrek reeds eerder is opgetreden en dit blad daarover meerdere verslagen ont vangt. De Qocksdorp. BRAND. Vrijdagmiddag had men in de woning van den heer Jn. Bakker alhier, een jas te drogen gelegd op een brandende kachel De jas vatte vlam, en daar niemand in de kamer aanwezig was, begonnen ook an dere brandbare voorwerpen vlam te vat ten. Gelukkig werd de brand bemerkt door buren, die direct de bewoners waar schuwden. Direct ging men aan het blus schen en met vereende krachten was men het vuur spoedig meester, zoodat erger voorkomen werd. Den Hoorn. GOUDEN BRUILOFT. Vrijdag vierden de heer en mej. Koop manKikkert, alhier, hun 50-jarige echt- vereeniging onder zeer groote belangstel ling van alle inwoners van dit dorp en velen daarbuiten. Niettegenstaande het zeer onstuimige weerbericht bracht ons kranig muziek gezelschap het gouden echtpaar 's avonds een serenade. Hoewel tijdens de muziek nummers de regen bij stroomen neerviel, werden twee nummers ten beste gegeven. Door ongesteldheid van den voorzitter bood een der leden den heer en mej. Koopman namens het muziekcorps geluk- wenschen aan, waarna de leden druipnat huiswaarts gingen. SUIKERBIETEN. Hoewel de afscheping van suikerbieten thans in vollen gang is, heerscht hier nieï zoo'n drukte als andere jaren in dit sei zoen. De reden hiervan moet gezocht wor den in het feit, dat ln den afgeloopen zomer in Eierland veel minder suikerbie ten zijn verbouwd dan ln vorige jaren. Eierland. ONWEDER. Zaterdag tegen den avond kwam hier een geweldig zware onweersbui opzetten, die vergezeld ging van zware hagelbuien. Tijdens dit onweder werden van den heer Stoepker alhier, twee schapen door den bliksem gedood. Callantsoog. BIJNA VERDRONKEN. Vrijdagnamiddag had het 6-jarig ïoontje van den heer R. te Groote Keetcn tet on geluk te water te geraken. De moeder redde haar zoontje uit het water. De le vensgeesten schenen reeds geweken. Ge lukkig wist men door toepassing van kunstmatige ademhaling deze weer op te wekken, zoodat dit ongeval nog goed is afgeloopen. FEESTAVOND V.V.V. Zaterdagavond j.1. gaf de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier haar feestavond ter viering van haar 12M-jarig bestaan. De heer P. Vos, voorzitter, open*, den avond met een woord van welkom tot de aanwezigen. De spreker, die zelf ook jubi leert, hij is immers al die jaren voorzitter der V.V.V. geweest, geeft een overzicht van den vooruitgang, door de V.V.V. tot stand gekomen. Allereerst wijst spr. op de denaanplanting achter het dorp. Deze dennen zün al zoo groot, dat spr. niet als eenige jaren terug, een den op het tooneel kan laten zien. „Er zou dan een gat in den zolder gemaakt moeten worden", zegt spr. Verder de aanplanting in de Nollen. Deze dennen beginnen ook flink te groeien. Daar is ook een soort vijvertje. Daarin zwemmen thans goudvisschen, een geschenk van Ds. Fransen. Deze boschaanplantingen vindt spr. zeer doelmatig. Immers, bij een badplaats be hoort bosch. Spr. hoopt, dat die bosschen over 12H jaar zoo ontwikkeld zijn, dat ze mede oorzaak zullen zün, dat Callantsoog al zün pensiongasten niet zal kunnen bergen. Verder wijst spr. nog op de güece ver standhouding in het bestuur en op de sa menwerking in de commissies. Hij besluit met de hoop uit te spreken, dat het een zeer gezellige avond mag worden 'en ver klaart deze voor geopend. Binnengekomen is een fellcitatietele- gram met prachtig bloemstuk van oud burgemeester Lovink. Dan is het woord aan den heer Bree- baart, voorzitter van de feestcommissie. Op het programma staat vermeld, dat hü een inleiding zal houden tot het pro gramma. Spr. zal echter de nummers in leiden. Thans wil hij een verslag geven over de vergadering v.an de Aig. Ned. V.V.V., welke vergadering dézen zomer te Baam is gehouden. Spr. was daar afge vaardigde der V.V.V. Callantsoog. Het werd hem daar duidelijk, dat Callantsoog nog lang niet genoeg bekend was als bad plaats. Als voorbeeld geeft hü 't volgende: Een dame vroeg hem op welk Wadden eiland Callantsoog lag. Een ander dacht, dat Callantsoog in Zeeland lag. Daarom heeft hü met klem gesproken voor meerdere bekendmaking van Cal lantsoog door de Alg. Ned. V.V.V. Hierna gaat spr. over tot de beschou wing van onze eigen V.V.V. Wie deed veel, zoo niet het meeste werk? De voor zitter P. Vos! Veel bestuursleden zijn ver trokken, meestal met een stoffelijke her innering aan de V.V.V. „Vos gaat niet weg", zegt spr., „dus Vos krijgt nooit een cadeau". Toch heeft het bestuur gemeend, zoo gaat hü door, dat de heer Vos, die toch met dé de V.V.V. ook jubileert, een faul- deblyk aan te moeten bieden. Wat moest het zün? Een luie stoel? Neen, want Vos kan en mag niet lui zün. Dus een stoel, die tevens „lui" is en toch geschikt voor zittend werk. Den heer Vos wordt nu een prachtige fauteuil aangeboden. De heer Vos betreedt nu het tooneel om zün dank uit te spreken. Het deed hem genoegen, dat zün werk gewaardeerd werd. Eén ding speet hem echter, nJ. dat er ook wel eens critiek werd uitgeoefend als het werk goed is. Maar daarom zal hü den moed niet laten zakken en steeds blüven werken voor de Vereeniging. Hü spreekt de hoop uit, den stoel in pleizier te mogen gebruiken. Hierna wordt de stoel door hem gepro beerd, welke zün goedkeuring wegdraagt Dan wordt een aanvang gemaakt met het programma. Allereerst de Dameszang- vereeniging „Zanglust" met eenige liede ren. Vervolgens de opvoering van het Westfriesch tooneelstuk ,,'t Kedoo". Dit werd door leden van de rederükersvereeni- ging „Nieuw Leven" goed vertolkt Na afloop werd de schrijfster van het stuk, mevrouw Wegener Sleeswükvan Balen Blanken, die in de zaal aanwezig was, met bloemen gehuldigd. Daarna gaf de beer A. Loggers eenige voordrachten ten beste. Vervolgens „Oom Eprian", een klucht. Dit stukje werd zeer vlot gespeeld door leden van „Nieuw Leven". Het oogstte dan ook evenals „'t Kedoo" veel succes. Toen volgde een tableau met zang door „Zanglust". De inhoud van het lied, dat gezongen werd, sloeg op het werk, door de V.V.V. en haar voorzitter verrioht. Het refrein: „Lang leve Vos en de V.V.V." vond dan ook bü alle aanwezigen instem ming. Hierna volgde een nummer, dat zeer in den smaak viel. De gansche feestcommis sie zat op het tooneel, voorzien van nage maakte instrumenten. Toch zagen zü kans een paar mooie marscihen ten gehoore te brengen (natuurlük met behulp van een gramofoon). Daarna een zangvoordracht door een vüftal dames. Vervolgens droeg de heer Loggers een gedicht voor, waarin de bestuursleden een hartig wooordje te hooren kregen. Tot slot voerden een achttal dames der zangvereeniging een rhythmlschen dans uit, die goed slaagde. Hierna ging de voorzitter over tot het sluiten van den zeer gezplligen avond. Hü hoopte, dat velen nog zouden profiteeren van het bal met attracties, dat onder lei ding stond van den heer A. Loggers. De V.V.V. kan op een zeer goed ge slaagden avond terugzien. Niemand heeft zich verveeld. Tot vroeg in den morgen duurde het bal voort.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 10