r&dfoprogr&m m& 8PORT. VOETBAL. K. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden gespeeld op Zondag aö Octóber. AFDEELING I. ie klasse. AjaxHFC 6—o, HDVS—ZFC 6-6, Storm vogelsVUC 44, DFC't Gooi 32, Excel siorHBS (afgekeurd). HFC hield zich het eerste half uur uitste kend, was zelfs het meest an den aanval, maar toen daarna Mulders snel inliep op een voor zet van Hamel, nam Ajax het spel in handen, ontwikkelde een keurig sluitend samenspel, waartegen de HFC-verd'ediging het weldra moest afleggen. Nog voor rust werd het 2O door Volkers. Intusschen was Hamel vervan gen en speelde thans Ten Have rechtsbuiten, wiens plaats door Mulders bezet werd. De tweede helft was zeer eenzijdig, steeds atta queerde de Ajax-aanval en scoorde door Ten Have, Strijbosch, van Kol en Vogel (van Ree- nen nog nog niet spelen). Op het veld van HDVS werden' 12 doelpun ten gescoord, door elke partij 6; het gladde, drassige veld Vas wel de voornaamste oorzaak van dit groote aantal, daar in de verdedigingen veel gemist werd. ZFC bleef niettemin bene den de verwachtingen.VanHalderen, Z.'s nieu we middenvoor en invaller voor De Maar, nam 4 doelpunten voor zijn rekening. Hoogmoed an v. d. Kolf ieder 1. Rust 3- -4- ZFC blijft nog de ic plaats bezetten. Onsportief was de ontmoeting In IJmuiden tusschen Stormvogels cn VUC; een hard rauw spel, zelfs werd door den referee 2 spe lers het spelen verder ontzegd (van iedere partij 1). Dc thuisclub had spoedig een 3--0 voorsprong, maar in een, minimum van tijd maakte VUC gelijk. Rustb racht een 43 leiding voor Stormvogels. Direct na rust werd het 44; de keeper der Vogels behoedde zijn club voor een nederlaag. Knijff (van VUC) scoorde driemaal. Veel moois werd ook niet in Dordrecht te zien gegeven, waar na rust in een stroomenden regen gespeeld' werd. DFC won welverdiend. ze klasse A. HRCHollandia I—V AFC—WFC 3—2, West-FrisaaDEC 2o. AFC kon maar net van WFC winnen, waar door ze tot het leidende peleton blijft behoo- rejn. Na Zeeburgia moest thans DEC het on dervinden, over welke goed'e ploeg Westi- Frisia beschikt De Enkhuizers staan er mo menteel mooi voor en hebben 8 winstpunten -uit 5 wedstrijden, evenveel als AFC, terwijl ZW 7 punten heeft uit hetzelfde aantal wed strijden. 3e klasse A Oranje-ZwartHelder (terrein afgekeurd), Kinheim-Watergraafsmeer 5a. De Meteoor -Hortu9 21. ge klasse B. Hier werden alleen gespeeld1: DJKAssen delft 4—6, APGSSDW 31. Assendelft schijnt dit seizoen over een goed) elftal te be schikken. Reserve ae klasse A Een keurige prestatie leverden de HRC- reserves door te Wormerveer het nog niet geklopte WFC 2 met 32 te slaan- Een be wijs dat ze het toch wel kunnen. Met Ajax 3 schijnt terdege rekening gehouden te moeten worden, daar dit elftal VSV j met niet min der dan 51 sloeg (te Velseroord). Verder werd gespeeld: BLauw Wit 3Spartaan 2 12, DEC 2Alcmaria Victrix 2 4I, WA 2 KFC 2 2—5. Reserve ge klasse A. Helder a—Ajax 4 o1, Oosterpark 2QSC 2 4—6, DEC 3ZRC 2 21, Spartaan 3Alc maria Victrix 3 1 AFDEELING 1L xe klasse. H.R.C—HOLLANDIA KFC—Blauw Wit I—I, ADO—VSV I—O, RCH-Feijenoord 12, HilversumEDO 13, HVVSparta (afgekeurd). Voor een imeer dan vol huis werd in het Koogje de wedstrijd KFCBlauw Wit ge speeld. Het veld was glad en zwaar en van daar dat van fraai spel geen sprake kon zijn; spanning daarentegen is er volop geweest. De stoere en hardwerkende Koogers hebben in deze match opnieuw laten zien tegen de sterkste clubs uit deze afdeeling opgewassen te zijn. Met dien uitslag kunnen beide clubs tevreden zijn, hoewel, doorcengenomen, de thuisclub zich meer kansen tot scoren wist te scheppen dan de Zebra's. Door glijden en val- len zijn er echter ettelijke verloren gegaan, wat ook van B.W. kan gezegd worden. Beide achterhoeden hebben bovendien een prima spel gespeeld; keeper Barend niet het minst. 8 min. voor rust scoorde Homborg uit een hoekschop en eerst 5 min. voor het einde kwam na een hard schot van Bouthoorn de gelijkmaker- Wel een bewijs hoe lang de spanning aange houden heeftt. ADOVSV was een.' op zeer laag peil 6taande match; vooral de resp. aanvalslinies blonken uit in slordig spel en een hopeloos slecht schot. Het spel leek nergens naar. G. Tap scoorde het eenige punt; gelijk spel was de verhouding. Hilversum heeft geen geluk gehad met haar geheel gewijzigd elftal, want opnieuw werd verloren. EDO was in alle deelen veel beter en komt de zege ruimschootst toe. Feijenoord dankt haar zege doordat een RCH-er den bal in eigen doel deponeerde, waardoor de bezoekers met 2-i wonnen. RCH was niet in zoo'n goeden vorm als in vorige wedstrijden, maar Feijenoord speelde ook lang) niet haar besten wedstrijd. Iir het Oosten vallen de verrichtingen van PEC zeer op, welke club uit haar 5 wedstrij den het maximum aantal punten heeft en een score va® 254. Dan volgen Enschedé en> Go Ahead met 7 en 6 punten, eveneens uit 5 wed strijden. ZAC bezet de laatste plaats, I punt uit 4 wedstrijden. In het Zuiden noemen we NOAD (11 p.), PSV (9) en NAC (6), welke alle drie nog on geslagen zijn en gespeeld hebben 6 5 en 4 wed strijden. Spannend speL Deze oude traditioneele match behoort weer tot het verleden; als vanouds is het weer een vurige en spannende kamp geweest, waarin de spanning tot in de laatste minuut de aanwezi gen bevangen hield. Hollandia telt nog diverse spelers van vo rige jaren, maar ook eenige veelbelovende jonge aankomende krachten, onder wie wij den rechtsbinnen noemen. Het spel is van hetzelfde type als dat van HRC, «net dat ver schil echter, dat de meeste spelers individueel sneller waren en minder tijd noodig hadden om zach vrij te spelen. Geestdrift is nog altijd het hoofdkenmerk van hun spel, en de tactiek van open spel op de vleugiel huldigt deze club nog steeds. Een tactiek welke ongetwijfeld vruchten kan afwerpen, als er een middenvoor die in staat is deze productief te maken. Maar zoo iemand ontbrak Hollandia. Freezen's opvolger was maar een slechte copie van deze eertijds zoo uitnemende kracht. Niet omdat het Schagen aan techniek ontbrak, want hij was handig genoeg en wist ook zijn plaats wel te kiezen, maar wij zagen van hem niet het ver rassende doorbreken en schieten uit eiken stand. Hem ontbrak fighting-spirit, wat Free- zen wel had. Zijn partners waren beweeglijke spelers en toonden meer doorzettingsvermo gen en van de vleugelspelers was de „links" de beste, wiens voorzetten .soms keurig afge werkt waren. De middenlinie was beter in het voedien dan in het verdedigen, wat tegen de ge woonte in is, maar hier was het 2wa0.De kant- halfs waren ware struikelblokken, wat niet van de spil kan gezegd worden. In de ach terhoede zit Hollandia's grootste kracht; beide backs waren terdege trapvast, vrees kenden geen van beiden en zij, plus hun keeper, heb ben zeer zeker een groot aandeel in het ver kregen resultaat. Zooals gezegd, Hollandia speelt het spel niet zoo als b.v. AFC, maar ontegenzeggelijk prefereeren we haar speel wijze, als zijnde boeiender en bekorender voor het oog. Van dit forsche en frissche spel ging voor ons veel meer uit; dit 'liever dan het koude, phlegmatieke technisch betere spel, waar men onbewogen ouder blijft, wat niet „pakt". Juist door dit speltype, zoo geheel afwij kend van dat va® AFC, konden de Racers zich niet zoo laten gekten als den vorigen Zondag. Maar het was thans een strijd van gelijke wa pens en vandaar dat het niet zoo wou vlotten. Dat de voorhoede haar attaques herhaaldelijk soms in de kiem gesmoord zag door het resolute spel der Hollandia-verdediging, dat het de vleugelspelers b.v. ontzettend moeilijk gemaakt werd en de middenvoor bijna geen richtkans kreeg. Hier was snel en beslist han delen geboden, maar helaas werd dat nogal eens vergeten, bezondigde men zich nog te veel door de bal te lang bij zich te houdlen, door het te mooi te willen doen. Maar daarop werd niet gewacht en schieten of afgeven in het wilde weg was het gevolg. Hoewel de middenlinie enkele malen te veel in de verde diging bleef Stolk vooral heeft zij het ook dezen* wedstrijd niet slecht gemaakt; ge makkelijk wa9 haar taak lang niet, maar alle drie hebben ze zich op loffelijke wijze van hun taak gekweten. Hetzelfde kan van het chtertrio gezegd worden; de backs waren zeker niet minder dan die van de tegenpartij, maar Siersma hoedie zich voor te verre wan delingen. Het veld vertoonde zich in uitstekende con ditie en de belangstelling was zoo mogelijk nog grooter dan verleden Zondag. Jammer genoeg stond de wind bijna dwars over het veld, wat een groot beletsel zou blijken voor een goede balbehandeldrrg-. De gasten liepen aanstonds hard van stapel en hadden de eerste 2S minu ten een sterk overwicht, een periode waarin de roode aanval maar zelden in actie kwaim. De rooden verdedigen echter prima, vooral de backs, zoodat hun keeper het niet eens zoo druk had. Maar waakzaamheid bleef gebo den. Na 20 min. spelen dachten wij Hollandüa de leiding te zien nemen, maar rakelings ging de bal achter. Er moet veel ingegooid worden en menige corner iB eveneens het bewijs, hoe fel de strijd was. Tenslotte weet HRC wat meer naar voren te komen, maar hier stuit de voorhoede op een verdediging, welke van geen wijken weet. Het viel direct op, dat de gasten 6teeds eeni moment sneller waren, waardoor de Racers nogal eens voor verras singen kwamen te 9taan. Een onverwacht schot is de Holl.-keeper bijna te machtig. Rake lings snort de bail daarop juist naast de Ra- cing-veste. Het spel is nu meer verdeeld, hoe wel de gasten iets meer in den aanval zijn. De resp. achterhoeden beheerschen vrijwel de situatie. Als Kapteia even vrij gelaten wordt, onderneemt hij een snelle rush en zet dan zui ver voor, een schot volgt en met moeite wordt de bal weggewerkt. De laatste minuten speelt HRC met 10 man, daar Veldhuizen niet ver der kon spelen. Holl. weet daarop te doelpun ten, maar tegelijkertijd floot de referee voor buitenspel. Even daanna ontsnapt het R.-doel opnieuw aan een doorboring na een mooien voorzet van den linksbuiten. Rust komt met blanken stand. Na rust heeft HRC Kunst op de linksbin nenplaats, wat geen verzwakking zou blijken. Dc eerste aanvallen zijn weer voor de rood- witten, maar spoedig komt de thuisctub op zetten. De aanval ontplooit het spel niet vol doende eni eveneens is te constat eren dat de middenvoor aan activiteit heeft ingeboet; bo vendien was hij niet altijd op zijn plaats. Na tuurlijk leed hierdoor de combipatie en moest het hoofdzakelijk van individueele pogingen komen. AI9 R. in den aanval is, breken de gasten plotseling door, de rechtsbuiten zet voor en vallend zet de linksbinnen in (o1). Er was 7 minuten gespeeld. De Racers krij gen thans een overwicht; Prins en Kaptein hebben ieder voor zich het lang niet gemak kelijk, daar zij geducht bewaakt werden, vooral de eerste kon moeilijk van den rechts back loskomen, zoodat de goede voorzetten van de vleugels te tellen waren. Toch spande het meermalen voor de Hoornsche veste, Be- neker en Bakker hebben achtereenvolgens veel pech als hun goedgerichte schoten nog op het laatste moment van richting veranderd wor den. Hollandia raakt wat van de kook door dit overrompelende spel, de spelers beginnen door elkaar te loop en en het wegwerken gaat te wild. Na 25 min. is het de Racing-rechts- binnen, die zijn mooi sohot nogmaals gekeerd ziet. Maar 6 min. later komt dan toch het lang verbeide punt door middel van Kunst, welke Rohde geen kans gaf (11). Groot was de vreugde; er moest geen kwartier meer ge speeld worden, maar dti laatste gedeelte werd welhaast nog spannender dan daarvoor. Na dat Kunst het nog eens geprobeerd heeft, komt Holl. onstuimig naar voren en voor een oogenblik wordt de Racing-veste als het ware belegerd. Maar de keeper wees onverbiddelijk alle9 terug, hoewel eerdge malen ten koste van een corner. Eenmaal schijnt de bal wer kelijk „gezeten" te hebben, althans naar het gejuich achter het doel te hooren en de pro testen der spelers, maar de scheidsrechter ver klaarde niets gezien te hebben. Na een nieu wen stormloop moet voor den keeper gestopt worden, .maar hij was weer spoedig ter been. Enkele minuten voor het einde komt de wel kome ontspanning als 'de Racing-aanval weer naar voren trekt. De Hoornsche keeper wordt ook nu nog even op z"n huid gezeten en dan komt het einde van een uit teennisch oogpunt dan wel niet mooie, maar zeer zeker dan toch uiterst boeiende kamp, die ons geen moment verveeld heeft. De leiding wa» matig; meer willen we er niet van zeggen. Vermelden we nog, dat dezelfde ontmoeting het vorige seizoen gespeeld, door Hollandia met 3o gewonnen werd. De eenige nederlaag op eigen grond. HELDER II—AJAX IV n-x. ▼oor roti vee) spanning. De doel- verdediger blonk uit. De Helder-reserre» hebben in deze match geen slecht figuur gemaakt tegen Ajax, met een beetje geluk hadden zij best kunnen win nen. Vooral voor rust werd het A.-doel nogal een9 belaagd' en hadden zij ook werkelijk succes, maar de scheidsrechter kende dit doel punt niet toe, daar hij z.i. buitenspel geconsta teerd had. En had1 de A-doelman niet zoo op dreef geweest, stellig had de uitslag anders geweest. Wel viel het op, dat de Amsterdam mers veel meer spelbegrip hadden dan H-, hun opstellen en plaatsen was veel beter, zij werk ten meer met het hoofd. Voor rust paste H. zich hierbij vrij goed aan, maar daarna werd het minder. Als om even voor half drie de heer Bau- champet laat beginnen* heeft H. eerst het voordeel van den schuin over het ve'd stzan- den wind. Direct ontwikkelt zich een vlug spel. De eerste aanvallen zijn echter voor de witten. Uit een dezer aanvallen hebben zij bijna succes, maar het schot wordt tot corner verwerkt, welke ook al geen winst oplevert. Spoedig daarna weer een mooie voorzcr, welke de rood-witte keeper onderschept. Aan den anderen kant laat A zich ook niet onbetuigd; een voorzet wordt eveneens door Kossen on derschept, zoodat de rood-witten geen kans krijgen. Zij komen nog een9 terug en hun aan val wordt nu verwerkt tot corner, waaruit ook al niet gedoelpunt wordt Er wordt over het algemeen goed en met veel animo gespeeld. Een slecht teruggespeelden bal van den H--9pil weet Kossen nog bijtijds te redden. Een goed opgezette aanval van H., gevolgd door een goed laag schot, redt de A.-keeper fraaL Het •is een verdeeld spel, met voor doel spannende momenten, maar de verdedigingen bezweren steeds het gevaar. Dan een mooi staaltje voorhoedespel van de bezoekers, maar het schot, hieruit voortkomende, is slecht. Met A. in1 den aanval komt de rust, welke met blanken stand ingaat; hoewel H. wel een kleinen voorsprong verdiend had. Om 3-IS wordt weer begonnen. De eerste 10 min. hetzelfde spel als voor de rust. Dan een kritiek moment voor het H.-doel. Uit een kluwen van' spelers doelpunt A met een laag schot in den hoek (o1). Ajax gaat nu steeds beter spelen. Door het uitvallen van den H.- rechtshal-f wordt het voor H. er niet beter op. Maar daar het elftal nog gewijzigd wordt, blijkt het al spoedig, dat dit geen verbetering Wel brengt H. nogal eens een bezoek aan het vijandelijke doel, maar de ware geestdrift is niet meer aanwezig. Eem mooie aanval van A., gevolgd door een laag schot in den linker bovenhoek stopt keeper Kossen op uitste kendie wijze. Dan komen de witten weer even opzetten en zenden een goed schot In, de kee per stopt wei, maar wordt sterk gehinderd met wegwerken; de scheidsrechter geeft bui ten verwachting een vrije schop tegen H. Bijna vergroot Ajax haar voorsprong, maar Kossen blijkt een goed doelverdediger. H. presteert nu niet veel meer. Nog eenmaal tracht A. hoor voorsprong te vergrooten, maar Kossen laat zulks niet meer passeeren. Het einde komt dan met een magere o—1 over winning. Een uitslag, welke de Amsterdam mers wel niet meegevallen zal zijn. achterstand geheel) was ingehaald, niet 'os- betuigd. Zeemacht begon nu wat al te forsch te spe len; de Texclsche voorlinie was nu zeer actief en de backs der gasten kregen volop werk. Een paar maal liet men Liotard in 't straf schopgebied leelijk vallen; eerst trad de scheidsrechter - hiertegen niet op, doch toen men tenslotte ook dicht bij 't doel Nic. Ran door natrappen liet vallen, gaf Dol een pe nalty, die door Jn. Gielis onhoudbaar in den rechterhoek van de goal werd gedeponeerd. De stand was nu 8—4 voor Texel. Kort daarop klonk het eindsignaal uiterst spannende» wedstrijd. Anna Paulowaa. B.HLC-nieuwa. De eerste Zondag, waarop BKC geen ver- liespunten heeft geboekt, is gepasseerd. BKC won in Den Heder met 3—2 van Helden 4, daarmee de eerste overwinning behalend. BKC A klopte op eigen grond het bezoe kende Helder E, n.1. «et 23—0! A.s. Zondag BKC 1—Succes 1. WOENSDAG 29 OCTOBER. Hilversum, 298 M. VARA-uitzendina- 8.00 Grammofoon. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 Orgelspel door Joh. Jon* 10.45 Kookpraatjc. 11.30 Grammofoon. 12.00 Concert door het VARA-sepfcet» 2.00 Vrouiwenuiurtje. 3.00 Maak het zelf-cursus. 4.00 Vragenhalf uurtje voor kin der e». 4.30 Orgelspel door Joh. Jong. 5.45 Concert door het VARA-o rices* oJ.V. H. de Groot. 6.30 Lezing over Bouwkunst. 7.00 Concert door het VARA-orkert o.l.v. H. de Groot 7.20 Lezing over het Socialisme door W. H. Vliegen. 7.45 Lezing over do VARA-Jubileumpropa ganda. 7-55 Grammofoon1. 8.00 „Zeemansvrouwen", tooneelspel in 4 bedr. van H. Bouber. IQ.00 Populair concert door het VARA-orkest o.l.v. H. <le Groot. 11.00 Persber. 11.15—12.00 Grammofoon. Huizen, 1875 M. NCRV-uitz. 8.159-30 Morgenconcert. 10.30 Korte ziekendienst O.I.V. Ds. K. PrinS. 11.00 Grammofoon. 11.3012.30 Orgelconcert door M. F. Jurjaanz. 12.302.00 Solisteraconcert (viool, fluit, piano). 2.002.45 Solistenconcert (zang, viool, piano). 2.45 Lezen van Chr. radio-lectuur. 3.154-iS Vervolg concert. 4.155-00 Grammofoon. 5.006.00 Kinderuurttje- 6.00 Landbouwhalfuurtje. 6.45 Lezing door Dr. G. EsselinÜfi. 7.15 Electrotechnische les. *.00 Concert. Stafmuziek van het 6e Regrim. Infant, o.l.v. L. de Morée. Spr. J. C. Wirtz over de L a ger-Oad crw ij sno vel len van Dr. A Kuyper. 10.20 Nieuwsber. 10.3011.30 Grammofoon. Helder 1 behoefde niet naar Amsterdam, daar het Oranje-Zwart-terreia afgekeurd was. TexeL TEXEL I—^ZEEMACHT I 5-^ Eten teleurstelling voor de Texelsche voet balliefhebbers was het Zondagmiddag zeer zeker, toen het Texelsche elftal zeer gehandi capt tegen de forsche Zeemacht-ploeg uit kwam. Winter (de midvoor) kon n.1. door een lichte ongesteldheid niet meespelen en Gras (de keeper) was eveneAs verhinderd aanwe zig te zijn. Ju. Gielis moest daarom In de goal plaats nemen en, doordat nu twee invallers In de voorlinie moesten uitkomen, was het ver band daarin geheel verbroken. Daarbij maakte men ook bij den aanvang nog de ernstige fout, dat men N. Ran op een der vleugels plaatste; zijn plaats was nu, voor spelverdeellng, mid voor geweest. 't Eerste kwartier van den wedstrijd viel 't Texelsche elftal nogal mee, verscheidene snelle aanvallen werden op 't Zeemachtdoel ondernomen en de keeper was daarbij fortuin lijk, éénmaal werd tegen de lat en éénmaal naast 't ledige doel geschoten. Toen Zeemacht echter op het door den regicn cenigszlns gladde veld- was ingespeeld, zakte Texel loelijk in. In de voorlinie der militairen bicken ver schillende productieve spelers tc zitten, die over een uitstekend schot beschikten. Zee macht had dan ook weldra de leiding en daar Jn. Gielis geruimen tijd niet In 't doel had ge staan miste hij kort daarop een bal, die voor een goeden keeper wel te verwerken was ge weest (2o). Daarna volgde een twijfelbal, die door Jn. Gielis in den linkerhoek werd ge stopt, de scheidsrechter kende echter toe, waardoor in een kwartier tijd Zeemacht met 3o de leiding had. Dit prikkelde de Texel sche voetballers zoodanig, dat ze aanmerke lijk beter spel te zien gaven. En toen N. Ran de midvoorplaats ging bezetten volgden al spoedig op het Zeemacht-doel enkele gevaar lijke aanvallen. Bij een daarvan, die in een zeer snel tempo ging, gelukte het Nic. Ran met een onhoudbaar schot 't mooiste punt van den wedstrijd te maken. De stand was nu 13 voor Zeemacht. Sleqhts weing minuten later gaf Nic. Ran nabij de witte lijnen een bal door aan Kiljan, die nog even doorliep en er opnieuw een prachtgoal van wist te maken (23). Dit was Zeemacht blijkbaar te erg; een paar aanvallen op het Texelsche doel mis lukten nog, doch weldra volgde nu de 4de goal voor de gasten (42). Hiermede kwam de rust Na de thee ging 't spel snel op en neer, het was moeilijk te zeggen, welk elftal nu 't sterkst was; de meeste gevaarlijke aanvallen hadden nu echter plaats op 't Zeemacht-doel. Al spoe dig gelukte het dan ook D. Zuidewind (een der invallers) uit een corner op keurige wijze het derde tegenpunt te ma-ken (34). Zeemacht zonk nu steeds meer en meer in DONDERDAG 30 OCTOBER, Hilversum, 298 M. A'VR O-uitzend i ng. 8.009.45 Grarfftnofoott. 10.00 Morgenwijding. 10.30—12.00 Concert door het AVRO-Kwintet 12.00 Concert door -het orkest van het Rcas- brandttheater o.l.v. David Hartoga. 200—<2.30 Halfuurtje voor de vrouw, 3.004.00 Naailes. 4004.30 Grammofoon. 4 30—5.30 Ziekenuurtje door Aat. v. Dijk. 5-307.00 Concert door 't Omroeporkest OLkv. N. Treep. Joh. Lammen* bas. 7 00—7.30 Engelache les. 7.30—8.00 Lezing over Filmkunst door X* Jordaan. 8.00 Grammofoon. 8.15 Concert door het Concertgebouw-<*keat ó.l.v. Pierre Monteur. L. Wullner declamatie. 10.15 Persber. 10.30 Voordracht door A D. Hildebrand. 10.40 Grammofoon. 10.50 Voorlezing door A D. HildebranJ. 11.00-12.00 Grammofoon'. Huizen, 1875 M. 8.009.15 KRO. Grammofoon. 10.00—10.30 Zang door NCRV-damesboor. 10.3011.00 Ziekendienst o.l.v. Ds. J. J. T. Petegem. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.15—1.45 Concert door het KRO-Trfcx 1.452.00 Grammofoon. 2.002.45 Grammofoon, 2.453-45 Handwerkles. 3.45 Grammofoon. 4.00 Ziekenuurtje o.l.v. Ds. E. Groeneveld J. H- Smit-Duyzentkunst bariton, met orgel- begel. 5.006.30 NCRV. Concert door het A rost er- damsch Vocaal kwartet 5-456.00 Lezing over het onverzorgde klad. 6.30 Kniples. 6.45 Esperanto. 7.IS Cursus Malelsch. 8.00 Concert door het Chr. Radio-Orkest, al.v. P. v. d. Hurk. Lezing door F. de Boer, over: In de wereld gezonden. 10.00 Persber. 10.4511.30 Grammofoon. 10.00 Morgenwijding. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur, hoewel het niet mijn gewoonte is inge zonden stukken te schrijven of daarop in te gaan, moet ik thbns voor dezen keer U een plaatsje verzoeken in uw veel gelezen blad, en wel naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer j. Stoll, hoofd der Centrale Boekhouding, voorkomende in uw blad van Donderdag 1 dezer. De heer J. Stoll begint dan daarin te zeggen, dat hij de verkeerde indrukken van het ingezonden stukje van den heer Tiessen, aangaande de afsluiting van mijn gas- en waterleiding, wil wegnemen en erkent dan dat de lastgeving tot het uitvoeren van dien drastiachen maatregel was geschied door een hoofdambtenaar in welke betrekking dan ook en dat deze uitvoering niet is verhinderd door het ingrijpen van den heer Burgemeester maar wel door dat van den Commissaris van politie, die dan zeker wel de on rechtvaardige handelingen heeft ingezien, wourvoor hem mijn dauk. Ik wist niet beter of den heer Burgemeester had als hoogste autoriteit, alleen de macht om reeds ten uitvoer gelegde feiten als deze to kunnen uflasten. Dit schijnt vol gens de heer Stoll niet zoo te zijn en dat elke hoofdambtenaar maar naar willekeur kan handelen. En nu wat het verlies van arbeidstijd aangaat aangaande bedoelde fitter. Wan neer U had geweten, dat de fitter om even voor 8i uur ten mijne huize is ge komen tot verrichten van de afsluitingen en op mijn protest, dat zaakje geduurd heeft tot even voor 12 uur, deze fitter even voor 9 uur en te ruim 11 uur hoogstens 10 minuten voor eiken keer op zijn fiets weg is geweest en de overige tijd geregeld ten mijne huize heeft ver toefd, wat door verschillende getuigen bevestigd kan worden, zoodat er ruim 8 uren verspild zijn, zou de inzender niet hebben geschreven dat hij tusschen- tijds hom opgedragen karweitjes zijn verricht. Zoodat UW TIJD in deze NIET IN ORDE was. Het ingezonden stuk van den heer Tiessen was geheel juist en neem ik ten volle voor mijn rekening. Dat do handelingen van hoofdambts naren hoe die dan ook zijn door de overheid worden gesteund, bleek mij uit het raadsverslag van heden 23-10-'80, - 1 j" waar da heer de Zwart op de vragen van -en1 al heel spoedig suisde dan ook voor de l Hoi r» o vierde maal een bal langs den Zeemacht-kec- ^en yaJ} Gessel antwoordde dat•Éi- per. 't Was een schot van D. Zuidewind. Het erkend heeft de paal omver te hebben publiek liet zich bij dezen goal, waardoor d-e'gereden. Niets minder dan dit is waar. Waartegen ik dan zoowel als het stukje van den heer Stoll mijn protest laat hooren. U M. de R. mijn beleefde dank voor de plaatsing, J. DE JONGH, Spoorstraat Alhier. TIJDSOinilPTHS' BV WEEKBLADEN. „De Stad Amsterdam", 24 October. De voor platen van dit weekblad getuigen niet altijd van goeden smaak en ook van het nummer van heden willen wij deze maar liefst weer passeeren. Onder de Illustraties vinden wij afbeeldingen betreffende den Westertoren te Amsterdam en omliggende stadsdeelen, uit de thans in de hoofdstad 100pen de vertooningen van een tooneelstuk, gemaakt uit de geruchtmakende affaire Dreyfus, die een dertig tal jaren geleden de gemoederen ln beweging bracht en waarbij Alfred Dreyfus. kapitein van het Fransche leger, tot verbazing naar het Dui velseiland werd veroordeeld. Hij bracht daar vela jaren door, naar tenslotte bleek, geheel onschuldig. Onder zijn moedige verdedigers er behoorde moed toe om tegen alles ln de verdediging vol te houden behoorde de schrijver Emile Zo la. Thans heeft men uit deze gegevens een tooneel stuk gemaakt. Verder zijn er nog afbeeldingen van een film. en een aantal mooie opnamen uit oud en nieuw Amsterdam. De redactie beeft deze ter vergelijking naast elkaar geplaatst „Waschdag op ccn Larensche boerderij" heet de mlddenphoto, een kunstopname van den photograaf Inderdaad. Ook zlln er mooie opnamen uit Zwitserland, na melijk het Thuner meer, waaraan Interlaken ligt Er Is ook nog een photo uit den rococotijd: twee dames met een heer, allen met pijpkrullen. Voorman»Wat! Hebben ze al die schoppen, tonnen, enz. gestolen. De heele blboel Waker: »Ja, maar wat ik nou wel eens zou willen weten, dat is, hoe ze 't hem geleverd hebben de kist te gappen waar ik op zat zonder dat ze He wakker ge maakt hebben. Passing Show, Londea.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 4