Uw Kindje. DE AANKOMST VAN COSTES EN BELLONTE. Precies op tijd zijn Oostes en Bellonte Zaterdag in Le Bourget aangekomen. Het had des morgens hard geregend, maar zij hebben geprofiteerd van een krachti- gen westenwind in den rug. Geëscorteerd door een dertigtal andere vliegtuigen arriveerde het roode vlieg tuig, waarop het witte vraagteeken dui delijk zichtbaar was, om 12.35 boven het vliegveld van Le Bourget Nadat alle andere vliegtuigen gedaald waren en nadat het „Vraagteeken" boven het vlieg veld had rondgevlogen, daalde het schit terend, precies op den cementen vloer, die hiervoor is gereed gemaakt Zjj zijn dadelijk doorgereden naar Parijs, waar zij om 2 u. door president Doumergue werden ontvangen. Vandaar vertrokken zij naar het stadhuis. De stad vlagde. Costes en Bellonte ontvingen het com mandeurs- en officierskruis van het Legioen van Eer. Kolonel Lindbergh eveneens het commandeurs kruis als tegenprestatie voor de Amerikaansche hulde aan de Fransche luchthelden. DE VERKENNINGSTOCHT DER DORNIERVLIEGBOOTEN IN DE WESTELIJKE ZEEËN. Zaterdagofhtcnd vertrokken van Soera- baja de Dornlervliegbooten D 10, D 13 en D 17, onder commando van den offi cier-vlieger M. Vaarzon Morel, naar het Westelijk deel <^©r Java-zee en de Zuid- Chineesche Zee. *üj worden 27 November op Morokrembangan terugverwacht. GEMENGD NIEUWS. Itn «tenten li. De mijnramp bij Saarbrücken. Volgens de laatste opgaven wordeu nog drie arbeiders vermist, terwijl van de zwaargewonden vier zijn overleden. 90 dooden. Het aantal slachtoffers van de ramp in de mijn Maybach was gisterenmiddag om half zes tot 90 gestegen. Vier daarvan waren in het ziekenhuis aan hun wonden bezweken. Twee mijnwerkers worden nog vermist. In de ziekenhuizen zijn nog 21 gekwetsten, o. w. 6 in levensgevaar ver- keeren. Over de oorzaak van de ramp is nog niets bekend, daar de commissie van onderzoek, die zioh naar de plaats des onheils heeft begeven, nog niet is terug gekeerd. Het mijnbestuur verzekert, dat alle veiligheidsinrichtingen in de beste orde waren. De rouwpleehtigheid wordt hedenoch tend om half elf in de groote Baal van de mijn gehouden. De vlaggen halfstok. Krachtens besluit van de rflksregee- rïng en de Beiersche en Pruisische staats- regeeringen zullen op den dag van de bijzetting der slachtoffers van de May- bach-groeve van de openbare gebouwen de vlag halfstok waaien. De mijninspeetie maakt bekend, dat alle opgesloten mijnwerkers, op één na, thans gevonden zijn. Het aantal dooden bedraagt met dezen eenen vermisten 93. Van de dooden sijn thans op vier na allen herkend. DE MIJNRAMP TE A1SDORF. Nog twee dooden. Te Alsdorf is nog een lijk van een mijnwerker geborgen. Een gewonde is in het ziekenhuis te Bardenberg over leden. STORM, KOUDE EN SNEEUW. Er komen reeds berichten van winter- sche koude en sneeuwstormen. In Frankrijk. In Frankrijk is het weer plotseling om geslagen en vertoont in vele streken ver schijnselen, die den indruk wekken, dat men reeds midden in den winter zit. In het Eerste blad deelden wij hieromtrent reeds bijzonderheden mee. Te Parijs viel Zondag hagel, terwijl in de Vogezen reeds een groote hoeveelheid sneeuw is geval len. Uit Belfort wordt gemeld, dat de hoogvlakten geheel met sneeuw zijn be dekt en dat er een groote koude heerscht. Ook uit verscheidene andere streken ko men berichten omtrent slecht .weer.' Vele rivieren vertoonen weer een sterken was. In het Zwartewond. De sneeuwval heeft in de hoogere ge bieden van het Zwarte Woud gisteren aangehouden. Op den Feldberg ligt bij 31/2 graad vorst een sneeuwlaag van 20 cM. De sneeuw ligt tot ongeveer 800 M. Ook in het Reuzengebergte en Iserge- bergte heeft Let flink gesneeuwd. In Kroatië en elders ln Cen traal Europa. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn Zagreb en omstreken geteisterd door een hevigen sneeuwstorm, die in de stad groote schade heeft aangebracht, ruiten inwierp en telegraafpalen omver wierp. Bijzonder sterk hield de storm huis in een der voorsteden, waar van vele arbei derswoningen de daken werden afgerukt. Buiten de stad is het veld met een dikke sneeuwlaag bedekt. De temperatuur is zeer laag. Ook uit Oostenrijk en Tsjechoslowakije en Turkije komen berichten van nood weer, overstroomingen enz. Wij kunnen ze onmogelijk alle vermelden. Huizen te Stamboel Ingestort; vele slachtoffers. In de stadswijk Galata zijn twee door G-rieksche arbeidersgezinnen bewoonde huizen tengevolge van de jongste wolk breuken ingestort. Tot dusver zijn 15 min of meer ernstig gekwetste personen van onder het puin te voorschijn gehaald. Men heeft reden om aan te nemen, datziehnog ongeveer 10 lijken onder de ruines bevinden. DE OVERSTROOMING TE SMYRNA. In den omtrek van Smyrna zijn de lijken van een zestigtal slachtoffers van de overstrooming herkend. Er zijn onge veer 500 buizen verwoest. De schade moet meer dan 10 millioen gulden bedragen. Smyrna opnieuw geteisterd. Smyrna is gisteren opnieuw door den storm geteisterd en het overstroomde gebied heeft zich aanzienlijk uitgebreid. De electrisohe centrale staat gedeelte lijk onder water, waardoor de lichtvoor ziening stilstaat, en onder de bevolking tijdens do duisternis groote angst heerscht. Er zijn 60 personen verdronken. Vele honderden zijn gewond. Er zijn 858 huizen geheel of gedeel telijk ingestort. De landbouwstreken rondom Smyrna zijn eveneens ernstig geteisterd, een groot aantal personen is verdronken, evenals veel vee. Volgens een N. T. A.-bericht zijn te Smyrna in totaal 70 personen om het leven gekomen. EEN AARDBEVING. Zondag lijn aan de bevingswaobt te Hohenheim (Duitschland) om 8 u. 15 m. 28 s. en om 8 u. 31 m. 59 8. aardschokken geregistreerd. Deze aardstooten waren van ongeveer gelijke sterkte en afkomstig uit hetzelfde centrum; zij waren van middelmatige hevigheid. De afstand tot het epicentrum bedroeg zoowat 390 K.M. en de haard is te Boeken in de richting Oost-Zuid. HET HUWELIJK VAN KONING BORIS VAN BULGARIJE MET PRINSES JOHANNA VAN SAVOYE. Zaterdag is in het Meine bergstadje Assisi, waar eens de H. Franciscus het levenslicht aanschouwde, het huwelijk vol trokken tussohen koning Boris van Bul garije en prinses Jobanna van Savoye, derde dlochter van koning Victor Emma- nuel van Italië en koningin Helena. De voorkeur van Assisi is uitgegaan van prinses Johanna, die vele uren in de basiliek van den H. Franciscus heeft door gebracht en reeds sedert haar jeugd 'een voorliefde voor het stille stadje had. De ItaHaansche en Bulgaarsche koninklijke familie, bruid en bruidegom en de gasten zijn met drie speciale treinen te Assisi aangekomen. De inzegening vond plaats In de Basi liek van den H. Franciscus door mgr. Antonio Maria RIsskx Het was een prach tig schouwspel, toen de bruidsstoet bij de oude kerk, die afkomstig is uit de 13e, eeuw, aankwam. Door de gekleurde rui ten viel een gedempt rose en blauw licht naar binnen, dat over alles zachte pastel tinten wierp. De vrouwen waren allen, volgens voorschrift, in zwart gekleed met uitzondering van de vrouwen uit het Huis van Savoye, die in de kerk een witten sluier mochten dragen. De eenige lichte kleur werd aan .het kerkgebouw gegeven door de in witte Jurkjes en blouses ge- kleede driehonderd kinderen uit Assisi, die het bruidspaar de kerk binnenleidden. BELGIË EN HET RUSSISCHE GRAAN Een protest tegen de regeerhigs- maatregelem van de Antwerpsche Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel te Ant werpen heeft aan de ministers van land bouw, arbeid en nijverheid en buiten- landsche zaken een telegrafisch protest gezonden tegen de maatregelen, welke de regeering gemeend heeft te moeten treffen ten einde de dumping door Russisch graan tegen te gaan. De Kamer betoogd, dat het onmogelijk is voor de op weg zijnde en nog dagelijks aankomen de ladingen graan de zoo plots vereischte certificaten te bekomen, met het gevolg, dat de heele graanhandel te Antwerpen er zwaar onder lijdt. De belanghebbenden verzoeken dan ook de toepassing van deze maatregelen te schorsen en samen met de vertegenwoordigers van den graan handel overleg te plegen. EEN GEVAL VAN REUZENGROEI. Voor het Geneeskundig Genootschap te Weeneni is, naar de corr. dier N. R. C. meldt, een 2 M. lange reus (met schrik barend groote handen en voeten ver toond. Deze reus was tot zijn eenentwintigste jaar een kleine dwerg geweest. Toen be gon hij snel te groeien en deden zich andere abnormale verschijnselen voor. De geneeskundigen noemen het gefval een unicum. HET CONFLICT IN DE BERLIJNSCHE METAAL-INDUSTRIE. Partieel© werkhervatting. De afdeeling Berlijn van den Stahlhelm heeft haar leden onder de mstaalarbeiders order gegeven, heden weer aan het werk te gaan. Oorzaak hiervan is geringe animo tot staken bij de Stahlhelmers en de ge ringe stAkingS-uitkeering, waardoor de oeconomische positie der stakers er niet bijzonder rooskleurig uitziet. Het eerst zal bij Siemens de arbeid hervat worden. Ook de rijksbond van de Duitsche ar beiders en het rijksverbond van vader- landscbe arbeidersverenigingen 'deelen mede, dat de nationale arbeidersorgani saties heden in tal van groote en kleine bedrijven te Groot-Berlijn weer aan het werk zijn gegaan. Binnenland, HET DRAMA IN DE FABER VAN RIEMSDIJKSTRAAT IN DEN HAAG. Het gerechtshof ln Den Bosch heeft gisteren den koopman B. uit Den Haag, die tereeht heeft gestaan wegens dood slag op zijn vrouw, vrijgesproken, daar het ten laste gelegde niet wettig ei overtuigend bewezen achtte. Zooals men weet had de Hooge Raad de zaak naar dit gerechtshof verwezen, nadat B. door het hof in Den Haag tot 5 jaar gevan genisstraf was veroordeeld. BOTSING TUSSOHEN EEN AUTO EN MOTORRIJDER IN DEN HAAG. De motorrijder gedood. Op den hoek van do Tbomsonlaan en de Valkenboschkade in Den Haag zijn gisterenmorgen omstreeks 9 uur een per sonenauto en een motorrijder met elkaar in botsing gekomen, waarbij de motor rijder is gedood. Gemeld wordt, dat de bestuurder van den auto voorrang had moeten verleenen, doeh dat daartegen over staat, dat de motorrijder, de 30-jarige F. O. v. Z. uit de van Kinsbergenstraat, zeer hard moet hebben gereden. Het lijk is door de politie in beslag genomen en naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. GASVERSTIKKJLNG. Zondagavond laat heeft een bewoner van een peroeel Neuweg te Hilversum, H., gepoogd zichzelf en zijn zes-jarig dochtertje van het leven te berooven. Zijn vrouw was den geheelen dag uit ge weest, om haar zwager te IJmuiden te bezoeken. Toen zij gisteravond laat thuis kwam, nam zij een sterke gasluoht waar; zij suolde naar de slaapkamer van haar dochtertje en vond daar haar man op den vloer en het kind in haar bedje liggen. Dadelijk opende zij een raam en riep om hulp. Er kwam spoedig een dokter, die trachtte met een zuurstofapparaat de levensgeesten bij het meisje op te wek ken, maar dit mocht niet gelukken; het kind was reeds overleden. De man was bewusteloos. Hij is naar het diaconessen- huis vervoerd, waarheen ook het lijk van het kind is gebracht. De reden van deze daad is nog niet bekend. UIT HET RAAM GEVALLEN. De politie onderzoekt het geval. Vrijdagavond was een 26-jarig bewoner van de Valkstraat te Utrecht bezig ramen te wasschen, en stond daartoe in de ven sterbank. Zijn 'vrouw was hem daarbij behulpzaam. De man stortte plotseling van een hoogte van vijftien meter boven den beganen grond naar beneden, en moest in bewusteloozen toestand naai' de Rijksklinieken worden vervoerd. Daar bleek dat hij een been en heide armen had gebroken en een hersenschudding had opgeloopen. De politie achtte het ge beurde als ongeluk zonder meer zeer on waarschijnlijk, temeer waar de vrouw den man toch zou hebben vastgehouden. Daarom is de vrouw een verhoor afge nomen, waarvoor zij den geheelen nacht op het hoofdbureau van politie moest blijven. RUSSISCHE GRAANSCHEPEN NAAR ROTTERDAM DOORGEZONDEN. Gevolg van de maatregelen in België. Het Russisch Volkscommissariaat van Verkeerswezen heeft représaille-maat regelen genomen tegen het besluit van de Belgische regeering, om de invoer van Russisch graan aan speciale voorschrif ten te onderwerpen. Een 22-tal Russische schepen, die met bestemming Antwerpen vertrokken zijn, hebben thans order ont vangen om naar Rotterdam te gaan. Ingezonden. Hooggeachte Redactie. Blijkens een advertentie in uw blad van Zaterdag 18 October zou er Dinsdag aA een vergadering van „Volksonder wijs" hier ter stede gehouden worden, waartoe alle vereenigingen en personen, die belang hebben hij de vestiging van een Rijkskweekschool, waren uitgenoo- digd. Niemamdl zal bet groote belang dezer aangelegenheid ontkennen en eveneens zal niemand het „Volksonderwijs" kwa lijk kunnen nemen, dat het zich in dezen diligent houdt Ik was ambtshalve verhinderd deze ver gadering Lij te wonen; maar die geruchten loopen, dat op deze vergadering door „in gewijden" hoogst belangrijke mededeelin- gen gedaan zajn. Tot mijn verwondering heb ik daarom in uw blad van Donder dag geen verslag van deze, blijkens aan kondiging, openbare vergadering, gevon den. Zoudt u, in het algemeen belang, (misschien nog aanleiding kunnen vinden van deze vergadering een verslag te pu- bliceeren of anderszins de reden kunnen en willen opgeven, waarom een derge lijk verslag niet verschenen is, of niet verschijnen zal? Hoogachtend, Uw dn., E. H. BOS. In antwoord op het bovenstaande kun nen wij den heer Bos en mogelijk ook andere belangstellenden mededeelen, dat de aanvankelijk als „openbaar" aan gekondigde vergadering bij nadere over weging door het bestuur van „Volksonder wijs" tot een „niet openbare" is gemaakt waardoor de mogelijkheid daarvan een verslag, te geven, verviel. Wij moeten de vraag van den heer Bos of wij hiervan als nog een verslag zullen publiceeren, dus ontkennend beantwoorden. Redactie. Geaohte Plaatsgenooten, Dezer dagen wordt Uw hulp ingeroe pen voor een medeburger, die door het verlies van één zijner beenen broodeloos werd. Als we allen een klein steentje aandragen, komt de man er, hopen we, weer bovenop. Natuurlijk zal er niemand zijn, die niet iets voor dezen ongelukkige wil afzonderen. Mocht het zijn dat U niet wordt be zocht door één der dames, die voor bovengenoemd doel rondgaan, wilt U dan Uw gilt zenden aan één der Comitéleden, hieronder vermeld. Mevr. A. W. Dekker—Klik, Voorzitster, Weetgracht 9. C. H. J. v. Pappelendam, Secretaris, Paleissteeg 3. K. Tiemes, Penningm., Koningstraat. Mevr. M. BokJuchter, Singel 5. Mevr. M. de Boer—Jongkees, Koningstraat. Mevr. A. M. SchreudèrJansen, Westplein. Mevr. HeisterkampTroost, le Vroonstraat 42. Dr. O. H. Ketner, Dijkstraat. E. Woud, Verlengde Spoorstraat. Joh. Bakker, Loodsgracht. Mijnheer de Redacteurl Naar aanleiding van het door den heer Minnes op Dinsdag 11 October j.L in de Raadsvergadering gesprokene gemeld in het Raadsverslag in uw blad dxl. 13 dezer, verzoeken ondergeteekenden wel eene opmerking te mogen maken. De heer Minnes zegt bij de rondvraag dat schilderspatroons bij de werkzaam heden aan de Zeevaartschool het Lande lijk Contract voor gezellen niet hebben nageleefd. Ondergeteekenden verklaren dat, wel is waar geen zegels zijn geplakt, maar hiervoor door den schilderspatroon P. Vermeulen een vergoeding in geld is verstrekt tot volle tevredenheid der ge zellen; dat, zooals de heer Minnes zegt, de patroons, het was er slechts één, geen verwijt treft en hij alzoo zijn gezellen nim mer heeft tekort gedaan. Indien de heer Minnes zich de* moeite had getroost maar een enkel oogenblik te informeeren, ware ook deze opmerking overbodig geweest U mijnheer de Redacteur bij voorbaat dankend voor de plaatsing, teekenen zij H. DORDTMUNDT. J. P. HOVING. J. W. MUNT JE WERF. C. MIELDIJK Jr. Marine-berichten. Vaarplan politiekruiaera Hr. Ms. „Nautilus" en „Vulcanua" over de maand November 193a Hr. Ma. „Nautilus". 5 November13 November Politietoezicht. 13 November18 November te Den Helder. 18 November26 November Politietoezicht. 26 November1 December te Den Helder. 1 December5 December Politietoezicht. 5 Decemeber8 December te Den Helder. Hr. M». „Vulcanus". 6 November11 November te Den Helder. n November19 November Politietoezicht. 19 November—24 November te Den Helder. 24 November2 December Politietoezicht. ETAT-MAJOR HR. MS. „JACOB VAN HEEMSKERCK". De état-major van Hr. Ms. pantserschip Jacob van Heemskerck, welke bodem 6 November van Den Helder zal vertrek ken tot het maken van een oefeningpreis naar de Middellandsche Zee en daarbij Oran, Port Mahon en Cartihagena zal aandoen, om 23 December te Den Helder terug te keeren, bestaat uit: kapitein-lui tenant ter zee J. J. van der Linden, com mandant; luit. ter zee le kl. P. Boenraad, 1ste officier; luitenant ter zee C. W. Heringa, der le, H. Witte, 8. A. l*Ho- noré Naber, J. P. Houtenman, L. J. O. Cordesius, A. O. Lunbeck, der 2e, A. G. den Boesterd, C. A. Jeekel, R. M. Grom mel in, P. J. van den Burgh, E. A. Labou- chère, der 3e kL; off. van den M5.D. O. F. J. Heitz, der le, W. van Leeuwen Her- manuszn., J. A. Stéernberg, J. B. P. Haan appel, H. F. W. Varenkamp, der 2e kl; off. van gez. 2e fcl. P. S. Walma van der Molen; off. van adm. A. 'J. Poll, der la, en S. Groot, der 2e kL Bij beschikking van «ten minister van defen sie is kap.-luit. ter zee P. Eikenboom, dienende aan boord van Hr. Ma. Heemskerck als iste officier, den 28en Oct. ter beschikking gesteld'; is met ingang van 3 Nov. luit. ter zee der ie kl. J. W. G. van Hengel eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. Z 5 en nelast met de waarneming van de betrekking van adjunct chef van den staf der zeemacht in de stelling van Den Helder; is luit. ter zee ie ki. H. Pitlo belast met het bevel: over Hr. Ms. Z 5; is off. van adm. der 2e kl. J. W. B. Buykes geplaatst bij die Marinekazerne te Amsterdam. Kap.-luit. ter zee W. J. D. Posthuimus, toe gevoegd aan het hoofd der afd. materieel voor de zeemacht bij het departement van defensie, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 18 November met ed Prins der Neder landen uit Amsterdam zijn bestemming volgen. De tot kap.-luit. ter zee bevorderde luit. ter zee ie kl. J. I. Leutscher blijft in zijn nieuwen rang in zijn functie van ie officier bij de O.zeedienstkaz. te Willemsoord gehandhaafd. Luit. ter zee ie kl. F. H. Agterbos, off. van adm. 2e kl. J. C. Beugelink en off. van den M.S.D. 2e kl. F. J. de Hoop, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, zulle*» 29 dezer met de P. C. Hooft van Tandjong Priok ver trekken. Bij beschikking van den minister van defen sie zijn de luit. ter zee der ie kl. J. G. van den Berg, L. G. L. van der Kun en J. A. L. Mul ler den 3eni November 1930 geplaatst bij de Hoogere Marinekrijgsschool te 's-Gravenhage en is de luit. ter zee ie kl. R. van Tijen den ien Nov. 1930 belast met de leiding van lee- raar aan genoemde inrichting. Off. van adm. 2e kl. der zeemacht M. van der Vliet, onlangs uit Oost-Indië terugge keerd, wordt 29 dezer geplaatst als adminstra- teur bij het vliegkamp de KooiJ. Moeder. Uw kindje ral U niet half tooveel zorg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt metPurol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. Purol en Purolpoeder zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Officieren-vlieger F. Bakker, J. Kranenburg, der 2e en L. M. Goedhart, W. Grandia, L. F. Hesselink, L. A. H. Rombeek, F. H. J. Cop- pers, E. Mart are en J. Pleij, der 3e kl., worden i November overgeplaatst van het vliegkamp de Mok naar het vliegkamp de Kooij nabij Den Helder. De off. van gez. der 2e kl. L. J. Kuypers Is overgeplaatst naar het Marinehospitaal te Willemsoord. De kapitein-luitenant ter zee P. Eiicenboom wordt den 28en October ter beschikking ge steld en' vertrekt den i8en November a.s. per s.s. Prins dier Nederlanden naar O.-I. De off. van gez. der 2e kl. L. J. Knijpers wordt den 25en October a.s. geplaatst bij het Marine-hospitaal te Willemsoord'. Off. van den M.S.D. ie kl. H. van der Brugge, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, is 22' dezer aan boord van het s.s. Patria van Tandjong Priok vertrokken. Off. van gez. der ie kl. der zeemacht F. J. A. Baden, die bestemd is voor den dienst Ln Oost-Indië, zal Woensdag met de Baloeran uit Rotterdam daarheen vertrekken. Lnit. ter zee 2e kl. J. F. N. Tuijbens wordt 30 dezer overgeplaatst van Hr. Ms. pantser- dekschip Gelderland naar het Wachtschip te Willemsoord. 2e luit. der mariniers H. Lieftinck is over geplaatst van de marinekazerne te Willems oord naar de af deeling van het korps te Rot terdam. De luit ter zee ie kl. J. G. van den Berg, L. G. L. vander Kun en J. A. L. Muller, zijn geplaatst aan de HoogTee Marine Krijgsschool te 's-Gravenhage voor het volgen van een twee-jarigen cursus, terwijl de lult. ter zee ie ld. R. van Tijen met x Nov. bij die inrichting wordt geplaatst als leeraar. De korp. der mart. J. S. Carton en de mariniers der 3e kl. M. van Staal, P. Spruiten- burg, G. Heiwegen en H. A. van den Hurk zijn bestemd December a.». naar O.-I. te worden uitgezonden. Met ontslag uit den zeedienst: 8 Nov.: marinier 3e kl. W. H. Slmonis. 29 Oct.: korporaal-vlieger D. G. Brand. Legerberichten. De dienstplichtigen va/n de lichting 1924 II regt huzaren, die op 1 October jJ. zijn overgegaan naar de Ie en Ille artillerie bri gade en thans voor herhalingsoefeningen onder de wapenen, zullen resp. op 1 en 15 No vember a.s. in het genot van groot verlof war den gesteld. De kapitein van1 de mil. adm. van het reg. grenadiers J. H. van Hoorn ls aangewezen op te tredien als leeraar bij de te houden win- terbijeenkomsten met reserve-officieren van het reg. kust-art. Bij K. B. i» benoemd,' tot reaerre-offleier van gezondheid 2e kl. de heer C. M.- Lap, arts; tot reserve ie luit., bij zijn tegenwoordig korps, de reserve 2e luit. A. H. Bcssem, van hef 5e reg. infanterie. Hoogere Krijgsschool. Voor het toelatingsexamen voor de Hoogere Krijgsschool zijn geslaagd voor krijgskundige studiën, welke 3 November a.8. aanvangen: de kapitein der artillerie J. Govers, de ie luit. van het reg. wielrijders J. J. Pape, die xe luit. der infanterie J. J. Jumssen, de xe luit. der artillerie P. F. A. Googaens, de xe luit. der artillerie W. J. Proper, de ie luit. der jager* P. Gips en de ie lut. der infanterie. F. J. Mo lenaar. Met Groot-Verlof. De dienstplichtigen van het ie re», onbe reden art., ingelijfd op 19 Mei en x6 September 1930, worden op 31 October a.s. weder in het genot van groot-veriof gesteld. Op dien datum vertrekken mede met groot verlof de dienst plichtigen, die de opleiding hebben gevolgd voor onderofficier-administrateur bij de ver schillende wapens. Inlijving. Op 3 November a.a. zal een Inlijving van dienstplichtigen der Behing 1930 plaats heb ben voor het xe reg. onbereden artillerie (niet voorgeoe f enden) Leveringen. De levering van de o.a. voor het garnizoen Den Helder benodigde kaas is opgedragen aan de N.V. Lijempf te Leeuwarden. Stoomvaartberieht» Stoomvaart Mij. Nederland. Koningin der Nederlanden, 25 Oct. te Batavia. Poelau Laut, 25 Oct. v. A'dam. Talisse, E, 25 Oct. v. Pt. Said. Johan van Oldenibarnevelt, t, 20 Oct te A'dam verwacht. Mannix van St. Aldegonde, u., pass. 25 Oct. Perrim. Poelau Roebiah, 25 Oct. v. Batavia. Poelau Tello, 27 Oct. te Batavia. Salabangka, t., 26 Oct. v. Tjilatjap. Kon. JJoll. LloydL Gelria, u., 26 Oct. v. Lissabon. Zaanland, 27 Oct. te Hamburg. Waterland, 27 Oct. te Hamburg. Zeelandia, 27 Oct. te A'dam. Abana, u., pass. 25 Oct. Vlisalngen. Flandria, 25 Oct. te B. Aires. Orania, t., 24 Oct. v. Bahia. Gelria, u., 25 Oct. v. Viga. Rijnland, 26 Oct. te A'dam. Kon. Nad. Stoomboot Mntsohappty Ariadine, 24 Oct. v. Patras. Agamenraon, 25 Oct. v. Livorao. Amor, 24 Oot. v. New-York. Amsterdam, 26 Oct. te Antwerpen. Ares, 26 Oct. te Piraeus. Aurora, 27 Oct. te A'dam. Ajax, pass. 26 Oct. Gibraltar. Alkmaar, u., 25 Oct. te Valparalso. Amazone, pass. 28 Oct. Bevezier. Baralt, 24 Oct. te Colon. Brielle, t., 24 Oct. te TocopLlla. Brion, 27 Oct. v. Aarhu8. Banneveld, 26 Oct. te Antwerpen. Berenice, 26 Oct. te Carthageraa. Bodegraven, u., 25 Oct. Curagao. Qio, 25 Oct. v. Algiers. Deucalion, 26 Oct. v. Yerakini. Euterpe, pass. 27 Oct. Dungeness. Erato, 26 Oct. v. La Pallice. Eos, 23 Oct. v. Palermo.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6