SCHOON SCHIP VAN WILLIGEN HEERENULSTERS en WINTERJASSEN ff 18.50 en ff 27.OO DE FLUIT- MELKKOKER zijn een onderwijsinrichting, doch ook en niet in de laatste plaats, een instituut van opvoeding. Wil de school de haar opge legde taak kunnen volbrengen, dan is, vooral met het oog op de zedelijke opvoe ding samenwerking van ouders met de onderwijzers en eventueel de geestelijke onontbeerlijk. Die samenwerking is na tuurlijk alleen mogelijk wanneer tus- schen de verschillende opvoeders een band bestaat, een wederzijdsch vertrou wen en oudere en onderwijzers achting voor elkaar hebben. Op velerlei gebied is oontact tusschen beiden wenscheUjk en mogelijk. We zullen de vele voorbeelden die gegeven werden niet aanhalen. Dat zou ons verslag te uitgebreid doen wor den, doch bovendien, willen we de ouders, die de ouderavonden niet bezoeken niet stijven in hun laksheid. De dingen, die daar besproken worden in het belang van hun kinderen, hun mooiste bezit, moeten zij zeil met de onderwijzers bespreken en niet alleen maar lezen in de krant. Wel werd door spr. in zijn inleiding den ■gxootsten nadiuk geilegd op de samen werking bij de opvoeding van het kind, maar liet tevens uitkomen, dat ook voor het eigenlijke „leeren" de hulp van de ouders zeer gewaardeerd wordt en nood zakelijk is. Hij kon, in dit verband, niet nalaten even te wijzen op de treurige ondervinding, die men dezen keer had op gedaan betredende de belangstelling voor het vervolgonderwijs. Laten de ouders toch vooral medewerken om hun kinde ren zooveel mogelijk te doen profiteeren van het onderwijs dat geboden wordt, en waar velen hun heele leven op moeten teren. Nadat het onderwijzend personeel ter afwisseling eenige liederen ten gehoore gebracht had en de pauze op de gebrui kelijke manier besteed was, kreeg de heer H. Cornelissen het woord. In een kort praatje vertelde hij, wat hem er toe ge dreven had, een zangklasse op te richten. De drang, die in bijna ieder kind leeft om Iets te willen presteeren en om zijn etem- ming te uiten in een lied, de opvoedkun dige waarde van den zang naast de ont wikkeling van het schoonheidsgevoel bij de oefening daarvan, zijn voor spr. aan leiding geweest een groep kinderen bij elkaar te brengen om met hen verschil lende mooie liedjes in te studeeren. Thans, hij het begin is het enthousiasme groot. De heer O. hoopt, dat de ouders ook mee zullen helpen, dat die belangstel ling niet verflauwt Laten we over de andere punten der agenda kort zijn. Het a.s. Sinterklaas feest zal door de oudercommissie en de onderwijzers weder in denzelfden geest georganiseerd worden als vorige jaren. Waarschijnlijk zal het op Donderdag 4 Dec. gehouden worden. Inteekenlijsten zullen deze en de volgende week worden aangeboden. De heeren V. Kaan, O. Keijzer en C. Brugman, die geen kinderen meer op school hebben werden in de commissie vervangen door de heeren P. Wissekerke, A. Dekker en K. Brugman. De scheiden den werden door den heer 't Hart bedankt, voor het vele dat zij in het belang van de school gedaan hebben. Bij de rondvraag informeerde de heer M. A. G. Vorstman, of het de bedoeling is van den heer Cornelissen, om de oudere eens te laten hooren wat de kinderen heb ben leeren zingen. Hij gelooft dat de ouders dat zeer op prijs zullen stellen. De heer C. antwoordde, dalrhij het voor nemen heeft in het voorjaar een open bare les te geven en zette uiteen waarom hij liever niet wil spreken van een uit voering. Mevrouw Vorstman vroeg, of het geen aanbeveling verdient, een uur vast te stel len waarop de ouders met de onderwijzers over hun kinderen kunnen praten. In de eerstvolgende schoolvergadering zal het punt ter sprake komen. De heer V. Kaan, de afgetreden voor zitter der oudercommissie, bracht dank voor de medewerking, die hij van de andere bestuursleden, vooral den even eens afgetreden secretaris, den heer C. Keijzer, en de onderwijzers heeft gehad. Door den ondervonden steun en de groote sympathie die hij heeft voor de ouder avonden, is hem zijn taak nooit te zwaar geweest. Hij hoopte dat ook in 't vervolg de bijeenkomsten van onderwijzers en oudere steeds even goed bezocht mogen worden, als tot heden het geval was. Op voorstel van den heer 't Hart werd besloten een adres tot den gemeenteraad te richten, waarin verzocht wordt een be drag van ƒ,10 per jaar beschikbaar te wil len stellen voor eventueel te maken on kosten, en toen daarna de commissie, die benoemd was om de rekeningen van het vorig Sinterklaasfeest na te gaan, had meegedeeld, dat alles in orde was bevon den, werd de vergadering gesloten. Eenige veel duurder gekost heb bende nu voor Komt dat zien en koopen Letvoeral op de extra koopjes In onze étalages. Bijzondere reclame 111 KLEEDINGMAGAZIJN DEN HELDER Callantsoog' TREURIG. De onverwachtsche hevige onweersbui heeft toch nog indirect een slachtoffer geëischt. De ecthtgenoote van dien heer N., woonachtig in deze gemeente, die een hartziekte had, is tengevolge van schrik door een harden slag, plotseling aan hartverlamiming overleden. Burgerlijke Stand van Callantsoog over Octoiber 1930. GEBORENWilhelmus Cornetlis, z. v. P. J. Strooper en N. Filmer. OVERLEDEN: Johannes Broers, 38 jaar, echtgenoot van L. Kramer, woon achtig te Den Helder; Pieter Kosaen, 66 jaar, wedn. van N. Lanter. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: A. D. Posthuma imet gezin van Oudorp. Totaal' 3 personen. Vertrokken personen: Murk Kooij naar Den Helder; Comölis Kooijman naar Midwoud. Wieringen. Wegens eervol ontslag, verleend aan den heer C. Maas, als Dijkgraaf van „Het Heemraadschap Wieringen" is bij Kon. Besluit als zoodanig benoemd de heer Jan Sz. Doves, te Elft (Wieringen). KERK-CONCERT Zondagavond 9 November a.s. zal het Kerkconcert der Gemengde Zangvereeni- ging >Zarig en Vriendschap», directeur de heer Jb. I. Hovenier van N. Niedorp, in de groote Herv. Kerk te Hippolytus- hoef plaats hebben, waaraan medewerken het Kinderkoor »Jong Leven< en mevr. Vetter—Hendriks, Sopraan, de welbe kende radio-zangeres. Bij goed weer twij felen wij er niet aan of 't kerkgebouw zal vol loopen. RINGVERGADERING. De reeds aangekondigde Ringvergade- ring werd j.1 Woensdagavond in ge bouw „Land in Zicht" gehouden. Gelezen werd Daniël 1 116. Vervolgens werd een Bijbelinleiding behandeld over 2 Ko ningen 6, hetwelk in bespreking kwam. Vervolgens werd over den kerkvader Augustinus 'gesproken. Verschillende huishoudelijke zaken kwamen toen aan de orde. DE VOORTGANG DER ZUIDERZEE WERKEN. Het zal aan de bezoekers van de Zui derzeewerken, en in het bijzonder van den sluizenbouw niet. ontgaan zijn, dat het werk zijn voltooiing nadert. Groote stapels hout en andere materia len, die hier dienst hebben gedaan, wor den naar opslagplaatsen Vervoerd om voor andere doeleinden te worden ge bruikt. Degenen die in langen tijd niet te Den Oever zijn geweest, zouden we willen aanraden het Zuiderzeewerk thans eens te komen bekijken, en dan in de eerste plaats de werkzaamheden van de Amster- damsche Ballast Maatschappij. Ze zullen onet verwondering het werk in ©ogen schouw nemen. Groote verandering zijn terdege aangebracht. Het zeewater loopt thans door do sluisput, wat een interes sant gezicht is. Buitenlandse]* bezoek. Een gezelschap uit het buitenland af komstig bracht Woensdagmiddag een bezoek aan de Zuiderzeewerken, onder leiding van technisch personeel. Zij heb ben na afloop de lunch gebruikt in het ontsptanningslOkaaL CURSUS EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Vanwege onze afdeeling der Holland- sche Maatschappij van Landbouw zal bin nenkort een cursus in eerste hulp bij on gelukken gehouden worden, onder lei ding van Dr. Beeker. Gegadigden voor dezen cursus doen goed zich zoo spoedig mogelijk aan te melden bij den heer O. Bosker, secrtearis der landbouw-afdee ling te Hippolytushoef. VROEGE WINTER? Woensdagmorgen vloog een koppel van ongeveer 50 wilde zwanen1 over ons schiereiland. Zouden dat soms voortee kenen zijn van een vroegen winter? Wij zullen hopen van nieft. HISTORISCHE VONDSTEN. De heer O. J. Bosker heert voor zijn historische verzameling voorwerpen enz. van den Zuiderzeearbeider den heer Rin- gers een door dezen bij het graven in dén Wieringermeerpolder gevonden beenen schaaf aangekocht Deze schaaf zat.onge veer een meter onder den grond e'n was nog mooi gaaf, alleen ontbrak de steen, welke men vroeger als beitel er in ge bruikte, eraan. Ook werd nog een geraamte van een dier, vermoedelijk een varken of beer, gevonden. DE VUURTOREN. Daar de nieuwe vuurtoren op den dijk reeds functionneert, is de lichtbaken op Den1 Oever thans overbodig geworden, en alzoo buiten werking gesteld. Wij ver nemen, dat het evenwel de bedoeling is dezen, vuurtoren af te breken in het aan staande voorjaar en1 hem alsdan in dienst te stellen op de Oude Zeug. MAAKT DE MELK Lm BACTERIËN VRIJ ■DE HIO PAN KOOKT NOOIT OVER PASTEURISEERT UW MELK BEIDEN VERKRIJGBAAR BIJ: WESTSTRAAT Texel. FILMAVONDEN. Door 't Instituut voor Arbeidersontwik keling zal de Russische film „De laatste dagen van St. Petersburg" vertoond wor den. In hotel „Texel" op Zaterdag a.s„ en in „De Zeven Provinciën" te Oudeechild op Zondag 9 November. VEE-INVOER. Naar wij vernemen was ter secretarie dezer gemeente vergunning gevraagd voor invoer van 370 stuks rundvee, in te voe ren in deze week. Er wordt zeer streng de hand gehouden aan de voorwaarden, waarop toestemming tot invoer gegeven wordt, terwijl het vee in geen geval loopende over het eiland vervoerd mag worden. MOND- EN KLAUWZEER. Weer zijn twee nieuwe gevallen van bovenstaande veeziekte geconstateerd, n.1. bij 't vee van den heer S. Wuis Az. in het Noorden en onder het vee van den heer C. van Heerwaarden te Everate Koog. Vijf gevallen zijn hersteld. D e n B u r g. DE NAAM VAN DE POP. Aan de pop op de Missietentoonstelling was de naam gegeven van Martha. Daar meerdere personen dezen naam geraden hadden, werd bü loting de pop toegewe zen aan Annie Maas Hd. UITVOERING LL.R De R.-K. Tooneelvereeniging te Den Burg zal een gemengde uitvoering geven in hotel „De Zwaan" op Woensdag en Donderdag 12 en 13 Nov. a.s. Het programma bevat alleen VTOolijke stukken, n.L „Truusje Meijer" in 3 be drijven door F. v. Duinen en 'het blijspel in één bedrijf „Candidaat" van A. J. Oostdam. EEN BELANGRIJKE VERFRAAIING VAN DE KOOGERSTRAAT. De nieuwe auto-garage van den heer Kievit in de Koogerstraat alhier is thans bijna geheel gereed; de „Shell" is nu nog bezig ter voltooiing van hét werk daar een benzine-reservoir te plaatsen. De Koogerstraat heeft door dezen nieuwbouw een zeer belangrijke verfraaiing onder gaan; 't is een opvallend mooi gebouw geworden, dat een weinig naar achteren is geplaatst en biedt ruimte voor ver scheidene auto's. De Cocksdorp: AANRIJDING. Woensdag kwamen de auto's van de heeren Parlevliet te Den Burg en W.v. Hoek te Eierland op zoodanige wijze nabij de hofstede Pietershoeve met elkaar in botsing, dat de auto van v. Hoek zwaar beschadigd werd en bijna in de Postsloot terecht kwam. De auto van den heer Parlevliet was slechts licht beschadigd. Beide bestuurders bekwamen geen letsel. Korfbalwedstryd. Zondag a-3. zal een korfbal wedstrijd worden gespeeld tusschen de clubs te den Burg en de Koog, op een terrein, dat hiervoor door het Staats- boschbeheer is beschikbaar gesteld. De wedstrijd vangt aan om 3 uur. Van den Burg zal om half 3 een autobus hierheen rijden. De toegang is vrij. Ingezonden. ANTI-PAPISME OF VERDACHTMAKING De Redactie van de „Held. Courant" was zoo vriendelijk mij het onderstaande stukje ter inzage te geven. Geachte Redactie, Tot mijn (en naar mijn weten vele met mij) grooten verwondering mochten wij met geen enkel bericht in Uw blad van Zaterdag j.1. nog van gisterenavond iets vernemen van bijgaand vermeld feit. Mijne vraag is, of dit neutraliteit met een is of wat ik niet kan veronderstel len een uitvloeisel van anti-papisme. Doel is niet opname te vorderen doch U te doen kennis dragen van een de U zelf gewekte gedachte. Lezer van Uw veelgelezen blad. (Hier was bijgevoegd een uitknipsel uit de „Volkskrant", betreffende de feest- vergadering van de Heldersche Afd. van den Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" bij haar 20-jarlg bestaan en bij welke gelegenheid de heer P. A. Smits, Hoofdbestuurder, van Z. H. den Paus de onderscheiding ontving van het gouden eere-kruis „Pro Eclesia et Pontifice"). Met verbazing heb ik kennis genomen van het bovenstaande illustere penne- product van dezen onbekenden heer. Mijn verbazing is wel gegrondvest op deze twee zich aanstonds opdringende vragen: le. Is het niet-opnemen van een ver slag over een vergadering eener katho lieke vereeniging een uitvloeisel van anti papisme? en 2e. Welke krant geeft een verslag van een vergadering of bijeenkomst, waartoe zij niet wellevendheidshalve officieel is uitgenoodigd? Hoe de schrijver van dit stukje tot zulke abnormaliteiten meent te mogen besluiten is mij absoluut een raadsel. Het is toch inderdaad zoo moeilijk niet zelfs niet voor een ongeletterden onbekenden lezer van de veel gelezen „Held. Courant" tot het tegendeel te besluiten, althans van het onder le. genoemde? Ik mag toch wel veronderstellen dat mijn onbekende vriend de zeer uitvoerige artikels en verslagen heeft gelezen betref fende het overlijden en de plechtige uit vaartdienst en begrafenis van wijlen den ZeerEerw. heer Pastoor B. F. de Jong en het bericht van de overplaatsing van den WelEerw. heer C. Heemskerk van den parochie van den H.H. Petrus en Paulus in het blad van Dinsdag 1.1.? Is het opnemen van dergelijke artikels, verslagen en berichten een bewijs van anti-papisme van de „Held. Courant" of niet? Nu ten 2e. De „Held. Courant" is niet uitgenoodigd geworden de bedoelde feest- vergadering bij te wonen. Zeg nu zelf eens waarde heer, waarom staat Uw ver slag niet in „De Tijd", „Maasbode" of „Amstelbode", „Centrum"; „Noord-Hol- landsch Dagblad", „Huisgezin" en andere Kath. bladen? Bij informatie bij den Correspondent van „De Tijd" en „Amstelbode" bleek, dat ook daar geen uitnoodiging was gekomen. Moet ik nu hieruit besluiten dat een of andere bij de vergadering tegenwoordig zijnde persoon (wellicht als correspondent) zijn verslag heeft opgezonden naar de „Volkskrant" of heeft zich soms een redac teur van de „Volkskrant" de moeite ge troost de reis te maken van 's-Hertogen- bosch naar Den Helder om dit verslag op te maken? Het laatste is toch wel te ab surd om dit te beweren. Rest dus een correspondent van de „Volkskrant". Hoe kan nu, redelijkerwbs gesproken, een ver wijt gemaakt worden aan de „Held. Cou rant" als zij niet wordt uitgenoodigd of geen verslag krijgt? Naar denzelfden maatstaf gemeten zouden dan de bovenge noemde Kath. bladen minstens even anti papistisch zijn als de „Held. Courant". En dan heb ik nog iets met U te ver hapstukken waarde vriend. Onder derge lijke ingezonden stukjes als het Uwe zou het ridderlijker en dapperder zijn al9 Katholiek Uw naam voluit te zetten. De mijne is: A. P. LAGAS, Parochiaan v. d. Parochie v. d. H.H. Petrus en Paulus. VERDEELDHEID IN DE SPEELTUIN VEREENIGING? Aan de Redactie van de Heldersche Courant Geachte Redactie, Ten zeerste zal ik het op prijs stellen als gij voor onderstaand artikel een plaatsje in Uw blad kunt inruimen. Bij voorbaat mijn dank. Hoogachtend, P. S. v. d. VAART. Met genoegen nemen wij kennis van hetgeen er op het gebied van het speel tuinwezen voor de kinderen onzer ge meentenaren plaats vindt. Met vreugde zien wij mede de ontwikkeling van dit belangrijke werk zich voltrekken. Dit ge noegen en deze vreugde dreigt echter thans ernstig verstoord te worden. Op zichzelf is dit natuurlijk geen verschijn sel waarover men zich druk behoeft te maken. Belangrijker echter wordt het als het z|jn oorzaken vindt in gebeurtenissen, die ten nauwste verband houden met en van een funesten invloed zijn op de normale ontwikkeling van het speeltuinwerk in onze gemeente. Wij behoeven de lezers van dit blad niet te vertellen er is daarover reeds zoo veel geschreven op welke wijze de speeltuinvereeniging „Den Helder" is tot stand gekomen. Deze vereeniging streeft er naar om alle gemeentenaren, die steun en hulp willen verleenen te organi- seeren, teneinde langs den weg van een permanente samenwerking ten behoeve van de jeugd speeltuinen op te richten en bijeenkomsten en cursussen te organisee- ren. In opzet dus een werkterrein, dat zich uitstrekt over de geheele gemeente. Het spreekt vanzelf, dat een dergelijk veelomvattend werk niet ineens geheel ter hand genomen kan worden. Daarom werd begonnen met het stadsdeel Tuin dorp, hetwelk daartoe de beste gelegen heid bood. Zoodra daar de eerste resultaten waren bereikt en er teekening kwam in het werk der vereeniging, werden er plannen ge maakt om het stadsdeel rond de Visch- markt in het werk te betrekken. De buurtbewoners aldaar werden opge roepen om op 29 Sept. j.1. medewerking te verleenen aan de oprichting van een afdeeling „Vischmarkt" van de vereeni ging. Aan dezen oproep gaven een aantal medeburgers gehoor en de afdeeling werd opgericht Tot zoover ging allee goed. Darna kwamen echter de moeilijkheden. De zucht naar verdeeldheid, naar een igen zelfstandig vereenigingetje, instedevan hecht aaneengesloten in de speeltuiiver- eeniging „Den Helder" gezameniyi dit groote belangrijke werk voor heel onze gemeente te behartigen, openbaarde zich. De pogingen, door het bestuur vai de speeltuinvereeniging „Den Helder" on dernomen om deze verdeeldheid te oor- komen, bleven zonder resultaat. De heeren, die zich thans aandienen al de bestuurders van de speeltuinvereenlfing „Vischmarkt" betwisten zonder meeihet bestaan van een afdeeling „Vischmekt" en beweren, dat zij slechts leden, enz. ïeb- ben gewonnen voor een zelfstandige ;er- eeniging. Dat zü daarnaast in huncor respondentie zich noemen het bestuurvan de afdeeling „Vischmarkt" en envelojpen gebruiken met een gelijkluidend hofd, sohijnt voor hen heel gewoon te zijn. We willen dit alles nu niet scherp iis- kwalificeeren. Het is slecht9 ons doelom de gemeentenaren, die opgeroepen mor den tot de vergadering, welke op lan- derdag 6 November a.s. zal worden ge houden, te waarschuwen, zich niet d»or dat doorzichtige gedoe te laten verleken tot het stichten van verdeeldheid op iet gebied van het speeltuinwezen. Tot het geven van deze waarechuwiig voelen wij ons te meer verplicht, nu vst staat, dat óók onze pogingen, die op ver zoek van het bestuur der vereenigiig „Den Helder" zijn aangewend om tot over brugging van de ontstane moeilijkheden te geraken, door de hiervoor bedoeldB heeren van de „Vischmarkt" zonder meer worden gesaboteerd. Zelfs de beleefdheid, om te voldoen aan een op kameraadschap pelijke wijze gemaakte afspTaak, wordt niet in acht genomen. Natuurlijk niet Immers men zou dan een positef ant woord moeten geven en daaraan schijnt men juist een broertje dood te hebben. Inmiddels is nu het eerste nummer van het orgaan van de speeltuinvereeniging „Vischmarkt" verschenen. Wy hebben met eenige verbazing daarvan kennis ge nomen. Immers daarin lezen wy o.a. het warme woord, dat de heer 0. Bot wydt aan de oprichting van de afdeeling „Vischmarkt", hetgeen wel op zeer on dubbelzinnige wyze de verklaring van dezen heer, gedaan in de conferentie van 26 October j.L, als zouden er door hen slechts leden zqn gewonnen voor een zelfstandige speeltuinvereeniging „Visch- raarkt", logenstraft. Een andere medewerker geeft weer uit drukking aan zyn vreugde over het feit, dat er thans een speeltuinvereeniging „Vischmarkt" is gesticht; terwyi even ver der de agenda wordt afgedrukt ♦•cc:- een op 6 November a.s. te houden vergade ring, waarop als 4e punt van behandeling prykt: „Het voorstel om te komen tot een zelfstandige vereeniging". De vereeniging is du9 nog n i 11 ge sticht, doch het eerste nummer van dat blad dier vereeniging is w e 1 verschenen. Aan vooruitstrevendheid schynt het dus niet te ontbreken. Hoe het echter zy, uit alles biykt, dat men bezig is om naast de bestaande, ioor onze gemeente algemeene speeltuimer- eeniging, nog weer een andere zelfstan dige buurtvereeniging te gaan stichten. Wy achten een dergeiyk streven verdtr- feiyk. Niet alleen dat daardoor de moge- lykheden in financieel opzicht beperkt zullen worden, maar bovendien omdat daardoor het eensgezind streven waartoe dit gebied by uitstek gelegenheid geeft wordt verstoord en tot een terrein wordt gemaakt waarop de stryd tusschen groeps- belangetjes zal ontbranden. Wy hopen van harte, dat de bewoners rond de Vischmarkt verstandiger zullen zün en zullen toonen uitsluitend het be lang van het kind op de beste wijze te willen behartigen. P. S. v. d. VAART. Geachte Redactie! Met dank voor die toezending van bij gaand ingezonden stuk verzoeken wy uw redactie beleefd onderstaand als naschrift te willen opnemen. Naschrift De mededeelingen in bovenstaand uit voerig schrijven van den heer van der Vaart zyn voor een groot deel onjuist waarschijnlijk doordat de heelr van der Vaart slechts ten deele is ingéiicht In het stadium, waarin deze kvestae mo menteel verkeert, komt het ois echter minder gewensöht voor, uitvoerig van antwoord te dienen, daar dit eerder ver wijdering dan toenadering zou brengen. Op onze huishoudelijke vagadering van 6 Nov. 1930 hebben wij den heer van der Vaart uitgenoodigd tegenwoordig te willen zyn, hetgeen hy bermds heeft ge accepteerd. Hy zal daar o.a. enze voor stellen tot arbitrale oplossing 'ernemen. Wy hopen van harte, dat deafdeeling Tuindorp in het belang van Le jeugd hierop gunstig mag, reageeren. Den Helder, 4 Nov. 1930. Het bestuur van de afd. Viichimiarkt: H. Kwast, Voorzitte-. R. Kalff, Vice-VooEitter. H J. Llicker, le Soretaris. B. Gastelaars, 2e fecretaris. C. Bot, le Pennlngneester. W. A. Jacobs, 2e P.nningm. Mevr. A. Geervliet, Oomm. Mevr. D. Bot, Coma L Mijnen, Oomm. Haven van Nieuwed'ep. 6 Nov. Vertrokken naar Golding, Deensch pllngschip „Twea", welk schip hier was om t lossen. 5 November: Aangekomen van Harllngen en vertroken naar Goole, het Nederlandsche a.s. „Mldslnd". Aangekomen van Harllngen en vertroken naar Londen, het Engelsche s.s. „Leeuwaren". Aangekomen van Harllngen en vertroken naar Huil het Ned. sa. „Prof. BulJ»".

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6