VAN WILLIGEN KELDEUE HIT Huiskamermeubelen Enorme verscheidenheid ""'•Abdijsiroop Tweede Blad. Onderwijs en Opvoeding voor het misdeelde Kind BINNENLAND 14 goedkoope soorten In 28 kleuren WESTSTRAAT 87-92 Verlichting bij Asthma-aanvallen VAN ZATERDAG 8 NOVEMBER 1930. Iets over belastingen. INKOMSTENBELASTING. Koereverlies(wiiist), afschrijving en btystorting op aandeelen (effec ten). HL Alvorens \yij de bespreking over boven staande ingewikkelde en veelomvattende materie beëindigen, zullen wij nog in korte trekken vermelden hoe de wet op de inkomstenbelasting, naar de thans be staande jurisprudentie, moet worden toe gepast ten opzichte van btj6tort)ngen op aandeelen. Een landbouwer was lid van een ooöperatieve vereeniging tot het vervaar digen van stroocarton, aan welke vereeni ging hij zijn stroo verkocht. Door den slechten gang-van zaken der fabriek wer den de leden aangesproken om op hunne aandeelen het bedrag, dat nog niet gestort was, bij te storten, opdat daarmede de schuldeischers voldaan konden worden. De Minister van Financiëp gaf in de reso lutie, opgenomen in Beslissing 2559, als zijne meening te kennen, dat deze stor tingen als een bedrijfsverlies beschouwd moesten worden. De landbouwer toch had de aandeelen uitsluitend genomen ter aake van het feit, dat hij aan de fabriek aijn stroo leverde. De deelneming was derhalve een bedrijfshandeling en het daaruit voortvloeiend nadeel was dus be drijfsverlies, hetwelk telkens in aanmer king moest komen over het jaar, waarin de aandeelhouder om bijstorting werd aangesproken. Ook de H. R. kreeg-in een soortgelijke kwestie te oordeelen. Een tuinder was lid van een coöperatieve productie-vereeni- ging, waaraan hij zijn producten lever de, en moest wegens den slechten gang van zaken dezer vereeniging op zijn aan deelen bijstorten. Deze bijstorting vormt, aldus de H. R. in Beslissing 8802, voor den tuinder een bedrijfsverlies over het jaar, waarin hij daarvoor is aangespro ken. Een tweede uitspraak over het karakter der bijstortingen gaf de H. R. in Beslis sing 8817. Een landbouwer was als lid van een coöperatieve stroocartonfabriek, waarvan uitsluitend strooleveranciers lid konden zijn, verplicht geweest om aan die C. V. 7 maal 10.000 k.g. stroo te leveren, omdat hij als lid van 7 aandeelen in het kapitaal dier C. V. had deelgenomen. De C. V. besloot nadien om tot dekking van een geleden verlies ten eerste hare leden terug te laten betalen 10 per 1000 k.g. door hen geleverde stroo, uitmakende voor belanghebbende 700, en ten tweede hare leden 200 over elk aandeel, dat zij in haar kapitaal hadden genomen, te doen storten, uitmakende voor belanghebbende 1400. De landbouwer wenschte daarop deze beide bedragen bij de berekening van zijn belastbaar inkomen in mindering te brengen. De inspecteur stond evenwel alleen den aftrek van het bedrag van 700 toe. Ook de Raad van beroed stond den gevraagden aftrek ook voor de 1400 niet toe uit overweging, dat de storting der 1400 is een kapitaalsverlies door den aandeelhouder te lijden, onafhankelijk van de kwantiteit door hem geleverd stroo, doch alleen verband houdende met het aantal der door ieder gehouden aan deelen, terwijl daarbij nader overwogen werd, dat toch, waar deze aandeelen een vermogensbestanddeel zijn, elke storting, aan die aandeelen verbonden, hunne waarde verlaagt of verhoogt en dus wijzi ging brengt in de kapitaalswaarde daar van en niet in de bedrijfsuitkomsten van den aandeelhouder-strooleverancier. De Raad achtte den aard van de bijstorting een kapitaalsverlies en geen bedrijfsver lies. De H. R. dacht er evenwel anders over en verminderde alsnog den aanslag met 1400. Het heeft zijn belang om de overwegingen, waarop dit college zijn oordeel steunde, hier op te nemen. De H .R. overwoog dan: dat, i.v.m. de vaststaande omstandig heid, dat de C.V. jaarlijks ter exploitatie van haar bedrijf groote hoeveelheden stroo als grondstoffen voor haar fabriek moest koopen, moet worden aangenomen, dat geen verschil hierover bestaat, dat belanghebbende in de uitoefening van zijn bedrijf van landbouwerstrooleveran- cier en ter bevordering der belangen daarvan lid is geworden der ooöperatieve vereenigingen en daarin aandeelen heeft genomen; dat de raad van beroep blijkens de aan gehaalde overwegingen den gevorderden altrek niet toelaatbaar heelt geoordeeld, wijl door de storting der 1400, die alleen verband zou houden met het aantal aan deelen van belanghebbende slechts wijzi ging werd gebracht in de kapitaals- waarde dier aandeelen en niet in de be drijfsuitkomsten van belanghebbende als strooleverancier; dat, indien de raad daarbij de storting beschouwt als bijstorting op het kapitaal der vereeniging, met dien verstande, dat belanghebbende's deelneming in dat ka pitaal daardoor grooter zoude zijn gewor den, zijne beslissing niet deugdelijk kan z;jn, als gegrond op een uitgangspunt, dat in strijd is met de vaststaande gege vens, volgens welke door belanghebbende niet op eenig kapitaal der vereeniging werd bijgestort en zijn deelneming daarin ook niet grooter werd, doch door belang hebbende een bedrijfsverlies, door die vereeniging in eenig jaar geleden, werd gedekt, omdat hij zich daartoe als lid had verbonden; dat, indien 'araads uitspraak in dien zin is te verstaan, dat hij ook dit laatste aanneemt, zijn beslissing hierop neer komt, dat door de storting de kapitaals- waarde der deelneming, zij het niet recht streeks, wordt verhoogd en dat daarom die storting geen wijziging brengt in de bedrijfsuitkomsten van belanghebbende; dat evenwel de vraag, of door de ge dane storting de deelneming van belang hebbende in de C. V. in waarde is toege nomen, van geen belang is voor de be slissing van dit geding; dat immers de oplossing van het door belanghebbende opgeworpen geschilpunt slechts hier van afhangt, of de door hem gedane storting is te beschouwen als een bedrijfsverlies; dat hierop een bevestigend antwoord moet worden gegeven; dat toch de deelneming in de O. V. en het dientengevolge als bijkomende ver plichting in verhouding van het aantal genomen aandeelen op zich nemen van het risico, om in eenig jaar tot dekking van een bedrijfsverlies van een vereeni ging als deze een bijdrage te betalen, zoo nauw samenhangt met de bevordering der mogelijkheid, om het stroo te ver- koopen en met het bedrag van den koop prijs, die tenslotte voor het stroo zal wor den verkregen, dat, indien voormeld risico de gehoudenheid tot zulk een bij drage medebrengt, de daartoe vereischte uitgaaf tot de onkosten op den omzet van het stroo vallende mag worden gerekend; dat nu wei de raad van beroep heeft aangenomen, dat de storting ten deze on afhankelijk was van de hoeveelheid ge leverd stroo en alleen verband hield met het aantal aandeelen, doch hij daarbij heeft voorbij gezien het in deze juist van overwegend belang zijnde feit, dat de om vang van het recht en van den plicht om stroo te leveren, afhing van het aantal der genomen aandeelen, zoodat dit wel degelijk van invloed was op de wijze van uitoefening van belanghebbende's bedrijf van landbouwere-strooleverancier en de Een bezoek aan de School hier ter EL Wij hebben In ons vorig artUceil gezien, dat de kinderen, die bestemd zijn voor deze school, gesplitst moeten worden in twee groepen, die wij hier thans nader zullen behandelen. Eerst krijgen we dan a. Debielen. Meestal wordt bij oprichting van een school voor B. L. O, eerst alleen begon nen met die kinderen der lagere school, voor welke het onderwijs in de gewone klassen te vlug geschiedt, die het tempo alzoo niet kunnen volgen, daardoor achter raken en steeds meer achterblijven en waaruit noodzakelijk moet volgen dat ze de eerste klas hebben te doubleeren. Blijkt, dat de gang van zaken voor de be trokken leerling nog te vlug is, dan zou een kind ten derden male dus de eeri ste klas moeten volgen, ofwel het kind wordt geplaatst in de 2e klas met het stel lige vooruitzicht ook hier 2 a 8 maal een jaar te moeten blijven. Men voelt, dat de heele klas op enkele van deze leerlingen niet kan en mag wachten. Welk een schade zou dit aan de normale kinderen, waarvoor de. gewone lagere school is ingericht, niet berokke nen. Aan de andere kant is het voor de kinderen, die achterblijven, lang geen hapje om 4 jaar over de eerste twee leer jaren te moeten doen en dan nog de kans te loopen nooit verder te komen dan de 8e of 4e klas. b. Imbeclllen. Bij de oprichting van de school voor B. L. O. in onze gemeente is ook de behoefte gebleken, om dadelijk een tweede catego rie van kinderen op te nemen. De zeer achterlijke kinderen, kinderen die ook in staat zijn onderwijs tot zich te nemen, maar dan in zeer, zeer bescheiden mate en op zeer bijzondere wijze vaak. Deze kinderen worden in een aparte klas ondergebracht en bij hen weegt zwaar een onderwijs, dat lelden kan tot bekwa ming voor een bepaald vak of tot een be paalde vaardigheid, waardoor ze later in staat gesteld worden ten volle of gedeelte lijk in hun onderhoud te voorzien. Deze kinderen kunnen alléén mecha nisch werk verrichten, gebaseerd op waar neming en nog eens waarneming. Zij zijn zeer spoedig afgeleid en hebben dikwijls ook meer sprekende afwijkingen. Vaak zijn er zeer lieve kinderen onder hen, die opgewekt en inet trots hun een voudige taak met groote blijdschap ver richten. Verschillende doelstelling. Voor deze beide groepen bestaat dus een geheel verschillende doelstelling. Voor de eerste groep weegt het zwaarst: onderricht in die vakken welke voor het dagelijksch leven noodig ztfn, met name lezen, rekenen, schrijven, Ned. taal, een voudige aardrijkskunde en zaakonderwijs. alsmede handenarbeid. Voor de tweede groep geldt in hoofd zaak: arbeidsgeschiktheid voor een be paald vak met weinig technische moeilijk heden. Hoe wordt onderzocht waar een kind thuis hoort? Hoe kan men nu nagaan of een kind geschikt is voor het b. 1. o.? Door zooge naamde tests, waaraan men bet kind on derwerpt. Jarenlange ervaring heeft ge leerd tot welken graad van intelligentie het normale kind op verschillende levens jaren is gekomen; het kwam er slechts od aan deze ervaring te verzamelen en uit te buiten. De eer daarvan komt toe aan den Franschman Binet, die een imethode ont wierp, welka voqb de Nederlandsohe financieels resultaten daarvan; dat derhalve de aanslag alsnog behoort te worden verminderd met den gevraag den aftrek van 1400; enz. De lezer dient er op te letten, dat deze beslissing geldt voor een het landbouw bedrijf uitoefenenden strooleverancier, die deswege lid was van een O. V. Heeft iemand ter wille van zjjn bedrijf aandee len in een naamlooze vennootschap ge nomen, dan is een bijstorting daarop niet te beschouwen als een bedrijfsverlies, om dat het verrichten der volstorting dan niets anders is dan het betalen van een schuld, die reeds van het nemen van het aandeel af bestaan heeft. Hoogstens kan er in dit geval sprake zijn van afschrij ving (vgl. hieromtrent het vorig artikel). Voorts lette men er op, dat er bij alle hiervoor genoemde jurisprudentie sprake is van een belanghebbende, die een be drijf uitoefent, en de aandeelen ter zake van dat bedrijf aanwezig zijn. Tot dusver werd er, althans voor zoover ons bekend is, nog geen uitspraak van den H. R. ver kregen voor het geval de bijstorting op aandeelen, waaraan d© leveringsplicht van aardappelen, stroo e.d. verbonden was, verricht moest worden door iemand, die geen bedrijf uitoefende of geen be drijf meer uitoefende, al dan niet gepaard gaande met beëindiging van t lidmaat schap der C. V. Alleen heeft onlangs de Raad van Beroep te Groningen beslist, dat een niet-landbouwer bezitter van eenige aandeelen, waaraan de leverings plicht van stroo verbonden was, het be drag der verplichte bijstorting van zijn inkomen mocht aftrekken. De Raad be schouwde hem wat betreft z'n aandeelen in de stroocartonfabriek als stroohande- laar, omdat hij verplicht was stroo aan de coöperatie te leveren. Als stroohande- laar was hij gerechtigd om het als zoo danig geleden verlies af te trekken. Het vorige artikel werd opgenomen in het nummer van Zaterdag 1 November. - Buitengewoon Leger Onderwijs plaatse. scholen is pasklaar gemaakt door den Am- sterdamschen schoolarts dr. Herderschee, en waarvan wij een en ander willen vertel len. Het is buitengewoon aardig, omdat de onderzoeker op deze manier inderdaad een goed inzicht krijgt in het intellect van zijn jeugdig patiëntje. De eerste vraag, die aan een driejarige gedaan wordt, is: „Hoe heet je eigenlijk?" De normale kin dertjes van drie jaar, die natuurlijk hun naam meermalen hebben hooren uitspre ken, zullen die vraag vlot beantwoorden. Daarna wordt hun een plaatsje getoond met allerlei personen er op en zij moeten zeggen wat er op staat en wat er gebeurt. Een volgende proef is het aanwijzen van mond, neus, oogen, het vlot en juist nazeg gen van twee cijfers, van lettergrepen, enz. Bij de vier-jarigen zijn die proeven al moeilijker; zij moeten voorwerpen noemen als mes, sleutel, potlood, drie cijfers na zeggen, enz. Dan komen de strikvragen. Aan de zes-jarigen wordt gevraagd (na tuurlijk als het morgen is): Is het nu mid dag of avond? Wat is een paard, een sol daat, een roos, een hamer? Voldoende is als het kind antwoordt bijvoorbeeld: een paard is een dier, dat hard kan loopen, of: een soldaat is een man, die schiet, enz. Hierin heeft men al aanstonds een goede aanwijzing voor het intellect van het kind; wij zagen een beantwoording door een jongen, die eenvoudig zei: een paard is een paard!, een soldaat een soldaat, een roos een roos, enz. Die jongen had, dat bleek uit zijn antwoord, een tekort aan voorstellingsvermogen. Wij zullen nog een paar grepen doen uit de vragen, die aan oudere kinderen worden gedaan. 9 jaar: welke maand heb ben wij, welken dag en de hoeveelste. Hierbij mag het kind zich drie dagen ver gissen. Aan een jongen van 10 jaar wordt het volgende verhaal verteld: „Gisteren is er een man onder een auto gekomen; zijn hoofd was er heelemaal af. Ze hebben hem naar het Ziekenhuis gebracht en ze denken, dat hij wel gauw weer beter zal zjjn". De bedoeling is, dat het kind de ab surditeit van dit verhaal Inziet en daarop reageert. Met deze en dergelijke tests onderzoekt men het verstand van de candidaten voor de school voor B. L. O. Hun antwoorden, hoe dwaas ze soms ook zijn, worden letter lijk opgeschreven, omdat deze natuurlijk waardevol materiaal vormen voor de be oordeeling van het verstand van dit kind. Naast dit psychologische onderzoek tracht men door vragen aan de ouders een kijk te krijgen op de geschiedenis van het kind, waarbij gevraagd wordt naar omstandigheden van het gezin, naar gees telijke toestand van ouders en groot ouders. Voorts hoe het kind is opgegroeid, of er ziekten een storende invloed gehad kunnen hebben, enz. In ons volgend artikel zullen wij ons meeT in bizonderheden bezig houden met het onderwijs, dat aan deze kinderen ge geven wordt Adverteeren doet yerkoopen Wilt ge Uw omiet vergrooten. adver teer dan in de HELDERSCHE COURANT Dr. a 1. DE BRUYN KOPS. t Onder zeer groote belangstelling heeft Donderdagmiddag op Oud Eik en Duinen bij Den Haag de teraardebestelling plaats gehad van den tengevolge van een onge luk overleden dr. C. J. de Bruyn Kops, gepensionneerd schout-bij-nacht en oud- inspecteur van den geneeskundigen dienst der zeemacht. Dr. de Bruyn Kops was Maandagavond overleden tengevolge van een aanrijding op Zondag. Hij was 72 jaar oud en Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, drager van de eereteekens voor krijgsverrichtingen voor expedities naar Atjeh. Onder de talrijke aanwezigen ter be graafplaats waren staatsraad vice-admi- raal Rambonnet, oud-minister van ma rine; oud-vice-admiraal Ten Bosch, oud- generaal-majoor Ter Beek, oud-schout bij-nacht Oudemans, oud-luitenant-kolo nel Schill, de hoofdofficier van gezond heid der marine 2e klasse J. F. Hulk, uit naam van het corps officieren van ge zondheid bij de zeemacht; voorts de gep. dirigeerend officier van gezondheid le klasse Jung, de gepens. hoofdofficieren van gezondheid Breedveld, J. D. Bryan, Minkema en Ten Noever de Brauw. Het Nederlandsche Rood© Kruis was vertegenwoordigd door prof. dr. Koole mans Beynen. Voorts was aanwezig dr. Boland, directeur van den Geneeskundi gen dienst in Den Haag, aan welke in stelling dr. de Bruyn Kops vele jaren als plaatsvervangend medicus verbonden is geweest, en nog zeer vele anderen. Ook een wijde kring van familieleden en vrienden was op de begraafplaats aanwe zig om den overledene de laatste eer te bewijzen. Om kwart over 12 kwam de stoet op de begraafplaats aan en vereenlgden zich de aanwezigen in de rouwkamer. Daar heeft allereerst het woord ge voerd de. hoofdofficier van gezondheid J. F. Hulk, die sprak namens de officie ren van gezondheid der zeemacht en een laatsten groet bracht aan den oud-inspec teur. Er zullen, zoo zeide hij, slechts wei nigen zijn onder de thans actief dienende officieren, die den overledene in dienst hebben meegemaakt. Maar ook de jon gere generatie wil niet achterblijven en toonen, hoe zijn naam voortleeft in de kringen der. officieren van gezondheid der marine. Spr. herinnerde er aan, dat onder in vloed van dr. Bruyn Kops het specialis tenstelsel ingevoerd is, en dat daardoor het peil der scheepsartsen zeer is opge voerd. Voorts memoreerde hij, dat door bemoeiing van den overledene het hospi taal gemoderniseerd werd. Zijn naam zal altijd in de kringen der marine in eer biedige en sympathieke herinnering wor den gehouden. Voorts sprak dr. Van Gangelen namens de afdeeling Den Haag der Nederl. Maat schappij tot bevordering van de genees kunst, die zeide, dat dr. De Bruyn Kops het slachtoffer is geworden van het mo derne verkeer. Hoeveel heeft hij in zijn leven, dat zoo onverwachts is afgesneden, niet tot stand gebracht. Dat hij op 62- jarigen leeftijd den dienst verliet, deed hij uit louter altruïstische overwegingen, omdat hij wenschte plaats te maken voor een jongere kracht. Ook van de afdeeling Den Haag van de Maatschappij is hij be stuurslid geweest; hij stond algemeen in hoog aanzien. Zijn leven was niet ver- geefsch en bij velen zal hij steeds in eer biedige gedachtenis worden gehouden. Een der vrienden sprak daarna een kort woord, waarin hij zeide, dat de overledene niet alleen zon verspreidde in zijn eigen leven, doch ook in dat van anderen. Het was hem een behoefte, eenige woorden van dank te spreken voor alle vriend schap, welke dr. De Bruyn Kops hem in vele jaren bewezen had. Dr. Boland, directeur van den genees kundigen dienst, zeide, dat verslagenheid heerscht bij den dienst wegens het zoo on verwachte overlijden van dr. De Bruyn Kops. Op zeer bijzondere wijze heeft hij altijd aan den dienst medegewerkt en zijn krachten gegeven. Vooral in de moei lijke jaren der mobilisatie rustte een bui- HEDEN GEËTALEERD 1ste kwaliteit trijpen EIGEN stoffeerwerk VERKOOP ONDER GARANTIE In onzetoonkamers op de Ie en 2e verdieping COMPLETE MEUBILEERING Wanneer ge het benauwd hebt, de lucht- i toevoer aU 't ware vermperd is en Gij niet weet waar Ge 't zoeken coetneem dan Abdijsiroop. Wonderlijk zal U de ver lichting toeschijnen, welke deze U geven kan, waardoor Gij kalmer wordt Wonder lijk en toch zoo eenvoudig is de werking van Abdijsiroop. Ze lost de dikke laag slijm op, die U het ademhalen belemmert, zooals de zeep bet vuil, waardoor Uw borst vrij wordt om de lucht door te laten! Voor da Borat Alom verltrllgtnar. Prijs Pl 1J0. PI 27^ PI 450 i Gebruik buitenshuis AbdUsiroop-Bonbons (CO ct). Dsn bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop tengewoon zware taak op zijn schouders. Jegens de gemeenschap in het algemeen en jegens den dienst in het bijzonder heeft dr. De Bruyn Kops zich zeer verdienste lijk gemaakt, en daarom wenscht spr. hier den dank van den geneeskundigen dienst uit te spreken. Voorts heeft nog het woord gevoerd de heer Wannee namens de Vrije Gemeente» van welke vereeniging de ontslapene van de oprichting af voorzitter is geweest. Hij is thans, zoo zeide spreker, van ons heen gegaan en wij kunnen niet andere aoen dan in zwijgenden eerbied hem na staren. Hoe goed herinneren wij ons het vriendelijke gezicht, dat Zondag ons nog aankeek, doch dat wij nimmer meer zul len zien of vergeten. Dr. J. Th. van Stockum, sprekende namens den Haagschen artsencursus, bracht den overledene dank voor alles, wat hij voor de vereeniging heeft gedaan. De bloei der vereeniging was de kroon op zijn werk. Met groote dankbaarheid zal men steeds aan hem blijven denken. Onder orgelspel werd de kist vervol gens grafwaarts gedragen, waar een zoon voor de belangstelling bedankte. Eenige bloemstukken dekten de kist. BTEUN AAN DE AARDAPPEL MEELNIJVERHEID. Een wetsontwerp. Een wetsontwerp, betreffende steun aan de aardappelmeelnijverheid heeft het departement van binnenlandsche zaken en landbouw verlaten. Onderzoek, De ln overleg tueschen de ministère van binnenlandsche zaken en landbouw en van financiën benoemde oommissie, bestaande uit de heeren mr. dr. G. W. J. Bruins, Koninklijk commissaris bij de Nederlandsche Bank; mr. dr. A. van Door- ninck, thesaurier-generaal bij het departe ment van financiën en mr. G. W. Spit zen, referendaris aan het ministerie van binnenlandsche zaken en landbouw, die advies had te geven over de vraag, of er aanleiding bestaat, steun te verle9nen aan de aardappelmeelnijverheid in den vorm van een crediet aan het Coöperatie ve Aardappelmeel-verkoopbureau te Veen dam, de centrale voor het meerendeel der ooöp. aardappelmeelfabrieken, heeft aan een rijksaccountant een onderzoek opge dragen omtrent de financieele gestie van het verkoopbureau en de aardappelmeel fabrieken. DR. A. H. DE HARTOG BENOEMD AAN DE AMSTERDAMSCHB UNIVERSITEIT. Tot groote vei i swing van den Raad zeil. De Amsrterdamsdhe raad heeft. Donder dagmiddag benoemd tot gewoon hooglee raar in de wijsbegeerte van den gods dienst en de ethiek aan die Universiteit van Amsterdam, piot dr. A. H. de H&rtog. Deze benoeming was eene verrassing, ook voor een groot gedeelte van den raad en van het ooilege van B. en W. Voorgedragen werd het volgende dub beltal: 1. prof. dr. M. O. van Mourik Broekman te Breda; 2. dr. J, L. Snethlage te Oyen (NK). Het was diezelfde voordracht, die ln Juli werd aangehouden, op aandrang van christelijk^historiachen kant De heer Jaa Rustige vestigde toen de aandacht op prof. dr. A. H. de Hartog. De faculteit handhaafde echter eenstemmig de voor drachten, curatoren vereenlgden zich hiermede. Verwacht werd (door de niet-lngewa den) dat prof. dr. M. C. Mourik Broekman imet groote meerderheid, zoo niet algo- meene stemmen, zou worden aangenomen. De uitslag was echter heel andiers. Prol de Hartog verwierf 19 stemmen; prof. van Mourik Broekman 14 stemmen; terwijl er 1 stean weid uitgebracht op dr. Snethlage, ZIEKTEVERZEKERING VOOR DE VROUW EN HET GEZIN. Eenige vrouwen hebben opgericht 3a coöperatieve vereeniging Ziekteverzeke ring voor de vrouw en het gezin Waar borg. Het doel dezer vereeniging, waarbij winst maken is uitgesloten en alle be stuursleden geheel belangeloos haar weck

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5