Voor elke beurs HERMAN NYPELS Heerenmoilearielen Gemeenteraad van Wieringen een flink Werkmeisje diende een klacht bij de politie in, met het voor v. d. L. onaangename gevolg, dat hij in de zitting van Dinsdag ver oordeeld werd tot een boete van 40 gld. en intrekking van zijn rijbewijs voor den t^d van drie maanden. Wie niet hooren wil, moet voelen. Wegens overtreding van de Schepen wet moesten de schippers A. B. en R. B., respectievelijk eigenaars van de H. D. 26 en H. D, 89, terecht staan Zij waren niet verschenen en werden bij verstek veroordeeld. De adjunct-inspecteur van de Scheep vaart, de heer D. Bakker, zei. dat het bij beiden onwil was. De veranderingen die aangebracht moeten worden, vragen een betrekkelijk gering bedrag, maar de heeren vertikken het om het te doen. De ambtenaar van het O.M. wees op het zeer ernstige lelt van deze overtre ding. De schippers stellen daardoor niet alleen hun eigen leven in gevaar, doch ook dat van hun knechts. De Schepen wet kent voor deze overtreding dan ook geen boete, doch alleen principale hech tenis. Hij eischt tegen A. B. 7 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelt A. B. tot 3 dagen en H. B. eveneens tot 3 dagen hechtenis. Een harde les voor de schippers. Nog moest terecht staan de schipper R. N. B. Deze was echter niet onwillig cn had alles gedaan om de zaak zoo spoedig mogelijk voor elkaar te brengen. Het gevolg hiervan was dan ook dat de kantonrechter hem geen straf gaf. Een duur motorritje. H. H., wonende te Velsen, had hier ter stede een mtoorflets gekocht ea wilde met zijn nieuwe aanwinst naar zijn woon plaats rijden. Hij bezat echter geen rij bewijs en evenmin een nummerbewijs, terwijl de motor al in een niet veel betere conditie verkeerde en geen remmen en achterlicht had. Was nu de politie niet tusschenbeide gekomen, dan was voor H. alles wel goed afgeloopen, doch een of andere agent kwam op het voor H. onzalig idee hem aan te houden en aan een grondige in spectie te onderwerpen, met het droevig resultaat dat H. zich nu voor het Kanton gerecht had te verantwoorden en daar niet veel tot zijn verontschuldiging had in te brengen. Hij word veroordeeld voor het niet in bezit hebben van een rijbewijs tot 15 gulden boete en voor het afwezige num- merbewijs tot 5 gulden. Voor het rijden zonder remmen tot 15 gulden en zonder achterlicht tot 5 gulden boete, alzoo te- samen vormende het bedrag aan boete van veertig gulden. Een flauwe aardigheid. In een nacht, om 1 uur, werd de garage houder M. opgebeld om met een auto voor te komen bij een overste van de marine. M. ging, belde aan bij het opge geven adres, doeh kreeg geen gehoor en toen hij eindelijk de bewoners uit bed had gepord kreeg hij te hooren, dat er geen auto besteld was. M. kwam er achter dat hem deze flauwe aardigheid door zekeren Th. J. V. ver kocht was en hij deed daarvan aangifte bij de politie, met gevolg dat deze man (of jongeman) werd veroordeeld tot een boete van 3 gulden, subs. 3 d. hechtenis. Na bezetten tijd. De cafehoudster L. had zich er aan schuldig gemaakt, na 12 uur 's nachts nog bezoekers in haar café te hebben en de agent, die dat feit had geconstateerd, had gezien dat er stevig gedronken werd ook. Dat feit werd door de caféhoudster ontkend, doch de kantonrechter hechtte meer waarde aan het getuigenis van den agent en veroordeelde mej. L. tot 10 gul den boete, subs. 3 dagen hechtenis. Zekere Sch., die zich in het tafé had bevonden werd veroordeeld tot 5' gulden boete of 1 dag hechtenis, dezelfde straf, voor dezelfde overtreding kregen ook N. y. d. R.; D.; B. en V. Verkeersovertredingen. De chauffeur Sch. had op de Binnen haven, toen het portier van zijn auto opensloeg, de onvoorzichtigheid begaan, toen bij een klap hoorde en meende Iemand aangereden te hebben, zonder te stoppen, om te kijken, waardoor bi] een weinig naar links reed en iemand op een flets aanreed. Het zal wel mede doorzijn onhebbelijk optreden ter tereohtzltting te wijten zijn dat hij veroordeeld word tot een boete van f 10 of een heohtenis van 8 dagen. De bakker J. W. stond tereoht voor het feit dat hij op de Achtergracht W.Z. links zou hebben gereden en daardoor oorzaak was van een aanrijding. Het bewijs van de overtreding kon echter niet worden geleverd en dus sprak de kantonrechter W. vrij. Klein goed, W. G. N. voor hot in den trein stap- en, terwijl deze reeds in beweging was, 2 boete, subs. 1 dag hechtenis. Petr. v. R., voor eenzelfde overtreding dezelfde straf. P. O. K., ordeverstoring in een oafé, f 15 boete, subs. 3 dagen heohtenis. Chr. B., koopman, Hoorn, voor het ven ten zonder vergunning f 2 of 1 dag. D. v. Z., voor het rijden op een rijwiel zonder licht, f 5 of 2 dagen. W. E., Schagen, voor hot rijden zonder rij- en nummerbewjjs 2 maal f 8 of 2 maal 1 dag. A. v. Z., groentenkoopman, voor het vervoeren van 2 paarden, met een rijwiel, f 5 of 2 dagen. R. A. 8., voor het onbeheerd laten staan van een rijwiel op den openbaren weg, vrijgesproken door het nietlgverklaren van een onleesbare en onjuiste dagvaar- dlglng, R. K., voor het vervoeren van een paard, met een flets, f 8 of 2 dagen. P. F. v. H., geen reflector op zijn rij wiel f 9 of 2 dagen. CALLANTSOOG. VAN NELLE'S PBOPAGANDA- AVOND. Dinsdag j l. werd in Hotel „Duinzicht" de reclamefilm der Firma Van Nelle ver toond. 's Middags 4 uur werd gedraaid voor de schooljeugd, die zoowel van de koffie- en theefllm, als van het vroolijk. nastukje genooten heeft. Des avonds werd de film vertoond voor het groote publiek. Voor den aanvang der voorstelling werd eerst een gratis kopje Van Nelle's thee aangeboden. Hierna werd een natuur film gedraaid en vervolgens de theefllm. Hierna was het pauze, welke benut werd voor het zingen van eenige Van 'Nelle's reclameliedjes en het gebruiken van een gratis kopje koffie. Toen word de kofflefllm vertoond, ge volgd door de branding en verpakking der Van Nelle's artikelen. Tot slot nog eenige koffleliedjes en een vroolijk na- filmpje, waarna deze goedgeslaagde pro- pagöndaavond geöindigd was, WiERINGEN. DE EEBSTE SPÜI-8LUISDEUEEN. Wij vernemen dat de eerste spui-sluia- deuren deze week zullen arriveeren, op het werk van de Amsterdamsche Ballast Maatschappij, afkomstig van de machine fabriek Smujders, te Utrecht. De onderlosser die door den hevigen storm weggeslagen was en afkomstig van de M. U. Zis Dinsdag opgepikt en naar de Lemmer gesleept. De heer A. Kos, onderwijzer aan de Christelijke School, te Den Oever, is inet ingang van 1 December benoemd aan de school te Renkum (Geld.). Als zijn opvol ger is benoemd de heer Wever, van Vlagtwedde (Gr.). Indiensttreding met 1 December a.s. UITVOERING ZUTDERZEE- STEUNWET. Een belangrijke beslissing. Naar wij vernemen, stelt de Generale Oommissie dér Zuiderzeesteimwet be langhebbenden in de gelegenheid hun kinderen, die tot stuurman wenschen te worden opgeleid voortaan, in plaats van naar de Zeevaartschool te Schiermon nikoog naar de veel gemakkelijker te be reiken Zeevaartschool Den Helder te zen den. Inlichtingen, enz. zfln ter secretarie al hier te bekomen. EEN LEELIJKE VAL. De arbeider O. E. B. te den Oever had het ongeluk in een diepe kelder van een in aanbouw zijnd woonhuis te vallen. Per auto vervoerde men den man naar huis, waar terstond ingeroepen genees kundige hulp een hersenschudding en schouderfractuur constateerde. Vergadering van. den gemeenteraad, op Vrijdag den 28 Nov. 1930, dies namid dags ten twee uur. Agenda 1. Notulen. 2. Mededelingen en ingekomen- stuk ken. 3. Voordracht inzake de- onttrekking der kommen van de dorpen Hippolytus- 'boef en Den Oever aan de werking van het Provinciaal Wegenreglement. 4. Voordracht tot straatverbetering in de Beltetraat en de Hofstraat. 5. Vaststelling der begrooting van de Zeegras-exploitatie dienst 19301931. 6. Vaststelling der gemeentehegroo- ting dienst 1931. 7. Voordracht tot bepaling van het aantal opcenten* te heffen op de hoofd som der gomeentefcmdsbelastlng over het belastingjaar 1981—1982. TEXEL. Bemaling Polder Waal en Burg. Thans 'is de goedkeuring ingekomen van' 'het- besluit van' Hoofdingelanden van bovenstaanden polder tot aangaan van een geldleening, groot 57.000. De bemalingsinstallatie (twee Thomas sen-motoren met twee Sterks horizontale sehroefpompen) is aangekocht. Een in schrijving voor het stichten van een ge bouw en fundatie zal spoedig worden ge houden. De polder Waal en Burg. zal dus nu binnenkort zijn bemaling krijgen. KAASFABRIEK „DE HOOP". Hedenavond! zal een vergadering wor den gehouden van aandeelhouders van bovenstaande kaasfabriek. Hierin zal tot benoeming van een 'boekhouder-directeur worden overgegaan. Voor deze betrekking hebben zich 80 sollicitanten aangemeld. SPOORSTRAAT 122 TELEFOON 330 hebban wij een groote keuze Komt U de e.v. dagen eens kijken. BIJ ons gekochte St. Nicolaas-Cadeaux geven steeds een aangename verrassing. AARDIGE TOEGIFTARTIKELEN HEEREN MODE MAGAZIJN OEN HELDER De door 't bestuur opgemaakte voordracht luidt als volgt: 1. de heer Bosma te Beemster. 2. de heer Vun Veen te Alkmaar. Den Burg. KERKCON GERT. In den tijd, waarin ieder gelegenheid heeft, in zijn huis de mooiste concerten uit binnen- en buitenland te beluisteren, moet werkelijk op muzikaal gebied iets oijzonders worden gepresteerd om eeiii- gen indruk op het verwende publiek te maken. Dit evenement bestond Dinsdag avond zeer zeker tijdens het concert in de Groote Kerk alhier, dat werd gegeven door mevr. A. v .d. Poel—de Haas (so praan), mej. E. Dijk (cello), den heer Tj. Joh. Dito (viool) en den heer Jan Visser (orgel). Jammer, dat de microfoon dit concert niet door 't geheele land heeft uitgezonden, nu werd de ten gehoore ge brachte schoone muziek door slechts een klein aantal (150 a 160 personen) beluis terd. Gegeven werd een programma met zeer veel afwisseling, allereerst kregen wij een tweetal schitterende viool-solo's te hooren van den heer Dito, die op 't orgel zeer goed werden begeleid door den heer Jan Visser. De heer D. speelde „Sarabanda" van Bach en „Andantino" van Kreisler. 't Bleek ons dat de vertolker een meester is op zijn instrument, hij bezit een prach tige streek en groote technische vaardig heid, terwijl 't heerlijk zuivere ook in de nooge tonen getuigde van fijne muzikale begaafdheid; een paar maal viel 't ons op dat de solist genoodzaakt was zijn pianissimo's te forsch te spelen, om bij het goed gestemde doch eénigszins wreed klinkende kerkorgel niet geheel inr 't niet to zinken. Vervolgens zong mevr. A. v. d. Poel de Haas een „Aria uit Josua" van Handel. Heerlijk klonk de prachtige sopraanstem door het oude eerbiedwaardige kerk gebouw, dat bekend staat om zijn uitste kende aeoustiek. De soliste bleek zonder de minste inspanning het groote hooge kerkgebouw geheel te vullen met haar zeer geschooid sopraangeluid, dat ook in de lage tonen vol en melodieus bleef. Het paste niet op deze gewijde plaats te ap- plaudisseeren, doch na afloop bekroop de lust ons hiertoe echter zeer. Hierna volgde een trio voor viool, 'cello en orgel, n.1. „Adagio cantabile" van Beet hoven, dat eveneens voortreffelijk werd gespeeld. Mevr. ,v. d. Poel zong daarna „O salutenis" van A. Flieger. Een zwaar zangnummer, waarin de mooie stem van de soliste nog beter uitkwam. De heer Dito begeleide den zang op de viool, ter wijl de heer Jn. Visser de orgelbegeleiding voor zijn rekening nam. 't Geheel was af. De heer Dito gaf vervolgens het zwaar klassiek „Concert" van A. Vivaldi. Het gelukte den heer D. ook met dezen zeer omvangrijken vioolsolo zijn gehoor geheel te boeien. De heer Visser sloeg zich hier bij kranig door de moeilijke orgelbegelei ding heen. Mej. Dijt speelde vervolgens „Lar ghetto" van A. Giordani De cello die wij reeds vele malen door mej. D. hoor den bespelen zong heerlijk dit gevoel vol klassiek nummer in de hooge ge welven. Ook gaf mej. Dijt nog 't bekende, doch steeds weder nieuwe „Ave Maria" van Schubert, Ook hiermede had de ver tolksters zeer zeker een luid applaus ver diend, doch ook nu moest het achterweg e blijven. Mevr. v. d. Poel zong nog „Sei nur still", van Franok en „Busslied". Vooral het laatste, een. zangnummer van Beethoven, voldeed ons hizonder. Volgde nog een viool-solo. Romanze in F-dur van Beethoven en het trio voor sopraan, viool en orgel „II re pastore" van Mozart. Gevolgd door een viertal num mers, waaraan ai de solisten medewerkten n.1. een tweetal composities van Oath. v. Rennes, n.1. „Mij spreekt de blomme een tale" en „Als de ziele luistert". Gevolgd door „Heer, mijn hart is boos en schul dig". Tot slot had men gekozen het be kende, doch prachtige „Paiiis Angelicus", van Oesar Frank. Uitstekend kwamen hierbij de viool en cello-partijen uit. Wij hoorden dit „Panis Angelicus" reeds eer der op een kerkconcert zingen, doch zoo mooi als mevr. v. d. Poel dit slotnummer GEVRAAGD. Op Texel Den Burg gevraagd, voor dag en nacht In gezin van van 3 persoonen. Loon 130,— per maand, wasch Inbe grepen. Duitsche niet uitgesloten. Adres: S. PAIS, Post-DIreeteur Texel.Den Burg. heeft gezongen, heeft het waaisohtjnltjt nog wel nooit ln het kerkgebouw ge klonken. Wil hopen nog eens op een da-capo van dit concert; vermoedelijk zal dan het kerkgebouw wel beter bezet zijn. Marineberichten. Luit. ter zee J. F. P. Opwijrda der ie, zoo mede G. Koiudijs en W. van Haaften der 2e lel., aan wie vergund' is uit Oost-Indië te re- patrieereiï, zijn 19 dezer aani boord van Het m.s. Inidrapoera van Tandjong-Priok vertrok ken!. Luit. ter zee 2e Jcl. J. Beckering Vinekers, die aangewezen i9 voor den dienst in Oost- IrwÜë, zal 2 December met de Johan van 01- deii'barnevclt uit Amsterdam zijn bestemming volgen. Off. van den M.S.D. 2e kl. J. N. Gons is, van zijn plaatsing bij den dienst in Oost- Indië, te Marseille aangekomen en wordt dezer dagen hier tc lande verwacht. Eervol ontheven van het 'bevel over het station voor ondcrzcebooten de kapitein ter zee D. Vroede, cn belast met net bevel over idiem d'e kap.-luit. ter zee W. K. Maurits. (Verbetcrdl bericht). 28 Nw. bootsman H- van der Kaaij van MarJcaz. naar Kon. Instituut 29 Nov.: bootsman H. Rik&man van Kon. Instituut naar Wachtschip Willemsoord. 1 Dec. bootsman M. Griffioen van Wacht schip Willemsoord naar Mar-kaz. Willems oord. 19 Dec.: majoor-macht. A. M. Havers van v. Speijk naar O.zeed.kaz. Onderstaande schepelingen zijn bestemd in de maand Januari of Februari a.s. naar O.-I. te worden uitgezonden: Schipper L. L. Verhage; bootsman J. La- bruijere,.<d. B. Leenders, id. T. C. A. de Vries; serg.-konstabel' R. H. Stijger, id. L. Popp, id. H. F. Arnoldus, id. W. H. Fritz, id. J. G. Frie- derich, id. j. G. Schoorel; korp.-kon&tabel W. Brasser, idl J. Tegelaar, id. J. Vos, ld. A. J. J. Balk, id. A. Bak, id. A. G. Christiaana, id. J. F. Kasteelen; imaij.-telegrafist J, Labruijcre; serg.-telegrafist C. Bosman, id. N. Noorlan- der; korp.-telegrafist C. W. Dohbinga; sei- nersmaat F. J. Beers, icL P. Huijgens, id'. G. Mostiert, id. A. C. W. Latour, id. J. P. Jong- schaap, id. J. F. v. d. Hoek, id. A. J. RoLsima, id. S. d'e Boer; matroos 2e kl. J. Slikker, id. I. Israël, id. W. A. F. F. v. Lokven, id. K. Lirijenidijk, id. E. Waelpoei; maj.-torpedomakcr K. Venema; serg.-torpedom.aker J. H. Sctocnke, id. J. J. J. Breebaart, i<L H. P. Lugten, ld. W. Hu Jansen; korp.-torpedomiaker J. C. de Jong; serg.-torpedom. J. Wiss; korp.-torpedomakcr M. Janssen, id. L. C. Nauta, id. P. T. Blerck; maj.-machinist L. J. v. Beekhoven, id. A. Lub 8 en, id. W. Wij do ogen, id. W. C. Karssen; s erg.-machinist J. Leijgraaff, id. W. Baanstra, id. C. G. Vrijer; serg.-machinist P. Spaans, id. T. de Boer, id. W. v. d. Wal, ia. R. Braua; id. C. B. Jansen, id. M. Daniels, id. A. J. Koster man; serg.-momteur R. Koldijk, id. J. W. Knijff, id- A. Boon, 8erg.-bottelier C. Senten, id. J. W. Roomer, id. P. Boot, id. W. F. Hui venaar, id. R. Reijcra, korp.-ziekenverpl.H. H. J. Plukkel, id. C. MagieIsen, id. H. Maat huis, id. J. N. v. d. Bijl, maj.-schrijver A. L. v. d. Lugt, serg.-schrijver J. A. Gitz, id- M. Legrand, id. C. Vermaat, korp.-schrijver J. v. d. Woestijne, serg.-hofmeester P. J. v. d. Kuijl, id. W. G. C. v. Grundierbeek, id. W. F. Hcm- nik, id. B. v. d. Put, id'. H. Edens, serg.-kok G. J. Streeder, id. ij C. Heeren, korp.-kok W. B. Roman, id. M. Möleman, id. F. van Detirse, schoenmaker P. L. Schenk, barbier C. Meijer, korp.-monteur C. H. F. van Halen, serg.- torpedamaker G. C. van Aken, maj.-vlieg- tuigmr. (M) H. J. v. Voorst, id. J. A. Gie9en, sexg.-vliegtuigmaker (M) W. C. Werlings- haff, korp.-vliegtuigm. (M) S. J. Koens, id. H. v. Es, id, J. v. d. Reijden, id. H. Kruizinga, id. T. Veldman, id. G. A. Dijkstra, id. A. van Santen, id- H. J. Wentink, id. J. J. Basseleur, maj.-vliegtuigmr (H) C. Baas, id. D. Schraa, id. D. Piket, 6erg.-vliegtmgmr. (H) E. G. Duin, id. J. Houtzager, id. J. v. d. Beidt, korp.-vliegtuigm. (H) F. K. J. J. Raadsheer, id. W. A. Slingerland, i<f. P. N. v. d. Hoeve, korp.-vliegtuigmr. (B) J. H. Hoogakker, serg.-maj. dier mariniers W. Hoekstra, id. A Jansen, serg. der mars. W. Rijken, id. J. Ales, id. P. C. Goebert, tamboer 3e kl. T. C. v. Rijs wijk, id. J. A. die Rooij, pijper 3e kl. E. v. Gorkum, marinier 3e kl. P. Speikman, id. J. J. v. Hengst, id. J. Tuithof, id. C. F. Jonge- nelis, id. T. Salm, id. J. C. J. v. d. Brugge, id. L. B. v. d. Nol, id. J. van Gelderen, id. K. Former, id. H. Bouwman, id. G. Goethals, id. W. A. Zwceres, id. E. van Sousbeek, id. W. J. Perquin, id. A. Keur, id. D. v. d. Hoek, id. E. Kramer, id. P. Vergunst, id. J. J. vam Don gen, id. A. W. Hordijk, id. H. Hazelhof, id. E. J. Meijer, id. J. M. van Horen, korp. der mariniers J. Saiomons, id. H. Mars, id. H. Spoor, id. E. Hofstra, id. W. N. Schlosser, id. A. H. van Nek, id. W. A. van Bommel, id. C. F. Brinkman, id. J. Kuiper, ld. P. D. van Zeist, id. A. Bos en id. L, J. van Goldle. ao November per s.9, Patxla uit O.-I. in Nederland1 teruggekeerd: Majoor-machinist Ai- M'. Hfljvers, setrg.- machinist J. C. de Ligt, stoker ie kl. S. Veld man, korp.-vliegtuigm. J, W. L. Munier, id. J. van Houteni, id. A. de Haan, serg.-konstabel A. W. Veroudenj, serg.-hofmeester W. van Hall, korp.-timmeroian G. Houtriet, barbier A. Bresier, matroos ie kl. T. Steijn en serg.- torpedomaker C. van Os. Met ontslag uit d'eni zeedienst: 1 Dec.: majoor-machinist C. M. Lebeur, mar. ie lel. H. Hoetmer. 10 Dec.: kwarfiermr. J. P. van Koert. 26 Dec.: 'maj.-geschutmaker J. N. Scboeman. 30 Dec.: maj.-torpedomaker P. Stam. Bevordering in Oost-Indië. 1 Juli: korporaal-torpedomaker C. J. van Maarseveen tot serg.-torpedamaker. 23 Juli: schipper G. Malliie tot ópperschipper 1 Augustus: bootsman J. H. A. Goedknegt tot schipper; korp.-viiegtuigmaker A. Rieger tot serg.-vlaegtulgmaker; idl A. P. Mulder tot idem. 8 Sepit.: rnajoor-torpedOfflaker J. F. Damen tot oppertorpiedotoaker. 1 Oct.: majoor-m'achini8t J. G. F. Vos tot ad'j.-o.off.-macht Wie aUtHjfll praat is als een macihii'ne, die steeds door ratelt pxrader dlat (men er notitie jm neemt. ©Toomvbö>rT teric fiTe n Stoomvaart Mij. Naderland. Marnix van St. Aldieigiondlc, 26 Nov. v. Batavia. P. C. Hooft, t.f pass. 24 Nov. Gibraltar. Poelau Tello, t, 25 Nov. te Singapore. Enggano, u., 25 Nov. v. Suez. Poelau Roebiah, 26 Nov. te A'dam. Prins der Nederlanden, u., 25 Nov. v. Algiers. Salaban'gka, u., 25 Nov. v. P. Said. Soemba, t., 24 Nov. v. P. Said. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Almelo, u., 24 Nov. v. Callao. Amazone, pass. 25 Nov. Ouessant. Ares, 25 Nov. v. Sainoe. Amor, 24 Nov. tc New-York. Ariad'ne, 24 Nov. v. Brcmen. Aurora, 24 Nov. v. Lissabon. Bodegraven, t., 24 Nov. te Talcahuano. Boskoop, 25 Nov. te Antwerpen. Br ion, 26 Nov- te A'dain. Calypso, u., pass. 24 Nov. Flores. Clio, 24 Nov. te Burriana. Cottica, 25 Nov. v. A'dam. Deucalion, 26 Nov. v. A'dam. Doros, 24 Nov. v. Lissabon. Erato, 24 Nov. v. Musel. Euterpe, 25 Nov. te A'daim. Hercules, 24 Nov. te Calomaito. Hebe, 24 Nov. te A'daim. Hermea, 24 Nov. v. Hamburg. 11'os, 24 Nov. v. Catania. Irene, pass. 24 Nov. Bevezier. Juno, 24 Nov. te Kingston (Ja.) Merope, 25 Nov. v. Val'encia. Nereuss 25 Nov. te A'dam. Obercm, 25 Nov. v. Nauplia. Orestea, 25 Nov. v. Piraeus, Ody&eus, 25 Nov. te Kopenhagen. Orpheus, 25 Nov. te A'dam. PI ut 0, 26 Nov. v. A'dam. Perseus, pass. 24 Nov. Gibraltar. Poseidion', pass. 24 Nov. Gibraltar. Rhea, 26 Nov. v. A'dam. Thceeus, 25 Nov. te A'dam. Teleman, 25 Nov. te Cura^ao. Titu's, 25 Nov. v. Alicante. Triton, 26 Nov. te A'dam. Ulysses, 25 Nov. te A'dam. Vesta, 25 Nov. v. Napels. Van Renselaer, 26 Nov. v. A'idam. Kon. Noll. Lloyd. Gelria. t., 25 Nov. v. Rio Janeiro. Kenncmerland, 26 Nov. te A'dam. Amsfelland, t., 24 Nov. v. Montevideo. Orania, u., 24 Nov. v. Lissabon. Salland, t., 26 Nov. v. St. Vincent. Zaanland', u., 25 Nov. te Montevideo. Zeelamdia, u., 25 Nov. v. Santos. Kou. Paketvsartmaatschappij. N. Zeeland, 24 Nov. v. Brisbane. HollandAfrika Lijn. Giekerk, 24 Nov. te Hamburg. Jagersfontein, 24 Nov. te Hamburg. Nias, L, pass, 23 Nov. Dakar. NijkcTk, u., 23 Nov. te Port Natal. Randfontcin, 24 Nov. te Hamburg. Rietfontein, t., 24 Nov. te East London. Aldabi, 25 Nov. v. R'dam. Bajidoeng, u., 25 Nov. te Port NataJ. Breda, t., 24 Nov. v. Kaapstank Grijpskerk, t-, 26 Nov. v. Tanga. Rijperkerk, u., 26 Nov. te Beira. Klipfontein, t., pass. 25 Nov. Ouessant. Meliskerk, u., 25 Nov. te Port Soedan- Nieuwkerk, pass. 26 Nov. Vfissingem. Springfontein, u., 25 Nov. v. East London. Holland—Weat-Afrika Lijn. Amstelkerk, t., 25 Nov. v. Duala. Helder, u., vóór 23 Nov. te Duala. R egge stroom, u., 25 Nov. te Bordeaux. HollandAmerika Lijn. Delfdijk, 24 Nov. te Seattle. Nieuw-Amsterdam, pass. 25 Nov. Cape Race. Drech'tdijk, 25 Nov. v. Swansea. Damsterdijk, 24 Nov. v. Cristobal. Eemdijk, 23 Nov. v. S. Franciaco. Gaastcrdijk, 26 Nov. te Tampico. Dineldijk, 26 Nov. v. Londen. Noorderdajk, 26 Nov. te Newpott News. Lochmonar, 23 Nov. te San Francisco. Maasdijk, 26 Nov. te R'dam. Nebraska, 24 Nov. te San Franciaco. Narenta, 23 Nov. v. Cristobal. Nictheroy, 24 Nov. te Curagao. Parana, 22 Nov. te Portland (Ore). Spaarndam, 25 Nov. v. New-Orlean». Veendam, 24 Nov. te New-York. HollandAustralië Lijn, Ameland, t., pass. 26 Nov. Pantellaria. Abnkeric, u., pass. 24 Nov. Ouessant. HollandBritsch-lndië Lijn. Bovenkerk, u., 25 Nov. v. Suez. Schiekerk, u., 25 Nov. te Rangoon. Hoogkerk, 26 Nov. te R'dam. Streefkerk, 26 Nov. v. R'dam. Texel, t., 26 Nov. te Suez. IJselkerk, t- 26 Nov. te Antwerpen. HollandO.-Arië UJn. Gemma, 23 Nov. te Hamburg. Ouderkerk, u-, 23 Nov. tg Kobe. Oostkcrk, t., 23 Nov. v. Shanghai Rondo, u., 24 Nov. v. Colombo. JavaChinaJapan Lijn. Tjdbodaa, 23 Nov. v. Samarang. Tjikandi, 23 Nov. v. Saanarang. Tjimanoek, 22 Nov. v. Hongkong. Tjipanas, 23 Nov. te Shanghai. Tjilrini, 24 Nov. v. Samarang. Tjisondari, 24 Nov. v. Hongkong. JavaNew-York Lijn. Blommersdijk, 26 Nov. v. Pt. Said. Kota Int en, pass. 25 Nov. Azoren'. Java Pacific Lijn. Birfcanig, 23 Nov. té San Francisco. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, u-, 25 Nov. te Belawan. Blitar, 24 Nov. v. Batavia. Palembang, u., pass, 25 Nov. Ouessant. Sibajak, t., 26 Nov. te Marseille. Tjerimai, u., 25 Nov. v. Port Said. Slamat, 26 Nov. v. R'dam. Tapanoeli, 26 Nov. v. R'dam. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba, u., pass. 24 Nov. Ouessant. Aiudra, t., 24 Nov. v. Victoria. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Alrinous, 21 Nov. te Triëst. Clytoneus, 23 Nov. te Bataviia. Hector,. 25 Nov. v. Hongkong. Melampus, 26 Nov. te Port Saidi. Prometheus, 25 Nov. v. Padan®. Peleus, 25 Nov. v. R'dam. Laertes, pass. 24 Nov. Perim. Teiresia9, 25 Nov. v. Singapore. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, pass. 25 Nov. Dover. Jonge Jacobua, 24 Nov. v. Valenciai J. Anthoriy, »6 Nov. v. R'dam.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 14