De aanhouder wint Heldersche Courant r&dïo-pro£r&mm& De heer Monhemius wenöóht hier van gaarne eerst prae-adivles. De heer Van Dam wijst er op, dat zijn voorstel slechts een1 amendement Is op dat van B. en W. Tenslotte wordt ook het voorstel Van Dam in stemming gebracht en met twee stemmen vóór (die van de heeren Van Dam en Schoei felenberger) verworpen. De heer Woud vraagt nogmaals het woord om terug te komen op het vorige voorstel en alsnog het maximum aantal vergunningen op 40 te brengen. De Voorzitter: Dat Is nu te laat; hieromtrent is reeds 'beslist Aanleg Duinweg Hulsduinen. Voorstel met betrekking tot den aanleg van een gedeelte Duinweg te Huisduinen. Held. Crt 22 Nov. De heer Terra juicht deze bijlage toe; de gemeente heeft hiermede een uitste kende oplossing verkregen. Maar er is ten opzichte van den lieer Kreuger een onbillijkheid: dat deze de kosten van over dracht zou dragen, is niet volgens af spraak. Verder heeft spr. bezwaar tegen den texm „om niet". De Voorzitter licht dit nader toe. De gemeente draagt inderdaad alle kos ten, met uitzondering evenwel van die betreffende de erfpacht. Volgens de wet komen die voor rekening van den heer Kreuger. Overigens zijn ze uiterst ge ring. Naar aanleiding van gestelde vragen waarom nog niet kan worden begonnen, antwoordt de heer Bok, dat al deze kwesties in Huisduinen eerst de goed keuring ingevolge de Kringenwet ver- edschen. De zaak is daar aanhangig en zal wel spoedig tot een beslissing komen, maar wij hebben er ons aan te onderwer pen. De heer Biersteker wijst op den zeer belangrijken weg, die thans ontstaan is langs den vuurtoren en die van nog grooter belang is dan deze. Laat de ge meente deze zaak zoo spoedig mogelijk aanpakken. Dit zal in het College worden bespro ken. Overigens conform de voordracht be slist Verkoop en erfpacht van grond. Zonder discussie of stemming worden aangenomen de voordrachten inzake ver koop van grond aan de Breestraat aan de Gebrs. Smit erfpacht aan G. J. Geervliet P. Botter en H. Hagen. Heldi. Crt 25 Nov. Speelplaats Comeniusschool. Voorstel om op het verzoek, om mede werking te willen verleenen ingevolge de Wet voor de inrichting van een speel- plaaa ten behoeve van de Ooanenius- school afwijzend te beschikken. Held. Ort 25 Nov. De Voorzitter licht dit nader toe. Het ligt in< het voornemen van het ge meentebestuureen bepaald terreintje, dat hiervoor geschikt is, aah de Comenius school af te staan. Daar even-wel in het geval, zooals dat in de bijlage wordt om schreven, een gansche rij huizen zou gebeten. Door deze verdachten werd1 de dierenmishandeling minder ernstig voor- «MtóUl Vdgen» hun W hadden 4 STWitob T5 l./vt hr.iun.i .irilrnl miioi* 'mu uran V/ Jirf Bestrating Koningdwarsstraat. De heer Monhemius komt terug op de tjeantwoording zijner vragen omtrent de bestrating van de Koningdwarsstraat. Spr. heeft spijt van zijn vraag, want nu komen allerlei mensschen hem lastig vallen over de bestrating. Het blijkt, dat ver schillende straten in meer dan abomina- belen toestand verkeeren. Het niet gereed zlln der be grooting. Mevrouw Dekker merkt op, dat 18 October de begrooting is ingediend. Hoe lang duurt het gewoonlijk, vraagt spr., eer deze van den drukker komt? De Voorzitter: Veertien dagen drie weken. Toestanden to Huisduinen. De heer Terra bespreekt allerlei toe standen te Huisduinen, die z.1. te wen- sdhen overlaten. Gp den Hulsduiner straatweg zijn verschillende kuilen in den wenschen over, de weR is tegenwoordig een aantal hem vermoe- niet zeer veilig in den avond. De druk opde «k met„ wel««fu<te "r*™™ het gas is onvoldoende. Kan men de va- vallu"\ °.^derJrelif w K terhSing niet een paar uur stopzetten.1 aangedmdo trj° door den heer K. werd vraapt Kor dat zou den toestand veel herkend. Aangezien de twee aanwezige Kr'nXn. Men d« Leiden en nog later het mislukte verraad van detf Briel door toedoen van gouverneur van Grevelingen en diens secretaris, een oud Briel- het hondje enkel maar geslagen. Voorts ontkende M. li. de juffrouw te hebbon aangeraakt, laat staan mishandeld. De officier rea uireerde alleen ter zake dierenmishandeling tegen ieder 15 boete of 15 dagen. Vonnis KI. Sohr. 10 boete of 10 dagen en Marten R. 15 boete of 15 dagen. Een vechtlustig trio. Een drietal Heldersche heeren, Comelis de Gr., 'n landbouwer, Petrus Jac. B., rij wielhersteller, en Arie Jan E., beroep on bekend, stonden terecht wegens mishan deling van zekeren heer Albertus K., die door hen op 20 Juii te Julianadorp was geslagen, terwijl de thans niet verschenen heer E. voor dit edele doel zelfs een ge weldigen zegelring had gebezigd. De mishandelde, wie blijkbaar de rol was toebedeeld van den man, die de klap pen krijgt, werd onder een of ander voor trol eumlamp je behelpen. De heer De Zwart protesteert tegen de voorstelling als zou Huisduinen door de gemeente in den steek worden gelaten, wat men uit de redeneering van den heer Terra zou opmaken. Waar geheel Huis duinen geëlectiificeerd is, daar is het toch waarlijk niet noodig petroleum te gebrui ken. Dat de gastoevoer onvoldoende zou zijn, is onjuist; wij zijn bezig met verbe tering, maar er moet een geheel nieuwe leiding komen van zwaarder capaciteit. De heer Terra geeft dit alles toe. Niet iedereen is in de gelegenheid electriciteit j te krijgen. Bijvoorbeeld voor den vuur toren is dit wegens de kostbaarheid van den aanleg niet te betalen. Bezoekuren hospitaal De heer Minnes bespreekt den toe stand aan het marine-hospitaal, waar voor de bezoekers geen wachtgelegenheid is. Spr. heeft de zaak al met' den admini strateur besproken, die tal van bezwaren aanvoerde. Zouden B. en W. nog eens willen traohten hierin verbetering te krij sen? vraagt spr. De monschen moeten thans bulten blijven wachten, aangezien er geen wachtkamer is. Wethouder Smits antwoordt, dat hier omtrent reeds een onderzoek wordt inge steld. Speel- en Schooltuinen, oprit peperhuisje. De heer Trap vraagt of het Collego bereid is medewerking te verleenen aan de Vereeniging Speel- en Schooltuinen, de heer Biersteker bespreekt de ver anderingen, die aan de Buitenhaven bh het peperhuisje zullen worden verricht. mar komt een nieuwe oprit en het peper huisje zal vermoedelijk wel verplaatst den. Het gevaar bestaat nu, dat het marine-monument in een kuil komt te staan. Kunnen hieromtrent geen maat regelen worden genomen? Ook bepleit spr. voorziening in onzen vischafslag. gendeel den lieer K. signaleerden als iemand, die zich nogal vechtlustig had ge dragen, was een groot aantal getuigen noodzakelijk om in deze plattelandsvecht- partij eenig licht te brengen. Niet bepaald tot besparing van den kostbaren justitiee- len tijd. Doch ten slotte kreeg de heer officier toch nog gelegenheid om tegen ieder der drie vechtersbazen 40 boete of 40 dagen te vorderen. De politierechter direct uitspraak doende veroordeelde daarop De G. en B. ieder tot 25 boete of 25 dagen en E. bij verstek tot 40 boete of 40 dagen. Een mishandelde Belg. De heer Cornelis v. E., landbouwer te Kolhorn, opende in den naoht van 24 op 25 Sept. het vooruitzicht op een interna tionaal conflict, door den heer Isedoor Cynel van Geuten, een tijdelijk aldaar ver toevende Belgische Jandbouwersknecht, een hevige stomp in het gelaat toe te dienen. Deze onvoorzichtige agrariër was heden niet versohenen om zijn houding nader te motiveeren. De mishandeling werd gepleegd in het I GOEDKOOPE café van mej. de wed. Jonker, alwaar ge danst en gedronken werd. Het was een zeer laffe en onhebbelijke mishandeling. Eisoh en vonnis 20 boete of 20 dagen. moeten worden afgebroken, achtten B. enj Als Waterstaat 'hier den oprit gaat ver- W. dit geenseins tot een normalen eisoh hoogen, ligt het ook op den weg van het te behoorem en op die gronden moest de onzen vischafslag te voorzien. .1 t-,._i IAq 7onl- io rn An/lAT-TAAlr ÏMllöï* 1Y aanvraag worden afgewezen. Evenwel wordt door -het afstaan van bedoeld ter reintje op andere wijze in de aanvraag voorzien. In beginsel is tussoben het schoolbestuur en het gemeentebestuur overeenstemming bereikt De redactie van de bijlage is evenwel niet zeer duidelijk en kan aanleiding geven tot misverstand, vandaar dat spr. dit even verduidelijkt. Bij wijze van beleefdheid aan het school bestuur wordt thans dit tATrein afgestaan, omdat hot andere te duur zou worden. Mevrouw Dekker vraagt hieromtrent inlichtingen; spr. meent, dat dót door het schoolbestuur niet aldus begrepen is. Spr. vraagt om voortaan in de Cie. van Bij stand de adviezen der Comm. van Advies te mogen ontvangen. De Voorzitter merkt op, dat het stuk, tengevolge van zijn uitstedigheid, niet gesteld is zooals hij gaarne had ge- wenscht. De heer Monhemius betuigt zijn instemming roet deze voordracht Spr. heeft ten volste vertrouwen in de Cie. van Bijstand, maar meent toch, dat een zekere grens dient te worden getrokken omtrent hetgeen haar gezonden wordt. De heer De NijsToen de Cie. van Advies haar advies opstelde, is aan dit terrein niet- gedacht. Spr. meent, dat de Cie. van Bijstand buiten deze kwesties moet blijven, de Cie van Advies moet ex pert blijven in deze zaken. •Het voorstel wordt vervolgens aange nomen. Benoeming leden Burg. Arm bestuur. In de vacatures betreffende drie leden van het Burg. Armbestuur wordenz. h. s. herbenoemd, de aftredende leden, zijnde de heeren P. van 'Dalen, D. W. Spangen berg en P. HubbeMng. Commissie van Toezicht L. O. De zaak is in onderzoek, maar verkeert nog niet in vergevorderd stadium, naar de Voorzitter mededeelt. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de openbare vergadering cu gaat de Raad in comité. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Maandag 24 November. Do eerste cliënt was een vette. De 25-jarige forsch gebouwde arbeider Joh. Arnold B. te Texel opende de flinke rei van verdachten om terechtte staan wegens tamelijk ernstige mishandeling van den rijksveldwachter Jellema, die in opdracht had hem uit een café te verwij deren. Jellema was door den woesteling aangegrepen, in de keel geknepen en in 't gelaat gekrabd. De verdachte wierp de schuld aan de vele potjes bier, die hij had geconsumeerd en overigens wist hij niet precies meer hoe het gegaan was. In 1927 was hij voor een dergelijke uitspatting ook al eens tot 80 boete veroordeeld, welke oude post zijn rekening nu ook nog verzwaarde. De heer B. begrootte het aan tal verschalkte glaasjes bier op 10, wat de Politierechter nogal luxueus noemde. Eisoh 50 boete of 50 dagen, wat de heer B. wel prijzig vond, maar achteraf gezien viel het hem nogal mede. Hij werd tenslotte veroordeeld tot 40 boete of 40 dagen, waarmede hij graag genoegen nam. Het hondje en de vrouw moesten het allebei ontgelden. Een tweetal Urkers, de verlofhouder KL Schr. en. de vissc-herskneoht Marten R., versohenen in kwaliteit van verdach ten voor den politierechter op grond van de hen ten laste gelegde feiten, dat zij op 111 September een aan Mej. P. Rietvink, Ter voorziening in de vacature van geb. Gr. v. d. Meer toebehoorend hondje voorzitter der plaatselijke commissie van j hadden mishandeld, terwijl de heer M. R. toezicht op het Lager Onderwijs, ontstaan bovendien de eigenares, mej. Rietvink, door het vertrek van den heer Smith, is die haar hondje wilde ontzetten, nog ont- zulkc geestige dialogen doorspekt, dat het ook voor grooteren een genot Is om te leren, ai is het reeds begrijpelijk voor jongens en meisjes van io—14 jaar. Prijs ing. i^-, geb. 1.76. Verschenen bij N.V. Boekerij „De Voort- ganck" te Amsterdam: „Emiel en z'n Detec- j lives" door Erich Kistner, vertasld door Joh. j Kuiper. Een buitengewoon genoeglijk boek om te lezen, geestig, vlot en pittig, als Emiel en z'n splinternieuwe vrienden zelf. Het verhaal, hoe Emiel zijn geld kwijt raakt, als hij in den trein in slaap raakt en hoe hij het weet terug j te krijgen met hulp van eenige jongens is werkelijk iets geheel nieuws en iets, dat heele- maal niet onmogelijk aandoet. Daar tusschen- door de aardige trekjes, waardoor Emiels liefde voor zijn moeder en de hare voor hem uitkomen. Een aardig boelc, goed vertaald en aardig geïllustreerd door ten H arm ten van Beek. Johan Elsensohn, Arie. Roman uit de Jordaan. Amsterdam, Strengholt Prijs 2.90, geb. 3.90. Ook de uitgever van dit boek zond ons etn speciaal schrijven om er de aandacht op te vestigen, dat het geenszins pretendeert een monument te zijn in de Nederlandsche litera tuur. Zooals bekend, is Elsensohn een verd;en- stelijk acteur van het gezelschap Bouber, waar hij populaire Jordaan-typen heeft uit te beel den in de volksstukken, die dit gezelschap ten tooneele brengt. Als auteur evenwel zal Elsensohn het niet tot die bekendheid bren gen, zijn roman is niet meer dan dilettanten werk, al heeft bij ernstige pogingen gedaan van Arie een persoon te maken die des lezers sympathie kan opwekken. Hij is er ook wel Tn geslaagd ons dezen Jordaner ten voeten uit te schilderen en ook het milieu, de gesprekken enz. zijn zeer goed weergegeven. Arie en zijn vrouw Da hebben een meisje, Mventje, onecht kind van een verkeerde moeder, tot zich ge nomen en groot gebracht. Maar als Mientje zestien is, komt Lien, de moeder, die als main tenee een rijk bestaan leidt, haar opelscïlen. En het boek schetst nu het leed, dat vooral Arie, van het heengaan en de totale, vervreem ding van het Idnd, ondervindt. Hierin is de schrijver zeker geslaagd: in de uitbeelding van Arie, den waterdrinker zoowel als van diverse Jordaantypen is zeer veel moois en voortref felijks. Maar als compositie is het boek te dilettantisch. Fragmentarisch beschouwd ko men er goede dingen in voor. J. Br. Radio-Rubriek. Niet door één advertentie zal Uw omzet vergroot worden. Slechts een regelmatige advertentiecampagne zal haar nut afwerpen. Onze regelprijs is zeer billijk. Vraagt condities. De wordt in Den Heldar en om streken buis aan hoés gelezen. lUDSdfiUFTON EN Verschenen bij van Holkema Warendorfs Uitg. Mij. te Amsterdam: Het November nummer van „Onze Aarde". De folklorist D. J. van der Ven schrijft over gebruiken en kleederdrachten in den „Hooitijd op het eiland Marken" met daarbij de opwek king nog eens als belangstellende Marken te bezoeken voordat „de dijk ligt" en het „Zwier- soppie" verdwenen zai zijn. D schrijft ook over eigenaardige gebruiken in ons land nJ. bij de Drentschc bruiloft ten platelande. J. Sibrnga Mulder herdenkt in zijn artikel over Korintjie (tusschen Sumatra's Westkust en Djambie) den ingenieur Dr. J. W. IJzer man, den ptrimier van Midden-Sumatra.- Dan. vinden we nog een artikel van M. Y. Ben Ga- vricl over „Een oase in de woestijn van Juda", terwijl Henriëtte Barbe ons vertelt van. de schoonheid der Oostelijke Pyreneeën en Lau- rens van der Waals het lieflijke stadje Besig- heim beschrijft aan de Enz en de Neckar. Nummer 6 van „Nieuwe Wegen in Vrouwen Handwerk", dat weer tal van afbeeldingen bevat van weefwerk, meest van de Kunst- gewerbeschule te Stettin, kantkloswerk, meest naar Hollandsche patronen, Egyptisch vlecht werk, appHque-weric, enz. Vergeten we ook niet de lampekappen van boombast te noemen van Ararie Kleber uit Amsterdam en het riet en touwwerk van Piet er van Gelder uit Haarlem. HANDELSTOESTELLEN MAAR RADIO-ZELFBOUW IS NOO LOONEND. Het radio-seizoen in Nederland werd inge zet met- een zeer belangrijke prijsdaling van de eenvoudige handelstoestellen. Een goed handelstoestel werd verkrijgbaar gesteld voor c.a. 155.— compleet met luidspreker. De prijsdaling was zoo plotseling en zoo groot dat de radiohandel in ons land er even be duusd van was. DLt was het eind van zelfbouw, want een enkel radioblad schreef reeds dat zelfbouw thans naet meer loonend was, alsof bij zelfbouw uitsluitend het financieele telt. liet spreekt echter vanzelf dat een goedkoop compleet toestel slechts mogelijk gemaakt kan worden door goedkoope onderdeden, dus zou den ook de prijzen van dte radio-onderdeden Nieuwe Uitgaven. belangrijk moeten zakken, en dit is geschied. Vooral de Duitsche radto-onderaedeafabrikan ten weerden zich tegen de opgedoken concur rentie van handelsapparaten en radio-centrale en kwamen met uitstekende materialen ter markt tegen ongelooflijk lagen prijs. Doordat de meeste Duitsche fabrieken in ons land geen vertegenwoordiger of agent be zitten is levering direct aan den winkelier mo gelijk, hetgeen op de prijzen ook invloed uit oefent. Indien met een behoorlijke winst reke ning gehouden wordt kunnen alle onderdeden van prima kwaliteit voor een 3-lampstoestd aan 't publiek gdeverd worden voor ca. 17-50. Hierbij is alles inbegrepen, zooals op maat ge boorde ïrontplaat, schroefjes, (boutjes. (aan sluit plaatjes etc. Zonder bepaalde merken te noemen kunnen thans generaal de volgende particuliere prijzen gelden. Variabde condensatoren 2.50. Pertinax frontplaten, een prima isolatiemateriaal dat belan^ijk goedkooper is als eboniet, 1.10. Vaste condensatoren van 300500 en 1000 c-m. O.30. Lampvoetjes 0.20. L.F. Trans formatoren 4.Condensatorknoppen in kleur als frontpaneel 0.40. In radiolampen van uitstekend fabrikaat is than9 ook een zeer ruime keus. Een- geschikte serie, die voldoende gduid produceert voor een huiskamer komt op 15.Het plaat spanning-apparaat, dat bij het toestel inge bouwd kan worden behoeft in dien vorm niet meer te kosten als i7-5o. Luidsprekers zijn thans in enorme verscheidenheid verkrijgbaar. Als men 7.50 uitgeeft wordt daarvoor een prima magneet systeem met conus geleverd. Rest nog de accu, die voor 3*— in de noo- dajoe capaciteit van 12/27 Amp. U uit den han del betrokken wordt en de benoodtgde spoe len die van prima kwaliteit per serie op ca. 7.50 komen. De totaalprijs van een prima zelfgebouwde installatie bedraagt dus totaal ca. 69.50, waarom zelfbouw nog zeer loonend genoemd mag worden, zelf» meer dan ooit. In vergelijking met de aan sluitingskosten voor de radiocentrale is het bedrag van 69.30 nog wel hoog, doch het eigen toestel biedt de geheele radiowereld met keus uit 10—45 sta tions, een goede ontvangst ook van Hilver sum op de 298 M., terwijl de radiooentrale zich moet beperken tot twee stations, waar van het eene (Hilversum) als regel ongeniet baar wordt doorgegeven. Daarom, bouwt zelf uw radiotoestel, het is eenvoudig en goedkoop. W. P. Vragen op radiogebied wonden voor onze lezers schriftelijk beantwoord. dOor onzen radaomedewerker W. Peeters, Amsteldijk 93, Amsterdam (Z.) Verschenen bij Gebr. Kluitman te Alkmaar: 1. „Op den Hallenburg" door A J. van der Knaap. Het verhaal van twee knapen, <Re toevallig - - oen jonker van den dood redaen en dan bij JAVRO. AVRO-Kw^t*. dezen te logeeren gevraagd worden op het 400 J^APA. Orgelspel door kasteel „De Hallenburs". Daar komen ze oji. 4 45 ^ARA. Jan Latneers lce#t mt eigen VRIJDAG »8 NOVEMBER. Hilversum, 298 M. 8.00 VARA. Grammofoonpl. 10.00 VPRO. Morgenwijding» 10.15 VARA. Voordracht. 11.30 VARA. Grammofoonpl. 12.01—<2.00 AVRO. Concert. m.m. v. solist. 2.053.30 AVRO. Uitz. voor scholen. 2.303.00 AVRO. Grammofoonpl. Omroeporkest door die commissie de volgende aanbeve ling bij Burgemeester en Wethouders in gediend: 1. de heer S. Jariaig. de heer Ds. P. J. Smidts. haalde op een duw en een klap in 't gelaat. Op verzoek van den Politierechter moest mej. Rietvink en de heer Koudenburg, dienstdoend deurwaarder, demonstreeren, hoe die duw was toegebracht De hond, Medegedeeld wordt, dat Burgemeesterdie zoozeer de antipathie van de heeren en Wethouders zich met deze aanbevelingverdachten had opgewekt, zou een telg kunnen vereenrgen. öonjorm het voorstel |van eersten verdachte hebben gebeten. Ook beweerde Sdhr. in zijn broek to zün m aanraking met een heel trouwe, oude huis knecht en met diens antipode, een heel on trouwe secretaris, die tijdens diens afwezig heid de graaf ebstcelt en den schijn weet te wekken, dat de huisknecht de dader is. De drie knapen zijn echter overtuigd van de onschuld van den laatste en weten cr achter te komen, wie de ware schuldige t9. Een boeiend ver haal voor jongens van 1014 jaar met aardige j illustraties vair Pol Dom. Prijs ing. 1.geb. 1.75. 2. „De twee Visschers van die „Vijf Slui zen" door Charles Krienen, een boek, dat beter niet geschreven had kunnen worden. Lees voor de aardigheid eens de eerste twee hoofdstukken. Is het niet juist een film en dan nog wel een van de minste soort, alleen op sensatie berekend. Ook verderop krijgen we nogal hevige gebeurtenissen, zoo nu en dan afgewisseld door meer normale tafreelen. Bovendien lezen we hier en daar zeer on-Hol- landsche taal van Hollandsche schooljongens, v,gj, pag 28 3e alinea: „Hij is maakzuchtig" enz. Ook Germanismen als „richtig" treffen we aan. Wel vinden we hier en daar betere ideeën en opvoedkundige waarheden, maar over het geheel maakt het boek een gewild lievigen en gewild-grappigen indruk. Prijs ing. 1.—geb. 1.75. „Walvischje" door Joh. H. Been. Een heel ander soort boek, een van de historische romans voor jongens door den bekenden Brielschen schrijver. Walvischje, die bij het begin van het verhaal een acht jarige bengel is, heeft dien bijnaam te danken aan het feit, dat hij Jonas heet en zegt, altijd wel in de maag van een walvisch terecht te zullen komen, als hij eens overboord gegooid werk (Voor de kinderen). 5.30 VARA. Concert VARA-Orkest. 6.30 VARA K. de Jonge: „Medezeggenschap". 7.00 VARA Actueel allerlei te verzorgen door het NVV. 7.15 VARA. Literair halfuurtje door A M. de Jong. 8.01 VPRO. Ds. F. W. J. v. d. Kieboom: Kerk en Staat. 8.30 VPRO. Concert. 9.00 VPRO. Dr. A Groeneveld: -Strijd en Vrede als psychologisch probleem. 9.30 VPRO. Vervolg concert. 10.00 VPRO. Persber. 10.03 Vaz Dias. 10.15 VPRO. Mevr. Henr. RolandHolst: Het spel van den VCSB. 10.45 VPRO. Grammofoonpl. u.00 VARA Grammofoonpl. Hulzen, 1879 M. Ned. Omroep Alg. Programma. Te verzor gen door NCRV. 8.159-30 Grammofoonpl. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0013.30 Grammofoonpl. 12.0012.15 Politieber. 12.302.00 Concert Mevr. v. Ravenzwaaij Möllenkamp (zang). H. Herman (viool). H. v. d. Horst Jr. (cello). Mevr. v. d. Horst Bleekrode (piano). 2.003.30 Grammofoonpl. 3.30—5.00 Concert. A. Reclaire (zang). C. H. van Stolk (fluit). T. Büchler (piano), het „Hilversumsch Strijkkwartet". 5005.15 Grammofoonpl. 5.156.15 Orgelconcert door Frans Hasselaar. 6.156.45 Bezoek van den Radio-Dokter. 6.457.15 Engelsch voor beginners. 7.157-45 A J. Herwig: „Mooie tuinfaeesters". 7.45—8.00 Politieber. mocht worden. Jonas maakt de inneming van 18.00—9.00 Samenkomst der Chr. Oranjever- Den Briel mee in 1572, later het ontzet van eeniging Utrecht Spreker: L. M. Kalmijn. muzik. medew. mej. Volkers (sopraan), het Chr. Symphonie Geselschap „Mustca". 90010.45 Concert. Chr. Radio-Orkest 10.00 Persber. 10.45-li.30 Vroolijk allerlei Grammofoonpl. ZATERDAG 39 NOVEMBER. Hilversum, 298 M. UitsL VARA-Uitzending. 8.00 Orgelspel door Joh. Jong. 900 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding (VPRO). 10.15 Voordracht. 10.30 Ziekenuurtje. 11.30 Grammofoonpl. 12.00 Concert» VAJLA-Septet. Grammofoonpl. I.45 VARA-liedjes voor VARA-kiaderen. а.45 Paedagogisch concert X. o. 1. v. P. Tlg- gers, m.m. v. de Holl. Kamennuziekvereen. 4.13 Duitsche les. 500 Land ré: Ons huis een tehuis. 5 45 Het Speeltuinwerk. Mandolineclub. Spre ker: J. du Bois. б.25 Concert. VAR A-Mandoline Ensemble. 7.00 Bestuursmededelingen door A de Vries. 7.10 Vervolg mandoline-concert. 7.45 „Bij de Pomp". 8.00 Concert. VARA-Orkest. Herrri Marchand Qiedjes). 9.00 VARA-Var ia. 9.05 Vervolg concert. 10.00 Actueele mededeelingen van Ned. Voet balbonden. 10.10 Vervolg concert. II.00 Persber. 11.15 Grammofoonpl. Huizen, 1879 M. Uitsl. KRO-uitzending. 8.00—3.15 Concert. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.0112.15 Politieber. 12.15x.45 Concert. KRO-Sexrtet 1.452.30 Grammofoonpl. 2.30—3.00 Vragerthalfuurtje voor de jeugd. 3.00—4.15 Kinderuurtje. 4.154.30 Verzorging van den zender. 5.30—0.00 Grammofoonpl. 6.01—6.15 Sportpraatje door S. P. J. Borsten. 6.156.35 Journal, weekoverzcht 6.356.45 GrammofoonpL 6.457.15 Esperanto door P. Heilker. 7.157-45 Father C. Ruygrok: Het Missiewerk 7.458.00 Politieber. 8.0011.00 Op last van den Minister afgestaan aan Mr. Marchant c.s. 10.0012.00 Concert KR O-Salon Orioeat GrammofoonpL

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7