j. J. H. KOOP St. Nicolaas-Cadeaux. Iste klas Bontsoorten. Sport. Bontwerker. Groote keuze Bontkragen, Vossen, Marters, enz. zeer geschikt voor Uitsluitend prima kwaliteiten. Weststraat 17. vraagt zich af, of daar misschien verkio- aingsvrees achter zit. Spr. trekt zich daar niets van aan. Het voorstel, hierna in stemming ge bracht, wordt met 6 tegen 8 stemmen ver worpen. Voor stemmen de heeren: P. Koon, Lub en Oden. Tegen de heeren Jn. Lont, Jb. Lont, Bakker, M. Kooti en Kaan. De beide wethouders onthouden zich van stemming. Bij den post: Presentiegelden leden van den Raad zegt de heer Oden, dat hij had willen voorstellen ook dezen post te ver- hoogen. Hij zal echter nu maar niet met zijn voorstel komen. De Voorzitter zegt hierover slechts èèn stem te hebben gehoord. Het voorstel tot het verhoogen van de zen post tot 600, waarbij het presentie geld op 6.per vergadering zou wor den gesteld, wordt hierna met dezelfde stemmen verworpen. Verder stemt de heer TJjsen voor en do heer Bosker tegen. Bij den post Kiezerslijsten en kiesver- rlchtingen vraagt de heer O d e n of deze, geraamd op 700—, niet te laag Is. In 1929 Is met één verkiezing 1048.uit gegeven en in 1931 zijn er 2 verkiezingen. De Voorzitter zegt, dat in 1929 extra kosten ziin gemaakt, door de uit breiding van het aantal stembureaux. Blijft onveranderd. Bii den post Rijwieltoelage gemeente bode zegt de heer P. K o o ij, dat hii deze te laag vindt. Hi1 zwalkt zelf ook altijd langs den weg, dus hij weet, wat het is. Het rijk geeft 45.per jaar en niemand zal beweren, dat het riik het weggooit. Spr. stelt voor dezen post tot dat bedrag te verhoogen. Wordt goedgevonden. De heer P. Kaan wil den post inzake de bestrijding van de tuberculose verdub belen. Wordt echter niet op ingegaan. Bii den post Restitutie drinkwater voor de scheepvaart en anderen vraagt de heer J n. Lont, hoe het komt, dat deze post lager is dan de betrekkelijke uitgaafpost. De Voorzitter antwoort, dat alleen de scheepvaart liet water terugbetaalt. Aan De Haukes ls dit b.v. niet gebeurd. Bif den post Recognitiën wegens ver gunningen vraagt de heer P. K o o ij of deze niet te laag ls geraamd. Er zijn toch veel meer dan 91 aansluitingen aan de rioleering. Spr. heeft gehoord, dat er wel 150 zijn, en hy vindt het niet in orde, dat enkelen hiervoor betalen en anderen niet. De Voorzitter meent ook, dat er wel meer dan 91 aansluitingen zijn. Ook de heer Oden vindt het een on billijke verhouding. Bii het hoofdstuk Belastingen wil de heer P. Kooij eerst een algemeene op merking maken. Spr. heeft gegevens over de opbrengst van de grondbelasting ont vangen van den Rijksontvanger, doch vol gens deze is die opbrengst eenige duizen den guldens hooger, dan door B. en W. geraamd. De Voorzitter zegt, dat ook de ge gevens van de gemeente van den ontvan ger komen. Eén van de beide opgaven moet dus onjuist ziin, doch de gemeente moet zich aan de officieele gegevens hou den. Bij den post Opcenten op de dividend en tantième-belasting vraagt de heer P. Kooij of hier niet een bedrag had moeten worden uitgetrokken in plaats van me morie. De Voorzitter antwordt, dat dit niet te ramen is. Bij den post Belasting op de honden klaagt de heer P. K o o ij er over, dat de verordening zoo slecht wordt nageleefd. Degenen, die de goedheid hebben een penning te halen betalen en de anderen doen dit niet. B. en W. kunnen niet zeg gen, dat zij het niet weten, want verleden jaar ging Post op het eind van het jaar rond om na te gaan, wie in gebreke was gebleven. Spr. vindt dat dit niet aangaat. De heer Jn. L o n t sprak laatst iemand, die niet wist, hoe hit zijn belasting moest betalen, of het opgehaald werd, of dat hij het zelf moest storten. Spr. zou meer be kendheid aan de regeling willen geven. De heer Oden komt nog eens met zijn oude voorstel om eens per jaar bij ieder een biljet te laten bezorgen en dat te laten invullen. De Voorzitter zegt, dat de pen ningen dan wel kunnen worden afge schaft Hierna komt in behandeling de sluit post: Opcenten op de gemeentefondsbelas ting. De Voorzittor leest het prae- adviee van B. en W., luidende: Aantal opcenten op de gemeen te- fondsbelast ln dienst 19S1—Si, De opbrengst der heffing van de opcen ten op de gemeentefondsbelasting is op de ontwerp-begrooting voor het jaar 1931 geraamd op f 15.000.Aangezien do ge meentefondsbelasting eerst wordt gelie ven met ingang van 1 Mei 1931, zal ge noemde som dus moeten worden ontvan gen over 'n tijdsverloop van 8 maanden on in totaal moeten bedragen 22.500. Blij kens ontvangen opgaaf van den Inspec- ben B. en W. daarom doen opnemen een opgave daarvan bil een factor van 0.8, doch bovendien kwam het hun gewenscht voor daarnaast een overzicht te geven van hetgeen aan deze belasting betaald werd, toen het besluit tot verandering van den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud nog niet tot stand was gekomen. Dit be sluit toch is van zeer ingrijpenden aard geweest, zooals de cijfers in het overzicht duidelijk aantoonen. Wil men dus een juist inzicht" verkrijgen in den druk vol gens de nieuwe en de oude belasting, dan is het billijkheidshalve gewenscht ook de cijfers te raadplegen, zooals die bij de oude regeling alhier ongeveer een tien tal jaren hebben gegolden. De cijfers van het loopende jaar laten immers ten ge volge van het meergenoemde besluit, waardoor de te bet-alen belasting met een sprong naar beneden ging, geen juiste vergelijking toe. Uit het overzicht blijkt, dat vergeleken met de oude regeling aan gemeentefondsbelasting met de 60 opcen ten iets minder verschuldigd ls; slechts voor de inkomens van 8000.en hooger zal meer moeten worden bijgedragen, een gevolg van het feit, dat de gemeente fondsbelasting voor die inkomens een wat sterkere progressie kent. De heer P. K o o ij wenscht in het ta rief van deze opcentenheffing eenige pro gressie in te voeren, omdat de belasting dan meer wordt geheven naar de draag kracht der ingezetenen. Spr. heeft een tarief ontworpen, aanvangende met 35 op centen bij een inkomen van 800.en loopende tot 80 opcenten bii een inkomen van 2600.en hooger. De Voorzitter zegt, dat in de vorige vergadering juist een besluit is ge nomen om niet meer dan 70 opcenten te heffen. Dit zou het maximum zijn, al is er aan toegevoegd, dat dit niet wilde zeg gen, dat dit aantal reeds voor 1931 zou moeten worden geheven. De heer P. Kooij zegt, dat het hem niet bekend was, dat door het besluit in de vorige vergadering een progressieve heffing werd uitgesloten, anders was spr. reeds bii die gelegenheid met een voor stel gekomen. Voorzitter antwoordt, dat er door hem toen is op gewezen, diat dit besluit was te vergelijken met het besluit tot het vaststellen van een maximum-vermenig- vuldigingscijfer voor de plaatselijke in komstenbelasting. Een besluit, als door den heer P. Kooü wordt bedoeld, kan ech ter nog worden genomen- De heer Kooij stelt voor het volgende tarief: Inkomen/: Aantal opcenten: ting op de waterleiding. Op Stroe ein dig de leiding echter in een dood punt, waardoor het water steeds slecht is. Is men dan toch tot betalen verplicht Voorzitter meent, dat er wel niet veel aan te doen zal zijn. De heer P. Kooij brengt de grens- seheidlng aan den Westerlander weg weer in het midden. B. Mostert heeft daar zijn scheiding 1 Meter uit de dolsteenen ge plaatst. B. en W. zijn bevoegd het hek terug te zetten en spr. wenscht, dat dit zoo spoedig mogelijk zal gebeuren, anders zal hij hierover schrijven aan Ged. Staten. De heer Oden zegt, dat het hek eerst op de goede plaats heeft gestaan. Wethouder Bosker meent eveneens, dat het wel een persoon betreft, die aan- 800—1000 gulden 35 1000—1200 40 1200—1400 45 1400—1600 50 1600—1800 55 1800—2000 60 2000—2200 65 2200—2400 70 2400—2600 75 2600 en hooger 80 Voorzitter wtjsrt er nog op, dat de progressie van de fondsbelasting zelf on geveer gelijk is aan- de progressie van de gemeentelijke inkomstenbelasting, zooals die hier wordt geheven. Voor de hoogere aanslagen is zij alleen wat grooter. •Het voorstel wordt 'hierna met alleen de stem van den1 heer Bakker tegen, aange nomen- De begrooting in haar geheel1 wordt hierna vastgesteld/, wat betreft de gewone dienst in ontvangst en uitgaaf op een be drag van 170.273.29 en wat betreft den kapitaaldienst in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 176.145.86. B. en» W. worden gemachtigd eventueele wijzigingen van administratieven aard zonder nadere machtiging van den Raad aan te brengen. Hierna wordt vastgesteld de le supple toir© begrooting voor den dienst 1930. Rondvraag. De heer J n. L o irt informeert naar het onderhoud, dat de Voorzitter heeft gehad met den Burgemeester van Het Bildt in zake de olaatsing van arbeiders in de Wieringermeer. Indien dit gebeurt en ze worden werkloos, komen ze dan ten laste van de ~°meenief vraagt spr. Spr. zou willen, dat de regeerimr hiermede in ken nis wordt gesteld en dat de kosten van deze ondersteuning worden vergoed. Voorzitter antwoordt, dat er meer mensohen- werden gevraagd dan er hier waren, dus dan komen ze Itier op af. De heer P. K o o ij zegt, dat het wel voorkomt, dat er arbeiders met den steun van de ^emeente van herkomst hier in de Wieringermeer worden tewerkgesteld. Al zijn de inensohiem hier echter niet inge schreven, toch worden ze hier aangesla gen als ze er op 1 Mei zijn. Verder heeft de gemeente de forensen. Spr. gelooft dus niet. dat de gemeente er schade van heeft. teur der directe belastingen, raamt deze Hij betreurt het eveniwel, dat de arbeiders de bruto-opbrengst der gemeentefonds- g belasting in hoofdsom op 42.000.de netto-opbrengst op 38.220.Er zullen dus ongeveer 60 opcenten moeten worden geheven om tot het vereischte bedrag van 22.600.te komen. B. en W. stellen daarom voor over het belastingjaar 19311932 op de hoofdsom dezer belasting 60 opcenten te heffen. Overgelegd wordt een overzicht van den belastingdruk der gemeentefondsbelas ting, in vergelijking met dien van de tegenwoordige gemeentelijke inkomsten belasting. B. en W. merken daarbij het volgende op: Weliswaar bedraagt het vermenigvuldi- gingsciifer van laatstgenoemde belasting over het loopende belastingjaar 193031: 0.7, doch in aanmerking nemende de vrii belangrijk toegenomen verplichtingen in zake te betalen rente en aflossing van geldie eningen, zou, indien in het belas tingstelsel geen wijziging gekomen ware, de vermenigvuldigingsfactor voor het vol gende jaar 1931—1932 ongetwijfeld op 0.8 moeten zijn gebracht. Naast de verschul digde -bedragen aan plaatselijke inkom stenbelasting bü ©én factor van 0.7 heb niet steun van de gemeenten in de Wie ringermeer worden geïnterneerd, want wordt geëxnloiteerd-, dan was het mis- Als de Wieringermeer tenminste zoo daarmede is het het best te vergelijken, ecliien te wenschen geweest, dat deze nooit was droo^ekomen. De heer J b. Lont vraagt of de arbei ders al recht op ondersteuning hebben, zonder dat zi.1 zijn ingeschreven in het be volkingsregister. Wordt bevestigend beantwoord. Wethouder Tij sen: De heele Wie ringermeer is toch niet bij Wieringen De heer Oden: Neen, de anderen krijgen er ook hun portie van. De heer Lub zegt nog, dat Het Bildt niet de eenige gemeente is, die dit doet. Meijer de Vries heeft in een dagblad hierover ook geschreven. Ook de ge meente Enschede schijnt dit te doen. Voorzitter zegt, dat den arbeiders van Het Bildt reeds plaatsing was toe gezegd. In verband daarmede zijn de keten overgebracht. De heer Jn. Lont zegt, dat er rogal aandrang wordt uitgeoefend tot aanslui- (door haar zege op Hortus) la miaichien de moed er weer wat ingekomen, waardoor zij morgen tegen de Meteoor tot een nieuw succes in staat blijken. DSV voort» zal tegen Oranje- Zwart niet ve«L kans krijgen, evenmin Hortus, welke bezoek krijgt van Oosterpark. 3» klasse B. DJKQSC, ODEAPGS, Assen delft— SDW, Bruins, OSVDe Kennemera, Brus- sel, DWVMeervogels, v. Cleeff. gepakt dient te worden. De heer P. Kooij bespreekt verder de kwestie van een uitbreidingsplan voor de gemeente. Dit is noodig, als de bevelking in de laatste jaren met V» is toegenomen en doet de Raad het niet, dan doen Ged. Staten het. Spr. vraagt, hoe het met de vroeger ontworpen plan nen staat. Voorzitter antwoordt, dat het plan voor Den Oever reeds geruiraen tijd in behandeling is. Het is echter gebaseerd op een weg van den Molgerdijk naar den afsluitdijk, doch deze weg komt er nu weer niet. Aan de Zuiderzeewerken is toen gevraagd of hun plannen nu al vaststonden. Dit was wel het geval, doch de plannen voor den spoorweg staan nog niet geheel vast.' De heer P. Kooij zegt, dat het plan voor Hippolytushoef zeker op zolder ligt. Bij een behoorlijk uitbreidingsplan kon de gemeente ook voorkomen, dat gebouwd wordt op plaatsen, waar straten moeten komen. Voorzitter zegt dat, als er eerst een weg zal komen en deze later niet doorgaat, het geheele plan in duigen valt. De heer Jb. Lont heeft in de begroo ting verschillende posten gezien wegens rente. Spr. verzoekt dep voorzitter in de volgende vergadering een opgave te doen van de geheele schuld der gemeente. Zal worden gegeven. De heer Jb. Lont heeft vóór de ver gadering Mijnheer Obreen gesproken, die hem er op wees, dat bij de stortplaats vam huisvuil aan den Hoelm zoo verba zend veel ratten voorkomen. Ter voor koming van uitbreiding is het zaak, dat hiertegen iets wordt gedaan, vooral ook daar deze beesten de overbrengers zijn van verschilleide besmettelijke ziekten, o. a. pest. De heer M. Kooij antwoordt, dat wat de heer Jb. Lont zegt, wel waar is, maar voor overbrenging van pest is spr. niet zoo bang, want die beestjes hebben het daar veel te goed. De heer Jn. Kooij wenscht nog, dat B. en W, gezamenlijk met het Heemraad schap stappen doen inzake de onteigening. Voorzitter antwoordt, dat dit reeds is gebeurd. De heer Kaan vestigt de aandaeht op den last, die de bussen veroorzaken als zij in het dorp stoppen voor het in- en uitlaten van reizigers. Spr. zou een vaste stopplaats willen aanwijzen, b.v. het markt plein of het hoekje bij de oude school. De heer Oden vindt het hoekje niet geschikt. Zal overwogen worden. De heer Kaan heeft zich ook op de hoogte gesteld van den toestand in de Smidssteeg en spr. zou er voor zijn het huis van Krominendam aan te koopen. Voorzitter gelooft niet, dat dit zoon geweldige verbetering zal zijn. In B. en W. is wel gesproken over bestrating, maar ook hieraan kan nog eens de aan dacht worden gewijd. Hierna sluiting. Rsmtt* «e klasse A KFC 3— HRC a, v. 't Veer; WA a-VSV DEC 2WFC a; Spartaan aAjax 3; Alcma- ria Victrix 2Blauw Wit 3, Joh. Kok. Reserve e* klasse A. Helder 2de Spartaan 2, Vel; ZW 9— ZRC 2; QSC 2Alcmaria Victrix 3; Ajax 4—OSV 2; Oosterpark 9—'DEC 3. AFDEBLIMC II. EDO en VSV, de 2 staartclnbs, ontmoeten elkaar op het veld van EDO; we hebben bet meeste vertrouwen ia EDO. In de Koog de groote match KFCFeijenoord, waarvoor de thuisclub zich terdege voorbt.reidt. Maar zul len de rood-blauwen slagen in hunne verwach tingen? Van ODOBlauw Wit verwachten wij een gelijk spel en Hilversum zal tegen de Haarlemsche Racingclub niet opgewassen brij ken. HW verliest punten aan Sparta. N.-H. V. B. x» kklBM C. Tuindorp: HRC 3Nieuwe Niedorp I, ï2 u.. C. Jonker. Ankerpark: Zeemacht 1Heider 3, 2 u., v. d. Hoff. Anna Paulowna: BKC—Scha- gen, Dol. Wierngen: SuccesWieringerwaard. 20 klasse D. Julianadorp: JVC 1—Heldeer 4, Mol Jr. Oudesluis 1Succe» 3, Texel 2BKC 2, 12 u., Ausam. speelt de returnmatch waarvan de eerste maal met 43 gewonnen werd. Taxceren de roodjes de tegenpartij op haar juiste waande dan kan ook deze ontmoe ting gewonnen worden. Speelt zooals tot he den gedaan is en denk vooral om jullie mooie kans! Er wondt om precies 12 aux begonnen. Voor de andere wedstrijden verwijzen wij naar het N.-H. V. B.-programma. Hslósr-nienws. WATERGRAAFSMEER—HELDER. De withemden zuilen ditmaal Watergraafs meer met een bezoek gaan vereeren, welke club met 8 punten- uit 8 wedstrijden de 4e plaats bezet en waarvan H. op eigen grond met de grootste moeite (met 21) kon win nen, dank zij wel het zeer fanatieke spel der gasten, die van geen opgeven wisten. De Helder-spelers zullen met deze eigenschap der Amsterdammers rekening dienen te houden. Men heeft thans wel gezien dat het succes in de eerste plaatts van samensepl moet komen, mit9 in snel tempo en goed uitgevoerd; ergo door een goed gericht schot. Onze beste wen schen vergezellen de ploeg. Als rechtshalf is Schotting geplaatst. Helder IIDe Spartaan ECL (Aanvang 2 uur.) De 6e thuiswedstrijd der reserves wordt tegen het 3e eltfal van Spartaan gspedd, waarvan reeds in eerste instantie met 3a werd gewonnen. Weliswaar geen overtuigende cijfers, maar die ons aan den anderen kant dóen zien, dat de tegenpartij lang geen zwakke broeder is. Helder zal haar ZW-vorm dienen te laten zien om deze ploeg ook nu onder zich te hou den. Met de noodige wilskracht is er veel te bereiken. Play up, witten11 2 u., C. J. Tichelaar. VOETBAL. Overzicht van da wedstrijden v AFDEELING L HDVS is dit .seizoen lang niet voor de poes en zal het op papier veel zwakkere Excelsior wel de baas blijven. ZFC, welke de bloemen stad met een bezoek gaat vereeren, zal zich tegen HFC eveneens wel de meerdere toonen, al staat daar dan ook onze nationale keeper onder de lat. De match Stormvogels't Gooi wordt er een tusschen gelijkwaardige krachten, waarvan, wij een draw verwachten. Ajax kan op eigen grond winnen van HBS, niettegen staande bij laatstgenoemde Dénis weer van de partij is. DFC wordt 2 punten rijker ten koste van VUC. ae klasse A Als ZW te Hoorn maar één punt weet te be halen, kan zij reeds tevreden zijn, omdat het daar nog altijd zeer moeilijk winnen is ge weest. (Holl.'s groote nederlaag, den vorigen Zondag geleden, is de wijten ana de abnormale omstandigheden). AFC heeft een kansje tegen Alcmaria Victrix, maar van WFC, welke club ook thuis speelt, zijn we nog lang niet zeken of deze ook winst zal boeken. Want DEC is de tegenpartij, wel niet meer de ongenaakbare van vorige jaren, maar toch nog sterk genoeg om voor een verrassing te zorgen. ae klasse B. DWS(Vellox, v. Bronkhorst: Hercules Bloemendaal. HaarlemBaarn, Broeksmit. Zandvoortde Spartaan, Breethoff. BFC WiA. 3e klasse A Kinheiin, de leiden/de cluib, wordt in de ge legenheid gesteld! revanche te nemen, want KW komt op bezoek, waarvan1 te Kromme nie met 5o werd verloren, tot nog toe de eenige nederlaag. Men kan er van op aan dat het spannen1 zal, scheidsrechter ds de heer Henneberke, en de stand: Kinheim 8 6 1 1 4221 13 KW 6600 205 12 Nu Aanstel de eerste punten binnen heeft 3e klasse D. Schagen 3DES 1, Freeke. Petten 1Oude- sluis 2, C. Hoek. 4® Bolweg: Helder 6(HRC 3, 10 u., Luyckx. Wieringen: Succes 4JVC 2, 12 u., Koorstra. Wieringerwaard 9BKC 3, August ein, Adsptnaitan K. Tuindorp: HRC BHRC A, 10 tL, C. D. Swart. Bolweg: Helder BHelder A, 10 u., Heijblok. Bolweg: Helder D—Helder C, 11 u., Heij blok; Helder E—HRC C, 12 u., Heijblok. Anna Pauflowna: BKC ASc hagen B, 12L30 *l, Dol. Hü H1.R.C. I—W. FRISIA X. (Aanvang twee uur) Het eerste elftal ontvangt morgen de adap. kampioenen harer af deeling, ml. het tot nog toe ongeslagen West Frisia, hetwelk dit seizoen bijzonder kranig voor den dag komt en fier aan den kop gaat. Dat het morgen een gewel dige strijd zal worden op het Tuindorp, staat voor ons vast. Niet alleen d'at HRC de pun ten erg best gebruiken kan. doch de eer, de leiders een puntje te ontfutselen, zat daartoe nog bijdragen. Het eerste elftal «nag dan tot heden niet erg 'Succesvol voor den dag zijn gekomen, voorde ingewijden is het bekend dat de roodjes tegen werkelijk zware elftallen hun beste spel geven en vechten tot aan het einde voor een overwinning. Laat (fit morgen ook zoo zijn, laat het firtlooze spel van vorige ont moetingen varen, geef je geheel, dan is er al tijd een redelijke kans op succes. HRC komt vermoedelijk met een gewijzigde voorhoede uit. Scheidsrechter is de heer Versrteegh Meulemans. K.F.C. aHJR.C. a De reserves welke Zondag j.1. met a inval lers uitkwamen en toch nog een 91 over winning wisten te behalen, gaan naar de Koog, om de reserves van den daar thuisbehoorenden ie -klasser te bekampen. Ook dit wordt een match waarin alle krachten gevergd zullen worden om het tot een succesvod resultaat te brengen, ni. door de tegenpartij en het zware en effectvolle veld waarop de strijd zal plaats vinden. De mogelijkheid bestaat dat deze wedstrijd uitgesteld zal worden omdat terzelfder tijd KFC—Feijenoord gespeeld wordt. Bij door gaan der ontmoeting vertrekt het elftal met den trein van 9 uur 54, terug 20.02 uur. S»hh ulsuws. As. Zondag krijgt Succes 1 Wieringerwaard (W.W.) 1 en Succes 4 JVC 2 voor de com petitie op bezoek, terwijl Succes 2 naar Oude- slu-.s 1 gaat. Den Burg. As. Zondag speelt het eerste elftal van de Sportvereen. „Texel" niet, althans op dien dag wordt geen competitiewedstrijd gespeeld. Wel zal in den namiddag een oefenwedstrijd plaat» hebben. Texel 2 speelt een uitwedstrijd tegen BKC 2 te Kleine Sluis. POSTDUIVENSPORT. Met het intreden der wintermaanden komen thans weer de tentoonstellingen aan' de beurt. Zoo houdt de Afd. „A", aangesloten bij den N. A B. v. P. op 13 en 14 December haar 19e Provinciale tentoonstelling. Deze tentoon stelling wordt dezen keer gehouden te Haar lem. Onze vereeniging zal ook uitkomen op deze tentoonstelling en vermoedelijk met een flink kwantum vogels. Daarom liefhebbers zendt je mooiste en beste vogels in, zoodat onze vereeniging een goed en mooi resultaat mag behalen. De inschrijving staat open tot en met 30 November en de aanmeldingen moeten bezorgd worden bij den secrtearis, Oostslootsrraat 59- Doet allen mede en laat het resultaat zoo groot mogelijk zijn. Marktberichten ALKMAAR, 28 Nov. Kaasmarkt. (Voorioopig bericht.) voerd: 50 stapels kleine fabriekskaas 36.50; 10 stapels commissie fabriekskaas 36.50; 2 sta peis kleine boerenkaas 38.50; 13 stapel» boeren-commissiekaas 38. Te zamen 77 star- pels, wegende 97,000 lig. De handel was matig. ALKMAAR, 28 Nov. Graanmarkt. Aangevoerd 1675 H.L.'» als: 806 H.L. tarwe 6—9.10; 50 HL rogge 5 50; 181 H.L. gerst chev. 56.75; 301 H.L. haver 57-25; 124 H.L. boon en, w.o.: bruine boonen 14—20; citroenboonen 21—26; duxvenboomen 1013-75; witte boonen 30 35; geel mosterdzaad 20; 8 H.L. karwij- zaad; blauwmaanzaad 30; 205 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) 7.759; groene erwten (groote) 20—06; grauwe erwten 30—56; vale erwten 40—44; «dies per 100 K.G. Handel vlug. AMSTERDAM, 28 Nov. Aardappelprijzen. Op de heden gebonden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 1 lading, zijnde 980 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Nov. 9400 st. bloemkool ie s. (reuze) d.80 17.70, bloemkool 2e s. 1.502.90 per 100 st.; 4300 kg. peen 1.201.90; kleine peen 0.60 0.90; 40.000 kg. roode kool 1.90—5-40 9000 kg. gele kool 0.902.60; 13,000 Deen- sche witte kool 0.902; 15,000 kg. uien 3— 2.80; grove uien 2.50—2.70; drielingen 1; 2572 kg. bieten 1.20—3.80; 1400 kg. ramme nas 1.604.40; 1200 kg. aardappelen, w.o.: blauwe 2.102.70; drielingen 0.60, alles per 100 kg. en 500 stuks witkrop 0.60. E ierenveiling Den Helder. 27 Nov. 193a Aangevoerd-: 3367 kipeieren: bruin klein 8.60, wit 94»10.90, kleine witte 7.80—6.90. Haven van Nieuwediep. 28 Nov. 1930. Aangekomen van Londen ei naar Harlingen „Eng. „Shelderake". 26 Nov. 1930. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.e. „Groningen". Vertrokken naar Londen Paling-motorschip „Haas 2"- CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moesten eenige ingezonden Stukken tot een volgend num mer Wijven liggen. Redactie Held. Ort

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 23