Heldersche Courant van Zaterdag 29 November 1930 ANNA PAULOWNA. VREDESAVOND. Veel ouderen, maar toch ook heel wat jonge menschen waren Donderdagavond ter ikerke getogen, om te hoören wat ons de beide groepen jongelui, de afdeelingen Anna Paulowna van den Vrjjz. Chr. Jon geren-Bond en van den Jeugdbond' voor Onthouding, toch te vertellen hadden. Zij hebben ons een mooien avond be zorgd en als werkelijk waai- is, wat zoo vaak van verschillende kanten beweerd wordt, dat hij die de jeugd bezit, meester van de toekomst is, dan mogen we hopen, dat de Vredesavond die, zooals Mej. Smit in haar openingswoord zei, als propa- ganda-avond bedoeld was, ook aan dat doel beantwoord heeft. De spreker, de heer Hoytink, ziet, als de verhoudingen van thans blijven be staan, die toekomst zeer donker in. Ge weldige krachten drijven naar een nieu wen oorlog, een krijg, die nog verschrik kelijker zal zijn, dan de vorige. Men zal niet meer kunnen spreken van strij dende legers, maar het geheele volk zal in den strijd betrokken zijn en zelfs zal rela tief gesproken de man aan het gevechts front het beter hebben dan de vrouw, die thuis achterblijft. Vernietiging van de be- staansbronnen van het volk zal het doel zijn van alle verwoesting, die aangebracht zal worden. En wat wordt er tegenover de krachten, die tot deze verschrikking drij ven, gezet'? Met alle respect voor hen, die steeds het vredesbeginsel hoog hebben gehouden, moeten we constateeren, zegt spr., dat het verzet tegen den oorlog als lamgeslagen ligt, en dat erkende pacifis ten den moed laten zakken. Wie gelooft in de kracht van den Volkerenbond? Op het Kelloggnpact zouden zich millioenen kunnen beroepen, maar waar gebeurt het? Zullen de regeeringen zich terug laten houden door vredesbewegingen? Het zijn vragen, waarop slechts een pessimistisch antwoor dgegeven kan worden. De wil tot den vrede alleen is niet vol doende; er moet een macht gevormd wor den, die sterker is dan het militarisme. Men moet op de menschen kunnen reke nen en elk individu moet doordrongen zijn van het vredesbeginsel. Gelijk in het oude woord: „Aangaande mij en mijn huis, wij zullen den Heere dienen" moet elk voor zich zeggen: „Wat mij betreft, ik behoor niet meer toe aan die krachten, die aansturen op verwoes ting, maar ik wil strijden voor broeder schap en recht". Mej. Jeanne de Vos (piano) en de heer .J. Ai (viool) spelen ter afwisseling „Ave Maria" van Gounod en dan draagt Martien Beversluis voor uit „Aanklacht", anti- oorlogspoëzie van den declamator zelf, die daartoe geïnspireerd werd' dooi- schilde rijen van zijn vriend Willem van Schaick en door de ellende, die hij zelf aanschouwd heeft in de hospitalen in Frankrijk. Zijn voordracht wil niet enkel afwisse ling van het gesprokene, maar ook hij wil door zijn werk propaganda maken, de lauwen wakker schudden. Vijanden heweren soms, dat in zijn werk de godsdienst wordt bespot. Niets is min der waar. Juist zijn godsdienstig gevoel, dat den oorlog gelijk stelt met „den Chris tus vervolgen", dringt hem tot zijn werk. Hij begint met „De slag bij het Ska- gerak", waarin hij verschillende dooden in de zee laat spreken over den slag, waar van de beslissing al van te voren vast stond, omdat men wist, dat de Engelsche kanonnen 20 mijl en de Duitsche slechts 18 mijl droegen, en waarin hij tot de con clusie komt: „niemand is overwinnaar dan de Haat". Dan vervolgt hij met „De oor logsidioot" (Shellshock), de man, die in zijn waanzin nog steeds oorlogsklanken hoort; „Vergeet dat nooit", waarin gehe keld wordt dat men den jongen mannen, die den oorlog ingingen, bij verminking Staatszorg toezei, terwijl daar zoo goed als niets van terecht komt. Eenige andere gedichten volgen nog en tot besluit krijgen we te liooren: „Oogen- blikken voor den dood". Daar spreker en declamator moeten ver trekken, brengt voorzitster, hoewel het programma nog niet. geheel afgewerkt is, hen nu reeds dank voor den steun tot verder werken, die beiden hebben gege ven. V.C.J.B. en J.V.O. zingen nog enkele liederen; viool- en pianomuziek worden ter afwisseling gegeven en dan sluit Mej. Smit, de hoop uitsprekend, dat in de toe komst mag blijken, dat deze avond mee geholpen heeft om het vredesbeginsel verder te dragen. Gemeenteraad van Anna Paulowna Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna, op Woens dag 8 December, des namiddags te 2 uur, ten Raadhuize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen. a. bij K. B. is goedkeuring verleend aan de verordeningen op de heffing van op centen op de gemeentefondsbelasting (tot 1 Mei 1932); tot classificatie der gemeente voor de personeele belasting; tot wijziging vyn d'e heffingsbedragen in de wet op de personeele belasting genoemd en tot in' trekking der verordening op de heffing van opcenten op de pers. belasting. b. Ged. Staten hebben bij besluit van 19 Nov. j.1. voor zooveel noodig goedge keurd de verordening tot wijziging dei- verordening tot regeling van het vervolg onderwijs. c. Ged. Staten keurden goed bij besluit van 29 Oct. jj. de op 16 Juli en 19 Sept, vastgestelde supplefoire begrooting, dienst 1930; d. dooi den Kerkeraad der Geref. Kerk is kosteloos beschikbaar gesteld het ver gaderlokaal bij die kerk als stemlokaal; e. door A den Broeder is de benoeming tot onderwijzer aan de o. 1. school II aan genomen; f. van den A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland, is een dankbetuiging ont vangen voor de toetreding als buitenge- woon lid van dien bond; g. de heer H. N. Cornelissen betuigt dank voor de beschikbaarstelling van een schoollokaal voor repetitie met kinder zangklasse; h. de heeren Wieger Bruin en Chr. Dek ker hebben medegedeeld, de opdracht tot het maken van een uitbreidingsplan te aanvaarden; i. proces-verbaal van gehouden kas- opening bij gemeente-ontvanger en admi nistrateur van het Grondbedrijf; h. Ged. Staten hebben 'bij besluit van 5 Nov. j.1. het presentiegeld voor de leden van den Raad vastgesteld op 5 per lid en per bijgewoonde vergadering; I. aan Mej. A. Pranger is met ingang van 15 December a,s. eervol ontslag ver leend uit de betrekking van 2e ambtenare ter secretarie en in die betrekking is be noemd de heer L. H. E. de Ridder te Wieringen; m. de ophaaldienst voor den Vleesch- keuringsdienst is 10 Nov. j.1. in werking gesteld; n. voor den Vleeschkeuringsdienst is een Commissie van Advies ingesteld, waarin voor deze gemeente de Burgemees ter zitting zal nemen; o. aan den architect Chr. Dekker te Schagen is machtiging verleend ten be hoeve van de op „Ceres" aan te leggen wegen1 den aannemer op 'te dragen door aanvoer van zand de wegen 10 cM. hooger te leggen. 3. Verzoek van de Gyimiastiekvereen. „D.O.K.E.V." om een subsidie groot 100. Voorgesteld wordt voor een jaar een subsidie toe te kennen onder voorwaarde, dat na afloop van het jaar een rekening en verantwoording wordt overgelegd. 4. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch, op 'het punt van fe gebruiken stempelwerken. 5. Verzoek van den heer N. Raap om eervol ontslag als hoofd van school III met ingang van 1 Febr. a.s. 6. Voorstel tot overname van een door den heer Raap gebouwd schuurtje bij de woning bij school III. 7. Voorstel tot aanwijzing van stem lokalen. 8. Bénoeming stembureaus en hoofd- stembureaux. 9. Verzoek van M. Petter om ontheffing van zijn aanslag in het schoolgeld. 10. Voorstel tot het sluiten van een tijdelijke geldleening groot 125.000 voor het grondbedrijf en f 50.000 in verband met den bouw van bijzondere scholen. II. Vooi-stel tot het verleenen van een bijdrage groot 50 der. kosten van we gen verbetering aan den Anna Paulowna- polder zooals deze zijn genoemd in het hierbijgaand besluit van hoofdingelanden en onder d'e in dat besluit opgenomen voorwaarden. 12. Voorstel tot verkoop aan den Anna Paulownapolder van een strook grond van de perceelen Sectie L no. 1129 en 922 ter breedte van ongeveer 1 meter ten be hoeve, van het te maken looppad. 13. Benoeming van léden van het Bur gerlijk Armbestuur wegens periodieke af treding van de heeren D. Schenk en R, Waiboer. 14. Benoeming van een lid van de Plaat selijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs wegens aftreding van den heer J. Bergman. 15. Vaststelling suppletoire begrootin gen voor 1930 en 1931. 16. Rondvraag. Over de wegenverbetering punt 11 schreven Dijkgraaf en Heemraden van den Ana Paulownapolder aan B. en W.: Bijgaande hebben wij de eer U te over handigen een, ex. van het besluit van dezer gehouden vergadering, betreffende Hoofdingelanden, genomen in zijn op 22 voortzetting der verbetering van sommige wegen van onzen polder, welke van be lang zijn voor het doorgaand verkeer. Wij verzoeken beleefd te willen bevor- dereni, dat de Raad uwer gemeente besluit tot het verleenen eener bijdrage ad 50 in de kosten van d'e reeds uitgevoerde wegverbetering en van de daaraan te ge ven uitbreiding overeenkomstig het plan in het besluit nauwkeurig aangeduid. Indien de Raad tot het verleenen dei- gevraagde bijdrage besluit, zouden wij het op hoogen prijs stellen, als die bijdrage in gedeelten betaalbaar kon worden ge steld en wel zoodanig, dat telkens na be ëindiging der werkzaamheden in het sei zoen het aandeel der dan gemaakte kosten wordt betaald en derhalve het aandeel dei- kosten van reeds uitgevoerde kosten zoo spoedig mogelijk. Uit het bijgevoegde afschrift nemen we over dat in de vergadering van' 22 Febr. de hoofdingelanden besloten: A. de voormelde, reeds gedeeltelijk uit gevoerde verbetering van wegen nog uit te breiden met de volgende werken van wegverbetering: lo. liet. gedeelte van den Zuider Molen- vaartsweg, waarlangs de bermsloot is ge dempt, strékkende van den Lagendijk over ongeveer 650 metëfr lengte; tot en met het perceel Sectie L 110. 1484, eigenaar M. G. de 'Nifë \tordt gëbraéht op een beharde breedte van zeven meter, waarnaast wordt gemaakt aan d'e ZuidKvestzijde een bestrate goot, breed 45 cM. met zinkputteny voor zien van putroosters met rioleeringen, aansluitende aan een verhard, ingewalst en geteerd looppad ter breedte van 2 M., met bovendien een kantstraatje breed 40 cM., een en ander voor zooveel de terrei nen eigendom van den Anna Paulowna polder, dit toelaten en dit verder door uit breiding van die terreinen door op kosten der gemeente Anna Paulowna aan den Anna Paulownapolder over te dragen gronden van particulieren wordt mogelijk gemaakt; 2o. de wegen in de nabijheid van het spoorwegstation alhier, n.1. de Nieuwe weg van ZZuider Molenvaartsweg tot de Spoorimurt, de Spoorbuurt van Nieuwe weg tot het voorterrein van 'het Spoor wegstation en de Stationsweg, worden op gelijke wijze verbeterd, als de in den aan hef bedoelde wegien-, tot op een breedte van resp. 5.80 M., 6 M. en 5. M.; langs het te verbeteren gedeelte van den Nieuwen weg wordt aan de Noord westzijde gemaakt een bestrate goot, breed 45 cM., met zinkputten, voorzien vanputroosters met rioleeringen, aansluitende aan een verhard, ingewalst en geteerd looppad, ter breedte van 1.55 M.; langs het te verbeteren gedeelte van de Spoorbuurt wordt gemaakt: a. aan de Noordoostzijde een bestrate groot, breed 45 cM., met zinkputten, voorzien van putroosters, met rioleerin gen aansluitende aan een verhard, inge walst en beteerd looppad, ter breedte van 1.55 M„ met bovendien een kantstraatje breed 50 cM.; b. aan de Zuidwestzijde van af het per ceel Sectie L no. 890, ged. eigen. Wed. H. den Engelsen, een bestrate goot, breed 45 cM., met zinkputten, voorzien, van put roosters, met rioleeringen, aansluitende aan een verhard, ingewalst en geteerd looppad, ter breedte van 1.55 M., met bo vendien een kantstraatje breed 50 cM.; B. het onderhoud van de genoemde verbeterde wegen, de goten met inkputten en rioleeringen, de looppaden en kant straatjes voor rekening van den Anna Paulownapolder te nemen; C. in' de kc-sten van de wegverbetering, waartoe eerder werd besloten en in de onder A genoemde verbeteringen, een bij drage van de gemeente Anna Paulowna te aanvaarden groot 50 dier kosten, onder voorwaarde, dat de Anna Paulownapolder zich verbindt aan de gemeente Anna Pau- nowna uit te keeren tegemoetkoming in gedragen; een eventueele tegemoetkoming die kosten, waarin de gemeente heeft bij- in de kosten van onderhoud der verbeterde wegen blijft geheel aan den polder. D. daar, waar de onder A, B en C be doelde werken, door welke redenen ook, niet dadelijk kunnen worden gemaakt, zullen deze worden uitgevoerd op de over eengekomen voorwaarden, zoodra de ge legenheid dit toelaat; E. het vorenstaande vast te leggen in een overeenkomst, aan te gaan met de ge meente Anna Paulowna. AANRIJDING OP DEN AFSLUITDIJK. De bekende kleine koopmian Fr. v. Vliet werd Woensdagmiddag, toen hij, per rijwiel komende van Wieringen, dicht bij de Van Ewycksluis een auto van een groenten handelaar passeerde, aange reden' door een personenauto, die ook van Wieringen kwam en waarvan de be stuurder nog tusschen den jongen en de andere auto door wilde rijden. De naam van den eigenaar en het. nummer van de auto, diie de aanrijding veroorzaakte, zijn bekend, doch daar voor een Juist onder zoek eenige getuigen gehoord moeten worden, verzoekt de Burgemeester der gemeente Anna Paulowna den uestuurder van de groenten-auto en de beide wiel rijders, die ooggetuigen waren van het ongeval, zich bij hem aan te mieden, of anders hun adres op te geven. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 u., Ds. M.A.G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 u. en 's middags 2.30 u., Cand. Hagen, van Delft. BREEZAND. G Y MN ASTIEK VEREENIGING „D.O.K.E.V.". Onze gymnastiekvereniging houdt a.s. Zondag onderlinge gymnastiekwedstrij- den voor dames, jongens en meisjes. De dames strijden in drie- en vier kampen en zijn verdeeld in drie graden; voor de meisjes, verdeeld in drie groepen, is een driekamp en voor de jongens een driekamp in twee graden vastgesteld. Een groot aantal ingezetenen schonken medailles of geldelijke bijdragen voor de aan deze wedstrijden verbonden prijzen, terwijl voor de le graad .dames een wis selbeker beschikbaar is, die driemaal door dezelfde dame gewonnen moet worden voor de prijs definitief in haar bezit komt. Houdster van den beker is thans mej. KI. Vader, die_ hem in de vorige wedstrijden, die het vorig jaar aan de Kleine Sluis werden gehouden, heeft ge wonnen CURSUS H. M. v. L. Door de afdeeling Anna-Paulowna van de Holl. Mij. van Landbouw zijn al cur sussen gehouden over de motor en elec- trlclteit, ('i! ook één die over drie winters verdeeld was, en waarin over de maat schappelijke verschijnselen en verhoudin gen werd gesproken. Thans meent het be stuur, als aanvulling op de gehouden voor drachten, waarin meer stoffelijke dingen behandeld werden, een cursus te moeten organiseeren, waarvan het geestelijkleven van den mensch, zijn opvattingen van goed en kwaad, zijn gevoelens en begeer ten, het onderwerp van beschouwing zul len zijn. Ds. Enklaar, van Den Helder, is bereid gevonden in een achttal avon den, die zeker voor ieder zeer interessant zullen zijn, deze onderwerpen te behan delen. Te koop aangeboden een goed onderhouden 7-persoons AUTO merk „CADILLAC", voorzien van 6 prima banden, groot model, ook zeer geschikt voor ziekonvervoer. To bevragen bi]: TH. J. HAVER, Molenvaart 16B, Telefoon 9, Breezand. AANRIJDING DOOR ROEKELOOS HEID? Donderdagmiddag ongeveer 4 'uur kwam de heer Hooimeijier met zijn auto den Koningsweg uit, reed de Zandvaart rechts op, om daama over die brug wter links af te slaan. Niettegenstaande hij, van rechts komende, voor moest gaan voor het verkeer dat van den Zwarten weg kwaim, werd hij toch nog links gepas seerd -door een autobus van den heer Naastepad, bestuurd door D. S. Ooggetui gen schatten de snelheid van den bus op 80 a 90 K.M. Was het passeeren met zoo'n snelheid op zich zelf al gevaarlijk, erger was, dat waarschijnlijk ook het uitzicht van den bestuurder van den bus door bovengenoemde omstandigheden naar rechts belemmerd is geweest en hij daardoor niet den zeven-jarigen L. Pie- terse kon opmerken, die op den weg liep. Het knaapje werd door den bus gegre pen en twintig meter meegesleurd. Toen het daarna op den weg viel is de bus pas 20 mieter verder tot stilstand gekomen. De chauffeur vervoerde zelf het kind naar den dokter, die behalve een vermin king aan het gezichtje een beenbreuk constateerde en opname in het zieken huis noodzakelijk achtte. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon WIERINGEN. HET EERSTE POSTSTATION IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Men deelt ons mede, dat Maandag 1 December a.s. het eerste postkantoor in den Wieringermeerpolder, ongeveer zes K.M. ten Zuiden van Wieringen, officieel in dienst zal worden gesteld. Het kan toortje is gevestigd in het cantinegebouw aldaar en als kantoorhouder is benoemd de heer J. Theunissen, conciërge in het cantinegebouw. Het kantoor ressorteert onder het hulppostkantoor De Haukes. VERGADERING LANDARBEIDERS Dinsdagavond a.s. zal er in het Chr. Teh. voor Zuiderzeewerkers te Haukes een vergadering plaats hebben van den Land arbeidersbond. Het hoofdbestuurslid Stokman zal het woord voeren. WAT MOET DE TEGENWOORDIGE MENSCH MET DEN OUDEN GODSDIENST? „Wat moet de tegenwoordige mensch met den ouden godsdienst". Dat was het onderwerp, waarover de heer van Westen, van Amsterdam, gisterenavond voor ons sprak. De leider van de bijeenkomst, cand. Jonker, opende met een kort woord de vergadering. Godsdienst? Waarom toch, er is niet veel reden om over den godsdienst te spreken, die is toch immers al heel oud en dat alles weten we al lang. En toch spreken wij steeds weer over dien ouden godsdienst. Er zijn menschen die den godsdienst vervelend vinden, saai, eenzijdig, over bodig dus. En toch is hij noodig, drin gend gewenscht. Sprekers meening was, dat de omgeving, het milieu, de sfeer waarin de mensch zich bevindt, in deze grooten invloed kunnen uitoefenen. Vaak zijn het de huiselijke omstandigheden, waar men ideeën vasthoudt. Ook kunnen onze vrienden, waarmee wij omgang hebben en bovendien de leeftijdsgrens hierop van invloed zijn. De leeftijdsgrens bijvoorbeeld van 18 jaar, dan voelt de jongeman zich zelfbewust, hetgeen met zich medebrengt, dat hij een eigen mee ning naar voren brengt. Er is verschil wat het godsdienstig leven betreft tusschen het mannelijk en het vrouwelijk geslacht, de man is de dader, de zwoeger, de werker, de vrouw de ontvankelijke. Er zijn dus allerlei omstandigheden, die een stempel drukken op den mensch en zijn religieus leven. De Duitscher Heine zegt, dat de gods dienst goed is voor kinderen en zieke menschen. Er zijn volgens spreker ruim 40 gods diensten op christelijken grondslag, nog buiten de andere godsdiensten. De letter doodt, verkilt en verstarthet gevoels leven speelt een groote rol bij den gods dienst. Het vaak sentimenteele in den godsdienst leidt naar valsche mystiek. Ook wordt de mensohenziel vaak beperkt door zijn maatschappelijk bestaan. Is er werkelijk een God Een gewel dige vraag. Ontzettend velen zijn er, die het althans ontkennen, die de schouders optrekken, met zeer gemengde gevoelens. Maar met nadruk zeide spreker, als wij niet met God rekenen, dan zal Hfj met ons rekenen. Maar, zeggen sommigen, het mocht eens waar zijnDat zijn zij, die zich beangst maken, in stilte be vreesd zijn. De ware christen zegt er daarentegen ja en amen op. De menschen van vroeger zoowel als de menschen van nu blijven wat hun innerlijke zielsgesteldheid betreft de zelf den. Het onvolmaakte, het gebrekkige in den mensch, het zondige ik blijft be staan en zal blijven bestaan tot aan het graf. Het volkomene heeft nooit een mensch op aarde bezeten, het volmaakte geluk kan niemand grijpen. Rust zoekt de gejaagde mensch, en wat vindt hij telkens weer? Onrust in het leven, leed en strijd. Omdat de mensch om zich zelf heen draait, de egoist zich zelf het naast acht en voor God geen plaats heeft. De geloovige voelt het onbewust; alles wisselt op zijn tijd, er is een geordend leven. Het gebladerte valt en komt op zijn tijd, de sneeuwvlokken jagen en war relen over het veld, de mensch komt en gaat, evenals de jaargetijden volgens een vast bestek komen en gaan. De mensch voelt het onbewust, en aanbidt, ook de heidenen aanbidden in hun onwetendheid hun afgoden. Laten wij de wereld zeggen, dat ze niet bij brood kunnen leven. Er bestaat wezenlijk een God, gij kunt het zien aan alles, de aarde, de stof, de zee, de rotsen, de planten, de dieren, de menschen, het leeft en beweegt zich alles. En ten slotte de mensch als de kroon der schepping, en die zoekt naar een andere wereld die hem meer bevredigt, die beter is. De godsdienst alleen kan hem bekee- ren, van kwaad tot goed brengen. Wij groeien naar het graf, als kinderen en zieke menschen. De schrift zegt, dat wie niet gelijk wordt als de kinderkens hij zal het koninkrijk Gods niet zien. Hiermede eindigde spreker zijn betoog, waarna eenigen tijd pauze werd gehouden. Xa de pauze werd gelegenheid gegeven voor debat. Een tweetal bezoekers maak ten hiervan gebruik. De heer H. Bakker meende, dat wij niet veel zqn vooruit gegaan bij vroegere eeuwen vergeleken. Hij meende, dat men in één opzicht was verbeterd, n.1. dat het volk thans tegen het wettig gezag durfde op te treden. De andere debater, de heer Van Veen, sprak haast in gelijken geest, maar voegde er aan toe, dat het christendom de schuldige was, er aan herinnerend, dat van den oorlog van 1914—1918 de christenen als zoodanig mede oorzaak waren. En bovendien werd het nieuwe vlootplan door de Christenen verdedigd. Spreker beantwoordde de debaters met te zeggen, dat de christenen niet schuldig waren. Er zijn natuurlijk uitwassen, ook in het christendom. De oprechte christen zal het zooveel mogelijk verhinderen, maar er is veel kaf onder het koren en dat zal zoo blijven- Het christendom zelf is goed, maar vele christenen deugen niet. Ook werd het instituut van veld predikers ter sprake gebracht, het zege nen der wapens van verschillende landen. Ook deze vraag werd door spreker be antwoord. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 's Morgens 10 uur, Ds. J. v. Beek Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer Bosma 's Avonds 5 u., Cand. Vinkensieper Gebouw „Land in zicht" (Den Oever). Ned. Herv. (in de kapel) 's Morgens 10 u., de heer R.C. Franck Doopsgezinde Gemeente.(Hippolytushoef) 's Middags 2.30 uur, Ds. P. J. Smidts van Den Helder. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u. en 's middags 3 u., dienst. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef s'Morgens 10 en n.m. 2.30 uur, dienst GYMNASTIEK-VEREENIGING „WIERINGEN". Vergadering van de gymnastiek-vereeniging „Wieringen", gehóuden op j.1. Donderdag avond 8 uur in „Concordia" van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef. De heer J. H. Lücker opende met een har telijk welkom en betreurde het dat de op komst zoo gering was. Hierna las de secrtearis, de heer P. de Vries Sz., notulen en jaarverslag, welke onder dank voor de keurige weergeving werden goedge keurd. Vervolgens deed de penningmeesteresse, ^mejuffrouw A. Duijnker. rekening en verant woording, welke sloot met een batig saldo van 52.07. De rekening, nagezien door de heeren C. Mooijes en S. de Vries, werd in orde bevonden en goedgekeurd mei dank aan de penningmeesteres voor haar accuraat be heer. Besloten werd volgend jaar een renteloos voorschot van de vereeniging „Omboog", groot 100.af te lossen. Tot leden voor het na zien der rekening voor het volgend jaar wer den benoemd mejuffrouw Pe rune kamp en de heer C. Moeijes. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Geko zen werd tot voorzitter in de plaats van den heer Lücker, die wegens vertrek bedankte, de heer S. P. de Vries en herkozen de heeren P. S. de Vries, P. Ruitenburg, mej. A. Duijnker en mej. Marie Ruitenburg, welke allen hun benoeming aanvaardden. De toekomstige uitvoeringen zullen op nader vast te stellen datum in de maand Januari plaats hebben. Nu volgden uitvoerige besprekingen om te geraken tot het verkrijgen van wat meer heeren'leden. Getracht zal worden dit in over eenstemming te doen met de propaganda voor de voetbalclub. Het lidmaatschap van het K. N. G. V. was nu aan de beurt. n.1. de vraag 'of men lid zal blijven al dan niet. De jaarlijksche bijdrage van 69.50 wordt te hoog geacht. Besloten wordt de a.s. algemeene vergadering, op 20 Dec. ie Amsterdam te houden, af te wachten. Twee bestuursleden zullen zoo mogelijk die vergadering ©aan bijwonen. Rondvraag. De heer S. de Vries is van mee ning, het vergaderingbezoek. dat zoo slecht is. te moeten bevorderen door van de wegblijvers 0.25 boete te heffen. Dit wordt echter van de hand gelezen, doch besloten de vergade ringen zoo mogelijk Woensdagsavonds *e houden, daar allen d'an toch na de repetities er zijn kunnen. Door het bestuur .wondt aan den vertrek- ken'den voorzitter, den heer Lücker, vóór zijn belangrijke en' gewaardeerde diensten, de ver eeniging bewezen, een plant in pot als aan denken aangeboden. Voor deze hartelijke attentie dankt d'e heer Lücker a'llen. Ook de heer Pennekamp, de directeur, bracht- woorden van dank aan den heer Lücker. Niemand meer het woord vragende sloot de heer Lücker de vergadering met dank aan allen en sprak de hoop uit, dat de nieuwe voorzitter, de heer S. de Vries, een goed voor zitter moge zijn, trouw zijn plichten zou ver vullen en het de vereeniging verder goed vnege gaan

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 25