De ontvoerde Sinterklaas Den Helder als visscherij-centrum. DERDE EN LAATSTE BLAD Tei' GEMENGD NIEUWS. Vijftig dooden tengevolge van de koude. VAN DINSDAG 2 DECEMBER 1930 Binnenland. Ongeluk op een opbewaakten overweg. Ditmaal ie Rllthoven. Een auto, waarin gezeten waren een lieer en dame uit Utrecht, is Zaterdag avond, waarschijnlijk tengevolge van on bekendheid met den weg van den bestuur der, op den onbewaakten overweg aan den Leyenschen weg, gegrepen door den trein, die te ongeveer half elf te Bilt- hoven aankomt. De auto werd totaal ver nield. De dame werd ernstig, de heer licht gewond. Beiden zdjn naar het zieken huis te Utrecht vervoerd, waar zij ter ver pleging zijn opgenomen. Modderregen. Te Roermond -en omgeving Is Vrijdag middag een vreemd natuurverschijnsel waargenomen. Tijidens een paar regen buitjes was de lucht eigenaardig geel ge kleurd; in do regendroppels zat een fijne gele stof. Autorijders merkten dze op de ruiten, de kweekers constateerden, dat al hun serre-ruiten met modderspatten be dekt warren. Toen men deze afdroogde, werd die fijne gele stof duidelijk zicht baar; het was buitengewoon zacht en voel de als een soort poeder aan. Het verschijnsel werd ook waargeno men te Baexuni, Maasniel en S walmen. BEROOVLNG? Een inwoner van Amersfoort bezocht Vrijdag na afloop van de markt een ver lofzaak aan den Soesterweg aldaar. Daar na, ging 'hij een autotochtje maken met den verlofhouder en zijn echtgenoot©, via Soesterberg naar Utrecht. De toerist schijnt zich niet alles van het snoepreisje meer te herinneren, doch Zaterdagmor gen; kwam hij tot de onaangename ontdek king, dat hij 300 uit zdjn beurs miste. Hij heeift aangifte gedaan. Buitenland. De watersnood in België. De toestand zeer verbeterd. Toch nofg meer dan 1000 wonin gen onder water. Volgens de laatste berichten uit het overstroomde gebied' is de toestand aldaar aanzienlijk verbeterd. Er wordt nu hard gewerkt aan het vullen der laatste bres sen. Te Hoboken en in de streek van Dendoimionde hoopt men daarmede tegen het midden der volgende week geheel klaar to zijn. In de streek van Dender- monde, vooral: te Grem bergen, Moerzeke, Berlaar enz. ziet het er, voor de bevol king, nog steeds zeer tragisch uit. Ruim 1000 woningen en verscheidene duizen den hectaren akkerland en wegen staan in dit gewest nog immer onder water. Overal wordt door de autoriteiten, het Roode Kruis van België en het VLaam- sche Kruis hulp verleend. In verschillende paatsen van de Ver- eenigde Staten ls de temperatuur ge daald tot een abnormale laagte. Tot nu toe worden tengevolge van de koude dooden 'gemeld, ew York, Washington en andore groote steden In hot oosten rapporteerden den koudsten 28sten November sinds vele jaren. Ook uit Clücago wordt een zeer lage temperatuur gemeld. Verwacht wordt dat tegen Zondag een stijging van die temperatuur zou Intreden, ofschoon deze vergezeld zal gaan van regen. In het Midden-Westen heeft een hevige sneeuwval het verkeer ernstig bemoei lijkt. Bloedige familietwist in een Fransch dorp. Een ernstig bloedbad is Zaterdagavond aangericht in een kleine gemeente in de nabijheid van Rennes. De burgemeester dezer plaats had eenige familieleden en vrienden te zijnen huize uitgenoodigd. Toen men de deur voor de bezoekers opende, kwamen twee familieleden bin nen, elk met een dolk gewapend. Terwijl de een tot de aanwezigen „goe den avond" zei, stortte de ander zich op den burgemeester en verwondde hem doo- delijk in de borst. Daarop keerde de moordenaar zich tot de vrouw, die hij le vensgevaarlijk verwondde. Een ander fa milielid, die tusschenbeide trachtte te komen, werd eveneens ernstig gewond. Eerst na een hevigen strijd gelukte het de beide mannen te overmeesteren en aan de politie over te leveren. EEN KOELBLOEDIGE ZELFMOORDENAAR. Te Vaux btf Partfs heeft Zaterdag ©en 60-jarig koopman zelfmoord gepleegd door zich op te hangen, aangezien hij door het echtscheidingsproces,waarin hij ge wikkeld was, een dezer diagen van zijn vrouw gescheiden zou worden. Hij pleeg de den zelfmoord op den dag, dat de rechter de zaak zou behandelen1, en re gelde zelf voor zijn dood alle formalitei ten en bijzonderheden. Hüj regelde zijn begrafenis, liet mededeelingen over zijn overlijden drukken, die hij zelf aan zijn vrienden adresseerde, bestelde een kist en begaf zich naar den geestelijke ter plaatse om zijn begrafenis verder te re gelen. Toen de katholieke geestelijke hem mededeelde, dat zelfmoordenaars uit de kerk worden uitgesloten en dus ook geen kerkelijke begrafenis kunnen krijgen, schreef de man eigenhandig op do ge drukte kaarten „geen kerkelijke plechtig heid". Vervolgens begaf hij zich naar zijn slaapvertrek, waar hij zich ophing. DE HONGERKUNSTENAAR JOLY. t De eertijds bekende hongerkunstenaar Joly, die den laatsten tijd in armoedige omstandigheden te Berlijn woonde, heeft daar Donderdag een einde aan zijn leven gemaald Hij was ook hier te lande op- getiredèn, maar aan zijn séances was een eind gekomen, toen bleek dat bij zich in zijn glazen kooi chocolade liet geven, die hij; dan in stilte oppeuzelde. IZüjn laatste hongerkuur heeft hij on vrijwillig doorstaan, want uit gevonden brieven blijkt, dat ontbering en gebrek hem tot afijn wanhoopsdaad hebben ge bracht. EEN TER DOOD VEROORDEELING. Het Hof van assiesen van het departe ment nan de Seine - en - Oise heeft vonins gewezen in de geruchtmakende zaak van den moord op een chauffeur, dien men zich misschien zal herinneren. Een jongen van achttien jaar en ©een vrouw namen te Parijs een taxi, zeiden den chauffeur hen naar- een vrij ver gelegen plaats te brengen en toen zij in een eenzame streek waren gekomen, heb ben zij den chauffeur vermoord, met de bedoeling hem te berooven, Het hof heeft dien jongeman, voor wlen de gezworenen geen verzachtende om standigheden wilden laten géiden; tier dood en do vrouw, zijn medeplichtige, tot levenslangen dwangarbeid veroor deeld. BANDIETEN EN ZENDELINGEN IN CHINA. De Italiaansohe priester Migtnani, die den 14en October cloor communistische roevers gevankelijk was weggevoerd maar weer was vrijgelaten om voor zijn mede-gevangen genomen metgezellen los gelden .bijeen te brengen, heeft thans meegedeeld, dat do Chineesche zes pries ters en vijf geestelijke zusters, die ook waren gevangen genomen, zijn vrijge laten. Echter zijn de buitenlandsche vier priesters en vijf zusters onder gewapend geleide overgebracht naar Tangkiangsoe, de provincie Kiam Men vreest dat deze tocht door het bergachige gebied voor de oudere zusters zeer uitputtend zal wezen. EEN MIJNONGELUK. 13 dooden en 4 gewonden. Tengevolge van een ontploffing op een mijn in Oklahoma zijn 17 mijnwerkers bedolven. Toen men hen uitgegraven had, bleken dertien hunner reeds overleden. De vier overigen waren gewond. EEN VROUW VERMOORD. De houdster van een kleinen banket bakkerswinkel op den hoek van de Prenzlauor Allee te Berlijn, de 67-j. Anna Matschke, werd Zaterdagmorgen in haar kamer achter den winkel vermoord ge vonden; waarschijnlijk is deze moord Vrijdagnacht gepleegd. De politie heeft de zaak in handen. ONTPLOFFING IN EEN AMER1KAANSCHE MIJN. 45 mijnwerkers opgesloten. In de 40 mijl van Mc Alester (Oklaiho- ma) gelegen steenkoolmijn Haileyola is een ontploffing geschied, waardoor 45 mijnwerkers op 450 meter opgesloten werden. Het reddingswerk is begonnen; tot nu toe zijn 18 dooden en 4 gewonden geborgen. VERDUISTERING. Op bevel van de justitie to Neuenberg zijn 3 leden van de directie in den raaa van beheer van een fabriek te La Cbaux de Fonds gearresteerd, verdacht van wis- selvervalsohing tot een bedrag van 860 400.000 frs. EEN KOSTBAAR REUKOFFER. Te Sjanghai zijn verdoovende middelen tot een waarde van over de twee miilioen Mexicaansdie dolars, die onlangs door douanebeambten waren in beslag geno men aan boord van een Italiaansch oor logsschip, in het openbaar verbrand. TWEE VERPLEEGSTERS GEVANGEN. Een Amerikaansohe en een Bngedsohe verpleegster, die tot de binnenlandsche Chineesche zending behooren, zijn dicht bij Pao toe sjen, waarheen zij op een vlot onderweg waren, door roovers aangehou den, van kleeren en koffers beroofd en ten slotte gevankelijk meegevoerd. Het gemeentebestuur dient xlch In de eerste plaate achter de zaak te zetten. Volgens het voorloopig verslag der ge- meentebegrooting, wordt een post, uitge trokken ter verbetering -van den visch- afslag, aangehouden. Mag daaruit worden afgeleid, dat mis- Bchien ingrijpende veranderingen in het vischafslagbedrijf op til zijn? Dan zullen dat vermoedelijk veranderingen zijn, die het visscherijbedrijf in zijn geheel ten goede zullen komen. Daarover zouden we ons slechts kunnen verheugen, omdat, zooals we ook reeds in het nummer van Zaterdag schreven, zeer waarschijnlijk de visscherij in de naaste toekomst, als de Zuiderzee zal zijn afgedamd, een nog grooter oeconomische beteekenis voor on ze plaats zal krijge'n dan ze nu reeds heeft. Onlangs telden we b.v. een vijftigtal schuiten en kotters, die in de haven ge meerd lagen. Neemt men door elkaar een bemanning van drie koppen per schuit en rekent men het gemiddelde loon op 20 per week, dan zou mén komen op een jaar- lijksche verdienste van 150.000. Tel daarbij het bestaan van nevenbe- drijven, zooals de scheepswerven, victu alie-winkels, zeilmakerijen, olie- en kolen handel, dan valt het groote beiang op, hetwelk onze stad bij een zich uitbreiden de visscherij kan hebben, want ook de vischhandel met de aanverwante bedrijfs takken grondt zijn bestaan natuurlijk op de visscherij. Als we daarenboven nog rekening houden met de seizoenvisacherij der vletten dan werpt het vischbedrijf een flinke som in de gemeenschappelijke pot van het geheele oeconomische stadsleven. Hoe zal zich dat alles nu verder ontwik kelen? Zijn er plannen in wording om het ge heele afslagbedrijf te reorganiseeren in verband met hetgeen staat te wachten n a de Zuiderzeeafslulting? Zou het dan mis schien ook overweging verdienen het ge heele vischbedrijf te concentreeren en als middelpunt daarvoor te kiezen een afzon derlijke visschershaven, waaromheen zich de verwante bedrijven zouden kunnen groepeeren? Het zou dan kunnen worden in het klein, zooals IJmuiden dat in het groot heeft. Meen nu niet dadelijk, dat dat allemaal veel te grootscheepsch is. Er zou voor het plan belangstelling die nen gewekt te worden bij rijk en provin cie, zooals voor zooveel dingen, die de oeconomische belangen raken, de bijstand van genoemde lichamen wordt ingeroe pen. Nemen we een recent geval, dat met tal rijke andere zou zijn te vermeerderen: de verbreeding en verdieping van het Noord zeekanaal. Al kan dat waarschijnlijk ook een lands belang worden genoemd, in engeren zin is het een Amsterdamsoh belang. Maar daarvan zijn we nu wel overtuigd, dat een gemeentelijk belang vaak de belangen yan èen groote omgeving raakt. Overigens zou men zeggen, dat die tel kens grooter wordende kosten voor den toevoerweg der koopvaardij naar Amster dam konden worden voorkomen door te IJmuiden een groote koopvaardijhaven te stichten, van waaruit de aangevoerde goederen zouden kunnen worden gedis tribueerd. Het spoorwegbrugvraagstuk bij Hem- brug en Velsen zou van een heel andere beteekenis worden en het aanvaringspro- bleein op het Noordzeekanaal zou zijn op gelost. Maar misschien oordeelen we daarovèr te licht, omdat we weten, dat de financi- eele wereld enorme belangen heeft bij de thans bestaande outillage der havens te Amsterdam. Het was slechts om aan te duiden, dat financieele steun van rijk en provincie HL „Sohei toch uit, idioot. Je kunt die vent z'n stem anders uitstekend nabootsen, dat moet ik zeggen,' maar. Hij viel zichzelf plotseling in de rede. „Lieve deugd, daar komt iemand aanl G a gauw terug. Je wilt toch zeker niet in deze plunje gezien worden? Ga mee en trek de spullen uit!" Boven aan de trap zag hij een open deur en daar trok hij don verbaasden van Drummeien in. „Hier binnen, gauw wat!" riep hij en trok de deur achter den ander dicht. „Nu zul je me toch zeker wel eens wil len uitleggen waarom je zoo krankzinnig doet?" vroeg do Delftsche student veront waardigd. „Hou je stil, kerel, hii zal jo hooren. Als de kust vrij is, zullen we er als de weerlicht vandoor gaan, en...." Geschrokken hield hij op. Iemand aan de andere zijde van de kamer had den sleutel van de deur omgedraaid. Toen de krijgshaftige meneer van Op heusden zijn slachtoffer op den grond had zien liggen, had hij maar één verlangen en dat was, om zoo gauw mogelijk den huis af te leggen. Maar toen hij bij' de afstand tussohen het schuurtje en zijn deur kwam, bleef hij staan. En toen zijn hijgen on blazen, ©enigszins tot 'bedaren was gekomen, begon hij de situatie te overdenken. Hij was heel dankbaar dat hij ontsnapt was, maar de zaak 'had toch een 'bitteren nasmaak! Want op die blinde vlucht in de duisternis zou hij altijd met zeer gemengde gevoelens moeten blijven terugzien. Waar waren zijn waardigheid, zijn tegenwoordigheid van geest, zijn' moed gebleven? En onder andere omstan digheden had meneer van Opheusden zich den verwaaiden en lichtelijk verfrommel- bet mogelijk geweest, dat lxli er zoo ijlings vandoor was gegaarr zonder zijn aanran der in de schuur op te sluiten? Maar plot seling hief de oude heer het hoofd. op. Het was toch nog niet te laat om aan de zaak een dramatisch tintje te geven. Een van zijn aanvallers, of misschien nog wel I allebei, was wellicht nog in de buurt HU had zich op zijn eigen trap laten ontvoe ren en in een schuur laten opsluiten en kon dus een. gevoel van gerechtvaardigde schaamte niet van zich afzetten. Hij moest zich re'habillteerenl Zijn jachtgeweer hing in de bergkamor! Daarheen richtte hij zijn schreden en weldra kwam hij met dat vuurwapen en I zijn patroontasch in de hall terug. Hij keek naar boven en zag tot zijn groote verbazing dat twee mannen-gestal ten, waarvan een verkleed als Sinterklaas, een deur binnenglipten on deze achter zich dicht deden. Zacht sloop hii do trap op en deed de deur op slot; gelukkig dat de sleutel er aan den 'buitenkant in stak! Toen ging bij weer naar beneden en stapte trots als een paw den salon binnen. Daar zaten allen met smart op Sint Nico- laas te wachten en het binnenkomen van den verwaaiden een lichtelijk verfrommel den heer des huizes in hemdsmouwen, veroorzaakte geen geringe opschudding. Met het geweer onder den arm geklemd stond' hij hen allen toe te 'knikken, een lach van tevredenheid om zijn welgedaan gezicht. „Lieve help, vader, waar hebt u ge zeten?" riep Nora, die het eerst haar tegenwoordigheid van geest terugkreeg. „Ik ben op jacht naar inbrekers ge weest", antwoordde hij op fieren toon en hij leek wel tien centimeter te groeien! „Er waren er twee, ging hij voort, „een kwartier geleden kwam ik de trap af en toen sprongen ze op me af on wilden me chloroformeeren. Er voer een 'huivering door de toeschou wers, die een zeer and moerende uitwerking had op meneer van Opheusden's fantasie. En met groote levendigheid beschreef hij hoe hij met de indringers gevochten had om te verhinderen dat hem een prop onder den neus werd geduwd en hoe hij ten slotte half bewusteloos weggedragen werd naar de schuur en daar was ontsnapt, toen hij de verdooving van zich had afgeschud. „En waar zijn die kerels gebleven?" vroeg iemand uit het gezelschap. „Wel, als je het weten wil; ze zijn op het oogenblik hier in huis" Hij wachtte evon totdat de consternatie wat bedaard was hij constateerde met genoegen dat zijn verhaal den gewensch- ten indruk maakte. En daarop vervolgde hij: „Toen ik ontsnapte stonden ze nog bij de deur te loeren. Ze vluchtten het huis binnen; ik heb ze tot boven aan de trap nagezeten en ze zijn de kinderkamer in- geglipt, waarvan de deur toevallig open stond." Eenige van de oudere zoons van meneer van Opheusden waren onmiddellijk be reid hun vader naar boveri te vergezellen. Voorzichtig opende de oude heer de deur en beval' zijn aanranders op strengen toon om zich over te geven, (Maar er kwam geen antwoord en een onderzoek wees uit dat zich geen levende ziel meer in de kamer bevond. Hugo, die diep onder den indruk van de wending die de zaak genomen had, op zijn bed zat, had geluld gehoord in een van de kamers naast de zijne. In het eerst had hij er geen acht op geslagen, maar toen merkte hij, dat het de stemmen waren van Philip en Teddy. Een oogenblik aar zelde hij, toen stond hii op, draalde den sleutel van de aangrenzende kamer om en ging naar binnon. voor vele ©economische belangen wordt ingeroepen en verleend. Daarom zou er ook te werken zijn voor steun om te komen tot aanleg van een visschershaven te Den Helder. Daarbij denken we aan het Inrichten dier haven ter hoogte van Fort Oostoever. Misschien zou zelfs de mogelijkheid be staan de haven daar ter plaatse te maken. Dit is natuurlijk afhankelijk van de vraag of genoemd fort nog defensieve waarde heeft. Is dit niet bet geval, dan zou het gevoegelijk, evenals Vischmarkt, Oostbat- terij en Wierhoofd onttakeld kunnen wor den en deze ruimte, na uitgraving, ter be schikking kunnen komen voor de vis- schers. Waarschijnlijk zou oök het Kuitje daar toe voor een deel benut moeten worden om de haven voldoende groot te maken en daaromheen ruimte te krijgen voor bouw van vischrookerijen, garnalenpelle- rijen, puffabrieken, vischhandel, enz. en niet te vergeten voor een vischafslagge- bouw. Een belemmering tot toegang zouden zijn de beide sluizen, doch wanneer daar over kwamen een paar flinke bruggen en wanneer èn bruggen èn sluizen door mid del van electriciteit worden bediend, kan dat beletsel niet van zóó overwegende be teekenis zijn, ondanks het feit, dat het verkeer door de koopvaardijsluis in stij gende lijn zich beweegt. Juist electrische beweegkracht maakt het oponthoud geringer. Ophooging van het Kuitje zou geen overwegende moeilijkheid met zich bren gen omdat een breede strook gronds daar met elk ebgetij droog komt te liggen. Een prachtige outillage voor het visscherijbë- drijf, dat het best op een terrein buiten de eigenlijke stadskom kan worden gecon centreerd, zou dan kunnen ontstaan. Dat het terrein iets verder zou liggen dan de tegenwoordige vischafslag kan, met het tegenwoordige autovervoer, niet van zoo'n overwegend bezwaar zijn. Nu de vischdistributie ook straks waarschijn lijk zal worden gebaseerd op het vervoer per vliegtuig, zou het Kuitje (opgehoogd) bovendien voldoende ruimte bieden voor inrichting van een bedrijfsvliegterrein. Waarom nu gepleit voor verplaatsing van het vischafslagbedrijf e.a.? Hebben de visschers geen gelegenheid daar te meeren? Jawel, marine werkt voldoende mee een goede ligplaats te verzekeren, maar er ia n u reeds gebrek aan ruimte. En er dient verder te worden geschouwd, want dat ?de visschersvloot zich zal uitbreiden, na ^afsluiting der Zuiderzee, staat haast wel onomstootelijk vast. Bovendien bestaat de mogelijkheid, dat er eenige meerdere beweging komt van de koopvaardij, zooals ook de Inspecteur van het Zeevaartkundig onderwijs bij de ope ning der nieuwe Zeevaartschool als zijn verwachting uitsprak. En dan zou het kunnen zijn, dat er èn voor marine, èn koopvaardij, èn visschers vloot niet voldoende ruimte zou zijn. Daarom is het noodig te streven naar een afdoende oplossing en wordt nu reeds gepleit voor het tot stand komen van een visschershaven en, zooals geschreven, meenen we dat Oostoever en het Kuitje daartoe de meest geschikte plaatsen zijn. Zooals onze haven is een rijkshaven, zoo zou het ook het verkieslijkste zijn, dat de visschershaven werd een rijkshaven. Wel spraken we in het begin van hulp in te roepen bij rijk en provincie, maar het spreekt vanzelf, dat een rijkshaven het meest gewenscht is. Niet slechts dat de kosten dan uitslui tend worden gedragen door het rijk, maar het beheer van visschershaven,buiten haven en binnenhaven blijft dan in één .Luister eens, Philip", zei hij flink, „we zitten er leelijk in, Teddy en ik, en we zijn aan jou genade overgeleverd". „Wat ia er aan de hand?" vroeg de Delf tenaar vol belangstelling. „Iets is er niet in den 'haak, dat heb ik allang ge merkt. Maar mijn kop eraf als lk snap wat Van Laren bedoelt!" „Ga mee naar mijn kamer, die ligt ver der van de trap dat is veiliger. Dan zal Ik je alles uitleggen. Jij moet maar zeggen wat er verder gebeuren moet". Ze zorgden ervoor den sleutel van de kamer die ze verlieten, weer om te draaien en glfigen naar Hugo's kamer. Daar volg de de explicatie. „En zeg jij' nu maar wat we moeten doen, Van Drummelen", eindigde Hugo. „De oude heer zal ons nooit vergeven, dat we hem op die manier te pakken hebben gehad". Het vernuftige brein van den veelge- sniaden technische student bracht uit komst en het resultaat van zijn advies was, dat ze de uitrustingsstukken van den bissdhoppelijken 'kindervriend uit het raam lieten vallen en na zich op deze ma nier van alle bezwarend bewijsmateriaal te hebben ontdaan, voegde het drietal zich met effen gezichten bij het gezelschap dat boven aan de trap stond en dat te opge wonden was door de verrassende ontdek king van de leege kamer, om zijn verster king met drie op inbrekersjacht beluste leden op te merken. „Ze lammeni niet ver zijn", meende de heer des huizes, „laten we eerst buiten maar eens zoeken. Komen jullie allemaal meel" Maar na een half uur waren ze er van overtuigd dat geen van de boosdoeners zich meer in' de omgeving van „de Ber ken" bevond. En meneer Van Opheusden zelf vond in den tuin de kleedingstukken van Sinterklaas, die hij vol triomf aan de .anderen toonde, als bevestiging van zijn 'verhaal. „Toch snap ik niet hoe ze uit die kamer gekomen zijn", verklaarde hij hoofd schuddend. „Ik ben overtuigd, meneer Van Op heusden," zette Fhiiip uiteen, „dat ze met z'n drieën waren. De derde is natuurlijk naar boven geslopen om zijn makkers uit de kamer te helpen^ terwijl u naar bene den was gegaan". „Ik geloof, dat je het bij het rechte eind hebt", stemde de oude heer toe. „Toen ik met ze aan het vechten was, meende ik ook al, dat er drie waren, als het er ten minste niet nog méér zijn geweest." Het oorlogszuchtige gezelschap keerde naar den salon terug en nadat ze de dames gerust gesteld hadden, kon de langverbeide St. Nicolaasviering een aanvang nemem „Blijven jullie even bij me, terwijl ik me verkleed", had Philip, die nu tenslotte toch voor St. Nicolaas zou spelen, tegen Teddy en Hugo gezegd. Toen ze met hun drieën op Phillp's ka mer waren, zei deze laatste opgewekt: „Wat zeggen jullie van dat schitterende verhaal, dat de oude heer heeft opgedlscht? Laten we ze maar in den waan laten, dat hij voor held gespeeld heeft, want hij ls zoo verrukt van zijn avontuur, dat 'hij het ons nooit zou vergeven als we de waar heid aan het licht brachten. Hij zou woest zijn! En ik wil hem graag in een goeie bui hebben, want zie je, ik heb Nora vanmor gen gevraagd en ze heeft me aangenomen en de oude heer moet in het geëigende humeur zijn als ik ziin toestemming vraag. En aan jullie heb ik het te danken, dat hij op het oogenblik zoo buitengewoon, in zijn nopjes is. Jullie hebt me schitte rend geholpen en ik ben jullie er erg dankbaar voor." De twee anderen keken elkaar veelbe- teekenend aam Dót hadden ze nu juist niet bedoeld! BINDB.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9