Radiografisch Weerbericht. Ingezonden. GEDENK DEN GEVANGENEN! Geachte stadgenootenl Al degenen die een boek of tijdschrift hebben gegeven voor de gevangenen moest ik namens „Tante Wilhelmina" har telijk bedanken. Haar correspondentie-adres is: Berken- laan 89, Zeist. A. GOIJHR, oud-redasseeringssergeant Leger des Heils. Oaliforniestraat 69. Mijnheer de Redacteur, Zou u zoogoed willen zijn om onder staand berichtje te willen plaatsen. Bij voorbaat mijn hartelijken dank. Degene die zoo flink is, om altijd te genereeren (omtrek Van Galenstraat Emmastraat) wil die ook zoo flink zijn om zich bekend te maken. Wil men ons bestrijden, goed, maar niet op zoo'n gemeene manier. Wij doen dat ook niet. Ben V.A.R.A.-lid. Den Helder, 9 Dec. 1980. Marlneberlchten. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd opname van het vol gende, bij voorbaat onzen dank. In antwoord op het Ingezonden stukje van de speeltuinvereniging „Helder", ald. „Vischmarkt", deelt het bestuur der Voetbalvereniging „Vischmarkt" mede, dat van onderafdeeling zijn geen sprake is en spreekt dan ook alle geruchten daar omtrent tegen. Wij zijn bovengenoemde Speeltuinverenging dankbaar voor de medewerking aan ons betoond en hopen in de toekomst op hen te mogen rekenen. Het bestuur V.V. „Vischmarkt". BEVEL HR. MS. „WITTE DE WITH", Met ingang van 5 Februari as. is de kapitein-luitenant teer zee E. A. Vrede eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. torpedobootjager „Witte de With" en is dat bevel opgedragen aan den luitenant ter zee le klasse J. W. A. A. Heydt, thans marine-adjudant van den minister van Defensie. HR. MS. „WITTE DE WITH". Hr. Ms. torpedoboot Witte de With zal onder bevel van luit. ter zee le kl. J. W. A. A. Heydt, 12 Januari naar Oost-Indië vertrekken. Het volgende reisplan geldt voor deze deze reis: Vertrek van Willemsoord 12 Jan. a.&, aankomst te Lissalbon 16 Jan. vertrek van Lissabon 20 Jan.; aankomst te Tunis 24 Jan.; vertrek van Tunis 28 Jan.; aan komst te Napels 29 Jan.; vertrek: van Na pels 3 Febr.; aankomst te Port Said 6 Febr.; vertrek van Port Sald 7 Feibr.; oJieladen te Suez 9 Febr.; aankomst te Aden 12 Febr.; vertrek van Aden 17 W.< Febr.; aankomst te Colombo 28 Febr.; vertrek van Colombo 2 Maart; aankomst te Sabang 6 Maart. VVqöi'SCAUW^O^I Wybert-tabletten zijn alleen echt in de hygië nisch verpakte en ge sloten blauwe doozeo 4 25, 45 en 65 et*. Weiger namaak I Stoomvaartberichten. H. M. Burgers van id. naar W.schip W.o., id. A. van klaveren van id. naar van Speijk. 28 Dec. sergt-schrijver M. Muller v. W.schip W.oord naar Vlissingen. 28 Dec. maj.-konst. H. J. D. Bootsma van W.s. W.o. naar Mar.kaz. A'dam. 3 Jan. aergt.-kok C. Jansen van Wachtschip W.o. naar 0.zeed.kaz. 3 Jan. maj.-macht. K. Stroua van Schorpioen naar van Speijk. 12 Jan. sergt.-vlgtm. H. Moses van de Koolj naar Fokkerfabriek A'dam. 25 Jan. maj.-telegrafist G. Ploeg van W.s. W.o. naar W.schip Vliss. 26 Jan. maj.-macht J. van Loo van van Speijk naar CXzeed.kaz. 29 Jan. sergt.-geschutm. J. J. Wlllemsen van W.s. W.o. naar geschutmakerij op de Rijkswerf TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN ..Revue der Sporten", 8 Dec. Inhoud: Hockey. De Australische dames in het Stadion, door M. J. Adriani Engels. De Pers op bezoek bij de T. C. door A. E. Politip-aqent of spil? Waarom mocht Anderiesetn Jr. wel kijken, ma armlet spel en? door C. J. Groothoff. Onder de Loupe. Athletlek- commentaren: Herstel van het Internationaal con tact. Een goede dag voor N.O.A.D., door C. J. Groothoff. Voetbal: Hoe de Arsenal Chelsea sloeg door C. J. Groothoff. Revue-schichten: Sterren van het sportveld, Mr. E, G. van Biaselinck, E.D.O. rekende vast op een nederlaag, maar won toch met 32 van R.C.H., door M. J. Adriani Engels. -- Mijmeringen van een aport-veteraan: Open briefje aan meneer Dorenbos, Onze Sportclubs; H.B.S, Overzicht van het korfbal- spel. Verschillende artikelen zijn geïllustreerd. „Sport in Beeld", 9 December. Op de voorplaat Gymma»tlkverbond te Utrecht won. Op die tltel- Gymnastiekverband te Utrecht won. Op de titel plaat een kiek van de beker-ultrciklng van den Kon, Ned. Jachtvereenlglng te Amersfoort. Een aantal mooie hondenkieken, een van de boksclub ,,de Amateur-bokser" tc Amsterdam, diverse op namen van voetbalwedstrijden, mooie opnamen van de wedstrijden te Utrecht, heeren-modesport, als mede damesmodesport, Australische hockey-spccl- sters, wederom vele filmkieken en afbeeldingen van autos, moppen, enz, Van den tekst noemen wij een beschouwing over de kansen, welke Primo Carncro nog open staan, de gewone rubrieken, het korte verhaal, het feuilleton, enz. Verschenen is het eerste nummer van „De Mo- biHsatie-Invallde-Dlenstplichtlge Militair", orgaan van -den. Noderlandschcn knmR van mobilisatie- invaliden, dienstpl. militairen en nabestaanden, onder redactie van Otto Walsemann. Het Bureau van dit blaadje (als vlugschriftje gedrukt) is Goedcstraat 11aan den rijksstraatweg, te Utrecht. Het is erkend door een groot aantal vooraanstaan de personen, waaronder wij de namen vinden van A. P. Staalman, voorzitter, Driebergen, A. M. de Jong, letterkundige tevNleuw-Borgvliet. Ontvangen: F.N. Sports, het prachtige, royaal uitgevoerde Belgische sporttijdschrift (in het Fransch uitgegcvenl, dat verschijnt te Herstal bij Luik, van October-November. Actueel Wereldnieuws en „Sp. i. B.", van 8 November. „Van misdaad en gevangenis" verhaal van de Indische gevangenistoestanden, speciaal te Tjiplnang, met interessante photo's. Allerlei In disch en algemeen nieuws, een reproductie van een mooie t-ts van D. Homburg „Bocglneesche vaar tuigen op de reede van Java", en de gewone ru brieken. Alles rijk geïllustreerd. Verschenen bij W. de Haan, Utrecht: De nummers 47, 48 en 49 van „Kienko-boe". De held Kie-ke-boe komt na veel omzwervingen bij de Eskimo's te lamd, maar als daar de lange winternacht begimt krijgt hij heimwee en met hulp v.an een sledlenond, komt hij in Sinterklaas' vliegmachine terecht en vliegt meer nwar warmer streken. Het spannende verhaal van wie 't laats-ti lacht, lacht het best, vindt een slot, terwijl er nog -meer verhalen, versjes en .aaT-dige knutselwerkjes zijn en een leuke wedstrijd- om prijzen. Bij idenzelf-die verscheen het December-num- mer van- „Zonneschijn", -dat natuurlijk groo- temdeeJs imet Sinterklaas- -en Kerstvertellingen gevuld is. Geestig is- „Een Kereltje" met Pit" door M. C. van Oven van Doorn. „Noorm-annenstomv" door C. Ferdinand vindt in dit nwiwher het slot. Tante Ali uit Die Boland schrijft weer een brief. P. J. Fer- dinant schreef een fijn Kerstliedje met muziek, terwijl Jan Wagenaar weer spannende avon turen vertelt van „De Zwerver". Verschenen bij N.V. Auto-Revue: No. 1: van „Auto-Revue en de Dame aan het Stuur", oruder leiding van Henri van Wermeskerken. Behalve een boeiend vervolg van „Het Man nen-eiland" vinden we nog and-ere schetsen, waarvan we noemen willen: „De grijze Spij ker" door Mr. Joh. Ernstman; „Hoe heer Pieterman voor Sint Nicolaas speelde" door j. C. Kegge; „De Kruistocht" door Job Sand en „De Glimlach van den Verkeersagent" dOor R. Brown, benevens het geestige gedicht van Wouter Loeb: „Voetangels-verkeers-verdriet". HR MS. „HEEMSKERCK". Hr. Ms. pantserschip Heemskerck dat thans nog op oefeningsrede Is, zal een tweede winterreis doen naar de Middel- landsohe Zee, eveneens met oefenings doeleinden. Voor deze reis ls het volgende reisplan vastgesteld: Vertrek van Den Helder 12 Januari a.s.; aankomst te Malaga 20 Januari; ver trek van Malaga 26 Jan.; ankomst te Pa- leimo 4 Febr.; vertrek van Palermo 10 Febr.; aankomst te Nizza 17 Febr.; ver trek van Malaga 26 Jan.; aankomst te Pa- Cadix 28 Febr.; vertrek van Cadlx 6 Maart; aankomst te Den Helder 12 Maart Luit. ter zee ie kl. J. J. A. van Staveren, wien, vergund is uit Oost-ndië te repatrlee- ren, zal 17 dezer aan boord' van het m.s. Ba- loermn van Tandjomg-Priok vertrekkea Bij beschikking van den minister van de fensie is de «ff.-vliecer 3e kl. L. A. H. Rom- beek, dienende bij het vliegkamp de Kooy, 13 dezer ter beschikking gesteld. De benoemde vlootvoogd in Nederlandsch-Indlë, schout-bij-nacht J. F. Osten, zal zich den 26sten dezer te Genua aan boord van de Johan de With inschepen naar Oost-Indië ter aanvaarding van zijn functie. Verlof verleend- maar Ned. terug te koeren aan den kap.-lult. ter zee J. S. C. Ollvler, aan de lult. ter zee le kl. J. van Leeuwen, P. Kranenburg, aan de id. 2e kl. J. E. ten Klooster, H. F. Bach Kol- ling, H. A. N. A. van Adrlchem Bogucrt, aan den off. vlieger 2e kl. E. A. Brunner, aan den off. le kl, van den M.S.D. H. Lollcknmp, aan den idem 2e kl. C. A. Vos. Geplaatst bil het Dep. van Mar. de kap.-lult. ter zee W. J. D. Postumus, aan boord van de „Flores", de idem P. Eikenboom. Ont heven van het bev, over de marine-kazerne aan den Oedjoeng de kHp. der mariniers L. Spiegel- herg. Overgepl. van de „Flores" naar de Marine kazerne Oedjoeng de kap. lult. ter zee J. E. Meyer R-arvneft. De off.-vlieger 3e kl. L. A. H. Rombcek wordt 13 Dec. gesteld ter beschikking en vertrekt den 30n December naar O.I. per a.s. Kon. der Neder landen. 8 Dec. lult. t. z. le kl. Mar.-Rea. J. M. Moer dijk van Vulcanus naar v. Speijk, luit. ter zee 2e kl. J. J. Hogendoorn id. naar W.s. W.o.; 19 Dec. id. le kl. E. E. B. Lacomblé van Nautilus naar v. Speijk, id. 2e kl. A. C. v. Vcrsendaal van id. naar W.s. W.o„ off. M.S.D. 2e kl. W. F. H. Riecker van id. naar v. Spcilk, off. v. gez. 2e kl. J. A. Leegsma van id. naar W.s. W.o. Belast: met de functie van intendant der zee macht te Soerabaja, de officier van administratie le kl. A. J. Teljer. Vergund: om naar Nederland terua te keeren aan de luitenants ter zee le kl. W. Harmsen en A. M. Hekking: den hoofdofficier van administra tie 2c kl. H. Riem; den kapitein ter zee D. Vreede; den kapt. lult. ter zee K. v. Aller: den off. v. gezondheid le kl. J. A. v. Huizen. Geplaatst: aan boord Hr. Ms. Tydeman, de lult. ter zee le kl. H. Th. Hoffmann, verwacht uit Nederland; aan boord Hr. Ms. De Zeven Provinciën, de off. v. gezondheid le kl. F. J. A. Baden, de luitenants ter zee 3e kl. D. B. v. Heu- ven en E. Dankmeijer, allen verwacht uit Neder land; aan boord Hr. Ms. De Zeven Provinciën, de lult .ter zee 3e kl. A. H. J. v. d .Schatte Ollvler, verwacht uit Nederland. Overgeplaatst van Hr. Ms. De Zeven Provin ciën, naar Hr. Ms. W. Snclllus, de off. v. gez. Ie kl. W. F. K. Koolman; van Hr. Ms. W. Snelllus naar de marine-kazerne Oedjoeng, de off. v. gez. 2e kl. P. C. Broekhoff; van de marine kazerne Oedjoeng naar de kweekschool voor inl. schepelingen, de off. v. gez. 2e kl. dr. R. Frans- sen; van Hr. Ms. Tydeman naar Hr. Ms. Kra- katau, de off .v. gez. 2e kl. H. B. N. Kreel; van Hr. Ms. Piet Hein naar Hr. Ms. Tydeman. de off. v. gez. 2e kl. H. C. Bos; van de marine kazerne Oedjoeng naar Hr. Ms. Piet Hein, de off. v. gez. 2e kl. W. H. H. Krul; van het marine vliegkamp naar de marine-kazerne Goebeng, de off. van den M.S.D. 2e kl. F. H. Kohier; van het station voor onderzeebooten naar Hr. Ms. Suma- tra, de luit. ter zee 2e kl. H. C. Besangon;' van de marinekazerne Oedjong naar het departement der marine, de hoofdoff. van administratie 2e kl. T. Meijer; van het marinevliegkamp Moro Kremban- gan naar de marinekazerne Oedjoeng, de officier van administratie le kl. A. J. Teljer; van het sta tion voor onderzeebooten naar het marine-vlieg kamp Moro Krembangan, de officier van adm. 2e kl. L. P. van Boven. Onderstaande onderofficieren worden den 27en Januari a.s. per s.s. J. P. Coen naar O.-I. uitge zonden: Majoor-vlgt.m. D. Piket, maj.-schrijver, A. van der Lugt, maj.-macht. W. C. Karssen, sergt.-konst. R. H. Stijger, id. H. F. Arnoldus, sergt.-bott. C. Senten, sergt.-macht J. Leijgraaff, sergt.-telgr. N. Noorlander, sergt.-torpdom. J. H. Schenke, sergt.- vlgt.m. E. G. Duin, sergt.-monteur, R. Koldijk, id. J. W. Knijff, id. A. Boom. 13 Dec. sergt.-torp.m. H. K. M. Westra van O-zeedJcaz. naar Schorpioen. 19 Dec. opp.-schipper F. A. Heuser van Nau tilus naar W.schip W.oord. bootsman C. M. Straat van id. naar van Speijk, sergt.-kok N. W. Bunidck van id. naar W.schip W.o., maj.-macht. C. Blok van id. n. Wjchip Vliss., sergt.-macht. BEHOUDENS ONVOORZIENE OM STANDIGHEDEN ia aan orndervoligende -per sonen vergunning verleend' naar Nederland1 terug te keerew: Per s.s. Prins der Nederlanden, 7 Jan. v. Pjiok: Schout-biJ-Nacht C. C. Kaijser. Per s.s. Tjerimal, 31 Dec. van Priok: Kapt.- lult. ter u K. van Aller. Per ss.. Koningin der Nederlanden, 12 Nov. van Prlok: korp.-vliegtm. J. G. Bekkers. Per s.s. Indrapoera, 19 Nov. van Prlok: sergt. der mar. J. C. Maas, korp.-telegraflst P. J. J. Rosendahl. Van onderstaande schepelingen ls de aanwijzing om naar Nederland terug te keeren ingetrokken: Korp.-macht. P. Huig, per s.s. Kon. der Ned. 12 Nov. van Priok, id. W. Bothof, id. Bevordering: Met 1 December 1930: sergt.-ziekenvcrpleger P. Smaardijk tot maj.-ziekenverpleger, korp.-zieken- verpleger K. Kwak tot sergt.-zlekcnverpleger, korp. der mariniers S. Mulder tot sergt. der mars., id. J. Wolf tot ld., id. M. A. Venlx tot id., id. C. A. Clement tot id, ld. P. M. van der Walle tot ld. Met i Dec. 1930: maj.-ziekenverpleger F. A. L. Braad tot opper- ziekenverpleger. sergt.-ziekenverpleger D. Jongc- pler tot maj.-ziekenverpleger, korp.-ziekcnverpleger P. Wakker tot sergt.-ziekenverpleger. Met 5 Dec. 1930: Majoor-konstabel J. A. Schljff tot opper-konst. Met 22 Dec. 1930: Majoor-telegrafist P. Roosens^hoon tot opper- telegrafist, sergt.-telegrafist J. Reppcl tot majpor- tclegraflst, korp.-telegrafist H. F. H. Kaptein tot scrgr.-ti'k-gisiist. Aan de korporaals-kok P. Brant, J. A. van Tol, W. B. Roman, J. van Baaien, W. P. Brouwer, F. van Deursc, F. van der Linde cn L. I. M. Schu- macher is het diploma huishoudschool toegekend. Met ontslag uit den Zeedienst: 13 Dec. stoker le kl. L. Vcrheijen. 8 Dcc. lichtmatroos I. Munster. Toegekend» medailles,: Groote gouden medaille. Mll. werkman H. B. Kasteel. Kleine gouden medaille. Maj.-tel. G. A. Rietveld, opper-zlekenverpl. J. Herweijer. Zilveren medaille. Maj.-macht. D. Smlds, maj.-monteur T. J. G. v. Dansik, maj.-torprn. J. W. Minkcls en H. Schin kels, sergt.-maj. der mars. D. Obbcs, onder-kapel meester P. Kreijger, sergt.-konstabel M. Drechsler en W. H. Fritz, Bootsman L. C. Vcrmeijden, van der Kaalj cn D. Bakker, sergt.-schrljvcr C. G. Hartendorp, kwartlerm. E. Bos, korp.-konst. G. S. Relmer, marinier le kl. G. Vos, matr. le kl. S. Dangerraan, mil. werkman H. Meijer. Bronzen medaille. Maj.-vlgtm. D. Schraa. sergt.-macht. T. M. de Jong Boers, H. C. van Oene, sergt.-monteur M. A. Aardewljn, J. Klaassens, J. Leeuwering, M. L. P. Zwaard, Sergt.-tel. N. Noorlander, id. A. den Bakker, sergt.-vlgtm. J. B. L. Lokman, J. Hout- zaget D. Jacobs, J. Berkhout, sergt. d. mars. C. J. de Vos, bootsman K. van Pelt, G. A. v. den Braak. sergt.-z.verpl. A. W. Vrcdcnbregt, korp.- macht. C. K. A. van Breda, J. J. Laramertje, W. macht. C. K. A. van Breda, J. J. Lammerts, W. J. ten Voorde, M. C. Wlrtz en J. C. Hoogstraten, korp.-vlgtra. P. N. v. d. Hoeve, korp.-tel. H. Vcr- hage, korp.-konst. J. G.C. Rammcrs, J. J. Magnée, kwartierm. J. Wiskerke, korp .-schrijver F. M. v. d. Grijn, C. J. Pinxteren, W. de Valk, korp.-kok L. Lacrolx, S. J. de Vries, L. J. M. Schumacher, korp.-hofra. R. A. de Vries, A. A. Steer, matr. le kl. N. Holthuijzen, mar. le kl. K. v. d. Horst, H. Hoetmcr, A. Molenbroek, M. J. Malgo, A. Ka- relse, M. H. Takkenberg, L. H. Fransen, F. M. van Eijnsbergen, C. Rob en A. Visscher. Legerberichten. De korporaals G. Bakker en J. N. Wessemius van de le Compagnie Politie-troepen zijn met in gang van 12 Dec. a.s. overgeplaatst bij de le Compagnie Politie-troepen en ingedeeld bij de groep Den Helder. Bij. K. B. is aan den kapitein L. A. Hansma, van het 9e regiment infanterie eervol ontslag uit den dienst verleend. Bij K.B. is aan den kapitein H. van Weerden Poelman, vlieger bij de luchtvaartafdeellng, ver gunning verleend tot het aannemen en dragen van de ordeteekenen van ridder der Orde van de Ita- liaansche Kroon. De reserve 2e luit. S. Bolmeijer, J. Brandt, P. A. Hoogcarspel en M. Sarphtie van het 21e reg. infanterie zijn bij K.B. benoemd tot res.-le-luit. Gedurende het jaar 1931 ls het weghalen van het gebruikte ligstroo, afkomstig van de te Den Helder in garnizoen zijnde korpsen van de Land macht, verpacht aan den heer L. S. Beek, alhier. Stoomvaart My. Nederland. Koningin d. Nederlanden, t., pass. 8 Dec. Glbralt. Riouw, 9 Dec. v. Amsterdam. Salabangka, t., pass. 7 Dec. Gibraltar. Sembllan, t., pass. 8 Dec. Perim. Soemba 9 Dec. te Amsterdam. Taiisse, 9 Dec. v. Amsterdam. J. P. Coen 10 Dec. naar Amsterdam. Johan van Oldenbarnevelt, u. pass. 9 Dec. Gibr. Poelau Tellau, u., pass. 9 Dec. Perim. Kon. N*d. Stoomboot Maatschappij Almelo, u., 7 Dec. te Valparaiso. Amsterdam, t., 8 Dec. n. Molendo. Ares 9 Dec. naar Amsterdam. Brielle 9 Dec. te Delfzijl. Baarn, t., 7 Dec.. naar Cura^ao. Brion 9 Dec. te Amsterdam. Calypso, u., 8 Dec. n. P. Cabello. Colombia, u., 10 Dec. te Barbados. Commewyne, t., 11 Dec. te Amsterdam verwacht. Doros 9 Dec. naar Alicante. Ilos 10 Dec. te Amsterdam. Iris 9 Dec. te Stettin. Juno 3 Dec. naar Kingston. Nero 9 Dec. naar Amsterdam. Oberon 10 Dec. te Amsterdam. Orion 8 Dec. naar Cap Haïtlën. Odysseus, 8 Dec. te Danzig. Proteus 9 Dec. te Amsterdam. Stella, 8 Dec. v. Rotterdam. Theseus, 8 Dec. v. Goyon. Hercules, 9 Dec. v. Lissabon. Minervj. 8 Dec. v. Lissabon. Orestes, 9 Dec. v. Varna. Perseus, 9 Dec. te Kopenhagen. Trajanus, 9 Dec. te Amsterdam. Pollux 9 Dec. te Calamata. Triton 10 Dec. te Amsterdam. Venus 9 Dec. n. Messina. Barnevcld 10 Dec. naar Buenaventura. Berenlce 10 Dec. naar Barcelona. Cllo 10 Dec. te Amsterdam. Eos 10 Dec. te Venetië. Ganymedes 10 Dec. naar Hamburg. Pluto 10 Dec. naar Kopenhagen. Tellus 10 Dec. naar Amsterdam. Vesta pass. 10 Dec. Flnlsterre. Vulcanus 10 Dec. cee Cephalonis. Kon. Holl. Lloyd. Drechterland. u., pass. 9 Dec. Flnlsterre. Flandria 10 Dec. naar Z.-Amerika. Gelria, t., 12 Dec. te IJmulden verwacht. Oranla. u., 9 Dec. van Santos. Kon. Paketvaartmaatschappij. N. Holland, 7 Dec. te Melbourne. HollandAfrika Lijn. Grljpskerk, t., 9 Dec. te Suez. Nleuwkcrk, u., pass. 9 Dec. Dungeness. Heemskerk, u., 7 Dec. te Tanga. Mellskcrk, u„ 8 Dec. te Mombassa. Breda, t., pass. 8 Dcc. Dakar, Jagersfontein, 8 Dec. te Hamburg. Bandoeng, t., 9 Dec. te Port. Ellsabeth. Kllpfontein 10 Dec. te Amsterdam. Nias, t., 9 Dec. te Antwerpen. Nijkerk. t., 8 Dec. n. Port. Amelia. Rijperkerk, u.. 6 Dec. te P. Natal. Holland—Wesf-Afrika Lijn. Amstelkerk, t., 7 Dec. v. Conakry. Helder, t„ 8 Dec. v. Kotonow. Saturnus, 9 Dec. v. Rotterdam. Holland—Amerika Lijn. DHmsterdijk, 8 Dcc. tc Llverpool. Delftdljk, 6 Dec. te San Frnnclsco. Dlntcldljk, pass. 9 Dcc. Dover. Edam 9 Dec. van Havana. Eemdijk, 8 Dcc. te Portland (O.). Blldcrdljk 10 Dcc, naar Phlladelphla. Grootendljk 10 Dec. naar New-Orlcans. Nieuw-Ainsterdnm 10 Dcc, 12 u. 's midd. 628 m. van Plymouth. Volcndam 9 Dec. naar Rotterdam. Lochmonnr, 7 Dcc. te Panama. Lochkatrine, 9 Dec. tc Londen. Moerdijk, 9 Dec. te Antwerpen. Veendum, 9 Dec. te Ncw-York. Holland—Australië Lijn. Aagtekerk 10 Dec. te Hamburg. Ameland 10 Dec. naar Hamburg. Arendskerk, u„ 9 Dec. te Melbourne. Holland Brltsch-Indil' Lijn Bovenkerk, u., 8 Dcc. van Colombo. Streefkerk, 9 Dec. te Antwerpen. Koudekerk, t., pass. 10 Dec. Perim. Texel, t„ pass. 10 Dec. Ouuessant. HollandO.-A/ië Lijn. Oldekerk. u„ 9 Dec. v. Port. Sald. Zosma, t., 9 Dec. v. Genua. Oostkerk, t., 7 12 van Port Swettenham. Riouw 10 Dec. -te Hamburg. Rondo, u., 7 Dec. te Manilla. JavaNew-York Lijn. Boschdijk 9 Dec. naar Java. JavaBengalen Lijn. Bali, 7 Dec. v. Padang. JavaChinaJapan Lijn. Tjibodas, 6 Dec. v. Hong-kong. Tjimanoek, 6 Dcc. v. Chinwangtao. Tjikarang 8 Dec. naar Manilla. Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera, t., pass. 10 Dec. Kaap del Arml. Kota Boroe 8 Dec. te Soerabaya. Kota Pinang, t., 10 Dec. van Singapore. Tjirimal, u., 9 Dec. te Sabory. Buitenzorg, t., 10 Dcc. van Bclawan. Kota Agoeng 10 Dec. te Batavia. Madloen. t., 10 Dec. van Gibraltar. Patria 10 Dec. naar Batavia. Slamat, u., pass. 10 Dcc. Suez. Palembang, u„ pass. 8 Dcc. Ouessant. RotterdamZuld-Arperika Lijn. Alcyonc, u., pass. 8 Dec. Ouessant. Algorab, t., 8 Dec. v. Victoria. Aludra, t., pass. 8 Dec. Palma. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Adrastus, 9 Dec. te Amsterdam. Aneas, 8 Dec. van Tientsin. Anchises, 7 Dec. te Singapore. Agamemnon 9 Dec. van Kobe. Diomed 9 Dec. van Hong-kong. Maron, 6 Dec. v. Batavia. Myrmidon, pass. 9 Dec. Gibraltar. Peleus, 8 Dec. te Pt. Said. Mentor S Dec. te Kobe. Peisander pass. 10 Dec. Prawlepoint naar A'dam. Polyphemus pass. 9 Det. Perim, Emzetco Lijn. Jonge Anthony, 8 Dec. v. Algiers. Jonge Elisabeth pass. 9 Dec. Gibraltar. Jonge Johanna 10 Dec. te Rotterdam. IETS BIJZONDERS VOOR ONZE ABONNE'S Tegen den Zaterdag ol Zondag wilt U méér lectuur. U wenscht een leuke no velle te lezen, U te verdiepen in de weder waardigheden der hoofdpersonen uiteen boeiend verhaal, U wilt foto's zien, plaatjes kijken, enz, Dan moet U zich abonneeren op een illustratie, mits de abonnementsprijs niet te hoog is, want in dezen tijd van malaise moet op de kleintjes worden gelet. Daarom geven wij onze lezers het advies abonneert U op ons Geïllustreerd Zondags blad, hetwelk wij verkrijgbaar stellen voor den zeer geringen prijs van f 0.60 per 8 maanden, franco per post f 0.70. Onze abonnó's, die de courant n i e4 per post ontvangen, krijgen deze week een gratis proefnummer. Postabonne's kunnen op aanvrage een gratis proef nummer ontvangen. Men kan zich er dus zelf van overtuigen, dat onze illustratie goed en spotgoedkoop is. GRATIS ALLE DECEMBERNUMMERS Zij, die zich met ingang van 1 Januari a.s. abonneeren, ontvangen alle December nummers gratis, waarin voorkomt het nieuwe, zéér boeiende vervolgverhaal: „De Indringster". Profiteert van deze gelegenheid en zendt onderstaand bestelbiljet omguand aan de Administratie van de Heldersche Courant. Verzoeke mij te noteeren als abonné op het Geïllustreerd Zondagsblad tegen den abonnementsprijs van 1 0.60 ?er 8 maanden f 0.70 per 8 maanden ranco per post, en wil mij alle Deoem bernummers gratis doen toekomen. NAAM: ADRES:. Laatste berichten. Naar waarnemingen verricht in den (morgen van 11 Deceimber. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteriologische Instituut te de Bilt. Hoogste stand 776.5 te Vardö. Laagste stand' 734.4 te Vestmanör. Verwachting: Matige, tijdelijk wellicht stormachtige Een -geheim gelijkt op een gait in een i Z. tot W. wind, betrokken of zwaar be kleed, hoe (meer men zich de moeite geeft I wolkt, met regenbuien, later mogelijk met cxm het te verbergen, des te meer ver- j tijdelijke opklaringen des nachts veel, toont het yich. overdag iets zachter. JUBILEUM H. WILLEMSE. Gisteren herdacht, zooals wij in het Ad vertentieblad vermeld hebben, de amanu ensis vun de Rijks Iloogere Burgerschool, do heer H. Willemse, den dag zijner 25- jarlge ambtsvervulling. Deze dag is aan die school nlot onop- Vooroomt kregen do 'leerlingen Woens dagochtend een u-ui* vroeger vrij, wat voor hen op zichzelf al een feest is. Duairop kwamen tegen 12 uur die leeraresson en leeraren 'in de leeraars- kamer 'bijeen. Nadat de jubilaris was bin nengeleid en had plaats genomen, nam de waarnemende directeur der school, dr. Köthier, het woord. Herinnerende aan de vele jaron, gedurende welke hij< met den jubilaris op de meest aangename wijze had samengewerkt, dat het zeker niet te veed is, wanaueer men eens in de 25 jaar zijne waardeering eens uitspreekt. Hij si lietste 'liet werk van den amanuensis als bescheiden, maar toch belangrijk en ook gevaarlijk, zooals bleek hij- het ongeval, dat den heer Willemse eenöge jaren ge leden trof en waarvan de nadeelige ge volgen. nooit geheel zijn verdwenen. Hjj wees erop, dat de jubileerende amanuensis niet alleen door de leeraren In' de natuur- wetenschappen wordt gewaardeerd, maar ook door de anderen, zoodat een voorstel jom hem een blijvend aandenken- aan j dezen, dag te schenken dan ook algemeene instemming had gevonden.Daar men het I 't meest wenschelijk had geacht^ dat de jubilaris zelf 'het voorwerp zijner keuze zou uitzoeken, overhandigde de spreker hem tenslotte een© verzegelde enveloppe met den wensch, dat do heer Willemse nog vele jaren zfóne werkzaamheden In goede gezondheid zou mogen voortzetten. De jubLlaiHs 'dankte in eenlge hartelijke woorden, waarna deze intieme plechtdghedd was afgeloopen. HET VERTREK VAN HET 7E POSTVLIEGTUIG. Amsterdam, 11 Dec. Een dichte nevel hing hledenmorgen over het vliegveld Schiphol, tegen het aanbreken van den dag, waar alles in ge reedheid was gebracht voor het vertrek van het 7e postvliegtuig, naar Indiië, de PH.E.E.O., dat naar men hoopte nog een i.go dagen voor Kerstmis de plaats van bestemming zou bereiken. De post weegt ditmaal niet minder dan 297.5 K.G., ter wijl 20 K.G. vrachtgoed is ingeladien. Het weer was echter zeer ongunstig oim te vliegen, en daardoor kwam het, dat de bemanning van het vliegtuig, de pilo ten P. Soer eni J. K. Kresa, en de werk tuigkundige J. -H. W. Grosfeld, eenigie uren langer op den Nederlandsch en 'bo dem bleven dan oorspronkelijk in het plan lag. Botter gestrand bij paal 2. Door den miist ds hedenmorgen bij paal 2 de botter H.D. 18, schipper P. v. d. Heiden, op strand geraakt. De „Assistent" vertrok om te trachten den 'botter weer vlot te sloepen, doch moest, daar het water reelds viel, onver- richterzake terugkeeren. De motorbotter Z,A. 16 is eveneens naar de plaats gevaren om zoo mogelijk hulp te bieden. De botter heeft het roer verloren.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 12