T' Een Gedistingeerd Kapsel DERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS De vernummering der woningen. VAN DONDERDAG 11 DECEMBER 1930 Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Donderdag 11 Dec16.17 uur. Vrijdag 12 10.17 De heecr N. A. G. van der Hulst; is 9 December te Amsterdam geslaagd voor bet candidaats-examen sociale geografie. VERLOTING UTRECHTSCHE HOEFIJZER COMMISSIE. Tegen 1 December -was door bovenge noemde commissie een verloting georga niseerd, ten behoeve van bet Centraal genootschap voor Kinder Herstel- en Va- cantiekoloni.es, dooh doordat er nog geen voldoend aantal loten verkocnt waren is deze na verzoek aail den minister van Justitie uitgesteld. Waarschijnlijk zal de trekking plaats hebben op 1 Juni 1931. De loten zijn verkrijgbaar 0.80 bij Mevr. Schreuder, Westplein. De hoofd prijs is een huis. NED. CHR. VROUWENBOND. Men schrijft ons: Voor de afdeeling Den Helder van den N. C. V. B. hoopt de heer E. H. Bos, hoofd der Ohr. Mulo-school Kanaalweg, alhier, een lezing te houden over Erfelijkheid en Opvoeding. We hopen dat dit belangrijke onderwerp velen in het gebouw der Chr. J. V., Spoorstraat7, zal brengen. Zooals in de advertentie van dit blad staat, is de toegang vrij, ook wij schrij ven om misverstand te voorkomen dit er even hij1 óók voor heer en. Laat ieder die kan, morgenavond komen. DERDE MARINE-CONCERT. De belangstelling was ditmaal niet zoo groot als anders. Alles is betrekkelijk en men vatte dit dan ook niet op als zou er gebrek aan belangstelling zijn geweest bij dit derde concert van de stafmuziek. Maar Sint Nicolans in 't verleden en Kerstmis en Nieuwjaar in 't verschiet zijn nu eenmaal slechte gangmukers, en hebben het bezoek beïnvloed. De vergelijking tusschen lieethoven's Egmont-ouverture en Haydn's g-dur symphonie (de tweede, die Haydn in dezen toonaard schreef), viel ten nadeele uit van Beethovende muziek van Haydn was als altijd uiterst bekoorlijk, ook wut instrumentatie betreft, en al is dit niet een van 's meesters mooiste werken, het was alles bijeen van grooto bekoring. De statige inleiding, het sierlijke allegretto, het was echt Haydn. Een klein incidentje had plaats, toen met luiden knal de gloei lamp boven 's dirigenten hoofd uiteen spatte, gelukkig zonder den heer Leisti- kow te raken. Het bleek, dat het slot- accoord van de menuet de schuldige was, tegen g-dur was deze lamp blijkbaar niet bestand. Doordat het het slotaccoord was, werd geen stagnatie veroorzaakt. Na de pauze konden we genieten: voor eerst van Saint Saëns, die met een frissche, uitermate bekoorlijke ouverture (Prin- cesse Janne) vertegenwoordigd was;van Brahms, van wien we twee zijner Hon- gaarsche dansen (nos. 5 en 6) kregen, mooi geïnstrumenteerd, en tenslotte van Tschaikowski. Zijn notenkraker-suite was origineel, karakteristiek, geestig en ty- pcerend, in het bijzonder de vijf korte dansen, die dan ook als „danses carac- tóristiques" aangeduid waren. Hierbij moeten in 't bijzonder genoemd worden de Russische, Arabische en Ohlneesche dans. Ook de instrumentatie was buiten gewoon in dit mooie nummer, waarin, naar mijne meening, Tschuikowskl op zijn best werd vertegenwoordigd. En de vertolking was uitstekend. ZANG- EN RECITEERVEREENIGING „HARMONIE". Opvoering van de operette „Franchement de Marskramer". De zang- en reciteervereeniging •Har monie* is een van onze oudste gemengde koren in de gemeente. Zij werd opge richt 25 April 1893 en is dus de Voor zitter, de heer Lebbe, zinspeelde er bij de uitvoering van j.1. Dinsdag reeds op spoedig aan haar 40-jarigo-estaan toe.Wie evenwel meent, dat we hier te doen hebben met een 40-jarige, bij wie zich reeds de verschijnselen van het ouder worden doen merken, zooals dat nu eenmaal bij den mensch onvermijdelijk het geval is, ver gist zich: in «Harmonie* komt geregeld toevoer van nieuw, versch bloed en dat houdt de vereeniglng frisch. Met even veel animo als voor veertig jaren de ouders en grootouders, geven de kinderen en kleinkinderen zich thans aan de kunst van Erato over, en even geanimeerd wel licht als in 1893 wordt er thans naafloop gedanst. Dinsdagavond dan had de eerste uit voering plaats en na het bovenstaande behoeven wij niet nog eens speciaal te zeggen, dat het overvol was in de zaal, en dat er een gezellige stemming heerschte. Zooals men weet, heeft de heer Brizee, die vele jaren lang de repetities en uit voeringen leidde en met enthousiasme en liefde, dat kunnen wij verzekeren I om gezondheidsredenen daarvoor moeten bedankenzijn plaats is'ingenomen door den heer Jac. Bos, die dus dezen avond voor do eerste maal voor de zware taak stond. Want hoewel onder de medewer kenden vele «vaste krachten* zijn, en vele geroutineerde leden de hoofdrollen vervullen, is het nochtans een zware arbeid een zoo groot geheel van uiteenloopende personen, allen zonder uitzondering dilet-j tanten. te leiden en te zorgen, dat alles! in goede banen blijft. En toen het orkest eenmaal over de eerste zenuwachtigheid heen was, en de frissche inzet van het koor den strijder moed gegeven had door te gaan, liep de rest als op rolletjes. Het was de oude, trouwe «Fronchemont de marskramer*, van den bekenden com ponist Mart. Schuil, die voor dezen avond op het programma stond, een operette die tal van aardige melodietjes en zang nummers bevat en die daarboven de aan trekkelijkheid heeft van fleurige en de dames (de heeren trouwens ook wel) flatteerende oostuumpjes. Dan daarbij de zang.... de actie.... wat wil men meer? De hoofdrollen waren in beproefde en geroutineerde handen; mevrouw Buter Klaassen als vrouw Dupuis heeft er voor namelijk een sprekende rol, de dames A. Bruin (Constance) en T. Krigee—Muller (Marie) zingen en acteeren afwisselend. Hoe sierlijk en elegant was Constance's révérence, en hoe lief klonk haar stem metje. Jammer, dat zij in haar wanhoop en smart wel wat te kort schoot. Wat meer durfl Mevrouw Krigee was in dit Bij MAISON GERRITS Diplome a Paris Alle oomfort Centrale installatie Spoorstraat 128 Tel 467 Levering, een bloemetje, en desgelijks ook de hoofdrollenvertoiksters. En de regisseur, de heer Jb. Bruyn, bleef als altijd weer bescheiden achter de scher men; hij vertikte het om op 't tooneel te komen, maar zijn bloemetjes werden hem thuisgebracht. Reken maar! Wat moeten wij ten slotte nog meer zeggen? Het kapwerk van den heer van der Maden was als altijd keurig in orde; de costuums van de firma A. J. Bakker en Zoon te Amsterdam smaakvol en helder. Laten we nu weer hoopvol uit zien naar de volgende opvoering. LEZING MET LICHTBEELDEN OVER „PALESTINA". Voor ongeveer een vijfhonderd toehoor ders hield Ds. Verwaal op Dinsdag j.1. zijn lezing met lichtbeelden over „Pa lestina". Precies 8 uur opende de voorzit ter der C.J.M.V. „Spr. 9 10a", de heer M. Leemans met zingen en gebed, waar na hij een kort woord sprak. Over het al- o__ gemeen bestaat er weinig belangstelling opzicht beter en ook haar zang was zeer voor een lezing met lichtbeelden. Maar zuiver en bekoorlijk. Van de dames moet dezen avond was de opkomst boven ver- nog afzonderlijk worden vermeld mej. A.waohüng. De voorzitter geeft dan het van der Mark, die als Margot Toupet In woord Ds.Verwaal. Alles te beschrij- het tweede bedrijf een allerkeurigste ven. natuurlijk ondoenlijk. We zien de voordracht gaf (keurig zoowel door stem jUeVze op als door actie) van de fabel van den ezel. dellandsche Zee met 1200 passagiers, Alle hulde Margot I waaronder 45 Nederlanders. We komen Wo, ,.0A nitt in Damascus, wandelen door de straat, ge- Wat de hoeren betreft, hadden we aller- naamd de Rechte« 2len de weg van' 5e. eerst de hoofdpersoon, Franchemont de ru2alem naar Damascus. In Jeruzalem marskramer. Deze rol werd vervuld door ataan w9 v00r de klaagmuuri het ramp. L. Visser, die ook een trouwe medewerker 2alig overschot v. d. tempeL We wandelen "'a° ,de. uitvoeringen. Maax vooral door Xazareth en BethaniS. Op iedere hei- Mlobot, de oud-gediende (A. Roodenburg) piaau hebben de Mohammedanen een heeft een belangrijke rol ln deze operette moakee opgerlcht. In één woord: Ds. Ver- te vervullen en belde heeren kweten ,.aaj hjeid het publiek leerzaam bezig, ter- ch daarvan naar genoegen van het pu- wljl een enkele moal door 2yn geestige bliek. Verder was daar Jean (E. J. Bruljn), gezegden het gelach ln de zaal opklonk. 1^uw-m u oar(! g A ra maar Hoewel uit technisch ogpunt de belichting zich blijkbaar ook niet voldoende durfde het doekoppervlak natuurlijk niet vol te geven. Ja 't vult niet mee om in 't pu- komen prima was, mag toch de O.J.M.V., blieic zoo alleen te moeten zingen! Antoine, <jank zij den spreker, die zelf in Palestina des marskramers zoon (D. v. d. Berghj had een vrij bescheiden taak en Mathieu, de herbergier (J. Koster) nog beschei dener. Het orkest wist zich door de tallooze moeilijkheden, die zich bij een opvoering als deze voordoen, dapper heen te slaan; het was evenwel hier en daar wel eens te sterk tegenover de solisten. Of eigen is geweest dezen zomer, op een goedge slaagden avond terugzien. T. J. D. VTSSCHERLI. De aan/voer van garnalen is d'e laatste dagen iets minder overvloedig en ten» gevolge daarvan zijn de prijzen omhoog lijk moesten wij de zaak omdraaien en I geigaan, zoodat het financieel resultaat zeggen, dat het zich niet voldoende aan- daaronder dus ndet deed. De prezen loo- paste aan de beschikbare stemkrnohten, pon rond de 20 cent per kilo, hetgeen Me wel eens te loor gingen onder de begeleidende muziek. Wij hebben reeds gesproken van den frisscheti inzet van het koor. De koor-! wel niet hoog kan worden genoemd, doch die, by deze vangsten, toch het bedrijf loonond maken. De vangst werd uitgeoefend op Texel- zang kenmerkte zioh den ganschen avond stroom en in de zeegaten en nagenoeg de door frlschheld en warmte; ieder gaf zich met hart en ziel over aan zijn taak en daardoor kreeg men een geheel, dat er wezen mocht. Van de soll en samenzangen noemen wij het entréelied van vader Michot met het geestige refreintje: „O foei, o foei, Michot!", het trio van Constance, Marie en Jean, waarbij, zooals we zeiden, de be geleiding wel wat erg domineerde. Marie en Constance gaven nog verschillende nummers, in samenzang en afzonderlijk. Aardig was de sierlijke menuet: „Ja voor waar menig keer", door vader Michot ©zongen met behulp van het koor. De abel van den ezel hebben wij reeds ver meld. Aan het slot kwam zoowaar Antoine nog met een romance voor den dag; hij bleek een fraai geluid te hebben. Het slot was een groote apotheose met de bloem kransen voor het jonge paar, een daverend handgeklap en een hartelijke hulde. Maar toen was het ook namiddernacht. Wij zijn al schrijvende, de gebeurte nissen wat vooruitgeloopen en moeten weer terug naar den aanvang. Want voor dat begonnen werd, was de voorzitter, de heer Lebbe, naar voren getreden om allen aanwezigen het welkom toe te roepen, in het bizonder den oud-directeur, den heer Brizee, die mede aanwezig was. Hij wees op diens groote verdiensten ten opzichte van de vereeniglng, de vele jaren, dat de heer Brizee de uitvoeringen geleid heeft en op het feit, dat door zijn werken de vereeniglng gegroeid is. Thans heeft de heer Jac, Bos zijn taak overgenomen,' en de vereeniglng hoopt in hem een waardig opvolger van den heer Brizee te vinden, die hei werk zal voortzetten en onder wiens leiding de vereeniging verder zal groeien en bloeien. Toen kwamen allerlei andere mede- deelingen. Vooreerst:-in het a.s. voorjaar staat op het programma de operette „De dochter van Madame Angot". Die is niet voordo poes (niet die dochter bedoel ik, maar de operette) en vooral zijn daar voor costuums e.d. groote kosten aan verbonden. Ter bestrijding daarvan werden steunbons verkocht, en in ver band hiermede deed de spr. een beroep op de aanwezigen om die steunbonnen te koopen. Dat was, zeiden we, aan het begin van den avond. En aan het einde, toen Antoine en Marie elkaar in de armen hadden (een meisje bij mij in de buurt vond het een beetje koude vrijerij, en dat was dan ook wel zoo, maar u moet denken, ze moesten het zaakje al zingende opknappen en als regel doe je het zonder de hulp van de zanggodin, Amor kan dat alleen wel af. Gossiemijne, wat een zin, hoe kora ik daar weer met goed fatsoen uit?) aan het einde dan, bracht de voorzitter dank aan den heer Bos en het orkest voor de medewerking, welke geheel belangeloos gegeven werd. En toen kwamen de bloemetjesde heer Bos kreeg een lauwer- geheele vloot neeimt er aan deel Andere visscherij Is er haast niet DEMONSTRATIE OLIEFABRIEKEN CALVE, DELFT. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Zoodra volksgroepen tot een zekeren trap van beschaving waren gekomen werd het verkrijgen van onderlinge ver bindingen een onderwerp van hun denken. Wij allen hebben in onze jeugd ge lezen, in spannende verhalen* over de rookkolommen der Indianen als middel om met elkaar in verbinding te komen. Later volgde hieruit vanzelf het verlan gen naar elkaar toe te komen en werd het aanleggen en onderhouden van wegen hun groote zorg. De wegen der oudheid doen ons den ken aan de menschen, die, de tijden door, deze wegen hebben betreden. Eén is er echter, die zijn eigen pad heeft en altijd heeft gehad de eeuwen door. Aimor heeft zijn eigen weg. Deze weg gaat nu eens zich in schoone bochten kronkelend, dan weder een eind recht op zijn doel af, voort door donkere wouden, waar de grenzen van den weg nauwelijks zijn te herkennen. Hoe deze weg ook telkens de laagste en meest effen vLakten moge uitkiezen, één plaats Js er waar hij noodzakelijk moet worden doorgelegd. U kent toch allen het bekende spreek woord: „De weg naar het hart leidt door. Of Amor spoedig zijn dóel bereikt zial er veel van afhangen, hoe die weg is ge legd en wordt onderhonden. U kunt de zorg hiervoor niet aan an deren overlaten, dooh moet er uw eigen aandacht ten voile aan geven. U bij deze belangrijke taak een weinig bij te staan is bet doel van de demonstraties van Oalvé-Delft, waar een bekwame kok u door practische bak- en braadpioeven aantoont hoe het best partij is te trekken van de keurige receptenboekjes, welke wel bdj Iedere huisvrouw bekend zijn. De aanwezige vertegenwoordiger geeft bovendien alle gewenschte inlichtingen. Nadere bijzonderheden vindt u in de annonce in dit blad. „BLANK EN BRUIN." Spel van rassenhaat en liefde. A.s. Zondag wordt in Casino het be kende tooneelspel „Blank en Bruin" op gevoerd door het Haagsche gezelschap „Het Speeltooneel". Om een oordeel te vormen over het uitstekend gehalte van dit gezelschap en het te geven stuk plaatsen we hieronder een beoordeeling van de Al.kim. Courant over de voorstel- De tijden zijn veranderd «m verbeterd en ook ons Indié is er in dat opzicht beter op geworden, maar nog altijd vormen deze half bloeden een apart ras, dat een moeilijken levensstrijd voert. En daarom i9 het tooneel- stuk Blank en Bruin zeker nog altijd waard, om opnieuw voor het voetlicht gebracht te wordlen. We zuller. het stuk niet nader uitpluizen, omdat het genoeg bekend is. Genoeg zij het, te vermelden, dat de uitvoering: zeer voldoen de was. Dat was hoofdzakelijk te danken aan drie personen: Henk van Buuren als de kapi tein, Walter Ward als de assistent-resident en Coba Kellinig als Ida Vletters, het nichtje uit Hollarnd- Van deze drie had Henk van Buuren de dankbare rol, maar het succes, dat hij er mee bereikte, was volkomen verdiend. Hij heeft den strijd van den halfbloed uitstekend weergegeven met een warm temperament. Het opbruisende element sprak in hem, zijn hart, maar ook zijn liefde werd goed weer gegeven. De vaal-grauwe sfeer. De vaal-grauwe kleur blijft hangen in de natuur en het is, alsof de beperktheid van de gezichtskring den mensch dwingt zich te «bepalen bij den eigen enige kring en vooral zich «ook eens te bepalen tot eigen omslotenheid. Want hoewel het noodzakelijk, soms meer dan noodzakelijk is, dat dé mensch schouwt buiten het eigen kringetje, om niet vast te raken in het gpinneweb van de zelfingenomenheid, zoo kan het toch ook zijn, dat het wel eens goed is voor den mensch, dat hjj zich uitsluitend met zich zelf bemoeit. Want door het blikken naar ai hetgeen rondom ons gebeurt en daaraan al onze belangstelling te besteden, kan het ge beuren, dat we verzuimen ons eigen huisje te verzorgen, zoodat het ten slotte de spo ren van aftakeling begint te vertoonen. Vooral thans met de radio, nu we met het omdraaien van een kTjop, soms slechts een fractie van een millimeter, ons plaat sen midden in de cultuur van een ander land, van andere volkeren, wordt 2eer zeker onze gezichtskring verruimd en verbreed en voelen we ons meer cosmopo- liet en voelen we ook dieper, dat de ge- heele aarde is een groot raderwerk, waar van geen enkel deeltje kan worden ge mist- En als er aan het een of anaer tandje iets mankeert, dat daarvan de rest van het samenstel noodwendig de gevol gen (moet ondervinden. Zoodat het zaak is, ook in het belang van onszelf en daardoor in het belang van het geheel, dat het raderwerk zoo regelmatig mogelijk moet blijven loopen en dat allen en ieder tot taak hebben om daaraan mee te werken. Dat is dan gelijkertijd egoïsme en al truïsme. Vergaderingen, vermakelijkheden enz. Donderdag 11 December. Bouwvakarbeidersfilm „Wij bouwen", Tivoli, 8 uur. Jubileum-feestavond Bond Vergun ninghouders, Casino, 8.16 uur. Zaterdag 18 December. Gyimnasti ekuitvoering „O. K. K.", Ca- sino, 8 uur. Zondag 14 December. Toon eelvoo rat ell. „Blank en Bruin", Casino, 8 uur. Maandag 15 December. Feestavond Korps Adelborsten, Mu- sds, 8 uur. Uitvoering der Marine Officieren tooneelclub, Casino, 8V» uur. 10, 17, 18 December. Demonstratie der CaÜve fabrieken, Casino. En dat hebben we toch eigenlijk noodig, want het individu zal noodzakelijk zijn egoïsme hebben te verzorgen, wil hij inderdaad deelnemen aan het breedexe altruïsme. Het geheel is immers het sa menstel van individuën en wanneer die individuën allemaal gammel zouden zijn, dan zou er van dat geheel wel niet veel kracht kunnen uitgaan. Daarom is het goed, dat er ook momen ten en veel momenten zijn, die ons dóen bezig zijn met het eigen zen, tooals het bij de radio noodzakelijk is, dat er nu en dan een rustpoos Is om den zender te ver zorgen. Wanneer het oentrale punt, waaruit de stuwkracht moet worden verspreid naar alle windstreken, in zich zelf haperingen vertoont, dan kan er geen kracht meer van uitgaan en het zaakje wordt bouw vallig en daardoor valt het geheel in duigen. Dat is hetgeen de vaal-grauwe sfeer daarbuiten ons influistert, dat we ons ook eens met onszelf moeten bemoeien. De damp en mist sluit, hetgeen daar buiten gebeurt, voor ons oog af; hét dag licht is geheel den dag getemperd en het is nog geen vier uur na den middag of we sluiten de luiken reedis en het licht gaat op, zoodat we ook daardoor reeds op ons zelf zijn aangewezen. En d'at alles schijnt ook tot ons te zeggen, dat het nu Met de vernummering een aanvang gemaakt Nog niet alle plaatjes klaar. Om verwarringen te voorkomen, hou de men voorlooplg, naast het nieuw©, óók het oude nummer van zijn huls aan. Met de vernummering der woningen Is thans in verschillende straten een aanvang gemaakt. Hierbij doet zioh het ietwat vreeand lijkend, verschijnsel voor, dat aan bepaalde nuizen een er straat wel het nieu we nummer is aangebracht, terwijl eenige perceelen verder die vernummering niet heeft plaats gehad. De oplossing hiervan is evenwel eenvoudig genoeg; het gemeen tebestuur heeft nog niet voldoende num merplaatjes ontvangen voor alle woningen. Eenige personen zijn thans vanwege de gemeente bezig de plaatjes, voor zoover ze er zijn, aan de perceelen te bevestigen; men hoopt nog vóór Nieuwjaar of althans onmiddellijk erna met de geheeie vernum mering gereed te zijn. Natuurlijk levert deze overgangsperiode last en onaangenaamheden op. Vooral voor de rondbrengers van dagbladen, bodes e. d. Er zijn namelijk menschen, die hun verandert! huisnummer reeds thans opgaven aan de administratie hunner dag bladen of aan de besturen der vereeni- gingen, en dat» dit ldcht tot verwarring aanleiding kan geven, ligt voor de hand. Ons verzoek is nu aan ieder om, zoolang deze vernummering nog niet geheel haar beslag heeft gekregen, naast het nieuwe, voorloopig nog het oulde huisnummer aan te houden. De voornaamste straten, waar op het oogenJbllk bij verschillende perceelen reeds vernummering heeft plaalts gehad en waar dus ln de eerste plaats verwarring kan.ontstaan, zijn de volgende: Jan in 't Veltstraat, Kanaalweg, Dijkweg, Kerk- graclit, Loodsgracht, Hoogerwerfstraat, Hoofdgracht, Havenpledn, Achterstraat, Buiitenhaven, Ankerpark, Weststraat, N. Brugstraat, Binnenhaven, Brakkelveldweg, Julianapark, Spoorstraat, Vlamingstraat, de beide Vroonsstraten, alsmede de Vroon- dwarsstraat, Hoogstraat, Scbagenstraat, Schagenstraat, Govers- en Goversdwars- straalt, alsmede een aantal kleinere zij straten, zooals de zijstraten, uitkomende op den Kanaalweg, Doolhof, Kuiperstraat, en nog eenige. Het bovenstaande verzoek geldt dus in de eerste plaats voor de be woners dezer straten en hen, bij wie in de eerstkomende dagen nog nummerplaatjes worden aangebracht. Zoodra de vernum mering definitief haar beslag heeft ge kregen, zullen wij daarvan melding maken Wü willen er tenslotte nog op wijzen, dat ten postkantore formulieren zijn ver krijgbaar, waarop men zijinj adres(num- mer)veran!derirïg kan opgeven. Deze for mulieren kosten slechts IA cent, er mag natuurlijk geen correspondentie op wor den geschreven; uitsluitend de naam en oud en nieuw adres en datum mogen wor- ingevuld. krans, de pianiste, mejuffrouw Marigling op jJL 16 itov. aldaar. Helt bovenstaande was juist gezet, toen i wij; het navolgende ingezonden schrijven ontvingen (des inzenders naam, die niets ter zake doet, laten wfl maar achterwege): Dezer "dagen worden in de verschillende straten hier ter plaatse de zoo royaal door ons Gemeentebestuur beschikbaar gestelde emaille nummerplaten aangebracht. Te hopen is echter, dat deze platen niet aangebracht worden op de wijze als aan ,den Brakkeveldweg op Maandag ji. ge schiedde. Daar werden n.L 's morgens de num merplaten bevestigd op eene hoogte, zoo- als totnutoe hier meest gebruikelijk was. In den namiddag echter kwam de werk man, die met deze werkzaamheden beiast was, de platen verwijderen, waarbij hjj gebruik maakte van een beitel, om daarna de platen op een lagere plaats weder te bevestigen. Bij het verwijderen van de platen kon onmogelijk vermeden worden, dat de verf door den beitel beschadigd werd en tevens blijven bovendien nog vier spijkergaten de kozijnen ontsieren. 'De vraag rijst nu, of de aan de huizen toegebrachte schade van gemeentewege [hersteld zal worden. Onaangenaam blijft, dat dit alles zonder goedkeuring van de betrokken bewoners kan gebeuren. Voorts nog eenige vragen. Waarom wordt bij den één de nummer plaat op het kozijn en bij den ander op den muur bevestigd' en waarom zijn bij sommige ln 't geheel' geen platen aange bracht? Ia dit mLeschien, omdat door de betrokken bewoners bezwaren tegen be vestiging gemaakt zfln? Missdhien kan Uwe Redactie licht ver schaffen. Wfli 'kunnen daarop hët volgende ant woorden: Tot nu toe waren de huisnummers op alierleti uiteenloopende wijzen aan de wo ningen aangebracht. Bij den een waren duidelijk leesbare cflfers aan den voorkant der kozijnen aangebracht, terwijl op een andere woning ergens, verscholen in een hoekje, een cijfer stond vermeld. Het ge meentebestuur heeft thans eenheid willen brengen, en de nieuwe nummerplaatjes worden alle aan den voorkant der huizen en op gelijke hoogte aangebracht. Vooral voor de post was een dergelijke maatregel dringend noodig. Dat nu sommige nummerplaatjes aan de muren inplaats van aan de kozijnen zijn bevestigd, vindt zijn oorzaak hierin, 'dat deze kozijnen te smal zfln om de nieuwe, groot-model plaatjes op te kunnen beves tigen. Het is natuurlijk voor deni Inzender zeer onaangenaam, dat men aanvankelijk de plaatjes te hoog heeft aangebracht en thans het kozijn heeft beschadigd. De kwestie of deze vernummering zondei goedkeuring van de betrokken bewoners kan geschieden, is er eene van civielrech- telflken aard en kan niet door ons worden beantwoord.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9