HELDEUE GOURANT Tweede Blad. STADSNIEUWS KERSTFEESTVIERINGEN. VAN ZATERDAG 27 DECEMBER 1930. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Wintertijd. Maan Zon Hoogwater Dec. op: ond.: op: oud: sm. nam Z 28 11.65 8.07 15.63 1.44 2.08 M 29 12 00 1.01 8.07 16.63 2.36 3.03 D 30 12.18 2.15 8.07 16.54 3.35 4.09 W 31 12.33 8.33 8.08 15.54 4.43 5.16 D 1 Jan. 6.46 6.15 V 2 6.42 7.09 Z 8 7.34 7.58 Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Zaterdag 27 Dec16.22 uur. Zondag 28 16.23 Maandag 29 16.23 AANKOMST JNDI8CHE MAIL. Heden in ons land. Het stoomschip „Insulinde" werd giste- renoohtend 7 uur te Marseille verwacht. De Rotterdam Lloyd Rapide vertrok oan 11.20 van Marseille. Aankomst heden morgen 9.19 u. Den Haag. CONCERT „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Wij zouden gaarne even de aandacht willen vestigen op het concert, dat Zon dagavond gegeven wordt ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Ten einde het bouwfonds van H. W. L. te verster ker. hebben de heeren Tj. Dito en N. Bouchier een fraai programma samen gesteld. De heer Dito treedt zelf als solist op. In dit en andere bladen is reeds meer malen zeer waardoerend over dezen solist geschreven. Het onderzijn leiding staand strijkorkest treedt bij deze gelegenheid voor het eerst zelfstandig op. Door het koor wordt, in overeenstem ming met den tijd, een kerstprogram ma gegeven, bestaande uit Hollands'clie lie deren van de meest bekende componisten. Deze liederen zijn voor gemengd koor (jongens en mannen). De mannen zullen afzonderlijk twee mannenkoren zingen, terwijl de jongens eveneens twee liederen met piano zullen zingen. Daar bovendien het doel (l estrijding der T.B.C.) toch ieder sympathiek is, wordt het muziektninnende publiek drin gend uitgenoodigd door het nemen van een donatiekaart, welke aan de zaal des avonds verkrijgbaar zul zijn, deze onder neming te willen steunen. Zie advertentie in dit nummer. GEMEENTERAAD. Verkoop van grond. Mejuffrouw A. Charmes, alhier, ver zoekt van de gemeente te mogen koopen een terrein, gelegen aan de Van Speijk- straat, groot 201 M8., thans bij de aan- v.aagster in erfpacht. (Prijs 6.en 4.— ).B. en W. stellen voor bedoelde grond te verkoopen. Bijdrage congres handwerkslieden. B. en W. stellen voor ten behoeve van een in de maand Juli 1931 te 'sGraven- hage te houden nationaal congres van de Vereeniging tot bevordering van de Vak opleiding voor handwerkslieden in Ne derland, een bedrag van 10.beschik baar te stellen. Zij zijn van meening, dat bij een dergelijk congres het algemeen belang wel in aio mate ls betrokken, dat een bijdrage van gemeentewege daarvoor gerechtvaardigd kan worden geacht. Verkoop van grond aan P. Zweed. Bij raadsbesluit d.d. 15 April 1930, werd aan G. J. Geervliet, timmerman, al hier, in voortdurende erfpacht uitgege ven een aan den Ruijghweg gelegen ter rein, ter grootte van ongeveer 220 M8., tegen een jaarlijkschen canon van 0.25 per M8., een en ander ten behoeve van den bouw van 11 auto-boxen. Buiten de gewone voorwaarden werd den erfpachter nog de bijzondere ver plichting opgelegd om de opstallen uit sluitend te gebruiken of te doen gebrui ken als auto-garages. Bij notariëele akte is het .erfpachts- recht op den grond, overgedragen aan Pieter Zweed, rijwielhandelaar, alhier, welke laatste thans bedoelden grond te koop vraagt. Intusschen was aan B. en W. gebleken, dat niet alle opstallen uitsluitend als auto-garage worden gebruikt, waarover met den erfpachter in correspondentie werd getreden en een onderzoek ingesteld naai- den aard van het gebruik in het al- gemeeifc De erfpachter Zweed deelde mede, dat er momenteel geen kans was alle boxen - voor het oorspronkelijke doel. te verhu ren en dat de boxen, voor zoover niet of niet als garage, gebezigd werden voor een schoenmakerij en voor stalling van andere voertuigen dan auto's, welke me- dedeeling overeenstemde met de resul taten van ons onderzoek. B. en W. hebben overwogen of, nu de grond in eigendom wordt gevraagd, er termen aanwezig zijn om bedoelde blon dere voorwaarde ook aan een eventueelen verkoop te verbinden, hetgeen zij meenen in bevestigenden zin te moeten beant woorden. Zij ooröeelen echter, dat de tegenwoor dige moeilijkheden voor den erfpachter om die boxen naar de oorspronkelijke bestemming te verhuren grond opleveren I voor het scheppen van de mogelijkheid tot ontheffing, zij het dan voor bepaalde termijnen en onder nadere voorwaarden. Bedoelde voorwaarden zijn behalve de gewone inzake kosten van overdracht, enz,, dat de kooper zich verplicht, op straffe eener boete ten voordeole van de gemeente Den Helder ad 4000.de opstallen van den grond uitsluitend te bezigen of te doen bezigen als auto garage, terwijl bij verkoop aan den nieuwen eigenaar dezelfde verplichting moet worden opgelegd. B. en W. kunnen, naar gelang der om standigheden te hunner beoordeeling, van deze verplichting ontheffing ver- leenen. HET PROCES DREYFUS. Op de beide Kerstdagen werd door het Tooneel-Gezelsohap Jo Gosschalk het be kende drama „Het Proces Dreyfus" ge geven. Aangezien wij niet beide Kerstda gen deze voorstelling konden bijwonen, bepalen wij ons slechts tot een kort over zicht van den inhoud van het tooneelspel zelf en de wiize waarop de verschillende acteurs hun spel weergaven hij de eerste opvoering. De zaal was vol, waaraan ove rigens het „Kerat"-bal niet vreecnd ge- woest zal rijn. Het publiek kenmerkte zich dan ook meer (zooals tijdens de uit voering en gedurende de korto tusscher.- poozeu onder de bedrijven bleek) ala openbaar-bal-publ 1 ek dan als werkelijk schouwburg-publiek. Wat betreft whet drama Dreyfus ver moeden wüj, dat in tegenstelling met don algemeen geldenden) regel, deze geschiede nis beter te vertolken zal zijn door de film dan door het tooneel. Het behoeft dan cok geen verwondering te verwekken, dat het biervan reeds bestaande filmwerk goed genoemd kam worden, hetgeen met het tooneelspel niét van begin tot eind het geval is. Het is b.v. ©enigszins ridicule, C. van Sprinkhuizen ondanks zijn knap spel duidelijk te kunnen onderkennen in Dreyfus de onschuldigo en Duvlvier de gewetenlooze spion. Minder in 't oog loopend is de dubbelrol van F. Erfman als luitenant on kolonel Henri. De scène der degradatie van Dreyfus, welke feite lijk voor ziin regiment moet geschieden, is al 'heel mal. Achter de coulissen klinken de commando's voor een onzichtbaar regi ment, gevolgd door een gejoel, hetwelk vermoedelijk van dat regiment afkomstig bedoeld te zijn, doooh waarvan de b«tee- kenis miet recht duidelijk is. In het film werk daarentegen vindt Dreyfus' degra datie plaats werkelijk vóór zijn regiment, zooals het ook volgens de Krijgswet dien de te geschieden. De geweldig gehelmde officier met zijn rinkelend©, oude, ver roeste handboeien had meer weg van een caricatuur van god Mars dan van een Fransch dragonder-officier uit het laatst der vorige eeuw. Werkelijk uitmuntend spel gaf overi gens C. van Sprinkhuizen als de vader landslievende officier Dreyfus met zijn ongedwongenheid en als de bijtend sarcas tische spion Duvivier. Het zal werkelijk niot gemakkelijk zijn twee dergelijke uit eenloop end© karakters weer te geven zoo- ols zij behooren te zijn. Karei Baars, de welsprekende advocaat Demange met zijn warm vriendenhart, ontving na zijn schit terend goed doorvoeld pleidooi voor zijn cliënt een dankbaar applaus. Baars gaf knap spel. Dat echte rus-acteurs zich nog wel eens vergissen, hiervan gaf Baars het bewijs; in 1890 had men toch nog geen zilveren vulpotlood om zijn rede kracht bii te zetten. Zelfs Jupiter slaapt wel eens. Anna Lemaire speelde met af wisselend succes. Soms vrij zwak dan weer beter. Majoor du Paty de Clam de felle anti-Semiet was het prototype van den bureaucratischen militair van hoo- geren rang. Jammer, dat de vervuilers van dergelijke rollen zelfs al spelen zij uit muntend geen genade vinden in do oogen van het publiek. J. Joha moge ech ter van onze waardeering verzekerd zijn. Kapitein Forzinetti (Theo Vink) was het prachttype van den Fransohen Zouaven- officier; ridderlijk en trouw; een sympa thiek speler. André van Dilk Jr.'s spel even te slap zelfs voor den geblaseer- den gokker en verrader Esterhazy. Van de overicen kan gezegd worden, dat d° zaak aardig in elkaar paste. Actie was soms ver te zoeken. Visscherij. Woensdagf voor Kerstmis was er ook weer ruime vangst van garnalen en, merkwaardig genoeg, bleven de besteede prijzen flink op prijs, hetgeen wel een bewijs mag worden genoemd, dat er in het buitenland voldoende vraag naar dit zeeproduct blijft bestaan. Ook bot wordt in flinke hoeveelheden gevangen en de besteede prijzen blijven zich rond de 20 cent per pond bewegen, hetgeen, vergeleken bij de prijs van een paar weken terug, zeer flink kan worden genoemd. Eerste Kerstdag lag het geheele visch- bedrijf stop, doch de tweede Kerstdag trokken weer verscheidene visschers ter vangst, waaronder het aantal visschers van om de Zuid, die niet naar buis waren getrokken. De vangst, van één streek, was ruim. Afslag werd er dien dag niet gehouden, zoodat er omtrent den prijs niets valt te vermelden, maar de verwachting is ge rechtvaardigd, dat die bevredigend zal zijn, vooral omdat het weer naar onstui migheid staat en er kans is, dat er even ZOEKT U een kwaliteit* Sigaar PROBEERT dan eens het fabrikaat van SMIT en TENHOVE, In vakkringen beschouwd als HET BESTE! Alfeenvarkoop voor Den Helder, P. v. d. LEEK, Konjngstr. 106. stagnatie in de visscherij zal ontstaan. Door de ontbrekende gelegenheid tot afzet moest het garnalenzaad (puf) over boord worden gezet, hetgeen voor de visschers een belangrijke derving van besomming beteekent. Door het ongunstige weer wordt het paling aakschip »Korneliske IJkes< uit Heeg dat elk jaar om dezen tijd een lading paling brengt naar het schip, dat op de Theems het privilege geniet vlak voor Billingsgate Market te mogen liggen, in de haven geboeid gehouden. In het begin der week was het reeds eenige mqlen in zee toen het zeil scheurde en men genoodzaakt was op hulpmotor- kracht, naar hier terug te keeren. Een nieuw zeil werd aangeslagen, doch nu belet het ongunstige weer het ver trek, zoodet de Engelscbman met Christ- mas voor een deel van zijn Friesche pa ling verstoken is geweest. Misschien dat Sylvester hem de ge- wenschte versnapering brengt. Dé Monarch lag met Christmas mei den Kerstboom in de mast geheschen. Ver van hun home trachten de Engelschen toch iets van het uiterlijk vertoon van hun Kerstfeestviering te laten zien. De slobberbroeken zwierven langs onze straten, schijnbaar in eén downstemming omdat ze niet in eigen familie-kring waren. Wij, in onze zeeplaats, kunnen die stemming misschien wat aanvoelen en daardoor verstaan de grauwheid en grim migheid in hun innerlijk zjjn op die dagen. Een „witte Kerst". Op het laatste nippertje is het nog een „Witte Kerst" geworden. Hing er den eerstenKerstdagover de wereld een grijze en sombere mistnevel, waardoor het buiten koud en onaangenaam was, den tweeden Kerstdag ontwaakte ook met een dreigende lucht, maar het zicht was toen vrij wat ruimer en de lucht voorspelde öf sneeuw, óf regen. En Waarlijk. het begon te sneeuwen. Maar toen was het al vier uur in den middag. Fijne blank© vlokken kwamen aangedwarreld, eerst schuchter, heel weinig, zoodat men ze tellen kon, maar toen fladderden er al meer en meer en werdhet dichte warreling van sneeuweu- vlinders, die met een luid gejuich door de jeugd werden begroet en hot duurde niet lang of de jongens lagen in de sneeuw te rollen en sneeuwballen vlogen door de lucht. En binnen werd het gezelliger, bij de brandende haard en lichtende kerstboom. Kerstfeest toch is in de eerste plaats het feest van de binnenkamer, zoowel in lette- lijkon als figuurlijken zin. En als er dan buiten is de koude wind en de dwarre lende sneeuwvlokken, dan is er in huis feest en licht. Dat was er ook in het Leger des Hells waar wij den avond vóór den eersten Kerstdag een kijkje hebben genomen en het feest meegevierd hebben met de oudjes en armen. Het is een prachtig werk, dat van bet Leger des Heils en de buiten staanders begrijpen meestal niet half hoe zegenrijk deze instelling is. Op een avond als dezen wordt je dat weer eens gewaar en je waardeering voor de trouwe leger vrienden neemt in niet geringe mate toe. In de afgeloopen weken is er hard ge werkt en al dat werk geschiedt belangeloos. Het is liefdewerk, dat voortvloeit uit hun blij geloof. Langs huizen en winkels is er gegaan om de gaven in te zamelen voor „het kerstfeest der armen", en het resultaat van deze inzameling hebben wij Woensdagavond gezien. Daar stonden op de lange tafel, vooraan in de gezellige zaal, tal van levensmiddelen, keurig ver pakt. Die zouden straks aan de honderd bezoekers worden uitgereikt en daarmee zouden zij de Kerstdogen, ook wat het stoffelijke betreft, feestelijk kunnen vieren. Gezellig en feestelijk zag de legerzaal er uit met de twee groote kerstboomen, waarin tal van kaarsen brandden. De geheele zaal was aardig versierd en het was er heerlijk warm. Wat een dankbare gezichten hebben we gezien. Wat een heerlijk werk is het ook dat liefdewerk, en het was de legersoldaten aan te zien, dat zij mede genoten van het heerlijk feest. Voor warme chocolademelk was gezorgd, voor afwisseling werden Kerst liederen gezongen en werd er door de kapiteine of luitenante, of een der sol daten, gesproken en zoo vioog de avond om. En toen de dankbare bezoekers naar huis gingen, droegen zij in een mandje of een zak aardappels en roode kool, bruine boonen, rijst, thee, koffie, suiker, worst, vleesch, vet, boter, een pakje pudding, een krentenbrood en een kerst boek mee. U ziet, een heele kruideniers winkel. Maar daarmee was de Kerstfeestviering van het Leger des Heils nog niet afge loopen. Want op den eersten Kerstdag word des morgens om 8 uur een bezoek gebracht aan verschillende zieken in onze stad, die behalve Kerstliederen, die ge zongen werden, nog een potje met roode tulpen ontvingen, terwijl ook de oudjes van dagen in net Tehuis in de Jan in 't Yeltstrnat en die op de Kerkgracht niet vergeten werden. U ziet wel dat de legersoldaten, met hun leidsters, hun feestdagen goed heb ben besteed, tot heil en zegen van hun medemen8chen. Hieronder laten wij een kort overzicht volgen van wat hier ter stede verder met Kerstmis is gedaan; een volkomen mi nutieus verslag kan het uit den aard der zaak niet zijn. DE V.C.J.B. en andere vrijzinnige Jeugdclubs hielden op Dinsdag 23 December, in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat, een Kerstwijding. Opgevoerd werd het Kerstspel „Daniël de Herdersknaap", met koorzang. Ds. Enklaar opende dezen avond met een rede. Verder werd het programma met zang aangevuld. In de Gerei. Kerk in de Spoorstraat, werd een uitvoering gegeven van. gewijde muziek. Hieraan werkten mede een Dubbel Gemengd Kwartet, onder leiding van den heer Joh. F. Asma, de heer Th. Ramler als solist en de heer Feike Asma, met zijn -orgelspel. Niettegenstaande de geringe entrée, slechts 12} cent, was de opkomst niet groot. De aanwezigen hebben echter kunnen genieten van een goede-muziek- avond. Nadat de lofzang gezongen was. opende de heer Herwijer den avond met gebed, waarna met de uitvoering begonnen werd. Het eerste programmanummer was orgel spel van den heer Feike Asma, w.o. be kende melodieën, als „Eere zij God" en „De herdertjes lagen bij nachte". De kerk is de juiste omgeving om goed orgelspel te beluisteren. Wat o.i. echter eenigszins een gemis is, is het feit, dat men den executant niet ziet. Hoe mooi het concert ook moge zijn, men ziet toch graag degeen, die de muziek maakt, het houdt de aan dacht van do toehoorders meer gevangen. Wij hebben thans opgemerkt, dat deze een enkelen keer wel eens afdwaalde. Mooi waren ook de Kerstmelodieën, ge arrangeerd ddor Feike Asma, en eveneens de orgelkoralen. Verder werden nog eenige stukken van Hëndel en W. d. Best zeer goed ten gehoore gebracht. Het Dubbel Gemengd Kwartet zong een vijftal nummers. Hierin waren speciaal de dames goed op dreef, waarvan enkelen ook goede solisten zijn. De accoustiek in het gebouw maakte dat het zingen van deze acht personen absoluut niet kaal klonk Evenmin was dat het geval met de soli van den heer Ramler. Deze zong een tweetal nuwmers, waarvan het tweede ons beter voldeed dan het eerste. In sommige gedeelten klonk zijn stem prachtig en vol door het kerkgebouw. Het is jammer, dat niet meerderen van dezen avond hebben genoten. De heer Okel sloot met gebed dezen avond. Het Stedelijk Muziekcorps. gaf, der traditie getrouw, weder op den Eersten Kerstdag, des morgens om half negen een Kerstconcert in de muziektent. Het weer werkte, evenals verleden jaar, niet mee, zoodat er betrekkelijk weinig publiek aanwezig was. Ondanks dat blie zen de muzikanten er lustig op los. Zoo is het „Stedelijk" er op uit steeds haar me dewerking to verleenen. Het is niet aange naam om met dit weerde metalen en andere instrumenten te hanteeren.'Dit had echter geen invloed op hun stemming, Het programma bestond uit ioepasse- lijke muziek en werd vlug doch correct afgewerkt. De politie, anders stipt de orde handhavend, deed nu een oogje toe en liet de mensohen tijdens de uitvoering kalm heen en weer loopen. Ook hoorden wij de verzuchting dat we zulke concer ten ook zomers op Zondagmorgen moes ten hebben en liefst nogal om een uur of zes. Het verpleeghuis op de Kerkgracht was ook met Kerstmis niet vergeten De Coöperatie had de goede gedachte gehad om de oudjes te verrassen met tulbanden, terwijl anderen getracteerd hadden op rookworst en speculaas. Namens de oudjes bedanken wij hier de gevers hartelijk voor hunne versnape ringen. Verder werden zij door het bestuur van het huis getracteerd op chocolade melk, koek kerstkransen en andere lek kernijen, terwijl het mannelijk deel ge lukkig werd gemaakt met diverse rook artikelen. Op den avond van den eorsten Kerstdag concerteerde er de Heldersche Orkest-Vereeniging, onder leiding van haar directeur, de heer Jac. Hertsworm. Deze vereeniging, die wij reeds bij ver schillende gelegenheden hebben gehoord, gaf verleden jaar ook een concert in het tehuis en de verpleegden waren er opper best over te spreken. Ook het Leger des Heils heeft hen niet vergeten, zooals wij boven reeds schreven. Het gaf een zanguitvoering op den mid dag van den tweeden Kerstdag, terwijl de verpleegden weer werden onthaald. Wij zagen den mooi opgetuigden kerst boom, waaraan en waaromheen verschil lende uit te deelen artikelen prijkten. Zoo brengt nu eens de een, dan weer de ander eenige afwisseling in het be staan der oude menschen wier levens avond kalin voorbij gaat. Maar zij ver velen zich niet, o neen, zij hebben be stuur en gezelschapsspelen, maar toch is er iets dat zij nog graag zouden hebben en dat is een sjoelbak. Weet iemand daar misschien raad op? Ook in het Diaconiehuls in de Oostslootstraat heeft men het Kerstfeest gevierd. Verschillende gevers hadden daar ook voor verrassingen ge zorgd; een Kerstboom was eveneens aanwezig, terwijl eenige dames voor zang en muziek zorgden. Een en ander maakte PREDIKBEURTEN ZONDAG 28 DECEMBER 1930 DEN HELDER Ned. Rerv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.80 u. Ds. M. A. G. Vorst man. (Vacature Helder III) Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. H. J. Kouwen- hbven, van Oegstgeest. 's Avonds 5.30 uur, Ds. H. Teerink, van Amersfoort. Geref. Kerk (Hulpkerkd. Chr. Mil. Tehuis) '8 Morgens 10 uur, Ds. H. Teerink 's Avonds 6.30 u., Ds. H .J. Kouwen- boven. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 'a Morgens 10 u. en 'b middags 5.30 u de heer N. v. d. Kraats. Cbr Geref. Kerk (Steengracht). 'h Morgens 1U u. en 's avonds 6 uui, leesdienst. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 u., Ds. P. H. Borgers Maandag 29 Dec. nam. 8u. Deutsche* Verein. Sylvester abend. Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. R.C.W.J. Hoek 's Avonds geen dienst. Leger des Hells. 's Morgens 7 uur, Bidstond, 's Morgens 10 u. Heiligingsdienst. 's Mid. 8.80 u., Zanguitvoering, 's Avonds 7.30 uur, Verlossingssamen- komst. Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. Apostolische Gemeente. 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur in de bovenzaal van het Algemeen Militair Tehuis, Spoorstraat. HUISDUINEN Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté dat men ook hier een goed Kerstfeest had. In het Tehuis voor Ouden van Dagen in de Jan in 't Veltstraat, dat tijdelijk onder leiding van den heer en mevrouw Triest staat, werden de oudjes ook niet vergeten. De tijdelijke vader en moeder, die eenigen tijd terug ook al voor St. Nico- laas hebben gefungeerd en dus voor de oudjes geen onbekenden, hadden het Tehuis met de op Kerstmis gebruikelijke artikelen, een stemmig aanzien gegeven. Het was 's morgens al begonnen met extra eten, terwijl het bestuur tracteerde op allerlei heerlijkheden, die aangevuld werden door verschillende gaven van vriendelijke gevers, wien hier ook een woord van dank past. De heer Teune had een prachtige Kerstboom beschikbaar gesteld, zoodat de oudjes ook hier'met hun krentenbrood, chocolademelk,tulband, speculaas, worst, tabak enz., een paar heerlijke dagen hadden. Ook hier deed het Leger des Heils zich hooren, terwijl op den Tweeden Kerstdag des avonds het Dubbel Mannenkwartet eenige liederen zong. Kerstfeestviering Speeltuinve^- een 1 ging Yischmarfct Voor de kinderen der leden van boven genoemde speeltuinvereenigiug is het Kerstfeest geworden tot een groot feest. Een damescomité, bestaande uit mevr. v. Engelsdorp Gastelaars, mevr. Kwast, mevr. Meynen en Mevr. Kalff hebben dit Kerstfeest geheel gearrangeerd. Dit feest i9 niet uitgegaan van het bestuur der vereeniging, doch was een verrassing van bovengenoemd comité, en de pen ningmeester van den speeltuin behoeft in het geheel niet in den buul te tasten. U begrijpt, dat voor een dergelijk iets heel veel noodig is. Daar is, om te be ginnen, de Kerstboom en do verlichting daarvan en dan natuurlijk de massa ver snaperingen die aan de vele kinderen rondgedt-eld zouden worden. Er !is door hoeren winkeliers echter zoo veel en zoo mild gegeven, dat de dames alleen maar de suiker en de melk moesten koopen. En als u nu weet, dat er circa 500 kin deren waren, dan ziet u dat er nog al wat noodig was. De heer Teune van de Gasfabriek gaf een Kerstboom en hetdaarvoorbenoodigde licht en zorgde tevens voorde verwarming. Verder waren er krentenbroodjes, elec- trische kaarsen, bananen, sinaasappelen, taai-taai en nog veel meer, te veel om op te noemen. Het Kerstfeest werd op den tweeden Kerstdag des middags om drie uur, in een lokaal van de voormalige Zusterschool gevierd. Mevr. Kalff-Born sprak een èpenings- woord. Zij schetste het tot stand komen van dit feestje en noemde alle namen van degenen die iets hadden geschonken of hunne medewerking hadden verleend. Hierna begon het eigenlijke feest voor de kinderen. D.e ongeveer 150 ouderen hebben kunnen zien hoe hun kinderen genoten. De heer Groenendijk vertelde een kerstverhaal, de heer de Réus eenige aardige anecdoten,de heer Faber bespeelde zijn harmonica, een knapenkoor zong onder leiding van den heer Lücker en tenslotte gaven de jongens van de mond harmonica-club een nummer ten beste. Het damescomité was zoo voldaan over het welslagen van dit feest, dat ze alle. maal bereid waren bij voorkomende ge. legenheden weer iets dergelijks te orga.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5