Kantoorboeken Fa. W. C. Reij Zondagsschool gehouden. Een 60-tal kin deren en pLm. 40 ouderen maakten den avond mede. De Kerstvertelling enz. werd gehouden door den Weleerw. heer Ds. Vorstman van Anna Paulowna, daar Ds. Damstó was verhinderd. De leiding van het overige gedeelte van den avond be rustte bij den heer B. Elzer, hoofdonder wijzer alhier, met zijni helpsters. De kinderen zoowel als de ouderen heb ben zeer zeker een zeer aangenamen en dankbaren avond gehad, vooral de eerste genoemden, welke ieder een prijsje, even ais andere jaren door de damesnaaikrans alhier beschikbaar gesteld, kregen. WIERINGEN. TEE WAARSCHUWING. Alhoewel wfl dachten dat de wegen op Wieringen niet verbeterden, is dit wat betreft den weg Hippolytushoef—-Den Oever wel het geval. Er is dus een wil, maar bjj onze wan deling door Hippolytushoef op een der Kerstdagen aanschouwden wij in de Kerkstraat een droevig verschijnsel. De straatmaker was zoo bereidwilig geweest de straat, waarvan de goot opgebroken was, in zoodandgen staat te laten liggen» dat wandelaars, die er in donker passeer den, over de opgebroken steenen tuimel den. Wij, die dit van onzen vroegeren straatmaker, den heer T. Visser, nooit aanschouwden, zijn door de vreemde krachten danig teleurgesteld en het zou aanbeveling vinden wanneer de gemeente- opzichter hierop wat beter toezag en de straten van Hippolytushoef wat betreft de feest- en Zondagen» beter begaanbaar waren. Hippolytushoef. KIJKAVOND „DORCAS". J.L Maandagavond hield de naaiveree- niging „Doreas" te Hippolytushoef in een der benedenzalen der Ned. Herv. Kerk een kokavond. Bij het betreden der zaal, welke goed verwarmd was, werden wij welkom gebee- ten door de presidente, Mevr. G. Russel- ma n8pr enkeling. Op een der tafels lagen de kleeding- stukken uitgespreid, welke verdeeld wor den onder behoeftige gezinnen te Wierin gen. Onder het genot van een kopje thee en koek namen wij een en ander in oogen schouw en constateerden, dat alles er keu rig en correct uitzag. Zeker is hier een woord van wannen dank aan de dames, die de kleedingstukken vervaardigden» onder leiding van de dames T. Mulder en G. Russelman*—Sprenkeling, op z'n plaats. Deze dames offeren hiervoor veel tijd op en zeker zullen de behoeftige menschen dit waardeeren. Ook de geefsters en gevers voor dit zoo schoone doel een woord van dank. Immers, waren deze niet zoo bereid willig, dan kon er niet tot stand worden gebracht, wat thans is geschied. Eén ding valt zeker te betreuren, dat zoo weinig belangstellenden; .waren opge komen, om te zien wat vervaardigd wjjp. Laten ze het volgend jaar opkomen en ze kunnen dan medehelpen het werk der da mes te waardeer en. Wat de kleedingstukken betreft was het van allerlei genre. De kwaliteit was van uitstekend gehalte en vele verheugde ge zichten zullen er zijn wanneer de pakken rondgedeeld worden. Naar wij vernamen, waren er 165 klee dingstukken, welke onder 34 personen ver deeld zullen worden. Ook wij willen er het onze aan toevoe gen: Wieringers, stuurt de dames, welke met een lijst rondkomen, ieder jaar niet weg. Elke kleinigheid ral gaarne in ont vangst genomen worden. Steunt 't schooi -e doel en helpt daarmede arme menschen aan warme kleedingstukken. Visscbersver. D.E.T.V. Algemeene vergadering. J.l. Zondagmiddag 28 December 1930 hield de visschersvereeniging DJ3.T.V. een algemeene vergadering in hotel Veerdig te Hippolytushoef. Aanwezig waren 71 leden. Voorzitter, de heer J. Tjjsen, opent met een hartelijk welkom de vergadering, zijn voldoening uitsprekende, dat zooveel leden aan den oproep gehoor hadden ge- gevem Het is een bewijs, zegt de voorzit ter, dat de vereoniging nog sterk staat en door eensgezindheid reeds veel tot stand en nog tot stand brengen kan. Tevens zijn er weer verschillende visschers lid ge worden, zij het dan ook door een verhoog de contributie. Dit was noodzakelijk. Het bestuur beheert steeds zoo zuinig moge lijk de gelden en zoo zullen dan ook de ^5'- schors het niet euvel duiden dat een hoo- gere contributie moest worden geheven. De voorzitter memoreert nog dat de ver eeniging ieder jaar 125.moet afdragen aan het Centraal Comité en dat reeds 10 a 12 jaar doet. Alles b;j elkander genomen, zegt spreker nogmaals, dat de vereeniging nog steeds in de volle belangstelling van de visschers staat, wat een bewijs is voor het bestuur dat zijn handelingen steeds goed waren. Voorts brengt spreker nog woorden van dank aan den Minister en aan die leden der Tweede Kamer, die er voor gezorgd hebben dat de Zuiderzee- steunwet eenigszins gewijzigd werd ten behoeve der visschers. Met deze woorden verklaart de voorzitter de vergadering voor geopend. Vervolgens worden door den secretaris, den heer Jb. Lont, de no tulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Wordt voorgelezen een schrijven van het Cen traal Comité betreffende zoons van schip pers, die opgeleid willen worden tot stuur man op de groote vaart. Kon dit eerst ge schieden op de Zeevaartschool te Schier monnikoog, thans kan dit in Den Helder gebeuren, zoodat de jongelui lederen dag uit en thuis kunnen zijn met de autobus, wat dus ook weer een groote verbetering is. Hierna volgt bestuursverkiezing. Af tredend. waren de lieeren J. J. Tijsen, Jb. Lont en M. Kooij, resp. voorzitter, secre taris en bestuurslid, verder de vacature P. Kale veld, de voormalige penningmees ter. Bij de stemming van een voorzitter blijkt dat de heer Tijsen 69 stemmen ver wierf, L. Wigbout 6, J. W. Hetleman 2, B. Wit 1, G. Dirks 2 en blanco 1. De heer Tijsen is dus wederom gekozen en neemt zijn benoeming aan, dankzeggend aan de vergadering voor het vertrouwen en hoopt dat zijn krachten het toelaten om de ver eeniging van dienst te kunnen zijn. (Ap plaus). Inplaats van den heer P .Kaleveld wordt na twee gehouden herstemmingen gekozen de heer G. Tijsen welke ook zijn benoeming aanvaardt. Vervolgens worden ook de heeren Jb. Lont en M. Kooij met resp. 69 en 59 stemmen herkozen en ook zij accepteeren wederom de benoeming. De voorzitter brengt vervolgens dank aan de heeren van het stembureau, J. Rotgans en M. Scheltus. Dan komt ter tafel punt 8 van de agenda: rekening en verantwoor ding van den penningmeester. Daar de penningmeester tusschentijds was afge treden nam de heer Jb. Lont, secretaris, die functie waar. Bü monde van den heer L. Wigbout bleek, dat alle bescheiden in orde waren bevonden; hij zeide, dat hier dan ook wel een woord van dank en waar- deering op zijn plaats was aan den secre taris-penningmeester. (Applaus). De ont- vangsten waren 305.29, de uitgaven 281.78, zoodat er over het afgeloopen boekjaar een batig saldo was van 23.51. Tevens is er bij de Boerenleenbank gede poneerd een spaarbankboekje ten bedrage van 760.04, zoodat het bezit der veree niging thans bedraagt 783.55. Ook de Wieringermeerkas blijkt een sal do te hebben en wel van 12.26, terwijl de kas van het Boezemmeer sluit met een voordeelig saldo van 45.60. Hierbij wordt echter opgemerkt door den penningmees ter, dat hij van deze kas geen definitieve begrooting kon maken daar er geen afre kening was van de vereeniging te Anna Paulowna, want van. die 45.50 moet toch ook de pachtsom nog betaald worden zoo dat het overschot niet groot zal zijn. Punt 4 van de agenda luidt: bespreking wier- maaierij. De voorzitter zegt dat in een bestuursvergadering een stem is opge gaan betreffende het wiermaaien, met het doel dit later te laten beginnen. Er zijn sommige visschers die eerst dan nog aan ander werk bezig zijn en dus niet op den vastgestelden tijd kunnen beginnen. Tevens is het zeegras nog niet rijp. De heer L. Wigbout zegt dat dit geen bestuursvoorstel is. De voorzitter: U begrijpt mij verkeerd; ik zeg er is een stem in de bestuursver gadering opgegaan. De heer.G. Dirks zegt, dat hij het is die het plan heeft geopperd. Hij wil er echter geen wet van maken. Hij is van oordeel dat er te vroeg wordt begonnen met het wiermaaien en heeft daarom den secreta ris opdracht gegeven het op de agenda te vermelden. Er zijn volgens hem dan ook vele visschers die niet op tijd kunnen be ginnen, hetgeen een nadeel Is voor Wie- ringen. Wat die te Texel betreft deze be ginnen op tijd, zoodat de wiermaaierij dan eerder op Texel thuis hoort dan te Wieringen. De heer S. de Haan vraagt wanneer de heer Dirks dan denkt te beginnen. Deze zegt 20 Juni en wil dit dan tevens ver zoeken aan het gemeentebestuur. De heer J. Heyeman Wzn., is er tegen en wil beginnen wanneer dit de visschers zelf goeddunkt Wanneer ze niets te doen hebben moeten ze toch wat om handen hebben. De heer L. de Jong is van meening dat hoe later men begint hoe slechter de wier wordt. Dit bestrijdt de heer J. Lont ten stelligste; hij: noemt enkele perceelen waai de wier laat in den tijd van prima kwali teit was. Over dit onderwerp wordt nog veel gediscusseerd en het eind van het liedje is, het maar zoo to laten als het thans is. Vervolgens leest de secreta ris eenjge artikelen voor uit de Zuiderzee- steunwet, betreffende waardeverminde ring enz. Daar deze reeds in verschillende couranten zijn gepubliceerd, zullen wij niet in herhaling treden. (Verslaggever). Rondvraag. De heer J. Smit vraagt of hij een motor in zijn schuit mag zetten met het doel om er mede te vissollen. Dit betreft dan voor het visschen van alikruiken. De voorzit ter zegt dat dit een zaak is die de vis schers onderling moeten bespreken. De heer L. de Jong vindt, dat wanneer er meer motoren komen, de markt zoo danig zal overvoerd worden dat de prij zen laag worden, wat thans het geval niet is en er behoorlijk verdiend wordt. Hij zou dan ook gaarne zien dat het net zoo ging als met het visschen van ulken enz. met motor, maar dan zonder schroef. Hü maakt hiervan een voorstel. De voorzitter vraagt of't niet kan dat er alleen heen en weer gevaren wordt met motor, echter met dien verstande dat er niet met don motor gevischt mag worden. Er gaan echter stemmen uit de vergadering op dat vorige week wel degelijk gevischt is met motor en dat dient de kop ingedrukt te worden. De vergadering wordt rumoerig. De voor zitter hamert geweldig. De ^er Wagemaker betoogt dat de vischhaudelaren Kat en Russelman gaar ne zouden zien dat in den zomer niet ge vischt werd op alikruiken. De heer Wiébout zegt het jammer te vinden dat het te persoonlijk wordt. Dit moet op den achtergrond geschoven wor den. Het zou er wonderlik uitzien vol gens hem als de moderne techniek werd vernietigd. Hij is het echter met den heer L. de Jong eens dat te veel aanvoer den achteruitgang van de Wieringervloot ten gevolge heeft. De heer B. Wit stelt voor den visschers, welke toch met motor visschen, één jaar hun consent te ontnemen. Dit heeft ech ter geen bijval. Het voorstel van den heer L. de Jong, welke voorstelt aan den Mi nister te verzoeken het visschen met mo toren te verbieden en evenals bij de wul- kenvisschers met de schroef er af te va ren, wordt aangenomen met 48 stemmen gedaan. Over hetccmfwypshrdlunnoatea voor, 7 tegen en 16 blanco. De voorzitter zegt toe dat door het be stuur stappen bij den betrekken Minister zuilen worden gedaan. Over het betref fende besluit volgen nog eenige discus sies welke met den noodigen bij val hadden. De heer D. Minnes vraagt aan den voor zitter of het Bestuur zich wel eens een idee heeft gevormd voor de toekomst. Over eeni paar jaar, zegt spreker, ls de dijk WieringenFriesland dicht en zal het voor Wieringen gedaan zijn. Hij had bh geruchte vernomen dat in de Lemmer een groote vischrookerö is. Het ligt in de bedoeling deze, zoodra de dijk dicht is, te verplaatsen naar Breezand. Het zou aanbeveling verdienen, zegt 6preker, wanneer dergelijke industrie te Den Oever kwam en hij verzocht dan ook of het Bestuur stappen wil nemen bij het Ge meentebestuur en de Directie der Zuider zeewerken. Als de werken afgeloopen; zijn, beschikken wij over groote havens en gebouwen en deze zouden zeer zeker pro ductief gemaakt kunnen worden. Ook de heer Jb. Lont zegt, dat de heer Lichtendaal reeds eerder deze opmerking heeft gemaakt De heer Minnes vraagt of het niet beter was dat de vergadering het bestuur mach tiging geeft om dergelijke stappen te on dernemen. Ook voor de gemeente Wie ringen is het van belang, dat dergelijke industrie hier wordt gevestigd. Het zou de gemeente natuurlijk geldelijke offers kosten. De voorzitter zegt dat de Regeering zich deze offers getroosten moet. Er wordt echter besloten door de vergadering het bestuur machtiging te geven tot het doen van stappen bij de betrokken auto riteiten. De heer P. Bakker zegt, dat er reeds veel actie wordt gevoerd om het thans nog opengebleven gedeelte van den dijk te overbruggen. Hij heeft een artikel bij zich uit de Pluimvee-Courant, waar uit voerig wordt geschreven over het z.g. puf bestemd voor eendenhouders. Uit dit ver slag blijkt dan ook dat voor de eenden houders aan de Friesche kust de droog making geen voordeel is, doch een nadeeL De visch die uit de Zuiderzee wordt op gehaald, is voor de eendenteelt van groot belang. Het eindigt dan ook met een op roep tot het Nederlandsche Volk zich te verzetten tegen verdere droogmaking der Zuiderzee. (Of het overbruggen tot stand zal komen, is te betwijfelen. Verslag gever). De heer B. Kat, ter vergadering komen de, zegt als antwoord op de woorden van den heer Minnes, dat door hem reeds pogingen in het werk zijn gesteld om de rookerijen te Den Oever te krijgen. Hij is zelf naar De Lemmer geweest, in de eerste plaats natuurlijk voor zijn raken, en ten tweede in het belang van de visschers. Er is hem toegezegd, dat, wanneer er hier vol doende haring wordt aangevoerd, de in dustrie hier wel gevestigd kon worden en het denkbeeld in1 gedachten werd gehou den. De persoonlijke stappen zijn, volgens den heer Kat, dus al gedaan. De voorzit ter zegt den heer Kat dank voor zijn be moeiingen. De secretaris, de heer Jb. Lont, merkt nog op dat er bü de Generale Commissie nog steeds geen vergunningen zijn aan gevraagd om in het IJselmeer te visschen. Van. andere plaatsen zijn er al 134 bin nengekomen. Wanneer dit niet gebeurt, kon Wieringen wel eens achter het net visschen. De heer S. ten Bokkel zegt voor het Boezemmeer te hebben geschreven, maar als antwoord te hebben gehad dat hij hiervoor niet in aanmerking kon komen, doch ingeschreven was in de registers voor het IJselmeer. De heer L. Wigbout beaamt dit en zegt ook dergelijk schrijven te hebben ontvan gen. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring, hopende dat de genomen besluiten tot steun van de vereeniging mochten wezen en wensoht allen veel voorspoed in het jaar 1931. De Hankes. BELOONDE ARBEID. Daar het betonstorten voor de eluis- vloer in de Wieringermeer nabij Wierin gen, uitgevoerd door den heer J. de Vries, uit Heemstede, ving was gevorderd, werd het personeel van den heer De Vries vorige week een feestje in bet Cantine gebouw aldaar aangeboden, door Ir. van Oppen. Timmerman de Jong hield een voordracht en een smid uit Den Hel der, vertelde een verhaal, alles onder het genot van bier en sigaren, zoodat bet per soneel een genoegehjk uurtje bad. Polder -Waard N!!et>wland. BRAND. JJL Zondagavond, omstreeks half vijf, ontstond door onbekende oorzaak brand in de boerderij van den heer P. Post, ge legen in Polder Waard Nieuwiland en be woond door twee (gezinnen, nL Al bert Walters en Hendrik Stubbe, beiden Zui- derzeearbeiders. Het gezin van Stubbe was reeds 10 dagen met Kerstvacantie en dat van Walters aan den wandel -gegaan, zoodat de brand door omwonenden werd ontdekt en snel in omvang toenam. Het buis met schuur en wagenloods, benevens 36 wagens hooi stond spoe dig in 'lichte laaie en is tot den grond toe afgebrand. De stoomspuit was niet bij machte iets te behouden en had dan ook alleen de taak om de smeulende resten te dooven. Te ongeveer half tien uur was er niets anders dan een ruïne over De boel was laag verzekerd. Don Oever. WOONARK GEZONKEN. Vermoedelijk door den hevigen Oosten wind begon de woonark, „Houdoe", van don heer Zijlinans, in de nieuwe haven te Den Oever, Vrijdag scheef te liggen en de luchtkokers liepen vol water, zoodat ook de ark weldra vol water was en zonk. De heer Zjjlmflnfi en zijn gezin, bestaande uit 8 kinderen, moes ten de ark in baast verlaten. Een ge deelte der meubelen wist men nog te red den. De familie Zijlmans vond ©en goed onderkomen in het Cantine-gebouw der Zuiderzeewerken waar ook do nog ge deeltelijk geredde inventaris werd on dergebracht. De hoer Zij limans was tijdsohrijver bij de Amst. Ballast M& en niet tegen onge vallen verzekerd. Men zal trachten de ark te lichten. SCHAGEN De heer M. F. Overdijk, opzichter hij de Nederlandsche Spoorwegen, standplaats Behagen, wordt 1 Fdbruari 1981 overge plaatst naar Hoorn. De heer H. Docter, employé by de Ned. Spoorwegen te Behagen, is geslaagd voor arbeider-telegrafist TEXEL. MAR KTOVERZICHT Ini de 'week tusschen Kerstmis en Nieuwjaar heeft bijna iedere landbouwer in onze gemeente gelegenheid om de markt te bezoeken; en daar het weder zich Maandagmorgen uitstekend leende om van huis te gaan, heerschte er reeds vroeg een gezellige drukte op het marktplein. De veeaanvoer had echter ook deze week wei nig te beteekenen; wolvee werd in 't ge heel niet aangevoerd; de rundvee-aanvoer bestend slechts in een stier en enkele nuchtere kalveren. Verder stond er nog een paard aan de lijn en werden enkele korven biggen' aan gevoerd. Pluimvee was er in tegenstelling met den laatsten tijd zoo goed als niet aanwezig. De handel in onze gemeente ligt thans vrijwel geheel stdL Niet alleen op de markt bestond weinig kooplust, doch ook in het land wordt zoo goed als niets verhandeld Versohll'lende veehandelaren van hier be zoeken niet eens de groote markten aan den vasten wal. De rundvee-prijzen zijn ook hier niet best, doch voor handel op de groote markten nog aan den hoogen kant Terwijl voor varkens een prijs van 24 k 25 cent per Dond moet worden betaald; eenzelfde prusnoteering dus als op de Purmerender markt De veeuitvoer uit deze gemeente is dan ook zeer gering, hij bestaat slechts in en kele varkens voor slagers te Den Helder. Aan de eierenveiling was de aanvoer, niettegenstaande dat door de Zondagen de ophaaldienst niet had gewerkt nog groo- ter dan vorige week. De prijzen gaan ech ter tengevolge van den stijgenden aanvoer steeds meer terug; de middenprüs was J 5.80 per 100 stuks; de handel was vlug. De wolhandel ligt eveneens geheel stil; nog steeds wil de prijs maar niet omhoog. RU NDVEE-VERZEKERING. Op Woensdag 7 Januari aai. zal in' café „den Burg" te den Burg een ledenverga dering worden gehouden van bovenge noemde vereeniging» 's avonds om half acht. Burgerlijke Stand van Texel van 27 tot en met 2» Deo. GEBOREN: Hendrik Willem, z. v. K. Hoogerbeide en EL Blom. ONDERTROUWD :GJ. Egers en A. C. E. Kalia POLITIE Gevonden: 1 booctachappentaach en 1 handschoen. Jodeschild. KERSTFEESTVIERING. Vrijdag vierden de kinderen der beide naaikransen van de SJXA.P. bet Kerst feest in de Bewaarschool In het gebouw prijkte een schitterend verlichte Kerstboom. Mej. Krul uit Sdha- gerbrug hield eerst een vertelling voor de kinderen. Daarna sprak zij tot de grooten. De meisjes zongen toepasselijke liedjes, en werden onthaald op allerlei lekkernijen. Na afloop ontving ieder kind een aardig cadeautje. Er werd nog een collecte gehouden voor de Bewaarschool, die ruim 16 opbracht. UITVOERING P.A.L.V.U. De tooneelvereeniging P.AJL.V.U. beeft een uitvoering gegeven in de „Zeven Pro vinciën". De zaal was flink bezet, onge veer' 150 man was aanwezig. De vooratter van P.A.L.V.U., de heer J. Bruin, opende (met een kort woord. Opgevoerd werd: „De macht van het geld". Het eerste be drijf speelde ten; huize van den fabrikant Gouddorst, die een diner gaf ter eere van zijn decoratie. In het tweede .bedrijf ko men arbeiders hun nood Magen en vragen om meer loon. Ze worden echter met ont slag bedreigd en druipen af. In het derde bedrijf zijn we ten huize van een ontsla gen opzichter van den heer Gouddorst. Alle rollen werden goed gespeeld en het publiek luisterde vol aandacht. De heer O. Bakker, ontving namens P.AX.V.U. een mooie azalea, voor de regisseurs- diensten, welke hij, had bewezen. Een ge zellig bal volgde na afloop. HALLO BANDOENG. Klein Tooneel zal! Zondag 4 Jan. opvoeren het tooneelstuk „Hallo Ban- doeng". Deze week werden verzonden: 6 koeien, 12 kalveren, 11 varkens, 2 schapen. Ooster end Onze vroegere plaatsgenoote, mej. A. Breman, thans verpleegster in het Ge meente Ziekenhuis te Den Haag, is met 15 Jan. benoemd' tot wijkverpleegster te Landsmeer. De OoofcaOovp. KEB&l'F JKEK1' V ÜERXNG. Den tweeden Kerstdag had in de Ned. Herv. Kerk te De Gocksdorp de Kerst- feestviering plaats met de leerlingen van de Zondagsschool. De OhristeL Zangver- ecniiging verleende hare medewerking. Ondanks het zeer slechte weer was het kerkgebouw geheel gevuld toen 's avonds om 7 uur de kinderen, onder leiding van Mevr. Plug, Mej. F. v. <L Kooij en Mej. Melndersma, onder het zingen van Ge zang 270 vers 1 binnentraden. In de kerk was een prachtige kerstboom geplaatst. Ds. Plug opende vervolgens met gebed, waarna de kinderen en de léden der Zangvereeniging onder leiding van den heer 8. de Waard verschillende gezangen ten gehoore brachten. Mevr. Plug vertelde een mooie Kerstvertelling, waarna de kin deren geschenken ontvingen. Da Plug dankte aan het slot alle aanwezige® voor hunne medewerking en sloot met gebed, waarna door de gemeente staande gezon gen werd: Gezang 229 vere 7. Bij den aanvang van een nieuw boekjaar bevelen 'we ons be leefd aan voor de levering van alle soorten Kantoor-, Kas- en Winkel boeken. Ruime sorteering voorhanden. Den Burg Texel Marineberichten. Tot dien état-major van' Hr. Ma. torpedo- boot jager Witte de With, welke bodem 12 Januari van Nieuiwed'lep naar Oost-Indiê ver trekt, behoort alsnog?, luitenant ter zee 3e kL C. H. E. Brainich von Brainich Felth, onlang» eervol ontheven van zijn werkzaam stelling on der de bevelen van den commandant der Ves ting Holland te 's-Gr^venhage. Kapitein ter zee D. Vreede. wien vergund is uit Oost-Iodië terug te keeren, zal 31 dezer met de Tjerimai van Tandjong-Priok vertrekken. Hoofdofficier van administratie le kL (kolonel) H. Riem, die bestemd is tot Intendant der zeemacht in de Stelling van Den Helder, repatrieert aan boord van de Bal oer an, die 17 dezer van Tand).- Priok ls vertrokken. Officier van administratie 2c kl. L. C R. Hor- ning, is per particuliere gelegenheid uit Qoat- lndiê teruggekeerd. Luitenant ter zee 2e kL der marine-reserve W. A. Deterts wordt 15 Januari overgeplaatst van Hr. Ms. van Speyk te Nieuwediep naar de Mar.- kazernc te Amsterdam. Bij Kon. besluit van 23 December is, met ingang van 1 Januari, bij de Kon. marine: ie. aan d'en hoofdoff. van gez. der ae kl. dr. F. H. ter Poorten, op zijn verzoek, eervol ont slag uit den zeedienst verleend, onder dank betuiging voor de door hem aan den lande be wezen langdurige en zeer goede diensten; ae. aan den hoofdoff. van gez. der 2e kl. H. J. M. Laureoae, op zijn verzoek, eervol ont slag uit den zeedienst verleend, onder toeken ning van den titulairen rang van hoofdoff. van geze. der ie kl.; 3e. bevorderd: tot hoofdoff. van gez. der le kl. de hoofdoff. van gez. der 2e XL J. F. Hulk, tot hoo,fdoff. van gez. dier 2c kl. de off. van gez. der ie ld. P. J. van Driel, en tot off. van gez. der ie kL de off. van gez. der ae ld. B. van Noort. De luit. ter zee der ie kl. K. W. F. M. Doorman wordt, ingaande 5 Jan. a.s., voor twee maanden gedetacheerd btj het Vliegkamp dc Kooij en belast met den dienst van Eerste Officier. Hoofdofficier van adm. ae ld.. E. G. P. van Sijpveld, chef der afdeeling centrale magazij nen van kleeding en levensmiddelen der ma rine, heeft een eervol ontslag uit den zeedienst aangevraagd onder toekenning van pensioen. Luit. ter zee ie kl. F. H. Agterbos, onlangs uit Oost-lndié teruggekeerd, wordt 26 Jan. geplaatst bij het departement van defensie te VGravenhage. Luit. ter zee ae ld. der marine-reserve H. W. Hemmes, van de Marinekazerne te Am sterdam, wordt 15 Januari in het genot van onbepaald verlof gestelid. Luitenants ter zee P. J. M. Cibot, der ie en J. A. Vink, der ae kl., wie vergund is uit Oos- Indïë terug te keeren» zijn 17 dezer aan boond van de Baioexaa van Tandjong-Priok ver trokken. Off. van gez. 2e kl. der zeemacht P. S. Wal ma van der Molen wordt 9 Januari over geplaatst van Hr. Ms. pantserschip Heems- kerek naar Hr. Ms. torpedobootjager Witte de With, met bestemming voor den dienst In Oost-Indiê. Officier-vlieger L. A. H. Rombeek, die be stemd is voor den dienst in Oost-Indiê, zal 30 dezer per particuliere gelegenheid daarheen vertrekken. De overplaatsing van den off. van gez. 2e kl. der zeemacht H. L. Grave van het Wachtschip te Willemsoord naar den torpedo boot jager Witte de With, gaat niet door. Hij wordt 5 Januari geplaatst aan boord van Hr. Ms. tor pedoboot jager Banckert, met bestemming naar We9t-Indië. Ondervcdgende schepelingen vertrekken den 30en December a.s. per s.s. Koningin der Ne derlanden naar O.-I.: Schipper J. W. Bol, serg.-telegraf. H. F. H. Kaptedn, seng.-monteur N. L. van der Raaij, serg.-schrijver C. G. HartendOrp, serg.-macht. J. A. Boeije, kwartienmr. E. H. Spieker, id. J. de Gans, sdL W. M. K. F. Meurer, kêrp.- konstabel W. P. Marquenie, korp.-telegraf. G. Meng, korp.-vliefftmr. W. J. de Boer, id. P. van der Noll, korp.-kok P. F. Sloove, id. P. J. Kampman, id. A. Gernler, ld. F. Nikkel, ma troos 2e kL T. de Jonge, id. A H akst een, id. J. Wijnands, korp.-torpedom. E. N, van Kla veren, id. A. J. Alderding, id. G. H. Peen, korp.- der m:ars. J. S. Carton, mar. ie kl. A. A. van der Pool, mar. 3e kl. M. van Staal, id. P. Spruibenbur®, ld. G. Helwegen, id. H. A. van der Hurk. BEHOUDENS ONVOORZIENE OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgende per sonen vergund naar. Nederland terug te keeren: Per s.s. Poeloe Laoet, 90 Dec. van Priok:

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7