ELDERS01EGIURAHT WEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS. VAN DINSDAG 6 JANUARI 1931 r- Het bestuur van de Pluimveevereen. leider en Omstreken", deelt ons mede, it door hare leden op de nationale Pluim- le-tentoonstelling te Rotterdam onder- aande prijzen zijn behaald en wel door heer en Gebr. Wiering met I no. Licht rahma 1 le en 1 eereprijs en door Jb. leuwkamp met II no. Zw. Javakrielen le en 1 2e prijs benevens 3 eereprijzen met I no. wit Hagenaar duif 1 le pr. 3 eereprijzen. Tevens wordt medegedeeld aan de prijs- Innaars van de gehouden verloting, dat 5 prijzen nog afgehaald kunnen worden t 25 Januari a.s.; na dien datum vervaj- n ze aan de vereeniging. Ds. J. BOS Hzn. t Zondagavond is te 's-Gravenhage na ern- Ittge ongesteldheid in den ouderdom van 78 jaar overleden ds. J. Bos Hzn., emeri tus predikant van de Chr. Geref. Kerk van Delft. Ds. Bos studeerde zoowel in Oost-Fries land als aan de Theologische School der Ohr. Geref. Kerk die toen te 's-Graven hage gevestigd was. In 1895 werd hij caji- didaat om 9 Augustus van dat jaar te Leeuwarden het predikambt te aanvaar den. In 1906 vertrok hij naar Den Helder, welke standplaats in 1912 met Delft ver wisseld werd. 1 October 1923 verleende de classis Den Haag hem eervol emeritaat. E.S.O.N.A. Blijkens een in dit nummer voorkomen de advertentie vertrekken de booten van de E.S.O.N.A. met ingang van morgen weer om half acht van hier. STOPZETTING OPHAALDIENST. Naar wij vernemen wordt de gemeente lijke ophaal- en stortingsdienst, tot do opheffing waarvan reeds besloten was, zooals uit de mededeelingen in het Voor woord der begrooting, door ons gepubli ceerd, bleek, reeds deze maand stopgezet. De nog bij den gemeente-ontvanger be rustende aanslagbilletten van de bij dezen dienst aangeslotenen worden dezer dagen terugbezorgd, waarbij hen tevens een kennisgeving zal worden uitgereikt. Zij zullen dus thans op andere wijze zich moeten zien te redden, hetzij door beta ling ten postkantore (waarbij men uitter- aard zelf zorgen moet voor tijdige beta ling), hetzij door dit op te dragen aan de Nutsspaarbank of andere bankinstel lingen, die dan voor regelmatige en tijdige stortingen zorgen. Mits men natuurlijk voldoende saldo beschikbaar heeft daar voor. Voor de beirokkenen zal de op heffing van dezen dienst zeker ongerief medebrengen het blijkt evenwel, dat de deelname te onvoldoende was dan dat verdere handhaving de vrij aanzienlijke kosten, die de dienst medebracht, zou billijken. Wat nu de betaling betreft, voor Personeele- en Grondbelasting moet, zoo als men weet, op 1 Januari de laatste termijn betaald zijn. Eventueele waar schuwingen gaan 15 Januari in zee. Wie hierop dus nog ten achter is, doet ver standig tijdig het verschuldigde aan te zuiveren. Voor de Inkomstenbelasting geldt deze termijn niet; dit hangt af van den datum, waarop het aanslagbillet is uitgegeven. Men informeere hiernaar dus bij den ambtenaar, die straks de billetten terugbezorgt. Maar in ieder geval neme men er nota vaner wordt niet meer opgehaald van wege de gemeente, en men neme tijdig maatregelen om op andere wijze zijn be lasting (inkomstenbelasting) te voldoen. SOIREE HELDER'S MANNENKOOR. Zaterdag 3 Januari. Dit ls alzoo het eerste verslag In het jaar 1931 en ik maak dit volgaarne, waar om? omdat het voor Helder's Mannen koor is! Helder's Mannenkoor zal dit jaar zijn 50-jarig bestaan vlerenl 50 lange jaren, haast eeni mensoheniLewenj iheetft liet Apollo en Oecilia met eere gediend, deze goden liefgehad, hetgeen respect afdwingt! Op welke wijze die Vereeniging dit feit zal herdenken, zal het bestuur binnenkort misschien wel willen mededeelen; wij we ten alleen, dat het jubileum na Paschen plaats heeft, doch laat de zoo mooie gen meente aan Holland's Noordpunt, Den Helder, toonen, dat'zij haar Mannenkoor hoogacht. De solrée. Het Casino-orohest, onder leiding van den heer Hoppenbrouwer, gaf tusschen en voor de pauze, zeer beschaafde t,! hooren, al was het jazz-band. De oaxo- phoon was beschaafd en £®®n )U machine, en het slagwerk met toebehooren iran den ouden Piet zeer beschaafd, zelfs .'lintjes. Bravo heerenl De humorist Joop Arend's kon in het legin zijn toehoorders niet pakken,. Dat twam in hoofdzaak hierdoor, dat de Jianist en de voordrager geen gelijkheid ladden, ze voelden elkaar nog niet. Kgk, )jj voordrachten moet de pianist naar den voordrager luisteren en hem vangen. Nu leris gaat hij wat vlugger en dan weer angzamer, dit ligt er aan hoe de tekst is. Sen zanger luistert natuurlijk naar den iccompagnateur, maar bij voordrachten is dit contra. De latere voordrachten waren veel beter en sloegen bij het talrijk publiek goed in, een succes dus! Zang van A. J. van Weelde. De t bariton A. J. van Weelde werd met ee applaus begroet. Hij zong met veel overtuiging en gevoel twee mooie lie deren: No. 1. „Still wie die Nacht", van den bekenden Duitschen liederen-componist Garl Bohm met obligaat-wiool van den heer Kikkert. No. 2 was „Californië", van Jack Presburg; het laatste lied klonk fris- seher en mooier dan het eerste, terwijl no. 1 toch mooier en degelijker compositie isl Maar dat kwam, doordat de zanger scheef stond en niet recht de zaal in zong, nu klonk zijn geluid a.h.w. om een hoekje. De heer Van Weelde zong nog één-ge streept ges, (wat voor een tenor al tame lijk hoog is) met het grootste gemak! Deze beide nummers sloegen flink in, en had den zeer veel succes, maar een toegift kwam niet, da's niet aardig, hoort Zooals wij van den heer Leewens gewend zijn, was het accompagnement gaaf. Mannenkoor^ zang. Het koor Incompleet „Helder's Mannenkoor" kwam met twee nummers uit, als: „Nimmer Nacht" van Andriessen en „Soldatenkoor" uit de opera „Faust" van Ch. Gounod. 't Is hoogst onaangenaam voor een directeur, te dirigeeren voor een half koor zangers, want er mankeerden er aardig wat.... ent dat gaat niet, ge gooit door deze onverschilligheid den naam van „Helder's Mannenkoor" weg, denkt er om, heerenl Om een verslag te maken van het niet- bezette koor, lust mij niet, en is ook over bodig; eeu koor moet in zijn volledige be zetting zijn om het te beoordeelen. Na de pauze. Na de pauze kwam het mooie en komi sche blijspel met zang „Tooneel-Studiën" van onzen beroemden volksvriend en -schrijver Justus van Maurik Jr. Voor dilettanten een zeer zwaar stuk, dat is geen kost voor gewone dilettanten, o neen, daar moet je al oude rot voor zijn, (oude rot is een tooneelterm). Iedere rol is zwaar van zeggen en uit beeldingskracht. Daar heb je Raasberg. De angst als zijn acteur er nog niet is, zelfs geen schaduw van eeil acteur, Steven de hoogst droge komiek, Isidcor Winter berg, de groote volksacteur, de gevierde, zoo diep gegriefd en beleedigd door den tooneelknecht Steven, die zich maar eens voor de grap voor tooneeldirecteur uit geeft, en niet te vergeten de lieftallige Rosalie, die van papa den directeur niet mag trouwen met den figurant Ferdinand, die zich later ontpopt als een zeer goed acteur, waarna zij hem (Ferdinand) wel kreeg. Verder: de mooie tooneeltjes tus schen Winterberg en Steven; Steven en Rosalie, dan de zoo erg lastige tooneelen tusschen Raasberg en Ferdinand, den dronkaard, den jood, den grooten tooneel- 9peler Narcis, in één woord: alles was be slist èf. Dan de zoo geestige en passende zang, nog wél door dén directeur van Casino, den heer M. M. Polak, gespeeld, (d'e baas doet het nog zeer goed!) en een ge lach en een succes, geweldig! Maar ze waren ook eerlijk verdiend, en ook nog een bruldsbouquet voor Rosalie tot slot. We hebben allen recht genoten van dit kostelijk spel. Vermelden we niu nog, dat er aardige verrassingen wefden uitgereikt, geschenr ken van leden en andere vrienden, o. a. de fa. Dros gaf zijn heerlijke advocaat en de firma H. Booy en Zn. stelde een 10-tal halve H.L. Oranije-Nassau anthraciet be schikbaar, en nog wel thuisbezorgd ook. En toeni begon het bal, wat weer der tra ditie getrouw zeer gezellig was, en werd afgewisseld door JDe Stem van den Reus" van de fa. G. van Baaren. Een vroolijke, gezellige avond', met veel succesl G. H. J. v. d. Bogaerde. VISSCHERIJ. Er is heel wat minder aanvoer van gar nalen. Reeds Zaterdag was dat merkbaar, doch Maandag was er een groote terug gang in de vangsten te constateeren. Vooral op Texelstroom waren de gar- nalenvangsten gering. Om de Oost, bij Burgzand ongeveer in de buurt was het beter, zoodat daar nog bevredigende vangsten boven water kwamen. Zooals reeds meer geschreven, waagt niet iedere vlsscher zich daar graag in de buurt, om dat er nogal „heften" zijn en er dus kans ls de netten te verspelen. De meer plaat selijk bekende visschers hebben in dit ge val een grooten voorsprong, hetgeen des te meer uitkomt, nu, door de geringe vangst, de prijs, besteed aan den afslag, aanmerkelijk is opgeloopen. Besteedde men Zaterdag nog ongeveer 25 cent per kilo, Maandag liep de prijs op tot rond 45 cent. Er was opvallend meer aanvoer van bot, die ook prijshoudend bleef en ruim 20 ct. per pond noteerde, vermoedelijk ook ver oorzaakt door het meer frequenteeren van den afslag door Volendammer kooplui, omdat dit gewilde zeeproduct op Zuider zee thans schaarsch is. Ook de vletvisschers konden nu, ge bruik makend van de noordwestelijke windrichtingen, hun netjes uitspannen aan den Zuidwal, waarvoor ze haast nog geen gelegenheid hadden genad. Aanvan kelijk waren de vangsten zuinig, maar Maandag scheen er toch wat beter resul taat te zijn. Het is te wenschen, dat dat nog een poos bestendigd mag worden, want voor het vletbedrijf was er tot dus verre, ook door het uitblijven van sardien, al heel weinig te verdienen. TOONEELVOORSTELLING CASINO. Hedenavond! Enny dé Leeuwe en Pierre Mols. Wij herinneren er aan, dat hedenavond het bekende, boeiende tooneelstuk „de Vrouwe van Shenstone", bewerkt naar Salon Manshanden, Coiffeur de Dames. Ondulation Indéfrisable Ondulation Marcel den roman van Florence Barclay, de schrijfster van „De Rozekrans", in Casi no wordt gegeven. Aanvang 8.15. STRAUSS-TANZFEST. In „Musls Sacrum". Men verzoekt ons opname van het vol gende: Nu de zoon van den beroemden com ponist, Strauss, i'n Amsterdam is met zijn orchest, wilde „Musis Sacrum" toch niet geheel achterblijven. Strauss nietl Maar zijn walsen well Vertolkt door het „Musis Sacrum"-orchest, zult u ze kunnen hooren, ener op dansen, Zaterdag, bij gele genheid van het Strauss-Tanzfest. Diverse attracties zullen dezen feest-avond nog aantrekkelijker maken o.a. demonstra tie van oude en moderne Wiener Walzer. Natuurlijk staat het geheel onder leiding van den heer Jac. B. Polak. Een goede ge dachte deze soiréel Voor bizonderheden zie men de adver tentie in dit blad. CIRCUSVOORSTELLINGEN IN CASINO. Het in Holland zeer bekende Circus Roberti komt in het laatst dezer maand 4 dagen naar Den Helder. Het geeft een 6-tal voorstellingen in Casino, waartoe het groote, ruime Casino-tooneel zal wor den omgebouwd tot rij-manege. Circus Roberti, welk niet met groote reclame- bluf werkt, staat bekend voor haar uit muntende paardendressuur en geeft voor stellingen die uitmunten door haar tot in de hoogste perfectie uitgevoerden vak- kundigen circusarbeid. Nadere gegevens worden eerstdaags bekend gemaakt. RECTIFICATIE. In het nummer van Zaterdag komt on der de agenda van vermakelijkheden enz. voor onder Woensdag 14 Januari Marine- concert. Dit berust evenwel op een vergis sing, daar op dien datum het tweede abon- nements-concert gegeven wordt met het Parijsch strijkkwartet. Het gewone mari ne-concert heeft Woensdag 28 Januari, dus 14 dagen later, plaats. Binnenland. Inbraak te Amsterdam. Gisterennacht is ingebroken in het kantoorgebouw aan den N.Z. Voorburg wal 140 te Amsterdam, waarin eenige firma's gevestigd zijn. De voordeur, die met een Lipsslot gesloten was, bleek ge forceerd door middel van een boor. Op de eersté verdieping hebben de inbrekers uit het magazijn van de N.V. Handelmlj. L. de Levie een groote hoeveelheid goe deren uit de stellingen weggenomen en ze daarna aan de achterzijde naar buiten gebracht, waar ze vermoedelijk op een handkar geladen zijn. Uit de met een sleutel geopende brandkast is het daarin aanwezige bedrag van f 3000 aan geld en postzegels gestolen. Op de tweede verdieping is op het kantoor van bet Advertentiebureau de electrieiteits-munt- meter gelicht. Werkloozen-opstootje te Amsterdam. Uit Amsterdam meldt men Een honderd anarchistische werkloozen, die ineen lokaal in de Elandstraat Jordaan) bijeen waren gekomen, hebben gister morgen den Dam en omgeving in rep en roer gezet. Met kartonnen borden, waar op met krijt stond geschreven„Wij eischen arbeid en brood I" zijn zij in optocht langs de Rozengracht en de Raadhuisstraat naar den Dam getrokken. Bij het postkantoor schijnt een hunner een zgn. startpistool te hebben afgeschoten, dat een vrij scher pen knal gaf, met het gevolg, dat er on der de te hoop geloopen menigte, die het schreeuwende troepje begeleidde, een pa niek ontstond, De menschen stoven vluch tend alle kanten uit, vrouwen begonnen te gillen, en de politie-agenten, die onder leiding van twee inspecteurs met de be toogenden meeliepen, trokken sabel en gummistok en dreven hen uiteen. De schieter is aangehouden en naar het politiebureau aan de Molsteeg overge bracht. Op den Dam hebben de betoogers zich wederom verzameld, waarop hier een massa nieuwsgierigen samenstroomde. De politie had inmiddels versterking gekre gen, en het werd nu een zenuwachtig heen en weer hollen van de menigte van den eenen hoek van het Damplein naar den anderen. De politie behandelde de zaak tamelijk laconiek, maar zag zich toch eenige malen genoodzaakt, de herrie makers met de blanke sabel uiteen te drijven waarbij enkelen hunner zich heftig verzet hebben. Eerf agent is hierbij tegen de straat geworpen. De verzetplegers, drie in getal, waren echter onmiddelijk door toegeschoten agenten overmand en naar het politiebureau in de Warmoes straat overgebracht. DOODELIJK VAL. Op de werf der Nedërlandsche Scheeps- bouwmij. te Amsterdam is een 19-jarige nageljongen door een dekopening op den bodem van een in aanbouw zijnd schip ge vallen. Hij was onmiddellijk dood. Zaterdagavond ongeveer 5 uur is de 49- jarige P. G. van Galen, gewoond hebben de Bilderdijkstraat 39 te Vlaardingen en werkzaam aan de zwavelzuurfabriek van de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Kunstmestfabriek aldaar van de loopbaan in het ovenhuis gevallen van een hoogte van ongeveer zeven meter. De man was onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw met acht kinderen achter. Moordaanslag. Uit jaloezie. De 27-jarige stoker J. T., wonende in de Ypenmolendrift te Groningen, heeft Vrijdagavond een moordaanslag gepleegd op zijn benedenbuurman, den 82-jarigen C. Visser. Deze, wiens vrouw in het aca demisch ziekenh. verpleegd wordt, bracht een bezoek aan de vrouw van T., die hen tezamen trof, toen hij om 10 uur thuis kwam. De jaloersch geworden man trok daarop een dolkmes en stak zijn buurman overhoop. Visser werd. in bedenkelijken toestand naar het academisch ziekenhuis gebracht. Zijn toestand was gisterenmor gen bevredigend. Nootlottig motorongeluk bij Sittard. Zaterdagmorgen heeft men te Sittard1 in de nabijheid van de gasfabriek in de bocht van den weg LeijenhoekSittard een lijk gevonden bij een vernield motor rijwiel. Uit het onderzoek is gebleken, dat een zekere J. uit Weert, werkzaam op dé Staatsmijn Maurits, met groote snelheid tegen een ijzeren paal van de tram is ge reden. Er is geen misdrijf in het spel. Het lijk is naar Weert vervoerd. Landbouwer verbrand. Omgekomen bij dien brand; van zijn boerderij. Zaterdagavond, omstreeks kwart voor acht, brak brand uit in de kapitale boer derij van en bewoond door den heer T. W. Hoogland, aan de Nieuwe Bildtdijk te St. Anna Parochie, waarhij de eigenaar, de heer H. jammerlijk om het leven is ge komen. Onmiddellijk toen de brand ont dekt werd, begaf de heer H. zich nog even naar den zolder om te zien, hoe en waar de brand was uitgebroken. Dit werd hem evenwel noodlottig. Vlammen en rook beletten hem weer terug te keeren. Te omstreeks halftwaalf 's avonds, toen d'e boerderij was uitgebrand, vond men het verkoolde lijk van den heer H. in de gang. Het slachtoffer was 49 jaar oud en laat een vrouw met vier kinderen achter. Het vee kon worden gered. Slechts en kele varkens kwamen in de vlammen om. Huis en inboedel waren verzekerd. Om trent de oorzaak tast men nog in het duister. Een groote menschenmenigte sloeg van den dijk af den brand gade. De moord op den Oostzeedijk te Rotterdam. De zaak verwezen naar het Hof ln Den Bosch. De Hooge Raad heeft gisteren bij ver vroeging uitspraak gedaan in de zaak van den gewezen procuratiehouder G. J. van O., die in hooger beroep dioor het gerechts hof in Den Haag veroordeeld is tot 20 jaar gevangenisstraf wegens doodslag op zijn patroon Lans te Rotterdam en ter zake van verduistering en valsohheid in ge schrifte, meermalen gepleegd. Met den procureursgeneraal achtte de Hooge Raad het arrest niet voor instandhouding vat baar, op grond van het bezwaar, dat het proces-verbaal van de terechtzitting van 19 September 1930 niet vermeldt, op welke wijze de getuiige-deskundige James Polak de belofte heeft afgelegd. De Hoog© Raad heeft dan ook arrest gewezen overeen komstig de conclusie van den procureur- generaal en de zaak verwezen naar het ge rechtshof te 'shHertogenlbosch. Ten aanzien van het nagekomen ge schrift, waarin dé fout werdi verbeterd;, werd1 overwogen, dat dit was noch een verbeterd afschrift, noch een achtergeble ven geschrift, dat reeds behoorde tot het proces-verbaal, maar een aanvul,end pro- eesi-verbaali was, waarmee in geen enkel opzicht rekening kon worden gehouden. Zou dit wel geschieden, dan zou de dein worden opengezet voor rechtsonzekerheid en rechtsongelijkheid. ZIOH DOOD GEDRONKEN. Bij een weddenschap heeft de 24-jarige S. W. te Nieuwolda (Gron.) zooveel cognac gedronken, dat hij enkele uren later dood voor zijn woning is gevonden. MOORDAANSLAG. Een klompenmaker door mies steken levensgevaarlijk gewond. Te Zelhem bh! Doetinchem is Vrijdag een klompenmaker jBuitermam bewuste loos op den weg gevonden. He bleek dat de man door messteken aan 'hoofd en rug levensgevaarlijk verwond was. De klom penmaker is in het ziekenhuis te Doetin chem opgenomen'. Het direct onder leiding van den bur gemeester ingesteld onderzoek heeft tot heden nog niet tot eenig resultaat geleid. KINDERVERLAMMING TE GERIJP. Te Gerijp (Fr.) is een 2-jarig kind van den heer L. de V. aan kinderverlamming overleden. THANS REEDS LAMMEREN IN DE WEI. Als teeken van een zeer vroeg voorjaar Vergaderingen, vermakelijkheden Dinsdag 6 Januari. Tooneelvoorstelling: De Vroiuwe van Shenstone, Casino, 8.15 uur. Woensdag 7 Januari. Uitvoering Handeteschoolvereeniging, Casino, 8 uur. Donderdag 8 Januari. filmvoorstelling „Land en Volk van Java eto". Lost. Arb. Ontw., Tivoll, 8 uur. Zaterdag 10 Januari. Soiróe Tooneelver. „T.iAs. V.E.N.U.", Casino, 8 uur. Dinsdag 13 Januari. D'ajos Bela-comoerl j,,A.V.RJ0.®)®ör sino, 8 uur. kan worden gemeld, dat bij den veehou der Molkenboer te Irnsum (Fr.) een schaap met 8 lammeren in de weide is aangetroffen. MOTOR-ONGELUK. De motorrijder E. Jetten uit Wehr (Duitschland) is Zaterdagmorgen te Sit tard tegen een ijzeren mast van de Lim- burgsche Tramweg Maatschappij gere den. Hij is 's middags aan zijn verwondin gen overleden. VERDRONKEN. Vrijdagavond is het bijna 4-jarig zoon tje van den landbouwer Harm Kuiper te Oostopgaande (Dr.) te water geraakt en verdronken. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Zaterdagmiddag omstreeks halféén is op de lijn WoerdenLeiden op den onbe- waakten overweg te Waardersijk bij Woerden de voerman J. L. met zijn ge span overreden. Het paard werd gedood, en de wagen beschadigd, maar de man kwam er met een bezeerden pols af. Het uitzicht wordt daar belemmerd door drie aaneengebouwde woningen. De voer man had bij die woningen gelost en wilde stapvoets den overweg passeeren. De trein stopte na het ongeval. LOCOMOTIEF ONTSPOORD. •Bij het rangeeren is Zaterdagochtend tegen 10 uur op het station Koog aan de Zaan een locomotief ontspoord, waardoor beide hoofdlijnen werden versperd. De versperring duurde tot ongeveer half twaalf. Er ontstond ernstige vertraging in het treinverkeer. Persoonlijke onge vallen hadden er niet bij plaats, en de materieele schade is gering. FRAUDE? Men meldt dat te Zwolle een onderzoek wordt ingesteld naar de gedragingen van een opperwachtmeester, brigadecomman dant bij het wapen der Kon. marechaus see, die er van wordt verdacht, fraude ge pleegd te hebben met onder zijn berusting zijnde gelden. De feiten zouden zich over een ruim tijdsverloop hebben voorgedaan en aan het licht zijn gekomen, toen de op perwachtmeester door een samenloop van omstandigheden voor eenigen tijd buiten dienst werd gesteld. ONVERBETERLIJK. Te Harmeien (Utr.) is J. P. uit Haarlem, die pas uit de gevangenis was ontslagen na daar wegens inbraak 15 jaren te heb ben doorgebracht, op heeterdaad betrapt bij een inbraak ten huize van den heer D. Toen de familie hem overviel, had hij reeds 77 weggenomen en gaf dit terug» smeekende hem niet aan de politie over te leveren. De man is evenwel aan den ge meenteveldwachter overgegeven. OUDE VROUW BESTOLEN? Een 83-jarige vrouw te Haarlem heeft bij de politie aangifte gedaan van vermis sing van een bedrag van 5000. Dit geld droeg zij altijd bij zich, doch midden De cember was zij een paar dagen de stad uitgegaan en toen heeft zij het geld in een bedstede, onder een matras verstopt. Bij haar thuiskomst was het verdwenen. ONDER EEN VALLENDEN BOOM GEDOOD. Zaterdagmiddag is te Mill (N.-Br.) de 70-jarige ongehuwde landbouwer Van Kempen bij het rooien van een kerseboom op zijn erf onder den vallenden boom ge raakt en dood opgenomen. Buitenland. Ongeluk in de bergen. Drie dooden. Toen Zondag, naar uit Glarus wordt gemeld, een groep van 15 skiloopers in het gebied1 van de Glarner Alpen over een sneeuwbrug een beek wildé overste ken, is deze ingestort en is het geheele gezelschap in het bed van de beek terecht gekomen. Twaalf skiloopers konden zich redden, doch twee dames en een genees heer uit Berlyn heeft men slechts als lij ken kunnen bergen. Een Noorsch schip vergaan. Te Konstanza zijn Zaterdag noodseinen van twee stoomschepen opgevangen. Het s.s. King Lear, waarvan de kapitein vroe ger tot het leger van generaal Wrangel heeft behoord, was uitgegaan om hulp te Stakman Bossestraat 59. TelBfoon 514

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 5