BREEZAND. ANNA PAULOWNA. WIERINGEN. SGHAGEN Na het proces tegen de Industriëele Partij. Voedselrelletjes in Arkansas. Bendeleidster van 16 jaar. De moorden in den Nieuwjaars nacht te Berlijn. Dubbele moord en diefstal. Ernstig spoorwegongeluk te Carlisle. Een aardbeving in Chili. De ontploffing ineenbadinrichting. Een typhoon boven de Philippijnen. Corinthe geheel verwoest. Opzienbarende arrestaties te Dusseldorp. scholier, in den buik werd getroffen en ernstig gekwetst ineenizeeg. De - onvoor zichtige jongeman trok zich dit zoo aan, dat hij liet wapen tegen zichzelf keerde en zich door 'n schot in den slaap doodde. DE OPVOEDENDE WAARDE DER SPORT. Een veldslag. Te Lima heeft de voetbalwedstrijd I'eru- Uruguay een bloedig naspel gehad. De Urugueezen hadden den wedstrijd gewon nen Soldaten trachtten ziüh op de spelers te worpen. De politie trad krachtig tegen de belhamels op, docih werd daarop door het publiek met steenon geworpen. Ten slotte maakte de politie van haar vuur wapens gelbrulk. Twee menschen zijn ge dood en veertien gekwetst. Eerst toen be reden gendarmerie het veld op kwam kon de rust hersteld worden. DE WEGENVERBETERING. Zooals men zich wellicht herlnnernen zal, werd het oorspronkelijke plan om de wegenverbetering dit jaar aan te vangen met het onderhanden nemien van den Zwarteweg, zoodanig gewijzigd, dat men eerst te Kleine Sluis en daarna te Bree- zand zou beginnen. Daar echter voor het looppad dat te Anna Paulowna komt, het materiaal nog niet aanwezig is, begint men nu toch met den Zwarteweg. Burgerlijke Stand van Anna Panltnma. GEBOREN: Anna Camelia, d, v. W. Kaan en A. D. Veêrdig; Marie Johanna Oatharina, d. v. J. Dekker en M. F. van Rooü; Johannes Theodorus, z. v. W. N. van (losten en P. Ypina. ONDERTROUWD: J. N. van der Plas en O. Schabbing; J. J. van den Berg en O. Winnubst; H. J. Naastepad en M. J. van Dalen. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Mej. M. Aris van Wielingen; J. ten Wolde van Lelden. Vertrokken personen: F. J. Van Hese naar Goes; mej. P. O. Grin naar Callants- oog; K. Holtrop en gezin naar Juliana- dorp; mej. J. M. Oudejans naar Den Hel der. TEGEN DE LAMP GELOOPEN. Van twee Zuiderzeewerkers, die bij oen zelfde gelzin inwoonden, bad de een den ander een portemonnaie, inhoudende on geveer 2ö en een belastingplaatje ont stolen', waarmede hjj zich uit de voeten had gemaakt. Te Zwolle, waar hjj tenslotte be landde, schrijnt de politie een fijnen neus te hebben, want zonder dat daarvoor bij zondere aanleiding was, werd de oneer lijke vriend, na aanhouding, goed aan den tand gevoeld. Het resultaat van het onder zoek was zoo, dat men het maar het beste vond, Anna Paulowna even op te bellen. Onamstootelijk kwam nu vast te staan, dat de aangehoudene de man was, die de portemonnaie had doen verdwijnen. De Zwoische politie bracht hem over naar Anna Paulowna en van hier werd hjj naar Alkmaar getransporteerd. Als uitvoerder bij de wegenverbetering is aangesteld de heer J. H. Jansen te Amersfoort. POLITIE. Verloren: een gouden fantasie speld, een rijwielplaatje, een handschoen en een zak boonen. Inlichtingen te verschaffen ter secreta rie. LOOP DER BEVOLKING OVER DECEMBER 1930. Ingeschreven: J. Schutte van Vlagt- weddeH. Pander en gezin van Harlingen; M. H. Koojjman en eehtg. van Ommen; B. J. Aris geb. Hollenberg van Oude Niedorp; A. Bakker geb. de Graaf van Barsingerhornl; K. Statema van Bolsward; J. Groenhof van Onstwedde; J. Hoving (wed. D. Veling) en dochter van Eind hoven; H. v. d. Wal en gezin van Won seradeel; P. de Vos en gezin van Lisse; G. K. Huisman van Barsingerhorn; G. Moermondvan Noordwelle: J. Laverman en ecbtg. van Groningen; P. Heikens van Wedde; W. Meijering van Gronin gen; W. Hoekstra en gezin van Texel; mej. G. v. d. Stoop van Bergen; W. Volkmann van Aalten; O. Bakker en gezin van Sliedrecht; J. Reijerse en gezin van Goes; mej. O, Kamper van Haren- karspel; D. de Jong en gezin van Kollumerland. AfgeschrevenA. de Bok en gezin van Eindhoven; A. Zomermaand en gezin naar Den Helder; H. Oosterbeek naar Elsloo; A. van Oosterhout en gezin naar Velsen;W. Fokkema en gezin naar Den 5aag;.,A\0osting en gezin naar Winkel; D. Eijkeiboom naar Vlissingen; G. H. en eehtg. naar Amsterdam; D. Stobbe en eehtg. naar Leeuwarden; Ir J^ertenhof en gezin naar Emruen; H. O. Swierts naar Den HelderJ. Buntjer naarN. Niedorp; J. P. Wigbout en gezin naar Anna-Paulowna; T. Clay en gezin naarScherpenzeel; W.Schuiling en gezin naar BarsingerhornS. Krol naar Almelo mej. M. Aris naar Anna-Paulowna. HERHALINGSOEFENINGEN. Burgerlijke Stand van Wieringen over December 1930. GEBORENAdrianus Francisous, z. v. J. Diependaal en J. Lambregte; Jan- tien Annigie, d. v. R. Vos en E. van Goor Hendrik, z. v. J. de Vries en A. van Veen;, Geert, z. v. A. Tienstra en O. F. Hille Derk Johannes, z. v. A. Veling en v! (iVftTnCO K H OVERLEDEN: A. Doves, oud 78 j echtgenoot van J. Mulder, vroeger we duwnaar van T. TakesM. Oosterbeek oud 8 j., zoon van H. J. Oosterbeek en H. v. d. LeiR. Hummel, oud 68 jaar echtgenooot van S. RispensTh. Numeijer! oud 10 maanden, zoon van J. Numeyer en A. BoerdijkA. Roos, oud 84 j., wed. eerst van L. Wiegman, later van P. Everts. ONDERTROUWD: H. J. Berghorst en L. de Jager; J. W. Ras en A. H. O. Serano G. Krap en M. WitF. Jonkiiart en A. TakesJ. Kat en M. Koorn GETROUWD J. Keljzer en M. S. Glim H. J. Berghorst en L. de Jager; J. w! Ras en A. H. O. Serano. OVERWERKVERGUNNING. Aam de Mijt tot Uitvoering vam Zuider zeewerken alhier is door den Hoofdinspec teur van den Arbeid vergunning verleend om he tz.g. droge personeel van 2 Januari 1931 tot en met 31 December 1932 10 uur per dag em 55 uur per week te dloen werken. Tot tijdelijk onderwijzeres aam de school te Westerland is aangesteld, ingaande 5 Januari, Mej. Outshoorn, van Broek op Langendjjk, in verband met de vacature van hoofd dier school. De dienstplichtige S. Zomerdijk der lichting 1931 zal op 16 Februari as. te Amersfoort bij het 21e reg. infanterie worden ingelijfd. Voor de inschrijving voor den dienst plicht lichting 1932 zal ter secretarie dezer gemeente speciaal op 12 Januari des na middags van 25 ure gelegenheid worden gegeven. De H ank os. AUTO-BOTSING. J.L Zaterdag kwam de vrachtauto van Gebr. Kaan, bestuurd door den chauffeur W. B., bij het gevaarlijke hoekje in de Zeestraat, in botsing met een uit de tegen overgestelde richting komende luxe-auto van den smid S. A. Beiden remden uit alle macht zoodat de botsing goed afliep en eenige lichte beschadiging aan de auto's werd toegebracht. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. Den Oever. IN EERE HERSTELD. De onlangs in de nieuwe werkhaven te Den Oever gezonken woonark van den heer Zijlmans aldaar is thans weer ge licht, schoongemaakt en gerepareerd, zoo- i dat ze voor bewoning wederom in gebruik kon worden genomen. DE CULTIVEERING VAN DEN WIERINGERMEERPOLDER Naar wij vernemen zijn de werkzaam heden, cultiveering enz., in den Wierin- germeerpolder wederom begonnen. OPENBARE VERKOOPING. Zaterdag 8 Januari j.1. werd ten over staan van notaris Obreen, des avonds 8 uur, in het café van den heer Wemmen- hove te Den Oever, ten verzoeke van de N. V. Aannemings Mij. Volder's Heiwer ken, te Den Oever, publiek verkocht: een nieuw gebouwd dubbel woonhuis aan den Molgerdijk nr. 22 en 23, met garage, twee schuren, enz., enz., in totaal groot 441 M*. Er scheen voor het pand weinig koop- I lust te zjjn en het werd dan ook opgehou den voor 9000. Aan den heer J. C. Klein te Hippolytus- hoef is na ondeahandsche aanbesteding de bouw opgedragen van een directiekeet I in den Wieringermeerpolder nabij De Haukes. HIJSCHKRAAN OMGEVALLEN. Maandagnamiddag is in de Niefuwland- haven te Den Oever een drijvende hjjsch- knaan, welk werktuig daar ter plaatse op ruimingswerkzaamheden verrichtte, waar schijnlijk tengevolge van overbelasting, omgevallen. Aan de omstandigheid, dat de arm van de kraan op de steenglooiing terecht kwam is het te danken, dat het werktuig niet op don bodem van de haven terecht kwam. De kraanmachinist, die zich door een sprong vanaf de kraan op het ponton trachtte te redden, kwam zoodanig te val len, dat hij vermoedelijk een zijner armen brak. In het kantoorgebouw van de Amster- damsche Ballast-Maafcschappij verleende men de eerste hulp, terwijl de getroffene later onder geneeskundige beihandeling werd gesteld. Meerdere persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. Te Schagen wordt een depot van spoorwegmaterialen gevestigd. EEN HISTORISCHE VONDST. Op apringe diepte zijn aan de Bierkade te Schagen eenige oude steenen gevon den, waarbij een gevelsteen van 1655 en een paar fragmenten van Renaissance zuiltjea bieden aan een der twee schepen, het Noorsche s.s. Expro. Toen echter bleek dat het schip zich in Russische wateren bevond, moest de King Lear terugkeeren om van kapitein te wisselen. Intusschen zal het as. wel zijn vergaan. Uit Moskou wordt aan de Socialistische Bode, het te Berlijn verschonende or gaan der mensjewikl, geseind, dat inge nieur Schein zelfmoord heeft gepleegd. Schein heeft in het groote Moskousehe sabotage-proces bezwarende getuigen verklaringen afgelegd. Na afloop van het proces zou hij zich in de gevangenis heb ben opgehangen. Verder houdt hardnekkig het gerucht aan dat prof. Fedotof, een der voornaam ste beklaagden in het proces, in de ge vangenis plotseling is gestorven. (Fedo tof was de oudste beklaagde en 67 jaar oud .Red.). Dezer dagen heeft een ingenieur Klark zelfmoord gepleegd door zich uit de 4e verdieping van zijn huis te storten. Hij liet een brief achter, waarin hij mede deelde, dat het, zooals de dingen er thans voorstaan, toch onvermijdelijk is, dat men vroeg of laat tot saboteur wordt ver klaard. Tesamen met zijn vrouw heeft de plaatsvervangende directeur van de gummitrust, ingenieur Lizitsin, zelf moord gepleegd. Geruïneerde boeren namens het Roode Kruis van levensmiddelen voorzien. Vijfhonderd boeren, die door de droog te en de malaise in den landbouw geruï neerd zijn, zijn gisteravond de winkelwijk van de stad England in den staat Arkan sas binnengedrongen, onder bedreiging, de winkels te zullen plunderen, wanneer aan hen en hun gezinnen geen levensmid delen werden verstrekt. De winkeliers, die zelf verarmd zijn door de depressie in het zakenleven en door het faillissement van een bank daar ter plaatse, hielden een bespreking met het Roode Kruis, dat reeds 100.000 inwoners van den staat ge regeld van levensmiddelen voorziet Het Roode Kruis gaf den winkeliers ten slotte machtiging, aan alle boeren levensmidde len ter waarde van 2 dollar 75 per gezin uit te reiken. Hierdoor werd de menigte kalmer gestemd en ging zij voor het oogenblik uiteen. Zij zal echter ongetwij feld terugkeeren, wanneer de thans uitge reikte kleine voorraden zijn uitgeput. De leiders van het Roode Kruis in Ar kansas vreezen, dat de ongeregeldheden van gisteren slechts de inleiding zijn ge weest van onlusten op grooter schaal in den gebeelen staat, waar overal dezelfde toestanden heerschen. Haar ex-minnaar doen vermoorden. Te New-York zit thans een 16-jarig meisje in hechtenis wegens moord op haar minnaar, die lid was van een dieven bende over welke zij als een koningir heerschte. De verslagene was niet veel ouder dar zij. Ieder lid der bende moest een durer eed zweren dat hij de leidster blindelings zou gehoorzamen anders was hij een kind des doods. Haar slachtoffer was plaats vervangend leider der bende, maar hht, meisje dacht toch alle beroovingen en in braken uit. Als er een politieagent in de buurt was, hield zij dezen met haar be koorlijkheden op een afstand Op een dag werd er een nieuw lid in de bende opgenomen, dat den plaatsvervan- genden leider verdrong niet alleen uit zijn functie maar ook uit de genegenheid van de leidster. De gewezen minnaar kwam in opstand doch werd op een nacht op last van het meisje „mee uit rijden genomen' (de technische term voor iemand uit den weg ruimen na hem per auto te hebben meegenomen). Zij chauffeerde zelf en op een eenzamen weg hield de auto stil en .drie leden der bende stapten met het slachtoffer uit. Zijn met kogels doorzeefd lichaam werd den volgenden morgen door een piloot van een postvliegtuig ontdekt In verband' met de relletjes, die Nieuw jaarsnacht in het Noord-Oosten van Ber lijn hebben plaats gehad en waarbij twee jeugdige republikeinen door nationaal- socialisten werden gedood, zijn tot nu toe zeven lieden in hechtenis genomen, zon der dat echter bezwezen is, dat één van hen de noodlottige schoten heeft afge vuurd. Vast staat alleen, dat allen aan de vechtpartijen met leden van de Rijksba nier hebben deelgenomen. Ze blijven voor- loopig in hechtenis. De politie zoekt bo vendien nog 2 andere nationaal-socialisten die sinds Nieuwjaarsnacht niet meer in hun woning zijn teruggekeerd. Het is nog niet bekend', wanneer de beide slachtoffers zullen worden begra ven. Zeker is alleen, dat de republikein- sohe organisaties van de gelegenheid ge bruik willen maken tot het houden van een groote anti-nationaal-socialistische be tooging. Ze hebben zich reeds tot de auto riteiten gewend, teneinde voor den dag van de begrafenis opheffing van het nog steeds bestaande demonstratieverbod te verkrijgen. De beide lijken der slachtoffers zijn Zaterdagmiddag geschouwd. Hierbij bleek dat de doodende kogels uit eenzelfde revolver moeten zijn afgevuurd en dat dus vermoedelijk beide slachtoffers door één man zijn gedood. Een vreeselijke moord is Vrijdagoch tend in een klein dorp nabij Bar le Duc ontdekt. In een afgelegen huis woonden sinds jaren een spoorwegbeambte met zijn vrouw en drie kinderen, van wie het oud ste tien jaar is. De beambte is tegen vijf uur in den morgen naar zijn werk gegaan. Toen in de ochtenduren de luiken voor de vensters van het huis gesloten bleven, heeft een bekende zich toegang tot het huis verschaft om de oorzaak daarvan na te gaan. In de slaapkamer deed hij een vreeselijke ontdekking. In haar bed lag de vrouw met ingeslagen schedel op het door bloed rood gekleurd linnengoed. Naast haar lag het vierjarig kind even eens met ingeslagen schedel. Uit de andere kamer hoorde de man de andere kinderen zacht om hulp roepen. De kinderen verklaarden, dat korten tijd na het vertrek van hun vader een man door het achtervenster naar binnen was gekomen: Daarna hadden de kinderen een groot lawaai gehoord. Uit het onderzoek der politie is geble ken, dat de dadör goed op de hoogte van de omstandigheden en gewoonten in het huis van den spoorwegbeambte moet zijn geweest. Uit een kast werd een bedróg van tweeduizend francs vermist De sneltrein EdinburgLonden ontspoord. 3 dooden en 22- gewon den. Do sneltrein EdinburgLonden is Za terdagmiddag dicht bij het station Carlis le ontspoord. De locomotief en een aantal wagens liepen uit de rails. Er zyn 3 men schen gedood en 22 gewond. Volgens een later bericht zijn de ge- dooden twee spoorwegbeambten en eeh vrouw, die nog niet geïdentificeerd kon worden. Nader wordt nog gemeld, dat de loco motief na de ontsporing op de helling van den spoorweg is omgevallen. De twee eer ste wagens botsten tegen den tender en schoven in elkaar. Zoo gauw mogelijk verscheen er genees kundig personeel op de plaats van het on geluk. Een aantal slachtoffers die onder de wrakstukken lagen, konden niet dade lijk gered worden. In Chili, ten Zuiden van Santiago, heeft men een aardbeving gevoeld. Bijzonder heden ontbreken echter nog. Verleden week heeft men aan de Chl- leensche kust een sterke zeebeving waar genomen. Reeds toen hadden de kustbe woners gevreesd, dat deze zeebeving een voorlooper van een groote aardbeving zou zijn. Negen dooden. Over de hevige ontploffing in de Jood- sche badinrichting voor vrouwen te Horodenka, een grensplaats in het Zuid- Oosten van Gaiicië, wordt nader gemeld, dat er 25 vrouwen in de badinrichting waren. Door de stukken ijzer, die na de ontplofte ketel in de lucht vlogen, zijn vier vrouwen op slag gedood. Twaalf vrouwen zijn ernstig gekwetst. Van deze vrouwen zjjn er nog vièr aan de kwets uren bezweken. Naar men weet is ook de stoker, aan wien het ongeluk is te wijten, bezweken, zoodat er negen menschen om gekomen zijn. 82 menschen omgekomen. Het centrum van de Philippijnen is ge teisterd door een typhoon, die aanzienlij ke schade heeft aangericht en waarbij 82 menschen zouden zijn omgekomen, terwijl er nog een vijftig vermist worden. Ver scheidene visschersvaartuigen zijn ver gaan. De berichten over de ramp komen met vertraging binnen, doordat de tele grafische en spoorwegverbindingen ver broken zijn. Door nieuwen aardschok. Een hevige, zeven seconden aanhouden de aardschok heeft enorme schade aange richt te Corinthe. Alle huizen, die bij de aardbeving van twee jaar geleden waren blijven staan, zijn thans ingestort. De in woners vluchtten in panischen angst naar buiten en kampeeren thans in de open lucht. Merkwaardig genoeg werd ditmaal niemand gedeerd'. In het naburige dorp Asso zijn de kerk en tien huizen ingestort. Voorts heeft een aardschuiving plaats gevonden nabij het kanaal van Corinthe. Ook in den Peloponesos is een aard beving waargenomen, en wel in de plaat sen Tripolis, Sparta en Kalamata. Ook hier zijn gelukkig geen menschenlevens' te betreuren. Nieuwe aardschokken te Corinthe. Te Corinthe enl omstreken duren de aardschokken nog steeds voort. Zij gaan gepaard met een sterk omderaardsch ge rommel. Hoewel de zwaar geconstrueerde huizen tot nog toe aan de schokken weer stand hebben geboden, vertoeft de bevol king grootendeels in de open lucht. De regeering heeft direct maatregelen ge troffen en meer dan duizend tenten naar de geteisterde plaatsen gestuurd. De materieele schade van de schokken van Zondag is 'belangrijk grooter dan men oorspronkelijk had gedacht. In het oude gedeelte van Corinthe zijn 86 huizen geheel ingestort en de overige zoo goed als onbewoonbaar. Ook uit de dorpen uit den omtrek van Corinthe wordt gemeld, dat talrijke huizon zijn ingestort en beschadigd. Er vallen echter geen menschenlevens te betreuren. Wat hevig heid betreft, doet deze aardbeving zeker niet onder voor die van 1858 en 1928. In de dorpen rondom Corinthe zijn 300 huizen ingestort. Er ia één mensch ge dood en 4 zijn gewond. Men voelt nog voortdurend lichte aardschokken. Verduisteringen van 1V» mil- lloen mark. De politie te Dusseldorp heeft ernstige verduisteringen ontdekt, in verband met het eind December uitgesproken faillisse ment van de firma Bergmann Co., G.m.b.H. en haar dochteronderneming de firma Kalle Bergmann. Deze laatste onderneming trad op als makelaar in verzekeringen en hield er goede betrek kingen met de West-Duitsche industrie op na. De ürma Bergmann exporteerde tafelzilver. Directeur der beide onder nemingen was de koopman Johan Ernst Bergmann, die een mooie villa bewoont, welke hjj ongeveer een jaar geleden voor 160.000 mark had gekocht. Hij genoot een zeer goede reputatie. Bergmann en zijn mededirecteur zijn in den afgeloopen nacht op verzoek van den curator door de politie in hechtenis genomen, die tot dit doel de villa van Bergmann had omsingeld. In de villa werd een groote hoeveelheid valsche wis sels in beslag genomen. De gearresteerden zullen zich wegens frauduleus bankroet en valschheid in geschrifte te verantwoorden hebben. Ze zouden meer dan lè millioen mark hebben verduisterd. Bergmann had uitstekende betrekingen met enkele groote banken, die hem credieten van 600.000 mark en meer verstrekt hebben. EEN VERHAAL VOOR MÜNCHHAUSEN. Maar waar gebeurd. Een Fransch postvliegtuig zoo meldt het N.T.A. uit Fez, heeft in Marokko een noodlanding moeten doen, daar het in een dichten zwerm sprinkhanen was ge komen. De snelheid van de schroef werd door de sprinkhanen zoodanig vermin derd, dat de piloot zich gedwongen zag in een glijvlucht snel te dalen. Het duurde verscheidene uren voordat de motor van de sprinkhanen gezuiverd was en de vlucht kon worden voortgezet. DE STAKING IN HET ROERGEBIED. Meer dan 100 communisten ge arresteerd. Gisterennacht heeft de politie het com munistisch partij-bureau te Bochum om singeld en 102 communisten aangehouden. De feden van dezen stap was een door de politie ontvangen bericht, dat de commü- nisten voornemens waren gisterenochténd aan de mijnen terroristisch op te treden tegen de werkwilligen. Onder de aangehoudenen zijn verschei dene raddraaiers en ook een Rijksdaglid. De staking verloopt. Volgens de laatste inlichtingen zijn gis terenmorgen 9073 delvers niet in de mij nen afgedaald. Dit cijfer was Zaterdag-: morgen nog 15.834 waaruit duidelijk blijkt dat de staking reeds begint te verloopen. VERGRIJPEN TEGEN DE TUCHT ONDER MATROZEN? Uit Devonport bij Plymouth wordt ge meld, dat zich aan boord van de Lucia, een moederschip voor duikbooten, een in cident heeft voorgedaan, waarna 42 ma trozen aan wal gezet en naar de marine kazerne overgebracht zijn. Zij werden aan boord door andere ma trozen vervangen. Admiraal Sir Hubert Brand, de commandant van de stelling Plymouth, heeft Zondagochtend een on derzoek ingesteld, en daarna verklaard dat de toestand „niet ernstig" was. Reuter meldt nog dat men gelooft dat de geruchten welke naar aanleiding van het incident verspreid zjjn, grootelijks overdreven zijn. Gisteren zou de commandant van Ports- mouth een onderzoek instellen. De admiraliteit heeft gistereni de vol gende kennisgeving het licht doen zien omtrent de insubordinatie van matrozen te Deivonport: Het moederschip van duikbooten, „Lu cia", zoii 31 December dokken, maar door slechte weersomstandigheden kon dit pas Nieuwjaarsdag in den namiddag geschie den. Hierdoor bleef, daar het schip weer met de Atlantische vloot zee moest kiezen, weinig tijd over yoor bet innemen van steenkool en munitie, en voor kleine her stellingen, zoodat het verlof van de ma trozen moest ingetrokken worden en Zon dagmorgen, teneinde op tijd gereed te zijn, eenige uren gewerkt moest worden. Toen hiervoor aantreden gecommandeerd werd:, bleken ziohi dertig matrozen in een lokaal opgesloten te hebben, die na som matie weigerachtig bleven aan dek te ko men. Zij zijn daarop van boord gebracht en door anderen vervangen. EEN TRAGISCH VOORVAL Eeni 17-jarige koopmansleerling te Arn- stadt, die met drie vrienden van een repe titie van een vereeniging voor volksdan sen naar huis keerde, wilde onderweg zijn zelfladend pistool aan zijn vriendien laten zien. Plotseling ging het pistool af, waar door één vam de jongens, een 16-jarige De dienstpl. P. P. Jansen der lichting 1922 is opgeroepen om op 3 Februari a.s. te 's-Hertogenbosch voor 24 dagen op te komen voor herhalingsoefeningen. De heer J. L. Leijten, tijdelijk opzichter bij de Nederl. Spoorwegen te Schiedam, is ingaande 1 Februari benoemd tot op- ziohter te Schagen.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 6