Konijn's Zure Zult TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS VEERTIGJARIG JUBILEUM VAN HET LEGER DES HEILS VAN DONDERDAG 8 JANUARI 1931. Onze vroegere stadgenoot, de 'heer R. Bouina, slaagde te Amsterdam voor het examen Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren. Onze stadgenooten W. Vaal en J. de Jong, bedienden bij. de fa. Albert Hein, hebben, na het volgen van een schrifte- ISjjken cursus "in Warenkennis, het diplo ma daarvoor verworven. broodprijsverlaging. Maakten wij gisteren melding van de broodprijsverlaging van de luxe bakkerij „De Vlijt", vandaag deelt de firma W. Lammens Koningstraat, in een adver tentie in dit blad mede, dat zij haar1 brood prijs met 3 cent verlaagd heeft. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN De bewoners van het Tehuis in de Jan in 't Veltstraat betuigen hun hartelijken dank aan de N. V. „de Volharding" voor het met Nieuwjaar geschonken krenten brood, alsmede aan den heer Brand, „de Vergulde Koe", voor de ham en sardines. „DE VEREENIGDE SCHOUW SPELERS." De Vrouwe van Shenstone, Maar de zetter, die lak heeft aan her toginnen- en graventitels, en die terecht van meening was, dat we daar hier in Den Helder niet aan doen, had op het pro- pramma van deze „vrouwe van Shen stone" ijskoud „de vrouw van Shenstone" gemaakt. Hetgeen niet' wegneemt, dat Enny die Leeuwe ditmaal wei degelijk een doorgefourneerde hertogin was, de Vrou we van Shenstone. en diat de man, op wien zij in het eerste bedrijf al dadelijk verliefd wordt, nadat hij aanvankelijk een doodgewone sterveling scheen te zijn ais u en ik, per slot van rekening toch een heuselijke graaf was, zoodat zij werkelijk zonder zich te oompromitteeren met hem kon trouwen, is niet meer dan behoorlijk. Al had ze het, zonder zijn grafelijken titel, óók wel willen doen, dat moet tot haar eer worden gezegd. Ja, Florence B'arclay kent hiaar pappenheimers, fij weet precies wat haar publiek hebben moet, en, aangezien men nu eenmaal niet eiken dag met graven en baronnen ouirn suis in aanraking komt, is zooiets in een roman niet meer dan het behoort. Nu wat dat tooneelstuk betreft. Een tooneelstuk, bewerkt naar een roman, is zooiets als een piano-uittreksel van een opera-partituur. Wat allerlei instrumen ten tezamen doen, moet één onnoozele piano nu alleen verhapstukken, en dat gaat natuurlijk ten koste van het werk. Zooiets maar dan anders is het ook met toon eetstukken, bewerkt naar een roman. Een roman vereischt een heel an dere structuur dan een tooneelstuk, en als men er een tooneelstuk van maken wil, moeten noodwendig allerlei concessies worden gedaan. Maar in onzen geestelijk armen tijd zijn we al lekker als we tegen woordig een behoorlijken roman op den kop tikken, waaruit wel Iets voor bet tooneel te maken is. Misschien komt er nog wel eens een periode, dat we wat werkelijke tooneeisohrijvers Krijgen, dat wil dus zeggen menschen, die een tooneelstuk als voor het tooneel concl- pieeren en schrijven, zooals Heyermans, Shiaw, Ibsen dait konden. Tot zoolang moeten we het nog met middelmatig en slecht maakwerk doem De Vrouwe: van Shenstone dus, bewerkt naar Florence Barclay's gelijkluidenden roman. De heide eerste bedrijven hebben bezien naar het oogpunt van een too neelstuk niets imet de beide laatste te maken; van den roman vormen zij Zaterdag 10 Jan. de jublleumsdag. Neen, waarlijk, ik weet niet wat bij het Leger des Heils het voornaamste is, de maatschappelijke taak of de geestelijke verzorging, of misschien zijn beide van even groote beteekenis. Het Leger toch beweegt zich onder de armen, de aller armsten van onze samenleving en dan is meestal het eerste wat er te doen is, mate- rieele hulp, maar bij die stoffelijke onder steuning laat het Leger des Heils het niet, want het weet dat er meer is dan de spijze die vergaat en heel den arbeid van het Leger des Heils, de arbeid zoowel van den jongsten soldaat als van den ver grijsden officier, vloeit voort uit hun ge loof, uit het kennen van hun roeping, uit het navolgen van hun Grooten Meester, die ons de armen naliet. Dat is een heele lange tijd, veertig jaar, een menschenleven bijna. En daar was in die jaren de moeilijke strijd om vertrou wen te winnen en om de antipathie van de massa, tegenover de „Hallelujah"-men- schen, weg te nemen. Een enkele soldaat bevindt zich nog onder de leden van het korps, die van de oprichting af den strijd hebben meegemaakt. Zoo is daar Zr. v. Dam, die van het begin in de gelederen daarentegen een integreerend deel. Zij deze twee eerste bedrijven zijjn evenwel, hoezeer dus als tooneel zwak, vol actie en leven, en dat maakt dat ze buiteng woon boeiend zijn. Zij spelen namelij' 'n een kleine Fransche bad plaats, er is juist sprake van een moedige redding van een der hotelgas ten, een diame, die zich te ver in zee heeft gewaagd). Een onbekende is te water ge sprongen en heeft haar kunnen redden. Deze onbekende is, behoeven wij dat nog te zeggen? de Vrouw© van Shen stone, die incognito hier verblijf houdt, en haar redder is de, evenzeer incognito reizende Schotsiche graaf, met wien zdj tenslotte trouwt. Deze scène, dlie wij na tuurlijk niet op de planken waarnemen stel u voor, mevrouw Mol»—-de Leeuwe in drijfnat badpakje haar entrée de cham- bré makendl welk een sensatie; is aan leiding voor levendige actie, die ont plooid wordt door: a. en b. de beide zus ters Murgatroyd, oude jongejuffrouwen, die bezwaren ontwikkelen tegen het „on fatsoenlijke" hotel kostelijk geparo dieerd door de dames Betty GritVink en Jetty Kremer (laatstgenoemde mpt haar heerlijke roode wangen vooral wias van buitengewone aantrekkelijkheid); c. het kamermeisje Mies van Norden. Deze Mies van Norden doet altijd ©en beetje aanstellerig: dat viel ons in de vorige rollen op en dat was ook het geval in deze: kan z!ij dat niet afleeren? haar spel zou er door winnen, d. Een brievenbe steller, die allesbehalve rolvast was en door mej. van Norden tijdens het spel moest worden gesouffleurd, e. den jour nalist, die uit het gebeurde minstens een paar kolommen oopijl wil halen. Geluk kig voor* ons beroep blijkt het een ener gieke en flinke kerel te zijn-, die zich niet ontziet zich als kelner te vermommen om zoodoende de geredde en haar redder, die mtusisohen een koude lunch zitten te ge nieten, te inerviewen. En tenslotte: de hotel-eigenaar, een kostelijk type van verfranscht Duitscber, door Ferdinand Koolbergen levendig en dlruk gespeeld. De Ibeide andere bedrijven spelen op het kasteel Shenstone nabij Londen, ten huize van Myra, en uit den aard der zêfak is daarin niet zooveel actie meer. En door dat de schrijfster ons niets te zeggen beeft het heele stuk is geschreven naar het bekende recept van de soeiety-stuk- ken, waarbij! de schrijfster zich uitsluitend de vraag stelt: op welke wij'ze kan ik de oplossing van deze liefdes-geschiedenis het 'langst uitstellen en wat kan 'ik doen om mijn lezers zoolang bezig te houden? doordat, zeggen wij, de 'Schrijfster niets heeft te vertellen dan alleen het feit, dat de twee tenslotte elkaar zullen krijgen, wat wij' in het begin van het eerste bedrijf al weten, verloopt het stuk dan ook tamelijk gauw. De pogingen, door Flo rence Barclay (en per procuratie door den bewerker van dit tooneelstuk) .gedaan om d'en gang van zaken tegen te houden en ons telkens weer in de meening te bren gen, dat het misloopt tusschen de jonge lui, geven de noodige spanning. Wat evenwel van meer belang was, dat was, dat het echtpaar Pierre Mol»—Enny de Leeuwe, hier de gelegenheid bad eens in een andere rol uit te komen. Het was voorwaar geen geringe verdienste, teza men met zijn vrouw aan dezen lunch te moeten zitten, onder wat oppervlakkig gepraat en dan tevens de rol van twee verliefden te moeten spelen. Later, als zijn „eer" wat hij daarvoor aanziet ten minste hem noodzaakt afstand van Myra te doen. Want de schrijfster heeft gezorgd voor afwisseling en maakt eerst den man, daarna de vrouw, wanhopig van smart. En om dit alles zoo doorvoeld uit te beelden, dat het precies als echt leek, is geen geringe verdienste, waarvoor wij altijd weer onze acteurs en actrices be wonderen. Verder was daar Timrott, die als oom van de hertogin le beau róle speelde. Jammer genoeg waren de koste lijke type's Murgatroyd verdwenen: die zaten toen al in den trein, dien zij op het nippertje konden halen. Ja, de costuums! Dit is onbekend ter- Salon Manshanden, Coiffeur de Dames. Ondulation Indéfrisable Ondulation Marcel rein voor den tooneel-verslaggever; ze waren evenwel van Maison Broekman, Utrecht en de dames zullen er zich de oogen wel op uitgekeken hébben, denk ik zoo. Zoodat, alles en alles tezamen, dit een góed-geslaagde uitvoering was, waarvoor groote belangstelling bestond, die natuur lijk voor een aanzienlijk deel het gevolg was van de uiterst lage toegangsprijizen. Dat er intusschen ondubbelzinnig geno ten is, bewees des publieks periodieke uitbundigheid. FEESTCONCERT „KUNST AAN HET VOLK". Bovengenoemde zangvereeniging her denkt haar 20-jarig bestaan met een feestconcert op Donderdag 15 Januari a.s. in „Casino". Aan dit concert verleener medewerking: Tb van dier Sluys (sopraan) tei Amsterdam, Albert Funk© Küpper (bariton) te Rotterdam, Arie D. van de Weg (piano) alhier en een 15-tal musici vian het Staftnuziekkorps. Als hoofdwerk wordt uitgevoerd „Arbeids Verrüjlzenis" van I. J. Olman, voor koor, sopraan- en bariton-solo en orkest. Verder „Wind stilte en Voorspoedige Vaart" van Beet hoven voor koor, stij,korkest en piano, enz., aria's en liederen voor sopraan en voor bariton enz. Nadere bijzonderheden in het volgend no. van dit blad. BUITENGEWONE ABONNEMENTSCONCERTEN. Woensdag 14 Januari zal het 2e Abon nementsconcert worden gegeven in Casino. Drie kunstenaars vormende „Het Pa- rij sche trio": Marie Colin, een klavier speelster van superieure kwaliteiten, Louis Carembat, een violist van groote distinctie en René Chizalet, de fijne cel list, zullen dien avond optreden. De kritiek der groote bladen is unaniem buitengewoon gunstig! Het stijlbegrip van het drietal is eenvoudig boven allen lof verheven, het samenspel eerste rang, de toewijding, welke ons uit lederen toon tegenklinkt, benijdens- en bewonderens waardig. Fransche kunstenaars pur-sang! Zie hier een losse greep uit de kritieken geschreven door een zeer bevoegd beoor- deelaar. Een volgende keer hoopt het comité, met welwillende medewerking van de ge achte redactie van de „Held. Courant", de gezamenlijke verslagen te publiceeren. Dat er een verhoogde belangstelling voor dit schitterende ensemble zal zijn! Visscherij Dinsdag waren er iets meer garnalen aan den afslag dan Maandag. De prijs liep echter weer gevoelig omlaag. Werd Maan dag ongeveer 45 cent per kilo besteed, Dinsdag bewoog de prijs zich meer rond de f 0.30 per K.G. Op Texelstroom zelf waren de vangsten niet zoo groot, maar in het Westgat werd wat bevredigender resultaat verkregen. Ook benoordoosten Oudeschild zijn grootere vangstresultaten, maar met bet oog op de „heften" is er aan het daar uitwerpen van het net groote kans van vernietiging van de kor. Het ware gewenscht, dat naar die hef ten van overheidswege een onderzoek kon worden ingesteld' en dat voor opruiming kon worden gezorgd. Het visch bed rijf zou daarvan voordeel hebben en zou ten hoog ste dankbaar zijn voor de opruiming. Daar de visschers de spreekbuis eener vereeniging missen, is het zoo moeilijk hun stem te laten klinken tot daar, waar de macht zetelt en het zou toch vaneen zoo grooten invloed zijn. Steeds meer laat de overheids-bemoeilng zich gelden, waar individueel ingrijpen noodzakelijk is Een jaarlijksch ingesteld onderzoek naar het aanwezig zijn van heften in het vischgebied der garnalenvisschers en het opruimen daarvan zou dat terrein sterk vergrooten én er zoudusgrooterbestaans- kans voor de visschers weer geschapen worden. Bot kwam in flinke hoeveelheden aan en ook de vletvisscherij naar bot op de Zuidwal had behoorlijk resultaat. Dank zij de aanwezigheid van opkoopers uit Volendam, Spakenburg en IJmuiden, was de bot sterk prijshoudend. Voor nettenbot werd tot 46 cent per kg besteed is opgetrokken en niet vèrsaagd heeft. En daar is br. A. Geus, die ook al bijna veer tig jaar mee optrekt, die den feilen tegen stand hebben meegemaakt, in de eerste jaren. In een gebouwtje in de Wagenstraat werden de eerste bijeenkomsten gehou den. lederen avond was er samenkomst en Zaterdags trokken de zusters met hun „Strijdkreet" er op uit om hem te verkoo- pen in de huizen van ontucht. Ja, dat was in den tijd toen Den Helder nog in een slechten reuk stond, toen de Spoorgracht en omgeving bijna huis aan huis bestond uit danshuizen en bordeelen. Het was een uiterst moeilijk werk om de menschen te bereiken. Maar het was ook een schoone arbeid, die niet zonder vruchten ge bleven is. Tal van steunpilaren van Leger des Heils-korpsen, in andere plaatsen van ons land, zijn in Den Helder „uitgekomen", vertelde ons de leider van de Zangbriga de, de heer G. J. Geus, die tevens pen ningmeester van het korps is. Met dat „uitkomen" werd bedoeld, bekeerd. Het korps hier ter stede is altijd maar klein in aantal geweest, maar het geldt van dit korps, zooals het spreekwoord zegt: „Klein maar dapper". Want moed had men wel noodig in die begin-periode, toen tal van jongelui het Leger bezochten om eens „een lolligen avond" te hebben, toen er vaak hevige vechtpartijen in de samenkomsten plaats hadden en het voor gekomen is dat een belhamel met getrok ken mes op den spreker toe-rende. En en de bot, gevischt in de kor, bracht ongeveer 40 ct. per kg op. Zooals reeds eerder geschreven, nu de Zuiderzee niet zooveel botvangst heeft, is de vraag naar de hier gevangen bot grooter, hetgeen de koopers uit dat ge bied hier heen brengt. De vrachtauto maakt dat mogelijk en ook onze plaatse lijke koopers brengen per vrachtauto de bot naar Amsterdam, waar deze visch bij de venters gereede aftrek vindt. Woensdag was de aanvoer van garnalen iets minder. De prijzen bleven standvastig en bewogen zich om de 30 cent per kg. Bot werd in groote partijen aangevoerd en de aanvoer zal wel een recordcijfer aan den afslag hebben bereikt. Zoowel de vietvisschers op den Zuidwal als de garnalenvisschers van Texelstroom profiteerden van deze goede botvangsten. Ondanks die aanvoer bleven de botprljzen vast en er werd ongeveer 40 cent ge middeld per kg besteed. Ook nu weer was in het algemeen de prijs van netbot hooger dan die van de in de garnalen- kor gevangen visch. De visschersvloot breidde zich weer uit door de aankomst van een 20-tal vaartuigen uit Arnemuiden en Ylissingen en vermoedelijk zal dat aantal nog toe nemen, omdat er in den omtrek weinig visscherij is en men genoodzaakt werd te trachten elders bet brood te verdienen. Het meerprobleem in de haven wordt inge wikkelder. GEMEENTERAAD. Afronding spoorweg-emplacement Koningsplein. B. en W. schrijven aan den Raad: Teneinde het drukke verkeer op het Koningsplein in hetere banen te leiden, is ongeveer in het midden] van dat plein een vluchtheuvedtje gemaakt, waarop een lan taarn is geplaatst. Om de verbetering, welke daarmede bereikt is meer volmaakt te doen zijn, komt het ons gewenscht voor, dat de naar het noorden uitstekende punt van het spoorwegterrein zooveel mogelijk verdwijnt, zulks speciaal met het oog op het verkeer van den Polderweg in de rich ting naar de Postbrug. Wiji hebben ons om die reden gewend tot de Directie van de Nederlandsche spoorwegen, met verzoek de afscheiding van het spoorwegterrein terug te plaatsen. Vanwege genoemde Directie hebben wij bericht ontvangen, dat zij in principe tegen inwilliging van dat verzoek geen bezwaar heeft. Het wordt van die zijde evenwel gewenscht geacht, om deze zaak te regelen met een vergunning, waarin tevens is opgenomen het gebruik van het aangrenzend terrein van den Polderweg, voor het gebruik waarvan aan de gemeente 31 December 1924 vergunning werd ver leerid. De nieuw ontworpen vergunning brengt geen noemenswaardige verzwaring van lasten met zich. Alleen zij vermeld, dat de gemeente verplicht is om in overleg met en ten genoegen van de spoorwegen op het in gebruik te nemen terrein borden te plaatson, waaruit blijkt, dat het slechts ter bede voor een ieder toegankelijk is. Deze bepaling is een uitvloeisel van de nieuwe wegen wet en heeft alleen de strekking te voorkomen dat dit terrein openbare weg wordt. Wij stellen U derhalve voor en zulks in overeenstemming met de ad/viezen van de Commissie van Publieke Werken en van den Directeur van Gemeentewerken ons te machtigen om de nieuwe vergun ning aan te nemen. Aan het voorafgaande zij- nog toege voegd, dat bet ons voornemen is om op het vrijkomend gedeelte van het spoor wegterrein een tegelfrottoir te leggen. Het betreft hier dus alleen een geringe verkorting van het terrein der spoor wo gen, waardoor gelegenheid bestaat de scherpe bochten, die hier zijn ontstaan door het uitspringende rangeerterrein1, eeniigszins af te ronden. Niettemin zal zij voor het Koningsplein een aanmerkelijke verkeersverbetering medebrengen en ook het algemeen aspect ten goede komen. Red. Held. Ort. EEN BRUTAAL STUKJE. Maandagavond is van het erf vian een der bewoners van de Van Speykstraat eenig waschgoed, dat aan de lijn hing te drogen, gestolen. De dieven ziijn kalm het erf op gewandeld en hebben de kleederen ontvreemd. De diefstal is des te brutaler, diaar de bewoners tehuis waren en het licht in de kamer brandde. Men heeft wel wat gestommel gehoord, doch hieraan schonk men geen aandacht Toen mien echter later het waschgoed binnen wilde halen, bemerkte men, dat ongenoode gasten aan het werk waren geweest. In korten tijd is dit nu reeds de tweedie dergelijke diefstal die in de buurt wordt gepleegd, een waarschuwing dus voor degenen die daar wonen om' alles zoo vroegtijdig mogelijk 'binnen te ha'len. LUCHTVAART. dan was er de gespannen verhouding tusschen de militairen en visscherlieden, die vaak in een kloppartij eindigde. Het was maar goed, dat er onder de Legersol- daten een paar stevige personen waren, die niet voor een klein geruchtje vervaard waren. Dan is het nu heel anders. Waardee ring vindt het Leger des Heils in breede kringen der samenleving en van de auto riteiten wordt volle medewerking onder vonden. De samenkomsten hebben altijd een ordelijk verloop en worden bezocht, niet alleen door de bewoners van de ach terbuurten, maar d'oor tal van menschen „uit de stad". Populair is het Leger vooral geworden in den tijd van kapitein Bouwens, die vier jaar lang, van 1917 tot 1921 de leiding had en wiens sympathieke persoonlijk heid er toe heeft bijgedragen, dat men meer aandacht aan het Leger des Heils ging schenken. Uit zijn tijd dateeren ook de openluchtsamenkomsten en kapitein Bouwens wist bij de autoriteiten de deur te ontsluiten, zoodat de Legerleiding nu maar heeft aan te kloppen op de burge meesterskamer, om direct gehoor te vin den. Meestal staat een leider niet langer dan 1 of hoogstens 2 jaar, op een en dezelfde plaats. Dat wordt gedaan om de zaak frisch en de belangstelling levendig te houden. Kapiteine van der Meulen, die reeds P/a jaar de leiding hier heeft en sinds kort bijgestaan wordt door luitenan te v. d. Vosse, zal volgende week de stad SPOORSTRAAT 122 TELEFOON 339 onzer inwoning verlaten om de leiding aan een ander over te dragen. Zoo'n af scheid is altijd een weinig weemoedig. Tal van banden zijn gelegd en het is niet gemakkelijk om die te verbreken. Kapi teine v. d. Meulen was zeer gezien in de kringen van het Leger des Heils, en men ziet deze onvermoeide werkster noode gaan. Een groote gebeurtenis is het bestaan van het Leger des Heils was het bezoek van wijlen generaal William Booth, in het jaar 1909. Heel Den Helder was uit- geloopen om den grijzen veldheer en stichter van het Heilsleger te zien en de samenkomst, die gehouden werd in Casi no, mocht zich in een belangstelling ver heugen, die de Casino-muren bijna deden barsten. Generaal Bootb logeerde bij den vice-admiraal. Ook zullen velen onzer lezers zich de negerzangers herinneren, die in 1919 in de Nieuwe Kerk optraden onder een over weldigende belangstelling en dan herin neren we nog aan het bezoek van de Clapton Congress Hall Band, waarbij de Gereformeerde Kerk te klein bleek om alle bezoekers te bevatten. Dat zijn voor het korps in Den Helder mooie en aangename herinneringen. En nu gaat men feest vieren. Het wordt geen fuif met knallende champagnekurken en zware sigarendamp, want als het u nog niet wist, geen legersoidaat rookt of De postvluchten naar en van tadffi. Het zesde retourvllegtuig op Schiphol Dinsdagmiddag om kwart over vijf is het zesde vliegtuig op terugreis, de HP- AGR, met de vliegers Beekman en Blaak en den mecanicien Natoer op Schiphol aangekomen. De post, ongeveer 260 K.G., is onmid dellijk naar heit bureau Centraal Station overgebracht Het achtste vliegtuig te Baugkok. Bij de K.LJM. is bericht binnengekomen dat de PHAFO om 6.45 uur uit Akyab is vertrokken en in Bangkok is aange komen. VLIEGPLANNEN OP SCHOUWEN. Opening 4 Mei. Het staat nu vast, dat, behoudens on voorziene omstandigheden, de vliegdienst SchouwenRotterdam v.v. geopend zal worden op 4 Mei a.s. Op dien dag zal een officieele ontvangst ten raadhuize te Haamstede plaats vinden van de vele ge- noodigden, terwijl voorts pleziervluchten boven het eiland zullen worden gehou den. Mocht onverhoopt in de eerste tijden het passagiersvervoer niet naar wensch gaan, dan is het vliegveld en de vracht goederendienst voor de tuinbouwproduc ten onmisbaar. Het vliegverkeer van en naar Rotterdam zal blijvend zijn. Het ligt in de bedoeling ook met Vlissingen te gaan onderhandelen, opdat binnen niet te langen tijd de luchtlijn doorgetrokken wordt tot aan de Westerschelde. De oceaanvlucht van het Italiaansche vliegtuigeskader. Geslaagd Het Italiaansche vliegtuigeskader is om 20.12 bij' Natal vlot op het water gje- daaid. De afstand van 3000 KM. werd dus in 17Vj uur tijd afgelegd. Dit bericht werd in Italië met groot enthousiasme ontvangen. Sinds het ver trek uit Italië heeft het eskader ruim 8000 K.M. afgelegd. Tot Rio de Jianeiro motet noig over een traject van 2860 KJM. in twee etappes gevlogen worden. Uit Natal wordt gemeld, dat de Ita liaansche vliegers bij hun aankomst door een duizendkoppige menigte werden ver welkomd. Eerst daalden er zes toestellen; de andere^volgden binnen een uur. Het tweeërlei doel van den tocht Over den tocht van die Italiaansche vliegtuigen naar Brazilië schrijft de oor respondent van het Berliner Tagebiatt te Rome nog, dat Ballbo, de Italiaansche mi- drinkt sterken drank. Dat is een verplich ting, die zij aangegaan zijn, bij het toe treden in de gelederen. Zaterdag 10 Januari is de dag van het jubileum en dien avond zal in het gebouw aan de Spoorgracht optreden staf kapi tein Buiterman met ensigne Clays. Ver schillende autoriteiten zijn dien avond uitgenoodigd. Zondag hebben de gewone bijeenkomsten plaats, terwijl Woensdag de vaarwelsamenkomst van kapiteine v. d. Meulen en luitenante v. d. Vosse ge houden wordt en den dag daarna, dus Donderdag, de welkomstsamenkomst van de nieuwe leiding. Welke samenkomst ge leid wordt door maj. en mevr. Grimijzer, beiden oud-Helderschen. Vrijdag is er een samenkomst met maj. Bruins, eveneens een oud-stadgenoot, en Zaterdag, Zondag en Maandag komt de Kweekschoolleider maj. Beekhuis, hier -met de manlijke ca detten. Zaterdag a.s. verschijnt er een Den Helder-nummer van „De Strijdkreet" op de voorpagina waarvan burgemeester Driessen zijn waardeering uitspreekt over het werk van het Leger des Heils. De fiscaal van den Zeekrijgsraad schrijft een artikeltje over het reclasseerings- werk van het Leger en ir. Monhemius ge tuigt in een stukje van zijn warme liefde voor de Legervrienden. Ook onze wensch is dat het Leger des Heils nog tal van jaren zijn zegenrijke arbeid mag voortzetten. Stakman Bossestraat 59. Telefoon 514

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 5