gemeenteraad. Na de Wasch konijn's hoofdkaas GEMENGD NIEUWS. julianadorp callantsoog. breezand. anna paulowna. wieringen. Organisatie in het vischbedrijf. SPOORSTRAAT 122 Een schoone winterdag.. Wielrijder doodgereden. Het is soms aanbevelenswaard bij de buren eens te gaan zien, hoe zij de boel hebben geregeld en zoo lezen we graag de berichten van de visschersvereeniging D.B.T.V. op Wieringen en dan telkens wordt de wensch krachtiger in ons: hadden we hier ook rr.aar een visschers vereeniging. Evenals te Wieringen zou een dergelijk lichaam hier uitstekende dingen kunnen doen. Dat er belangstelling is voor de ver gadering van D.ET.V., bewijst wel de opkomst van 71 l^den. Stellig kan er veel kracht van uitgaan, omdat uit het verslag blijkt, dat deze vereeniging zich ook centraal heeft aangesloten. De onderwerpen, op die vergadering behandeld, zijn van groot belang geweest en van beteekenis achten wij het, dat er werd gezegd, dat men had vernomen, dat het in de bedoeling lag een groots vischrookerij van de Lemmer, bij af sluiting der Zuiderzee, te verplaatsen naar Breezand en dat men meende te moeten bevorderen, dat dergelijke in dustrie ook te Den Oever werd gevestigd. Het bewijst, dat er in de Zuiderzee plaatsen al voorbereidende plannen ge maakt worden om zich aan te passen aan de te verwachten nieuwe toestanden. En de Wieringer visschersvereeniging zal moeite doen de autoriteiten te be wegen in die richting werkzaam te zijn. Of er hier dan vraagstukken zijn ^>p visscherijgebied, die het wenschelijk maken, dat een visschersvereeniging wordt opgericht? Het antwoord moet dan luiden: Zeer zeker! Denken we in de eerst» plaats aan het vraagstuk van het meren in de haven. Zooals reeds vroeger werd opgemerkt, verleent marine ruime medewerking om dat zoo gunstig mogelijk te doen zijn. Maar er kunnen omstandigheden komen, die het noodig maken, dat verlangens moeten worden kenbaar gemaakt te dien opzichte en dan is een vereeniging van groote beteekenis, omdat er meer kraeht van uitgaat dan van een enkeling. Datzelfde geldt eveneens voor alle andere vraagstukken, zooals regeling aan den vischafslag, wenschen betreffende te nemen wettelijke maatregelen enz. enz. Een vereeniging zou ook b.v. het initia tief kunnen iiemeD om te geraken tot oprichting van een zeeassurantie, waar over laatst werd geschreven naar aan leiding van het stranden van deH.D. 18. We noemden slechts enkele dingen, doch het gebied, waarop een vereeniging werkzaam zou kunnen zijn, is wel zoo uitgebreid, dat er overvloed van punten van behandeling pp eea vergadering- agenda zou kunnen zijn. Door vele visschers wordt een organi satievorm gewenscht geacht, doch het wachten is op degene, die het initiatief zal nemen. Het spreekt vanzelf, dat dat initiatief moet voortkomen uit de kringen der visschers zelf, omdat, zooals reeds eerder is beoogd, zij over de practische vraagstukken het best kunneh oordeelen. Men vindt in diekringen.dat er onder ling te weinig vertrouwen en waardeering is doch men vergeet, dat het onderling wantrouwen verdwijnt, zoodra er door de organisatie een band is gelegd. Natuurlijk zullen er, evenals overa elders, wel eens rumoerige vergaderingen komen en misschien zal de vuist wel eens op tafel dreunen, maar mannen zijn ni eenmaal geen j°hgo juffers en hebben, voor hun uitingen wel eens de vuisttafel- roffel noodig, maar dat behoeft aan de onderlinge verstandhouding nog geer afbreuk te doen.. Een breed-denkend be stuur zal ongetwijfeld door zijn hande lingen een groeiend vertrouwen doer ontstaan en de leden zullen een hechte saamhoorigheid gaan gevoelen. Mèt de uitbreiding der sociale wetter en mèt de toeneming der overheidsbe moeiing voor het vischbedrijf zal eer visschersvereeniging steeds klemmender noodzakelijk zijn. Hetzelfde geldt ook ten opzichte var. een vereeniging voor den vischhandel Ook in die kringen wordt steeds sterkei het gemis van een organisatie-verbanc gevoeld en het is nog het vermeend* onderlinge wantrouwen, dat de oprichting van een dergelijke.vereeniging weerhoudt Ook voor een dergelijk lichaam zijn de vraagstukken talrijk en het oude stand punt van individueel optreden zal moeter worden verlaten om vete kwesties, tl ie in de toekomst ongetwijfeld zullen rijzen, tot oplossing te brengen. Met mopperen in de baard komt men er niet en, kon vroeger waarschijnlijk door een individueel machtsoverwicht iets worden bereikt, die. tijd is voorbij en sleolits aan een organisatie wordt het oor verleend. Eigenlijk is het een beetje belachelijk, dat er hier telkens nog op moet worden gewezen, .maar waar het beschouwen van economische vooruitgang van de plaats kan worden gerekend mede te behooren tot de krantentaak, is het plieht dit aam beeld, te blijven bekloppen, omdat orga nisatie-verband der belanghebbende groe pen het eenige en juiste middel tot ver betering van den visseherjj-bedrijfstak door ons wordt geacht. ©aat men de kranten na, dan blijkt daaruit, dat overal waar eenige concen tratie van visehbedrijf is, mede zijn ont staan en bloeiend worden gehouden de organisaties van vissohers, handelaars, reeders en transportarbeiders. Het zal misschien nog een poosje duren, doch daar de drang ei toe groeiend is, zal zeker de organisatie ontstaan. Rijp is de tijd en dan dient geoogst. TELEFOON 339 Aanstelling Malknecht Vischafslag, 13. en, W. schrijven' aan den Raad: Door den marktmeester hij. den ge- meentelijken vischafslag wordt 'bij ons aangedrongen op aanstelling van een twee den afslager, in verband met de steeds toe nemende werkzaamheden hij- dezen tak van dienst. In dit verhand hrengon wij U in her innering, dat reeds in 1926, toen de tegen woordige marktmeester als zoodanig werd benoemd, door ons werd voorgesteld een concierge-hulpafslager aan te stellen, op dat, evenals voorheen, drie man personeel bjji dien dienst zouden werkzaam blijven. Dit voorstel werd evenwel in eerste in stantie aangehouden, en tenslotte, nadat nog nadere besprekingen daaromtrent wa ren gevoerd, verworpen. Hiermede was dus uitgesproken de bedoeling van Uwen i Raad, dat in den regel de werkzaamheden aan den vischafslag door twee man moes ten worden uitgevoerd. Daar op drukke tijden onmogelijk ai het werk door twee menschen kon wórden verricht, werd óp die tijdstippen een losse kracht in dienst genomen. Thans zijn echter de werkzaamheden zoodanig toegenomen, dat extra-hulp per manent noodzakelijk meet worden geacht. Het lid- van ons College, dat meer in het bijzonder met de zaken 'betreffende den vischafslag is heiast, is na persoonlijk onderzoek, en na bespreking van een en ander met den marktmeester, ook tot deze overtuiging gekomen. In aanmerking genorrien, dat thans de garnalen gezeefd worden verkocht en dat de daarvan afkomstige afval moet worden verwerkt (tot op 10 December j.1. werd reeds 211.000 kg garnalen verkocht), ter wijl zich voorts het gelukkig verschijnsel voordloet, dat steeds meer visschers van buiten via onzen afslag verkoopen, wil het ons, mèt het bovenbedoeld lid van ons College, voorkomen, dat-, de werkzaam heden aldaar zoodanig zijn toegenomen, dat met de aanstelling van vasté hulp niet langer mag worden getalmd. De vraag doet zich nu daarbij voor, in welke functie de nieuw te benoemen kracht moet! worden geplaatst. Vooro-p dient te worden gesteld, dat zijn werk in de eerste plaats zal bestaan uit het schoon houden van de gebouwen en van de visoh- kistern, terwijl hij daarnevens moet ken nen optreden als afslager, zoodra dit in drukke tijden of bij verlof of ziekte van het andere personeel noodig is. Het lijkt ons daarom niet gewenscht in dit geval over te gaan tot benoeming van een twee den afslager. Veeleer meenen wij, in ver band met de zoo juist genoemde werk zaamheden, te moeten instellen de functie van „Mlkmecht", zooals die ook in andere gemeenten bestaat, en de nieuw aan te stellen kracht' dezen titel te geven. Wat de waardeering betreft meenen wij, dat de functie als zoodanig behoortte worden ondergebracht in groep I der loontabel voor de werklieden, behoorende bij de verordening regelende de wedden van het personeel der gemeente Den Helder. In verband met de ongeregelde werktijden bij den vischafslag echter zou naar onze mee ning, zooails dat ook met andere, derge lijke, betrekkingen het geval is, de functie één groep hooger, alzoo in groep II van genoemde loontabel, geplaatst moeten wordèn. Wij merken hierbij nog op, dat de laat ste jaren reeds een bedrag van 1300.— h 1400.'s jaars voor een losse kraoht werd betaald. Voor 1931 is uit dien hoofde wederom 1400.geraamd. Hierbij komt, dat op een losse kracht, na afloop van zijn arbeidstijd, niet meer valt te rekenen, ter wijl een vast aangestelde halknecht gere geld beschikbaar zou zijn. Dit niet te onderschatten voordeel staat dan tegenover een meerdere uitgave aan lóón van rond 200. Door ons is tenslotte nog overwogen of voor dergelijke werkzaamheden een van de drie destijds op wachtgeld gestelde werk lieden van de gemeente-reiniging, die thans bij de water- eni lichtbedrijven in vasten dienst werkzaam zijn, maar ook daar binnen afziénlbaren tijd, in verband met het in werking stellen van de cokes- transportinrichting, weder overcompleet zullen worden, zou kunnen worden aange wezen/. Het is ons evenwel gebleken, dat dit niet mogelijk is, omdat de aan te stel len kracht zooals reeds boven werd medegedeeld behalve voor het schoon maken van gebouwen en kisten, ook in voorkomende gevallen, dienst zal moeten doen als afslager, hetgeen een routine ver- eisoht., welke de drie. bovenbedoelde werk lieden te eenen male missen. Voorgesteld wordt in bovengonoemden geest te besluiten. Straatwerk Tuindorp. Verzoek om tegemoetkoming ln extra-kosten. De fa. De Moei en Hermes te Alkm^r verzoekt den Raad haar een tegemoet koming te verieenen voor bij de uitvoering van het straatwerk nabij het Tuindorp, meer dan in het bestek vermeld geleverde en verwerkte materialen. De firma heeft reeds eenzelfde verzoek tot B. en W. gericht, waaromtrent het ad vies van den Directeur van Gemeente werken is ingewonnen, welke hoofdamb tenaar adviseerde het-verzoek van de firma niet in te willigen,. Daarna hebben B. en W. de Commissie van Bijstand voor Publieke Werken ver zocht hare meening betreffende de onder- werjlelijke' aangelegenheid kenbaar te doen ifiaken, waarop deze adviseerde de firma te berichten geen termen aanwezig te achten voor inwilliging van 'haar ver zoek. __Meor speciaal onder verwijzing naar het bij de stukken gevoegde advies van den Directeur van Gemeentewerken, waarin een-en ander uitvoerig is toegelicht, mee nen B. en W. dan ook te moeten ontraden, [op het verzoek van de firma Do Moei en ■tiormes in to gaan heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. EEN KLEINE JONGEN TE WATER. En een kranige melkboer. Donderdag, tusschen den middag, is voor het Postkantoor een ongeveer acht jarige dongen te water geraakt. Vermoe delijk speelde het kind aan den waterkant en is te water gegleden. Toen men be merkte dat de jongen in groot levensge vaar verkeerde was hij al een meter of vier uit den wal. De rijwielbewaarder van het Postkantoor deed nog pogingen het kind te grijpen, doch aangezien hij niet kon zwemmen, was het resultaat hiervaii nihil. Gelukkig kwam juist de melkslijter Steilberg, wonende in de Oostsloptstraat, voorbij. Deze aarzelde geen oogenblik om te water te duiken en smaakte dah ook het genoegen den jongen op het dróge te brengen. Op een fiets werd het kind naar huis gebracht, terwijl de melkslijter het op een loopen zette, zijn karretje achter latend, om zoo gauw mogelijk thuis te komen en droge kleeren aan te trekken. Wij brengen een woord van hulde aan den kranigen redder. BIJNA GESNEUVELD. Bijna is een lantaarnspaal, die tegen over de Hoogdwarsstraat stond, weer ge sneuveld. Het zou het zooveelste slacht offer geworden zijn van het moderne ver keer. Een waschauto van de firma Krom heeft nJ. Donderdag een aanval op den paal gedaan, met gevolg dat deze dertig graden naar links is gebogen en een gat in zijn glazen kap (kop zegt de zetter) heeft. De poging tot omrijden werd ge daan toen de auto van de Hoogdwarsstraat de Hoogstraat in wilde rijden en zijn bocht niet scherp genoeg nam. Nu staat de lantaarnpaal daar ook leelijk in den weg en vereischt het voor een chauffeur heel wat bekwaamheid het verkeersob stakel te vermijden. hun gelijkmatig rondzwieren, hun plots omhoog Hchieten op breedgeepreide vleu gels; het was. duidelijk, dat ze aan het spelevaren waren en het ons toe, dat ze pronkten met hun blanke wit, dat als een ragfijn vedercomplex haast door zichtig afstak tegen het blauw azuur van don hemel. Leeuweriken, in groepjes, wiekgolfden dartel over het veld; de deftige totoc kraai ging geruischioos, met zijn kalmen wiekslag, recht op zijn doel af; do spreeu wen, gestippeld in hun wintertenue graai den in een afgestoken mesthoop, die rookte, omdat hij pas was blootgelegd en onderwijl snaterden ze blijde of hadden 'een opgewekt buurruzietje. Aan den dijkvoet dreven de zwartge- jaste, met bont afgezette, meeuwen on schommelden op het aanzwellend deiininkje, klaar om hun hakhouweel te 'stooten naar een onvoorzichtige krab of garnaaltje, die in hun schootsveld moch ten komen. Op den dijk, bij den windwijzer, lagen een paar vletten op de dijk glooiing met de zeilen breed uitgeheschen en het Bcheen of ze zouden voortzeilen tot ver over den kruindijk en tot vóór de deur van moeder de vrouw in de Wachtstraat. Dat was een fijn silhouet op den dijk. Een schoone dag. waard om vast te leggen in het kastje van de herinnering. Roblnson Binnenland. Het alpen gloeien wordt beschreven als te zijn van een onvergelijkelijke sehoon- neid en er is geen enkele reden aan die Dewering in het minst te twijfelen. Om van dat alpengloren echter te kun nen genieten, moet er een tocht gemaakt worden naar Zwitserland en daarop is ieders beurs niet dadelijk ingesteld, zoo- jat we het voorloopig maar moeten stel len met het ochtend- en avondgloren, zoo als dat in eigen omgeving is te bewon deren. En omdat er geen mogelijkheid tot ver gelijking is geweest met het alpengloeien Ln Zwitserland, zoo bezit het gloeien aan de lucht tegen zonsopgang en nè zons ondergang voor ons de bekoring vap grootsche schoonheid. Na den nacht in Januari, waarin het voor de eerste maal forsch had gevroren en de lucht aan oöster- en zuid-oosterkim een wolkloos beeld toonde, waarin de ster ren nog scherp twinkelden en pinkelden, begon, zoo omstreeks zeven uur in den morgen, het gloeien van de nog onzicht bare zon en kleurde, vanaf even boven de horizon de lucht met een gouden glans, die langzaam vervaagde in gloed en kleur, totdat onmerkbaar de gloeiing over liep in het blauw-fond van den hemel koepel Als een boog kroop de zon boven de kim en groeide snel breed-uit, zoodat ze weldra een rood-koperen schijf geleek, die de warme gloed als met een groote veger streek over zee en land en die de huizengevels beplekte met dezelfde diep-warme gloeiende kleur en (het ge heel tooverde tot een wereld, waarin de sprookjestaai slechts bij machte scheen het schoons te vertolken. En toen de zon flink was uitgestegen boven de damprichel, die, in den winter, steeds op den horizon schijnt te rusten, trok de warme gloeiing aan de lucht en over land en zee geleidelijk, en toch ook plotseling haast, weg en toonde de lucht slechts het bleeke, ijle blauw, terwijl de sterren zich achter dat kleed hadden ver scholen. Haast effen lag de zee, bleek-blauw ge kleurd door de lucht, overgoten van het vroolijke licht van de wintersehe zon. Een bosch van masten toekende zich, voorbij Oudesohild, tegen den horizon al en liet scheen of de daarbij behoorende garnalenschuiten lagen vastgemeerd aan de samenvloeiing van lucht, en water. Alsof ze niet meededen met de groote hoop tuften enkele motorschuiten lang zaam heen en weer op Texelstroom en probeerden daar met de kor hun geluk op^ bot en garnalen. Zeldzaam scherp toekende alles zich af; de huizekes van het dorp Den Hoorn waren haast te tellen, de bóerderijen op Texel gaven in scherpe lijn hun ligging aan en de torens van Den Burg silhouet teerden duidelijk tegen het fond van de lucht. Het was weer een schouwspel van tref- fendo schoonheid en ik moest denken aan het alpengloeien en ik moest denken aan de veel omschreven pracht der Zwitsersche meren, maar mijn verlangen ging daarheen niet uit, want het aan schouwen van het ochtendgloren van dien dag en het zeebeeld dat ik op den vroegen morgen mocht bewonderen, kon mijn be hoefte naar schoonheid in de natuur ten zeerste bevredigen. Ook de vogels schenen tevreden met hetgeen; moeder natuur pp dien dag' ten toon spreidde. De meeuwen dreven rustig hoog in de lucht en cirkelden maar wat rond zich vermeiend in schalksch gespeel, zich niet bekommerend om hetgeen verder het leven zou brengen, doch genietend van de momenten, die het schoone aan blij heid geeft. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Ongeluk te Delft. Goed afge- loopen. Gisteravond is op den onbewaakten overweg nabij 't Haantje te Delft de mo- torrijdet v. d. Zalm uit den Haag door een van den Haag komenden trein gegrepen. Het motorrijwiel werd totaal vernield; de berijder, die er bijtijds wist af te sprin gen, is er zonder letsel afgekomen. MET PAARD EN WAGEN TE WATER GEREDEN. Bestuurder en paard verdronken. Woensdagavond is de 24-jarige zoon van den bakker van Beekhoven te Haren, die met paard en kar de klanten bezocht had, niet thuis gekomen. Donderdag vond men bij de brug zonder leuning over den Dom mel, die evenals de weg onder water staat, het paard en de kar in het water. Het paard was verdronken. Donderdagavond laat heeft men het lijk van den jongen man gevonden. Vermoedelijk heeft hij tengevolge van de overstrooming de brug niet gezien en is hij met paard en kar in het water gereden. INBRAAK IN EEN GOUDSMIDS WINKEL. Voor 16.000 gulden gestolen. Gisterennacht is in een goudsmidswin kel aan de Limbrichtschestraat te Sittard ingebroken. Er is voor een waarde van ongeveer 16.000 gulden aan gouden siera den gestolen. De eigenaar is niet tegen diefstal verzekerd. DE MOORDAANSLAG TE BLOEMENDAAL. De politie te Leiden heeft gisterenmor gen te zijnen huize aangehouden E. J. Ch. die Woensdagavond op den Bloemendaal- scheweg te Bloemendaal zijn vrouw met een mes ernstig in den rug heeft gesto ken. ONGELUK OP EEN BEWAAKTEN OVERWEG. Gisterenmorgen is te Udenhout, in dè nabijheid van het station, een vrachtauto van de steenfabriek aldaar door een trein uit Den Bosch op den bewaakten overweg gegrepen en ongeveer 150 meter meege sleurd. De inzittende chauffeur, wonende te Schijndel, kreeg slechts een beenfrac tuur en enkele lichte hoofdwonden. Hy is in het ziekenhuis te Udenhout ter ver pleging opgenomen. Een der inzittenden van den auto had eigenmachtig de af- sluitboomen opgelicht. Hijzelf bleef onge deerd, doordat hij geen gelegenheid meer had gehad, in te stappen. De auto was zwaar beschadigd. De trein had een half uur vertraging on móest te Tilburg van machine verwis selen. De chauffeur ln beschonken toe stand. Op den avond van den eersten October van het vorige jaar heeft een chauffeur, die in beschonken toestand was, met zijn auto op hoogst roekelooze en onvoorzich tige wijze op den Waalhavendijk te Rot terdam gereden. De auto slingerde over den weg en toen een vrachtauto aankwam, reed de chauffeur er tegen op en boven dien reed hij een achter de tegemoetko mende auto rijdenden wielrijder aan, die zoo ernstige kwetsuren kreeg, dat hij eenige dagen later in het ziekenhuis overleed.. De chauffeur had zich Donder dag voor de Rotterdamsche Rechtbank te verantwoorden. Hij zeide eenige glazen bier en kinawijn te hebben gedronken. Van wat er tijdens zijn wilden rit eigen lijk is gebeurd, wist hij zich niets te her inneren. Nadat verscheidene getuigen waren gehoord, requireerde de vertegenwoordi ger van het O.M. mr. E. D. H. Schutter een gevangenisstraf voor dep tijd van 9 maanden en ontzegging van het recht een auto te besturen voor den tijd van een jaar. Verdachte's raadsman mr. F. Eike ienboom drong aan op een voorwaarde lijke straf.' De uitspraak werd na re- en Hun rustig zeilen, zonder wiekslag, dupliek op 22 Januari a.s. bepaald. PREDIKBEURTEN. Ned. Ilerv. Gcm. Geen dienst wegens vacature Zendlngsgeboiuw „Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de heer Akse, ran Beverwijk. VERKOOPING. Woensdagavond j.1. werd publiek ver kocht het „Dorpskoffiehuis", alhier. De tegenwoordige huurder, de heer P. de Haan, werd kooper voor 8000. ONGEVAL. Woensdagmiddag j.1. had het zooitje van den heer B. het ongeluk van den fol der te vallen. Hij kwam daarbij zoo opge- lukkig terecht, dat hy zijn arm brak. HULP IN NOOD. Hedenavond 7 uur houdt de vereeniging „Hulp in Nood" alhier, haar algememe jaarvergadering in het lokaal van jen heer Jb. van Scheijen, Groote Keeten. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gcm. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damgté Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur, de heer Akse, van Beverwijk. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon AANTAL INWONERS. In ons jaaroverzicht gaven we o.a. de cijfers, die op den groei der bevolking betrekking hadden tot half December 1930. We zijn nu in staat precies den toe stand op 1 Januari 1931 weer te geven. Op 1 Januari 1930 telde de gemeente 5071 inwoners (2746 man. en 2325 tr. personen). Gedurende het jaar 1930 werden B7 jongens en 73 meisjes geboren, terwijl er 28 man. en 13 vr. personen overleden. Geen kinderen werden als levenloos aangegeven. Er vestigden zich 434 man. en 86 vr. personen. Er werden 261 man. en 220 vr. personen afgeschreven. Het aantal inwoners bedroeg dus op 1 Jan. 1931: 5449 en wel 2978 man. en 2471 vr. personen. POLITIE. Verloren: een autonummerplaat niBt achterlicht. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M.A.G. Vorstmin Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Leesdienst 's Middags 2.30 uur, Ds. P. MelHs, van Gees. AANBESTEDING ZUIDERZEE WERKEN. Vanwege den Directeur-Generaal dir Zuiderzeewerken werd aanbesteed: H»t onderhoud van de Westelijke randwerken van de Wieringermeer gedurende het jaar 1931. Laagste inschrijver J. de Vries te Heemstede voor 48.684; idem van dB Rijkswerken te Medemblik: het electrisohB gemaal „Laly" met bijbehoorende dienst woningen, de beide schutsluizen met bij behoorende dienstwoningen en het tus schen) de sluizen, gelegen verbindingska- naal en enkele houten directiegebouwen. Laagste inschrijvers H. Kooren en K. d» Jong te Medemlblik in massa voor 9153; het onderhoud van de Rykshavenwerken, op Wieringen met uitzondering van bet gedeelte tusschen de dijkpalen 114 en 182; de Rijkswerken op Wieringen, de nieuw» buitenhaven en den omringdijk van den sluisput nabij Deni Oever en andere voll tooide Zuiderzeewerken, aldaar, alsmede verschillende grond- en kunstwerken be hoorende tot de Rijikszeewerken tussohen db dijkpalen, 114 en 132 tot den afsluitdijk tusschen de N.-lHollandsche kust en het eiland Wieringen1 en tot het Balgzandka- naai tussoheni Ewycklsiluis en Oost-O ever, gedurende het jaar 1931. Laagste inschrij ver P. Doves te Wieringen, in massa voor 28.636. (Corr.-Dureau). PREDIKBEURTEN. 9 Ned. Herv. Geim. (Hippolytushoef). 's Morgens 10 uur, Ds. J. v. Beek Ned. Herv. Geim. (Oosterland). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek Evang. „Land! in Zicht" (Den Oever), (in de kapel) 's Morgens 10 u., de heerFinkensiepei Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoefj 's Morgens 10 u., de heerR.C.Franci Doopsgezinde Gemeente.(Hippolytushoei) 's Morgens 10 uur, Ds. Milats, van Umuiden. Geref. Kerk. (Den Oever). >8™?J?ens uur' can(J. Jonker s Middags 2.30 uur, Ds. Tollenaar, van Den Helder. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef Geen dienst, zie Den Oever.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 18