WISTU Heldersche Courant hier deed signor Moretti zich nogmaals hooren, en even vóór elf uur was het einde gekomen van dezen avond. Toen was het een sauve qui peut om buiten te komen; met jas en hoed en mantel raakte menigeen in het kluwen medemenschen verward, en gelukkig, dat de heer Guus Weltzel er niet bij' was, want speciaal hem had men uit louter genegenheid en enthousiasme morsdood omhelsd. Voor den doodge- wonen verslaggever bestond gelukkig dit gevaar niet. Naar men ons mededeelde, waren uit de wijzen gekocht, zoodat van elders zeer wijzen opgekocht, zoodat van elders zeer velen aanwezig waren. HET PARIJSOHE TRIO. Vijf-en-zestig bezoekers. Het kunnen er ook zes-en-zestig ge weest zijn, op één meer kijken wij niet. Casino, in welks ruimten de ruchtig- heden van den vorigen avond nog rond hingen, was uitgestorven. Op het podium, waar eergisterenavond twee geweldige vleugels stonden, de groote xylophoon en de koperen bastuba of wat het dan mocht zijn geweest, stond nu de bescheiden vleu gel van Casino en de twee muziekles- senaars voor de beide spelenden. De vijf- en-zestig aanwezigen zaten verspreid: twee aan twee en de rest aan troepjes. Erato, de liefelijke, muze van de muziek, en Urania, de hemelsche, zaten onzicht baar aan een tafeltje en weenden. „Wat doe je er aan, dames? Dit was nu een maal Dajos Béla niet. Blijft u maar op den Olympos, hier is het niets gedaan". Saint Saens was de eerste der drie com ponisten, die door het z.g. Parijsche trio, zijnde Louis Oarembat, René Chizalet, viool en cel of omgekeerd, en Marie Colin, piano, werd vertolkt- Men weet, dat 't hier betrof het tweede der abonnementscon certen onder auspiciën van den heer Leewens, gegeven, die ook met 65 (of 66, ik kijk heusch niet op een enkeling; we moeten de dingen in Het groot zien) goeds moeds en optimist blijft. Het allereerste wat opviel bij deze drie artisten was hun samenspel. Prachtig en volmaakt greep alles in elkaar en hier door ontstond een bewonderenswaardige eenheid, niet alleen wat opvatting betreft, maar ook ten opzichte van de sterkte. Nimmer domineerde een der spelers te veel, bijv. bij crescendi of decrepcendi en dit maakte, dat men de drie artisten wer kelijk als een éénheid voelde. En dan: welk pen pianiste! Welk een aanslag, welk een techniek, en vooralwelk een muzikaliteit! Van het eerste nummer waren vooral de belde middelste deel en: andante en scherzo zeer aantrekkelijk. In strumentaal fraai bewerkt, was de muziek uitermate bekorend. Van geheel ander gehalte was Ravel's trio. Ravel behoort tot de allerjongste Franschen, hij is in 1875 geboren. Zijn trio bezat, ondanks het feit, dat het over 't geheel te zeer met het verstand inplaats van het gevoel geschreven is, veel bekoor lijks. Hit wordt door biographen geken schetst als de hedendaagsche Fransche musicus Dar excellence, geestig, fijn zinnig, maar steeds geneigd zijn diepere gevoelens aohter ironiseerend lachen te verbergen. In dit trio vonden wij de vol gende eigensohappen: sterk oontrastee- rend. van t eene uiterste in 't andere vervallend, bekoorlijk hier en daar, zich zelf opzweepend tot een paroxysme van 'hartstocht, om dan bruusk af te breken. Hij maakt, als meerderen der mo dernen, niet af wat hij begint: plotseling laat hij zijn motief in den steek om in een ander uiterste over te slaan. Zijn passa- caille (langzame dans), 8e deel van het trio, verliep als volgt: De piano zet een motief in, donker, zwaar. De cel neemt het over, eveneens donker, zangerig, en samen zetten ze dè melodie voort. Dan komt de viool: zij weeklaagt en schreit, de piano blijft begeleiden in 8e lage regis ters, de cel zwijgt. Dan rijzen uit den vleugel lichtere klanken omhoog, nog maals zet de cel in gevolgd door de viool: de muziek zwelt, zwaar van rhythme. Zoo gaat het op en neer, tot tenslotte de piano uitsterft en de viool en cel alleen voort gaan, lieflijk, zacht. Ravel bereikt heel eigenaardige effecten door zijn begelei ding, maar altijd wacht men tevergeefs op de gewenschte oplossing. Telkens weer zakt de muziek als het ware ineen. Ernest Ohansson, de derde componist, die dezen avond vertolkt werd, Is van ouderen datum; hij werd 20 jaar vóór Ravel geboren, en overleed reeds in 1899 op 44-jarlgen leeftijd. Deze muziek was veel echter, veel doorleefder, niet op verstandelijke gronden gesohreven. Hei trio speelde van hem een trio ln g-mlneur; opmerkenswaard was het breed-uUloo- pend slot van het eerste gedeelte; het tweede deel („vite") was geestig, zange rig, bekoorlijk. Bij het „assez lent" (derde deel) viel vooral de eigenaardige piano begeleiding on, en de pianiste kreeg ln het slot een dubbele beurt. Dit trio was ook technisch mooi gesohreven. Een toegiftje kon er, in de leege zaal, niet op overschieten, maar zonder dit waren wij óók voldaan over het gebodene. iifliiiiiiiiiiuniiiiiiiiuiiiiitiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiKiiiiiiiiiuiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii dat onze advertentie-rubrieken door meer dan 13000 dames gelezen worden? De is het blad, waar in Uw reclame doel treft. -- Vraagt nog heden onze advertentie-condities. Watersport-Vereeniging „H.W.N." Jaarvergadering. In on zaal van hótel „Den Burg" hield de Watersportvereeniging „II.W.N." Maan dagavond haar jaarvergadering.. Nadat de Voorzitter, de heer Coolhaas, den aanwezigen het welkom had toegeroepen, daarbij tevens de beste wenschen uitend voor het pas aangevangen jaar, deed de secretaris, de heer O. B o t, voorlezing van de notulen der vergadering van 16 Juli, welke werden goedgekeurd. Naar de Voorzitter mededeelde, had deze vergadering reglementair nog vóór Nieuwjaar moeten zfjin gehouden. Door dat de voorz. zelf dien dag verhinderd was, en ook overigens de opkomst toen zeer gering was, besloten de toen aanwezige leden d'en datum te verlaten, vandaar thans deze vergadering in Januari. Allereerst moet thans reglementair het zittende bestuur aftreden. Het is hei-kiesbaar, evenwei heeft de penining- meesteresse, mejuffrouw Ooi tof, -zich niet meer voor een bestuursfunctie be schikbaar gesteld. Hot aftredende bestuur bestaat uit de heeren Coolhaas (voorzitter), Jaarsma (vice-woorzitter), Bot (secretaris), mej. Coltof (peiwiingmeesteresse), haven- commissarissen zijn de heeren/ Langerak, Heijiboer en Smit. Deze allen treden thans af. Daarnaast woixjen van de zijde van het bestuur d'e volgende dubbeltallen ge plaatst: de heeren Beekhuis van TUI, Groot, Stevenson, Brederode, Joh. Bakker, Dekker en Bauhuis. Bij de nu volgende verkiezing worden de aftredende bestuurs leden herkozen, terwijl in de plaats van Mej. Ooltof gekozen wordt de heer Groot. Allen nemen de herkiezing aan. Flnantieel verslag. Aan het verslag over 1930/31, uitge bracht door de penninjgmeesteresse, is het volgende ontleend: „Wij hebben ontegenzeggelijk de moge lijkheid gevonden, om ons meer dan tevo ren in de doelstelling en richting onzer Vereeniging iin te leven en ook kan dit worden gezegd t. a. v. alle zaken, die met het geldelijk beheer verbaitdhduden. Maar desondanks moet het toch voor u vast staan, dat een tweejarig leven ook van een vereenaging als de onze nog te veel van een baby heeft om nu reeds met vol komen zekerheid haar gang in de voor haar nog duistere toekomst uit te stip pelen of maar zelfs een absoluut vast punt van richting zich te stellen. En dat wij ook wat het financieel' beleid aangaat nog in de kinderschoenen rondstappen, moge u blijken uit het feit, dat wij steeds nog moeten dragen de zware lasten, die een eerste groei van een watersportvereeni ging nu eenmaal onvermijdelijk wacht." Het verslag releveert hierna de obliga tielening, wellke in verband met de nieu we haven en de toosten daarvoor ten vori gen jare is uitgeschreven, en wijst op het belang, dat een ruim bezit van oontanten juist in dezen tijd vam opbouw voor de Vereeniging heeft Een stap in de goede richting beteetoent reeds de ontvangst van een aantal donateursbijdragen, evenals de mogelijkheid om de haven meer productief te maken door het innen van havengelden. Een doelmatige propaganda ten gunste hiervan zou in de eerstkomende periode op zijn plaats zijn. De uitgaven hebben bedragen im totaal 995.97. Hieronder zijn aan aHosJ.:g van de havenschuid 625.aan rente 69.56, aan advertentiën en drukkosten werd uit gegeven 52.30, aan' materialen en arbeids» loonen 69.20, dpmeinbelasting 60.10, enz. Aan oontributiegelden èntrée- en haven liggelden werd ontvangen 563.95 (ge wone leden-contributie 375.75), aan ha vengelden 81.60, aan insignes, vlaggen en sleutels 39, opbrengst obligaties 171.70. Totaal inkomsten 861.01. Na- deelig saldo 184.96. Van het jaar tevoren was een voordeelig saldo van 239.40 aan wezig. Naar aanleiding hiervan brengt de Voorzitter mejuffrouw Coitofnu zij haar functie neerlegt, den dank over van de Vereeniging voor het door haar ver richte werk. Het was, zoo zegt de spr., zeker geen gemakkelijke taak de finan- cleele verantwoording te voeren over een vereeniging, die over zulke beperkte mid delen besolükt, met zoo'» groote schulden last, en liet spijt liet bestuur dan ook, dat mejuffrouw Coltof heengaat. De verga dering vereeiügt zich blijkens haar ap plaus met deze woorden. Flnantloele commissie. Tot leden van de Finantieele Oommissie voor liet nazien der rekening, worden be noemd de heeren Starrenburg, Beekhuis van TUI en Bauhuis; tot plaatsverv. leden de heeren Dekker, Brederode en Kruyff. Jaarverslag van den secretaris. Het jaarverslag van den secretaris luidt als volgt: Het afgeloopeni jaar mag voor onze Ver eeniging niet ongunstig worden genoemd. Het ledental groeide gestadig van 22 bij de oprichting tot 40 leden op heden. Het aantal donateurs, menschen, die alleen uit belangstelling voor het pogen van H.W.N. de.watersport in» Den Helder te bevorde ren, onze Vereeniging finantieel wilden steunen, groeide eveneens aan. Het bestuur begroette 'dit verbiedende verschijnsel met vreugde, want deze dona teurs gaven niet alleen door hunne vrij willige bijdrage van) hunne belangstelling blijk, maar leverden ons tevens,het bewijs, dat er ook nog menschen te vinden zijn, die niet alleen vragen: wat krijg ik terug voor mijn contributie?, maar die ook zon der daarvoor iets1 werkelijk terug te ont vangen', wat over hebben voor een ideaal. W|j hopen, dat nog zeer velen en ook zij, die alreeds lid ztjni, dit goede voorbeeld willen/ volgen. De finantibele toestand van de Vereeni ging, zooals uit het verslag van onze pen- ningmeesteresse zal mogen blijken, baait nog steeds ernstige zorgen. Hoewel deze toestand niet bepaald ongunstig genoemd moet worden, drukt op de Vereeniging toch nog steeds een zware schuldenlast en zoolang deze niet is afgelost, kunnen we vele zaken, voortdurend bij. de leden in gebruik, nog niet ons eigendom r.oemen. Ook ontbreekt het de Vereeniging aan een bedrijfskapitaal en de zoo hoog noo- dige contanten. Wanneer we plotseling voor reparaties, groote voorzieningen of wijzigingen in de jachthaven komen te staan', zal het geld ontbreken om deze te doen uitvoeren. Dit is een feit, dat de leden wel zeer ernstig oradetr de oogen böhooren te zien. Groote zuinigheid en een daarmede ge paard gaand behoorlijk onderhoud van alle, door de Vereeniging aangeschafte, doch nog niet afbetaalde inrichtingen en gebouwen, is dus gebiedend noodzukelijk. Het is betrekkelijk eenvoudig, wanneer men een crediteur kan vinden, iets nieuws op të bouwen; daarmede zijn wij er echter nog niet, we moeteil het (Mik in stand weton te houden en de ingekomen gelden moeten worden gebruikt om de schulden af te lossen en niet om reparaties te doen verrichten door verwaarloozing, slordig heid, als anderszins ontstaan. In den winter van 1929/1930 werd de jachthaven verder afgebouwd, waarvoor hier wordt verwezen naar liet straks aan u voor te lezen jaarverslag omtrent de jachthaven van de haven-commissarissen. Op 13 Januari 1980 werd een algemeene ledenvergadering in het Militair Tehuis aan den Kanaalweg gehouden, na afloop waarvan de Voorzitter een korte voor dracht Meld over: „De inrichting van de Watersport im Nederland". Op 29 - Mei (Hemelvaartsdag) werd de jachthaven feestelijk geopend in tegen woordigheid van onze Eere-leden, den Burgemeester van Den Helder en Zijne Excellentie den Vioe-iAdmiraal, Comman dant der Marine. Na afloop werd een geza menlijke tocht gemaakt naar het Amstel- meer. Begunstigd door prachtig zomer weer, zal deze zeer geslaagde dag nog lan gen t;jd in de herinnering der leden voort leven. Op 6 Juli d.a.v. werd wederom een alge- meéne ledenvergadering belegd in de bo venzaal van het. „Kegelhuis", welke ver gadering werd besloten door een lezing met lichtbeelden door den Voorzitter over: „Een tocht van 1200 zeemijlen door volle zee met een 75 M2. kruiserjacht". De verdere zomermaanden leidde helaas het vereenigingsleven een kwijnend be staan door de afwezigheid van een aantal- werkende leden, die anders nogal eens leven in de brouwerij brengen. Dit is geen gezond teekenl In een zoo jonge vereeniging behoort meer leveni, meer enthousiasme, meer ver- eenigingszin te bestaan. Daar moet niet alles op gang gehouden worden door een paar menschen. Dat is verkeerd! Zouden zij ons ontvallen, daa zou dit de liquidatie van de Vereeniging kunnen beteekenen. Als dat werkelijk het geval zou blijken te zijn, dan zijn de fundamenten, waarop wij onze Vereeniging hebben gebouwd, wel heel slap. Deze 'betrekkelijk langdurige afwezig heid van bovenbedoelde leden was ook oorzaak, dat met den verjaardag van H. M. de Koningin „H.W-N." bij de ver schillende feestelijkheden door afwezig heid schitterde, een feit, dat wel zeer te betreuren valt. Het bestuur vraagt zich af: Hadden, althans voor de voorbereiding van eenige feestelijkheden, anderen daar nu ndet eens voor kunnen zorgen? Begin October verliep, mede door het voortdurende slechte weer, het watersport- seizoen vrijwel geluidloos; het ging, zooals dit wel wordt genoemd, als een nachtkaars uit. Vlag en vlaggestok werden wegge haald, de vaartuigen geleidelijk aan opge- lx>rgen, de tijd van pleiziervaren was voorbij. Laat ons hopen, dat een vroeg en mooi voorjaar ons allen en dan met de beste voornemens bezield, weer bijeen brengt. Op 6 November hield de Voorzitter in een der benedenzalen vaoi hótel „Bellevue" Chineesche Theeklippers" en thans met nog een lezing met lichtbeelden over: „De onze laatste ledenvergadering in 1930, be sluiten wij ons jaar-verslag. Het bestuur wenscht u alten een gelukkig en voorspoe- ilig jaar 1931 toe en hoopt van harte, dat „H.W.N." in het komende jaar zich nog meer zal mogen ontwikkelen en uitbrelen vu vooral, dat een opgewekt vereenlgings- leven dat tot dusverre eigenlijk alleen maar ln naam heeft bestaan, nu eens tot werkelijkheid zal opbloeien. Geen reden voor optimisme. Naar aanleiding hiervan merkt de Voorzitter op, dat de finantieele toe stand van de Vereeniging, zooals uit het verslag der penningmeeeteresse blijkt, wel gunstig lijkt, doch dit in werkelijkheid niet is. We hebben een jachthaven, die weliswaar nieuw is, maar we zitten met een groote schuld. Zoolang die niet afbe taald is, kunnen we die haven niet ons eigendom noemen en .als we straks voor vernieuwingen komen te staan, is er geen geld. Hoe langer we dus reparaties kun nen uitstellen, des te spoediger kunnen we onze schuld afbetalen. Laat de leden elkander hier op wijzen en op groote zui nigheid aandringen, zegt spr. Nog een ander punt is er, waarop spr. de aandacht wil vestigen* ML op het wéi nige echte vereenigingsleven, dat hier heeracht. Er is in 't algemeen te weinig enthousiasme onder de leden en er is geen band die de leden bijeenhoudt. Het be stuur staat hier mede schuldig aan, maar spr. zou gaarne zien, dat men uit den boe zem der leden het bestuur eens aanspoorde als dat tekort schiet. Er is een tekort aan clubgeest en dat is niet goed. Bij de op richting en- ook bij de openstelling der lurven heerschte er enthousiasme, maar dat enthousiasme is verdwenen* Uitvoerig wordt over den toestand der Vereeniging van gedachten gewisseld'. De heer Bauhuis merkt op', dat men den clubgeest wakker houdt door het organi seren van wedstrijden. Spr. doet verschil lende middelen daartoe aan de hand. Hij is, in tegenstelling met den Voorzitter, optimist. Ook de heer H ei]hoer vindt liet verslag wel wat te pessimistisch. De Vereeniging staat er goed voor, meent hij. De overwaarde is veel grooter dan de schuld. Laat ons over die schuld niet te veed praten en liever donateurs kweeken. iDe Voorzitter heeft liever leden dan donateurs. De heer Dekker houdt een betoog ten bewijze, dat de Vereeni ging er goed voor staat. Die schuld be- teekent z. 1. niet zooveel en bovendien zal onze schuldelscher er ons niet om manen, want hij ontvangt behoorlijke rente ervoor. Maar spi. zou wel gaarne een begroeting willen zien voor het volgend jaar. De heer Bot is het eens met den heer Dekker. Wij moeten don toestand niet te donker Inzien. We moeten niet vergeten, dat we '.en ongunstlgen-zomer hebben ge had en dat werkt zeker niet goed op den clubgeest. De lieer Bauhuis stelt o.a. voor den leden te verplichten eenmaal per maand gezamenlijk uitstapjes te ondernemen op Zondag. Nadat nog nader van gedachten is ge wisseld, komt in bespreking het Havenverslag. Uit dit verslag, uitgebracht door den heer Langerak, valt het volgende te vermelden: Het verslag vermeldt de totstandkoming van de haven en den op de opening ge volgden tocht naar 'het Amstelmeer. De haven bood bij de opening ligplaats aan 16 vaartuigen, die bijna alle bezet waren. Zoo wij het ook maar eenJgszins met onze l'inantiën konden klaarspelen* zou nu de gelegenheid te baat genomen moeten wor den, het verzoek om te vergrooten en wel tot do ligplaats der sloepen van de Zee vaartschool. De adelborsten zouden moe ten worden aangezocht zich bij ons aan te sluiten. Uitvoerig gaat het verslag de uitbreiding der haven na. De jachthaven ^erd gedurende het sei zoen door vreemdelingen van verschillen de jachtclubs uit Nederland, één zelfs uit Duitsohland, bezocht, welke eigenaren de verplichte liggelden zonder protest betaal den. (Eén bezoeker uit Amsterdam had wel eenig bezwaar daartegen). De haven werd productief gemaakt door aan 2 vaar tuigen van den aannemer De Vries voor de wintermaandeni ligplaats/ te ver strekken. Het verslag bevat voorts een Inventaris der aan de club hehoorende eigendom men. De gelegenheid tot uitbreiding dient thans onder de oogen te worden gezien. Bovendien, zoo zulks eenigszins mogelijk is, dlenit een vaste man gedurende de zo mermaanden op de club te worden aan gesteld. Aanstelling havenknecht. Naar aanleiding van deze laatste opmer king zegt de Voorzitter, dat er ter wille van de goede orde en regel dringend een opzichter moet worden aangesteld. Het bestuur had zich voorgesteld daarvoor een gepensionneerde te benoemen, die dan een klein weekgeld krijgt en door den venkoop van b.v. ververaohlngen nog wat bij kan verdienen: Het bestuur stelt voor zoo iemand te benoemen buiten bezwaar van de kas. De leden zouden zich dan onderling moeten verbinden voor een be paald bedrag, waaruit deze kracht gesala rieerd zou kunnen worden. Desgevraagd blijken verschillende der aanwezige leden met het plan te sympa- thiseeren. Besloten wordt individueel bij de ledten om een bijdrage te komen. 'De heer Langerak wil bij voorkeur een oud varensgezel aanstellen, iemand die tevens verschillende reparaties kan verrichten en allerlei andere werkjes doen, opbergen, enz„ waarvoor men hem extra kan beloonen. De heer Bauhuis wil liever thans een bedrag bepalen en dan over de leden omslaan, doch men voelt er meer voor de leden vrij te laten in de bepaling van 'hun bijdrage en naar gelang van zaken te handelen. Mocht er b.v. niet genoeg bijeenkomen om den man vjjf maanden in dienst te houden, welnu, z - i zegt de heer Bot, dan blijft luj vier maanden. Hierover wordt uitvoerig van gedachten gewisseld; de ter vergadering aanwezigen brengen al een vrij aanzienlijk bedrag bijeen staande de vergadering. Werkprogramma voor 1931. Ten opzichte van de plannen voor dit jaar kan worden medegedeeld, dat het Be stuur alles wil doen ter opvoering van het enthousiasme eri den clubgeest. Allereerst zai het seizoen feestelijk worden geopend. Datum hiervoor kan nog niet worden vastgesteld. Vermoedelijk zal een uitstapje worden gemaakt naar het Amstelmeer. Ook op Hemelvaartsdag, alsmede de beide Pinksterdagen is men van plan iets te organiseeren. Het voorstel-Bauhuis: om één Zondag per maand te bestemmen voor vereeniigingsdag, zal het bestuur in ern stige overweging nemen. Er zijn o.a. godsdienstige bezwaren aan verbonden voor verscMUende leden. Uitbreiding der haven- zal vooraf in bestuursvergadering worden besproken. Rondvraag. Enkele kwesties worden bij de rond vraag nog te berde gebracht. De Voor zitter zegt nu blij te zijn geweest, dat hij, volgens sommige leden, zoo pessimis tisch was. Want dat „pessimisme" was per slot van rekening geen pessimisme, maar het is de oorzaak geweest, dat zich lilt de vergadering allerlei stemmen heb ben doen hooren, die zeiden: we staan er nog niet zoo slecht voor. Dat is ook in- dorduad zoo, meur we moeten de handen Uit de mouw steken en den- clubgeest vaardig houden. Dankbetuiging on sluiting. Spr. wil Met eindigen zonder woorden van dank te hebben gebracht aan de hee ren Langerak en Bot, voor hun werk, als mede aan den verslaggever voor zijn ar beid. De heer He ij/boer spreekt ten slotte z(|n erkentelijkheid voor het vele werk, door den Voorzitter verricht. Zon der zijn leiding had de Vereeniging liet niet zoover gebracht. Duarna sloot de Voorzitter de verga dering. GOUDEN JUBILEUM „HELDER'S MANNENKOOR". H. Eere-oomlté. Wijl vervolgen thans onze mededeelin- gon over genoemd jubileum door to ver nielden, dat Inmiddels een eere-comité is aongezooht, waarvan onze beschermheer, de Edelachtb. heer Burgemeester W. F. G. L. Driessen bereids het Voorzitter schap heeft aanvaard. Hoewel „Hedder's Mannenkoor" den tijd minder geschikt acht om grootscher feesten te doen plaats hebben, wil men toch aan die gebeuren een officieel ka rakter geven. Receptie. Het ligt dan ook in het voornemen om te reoipieeren in „Casino" en wel op Zaterdag 11 April a.s. Van den juisteni oprichtingsdatum werd afgezien met het oog op de Paschen (6 en 6 April). Voor deze receptie zal het bestuur zoo ruim mógelijk uitnoodigen: onze -plaatselijke zang- en muizieècvereenlgingon, Hoofdbe stuur en aangesloten koren bij het Kom Ned. Zangersverbond terwijl oud-leden en verdere belangstellenden reor welkom zullen zijn. Feestcoucert Maandag d.a.v. 18 April hoopt de jubi- eerende Vereeniging een feestooncert aan te bieden. Voor dit -concert zullen geen kosten worden ontzien en eerste klas solisten zullen worden geëngageerd, terwijl de medewerking van een orkest zal worden verzocht. De repetities zijn thans in vollen gang. Over het program ma mogen wij later missoMen op dezo plaats een en ander mededeeien. Alleen dit: wij zijn er trotsch op hier te kunnen melden, dat een oud-lid van onze ver- eemging, de heer Qeorge Haak, thans te IJinuiden woonachtig, een huldigingslied aan „Helder's Mannenkoor" heen opge dragen, welk gedicht door den directeur, den heer Leewens, zal worden getoonzet. Naast het Eere-comité, de Eere-leden der Vereen., zullen nog eenige in leven zijnde oprichters en oud-leden worden uitgenoodigd, terwijl dit concert verder alléén den kunstdievenden leden zal wor den aangeboden. Volksconcert. Hetzelfde oonoert, met dezelfde mede werking, zal -worden herhaald op Dins dag 14 April d.a.v. doch het is de be doeling Mervoor een laag entrée te hef fen, b.v. 0.50, teneinde zooveel mogelijk Helderschen hiervan te kunnen doen profiteeren. Het Bestuur twijfelt niet of men zal deze poging om het Heldersche publiek Iets goeds voor geringe kosten aan te bieden, naar waarde weten te schatten door te zorgen dat „Casino" dien avond te klein zal blijken te zijn, om de belang stellenden in het Gouden Jubileum van Helde r's Mannenkoor" te bevatten. Gedenkschrift, tevens Programma. 'Door de Pers- en Propaganda-Oom- miasie, die bij deze gelegenheid werd be noemd, wordt getracht een Gedenkschrift samen te stellen, waarin tevens het Pro gramma voor de beste concerten wordt opgenomen. Dit boekje heeft ln de eerste plaats ten doel een blijvende herinnering te zijn aan bet gouden jubileum. Het wordt echter gratis aan alle belangstel lenden uitgereikt. Onderscheidene personen- zijn aange zocht en hebben toezegging gedaan, in dit boekje eenige bladzijden te vullen met hunne herinneringen uit „de jeugd" van Held. Mannenkoor, terwijl anderen mét hun felicitatie een aansporend woord willen doen hooren om den soboonen mannenzang te gaan beoefenen of te be luisteren. Een en ander verlucht met foto's der schrijvers, enz. Het boek wordt keurig typografisch verzorgd, terwijl het binnenwerk zal worden gedrukt op kunst drukpapier, waardoor foto's en oliohé's geheel tot hun reelat komen. Kortom, het belooft een boekje te worden, dat door uitvoering en inhoud gaarne onvangen en behouden zal worden. Het behoeft geert betoog, dat de uit gave van dit werkje veel van de finan- tiën vergt, imiaar we meenen zeker te zijn van dte medewerking in deze van de ne ringdoenden in Deni Heder. Immers een werkje, als boven is omschreven, is een' p r a' o b t reclame-object. Wij willen an/et deze mededeelingeQ voorloopig besluiten, hopende velen tevreden to hebben gesteld en bij anderen meerdlere belangstelling voor ons Gou den 'Jubileum te hebben gewekt. Het Secretariaat der vereeniging is thans: Westgracht 75. In den tusscheniiggenden tijd zullen wij u verder op de hoogte houden van de dingen die zullen gebeuren. v. d. K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. In de maand December werd de Lees zaal bezocht door 1317 imiannen en 189 vrouwen, totaal' 1466 personen. Uitgeleend' werden: 2006 romans, 2608 Bestuursverkiezing.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 10