OPENBARE VERGADERING Afwisseling. JULIANADORP. ANNA PAULOWNA. BOUW VAN EEN WINKEL EN WOONHUia NED, CHR. LANDARBEIDERSB0ND Er biedt zloh aan een vaste WERKMAN. Beate Melker. Van goede getuigen voorzien. Lielst omgeving Chr. Sohool. Brieven aan: J. SCHAAFSMA, Planm, bi] Makkum, WIERINGEN. OoBtarlaad. SCHAGEN TEXEL. kinderboek en en 717 studieboeken, totaal 6251 banden. De navolgende wenken werden aange schaft: Van Balen: Portugal, de tuin van Europa; Charivarius: De geschiedenis dee vaderlands, 2 dln.; Cobham: Twdnitlg duizend mijlen ln een vliogbotn; Oooden: Peel werkers; Drelser: Een Amerikaan- sche tragedie; Ferber: Niemandsland; Franken: Lentek al veren; Havelaar: Het portret door de eeuwen; de Jong: De zware weg; Kalft: Frederik van Eeden, psychologie van den tachtiger; Keilier1: Handel; Knop: Handelstechniek, 2 dln.; van der Leeuw: De kleine KÜdolf; Lewis: Babbltt; Marca: Lenin; van Merwede: Tweeërlei; Morgenstern: Stufen; R1&- aeeuw: Christelijke schrijvers van dezen tijd'; Roessingh: Preeken en lezingen; Sevensma—Theimimen: Daden, die kee- ren; Waloh: Boeken die men niet meer leest; von WaldeyerHartz: Helden <1 er vrijheid; VVliartuu: Escouade; de vv it: De wijdere wereld; Zoomers Verineer. Het boek van kleine Rikte. Ten geschenke ontvangen/: Bfihier e.a.: Eerste vrede-bundel; de Haan: Samen uit; Halévy: Madame et (monsieur Cardinal; id.: Les petites ar- dinap Kentie: Gewapend bew>n in het ge bouw' De koninklijke academie van we tenschappen; De ontwikkeling der na tuurwetenschappen in Nederland gedu rende de laatste halve eeuw; Smeenk: Doorzetten tot het eind; de Wilde: Adres boekje voor oud-katholieken. Het tijd schrift: Octrooi- en merkenbiad. ROOKEN ZONDER NICOTINE. De heer Steinberg, drogisterij, Kanaal- weg alhier, toonde ons een zooeven door hem ontvangen apparaatje, dat bedoelt den rookers in de gelegenheid te stellen hun pijp, sigaar of sigaret te blijven rooken, zonder dat zij nadeelige gevolgen behoeven te vreezen van de nicotine. Er zijn er onder de rookers, die tengevolge daarvan last hebben van duizeligheid, hartkloppingen, enz., en die dientengevol ge het rooken moeten opgeven. Het hier bedoeld apparaatje brengt op vernuftige wijze eenige droppels van een vloeistof in het mondstuk van sigaret of sigaar, waar door de schadelijke werking van de nico tine vpor een groot deel wordt opgeheven. Algeheele verwijdering van nicotine zou natuurlijk tengevolge hebbon, dat de tabak smakeloos werd, en zoo kan ieder rooker voor zichzelf bepalen hoever hij bij de neutraliseering van de nicotine wil gaan. Het spuitje, met daarbij behoorend heveltje, alsmede een fleschje Bonioot zoo is de naam van dit middel kost slechts 1.95; aparte vullingen 86 cents. Wetenschappelijk Is bewezen, dat 70 a 80 percent van de schadelijke bestanddeelen der tabak erdoor worden verwijderd, ter wijl de smaak onaangetast blijft. PAARD OP HOL. Zich doodgeloopen tegen een paal. Dinsdagmorgen om half zeven reed de vrachtrijder Daan Steenbergen, met paard en wagen op de Buitenhaven. Toen S. over de lange brug reed, liet juist een marine bootje een stoomfluit gillen, waardooi- het paard schrok en op hol sloeg. Door de duisternis en mist kon het dier niets zien en tengevolge daarvan rende het tegen een telefoonpaal, vpor het Wachtschip. Het dier bleef bijna op hetzelfde moment dood. De voerman werd van den wagen ge slingerd en liep een gekneusden arm op. BRAND IN DE KRUGERSTRAAT. Dinsdagmiddag, om ongeveer vier uur, is door onbekende oorzaak brand uitge broken ln de woning van den héér De Nijs, Krugerstraat 19. Door het oogen- blikkelijk ingrijpen van voorbijgangers en omwonenden, kon de brand in den aanvang gebluscht worden. Slechts twee crapauds, eenige stoelen en een kleed werden een prooi van het vuur. De brandende meubelen werden naar buiten gedragen, waardoor het gevaar voor uitbreiding geweken was en de slangenwagen van het Hoofdbureau van politie, die in minder dan geen tijd aan wezig was, geen dienst meer behoefde te doen. Naar de bewoonster, die zeer overspan nen was, meedeelde, zou waarschijnlijk een kleedje, dat zij voor den haard te drogen had gehangen, vlam hebben ge vat. DE AUTOBOTSING OP HET HAVENPLEINj Ons bericht over de auto-botsing op het Havenplein, opgenomen in ons nummer van Dinsdag j.L, schijnt niet geheel juist te zijn. De bestuurder van den vrachtauto van den heer Kort blijkt n.1. niet de schul dige van de aanrijding te zijn, doch de bestuurder van den personenauto, die aan kwam rijden en er niet oplette dat de vrachtauto achteriiit reed, zoodat de luxe auto nu onder de vrachtauto schoof en de carburator van eerstgenoemde werd in gedrukt Van de aanrijding is geen procesver baal opgemaakt. Onze zegsman, die zeide ooggetuige van de botsing te zijn ge weest, was dus niet vrij van fantasie, wat meer voorkomt bij Helderschen. AANRANDING. Gisterenavond omstreeks half acht werd op de Hoofdgracht een dame aange rand door een manspersoon van ongeveer 80 jaar, met het oogmerk om niet nader te noemen handelingen te plegen. De politie, die in het geval gemengd werd, pakte het geval zoo krachtig aan, dat de dader reeds om half tien gear resteerd werd, zoodat deze zijn gerechte straf wel niet zal ontloopen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Den Helder en zijn bijkantoor over de maand December 1980. Op spaarbankboekjes, uitgegeven nan bovengemelde kantoren, werd ln den loop der maand ingelegd f 71.854,80 en terug- betanld f 87.921,05, derhalve minder inge legd dan terugbetaald f 16.506,26. Het aan tal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 78. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op Staats- sehuldboekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 4500.— en ufgeschreven f 84.00. Derhalve minder in- dan afge schreven f 8900.—. Het aantal nieuw uitgegeven Staats schuldboekjes bedroeg 8. NUTSSPAARBANK. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts- spaarbank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand Deo. 1980. Op spaarbank boekjes werd in den loop der maand Ingelegd f 177.160,82 en terugbetauld f 158.157,68. Derhalve meer Ingelegd dan terugbetaald f 23.992,69. Gedurende het tijdvak 1 Januari81 December 1930 werd in het geheel ingelegd f 2.270.476,25 en terugbetaald f 1.905.540,82 zoodat in dit tijdperk meer werd ingelegddanterugbetaaldf 364.935,43. Het aan spaarders verschuldigde kapi taal, bij den aanvang van 1930 f 1.534.678,83 klom dientengevolge tot f 1.899-614.26. Het aantal nieuw uitgegeven spaarboek jes bedroeg in de maand Dec. 136. In het tijdvak 1 Januari31 December 1930 werden totaal 1531 nieuwe spaarboekjes uitgegeven. De lediging in den loop van Dec. van spaarbusjes leverde een bedrag op van f 4.226,29 aan kleine besparingen. In het tijdvak 1 Januari31 December 1980 werd totaal in de busjes f 38.611,99 bespaard. Jlll: „En is al je rijkdom werkelijk het resultaat van enkel hard werken." Bill: „Absoluut, mijn vader werkte ver schrikkelijk hard," Everybody's Weekly, Londen. Anmie Salomons heeft, toen ze pas uit Indië weer in het vaderland was terug gekeerd, in de Groene indërtijd geschre ven, dat ze 'hét heerlijk vond weer eens kennis te mogen) maken met ons sterk varleerend weer, dat liet eene moment grauwe lucht met mieserige regen brengt en een poos daarna heldere lucht met op- wekkenden zonneschijn). Juist die variatie, meende de schrijfster, geeft zooveel grooter waarde aan het leven en is verre te kiezen boven de dagenlange zonnebrand van onze Oost, die daardoor soms het leven zoo hopeloos eentonig maakt. Daaraan dacht ik, toen ik het weer van een paar dagen dezer week met elkaar vergeleek, en daarin wel een sterke va riatie viel te onderscheiden. De vorige dag sterke mist, zóó dicht, dat je de leidam vanaf de Buitenhaven lang niet kon onderscheiden en een poos'daar na een omgaan van, den wind naar het Oosten en een opklarende luoht, die lang zamerhand de kim weer liet onderschei den. Den volgenden dag een klare lucht, met hier en daar zware wolkgevaarten bezet; een vroolijk tierelierend zonnetje en een tintelend kristalhelder vergezicht. Weg de somberte van den vorigen dag en daarvoor in de plaats een uspect van vroolijkheid en blijheid, Annie Salomons had volkomen gelijk te schrijven, dat juist de wisselvalligheid van het weer, de groote bekoring Is van het Hollandsohe klimaat. Het is met het Hol- landsche klimaat als met een tooneelstuk van Spree of thans van Bouber: een lach en een traan, een traan en een lach. De eene dag de somberte van den mist, de volgende dag, de lach van, de jube lende zon. In den mist: ,ii» loeiende sireneschreeinv dwars door den damp, zoodat je toch je oor te luisteren houdt en waarbij .1® wreet. dat er een getrouwe wachter aan de haven staat, die de broodzoekers van Texel's ree het pad wijst, Daartusschendoor de dreu nende motorklop van de talrijke visch- schuiten, die rustig hun 'beroep uitoefe nen» omdat ze weten, dat die trouwe wach ter voor hen zorgt en hen leidt Reeds zoo'n sombere dampstemming kan je daardoor een gevoel van waardee ring bijbrengen, omdat er in is verwerkt de sfeer van trouw en leiding. Maar als daar dan is aangebroken die andere dag, die vol is van klaarte en vol van zon en vol van kleur, dan is daarin aanwezig de jubelstemming van guurheid en uitbundige vroolijkheid, In die geweldige overgang zit de climax van te worden geheven uit de diepte van zorg en stoere inspanning naar de zonnige hoogte van de Ijle luchten op den top van den berg, waar men niet anders ziet dan het wijde verschiet, dat reikt over de vruchtbare dalen;, waar alles geurt en fleurt. - v Het krioelde van de schuiten op zee en de omtrfekken waren zoo zuiver en duide- Ul'k te onderscheiden alsof ze vlak onder den dijk lagen, terwijl ze nu zwierven onder Onrust, den Oostwal van Texel en heel ver, tot aan deni einder, in de richting van het Burgzand. Op de zware deining, die het ondervlak van Marsdiep zwaar beroerde, lagen de schuiten te slingeren aan de kor, terwijl het zeil heen en weer klapte, daarmee het evenwicht herstellende. Groote wolkgevaarten, loodgrijs, asch- grauw en wit als wollige rook, stegen uit boven den horizon en het was alsof een geweldige brand woedde aan den kim, zoo dat de smoorwolken onheilspellend op stegen. Tegen dat fond staken fel af de aam- denderende witgekuifde brandirtgkoppen van de Razende Bol en hieven de hoog- loopenide golven hun sneeuwmutsen boven de zandplaat Onrust. Alles was even teer van kleur en even duidelijk zichtbaar. Niet gehoord werd het loeiende mist- signaal, maar wel dreunde over het Mars diep de blijde motorklop der schuiten, die er een genoegen in schenen te vinden, dat ze nu op eigen gelegenheid weer hun richting konden bepalen, want, dat ze, dankbaar voor den wegaanduider, toch liever nog op eigen wieken dreven. Want 's menschen aard is wel zóó aan gelegd, dat hü gaarne aanvaardt de toege stoken helpende hand, doch dat hij zich vrijer en opgewekter gevoelt, zoo hij zich op eigen kracht een weg door het leven kan banen. En dat was de sfeer van den dag van zon, die volgde op den dag van somberen mist. En (Annie Salomons constateerde gangen van het Hollandsche klimaat ma- dat zoo treffend) juist die sterke over- ken dat de mensch intenser, want telkens krachtiger reageerend, leeft. Ook dat geeft grootere waarde aan het leven. Robtnson. Do heer M., alhier, leverde deze week een varken af, dat toen het te Alkmaar gewogen werd, hot respectabele gewiobt had van 794 pond. DE VRACHTDIENST OP SCHAGEN. De wekelijksche vrachtdienst op Scha- gen, die do laatste jaren met steeds stijgend succes is onderhouden door den heer H. Veul, is door dezen thans over gedaan aan den heer O. Ambuul alhier. Men leze voor verdere bijzonderheden de daarvoor geplaatste advertentie. Het bouwen van oen burgerwoonhuis voor den heer M. Minnes; is opgedragen aan den aannemer G. Hoornsman, alhier. BILJARTWEDSTRIJD. Dinsdagmiddag had in het café „Prins Hendrik" van den beer A. Kossen alhier een ontmoeting plaats tussohen een vier tal heeren uit Wieringerwaard en een viertal uit Julianadorp, uitgaande van den Bond van Biljartclubs „N. H. Noor derkwartier". Onder belangstelling van vele biljart liefhebbers werden 16 gewone partijen gespeeld, waarvan ons de volgende uit slag welwillend verstrekt werd:. J. J. Copstant C. Vadcr A. Hoofnsman J. J. Constant A. Vader A. Vader C. Vader A. H i-.nisman J. J. Constant A. Vader A. Hoornsman C. Vader A. Vader C. Vader J. Constant A. Hoornsman Tijdens de match heerschte er een uit stekende stemming onder de deelnemers, zoodat een eu ander een zeer aangenaam verloop had. Het verbouwen van den winkel en het bouwen van een woonhuis voor den heer H. Brinkmann, manufacturier, is na aan besteding opgedragen aan den heer O. Vlaming. Het schilderwerk is gegund aan den heer Th. Smiers. van den Afdeeling BREEZAND Op VRIJDAG IB JAN. 1931, des avonds om 7 uur, in het Evan gelisatie gebouw te Breezand Als spreker hoopt op te treden een hoofdbestuurder Door den Heer Boon van Breezand, zal een slotwoord worden gesproken. Een en ander zal worden afgewisseld met muziek, te geven door de Ohr. Muziek- vereeniging „S o 1 i Deo Gloria" van Breezand. Komt allen op HET BESTUUR car. car. ;s S. Kistemaker 4 70 L. Kcming 33 24 K. Zijp 35 75 A. Sleutel 6 80 K. Zijp 24 80 A. Sleutel 25 68 S. Kistomaker 25 40 L. Koning 33 75 L. Koning 14 80 S. Ki stom aker 18 40 A. Sleutel 24 49 A. Sleutel 35 80 L. Koning 23 68 K. Zijp 35 75 K. Zijn 27 40 S. Kistcmaker 13 car. car. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Agenda van de vergadering van den gemeenteraad, op Zaterdag 17 Jan. a.e., des namidduga 2 uur. 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 8. Praeadvies nopens het verzoek van de afd. Wleriiigen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling om subsidie. 4. Voordracht tot wijziging en aanvul ling dor verordening op den vleeschkeu- ringsdlenst. 5. Voordracht tot aanleg van bestrating en rioleering in de Smidssteeg. 6. Voordracht tot aankoop van grond ter verruiming van deD hoek Koning straatElftstraat. 7. Voordracht tot verkoop van 2 per- ceelen bouwgrond te Den Oever. 8. Voordracht betreffende uitbreiding van het laagspanningsnet te Den Oever. 9. Voordracht tot nadere regeling van den huurprijs van het perceel Beltstraat no. 2. 10. Voordracht tot nadere regeling van de vergoeding voor den vuilophaler te Den Oever en tot voortzetting van den vuilophaaldienst te De Haukes. 11. Praeadvies nopens een voorstel van de Soc.-Dem. Raadsfraotie tot Jsteunver- leening aan werkloozen in den winter 1980-1981. 12. Benoeming van een hoofd der school te Westerland. 18. Benoeming van een onderwijzeres a. d. school te Oosterland. 14. Samenstelling der stembureaux voor de verkiezing der leden van de Provin ciale Staten. Hlpp'olytnshoet. OPENBARE VERGADERING DER VRIJZ. DEM. KIESVEREENIGING. Afd. Wleringen. Den I4en Januari belegde de Vrijz.- Dein. Kiesvereeniging, afd. Wleringen, in Hotel de Haan een openbare vergade ring, waar als spreker optrad Mr. Oud, lid van de Tweede Kamer der Staten- Na opening door den Voorzitter, den heer O. J. Bosker, die het zeer groote aantal belangstellenden hartelijk welkom heette en de hoop uitsprak, dat met de intrede van het nieuwe jaar de afd. tot grooten bloei zou komen en deze bijeen komst zou leiden tot een hechte en stevige samenwerking, werd het woord gegeven aan Mr. Oud. Mr. Oud gaf in het begin zijner rede een uiteenzetting van den tegenwoordi- gen regeeringsvorm en legde er vooral den nadruk op, dat het tegenwoordige extra-parlementaire-kabinet niet de vorm van regeeren was, zooals door de volks vertegenwoordiging gewensoht zou zijn. Dat deze regeeringsvorm niet de juiste was, werd op zeer duidelijke wijze, met voorbeelden, aangetoond. Als voorbeelden werden aangehaald de wetten: op accijn zen gedistilleerd en de tarwewet, zooals die in hun huidigen vorm zijn aange nomen. De Zuiderzee-steunwet. Na de uiteenzetting dezer beide wetten, kwam Mr. Oud tot een voor Wieringen zeer belangrijk onderwerp, en wel de Zuiderzee-steunwet. Toen door Minister Lely het ontwerp tot droogmaking der Zuiderzee werd ingediend, was daarbij ook rekening gehouden met de tegemoet komingen aan de nevenbedrjjven, die door deze drooglegging geheel stil zouden ko men te liggen,terwijl tevens werd bepaald, dat aan de broodeloos geworden vissehers steun sou werden verleend. Deze steurn regeling,zoowel als tegemoetkoming, heb hen nog heel wat strijd mede gebracht Door de verschillende volksvertegenwoor digers is hiervoor gestreden in de Tweede Kamer, zoo ook door Mr. Duijs. Door Mr. Duijs werden zeer ver gaande amendementen ingediend, dooh deze waren zoo vergaand, dat op deze amendementen zeer zeker niet ingegaan kon worden, wak ook door Mr. Duijs werd ingezien, zoo dat zelfs deze amendementen door hem niet in stemming werden gebracht. Door Mr. Oud werd den Minister er op gewezen, dat de regeering in geen geval de vissehers, noch de nevenbe- drijven zonder steun en tegemoetkoming aan den dijk kon zetten. De Minister meende te moeten opmerken, dat het niet aanging alle bedrijven, welke door een maatregel van bestuur of door de aan j neming van belangrijke werken, schade ondervonden, te steunen. Mr. Oud was dit met den Minister volkomen eens, doch in dit bijzondere geval moest wel worden geholpen, daar bij de aanneming der wet op de droog making der Zuiderzee 'op den voorgrond gesteld was, dat de vissehers zoowel als de nevenbedrijven door deze droogmaking geen schade mochten ondervinden en spreker meende, dat het nu niet aanging deze belangrijke clausule weg te cijferen, daar spreker van meening was, dat indien deze steuntoezegging niet in de to'en ingediende wet was opgenomen, de Zuiderzee nu zeker niet drooggemaakt zou worden, daar de groote meerderheid in de Kamer er van overtuigd was, dat het de plicht der regeering moest zijn de schadelijdenden te helpen. Na dit onderwerp, waarvoor zeer groote belangstelling bestond, werd door den spreker de tegenwoordige srisis nog be sproken, waarin nan het slot va* lijn rede do aanwezlgon een riem onder hei iart werd gestoken om den toestand niet al te donker ln te zlon, daar na dezen tijd wol weer een andere tijd zou aan- I p (-^ d I Ynn 'de gelegenheid om aan spreker vragen te stellen werd guem gebruik go- maakt. Tijdens de pauze gaven zloh nog dertien nieuwe ledeti op, waurna de Voorzitter, na Mr. Oud te hebben bedankt voor zijn mooie en duidelijke rede, de bijeenkomst sloot. AANBESTEDING. Naar wij vernemen zal op Woensdag 21 Jan. a.s., dea n.m. 1 uur, in het café van den heer A. Klein, te OoBterland, publiek worden aanbesteed het bouwen van een woohuis met winkel en bakkerij e Oosterland ln 2 peroeelen, n.1.: a. den jeheelen bouw, zonder schilderwerk 3. alleen het schilderwerk. De bouw gaat voor rekening van den "ïeér T. Terpstra, te Koedijk. Architect is de heer M. Molenaar, Kanaaldijk 46, te Koedijk, terwijl bestek en teekening zijn te bekomen bij den heer O. Haremaker, can<L-notaris te Hippolytushoef. De Haukes.' MASSA;NIEUWBOUW. Men deelt ons mede dat binnenkort op nader te bepalen datum van Rijkswege zal worden overgegaan tot aanbesteding van den bouw van 50 arbeiderswoningen in den Wieringermeerpolder, nabij de Haukes. Den Oever. HERV. KERKELIJKE VEREENIGING Te Den Oever en ln den Wieringer meerpolder zullen de kerkdiensten, uit- aande van de Evangelisatie „Land in ioht" in het vervolg uitgaan van de nieuw opgerichte „Hervormde Kerkelij ke Vereeniging". Te Den Oever worden de diensten ge houden in de Kapelkerk en ln den Wio- rlngermeerpolder in de gebouwen bij Sluis I en te Nieuwe Sluis. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Jan., ir. Ohr. L. van Steen, te Schagen, henoémd tot tijdelijk adjunct-inspecteur bij den dienst van den Wieringermeer- NIEUWJAAR8LIJST PROT. ARMEN. De opbrengst van de Nleuwsjaarslijst voor de Prot. armon van Schagen heeft bedragen 689. Aan 60 gezinnen is oen uitkeering gegeven. De heer K. Wit Cz., thans werkzaam bij de posterijen te Eindhoven is aange steld als klerk bij de Gem. Elervelliug. Benoemd tot onderwijzer te Beemster de heer J. Deutekom Jz.t thans tijdelijk te llpendam. AUTO-ONGELUK. Woensdagmiddag heeft in de Wierin gerwaard een auto-ongeval plaats gehad, dat gelukkig nogal goed is afgeloopen. De vischauto van den heer B. K., uit Broek op Langend]jk, waarin zich twee personen bevonden, geraakte waarschijn lijk door een defect aan do stuurinrich ting, in de Ringvaart langs de Barsinger- weg. Door het stukslaan van een portier- raam, waarbij een bloedende wonde aan den pols werd opgeloopen, wisten de beide drenkelingen zich tijdig te redden. Na voorloopig te zijn verbonden bU een der omwonenden, heeft een passeerendo auto van den heer O. de Moor, uit Schagerbrug, de belde onfortuinlijke autorijders mede genomen. polder, ter standplaats Alkmaar. VOORUITGANG IS ONS DOEL. Doordat de heer Jao. van Herwaarden, die commissaris was van bovengenoemde vereeniging, benoemd werd tot boekhou der hiervan, in plaats van den heer Joh. Kikkert, moet een nieuwe commissaris worden gekozen. Hedenavond heeft in „De Lindeboom" om half acht de candi- daatstelling plaats. De Vereeniging VXO.D. is een begra fenisfonds, dat hier op Texel een buiten gewoon groot aantal leden telt, onder alle gezindten en standen. Bijna iedere inwo ner van Texel is lid van V.I.O.D. 't Is daarom een algemeen belang, dat het be stuur berust in handen van flinke per sonen, voor deze verkiezing zal dus ver moedelijk wel eenige belangstelling be staan. O ude s oh ild BOTTER GESTRAND. En vlot gebracht. Gisteravond geraakte de TX 10, schip per P. v. d. Schans, vast op het z.g. Vogelenzand. Aanvankelijk dacht men dat de schuit wel spoedig vlot zou komen,' maar toen later op den avond door den schipper gestakeld werd, ging schipper Krijnen er met zijn motorbotter naar toe terwijl hij de reddingvlet op sleeptouw meenam. Het schuitje was al een stukle in het zand gezakt. Met vereende krachten wist men het met hoog water vlot te krijgen, zoodat ongeveer te 1 uur allen weer in de turven waren.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 11