Nnar wij vernemen, la de toestond van K. redelijk, terwijl die vim zijn eohtgenoo- te hoogst ernstig is, (Gron. Dagblad). HET BIJ EG MOND GESTRAND® STOOMSCHIP VLOTGEKOMEN. Door do sleepboot „Groningen" naar IJimulden göbraeht Het bijl Egjmondi gestrande Eng. sa. de „(Jyrille Duneels", ia Dinsdagavond door 6 sleepbooten van bureau Wijsmul ler vlotgebrachi Het schip dat vrij hoog zat, had het roer verloren, terwijl tevens een gedeel te van den achtersteven door de stran ding was weggeslagen. De sleepbooten: de „Drente", „Fries land", „Groningen", „Utrecht", „Hector" en „Nestor", maakten op het achterschip vast. Het afsleepen ging met groote moeilijkheden gepaard. Het schip zat dwars op de bank, en zooals gezegd, vrij hoog, zoodat de sleepbooten op flikken afstand moesten trekken. Ware het dezen keer niet gelukt, zoo vertelde ons kapi tein Kuiper van de „Groningen", dan was het zeer waarschijnlijk geweest dat het schip verloren was gegaan. Het was ruw weer, de golven sloegen over het ge- heele schip heen. Van te voren was men bezig, geweest om het schip lichter te maken, ongeveer vijfhonderd ton kolen werden gelost. Dinsdagavond kwart over elf is het gelukt het schip vlot te sleepen. Door de „Groningen" is het naar IJmuiden ge bracht, waar het onderzocht zal worden. Het schip zal in Amsterdam gerepareerd worden. De afbrenging geschiedde een kwar tier na hoog water, zoodat de sleepbooten wel het juiste moment hebben gekozen. De sleepboot „Groningen" kwam uit onze haven en was Maandagavond half zes bij het gestrande schip, waar de „Drente" toen al had vastgemaakt. SLECHTE ADMINISTRATIE VAN EEN PENNINGMEESTER. Een valsche aangifte van Inbraak. Te Wageninger. deed Zondag de fa brieksarbeider M. K., penningmeester van de afdeeling Wageningen van den Nederl. Bond van Fabrieksarbeiders, bij de politie aangifte, dat bij hem zou zijn ingebroken en een geldkistje, inhoudend f 350 f 400, gestolen. Bij het ingestelde onderzoek werden echter geen sporen van braak gevonden. Een familielid ontdekte in den tuin het geldkistje. De politie nam K. mee naar het bureau, waar het kistje geopend werd er bleek nog ruim f 33 in aanwezig. Bij een huiszoeking werd, op verschillende plaatsen verstopt, een bedrag van ruim f 200 gevonden. De politie heeft toen de boeken van K. In beslag geDoraen, waar bij bleek, dat de administratie niet in orde was. Volgens een voorloopige schat ting heeft K. een tekort in kas van ruim f 600. Hij is aangehouden en heeft ten slotte bekend, de Inbraak gefingeerd te hsbben, ten einde het te doen voorkomen, dat -het verdwenen geld hem ontstolen was. Woensdag Is hij ter besohlkking van de justitie te Arnhem gesteld. ONGELUK IN EEN ZWEMINRICHTING. Elfjarig meisje verdronken. Gisteravond was eeh 11-jarlg meisje, gewoond hebbend aan den Schiedamsohe- dijk te Rotterdam, met een vriendinnetje gaan zwemmen in de zweminrichting aan de Tuinderstraat aldaar. Het meisje dat lid was van een zwemvereeniging stond bekend als een goede zwemster. Haar vriendinnetje merkte opeens, dat het meisje verdwenen was en is daarop alleen naar huis gegaan. Al spoedig kwam men tot de ontdekking dat het meisje zioh nog in het water, moest bevinden. De heer v. d. W, uit Hillegersberg is het bad gaan afzoeken en heeft het meisje spoedig bovengebracht. De levensgeesten waren echter reeds geweken. Men vermoedt dat zij een hartverlamming heeft gekregen en op die wijze om het leven is gekomen. Van eenige onoplettendheid van de zijde van het badpersoneel is geen sprake. KLACHT OVER VOLKSTELLERS. In Den Haag. In Deni Haag is een klacht geuit over het eigenmachtige verandoren door een volksteher van een kaart, waarop hij hot achter do vraag omtrent het lidmaat schap vain een kerkgenootschap ger plaatste woord „meen" doorschrapte en verving dloor „Ned. Herv.". Daaromtrent is een ernstig .onderzoek gaande. De tel ler heeft de verandering erkend, eni thans wordt in zijn geheele district een onder zoek Ingesteld. Ook uit een ander Haagsah district Is een klaoht gekomen, en ook deze wordt onderzocht. Het onderzoek zal zoo uitge breid mogelijk zijn en zlchi niet tot de gesignaleerde gevallen beperken. GRIEP OP 8CHOU WEN-DUIVELAND. Op Schouwen-Dulveland hocrsoht een Srlup-epldwulö, Vooral te Zl&rtkzee en te rouinée kxxmoen vele gevallen van dew ziekte voor. Het aantal zieken te Zlorlk zee wordt op ongeveer 800 geschat. De meeste gevallen zijn van lichten aard, Buitenland. MEN VERLATEN MOTORJACHT. Smokkelaars? Blankenibergische haringviseciiera heb ben ter hoogte van Coxyde een motor jacht aangetroffen, dat verlaten bleek te zijn en naar Blankeniberge is opgesleept. In het jacht trof mnen vijf balen tabak en een door kogels doorboorde jas. Ver moed wordt, dat het jacht door Eransche of Belgische smokkelaars moet zijn ge bruikt. De eigenaar wordt opgespoord. KOUDE IN SPANJE. In geheel Spanje heersoht sedert de laatste vier en twintig, uur een zeer strenge koude. In een-en-diertig provin cies ia de thermometer tot heneden nul gedaald. In verscheidene deelen van Oatalonie is de temperatuur tien graden onder nul, te Saxragossa en te San Ilde- fonso1 zelfs zeventien graden onder nul. Te Madrid viel Dinsdag de eerste sneeuw. De BEDELAARS TE NEW-YORK. Halen dagelijks 50.000 dollar op. Eimer Galloway, de secretaris van de öhristeiiyke Jongemannen Vereeniging (Y. M. G. A.) aan de Bowiery te New-York, is na studie van het onderwerp1, tot de overtuiging gekomen, dat de bedelaars te New-York dagelijks ongeveer 50.000 dol lar ophalen. Moord en berooving. In de buurt van het dorp Traki (Polen) is een afschuwelijke moord gepleegd op een Joodsche familie. De man, de vrouw, een dochter van 25 jaar en een zoon van 12 jaar zijn daarbij omgekomen. De da der, een Poolsch deserteur, die boven dien eenige duizenden zloty gestolen had, is gearresteerd. EPIDEMIE OP EEN SCHOOL. Te Wittig in het district Coblenz moest een school gesloten worden, omdat onder de kinderen een geheimzinnige epidemie is uitgebroken, waardoor 31 kinderen werden aangetast. Er wordt een deskun dig onderzoek ingesteld. GRIEP EPIDEMIE TE LYON. Tal van sterfgevallen. 1 Sedert eenige dagen heerscht te Lyon een griep-epidemie met bronchitis- en longontsteking. Er zijn reeds een aantal menschen gestorven. VULKAANUITBARSTING EN AARD BEVING IN ARGENTINIË. 35 menschen omgekomen. i Uit het district Poma, in Argentinië, wordt een drievoudige vulkaanuitbarsting en een aardbeving gemeld. Het stadje Poma Is door de aardbeving verwoest; 85 Inwoners zijn omgekomen. Nieuwe ernstige aardschokken zijn gisteren in het Noordwesten van Argentinië gevoeld. Bijzonderheden ontbreken, behalve dat te Oobres twee Inwoners gedood zijn. DE ZUIGELINGENSTERFTE TE LUBEOK. Te Lübeck is thans het 75ste volgens het proces van dr. Calmette behandeldo kind overleden. Een aantal kinderen be vindt zich nog steeds in levensgevaar. TWEE ANTWERPSCHE JUWELIERS TE BERLIJN VOOR 300.000 MARK BESTOLEN. Woensdagmiddag bemerkten twee ju weliers uit Antwerpen bij het verlaten van de ondergrondsche aan de Witten- bergplatz te Berlijn, dat zij meer dan 100 juweelen en brillanten, tezamen ter waarde van meer dan 800.000 mark, kwijt waren. Zij zjjn bijna zeker bestolen, maar van de daders ontbreekt elk spoor. Men vermoedt te doen te hebben met een bende, die de kooplieden reeds van Antwerpen uit heeft .gevolgd. £)e besto- lenen hebben voor het terugvinden van de buit een premie van 10.000 mark uit geloofd, terwijl de verzekering 10 pot, van de waarde der teruggevonden juwee len zal ultkeeren. Men heeft nog geen spoor van de dieven ontdekt. Amsterdammers. Volgens een Wolfberloht zouden de twee juweliers, geen Antwerpenaren zijn, zooals V. D. meldde, doch Amsterdam mers. ziek bij de film la Iets, waarvoor wil niet verantwoordelijk gestold kunnen worden. Eon film muzikaal goed te illustreeren ls moeilijk en die moeilijkheid wordt nog gxooter, wanneer anen van te voreni geen kennis kan nemen, van den Inhoud der films, en dus luk-raak z'n programma moet samenstellen alleen afgaande op de titels, en tenslotte een andere film wordt vertoond dan Is aangekondigd. Hoogachtend, De Voorz. van H. O. V. Onze uitlating,, dat de film betreffende de Toradjahs begeleid werd met een sym- phomie van Haydn moet indexdaad met een korreltje zout worden genoten, want zóó was het niet. De heer Willemse tracht nu de suggestie te wekken alsof uitslui tend der Oalif von Bagdad vertolkt werd, maar zóó was het evenmin. De waarheid, die ook hier in het midden ligt, was deze: er werd een potpourri gespeeld, van alles en nog wat. Hierbij was een stukje van Haydn, een Hongaarsohe dans van Brahms, een fragment uit de „Zauber- flöte", enz. En liever dan nu Brahms of Mozart daarvoor uit te pikken stel u voor, dat wij' geschreven hadden, dat de doodendaneen der Toradjahs begeleid werden door eeni Hongaarschen dans van Brahms of door Papageno's flluit!) na men wiji vader Haydn'. Dat men tevoren! geen kennis kon ne men van de film en deze bovendien nog een andere was dan de oorspronkelijke aangekondigde, en dat dientengevolge de muziek zich niet aanpaste aan den in houd, was niet ons grootste bezwaar. Dat is bij andere vertooningen ook dikwijls het geval. Maar de muziek drong zich, voor ons gevoel, te veel aan ons op; daar door werd men gedwongen te luisteren en dit werkte storend op de beelden. Men vergete niet, dat het 'hier geen gewone filmvertooning betrof, waarbij men pas sief de verschillende beelden langs zich heen laat gaan, doch dat deze film was instructief, van den' toeschouwer dus eischte concentratie en aandacht, en dat voor een muzikale begeleiding hiervoor slechts twee alternatieven aanwezig zijn: óf speciaal geschreven muziek, die de (zooals bfj, de Potemkinfllm zoo schitte- suggestieve werking der film verhoogt rend het geval was) öf, indien men daar over niet beschikt, neutrale muziek, die dan evenwel niet mag domineeren, daar zij anders storend werkt Verslaggever. Ingezonden. Geachte Redactie. Met alle waardeerlnlg voor het goede omtrent Helider's Orohestvereeniglng, in het verslag van dem filmavond, van I.V.V. ou V.A.R.A. op Donderdagavond LI., ver meld ln de Helderaehe Courant van Zater dag 1.1., meen Ik er toch even op te moeten wijzen, dat uw verslaggever onjuist ls in zijn bewering als zouden wy eon sym- pliortlo van Haydn gespeeld hebben bij de film over het leven der Toradjahs op Gelebee. Niet alleen ls het niet door ons ge speeld, het behoort zelfs niet tot ons re pertoire. 'Maar als uw verslaggever even ons pro gramma opgevraagd had, zou hij van een verwarring met „Der Oallf von Bagdad" van A, Boldleu, vril'gebleven zijn. Edoch, dwalen 1» menscheljjk. Het niet geheel aanpassen van de rau- Mjjnheer de Redacteur, Betreffende de critische verslagen van muziekuitvoeringen der Heldersche korp sen, zag ondergeteekende gaarne het na volgende opgenomen. Uitgaande van de gedachte dat deze cri- tieken bedoeld zijn voor de leden der di verse vereenigingen en de andere lezers (essen) van uw blad geen interesse heb ben voor deze verslagen, zii u dan direct medegedeeld dat genoemde leden met hunne respectievelijke dirigenten geen prijs stellen op dergelijke critiek. Dit is u trouwens al lang bekend, daar een dezer dirigenten het u heeft bekend gemaakt ook namens de anderen. Dat u meent deze verslagen toch op te moeten nemen is natuurlijk uw zaak, die der ver- eeniging ls te opponeeren wanneer deze meenen dat van opbouwende critiek geen sprake is. Wat ik trouwens verwachtte, gebeurt nu. Men begint van verschillende kanten te sputteren tegen dergelijke manier van doen en wanneer uw muzikale verslag gever zich dan nog herhaaldelijk vergist, zooals bjj een concert van een der ver eenigingen en spreekt van triolen in de ouverture „Thetis" van Watelle, terwyi in de ouverture geen triool voorkomt, of hy becrltiseert bij een openbare uitvoe ring van de „Oranje-Harmoniekapel" de picoolo en tenor-saxophone, Instrumenten welke niet bezet waren, dan worden deze verslagen belaeheiyk. Beluister nu den toon der verschillen de verslagen. De „Oranje-Harmoniekapel" geeft een concert dat slecht ls. Het „Hel- dersch Fanfarecorps" geeft een oonoert met veel te zware nummers welke alle mislukken, dus nog slechter. Sla de verslagen er op na en lederen buitenstaander moet het opvallen de per- sooniyke sympathie en antipathie van uw verslaggever. Bestaat er in Nederland een gemeente waar op zulke manier, oonooursmanler maar dan met één jurylid zonder parti turen, vertrouwend op zyn geheugen en gehoor, zie hierboven, critiek wordt geleverd? tegen critiek ben, getuigt myn bydrage ln het maandblad van den ai1 van Orkestdirigenten, opgenomen vóórdat uw verslaggever met zyn critie- ken begon, waarin ik afschaffing bepleit te van concoursen en becritiseerlng vroeg van concerten ter plaatse waar ze ge geven werden door drie bekwame musici, zonder dat pryzen zyn te behalen, doch alleen om zuiverder uitspraak te krijgen van een gehalte van een korps en dus niet alleen beoordeeling plaats heeft van twee of drie nummers, die er maanden lang Ingepompt worden. Met dank voor de opname. Hoogachtend, A. HAANSTRA. Directeur R'dainaohe Harmonie, v. h. Korps. Kon. Soherpsohuttera. Sohiedam, 9 Januari 1081. Dat de critiek door my geleverd, over de verschillende muzlekqprpsen, ln hot belang der massa wus, ls bewezen. Alle mnzlekoorpsen doen hun best behooriyko programma's daar te stellen, wat vóór de critische verslagen heel veel te wensehon overliet! BIJ het eerste orltisoh verslag was het juist een der directeuren, die dit ten zeer ste toejuiohte, ook van verschillende RubtnrfMMnil muzikale zyde wordt dit erkend. Dat do leden der muziekcorpsen beginnen te sputteren is niet mijn schuld. Hot zijn over het algemeen niet de bekwaamste leden, maar meestal de nlet-studeerendo leden die dan zouden sputteren, daar ben ik van overtuigd. In de ouverture „Thétls van Watelle komen geen triolen voor! Als een 6/8 of 12/8 maat snel wordt ge speeld klinken de achtsten evenwel als triool 8sten. Zoo ook als in een 6/8, 9/9, 12/8 maat 16en voorkomen, dan klinken zy als séctolen. Bfj de „Oranje-Harmoniekapel" is een es-clarinet, die soms zoo schel klinkt, dat men het als een piccolo-geluid opneemt, niet altyd, heusch nleti maar in het hooge register en vcoral als het forto Is. Do alt- saxophone is daar ook niet beschaafd, wat ruw, waardoor zijn toon op een tenor- saxophone gaat lijken. Van vooroordeel tegenover directeuren heb ik nooit biyk gegeven, die dat zegt of denkt, staat er dus vlak naast. Maar de heeren vergeten dat er door de gemeente subsidiën worden gegeven aan deze corpsen: dat is geld van de gemeen tenaren, heeren, en dat moet zyn waarde hebben! De prachtige marine-concerten werden ons afgenomen en men «gaf ons dilettan ten terug: dat kan, maar dan moet dit goed zyn, niet waar? Óm op het schrijven van den heer A. Haanstra (den „Grooten Broer" uit Schiedam) verder in te gaan heeft geen zin: hy woont hier niet meer en weet dus van het gebeurde heel weinig af. Typeerend is wel dit: Waarom wilde de „Oranje-Harmonie kapel" wél concerten geven, maar dan zonder critiek? Dit gebeurde onder lei ding van den heer A. Haanstra, en het was de eenige Kapel die dit vroeg!! G. H. J. v. d. BOGAERDE. Wy hebben gemeend aan déze critische verslagen, die misschien in dezen vorm inderdaad een unicum zyn, plaats te moeten verleenen, omdat ook ons aan een opvoering van het muzikale peil onzer dilettantencorpsen veel gelegen is. Indien men op goede gronden kan aantoonen, dat de critische verslagen van den heer Van den Bogaerde niet juist zyn, geen opbouwende critiek bevatten of persoon lijk tegen bepaalde directeuren gericht zijn, zullen wy overwegen ze stop te zet ten. Maar voor persooniyke antipathieën jegens den schr. zyn wy niet van plan terug te treden. Red. Held. Crt. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoekt ondergeteekende een plaatsje in uw veel gelezen blad, by voor baat dank. VISSCHERS ORGANISEERT Als ex-vlssoher, nu inwonende uwer gemeente, volg ik met belangstelling de rubriek »Visschery« en moetik bekennen, dat uw medewerker van genoemde rubriek beslist goed op de hoogte is, wat meer dere vakmenschen met my eens zyn, al is hy nog voor velen onbekend, wat met my ook het geval is, evenwel myn respect voor zyn wyze van verslag geven. Ik voor my ben het geheel met hem eens en neem hiermede de vryheid, om de visschers ook toe te roepen, dat de tyd ryp is om te organiseeren, gezien de toekomst, want ook m.1. zullen, na het afsluiten der Zuiderzee vele perspeotieven voor de Heldersche visschers geopend worden, zoowel op Noordzee- alsZuider- zeevisschery, welk laatste dan wel bin nen visschery genoemd kan worden. Ik zou uw medewerker napraten als ik de verschillende voordeelen op zou noe men, uit een organisatie voortvoeiende, dus heeft dit geen zin en ik beaam ten volle het stukje in de Heldersche Courant van 10 Januari j.1. onder het opschrift «Organisatie in het bedryf*, en raad de visschers aan dit stukje ter harte te nemen. Ook Ik weet de moeiiykheden, welke zioh voor zullen doen by eon oventueolo oprichting van een organisatie, doch daar ondergeteekende ook nog wel een beetje op de hoogte ls met het bedryf en wat daaraan verbonden ls, ben ik er van over tuigd, dat, wanneer een paar oud-vlssohers (en die zyn er beslist wel heel goede) het initiatief nemen, om eerst maar w n t te doen (daar het ook hun belang is), in die richting, de jongeren best zullen volgen en het naderhand wel voor hun rekening zullen nemen, wat zy best kun nen, gezien er heel flinke kerels onder zijn met durf en ondernemingsgeest. Het eerste zal dus zyn, doe wat, op- dat niet anderen het werk voor hen op moeten knappen en zy dus achter het net zouden vissohen. Hoogachtend, J. BAIS. Don Oevor, Wlerlngou,12 Jan. 1981. Geachte Redactie, In do Haildersohe Oourant van Zater dag j.1, komt een Ingezonden stuk voor van don heer v. Mnanen. welk stulc door den, heer Schoeffeloniberger wordt aanfflemrepieni idjn imeonlng daartegenover te stolen. Het onderwerp, dat gonoemide heeren daarin behandelen 1» voor ohm alen: van zoo'n gewicht, dus moeten wij hot appro- oleeren diat mioni naar middelen zoekt, om uit dien toestand te geruken. Of de schrijvers daarin zijn geslaagd, laat lk graag aan hot oordeel van meer bevoeg den over; doch bdj het doorlezen van het stukje van den heer 8. kwam lk al gauw tot de gewaarwording, dat die heer zyn gemoed eens heeft willen «luchten én! het oplossen van dit wereldprobleem niet hot werk zal zijn van onze geachte plaiats- gennoten. 't Is jammer, want als dit probleem, waar allo kopstukken voor staan, van hieruit zou worden' opgelost, ik geloof dat wh onder den room, die dan «over Den Helder zou kiomen, zouden be- zwtyken. Ik zou het hierbij1 kunnen iaton, maar waar de heer S. dit onderwerp in ver hand brengt «met «een in voorbereiding zynden oorlog, immers, zoo zegt by: „Het kookt in Europa", „Het oorlagsmonster is in aantocht", „De productiemenschen prepareerem zich al op de komst ervan voor", mag ik misschien nog even hierop ingaan. 't Kan zijn, dat dit de meening is van den! heer S., doch ik geloof, dat hot beter zou zijn, wanneer hij een toontje lager zong, want juist dat geschreeuw over oorlog maakt den mensch ermede ver trouwd, waardoor hiy het als een dood gewone zaak gaat beschouwen. De oor zaak van de malaise houdt geen verband met het aansturen op oorlog, doch ls een gevolg hiervan en als S. «zich eens op de hoogte stelde van wat er alzoo na 1914 heeft plaats gegrepen, waardoor het eco nomische leven uit elkaar is gescheurd en nog verscheurd wordt, hy zou zoo niet schryven. Ik kxyig zoo den indruk, dat de heer S. te veel naar een en denzelfden kant tuurt en« geen rekening houdt met den geest waarmede ieder is bezield en die door zoo velen met koortsaebtigen yver wordt voorgestaan en ten uitvoer ge bracht. Laat de heer S. niet te veel staren op het militarisme, want ook hiervoor ia iets te zeggen. Zoogoed als Rusland, het bolsjewisti sche Rusland, zyn beste krachten' geeft aan het militairisme op gronden, S. zeker wei bekend, zoolang zullen de overige landen dit ook doen, dioch of dit tot een oorlog moet komen, zal aan de volkeren zelf te beantworden staan. Hoogachtend, G. WLYTERVOEDERLX G VAN VOGELS. Nu het tijdstip weer nadert, waarop vogel voedering wenscheTJjk en bty het In vallen van strenge koude zelfs noodza kelijk wordt, wekken de ondergeteeken- den, namens het Oomité voor wintervoe dering van vogels, allen, die er toe willen bijdragen een zoo uitgebreid mogelyken vogelstand gedurende het ongunstige jaargetijde in het leven te houden, op, hunne maatregelen daarvoor te nemen. Evenals verleden jaar vestigt de oom- missie de aandacht op de brochure over dit onderwerp, waarin aanwijzingen voor zeer eenvoudige wintervoedering, die door iedereen uitvoerbaar is, te vinden zyh. De brochure is op aanvrage kosteloos verkrijgbaar bij' het secretariaat der Ne derlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren^ Prinses Madestraat 40, 'aGravenhage, by het secretariaat der Nederlandsche Vereeniging tot Bescher ming van Vogels, Heeren gracht 640, Am sterdam en by het secretariaat van de Nederlandsche Natuurhistorische Ver eeniging!, Westerlaan 7, Aerdenöout, Onderwijzers en jeugdleiders kunnen voor zoover de voorraad toereikend is een aantal exemplaren bekomen ter ver spreiding ander de door hem geleide jeugd. De Commissie zal ook gaarne gelden in ontvangst nemen van hen, die zich niet persoonlijk met voedering kunnen beeig- houden, maar bereid zyn, een bydrage voor het goede doel te verstrekken. De binnenkomende gelden volledig en op de meest practlsohe wijze voor de winter voeder ing aangewend worden, Zy, die bijdragen hiervoor willen geven, worden verzocht, deze zoo spoedig mogeHjk te doen toekomen «met de bijvoeging: voor. de wintervoedering: aan de Nederland sche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, Prinses Mariestraat 40, 's-Gra- venhage, Postrekening Nr. 26685 of aan de Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Vogels, Heerengracht 540, Amsterdam, Postrekening Nr. 29218. De Commissie, Ir. N. van Poeteren, inspecteur, hoofd v. d. Plantenzlektenkundlgen Dienst. Jhr. L. J. Quarles van Ufford, eere-voorz. v. d. Ned. Ven. tot Bescherming van Dieren. J. Drijver, «eer. v. d. Ned. Ven tot Be scherming van Vogels. Dr. Joh. J. van Burkom, voorz. van de Ned. Natuurhistorische Vereeniging, IIIIIHtlllllHlltlllllllllUmMIIIHIIIIIMIinmilimilIhlIllltnillllllltHillUllllllltlHIIIimKHIItlllltHtKWMINMMIIIIIIIIIHIIHUIIIItMmilllMI Adverteeren doet verkoopen Wilt ge Uw omzet vergrooten, adver teer dan in de HELDERSCHE COURANT MIIIBI1111IIIIIIU1II1II1WIIII'1"*"" -(OJ-

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 6