„PHILIPS LAMP vraagt een u rj Afsluiting of overbrugging van de Zuiderzee. CC KI I AMD Onderwijs. Woningvoorziening. De wachtgeldregeling. imim >espaart Samenwerking dier rechtsche groepen. dan meer op Uwj stroomreke ning» dan U| voor Uw lamp betaalt. I De huidige begrooting. 7oo min mogelijk leeningen. Met de kloimp gedebatteerd. Knap imaar niet zachtzinnig. Uit het huis met de blauwe stoep. Wat al te nieuwsgierig uitgevallen. Gemeenteveldwachter met doodslag bedreigd. Een dierenbeul op zijn nummer gezel ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER De miskende zwerver. nieuwe wijze van beheer ook een finan- tieel succes zal blijken. Bij alle scherpte en het beoordeelen van het al of niet doen van uitgaven, was de Raad eenstemmig inzake de zoo nood- zakelijiken bouw van een nieuwe Zeevaart- Bohool en later, om hü het onderwijs te blijven, inzake den bouw van een school in Tuindorp. In dit verband bepleit spr. het belang van het middelbaar onderwijs bij' uitzet ting van de H.B.S. tot Lyceum! (Bij het toejuichen van voortvarendheid van het college van B. en W. in deze zaken, wil ik niet nalaten de hoop uit te spreken dat inzake de verhouding tot het bestuur van de bijzondere neutrale scbool- vereeniging, de weg gevonden mag wor den om de verschillende kwesties m on derling overleg, in het belang va" onderwijs en van de gemeentekas, e worden. Ik kan begrijpen, dat waar school voornamelijk gedragen wo kringen die vroeger gestreden hebben om de openbare school te maken t is, het moeilijk zal zijn om tot »ronde tafel-conferenties" te komen Tochi moet daartegenover den eisch gesteld worden dat de overheid als overheid hoven deze dingen heeft te staan en ook het belang van de openbare school vraagt dat geen onnoodige banden aangelegd worden! Bij ons Nederlandsche volk heeft dwang nog altijd het tegengestelde effect gehad van wat men wenschte te bereiken. Minder eenstemmigheid was er in den Raad inzake de woningvoorziening. In deze zaak was er echter geen verschil van meening in hoofdzaak. Algemeen was de meening dat de gemeentelijke overheid hier een taak had, de strijd liep over het aantal huizen dat gebouwd moest worden. De meerderheid van den Raad is tot dus ver in het gelijk gesteld, daar de groote klachten over woningtekorten niet meer gehoord zijn. Wel doen de opmerkingen over de uitvoering van het werk en^den langen duur van den bouw de vraag rijzen of de opzet en wijze van werken van de Woningstichting geen verbetering be hoeft. voor onvoorzien en verleden jaar is die post juist teruggebracht met het oog op de genoemde 2 pet. premiestorting. Zou het nu niet kunnen om dezen post on voorzien met 5000 te verminderen om de kermis op te heffen? Zoo hebben we al 15.000 bijl elkaar en ik geloof dat we een 20.000 moeten; hebben. En kunnen dan de tochtramen voor het Raadhuis en de vloerkieeden voor de trouwkamer niet een jaar wachten? Dan hebben we weer 20(10. Zoo zijn er misschien enkele meer dere posten te vinden. Alle meerdere ont vangsten der vermakelijkheidsbelasting zullen niet wegvallen. Dok kunnen b.v. wafel- en pofferkramen blijven komen. Maar wil men dit niet, dan kan voor het overschietende bedrag ook het opcenten- percentage met 2 of 8 punten naar boven gevoerd worden! Misschien zijn het col- Ma/.» w#*' 1t ti.iiinwi nrumvpn Kp lr prul wfinrbii mogelijk alles uit den gewonen dienst te betalen, opdat de leeningslasten niet op- loopen. V erkeerstoestand. Rioloenng. Daarbij1 vraag ik me af, aldus spr., of de kwesties van het veikeersprobleem en de rioleering niet eens in studie genomen moeten worden. De straten langs het e - dersche Kanaal acht spr. te smal, het open riool dat dit kanaal vormt, is een wantoe- Blimd' Afschaffing dier kermis. Bil al deze mogelijkheden verbaast het mij ten zeerste, dat de zilveren koorden die ons nog bindt aan de kermis, niet ver broken konden worden. Immers als ik goed begrijp, wil het college, en naar ik geloof de geheele Raad, de kermis weg hebben. En inderdaad- de kermis is iets nadere opgaven bekend waarbij uit het verleden. In onzen tijd is een der- '«h.0. -»*?I »-»aEïS». l I I I t i Bit den strijd over het beperken van uitgaven heb ik expresselijk niet genoemd de kwesties inzake de wachtgeldverorde ning; omdat ik in deze zaak veel meer verdedigd heb wat naar mijn overtuiging vergoed moest worden, zónder te vallen in wat ik in de debatten genoemd heb, een lijfrente inplaats van een wachtgeld. De oppositie in den Raad is niet zonder ge volg gebleven op de regeling! Immers vervalt nu de helft van wat de gewezen ambtenaren aan verdiensten en wachtgeld boven zijn vroegere tractement ver krijgt, aan de gemeente en door de op positie gescherpt, heeft het ooilege aan den avond van de behandeling der voor dracht een belangrijke wijziging aange: bracht, waarbij' bepaald werd, dat bij terugkomen in vasten dienst der gemeen te op het oude salaris, het wachtgeld ver viel. Onze oppositie heeft zoo'n belangrij ke verbetering daarmede bereikt dat het ooilege deze bepaling, om zoo te zeggen, onmiddellijk toegepast heeft op de Gas fabriek. De zonderlinge toestand kwam dat wachtgelders van de Reiniging zeer belangrijke extra inkomsten genoten. Ik vraag mij echter af of een zoodanige „vas te aanstelling" kennelijk voor korten tijd bedoeld, wel in den geest is van de grond slagen van de collectie verzekering die de pensioenwet is. Deze collectie verzekering gaat m.i. uit van een dienstverband voor langeren duur. Intusschen is op deze wijze binnen de grenzen der wet een redelijke oplossing gevonden, zonder dat ik daar om uitsluit, dat in de toekomst in dezen een dichter bij de werkelijke verhoudin gen staande regeling gewenscht is. Ik zou onvolledig zijn, zoo ik zweeg over de wijziging in de wijze van samen werken tusschen de rechtsche groepen. Zooals bekend, hebben twee opeenvolgen de wethouderskwesties de bestaande ge woonten van geregelde gemeenschappelij ke bespreking onmiddellijk gemaakt. Toch is juist in deze veranderde verhouding temeer gebleken, dat er zeer bijzondere punten van aanraking waren tusschen de drie groepen. Sprak niet de verslaggever in de „Heldersche Courant" een enkele maal over verzet dat eerst „alleen van de leden van rechts kwam?" Wat de toekomst in dezen brengen zal, weet ik nog niet. Wel wil ik hier ver klaren dat tenslotte er niet zonder reden drie groote rechtsche partijen zijn, dus dat er verschillen zijn en dat zoo er inniger samenwerking gewenscht is, voorop moet staan dat men bij het nemen van besluiten niet alleen op eigen partij- menschen moet zien, doch ook moet letten op den terugslag op de anderen. gelijk „vermaak", al was het alleen ohi 't onbewoonbaar-maken van enkele stads wijken gedurende een week, veroordeelt! Maar er is meer. We geven geld uit voor onderwijs, verschillende kringen van d.6 bevolking pogen door allerlei jeugdwerk een heilzamen invloed op het komende geslacht te hebben, om niet te spreken van wat er gedaan wordt om ook de vol wassenen op hooger beschavingspeil te brengen. En dan laat men om een aantal zilverlingen een vermaak-exploitatie los, die vooral door de samenwerkende fac toren, zinloos is en bij dit alles zeer zeker niet in het economisch belang van onze gemeentel Maar wat helpt dat alles als; onze ge waardeerde minister van financiën de gelden niet weet te vinden? Mag ik eens vragen? Kunnen die gelden niet worden gevonden? Is het niet mogelijk om, zooals verleden jaar, bij het vastrechttarief voor gas nu ook bij het vastrechttarief voor elektrici teit de winstreserve van 6 V* duizend gulden te bestemmen voor eventueede on verhoopte verliezen? Ik stel dit te vrij moediger voor daar het vastrecht voor gas geenerlei reden tot verlies of achter uitgang van winst is geweest. We kun nen dus veilig de 10.000 voegen bij den winst van het electriciteitsbedrijf. Biji het gasbedrijf heeft men nu 11.000 méér afgeschreven, en verleden jaar is zulks nagelaten maar wel zijn toen 10.000 uitgetrokken ten bate van de ge deeltelijke opheffing van de pensioens- premiestorting! Nu geloof ik nog niet eens dat het noodig zal zijn om ook dit jaar die 11.000 mindere afschrijving aan het gasbedrijf te onthouden! Immers hebben we vroeger volstaan met geringere post veilig de opbrengst van de een of andere post gewijzigd kan worden. Echter wil ik niet nalaten om nogmaals aan te dringen op opheffing van de kermis om bij het al goede dat deze begrooting biedt, hier mede de kroon op het werk te zetten! De bedrijven. Vastrecht. Als het mij vergund is om iets over de bedrijven te zeggen, dan wil ik allereerst noemen het zeer gelukkige resultaat van de wijziging in het vastrechttarief. Wat hebben we niet zitten staren op toe- of afname van het verbruik en nu wordt zoo-maar vanzelf een stijging van meer dan 100.000 M3. bereikt. Laten we hopen dat de nieuwe cokestransport- en sorteer- inrichting boven opheffing van de plaag voor de omwonenden, ook een financieel succes zal blijken! Wat de Gemeente-Reiniging betreft, be treur ik ten zeerste dat eerst nu de kwes tie van autotractie onderzocht wordt. Im mers heeft bij de debatten over het plaat-" sen van 'het zoo ontsierende stort- huis binnen onze gemeente de kwestie van rijtijd met paarden de overwegende rol gespeeld. Als toen autotractie geop perd was, zou voor de „Reiniging in de stad" nooit een meerderheid in den Raad gevonden zijn! Tenslotte wil ik nog wijzen op het groote succes, dat vooral bü de vele belasting kwesties èn bü de nieuwe financieel© ver houding ten opzichte van het Rük, de in stelling van de Oommissie van Büstand voor de financiën gebleken is. Door deze instelling zijn velerlei discussies hier in den Raad bekort en is het overleg tus schen College en Raad grondiger geweest dan vroeger. De vergadering wordt hierop verdaagd tot Woensdagmiddag 2 uur. Zoo kom ik dan tot deze begrooting. Wat geeft de nieuwe wet een ander beeld! Toch is op deze begrooting niet zonder invloed gebleven het zeer gunstige resultaat dat het jaar 1929, wat belasting inkomsten en de bedrijfswinsten betreft, gegeven heeft. Zoo is het dan mogelijk dat 9000 uit getrokken wordt voor opheffing van pen sioensaftrek, dat 28.000 meer aan onder lijs besteed wordt en 20.000 meer aan ziekenverpleging, terwijl dan nog eens J 8000 meer aan Publieken Werken ten koste gelegd wordt. Deze toestand is voor vijf jaren in de wet vastgelegd, het is dus van belang goede grondslagen te leggen, teneinde bü mogelijke verandering over 5 jaar zoo sterk mogelijk te staan. Spr, dringt er voorts op aan zooveel Zooals geschreven in ons artikeltje over het overbruggen van den afsluitdyk, zou den we daarop nog terugkomen, indien ons meer bekend was van de vergadering, die in Den Haag jongstleden Vrijdag is gehouden en waarop het pro van dit plan zou worden verdedigd. In de bladen vonden we daarover een kort verslag, dat ons niet heel veel wijzer maakte en daarom hebben we wat lectuur over dat onderwerp in verschillende arti kelen nageplozen en getracht ons een in druk van het plan te verwerven en wat daaraan vastzit, dat misschien ook voor onze plaats van belang is. Er is een deskundige, de heer Ten Bokkel Huinink, die meent, dat in 1932, als de laatste vier kilometer van den dük gedicht moeten worden, dat zal' blijken niet mogelijk te zijn door de enorme stroomkracht, die naarmate de opening kleiner wordt, tot een geweldige bandjir zal uitgroeien, welke kracht nimmer zal kunnen worden overwonnen. Daartegenover staat het oordeel van de andere deskundigen, die, dunkt ons, niet tot dichting zouden overgaan zoo ze niet overtuigd waren, dat zulks mogelük zou zijn. Het is een bekend verschijnsel, dat de deskundigen het meestal oneens zün en dat dan proefondervindelijk moet worden bewezen, wie van beiden in zijn hypothese gelijk heeft gehad en waarbij het ook nog mogelijk is, dat het blükt, dat geen van beiden gelijk had. Daartusschendoor slingert dan het oor deel van den leek, die het soms bestaat een schuchter oordeel uit te spreken, het welk, met ©en minachtend schouderop halen, door de deskundigen in' een hoekje wordt gestopt. Als we mogen memoreeren helpeen Ir. J. F. M. Alma in een artikel schrijft over de sluiting van den Wieringermeer- dijk, dan wil het den leek toch voorkomen, dat de mogelijkheid van dichting van den grooten afsluitdijk toch geen utopie be hoeft te zijn. Ziehier wat genoemde ingenieur schrijft: „De sluiting van dien Wieringermeer- dijk werd met belangstelling tegemoet ge zien. Hierbij zou rul. voor de eerste maal blijken' hoe de keileem zich hield bü sterke strooming -en wat de invloed van den stroom zou zijn op den voortgang van het werk. Nu waren de optredende stroom- sneiheden wel lang niet zoo groot als de verwachte smalheden bü de sluiting van den grooten afsluitdijk; een indruk ter vergelijking kreeg men toch. wel. Geluk kig is gebleken dat de keileem, die toch de kern van de dijken uitmaakt, zich van strooming al bitter weinig heeft aange- trokken. Ook de uitvoering, waarvön men verwachtte, dat zij alleen gedurende de kentering tusischen eb en vloed zou kun nen plaats vinden, merkte niet veel en de keileemkramen werkten den geheelen A™ zonder moeilijkheden door." En ergens anders in dat artikel: „Voor 1932 blijven twee gaten, z.g. sluit gaten, ter dichting over. Deze sluitgaten zijn de diepe geulen, waardoor e-b en vloed trekken. Tot het dichten juist van die diepe sluit gaten in het laatst over te gaan heeft een vooropgezette bedoeling. Het water, dat bü vloed de Zuiderzee intrekt en bü eb deze weer verlaat, heeft in den bodem der zee een stelsel van geu len uitgeschuurd waar het water in hoofd zaak doorheen stroomt. Tusschen deze geulen bevinden, zich ondiepere plaatsen met vrijwel stilstaand water, dat dius wei nig of niet aan eb en vloedstroom deel neemt. Het ligt dus voor de hand, dat men het beste eerst dé ér stukken dijk legt waar weinig of geen strooming plaats vindt, zoodat deze dieelen niet aan bescha diging bloot staan, en zoodat daarenboven het water zijn natuurlijken loop door de bestaande geulen blijft behouden. Gaat men nu de doorstroomopening tusschen Wieringen en Friesland verklei nen door ook in enkele geulen een stuk dy'k te leggen, dian zal door de overgeble ven openingen bet water sneller gaan stroomen, en hierbij zal binnen zekere grenzen gelden: hoe kleiner opening, hoe sneller strooming. Snelle strooming zal meebrengen, aantasting van den bodem en moeilijk werken. Nu heeft men de twee sluitgaten juist daar geplaatst waar een bestaande diepe geul was, en in deze geul heeft men een constructie gemaakt, die de aantasting van den bodem zal tegengaan. Die constructie, de z.g. beteugelings- dam, bestaat uit een keileemdiam, die ge stort is tot 4 M.N.A.P. en die afgedekt is door z.g. zinkstukken met zeer zware steenblokken." Met die zinkstukken wordt ook hier aan den zeedijk gewerkt, zoodat een aaneen' gesloten mat van rijshout komt te liggen op den. zeebodem. Wü, te Den Helder, die een 'klein beetje van de zeekracht weten, ervaren, dat ook hier de zee in toom wordt gehouden en daarom is het voor ons moeilijk er aan te twijfelen, dat ook de Zuiderzee üiet zou zijn af te sluiten. Maar voor velen in den lande zou het, ter geruststelling gewenscht zijn, dat auto riteiten de stelling van den heer Ten Bokkel Huinink met argumenten gingen weerleggen. 'Het andere aangevoerde argument voor het overbruggen van1 een gedeelte van den afsluitdijk is het in stand houdlen van de Zuiderzee als visscherijgebied. In 1929 werden ongeveer 130.000 ankers ansjovis gevangen. Nemen we de laagste noteering van 20 per anker, dan verte genwoordigt dat een bedrag van ruim twee en een hall millioen gulden. Tel daarbij' de haring-, bot-, garnaleni- en spie ringopbrengst, dlan zal men gauw komen tot 4 millioen gulden. Een respectabel bedrag. Wat heeft Den»Helder daaraan? 'We weten, dat die motorbotters aandeel hadden in 'die ansjovisvangsten en dat er goed resultaat mee is behaald. Van da bot en de garnalen, die van Zuiderzee, in het kyude jaargetijde, trek ken naar dieper water, hébben de vis- schers Mer de vruchten geplukt. En als de Zuiderzee afgesloten is? Verondersteld wordt, dat ansjovis en naring en garnalen en bot evengoed de intocht zullen, maken door de zeegaten en de Waddenzee zullen bevolken Dat bleek laatst uit een uitlating op de visschersvengadering te Wieringen, waar werd gezegd, dat een Lemmer haringroo- korij het plan had haar bedrijf te vestigen bij Breezand aan den afsluitdijk. Is die veronderstelling juist, dan lijkt liet ons toe, dat Den Helder meer voordeel kan hvbben bü afsluiting, dan niet totale afsluiting, omdat de visscherij zich hier zal uitbrriaen. Blijft Zuiderzee voor de visoh toegan kelijk dan zal toch Den Helder daarvan eveneens voordeel behouden, omdat de v.scn het Marsdiep binnenkomt on dus etn groot kwantum toch kan worden op gevangen, zooals dat ook nu het geval is. Het belang 'er van sprong bet vorige jaar duidelyk in het oog, toen vele koo- pers van elders hier de haring, kwamen opkoopeni. En we weten nog niet hoe de visch- methoden zich zullen ontwikkelen; zoodat het misschien mogelük wordt door groo- ter motorkracht en speciale net-inrichting veel van de doortrekkende visch Mer op te vangen, zooals ook al proefondervinde lijk is bewezen met de haring- en sardien vangst. Deze vischsoorten werden vroeger hier uitsluitend door het vletbedrijf aan gebracht, maar de laatste jaren ook door de motoibotters, die spansgewijs met ©en sleepnet visch ten. En ervaring zal ook daarin wel produc tievere vischmethoden doen ontstaan. Een standpunt innemen, in verband met het belang van onze plaats? Totale afsluiting of gedeeltelüke over brugging! Op een en dezelfde vergadering zou men onbevooroordeeld het pro en contra moeten hooren om te trachten zich een zuiver denkbeeld daarover te vormen. Misschien ligt het op den weg van de afd. Den Helder der Maatsohapnii van Nüverheid, een dergelijke vergadering uit te schrijven en die voor ieder toegankelijk te stellen, opdat men zich bewust worde wat er aan bedde plannen vastzit Voor het vestigen van een' oordeel blijft altijd! het hoor en wederhoor noodzakelijk. Zooals reeds eerder geschreven, blijft het belang voor Den Helder hetzelfde wat betreft de scheepvaart, omdat de spoor verbinding ovp Wieringen naar Fries- Land bü beide plannen hetzelfde bUjlt. Mr. Buiskool stelde in 't licht, dat ver dachte jacht maakte op mollen en ratten, omdat gevaar bestond voor overbrenging van de vlekziekte, die op het erf van zün buurman heersohte. Toen Homan nu tus schen beiden kwam, had hem dit opge wonden met bet bekende gevolg. Pleiner verzocht ten slotte clementie voor dezen zenuwachtigen iman, die diep en ernstig berouw bad. De heer W. werd daarop veroordeeld tot 60 boete of 60 dagen overeenkomstig den eisoh. Verdachte en officier deden afstand van hooger beroeps termün. De 42-jarige welgedane Dirkje de B., buisvr. Frans de B., wonende te Urk, stond in nationaal Zondagsgewaad terecht, omdat zü op 11 December haar dorpsgenoote mej. Neeltje Pasterkamp, huisvrouw Kaptein, met een klomp tegen bet achterhoofd had geworpen en voorts eveneens met dezelfde bouten dans schoen bij' Kaptein 'n ruit had verbrijzeld. De onaangenaamheden waren ontstaan over de kinderen, daar ieder gewoonlijk in eigen uil een valk ziet. Volgens mej. B. had juffr. Kaptein haar dochtertje met een steen tegen het hoofd gegooid. Eisch 25 boete of 25 dagen, vonnis f 20 boete of 20 dagen. De 18-jarige, zeer bekoorlijk uitziende jongedame mej. Agnes N., dienstbode te Den Helder, stond terecht naar aanlei ding van het feit, dat zü op 11 November de 20-jarige Hendrika Kwast een klap in 't gelaat had toegebracht, waardoor haar tandvleesch aan bloeden sprong. De da mes hadden onder het dansen onaange naamheden foxtrot we; en en na afloop van de die kwestie nog eens nader bekeken. Eisoh 12 boete of 12 diagen. Vonnis oonform. POLITIERECHTER ALKMAAR De straat- en kistjeeventer Dirk M. te Schagen stond terecht naar aanleiding van zün al te ver gedreven nieuwsgierig heid, die hem op 10 Nov. j.1. aanzette om bü afwezigheid van de bewoners een spoorwachtenswoning binnen te gaan en daar de linenkast na te snuffelen. Hij had zich bereids daaruit een houten en blikken kistje toegeëigend, toen hij ver rast werd door de echtgenoot© van den spoorwegwachter, den heer Raven, die op een ongelegen moment thuis kwam en hem op heeterdaad betrapte. Na ©enig om die zaak heendraaien erkende ver dachte het feit Tegen hem werd gevor derd 1 maand gev. Veroordeeling wegens poging tot diefstal voorwaardelijk tot 2 maanden gev. met 3 proefjaren werd daarop uitgesproken. De 54-jarige landbouwer Dirk W. te Schagen stond terecht terzake van het niet te onderschatten feit, dat hü op 2 December den gem.-veldwachfcer Homan van Zype had bedreigd met doodslag of zware mishandeling, door een eenloops- gewaer Mj den, loop te vatten en in de richting tvan den veldwachter slaande bewegingen te imiaken en hem toe te bul deren: „Ik sla je de hersens in en kapot. Kerel, ik ben baas op myn land." De veldwachter zag hem met een geweer ge wapend op zün land loopen en vroeg hem of hiji in het bezit was van een jachtacte en bü gerechtigd was tot jagen. Verdachte, verdedigd door mr. Buis kool van Schagen, beweerde voornemens te zijn geweest mollen tp schieten. Hj was bü' de ontmoeting met Homan drif tig geworden en wist niet wat hü' had uit gesproken. Hü had niets tegen Homan en nooit onaangenaamheden met dezen gelhad. De heer Homan deelde mede, dat verdachte' met zooveel kracht het geweer naar hem had toegeworpen, dat hü vlug op zij! moest springen om niet geraakt te worden. De melkschipper Joh. Meeld'ük, die ge hoord werd op verzoek van de verdedi ging, had gezien dat verdachte zijn ge weer 'ontlaadde en dat Homan daar naar greep. Later wierp verdachte het geweer over het hek heen. D© zoon van Meeldük verklaarde in gelijken 'geest. Gevorderd werd 60 boete of 60 dagen. De officier gaf verdachte een ernstige reprimande over rijn onbesuisd optreden. De 65-jarige veedrijver Pieter V. uit Oudorp had op 11 December te Schagen 3 rammen gemarkt en deze dieren noo- deloos gepijnigd door hun de ooren vóór den kop vast te maken en daarbü te be zigen het wreedaardige middel om gaat jes in de ooren te boren en met touwtjes vast te knoopen. De bedoeling was om bet stooten van de rammen te voorko men. Piet stond thans terecht wegens dierenmishandeling, bewerende, dathü die methode reeds onheugelijke jaren straffeloos had toei die proces-verbaal Majoor Bood, d opgemaakt, achtte deze wijze van doen niet geoorloofd. De officier noemde die manier middel- eeuwsoh en vorderde ter waarschuwing 10 boete of 10 dageni Uitspraak 10 boete of 10 dagen. Zitting van Dinsdag 20 Januari. Uitspraken van 6 Januari. Willem KI., los werkman, Alkmaar. Hooger beroep. Vonnis ter zake overtre ding van art 543 Wetb. van Strafrecht. Eisch 8 dagen hechtenis en 8 maanden opzending naar een rükswerkinriohting. Uitspraak: aangehouden. Harmina K., dienstbode, te Alkmaar. Hooger beroep. Vonnis overtreding mo tor- en rywielwet Vonnis vernietigd. 3.boete of 8 dagen. Petrus de Gr., vrachtrijder, Egmond aan Zee. Hooger beroep. Overtreding jacht wet. Vonnis vernietigd, 15.— boete of 15 dagen. Willem O., grondwerker, Wieringen. Hooger beroep. Overtreding wapenwet. Nieuw onderzoek gelast op 10 Febr. a.s. De heer H. P. de Graaf wordt gehoord' als deskundige. Joh. T., werkman, Enkhuizen, diefstal. 3 maanden gevangenisstraf. Hendrik Sm., arbeider, Enkhuizen. Zedenrnisdrüf. Art. 247 Wetboek van Strafrecht Vrijgesproken. De 24-jarige venter, Jaoob v. G., wiens neus met een groote bril was getooid, stond terecht ter zake het binnendringen gedurende de voor den nachtrust bestem den tijd op 5 October in de woning van den heer P. Molenaar te Znid-Seharwoude De president vroeg hem of hii zwer vende was, waarop de verdachte ant woordde: Nee meheer, ik ben In het huis van bewaring! ,rnV°!?rts£af ll!ilt?e d5en avond dé woning Zn m r ^dienaar te rijn binneng^ hriJl" ^SS n' werkzaam op de fa briek van Kramer en meende dal, hii in ,yn kosthins terecht was gekomen Dit kosthuis bevond zich nota bene in Alk-

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 7