kloosterbalsem, Bloembollencultuur. Winterteenen Ingezonden io-pro^r&mm& ?b2Ï U>: *R0 s>Wto*' I Adverteeren doet verkoopen IIELDERSCHE COURANT maar, doch verdachte helderde die ver gissing op door mede te deelen, dat hij onder den invloed van sterken drank ver keerde en hij dus niet geheel bij zijn positieven was. De president bracht hem voorts onder het oog. dat hij wel eens jongens wss na- geloopen, maar dat kon verdachte» zch niet voorstellen. Hij liep liever m. isjes na, dan jongens! De heer Officier signaleerde verdachte als een arbeidsschuwe zwerver, die voor een voorw. veroordeeling niet in aanmer king kwam. Spreker wenschte dus een definitieve gevangenisstraf te requiree- ren tegen dit bij den dag levende zieltje zonder zorg en wel 1 maand gevangenis straf. Valsche verklaring In een echtscheldings- procedure. Was de burgemeester dronken of was le het niet? De heer Jan Sm., een 32-jarige slager, te Zuid-Scharwoude, stond terecht als zijnde verdacht op 21 October j.1. in het rechtsgebouw te Alkmaar, gedurende een echtscheidingsprocedure tusschen jhr. v. Sprengler en zijn echtgenoote Joh. Kor- does een valschen eed te hebbeii afgelegd. Hij zou alstoen in strijd met de waarheid hebben verklaard, dat hij eenmaal in 1925 omstreeks 12 uur 's nachts, tijdens de Kanaalfeesten den burgemeester in ge zelschap van twee andere heeren, met een aüto naar een café in de Langestraat te Alkmaar had gereden. De burgemeester was na het verlaten van dit café flink dronken en waggelde, verdachte hda hein toen in zijn auto naar huis gebracht. Hij dronken en waggelde, verdachte had hem uit de auto gesleept en hem tegen de deur van zijn woning gezet. Vernachte werd door inr. Schenkeveld, die ook in de scheidingsprocedure als verdediger optrad, voor mevr. v. Spreng ler, bijgestaan als raadsman en verdedi ger. Jhr. v. Sprengler, als eerste getuige ge hooid, ontkende na het Kanaalfeestdiner beschonken te zijn geweest. Hij was o.m. ook in gezelschap van den Commissaris van Politie, van Alkmaar, en zou het zeer zeker niet hebben gewaagd zich in be schonken toestand te vertoonen. Later is hij in gezelschap gekomen van de heeren journalisten Nijland en Nannes Gorter met hen heeft hij in de gelagkamer van het hotel de „Toelast", te Alkmaar, een whisky-soda geconsumeerd. Hij wist niet meer of hij bij aankomst bij de woning zat te slapen, doch er was geen kwestie van, dat hij uit de auto gesleept behoefde te worden. Hij kwam na de deur te heb ben opengedaan, normaal zijn huis bin nen. De burgemeester zou zulks in zijn prestige ontzettend onaangenaam hebben gevonden. Het is dan ook absoluut niet gebeurd. Ook was hij niet om half 5 thuis gekomen. De verdachte was niet zeker wat de tijd betrof, doch hij had den vol genden dag aan zijn ouders het geheele geval medegedeeld èn besproken. De heer Nijland, een 46-jarige journa list, sportredacteur te Amsterdam, had ook de Kanaalfeesten, de Alkmaar Paket- vaart en het diner aan boord meegemaakt. Hij had toen kennis gemaakt met den burgemeester. Deze was in het minst niet aangeschoten. De heer Nijland had in de „Toelast" een glas bier gedronken. Ook de heer C. Nannes Gorter, thans te Arnhem, legde een gelijkluidende verklaring af als zijn collega Nijland. De heer v. Sprengler was zoo beleefd geweest hen in zijn te Alkmaar wachtende auto naar het hotel de „Toelast" te bren gen, alwaar nog iets weid geconsumeerd. De burgemeester was geheel normaal. Verdachte bleef echter beweren, dat de burgemeester na het verlaten van het hotel eenigszins waggelde. Zelfs dat hij slingerde. De president wees er op, dat de twee journalisten van die dronkenschap niets hadden bespeurd. De heer Officier ging de zaak nog eens in bijzonderheden na en verbaasde er zich over dat verdachte dit alles na 5 jaren nog juist had weten te herinneren. De heer van Sprengler heeft echter positief er kend dat hij dien dag niet dronken is ge weest, wat uit de wijze waarop hij dien dag heeft doorgebracht en uit de verkla ring van de heeren Nij'landt en Gorter, volkomen werd bevestigd. Dat slapen in den auto behoeft geen symptoon van dronkenschap te wezen. Do officier was dun ook van meening, dot men hier met zwartmakerij en waarheidsverdraaiïng te doen had. Het was een buitengewoon ern stig feit, waarvoor de officier 8 maanden gevangenisstraf requlreerde. De verdachte bleef er bij dat de bur gemeester wel dronken was. Mevrouw van Sprengler had verdachte gevraagd of hij dit voor de rechtbank wilde verklaren. Op het kantoor van mr. Schenkeveld werd hem gevraagd of er ook meer men- schen, die den heer v. Sprengler dronken hadden gezien en toen had hij geant woord: wel zeker, zat! De president noemde de houding van verdachte zeer onsympathiek. Mr. Schenkeveld werd daarop gelegen heid gegeven tot het houden van zijn uit voerig pleidooi. Hij zou in hoofdzaak vol staan met het dossier van de echtschei dingsprocedure over te leggen, zulks om te voorkomen dat allerlei intimiteiten in d't proces aan de publiciteit zouden wor den prijsgegeven. Pleiter wilde alleen aanvoeren wat in het voordeel van zijn cliënt geacht kon worden. Pleiter trok voorts de „amor veritates" van den eer sten getuige in twijfel, zulks naar aanlei ding van het voorgevallene in de echt scheidingsprocedure. Het gaat er echter oin el getuige heeft gezegd of de heer v. Sprengler destijds dronken is geweest. ieiter achtte het bekend, dat deze heer van een stev'gen dronk niet- afkeerig is en somde daarop het kwantum diverse verfnsschingen, door den heer v. Spreng- Ler „ÜP bedoelden Kanaal-feestdag ge bruikt. Men zou dus wat de valschheid der verklaring betrof, tot een „non liquet" zouden moeten komen. Ten slotte concludeerde pleiter her opening der instructie subsidair vrij spraak. Geforceerde bolgewassen. Begin December hebben we reeds de bloeiende bolgewassen, waaronder vooral de hyacinthen en tulpen in de etalages der bloemenwinkels en in de manden der bloemenventers kunnen bewonderen. Menige lezer van ons blad zal zich de vraag gesteld hebben, hoe het mogelijk is, dat men zoo'n lange poos vóór den bloeitijd in den vollen grond reeds van de bolbloemen kan genieten. We zullen trachten in dit artikel uiteen te zetten op welke wijze men de liollen tot vroegen bloei weet te dwingen en onder welke omstandigheden de bollen geforceerd worden. Laat ons beginnen met de hyacintn. Wanneer men een hyacinth laat uit- groeien en met het rooien wacht tot het loof geheel is afgestorven, is de maand Juli al aangebroken. Snijden we dan een hyacinthenbol door, dan blijkt, dat er tusschen de schubben reeds een afsplit sing heeft plaats gehad, waarbij de jonge bladen reeds zijn gevormd, doch waarbij van den bloemtros nog niets is te bespeu ren. Gaan we dan tot rooien over en brengen we de bollen in een verwarmde schuur, dan voltooit .zich de afsplitsing In de centrale spruit en worden de bloem pjes, meestal nagels genoemd, ontwik keld. Van het beschikbare reservevoed- sel, dus van de grootte van den bal hangt het af, of er veel of weinig nagels aan den nieuwen bloemtros zullen voorkomen. Heeft deze bloemvorming zich volledig voltrokken, dan moeten de hyacinthen- bolleu uit de warme bewaarplaats wor den weggenomen en op een koelere plaats worden gelegd. Gedurende de maand September heeft dan de oppotting plaats, een oppotting, die in groote broelerijen beter met den naam van opkisting kan worden bestem peld, omdat men bij het forceeren op groote schaal niet van potten, doch van kisten gebruik maakt. Na het opplanten worden de kiston op een koele plaats ingegraven, met een flinke laag aarde bedekt en ter voor koming van een te hooge temperatuur in de bewaarplaats ook dikwijls nog met wat riet bestrooid. (De licht gekleurde asbest- cementplaten, die het zonlicht terug kaatsen, zouden ook uitmuntend gebruikt kunnen worden). Hierin blijven de bollen tot den tijd van forceeren is aangebroken. Bollen, welke op deze manier zijn be handeld, leenen zich echter niet voor den vroegsten trek. Wil men heel vroeg for ceeren, dan moeten de bollen een andere behandeling ondergaan. We wezen er in een onzer vorige arti kelen reeds op, dat het de te vroeg ont slapen kweeker Dames is geweest, die het z.g. prepareeren heeft uitgevonden. On der dit prepareeren dienen we de behan deling te verstaan, waarbij ée hyacinthen vroeger dan normaal worden gerooid om daarna gedurende een drietal weken bij een temperatuur van pl.m. 25 gr. (78 gr. F.) bewaard te worden. Na deze periode moeten de bollen koeler worden bewaard tot de tijd van oppotten is aangebroken. Het is prof. Blaauw uit Wageningen geweest, die den invloed van de tem peratuur op blad- en bloemvorming nauwkeurig heeft nagegaan en de uit komsten van dit onderzoek heeft, gepu bliceerd. Thans wordt het verder onder zoek voortgezet door prof. van Slogteren te Lisse, wiens laboratorium zóó goed is ingericht, dat hij de bollen bij de meest uiteenloopende temperaturen kan bewa ren. Het vroeg rooien der hyacinthen be- teekent evenwel, dat de bollen niet vol ledig uitgroeien en er dus minder reser- vevoedsel dan normaal wordt vastgelegd Bij geprepareerde bollen wordt wel niet zoo op de omtreksmaat gelet als bij de niet behandelde, maar vroeg rooien be- teekent in ieder geval verlies. Daarom is bij enkelen de vraag gerezen of tijdens de groeiperiode, dus op het veld niet kan worden bereikt wat tot voor kort in de schuur geschiedde. Het zijn een paar schrandere kwee kers, de gebroeders Nijssen te Santpoort geweest, die op het denkbeeld kwamen bodemverwarming bij de hyacinthen toe te passen. Zij lieten in den grond onder de hya- cinthenbedden buizen aanbrengen, die van een centrale verwarmingsketel uit van warm water werden voorzien. Dit systeem is zeer kostbaar, maar de resul taten zijn tooh van dien aard geweest, dat men in het buitenland bij de afnemers een voorsprong kreeg, waardoor andere exporteurskweekers wel gedwongen wer den, wilden zij hun debiet niet verliezen, eveneens pijp-hyacinthen aan te bieden. De heeren Nijssen hadden echter oc- De gruwelijke jeuk ver dwijnt onmiddellijk met AKKER'i zuivert - verzacht geneest Geen goad zoo goed practijk vooruit geweest. In het laboratorium voor plantenphy- siologie te Wageningen, heeft prof. Blaauw de eerste proeven met tulpen ge- n°Hij werkte daarbij met een tulpen variëteit, die nu juist niet tot de vroeg ste broeiers gerekend kan worden n.1. met de Darwintulp. Pride of Haarlem. Van deze tulp heeft prof. Blaauw nauw keurig de periodiciteitnagegaan, d.w.z. onderzocht, hoe de blad- en bloemvor ming binnen in den bol onder normale omstandigheden plaats heeft. Pas toen hij dit wist, heeft hij de bollen aan verschil lende behandelingen onderworpen, waar bij hij ten slotte kon vaststellen, dat voor den vrQegsten broei een schuurbehan- deling van pl.m. 20 gr. C. (68 gr. F.) ge durende 3 weken, gevolgd door een pe riode van pl.m. 8 weken bij 9 gr. G. (pl.m. 48 gr. F.) als de beste moest worden beschouwd. In de eerste plaats valt vast te stellen, dat bij de schuurbehandeling van tulpen met lagere temperaturen gewerkt wordt dan bij die van hyacinthen. In de tweede plaats doet bij tulpen zich de behoefte aan een koele plaats gevoe- Het gevolg is geweest, dat verscheidene exporteurs er reeds toe zijn overgegaan hun broeltulpen na de eerste schuurbe handeling naar een der veemen te sturen, waar de bollen tot aan den verzendtijd bij lagere temperaturen worden bewaard. Anderen hebben zich een koelinstallatie aangeschaft, waardoor in een gedeelte van de schuur een lagere temperatuur is te verkrijgen. Onze lezers zien er uit, dat de bollen- kweekers niët stil zitten, maar zich groote financieele offers durven getroosten om daardoor den afzet in het buitenland te bevorderen. menthandel-Polak. Voor de vorming van dit orkest waren slechts vakmusici geën- ernffperd omdat een werk als „Atbei s Verrijzenis" dit elschte. De pianobegelei- riincr hii koren en soli waren In de be- $°ef OoïmoSt hSr lijke wijze werd vervuld door J. Koch, leerlinge van den heer De noogu. Met dank voor de plaatsing, Uw Dn., C. W. RUSTING. Het is wel jammer, dat de heer Rusting gemeend heeft het bovenstaande te moe ten schrijven, omdat hij ons daardoor m de verzoeking brengt onze critiek ten op zichte speciaal van den bariton nader te detailleeren. Wij willen ons liever daai- van onthouden en vermeenen, in het be lang voornamelijk van den jongen man zelf, die, naar wij vernamen, op het oogenblik nog zang studeert en dus zijn carrière nog moet maken, des heeren Rusting's verwijten maar voor kennis geving te moeten aannemen. De heer Rusting deelt mede, dat hij verscheidene namen kan noemen van kunstenaars, die meer dan één muze dienden. Dat kunnen wij ook. Hier volgen er eenige. den héér K. gunstige factor, dat er even tueel nog een andere muze beschikbaar voor hem is om zich over hem te ontfer men. Waarom deze redeneering spitsvon dig en gezocht is. is mij niet zeer duide- lijk. Als het, laten we zeggen over vijf laar zal blijken, dat uit den teekenaar Küpper een heldenbariton is gegroeid, zal ik, dat beloof ik plechtig, mijn oordeel van thans herroepen. Niet eerder. Dat de heer Küpper in de Negende Symphonie zal medezingen, is ongetwij feld eervol. Maar ook alweer is dat de vraag niet: de vraag is alleen of het voor het werk van Beethoven eervol zal zijn. De heer Rusting zal dan antwoorden: jawel, maar als men hem niet geschikt achtte daarvoor, zou men hem niet ge vraagd hebben die partij te zingen. Zoo blijven we aan den gang, nietwaar, omdat noch de heer Rusting noch ik weten of die vraag gedaan is enkel en alleen uit artistieke overwegingen dan wel of er ook andere factoren een woordje mee heb ben gesproken. Dat wij tenslotte den zang van de belde solisten (dit geldt dus èn den heer K. èn de sopraan) naar een anderen maatstaf beoordeelden als die van plaatselijke zangsterren van diverse grootte, zal toch iedereen moeten billijken. Uit de laatste alinea van het schrijven -ides heeren Rusting blijkt, dat dus lnder- Felix Timmermans is bekend als schry-1 daad h(,t koper ontbrak aan de bezetting, Pallieter". „De Pastoor uit den zoon]s wy ln ons verslag hebben gerele veerd. Br. ver van Bloeienden Wijngaard" en andere wer ken. Vele ervan heeft hijzelf geïllustreerd. Niemand denkt er aan van „Timmermans den illustrator" te spreken, terwijl ieder een hem, althans bij name, kent als auteur. Liszt was een groot pianist, wellicht de grootste uit zijn dagen. Zijn composities evenwel kunnen de vergelijking met die van andere meesters niet doorstaan. Bekend is het feit, dat Schumann zich op het componeeren heeft toegelegd om dat hij het als pianist moest afleggen tegen zijn echtgenoote. De auteur Joh. Elsensohn heeft onlangs ein roman gepubliceerd, die composito risch de eigenschappen, noodlg voor zoo'n werk, mist. Deze voorbeelden zouden met vele an dere kunnen worden aangevuld. De vraag is verder niet of leeraren als Zalsman en mevr. Noordewier den heer Küpper zouden moeten weerhouden met zijn zangstudies door te gaan (waar zou den die leeraren van leven moeten als zij iedereen, wiens stemcapaciteiten niet first class zijn, zouden afhouden van studie? Toch zeker niet van een paar concerten met vijf-en-zestig menschen?), maar de vraag is ln welke richting de heer K, zich straks zal ontwikkelen; en het is een voor Vrouw: „Je daoht zeker, dat lik veron gelukt was, lieve?" De bruut: „Nee, lik boni nooit een optimist geweest" Bulletin, Sydney. Geachte Redactie, Gaarne zou ik een paar opmerkingen willen maken bij óen verslag van het Feestconcert, gegeven door de zangver- eeniging „Kunst aan het Volk" op Don derdag 1.1. Deze opmerkingen betreffen slechts eenige plaatsen in het verslag, waarbij ik persoonlijirniet geïnteresseerd ben. ln de eerste plaats meen ik te moeten opkomen tegen de m.i. lichtvaardige wijze, waarop in uw verslag de solisten worden gekleineerd of zelfs afgemaakt.' Het is verrassend te vernemen, dat de sopraan To van der Sluys, die binnen weinige jaren zich een plaats heeft ver overd onder onze beste zangeressen (blij kens een lange reeks van zeer gunstige beoordeelingen in hoofdplaatsen van ons land en daar buiten) op niets anders zich kan beroemen dan een krachtige heldere stem, maar niet altijd fraai en zelfs wat ruw en verder niets. Maar verbluffend is de wijze, waarop de bariton Funke Küpper wordt ge taxeerd. De wetenschap, dat hij een knap teekenaar is, is voldoende om hem onder aanhaling van het bekende spreekwoord omtrent het dienen van twee heeren, zon der genade uit te sluiten van mededin ging op zanggebied. Ik heb er over ge- uacht, om dit oordeel te bestrijden met een opsomming van bekende persoonlijk heden uit vroeger en later tijd, die zich op twee of zelfs meerdere gebieden aan kunst en wetenschap naam hebben ge maakt. Maar de spitsvondigheid en ge zochtheid van 's verslaggevers redenee- ririg springen te zeer in 't oog, om ze ernstig te weerleggen. Voor hoe kort zichtig beschouwt hij wel de zangleeraren Zalsman en Mevr. Noordewier, bij wien F. Küpper sinds jaren zangstudiën maakt, dat ze hem niet weerhouden heb ben van het pad der zangkunst? Ze ken den waarschijnlijk het spreekwoord van de twee heeren niet? Ik wil hieraan slechts toevoegen, dat de „zanger" in kwestie (als hij zoo genoemd mag wor den) binnenkort zelfs te Rotterdam in de Negende van Beethoven de baspartij zingt en te Zaandam in „Das Lied von der Glocke" van M. Bruch. Bij het maken van deze opmerkingen omtrent de beoordeeling der solisten er ken ik gaarne, dat de taak van den criti- VRIJDAG 33 JANUARI. Hilversum, 1875 M. 8.00—12.00 VARA. 12.004 AVRO. 4.00— 8.00 VARA. 8.00—11.00VPRO. Daarna VARA. 8.00 Grarrumofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht Jo Sternheim. 10.30 Ziekenuurtje. n.30 Concert VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 12.302.30 Concert Omroeporkest oj.v. Nico Treep. 2.30'3.00 School-uitzenJing. 3.004.00 Concert AVRO-kwintet lo.Lv. Fr. Lupgens. 4.00 Orgelspel Johan Jong. 4.30 Knutselwerkjes voor kinderen. 5.15 Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot en voordr. Jo. Sternheim. 7.00 Actueel Nieuws door het N.V.V. 7.15 Grammofoonpl. 7.20 Voordracht W. H. Vliegen. 7.45 Poltdeber. 8.00 Catechisatie. 8.30 Graimmofoompl. .K.JB 01„u 9.00 Dr. H. Woiff: „Frans Werfel als lyricus yaz pjjas 9.30 Granumofoonpl 10.00 Persberichten. 10.15 Declamatie door Hemberg. 10.45 Grammofoonpl. 11.0012.00 Grammofoonpl. mevr. E. Sanders 2.15 Grammofoonpl. 2.30 P. K. Polderman: „Het Groot Volks- töoneel". 2.45 Paedagogisch concert o.l.v. Piet Jigger» en m.m.v. het trio Bosmani-Helmann-Van Wezel (piano, viool, cello). 4.15 Cursus Duitsch door P. J. Bol. 4.45 Grammofoonipl. 4.50 Radio-Volks-Universiteit. 5.20 T. Landré: „Ons huis een tehuii." 5-45 Ir. Ch. G. Kramer: „Wat vait er te zeg gen van het hoofdstuk Indië onzer Staats- begrooting". 6.00 Concert. Johan Jcmg (orgel en piano) en Max Rodrigues (cello), alsmede grammo foonpl. 6.45 Literair halfuurtje A. M. de Jong. 7.30 Politieber. 8.00 Populaire avond. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. Henri Marchand' (chansonnier). Teun de Klepperman „Bij de Pomp". 9.00 Bestuursmededeeingen A. de Vries. 9.10 Vervolg Populaire Avond. M.m.v. Willem van Cappellen. 10.20 VARA-varia. ,-10.35 Slot Populaire Avond. 2. 1 ft A J..I C j UCll UC L'rtCtXV Vuil VACI1 «iivi trooi weten te verkrijgen op hun prepa- cus niet gemakkelijk is, en dat daarom ratie-s;v steem, zoodat zij, die een gedeelte niet ieder woordje op een goudschaaltje v«n behoeft te wor^n gPewoge° Maar dan mag toch wel een weinig voorzichtigheid worden aanbevolen bij de beoordeeling van hen, die de kunst ernstig beoefenen. Gezien de consideratie die gebruikt wordt bij de beoordeeling onzer plaatse lijke zangsterren van diverse grootte, is voorzichtigheid en onbevooroordeeldheid tegenover vreemdelingen zeker geen overdreven wensch. In hoeverre andere zangvereeiiigingen dezen wensch deelen, moeten zij weten, maar bij ons is hij als gevolg van verschillende ervaringen, levendig geworden. Van dit onderwerp afstappend, wensch ik verdey een kleine aahvulling te geven op de mededeelingen in het verslag be treffende de samenstelling van het orkest Fit bestond uit volledig strijkorkest (eer ste en tweede violen, alten, celli en con trabas), verder eenige houtinstrumenten reeren van de tulpen is de wetenschap'deste wefwillen^afgestai\"dooï déninstru- van hun tuin ook „in de pijpen wilden leggen, gedwongen werden zich groote financieele offers te getroosten om pijp- hyacinthen te kunnen leveren. Dit deed velen omzien naar andere, goedkoopere preparatiemethoden. Een enkele hyacinthenkweeker is er toe overgegaan electrische verwarming in den grond aan te brengen, maar na de gunstige ervaringen, die werden op gedaan bij hyacinthen, welke in een warenhuis waren geteelt, vindt thans de z.g. warenhuis-preparatie nog veel toe passing. Het is vooral prof. van Slogteren ge weest, die de warenhuis-preparatie heeft uitgewerkt en daarbij buitengewoon gun stige resultaten heeft bereikt. Op de laatste Kerstmistentoonstelling te Haarlem heeft prof. van Slogteren merkwaardige resultaten van deze wijze van preparatie getoond. Met het prepa- Huizen, 298 M. Algemeen Programma. 8.00—8.15 Schriftlezing. 8.159.30 Grammofoonpl. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0012.30 Grammofoonpl. 12.302.00 Concert. H. Hermann (viool), T. v.'d. Haar (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello), 5.30—5.45 S mevr. v. d. Horst—Bleekrode (piano). 2.003.15 Grammofoonpl. 3.154-45 Concert. Mevr. MulderBelser (alt- 12.00 Sluiting. Huizen, 298 M. Uitsl. KRO-ultzendLng. 8.009.13 Morgenconcert. n.30—12.00 Godsd. halfuurtje Pastoor Perquln '2.0°— 1.30 Concert KRO-sextet o.l.v. P. Lus- tenrioinver. 1.302.30 Grammofoonpl. 2.30-3.00 Vragenhalfuurtje voor de jeugd. 3-004-15 Kinderuurtje. 4.30-5.3° Concert. KRO-Salon-orkest oJ.v. M. van 't Woud. c-c P- I- Borsten. „Gymnastiek". 5'45 ~°5 vervolg concert Salonorkest. ixr 25 Journ- Weekoverzicht Paul de Waart. 5.005 30 Cursus Handenarbeid. 5.30—6.30 Orgelconcert Cor Kee, Zaandam 6.30—7.00 Radio-dokter. 7.007.30 Engelsche les v. beginners. 7.30—8.00 A. J. Herwig: „Volkstuinen" 8.00—110.45 Concert. Chr. Radio-orkest o.l.v. G. Stam. Sol. mevr. Jante-van Amenongen (sopraan), J. Stroomenbergh (bas) Cruse r:e door Prof, Dr. J. Waterink. 10.00 Vaz Dias. 10.4511.30 Grammofoonpl, ZATERDAG 34 JANUARI. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA-uiitzending. 0.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitzending voor Arbeiders in de Con- tinu-bednjven. Kees Pruis, Stella Seemer, ylillem Cire, Huib Wouters, A. de Vries (toespraak). Grammofoonpl. 12.00 Politieber. 12.30 Concert VARA-Septet o.l.v. Is. Evl en grammofoonpl. „Nederlandsch ..De ^•45 7-15 Esperanto-cursus. 7-45 F. M. Gescher: Indië". 7-45-—9.o° Concert. Dubbelmankwartet Westfnezen", Wognum, 9.15—10.45 Concert KRO-sextet o.t.v P tenhouwer. Ca. 9.00 Vaz Daas. 10.3512.00 Grammofoonpl. Lus- f Wilt ge Uw omzet vergrooten, adver teer dan in de iÏÏIMIIIIIIIIUIIIIUItlUlliUHIINIIUIUUl

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 8