C1RIEP &33S» T O GAL SCHAGEN Burgerlyke Stand van Schagen TEXEL. JULIANADORP- BREEZAND. ANNA PAULOWNA. GEMEENTERAAD. PREDIKBEURTEN. neemt eens proef voor een jaar op onze veiling, stuur een gedeelte naar ons, maar dan niet uitgezocht, en zend ook een deel naar een andere veiling, noteer uw prij zen nauwkeurig en ui zult zien dat u bij ons hot hoogste voor uw product krijgt- Een nieuw gebouw dat komt in September van het vorig jaar, heeft de stichting Hel de ruche Eierenveiling de velling overge nomen van de Economische Commissie. Een direct voordeel hiervan was al dat voortaan de eieren werden gewogen. Dat is van groot belaiig. Men komt dan tot een juiste prijsberekening. Op de nieuwe stichting wordt de Kon. goedkeuring aangevraagd. Voor het nieuwe gebouw worden aan- deelen geplaatst met gegarandeerd 5 pet. uitkeering. Wat zullen we nu verder doen? ueze vraag is aan u en aan ons te beantwoor den. Het gebouw komt er, het behoeit niet, maar u moogt aandeelen nemen, heeft dan invloed op den gang van zaken. Ook hebben wij een plaats open voor een uwer vertrouwensmannen in het bticii- tingsbestuur. Nu is de vraag wat wy doen, wanneer er niet genoeg eieren komen, dus als belanghebbenden er niets voor voelen, dan heeft de Veiling geen reden van bestaan. Wij hebben hieir in Den Hel der voor plaatselijk gebruik circa 100.000 eieren noodig. Indien wij dat kwantum niet kunnen krijgen dan moeten onze koo- pers toch naar andere plaatsen. Het vei- Ungsbestuur heeft dan ook een verant woordeiyken taak. De belangen van ver- koopers en koopers staan lijnrecht tegen over elkaar, de een bedingt een zoo hoog mogelijken prijs, terwijl den ander het liefst het minste betaald. Op een open en vrije markt worden deze belangen het best behartigd, een veiling is daarvoor de voordeeligste manier van zaken doen; de tusschenpersonen worden hierdoor uitge schakeld. Want onze strijd gaat tegen de tusschenhandel, want wat daar blijft han gen, behoort bij u thuis. Voor ik eindig, zegt spr., wijs ik u nog maals op organisatie. Als eenling bereikt, ge niets. Wij zijn ten allen tijde bereid om u in moeilijkheden te helpen. Wij zijn bezig te.bouwen en bij een aan voer van 100.000 eieren, kunnen we steeds verder bouwen. (Applaus).' Er wordt tien minuten gepauzeerd, men kan hierna met spr. van gedachten wisselen, of vragen stellen. Debat Hiervan wordt gebruik gemaakt door den heer. C. Wals, bedrijfsleider van de Coöp. Centrale Eierveiling te Purmerend. Deze wijst er op dat hij het roerend eens is met den heer Verstegen, wat diens pleidooi betreft voor het zich organisee- ren. Want het spreekwoord „Eendracht maakt macht" is ook hier weer van toe passing. Echter begrijpt spr. den heer Verstegen niet dat hij dan pogingen in het werk stelt om een goede bestaande or ganisatie als hier bestaat, af te breken. Wy hebben hier de Coöp. Centrale, welke beheerd wordt door pluimveehouders, en zich uitsluitend bezig houdt met de be langen van de pluimveehouders. De heer Verstegen heeft gemiddelden opgesomd van de veiling te Den Helder, maar deze biyven toch altyd nog drie cent beneden Purmerend. De heer Verstegen zal zich toch niet de illusie maken dat Den Hel der een exportveiling wordt. Wy zyn aan gewezen op het buitenland, zooals de heer Verstegen tereoht opmerkte. De groote kooplieden komen dus zeker niet naar Den Helder waar export-mogelykheid uit gesloten is, en vele meerdere kosten met zich brengt. Den Helder heeft voor eigen behoefte 100.000 eieren noodig, volgens den heer Verstegen, het komt my wat hoog voor; een tweede plaats in Neder land zal naar verhouding wel niet aan te wyzen zijn. Indien men dus aan zyn kwan tum toe is voor eigen behoefte, zal men de rest voor export moeten veilen. De koo pers welke zich hiervoor zullen aanmel den, zullen dit hoogstens doen om de prijs te drukken. Purmerend daarentegen is de exportplaats by uitnemendheid. Belang rijke kooplieden hebben daar hun zaken, dit is altyd nog zoo geweest. Bovendien heeft men hier altyd een gezonde schom meling daar ook het binnenland vanuit Purmerend wordt voorzien van eieren. Een trefftcd voorbeeld geeft den heer Verstegen, dat het in Den Helder ook niets zal worden, door te zeggen, dat Schagen alleen zyn veiling in stand kan houden met steun van de gemeente. Ook krygt men binnenkort te doen met een wettelijke controle voor exp,ort; de Gelder- sche eierveiling o.a, die geheel op 'het bui tenland is ingesteld, heeft zich hier reeds vrijwillig by aangesloten. Purmerend zal wel spoedig volgen. Vak kundige menschen zijn daar voor noodig om de eieren op gewicht té sorteeren. Zeer dure machines bestaan hier ook voor die zulleni aangeschaft moeten worden, dat kost veel geld, en is alleen te volbrengen door 'n goeid geoutilleerde veiling als Pur merend er één is. Het lijkt me dan ook een gewaagd experiment van Den Helder en den heer Verstegen heeft bepaald niet geweten dat de eieren van Wieringen naar zoo'n nuttige vereeniging werden gezonden. (Applaus). De heer Verstegen beantwoord den heer Wals. Dat deze spr. het voor de Pur- merender veiling opneemt, kan ik my best indenken. Maar dat bewijst juist dat ik op dom goeden weg ben. Want wy heb ben nog grootere vellingen ln ons land. Roermond is n.1. de grootste van Europa, en volgens het betoog van den heer Wals ls Purmerend dan ook overbodig. Want het gaat er maar om: waar krilg ik de hoogste prys? E!n als wy de prijzen dan vergeiyken, zijn die in Roermond lager in de laatste twee jaren. Het door my ge noemde kwantum van 100.000 ls absoluut nJet overdreven. Als de heer Wals met de plaatselijke omstandigheden op de hoogte was geweest, zal hij my hier niet ln tegen spreken. Als er groote kooplui op Texel koopen, dan zullen ze dat ook ln Den Hel der komen doen. Ik wil u dan ook wel op het hart binden, besluit spr., probeer het eens met den veiling te Den Helder. h«*richt thwr»»« Het eeji mlce genetimlddel dat volgena do doktoren do r« A w VJIA.^. A. JL^JL onmiddellijk verdrijven of voorkomen. BU epoth. en dro«. t C.BO Do heer J. Koott vraagt, als er nu eerst veel aanvoer is, krijgen we dan hetzelfde wat al een paur maal is gebeiud, een slechteren prys. De heer Verstegen zegt, dat waar den heer Kooij bedoeld, nog ls voorgekomen op de oude velling, waar later direct maatregelen togen zijn getroffen. Indien op een moment de markt overvoerd zou raken, dan koopen wy zeflf de eieren als de prys gedrukt mocht worden en wy be talen marktprys uit. De heer Alb. Duynker vraagt, wat de veiling- en vervoerkosten zyn van Den Helder. De heer Verstegen zegt, dat de véiling- kosten 3 procent zyn en vervoer 10 cent per 100, waarvan de veiling 5 cent terug betaald. De heer Alb. Duijnker is dan van-mee- ning, dat men in Purmerend goed op zijn plaats is, aangezien men vrij vervoer heeft naar Purmerend en maar twee procent veilingkosten heeft. Wy hebben ook aan deelen in de Centrale, die ook goede win sten afwerpt. De heer Wals krygt nog even de ge legenheid om de' voordeelen van Purme rend op te noemen. Hij wenscht verder niets af te dingen op het kwantum van Den Helder, gezien zijn onbekendheid met de plaatseiyke omstandigheden. De heer Verstegen merkt nog op dat hy niet voor zijn eigen belang heeft staan spreken, doch louter in het belang van de pluimveehouders op Wieringen. Tot den heer Duynker zegt spr. indien de aanvoer grooter wordt dan kunnen wy zeer zeker onze onkosten verlagen, want of men nu 3000 eieren administreert of 30.000 dat brengt geen hoogere kosten mede, zij kunnen daardoor juist verlaagd worden. Ik raad u dan ook probeert het eens en noteer eens nauwkeurig uw prijzen. Het is niet in myn belang, doch het gaat om uw eigen voordeel. De vergadering werd hierna met een woord van dank gesloten. Den Oever. MARKTO VERZICHT. De'handel in vette koelen was Donder dag j.1. niet te wild. Een heel best beest zou komen op 60 ets., maar de gang van do markt was 47, 48, 49 ets. Eerste klas koeien waren hoegenaamd niet aange voerd. Van gelde-en kalfkoeien valt niets byzonders te melden, pinken, stieren en graskalveren waren niet aangevoerd. De prijzen welke besteed werden voor de nuchtere kalveren waren iets minder, doch de aanvoer wordt grooter dezen tyd. Er waren nogal veel paarden aan gevoerd en er waren er ook veel ver kocht vertelde ons een koopman, maar ze hebben tekort opgebracht. Oude slachtschapen golden f 3086, dat zyn heele slechte prijzen. De handel in vette koeien was stil. De yraag naar overhouders voor den dood geleek wel iets beter, maar aan de prijzen, welke besteed werden, kon men het toch niet merken; voor de weide werd niets ge kocht. In bokken en geiten was niet veel te doen, wat betreft de aanvoer, wat er was is verkocht. Vette varkens waren prys- houdend, de handel was vrij goed, met een aardigen aanvoer. De handel in biggen en schrammen ging wel. Op de kippenmarkt kon veel meer aangevoerd worden, de handel is daar goed. Over het geheel genomen heerscht er een gedrukte stemming op de markten en de menschen verdwynen weer heel spoedig. Laten wy hopen dat er gauw eén andere tyd mag komen. POLITIE. Gevonden: een portemopnaie een vulpen. en ZUIDERZEEWERKEN. Hervatting der werkzaamheden. Naar men ons mededeelt zullen de werk zaamheden aan den afsluitdyk vennoede- lyk medio Februari hervat worden. „PHILIPS"-BEDRIJFSFILM. Wy vernemen dat op initiatief van de Vereeniging van M.U.Z.-personeel op 2f) Januari a.s. de bedrijfsfilm van de N.V. Philips te Eindhoven zal worden vertoond in de bioscoopzaal van hotel „De Haan" te Hippolytushoef. Zoowel de V.V.M.P. en Philips hebben voor de bywoning van deze film uitnoo- digingen verzonden. AANBESTEDING. Door het gemeentebestuur is aanbe steed de levering van leermiddelen en schoolbehoeften voor de openbare scholen voor 1931/82 met den volgenden uitslag: Perceel 1 (leermiddelen) en perceel II (schoolbehoeften) gegund aan de firma P. Out te Koog aan de Zaan. Perceel 3 (leermiddelen voor nuttige handwerken) gegund aan Joh. Klare alhierro ö«..6 De- dienstplichtige der lichting 1928, dit fonds heeft gehad, zal dit ongetwyfeld W. D. van Treuren, behoorende tot het betreuren. van 1322 Januari Geboren: Johanna Josephina, d. v. A. M. Halman en M. H. Hogeling; Petrus, Johannes,.z. v. H. J. Boerspn en van M. A. Bruin; Pieter, z. v. J. F. Tollen en van E. Vennik; Helena, d. v. KI. Swier en van Tr. Sikkink. Overleden: Jan Vader, 63 j., echt genoot van Anna de Vries. aCT v, van (M..CJPusr en Benoemd tot administratief ambtenaar by het Prov. Waterl. Bedrijf te Schagen, uit 46 sollicitanten, de heer R. Rus, al daar. 1 Maart a.s. wordt overgeplaatst van Schagen naar Zandvoort, de employé by de Ned. Spoorwegen, de heer H. Hors man. GEZINSZIEKENFONDS. Naar wy vernemen, heeft de heer G. Michels, penningmeester van 't Gezins ziekenfonds Burg-Waal-Koog-Cocksdorp- Noorden en Eierland, voornemens deze functie niet meer te vervullen. Drukke werkzaamheden zyn de oorzaak, dat de heer Michels moet bedanken. Ieder, die DANSCLUB T.O.P. Op 8 Februari a,s. zal een feestavond gegeven worden door do dansclub T.O.P. in Hotel Texel, waarbij een tooneelstukje en voordrachten zullen worden gegeven. Deze avond zial toegankeiy'k zyn voor in- troduoé's, Op 14 Februari hebben' die leden in gesloten kring een feedtavondje. SOIREE R.K. DANSCLUB. Dinsdagavond gaf bovengenoemde dansclub een sodró in Hotel „De Zwaan". Behalve de leden was een groot aantal danslustigen aanwezig. De leden der club gaven een aardig tooneelstukje en lenko voordrachten ten beste, terwyi onder lei ding van den heer Booim goedio balmuziek werd gegeven. Natuurlijk: nam 't bal 't grootste ge deelte van den avond in beslag. Alleraar digst was de „Bal-londans", waarmede de prys werdi gewonnen1 door mej. N. de Graaf en den heer A. Ran. Bij „de strijd om den man" waren mej. M. Ko©y en de heer P. Graaf de prijswinnaars. 't Was een dol gezellige avond. HET NUT. De derde Winterlezing van het Depar- tem. „Texel" v. h. Nut van 't Algeim., dia Woensdagavond in hotel „Texel" werd' gehouden, is uitnemend geslaagd. Voor een zeer goed gevulde za'al trad ais spreekster op Mej. Ménagé Chalia, met „De Vreemde Reis" van Button Have, Door verhindering van den voorz., bur gein. Oort, werd de byeenikomst geopend door ds. Vis, die er op wees, dat de spreekster voor dezen avond reeds ver schillende malen alhier is opgetreden, 't moet daarom, vervolgde spr., haar bi' zonder goed aandoen, dat de Nutsleden in zoo grooten getale zyn opgekomen. Ik zelf was getuige van 't laatste optreden van Mej. Menagé Ohalle en niettegen staande ik nog enkele dagen te voren het toen gegeven stuk had zien opvoeren, wist ze mij opnieuw met haar kunstige voordracht te boeien. Voor de aanwezi gen verwacht ik dan ook heden weder een genot vollen avond; 't stuk is van ern- sitiigen aard, doch ik ben er van over tuigd, dat de spreekster den geheelen avond uw aandachtig gehoor zal vragen. Hierop verkreeg Mej. Menagé Chalia 't woord, 't Stuk bracht ons op een schip; doch op een schip, dat een zeer vreemd soortige reis maakte. Een tocht n.1. naar de eeuwigheid; de passagiers, zyn alle afgestorvenen, die eohter eerst geen be grip hebben van de reis, totdat ©en der passagiers ontdekt, dat sleohits alleen dooden de reis meemaken. Ook bevindt zich een verloofd paar aan boord, dat zelfmoord heeft gepleegd; 't blykt ten slotte echter dat dit slechts halverwege passagiers zyn. Zy worden tenslotte ook niet door den ondervrager gehoord en keeren tot 't leven terug omdat een hand een ruit verbrijzelt van een kamer, die zij vol gas hadden laten stroomen. 't Stuk is een meesterwerk, in hooge mate boeiend van begin tot 't einde; vooral in *t vierde bedrijf, waarin d© zelf moordenaars gedwongen zyn, evenals die Regiment Genietroepen, is opgeroepen om op 16 April a.s. voor herhalingsoefe ningen op te komen te Utrecht. Voor het jaarlyksch onderzoek zullen dit jaar worden opgeroepen de dienst plichtigen der lichtingen 1919 en 1922. BESMETTELIJKE ZIEKTEN IN 1930. Gedurende het jaar 1930 hebben zich in deze gemeente voorgedaan 29 gevallen van diphterie, 6 gevallen van roodvonk en 1 geval van typhus. BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN IN 1930. Het aantal gevallen van mond- en klauw zeer, waarvan in 1930 aangifte is gedaan, bedroeg 68, allen in de 2de helft van het jaar. Er is slechts 1 koe aan deze ziekte gestorven. Naar wy vernemen, zal door de veree niging van M.U.Z.-personeel op 28 Jan. a.s. voor leden en genoodigden een filmavond worden gehouden ln hötel De Haan, waar een film zal worden vertoond, opgehomen in de Philipsfabrieken te Eindhoven. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gcim. (Hippolytushoef). 's Morgens 10 uur, Ds. J. v. Beek Woensdagavond 8 uur, V.C.J.B. Ned. Herv. Gein. (Den Oever). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek Hen1. Kerkel. Vereen., (Den Oever) (in de kapel) s Morgens 10 u., de heerFinkensieper Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) s Morgens 10 u. en 's middags 5 u„ de heer Bosma. Doopsgezinde GemeentoJHippolytushoef) *s Morgens 10 uur, Ds. de Jong, van Broek op Lnngedijk. Gerei. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, dienst 's Middags 8 uur, Cand Jonker Gor. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 uur, cand. Jonker 's Middags 2.80 uur, dienst weet welk groot aandeel de heer Michels hofL nstor van't-schip, die ook zelfmoord in de oprichting en den goeden gang van: beeft gepleegd, om altijd tusschen hemel en aarde te reizen, wordt d© spanning tot 't hoogst opgevoerd. De ontknooping komt ais ook 't meisje weder in 't leven terugkeert en d© hofmeester alleen die eeuwige reis voortzet. Over de vertolking hebben wij het hans weder niets dan lof. Evenals altijd gelukte het de voordrachtkunstenares, ook nu weder de verschillende personen, die zich aan boord "bevinden, zoo' mees- terlyk uit te beelden, dat men tenslotte als 't ware al deze pecsonen afzonderlyk zag optreden. Vooral de uitbeelding van de berekende, ydele weduwe was schit terend. Aan 't einde werd- de spreekster dan ook door een luid applaus door de toe hoorders beloond. Ds. Vis sprak weder 1 eluitin gswoord. Als eenigste aanmerking op de symboliek van 't stuk wilde spreker-noemen, de zeer hartelyke ontvangst, die de predikant aan de hemelpoort ondervond. In onze litera tuur komt gewooulyk een predikant er zeer slecht af. Aan den anderen kant doet 't my echter genoegen, dat de schrijver ons ook eens iets goeds voor de toekomst van den predikant had voorspeld. Spr. besloot met een harteiyk woord woord van dank aan Mej. Menagé Chalia voor dezen kunstavond en riep haay een welgemeend „Tot weerziens!" toe. Tot bode van de afdeellng Cocksdorp- Eieriand en 't Noorden is door't bestuur aangesteld de heer P. Zoetelief Gz., te De Cocksdorp. Burgerlijke Stand van Texel van 20—23 Januari 1931. Geboren: Akke, z. v. Dirk Reitsma en Hendrikje Dykstra; AriQ, z. v. Gerrit Brak en Trijntje Bremer. Overleden: Hendrikje Brouwer, 85 j., wed. van Cornelis Knaap; Jacoba Kry- nen. 56 j., geh. m. Augustyn Dekker; Aagje Kuip, 60 j.; Antje Zutphen, 7 d.; Jantje Hin, 74 j., wed. v. Pieter Smit Den Burg. tot in WIERÏNGERMEERPOLDER. Hervormde Kerkelijke Vereeniging Om half vier, Sluis I, do heer Finkensleper Nieuwe sluis, 8.30 uur de heer Frank FEESTAVOND IN HOTEL „TEXEL". Donderdagavond gaf het Comité organiseer©» van R.-K. balavonden hötel »Texel« een feestavond, die buiten gewoon goed is geslaagd, 't Aantal aan wezigen bedroeg ruim 100. Er werd een zeer gezellig bal gehouden, dat weid af gewisseld door voordrachten en zang nummers. De balmuziek van het B.B.B.- orchest(Boom-Burger-Boom) voldeed weer uitstekend. Tot het sluitingsuur (1 uur) heerschte in de zaal een bijzonder gezelligen toon. Het voornemen bestaat in Februari een 2den feestavond te geven. KERKNIEUWS. Ds. F. Visser, bèroepen predikant by de Ned. Herv. Gemeenit© te Den Burg, zal op Zondag 15 Maart a.s. als zoodanig be vestigd worden, TEXELSCH FANFARECORPS. In verband met het aftreden van den heer N. Kortenhoeven als seor.-penning meester ls het Bestuur van Tex. Fanfare corps samengesteld als volgt: J. Sohrama, voorz., W. J. Boon, socr., P. Zym, pen- nlngm., H. Koorn en D. P. Koorn, com missarissen, HOUTVERKOOPING. Wy verwijzen naar een in dit nummer voorkomende advertentie betreffende een houtverkooplng op 'Donderdag 29 Januari 1981. De Waal TELEFOONAANSLUITINGEN. Meldden we in ons Oudejaarsverslag, dat te de Waal nog slechts één telefoon aansluiting was aangebracht. Thans is de Stoomz.fabriek „De Hoop" ook telefonisch aangesloten1 onder No. 2. Oosterend. WEER TERUG. De schippers, die eenigen tijd geleden van Oosteremd vertrokken, zyn, om bij Balgiö te gaan visschen, zijn hier weer terug gekomen. In den eersten tyd heb ben ze daar veel haring gevangen eni diaar de pritzen zeer hoog waren, hebben ze toen veel geld verdiend. Nu was er .echter niet veel rneer te vangen, waarom ze weer naar huis zy» teruggekeerd. NIEUWE MOTORKOTTERg. Voor schippers uit ons dorp zyn twee nieuwe motorbotters in aanbouw. Eén hiervan ls ln aanbouw op de werf te Wor- kum en is bestemd voor de heeren Gebrs. Drijver, deze zal ln 't laatst van Februari gereed rijm, de andere voor Gebra Vla ming w >rdt op de scheepswerf „de Voor uitgang" te Sparrcndam gebouwd en zal reeds in 't ednd van Januari gereed komen. 4 Het nieuwe kerkgebouw voor de Geref. Kerk H.V. te Oosterend, is byna gereed. Op Zondag 8 Februari a.s. zal het in ge bruik genomen worden. Het dorp Oosteremd zal dan in het bezit zyn van niet minder dan vyf kerkgebou wen: een Ned.- Herv. Kerk, een Geref. Kerk, een Doopsgez. Kerk, eeni Bijkerk van d:e Roomsrh-Kath. on een kerk voor de Gereformeertien H.V. De Cocksdorp. CANDIDAATSTELLIN G PROV. STATEN. Naar het „N.-Holl. Dagbl." meldt, heeft het adiviseemid college by het politiek advies van candidaten op de R.-K. lijst voor de Prov. Staten in den Statenkles- kring Den Helder, onzen plaatsgenoot, oen heer M. W. de Graaf, als No. 5 op deze lyst geplaatst. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft Oosterend v.m. 10 uur, Ds. H. Groenenberg De Waal, 's av. 7.80 uur, Ds. van 't Hooft Den Hoorn, v.m. 10 uur, Ds. Oskamp De Cocksdorp, v.m. 10 uur, Ds. W. Plug Verkiezing - Maandcollecte 'sav. 7 u. Bybellezing O u d e s c h i l d, 's av, 7 uur, Ds. H. Groenenberg Koog, 29 Jan. Bybellezing 7.80 Doopsgez. Gem. 'Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. A.Vis Geref. Kerk. Oosterend, v.m. 10 en n.m. 8 u., Ds. jL- v. d. Leei Geref. Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 9.80 u. en 's nam. 2.30 u. Ds. Buskes PREDIKBEUBTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté Verkiezing van Notabelen Zendhigsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 7 uur de heer Boegem, van Amsterdam PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon 's Middags 3.30 uur, idem Openbar© vergadering van den Raad der Gemeente Anna Paulowna, op Dins dag 27 Januari 1931, des namiddags 2 uur ten Raadhuige. Punten: 1. Notulen. 2. Mededeelingen. 3. Vaststelling van de vergoeding iige- volge art. 101 en 102 der Lager Onderwy»- wet 1920, verschuldigd aan de besturen der Ejjz. Scholen over 1928. 4. De benoeming van een hoofd de O. L. School No. 3. Voordracht: 1. S. T. van Dijk, onder wijzer te Amsterdam. 2. H. N. Comelissen, onderwijzer alhier. 5. Aanvraag van het bestuur der R.-K. School te Breezand om gelden' uit de ge meentekas ter beschikking te stellen tot demping van de sloot tusschen den Zwarte weg en die school 6 Besluit tot vaststelling van de Jaar wedde en pensioengrondslag voor den heer N. Raap ais hoofd van School 8. 7. Verzoek van P. J. Ruitenburg om ont heffing van het betalen van schoolgeld. 8. Voorstel om do jaarwedde van den correspondent der Arbeidsbemiddeling, te rekenen vanaf 1 Januari 1931, te verhoo- gen van 100 tot 300 en een bedrag van 25 per jaar voor vergoeding van kan toorbehoeften, 9. Voorstel om B. en W. te machtigen de gemeente borg te stellen voor aan de arbeiders en akkerbouwers te verleenen voorschotten ingevolge de daaromtrent door de Prov. Staten vastgestelde regeling. '10. Aanvrage van T. C. Ver brugge om een voorschot van 8600 ingevolge de bepaling van de Landarbeiderswet. 11. Suppletoir© begrooting 1931. 12. Voorstel om B. en W. te machtigen het laagspanningsnet voor de woningen op „Oeres" ondergronds te doen uitvoeren; tot het nkatoen, van- een- 5-tal lantarens tot verlichting der nieuw aangelejrde wegen. 18. Rondvraag. Ned. Herv. Gom. 'B Morgsn, Wu., Ds. M,A Q Vors,m8n Geref. Kerk. Leesdim.t m» uur' °",<1 A-w-p-

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 15